Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 10/1/2022 11:10 PM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
6 The Championship Event Autodesk Award for Visualization 967 Mean Machine
6 The Championship Event Autodesk Inventor Award 75 RoboRaiders
6 The Championship Event Autodesk Rising Star Rookie Team Award 1182 Patriots
6 The Championship Event Chairman's Award 103 Cybersonics
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Archimedes 47 Chief Delphi
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Archimedes 45 TechnoKats Robotics Team
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Archimedes 201 FEDS
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Archimedes 547 F.E.A.R.
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Curie 650 Hella's Angels
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Curie 87 Red Devils
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Curie 103 Cybersonics
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Galileo 167 Children of the Corn
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Galileo 231 High Voltage
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Galileo 312 Heat Wave
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Newton 173 Unknown Team Name
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Newton 67 The HOT Team
6 The Championship Event Championship Division Finalists - Newton 180 S.P.A.M.
6 The Championship Event Championship Division Winners - Archimedes 469 Las Guerrillas
6 The Championship Event Championship Division Winners - Archimedes 65 The Huskie Brigade
6 The Championship Event Championship Division Winners - Archimedes 111 WildStang
6 The Championship Event Championship Division Winners - Curie 25 Raider Robotix
6 The Championship Event Championship Division Winners - Curie 494 Martians
6 The Championship Event Championship Division Winners - Curie 343 Metal-In-Motion
6 The Championship Event Championship Division Winners - Galileo 175 Buzz Robotics
6 The Championship Event Championship Division Winners - Galileo 341 Miss Daisy
6 The Championship Event Championship Division Winners - Galileo 236 Techno-Ticks
6 The Championship Event Championship Division Winners - Newton 292 PantherTech
6 The Championship Event Championship Division Winners - Newton 378 The Circuit Stompers!
6 The Championship Event Championship Division Winners - Newton 302 The Dragons
6 The Championship Event Championship Division Winners - Newton 1126 SPARX
6 The Championship Event Championship Finalist 25 Raider Robotix
6 The Championship Event Championship Finalist 494 Martians
6 The Championship Event Championship Finalist 343 Metal-In-Motion
6 The Championship Event Championship Winner 469 Las Guerrillas
6 The Championship Event Championship Winner 65 The Huskie Brigade
6 The Championship Event Championship Winner 111 WildStang
6 The Championship Event DaimlerChrysler Team Spirit Award 222 Tigertrons
6 The Championship Event Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 167 Children of the Corn
6 The Championship Event Engineering Inspiration Award 343 Metal-In-Motion
6 The Championship Event General Motors Industrial Design Award 868 Unknown Team Name
6 The Championship Event Imagery Award 68 Truck Town Thunder
6 The Championship Event J&J Sportsmanship 494 Martians
6 The Championship Event Judges' Award 118 Robonauts
6 The Championship Event Judges' Award 254 Unknown Team Name
6 The Championship Event Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 341 Miss Daisy
6 The Championship Event Leadership in Controls Award 190 Gompei and the H.E.R.D
6 The Championship Event Motorola Quality Award 27 Team Rush
6 The Championship Event Rookie All Star Award 1023 Bedford Express
6 The Championship Event Rookie All Star Award 1108 Panther Robotics
6 The Championship Event Woodie Flowers Award 45 Andy Baker
TechnoKats Robotics Team
6 The Championship Event Xerox Creativity Award 312 Heat Wave
5 J&J Mid-Atlantic Regional Autodesk Award for Visualization 75 RoboRaiders
5 J&J Mid-Atlantic Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 709 Fembots
5 J&J Mid-Atlantic Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 88 TJ2 (TJ squared)
5 J&J Mid-Atlantic Regional Engineering Inspiration Award 714 The Scorpions
5 J&J Mid-Atlantic Regional General Motors Industrial Design Award 303 Unknown Team Name
5 J&J Mid-Atlantic Regional Imagery Award 885 GREEN TEAM
5 J&J Mid-Atlantic Regional J&J Sportsmanship 56 Robbe Xtreme
5 J&J Mid-Atlantic Regional Judges' Award 25 Raider Robotix
5 J&J Mid-Atlantic Regional Judges' Award 140 Tigers
5 J&J Mid-Atlantic Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 222 Tigertrons
5 J&J Mid-Atlantic Regional Leadership in Controls Award 716 Who'sCTEKS
5 J&J Mid-Atlantic Regional Motorola Quality Award 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
5 J&J Mid-Atlantic Regional Regional Chairman's Award 103 Cybersonics
5 J&J Mid-Atlantic Regional Regional Finalists 87 Red Devils
5 J&J Mid-Atlantic Regional Regional Finalists 222 Tigertrons
5 J&J Mid-Atlantic Regional Regional Finalists 103 Cybersonics
5 J&J Mid-Atlantic Regional Regional Winners 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
5 J&J Mid-Atlantic Regional Regional Winners 25 Raider Robotix
5 J&J Mid-Atlantic Regional Regional Winners 102 Gearheads
5 J&J Mid-Atlantic Regional Rookie All Star Award 1156 Under Control
5 J&J Mid-Atlantic Regional Rookie All Star Award 1048 Unknown Team Name
5 J&J Mid-Atlantic Regional Website Award 103 Cybersonics
5 J&J Mid-Atlantic Regional Xerox Creativity Award 613 Unknown Team Name
5 Lone Star Regional Autodesk Award for Visualization 116 Epsilon Delta
5 Lone Star Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 235 Unknown Team Name
5 Lone Star Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 1108 Panther Robotics
5 Lone Star Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 624 Unknown Team Name
5 Lone Star Regional Engineering Inspiration Award 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
5 Lone Star Regional General Motors Industrial Design Award 148 Robo Wranglers
5 Lone Star Regional Imagery Award 647 Shoemaker CyberWolves Robotics Team
5 Lone Star Regional J&J Sportsmanship 231 High Voltage
5 Lone Star Regional Judges' Award 238 Unknown Team Name
5 Lone Star Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 34 Rocket City Robotics
5 Lone Star Regional Leadership in Controls Award 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Motorola Quality Award 1108 Panther Robotics
5 Lone Star Regional Regional Chairman's Award 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Regional Finalists 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Regional Finalists 704 Unknown Team Name
5 Lone Star Regional Regional Finalists 1010 Unknown Team Name
5 Lone Star Regional Regional Winners 1108 Panther Robotics
5 Lone Star Regional Regional Winners 34 Rocket City Robotics
5 Lone Star Regional Regional Winners 647 Shoemaker CyberWolves Robotics Team
5 Lone Star Regional Rookie All Star Award 1108 Panther Robotics
5 Lone Star Regional Rookie All Star Award 1214 Unknown Team Name
5 Lone Star Regional Website Award 34 Rocket City Robotics
5 Lone Star Regional Xerox Creativity Award 148 Robo Wranglers
5 Pacific Northwest Regional Autodesk Award for Visualization 192 GRT (Gunn Robotics Team)
5 Pacific Northwest Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 957 The Dawgs
5 Pacific Northwest Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 190 Gompei and the H.E.R.D
5 Pacific Northwest Regional Engineering Inspiration Award 492 Unknown Team Name
5 Pacific Northwest Regional General Motors Industrial Design Award 628 Northern RobArctic
5 Pacific Northwest Regional Imagery Award 233 Space Coast FIRST Robotics Team
5 Pacific Northwest Regional J&J Sportsmanship 114 Eagle Strike
5 Pacific Northwest Regional Judges' Award 824 SWAT Robotics
5 Pacific Northwest Regional Judges' Award 1158 The Corps
5 Pacific Northwest Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 190 Gompei and the H.E.R.D
5 Pacific Northwest Regional Leadership in Controls Award 368 Kika Mana
5 Pacific Northwest Regional Motorola Quality Award 233 Space Coast FIRST Robotics Team
5 Pacific Northwest Regional Regional Chairman's Award 957 The Dawgs
5 Pacific Northwest Regional Regional Finalists 492 Unknown Team Name
5 Pacific Northwest Regional Regional Finalists 955 CV Robotics
5 Pacific Northwest Regional Regional Finalists 1158 The Corps
5 Pacific Northwest Regional Regional Winners 233 Space Coast FIRST Robotics Team
5 Pacific Northwest Regional Regional Winners 753 Unknown Team Name
5 Pacific Northwest Regional Regional Winners 368 Kika Mana
5 Pacific Northwest Regional Rookie All Star Award 1087 Unknown Team Name
5 Pacific Northwest Regional Rookie All Star Award 1130 The Net
5 Pacific Northwest Regional Website Award 492 Unknown Team Name
5 Pacific Northwest Regional Xerox Creativity Award 956 Eagles
5 Southern California Regional Autodesk Award for Visualization 192 GRT (Gunn Robotics Team)
5 Southern California Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 812 The Midnight Mechanics
5 Southern California Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 842 I.N.S.I.A.
5 Southern California Regional Engineering Inspiration Award 22 Double Deuce
5 Southern California Regional General Motors Industrial Design Award 968 Unknown Team Name
5 Southern California Regional Imagery Award 974 Nautae
5 Southern California Regional J&J Sportsmanship 294 Beach Cities Robotics
5 Southern California Regional Judges' Award 973 Greybots
5 Southern California Regional Judges' Award 60 Bionic Bulldogs
5 Southern California Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 606 Unknown Team Name
5 Southern California Regional Leadership in Controls Award 589 Unknown Team Name
5 Southern California Regional Motorola Quality Award 207 METALCRAFTERS
5 Southern California Regional Regional Chairman's Award 330 BeachBot
5 Southern California Regional Regional Finalists 696 Clark
5 Southern California Regional Regional Finalists 968 Unknown Team Name
5 Southern California Regional Regional Finalists 294 Beach Cities Robotics
5 Southern California Regional Regional Winners 60 Bionic Bulldogs
5 Southern California Regional Regional Winners 1046 The Monkees
5 Southern California Regional Regional Winners 598 Team Duct Tape
5 Southern California Regional Rookie All Star Award 1079 Chaparral Robotic Engineers and Techno Explorers
5 Southern California Regional Rookie All Star Award 1135 WHS Schmoebotics
5 Southern California Regional Website Award 691 Hart Burn
5 Southern California Regional Xerox Creativity Award 980 ThunderBots
5 West Michigan Regional Autodesk Award for Visualization 74 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 288 The RoboDawgs
5 West Michigan Regional Engineering Inspiration Award 573 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional General Motors Industrial Design Award 71 Team Hammond
5 West Michigan Regional Imagery Award 1188 Oaktown Crewz
5 West Michigan Regional J&J Sportsmanship 128 The Botcats
5 West Michigan Regional Judges' Award 67 The HOT Team
5 West Michigan Regional Judges' Award 9 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 47 Chief Delphi
5 West Michigan Regional Leadership in Controls Award 141 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Motorola Quality Award 74 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Regional Chairman's Award 391 Titanium Rampage
5 West Michigan Regional Regional Finalists 71 Team Hammond
5 West Michigan Regional Regional Finalists 902 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Regional Finalists 288 The RoboDawgs
5 West Michigan Regional Regional Winners 188 Blizzard
5 West Michigan Regional Regional Winners 1140 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Regional Winners 245 Adambots
5 West Michigan Regional Rookie All Star Award 1000 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Rookie All Star Award 1140 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Website Award 9 Unknown Team Name
5 West Michigan Regional Xerox Creativity Award 308 The "Monsters"
4 Canadian Regional Autodesk Award for Visualization 1182 Patriots
4 Canadian Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 306 CRT
4 Canadian Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 854 M.I.R (Martingrove Institute of Robotics)
4 Canadian Regional Engineering Inspiration Award 714 The Scorpions
4 Canadian Regional General Motors Industrial Design Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
4 Canadian Regional Imagery Award 1006 Rebels
4 Canadian Regional J&J Sportsmanship 578 Blue Lightning
4 Canadian Regional Judges' Award 1146 Magic
4 Canadian Regional Judges' Award 771 Millies
4 Canadian Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1088 Scarborough Warriors At The Top
4 Canadian Regional Leadership in Controls Award 378 The Circuit Stompers!
4 Canadian Regional Motorola Quality Award 1088 Scarborough Warriors At The Top
4 Canadian Regional Regional Chairman's Award 610 The Coyotes
4 Canadian Regional Regional Finalists 1075 Unknown Team Name
4 Canadian Regional Regional Finalists 306 CRT
4 Canadian Regional Regional Finalists 188 Blizzard
4 Canadian Regional Regional Winners 378 The Circuit Stompers!
4 Canadian Regional Regional Winners 1088 Scarborough Warriors At The Top
4 Canadian Regional Regional Winners 912 Iron Lyons
4 Canadian Regional Rookie All Star Award 1006 Rebels
4 Canadian Regional Rookie All Star Award 1219 Eagles
4 Canadian Regional Website Award 1049 RoboBlue Warriors
4 Canadian Regional Xerox Creativity Award 1114 Unknown Team Name
4 Midwest Regional Autodesk Award for Visualization 74 Unknown Team Name
4 Midwest Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 217 The ThunderChickens
4 Midwest Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 167 Children of the Corn
4 Midwest Regional Engineering Inspiration Award 554 Highlanders
4 Midwest Regional General Motors Industrial Design Award 111 WildStang
4 Midwest Regional Imagery Award 68 Truck Town Thunder
4 Midwest Regional J&J Sportsmanship 65 The Huskie Brigade
4 Midwest Regional Judges' Award 301 P.R.O.B.O.T.S.
4 Midwest Regional Judges' Award 45 TechnoKats Robotics Team
4 Midwest Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 135 Penn Robotics
4 Midwest Regional Leadership in Controls Award 108 SigmaC@T
4 Midwest Regional Motorola Quality Award 292 PantherTech
4 Midwest Regional Regional Chairman's Award 461 Westside Boiler Invasion
4 Midwest Regional Regional Finalists 930 Mukwonago Masters of Machinery
4 Midwest Regional Regional Finalists 16 Baxter Bomb Squad
4 Midwest Regional Regional Finalists 65 The Huskie Brigade
4 Midwest Regional Regional Winners 245 Adambots
4 Midwest Regional Regional Winners 45 TechnoKats Robotics Team
4 Midwest Regional Regional Winners 292 PantherTech
4 Midwest Regional Rookie All Star Award 1055 Frank's Garage
4 Midwest Regional Rookie All Star Award 1034 Unknown Team Name
4 Midwest Regional Website Award 108 SigmaC@T
4 Midwest Regional Xerox Creativity Award 447 Team Roboto
4 Peachtree Regional Autodesk Award for Visualization 343 Metal-In-Motion
4 Peachtree Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 34 Rocket City Robotics
4 Peachtree Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 186 The Alliance
4 Peachtree Regional Engineering Inspiration Award 494 Martians
4 Peachtree Regional General Motors Industrial Design Award 868 Unknown Team Name
4 Peachtree Regional Imagery Award 507 Solid Orange Trojanotics
4 Peachtree Regional J&J Sportsmanship 1002 The Circuit Runners
4 Peachtree Regional Judges' Award 462 Unknown Team Name
4 Peachtree Regional Judges' Award 832 Chimera
4 Peachtree Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 832 Chimera
4 Peachtree Regional Leadership in Controls Award 343 Metal-In-Motion
4 Peachtree Regional Motorola Quality Award 34 Rocket City Robotics
4 Peachtree Regional Regional Chairman's Award 343 Metal-In-Motion
4 Peachtree Regional Regional Finalists 462 Unknown Team Name
4 Peachtree Regional Regional Finalists 1040 pythons
4 Peachtree Regional Regional Finalists 343 Metal-In-Motion
4 Peachtree Regional Regional Winners 494 Martians
4 Peachtree Regional Regional Winners 34 Rocket City Robotics
4 Peachtree Regional Regional Winners 1180 Atomsmashers
4 Peachtree Regional Rookie All Star Award 1102 Unknown Team Name
4 Peachtree Regional Rookie All Star Award 1002 The Circuit Runners
4 Peachtree Regional Website Award 34 Rocket City Robotics
4 Peachtree Regional Xerox Creativity Award 356 Unknown Team Name
4 Philadelphia Regional Autodesk Award for Visualization 357 Royal Assault
4 Philadelphia Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 230 Gaelhawks
4 Philadelphia Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 365 Miracle Workerz
4 Philadelphia Regional Engineering Inspiration Award 651 The Dream Team
4 Philadelphia Regional General Motors Industrial Design Award 484 HAL
4 Philadelphia Regional Imagery Award 87 Red Devils
4 Philadelphia Regional Imagery Award 365 Miracle Workerz
4 Philadelphia Regional J&J Sportsmanship 145 Unknown Team Name
4 Philadelphia Regional Judges' Award 618 E.A.R.T.H. Squad (Edison Achieving Real Technological Heights)
4 Philadelphia Regional Judges' Award 563 Unknown Team Name
4 Philadelphia Regional Judges' Award 383 Brazilian Machine
4 Philadelphia Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 103 Cybersonics
4 Philadelphia Regional Leadership in Controls Award 341 Miss Daisy
4 Philadelphia Regional Motorola Quality Award 222 Tigertrons
4 Philadelphia Regional Regional Chairman's Award 341 Miss Daisy
4 Philadelphia Regional Regional Finalists 272 Cyber-Crusaders
4 Philadelphia Regional Regional Finalists 87 Red Devils
4 Philadelphia Regional Regional Finalists 222 Tigertrons
4 Philadelphia Regional Regional Winners 204 Vikings
4 Philadelphia Regional Regional Winners 486 Unknown Team Name
4 Philadelphia Regional Regional Winners 1218 CHA-BOTS
4 Philadelphia Regional Rookie All Star Award 1143 Unknown Team Name
4 Philadelphia Regional Rookie All Star Award 1218 CHA-BOTS
4 Philadelphia Regional Website Award 103 Cybersonics
4 Philadelphia Regional Xerox Creativity Award 433 Firebirds
4 Silicon Valley Regional Autodesk Award for Visualization 192 GRT (Gunn Robotics Team)
4 Silicon Valley Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 1072 Harker Robotics Team
4 Silicon Valley Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 368 Kika Mana
4 Silicon Valley Regional Engineering Inspiration Award 374 The IceBreakers
4 Silicon Valley Regional General Motors Industrial Design Award 192 GRT (Gunn Robotics Team)
4 Silicon Valley Regional Imagery Award 192 GRT (Gunn Robotics Team)
4 Silicon Valley Regional J&J Sportsmanship 254 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Judges' Award 1031 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Judges' Award 814 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 492 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Leadership in Controls Award 258 Sea Dawgs
4 Silicon Valley Regional Motorola Quality Award 649 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Regional Chairman's Award 359 Hawaiian Kids
4 Silicon Valley Regional Regional Finalists 368 Kika Mana
4 Silicon Valley Regional Regional Finalists 814 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Regional Finalists 359 Hawaiian Kids
4 Silicon Valley Regional Regional Winners 115 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Regional Winners 852 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Regional Winners 254 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Rookie All Star Award 1043 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Rookie All Star Award 1097 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Website Award 115 Unknown Team Name
4 Silicon Valley Regional Xerox Creativity Award 115 Unknown Team Name
3 Central Florida Regional Autodesk Award for Visualization 342 Burning Magnetos
3 Central Florida Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 21 ComBBAT
3 Central Florida Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 312 Heat Wave
3 Central Florida Regional Engineering Inspiration Award 342 Burning Magnetos
3 Central Florida Regional General Motors Industrial Design Award 233 Space Coast FIRST Robotics Team
3 Central Florida Regional Imagery Award 233 Space Coast FIRST Robotics Team
3 Central Florida Regional J&J Sportsmanship 21 ComBBAT
3 Central Florida Regional Judges' Award 94 TechnoJays
3 Central Florida Regional Judges' Award 176 Aces High
3 Central Florida Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 108 SigmaC@T
3 Central Florida Regional Leadership in Controls Award 665 PHAT
3 Central Florida Regional Motorola Quality Award 1065 Unknown Team Name
3 Central Florida Regional Regional Chairman's Award 79 The Navigators
3 Central Florida Regional Regional Finalists 79 The Navigators
3 Central Florida Regional Regional Finalists 233 Space Coast FIRST Robotics Team
3 Central Florida Regional Regional Finalists 86 Unknown Team Name
3 Central Florida Regional Regional Winners 108 SigmaC@T
3 Central Florida Regional Regional Winners 168 Unknown Team Name
3 Central Florida Regional Regional Winners 212 Robotics And Creative Engineering
3 Central Florida Regional Rookie All Star Award 1144 Unknown Team Name
3 Central Florida Regional Rookie All Star Award 1062 Unknown Team Name
3 Central Florida Regional Website Award 342 Burning Magnetos
3 Central Florida Regional Xerox Creativity Award 386 Team Voltage: South Brevard FIRST Team
3 Great Lakes Regional Autodesk Award for Visualization 74 Unknown Team Name
3 Great Lakes Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 1 The Juggernauts
3 Great Lakes Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 57 Leopards
3 Great Lakes Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 27 Team Rush
3 Great Lakes Regional Engineering Inspiration Award 470 Unknown Team Name
3 Great Lakes Regional General Motors Industrial Design Award 279 Tech Fusion
3 Great Lakes Regional Imagery Award 217 The ThunderChickens
3 Great Lakes Regional Imagery Award 1188 Oaktown Crewz
3 Great Lakes Regional J&J Sportsmanship 468 Unknown Team Name
3 Great Lakes Regional Judges' Award 830 The Rat Pack
3 Great Lakes Regional Judges' Award 67 The HOT Team
3 Great Lakes Regional Judges' Award 494 Martians
3 Great Lakes Regional Judges' Award 292 PantherTech
3 Great Lakes Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 123 Team - Cosmos
3 Great Lakes Regional Leadership in Controls Award 470 Unknown Team Name
3 Great Lakes Regional Motorola Quality Award 469 Las Guerrillas
3 Great Lakes Regional Regional Chairman's Award 65 The Huskie Brigade
3 Great Lakes Regional Regional Finalists 217 The ThunderChickens
3 Great Lakes Regional Regional Finalists 27 Team Rush
3 Great Lakes Regional Regional Finalists 322 The F.I.R.E. Team
3 Great Lakes Regional Regional Winners 226 TEC CReW
3 Great Lakes Regional Regional Winners 67 The HOT Team
3 Great Lakes Regional Regional Winners 302 The Dragons
3 Great Lakes Regional Rookie All Star Award 1188 Oaktown Crewz
3 Great Lakes Regional Rookie All Star Award 1023 Bedford Express
3 Great Lakes Regional Website Award 822 Unknown Team Name
3 Great Lakes Regional Xerox Creativity Award 894 Unknown Team Name
3 New York City Regional Autodesk Award for Visualization 103 Cybersonics
3 New York City Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 380 G-FORCE
3 New York City Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 237 T.R.I.B.E.
3 New York City Regional Engineering Inspiration Award 395 2 TrainRobotics
3 New York City Regional General Motors Industrial Design Award 19 Unknown Team Name
3 New York City Regional Imagery Award 375 Unknown Team Name
3 New York City Regional J&J Sportsmanship 481 De Anza Robotics Team - DART
3 New York City Regional Judges' Award 549 Devil Dawgs
3 New York City Regional Judges' Award 1211 Unknown Team Name
3 New York City Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 354 Team Tera-Byte
3 New York City Regional Leadership in Controls Award 348 Norwell Robotics
3 New York City Regional Motorola Quality Award 522 Unknown Team Name
3 New York City Regional Regional Chairman's Award 334 Techengineers
3 New York City Regional Regional Finalists 369 Unknown Team Name
3 New York City Regional Regional Finalists 481 De Anza Robotics Team - DART
3 New York City Regional Regional Finalists 380 G-FORCE
3 New York City Regional Regional Winners 522 Unknown Team Name
3 New York City Regional Regional Winners 421 Unknown Team Name
3 New York City Regional Regional Winners 694 StuyPulse
3 New York City Regional Rookie All Star Award 1224 Pius Princesses
3 New York City Regional Rookie All Star Award 1230 Unknown Team Name
3 New York City Regional Website Award 19 Unknown Team Name
3 New York City Regional Xerox Creativity Award 759 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional ACE Scholarship 358 The Robotic Eagles
3 SBPLI Long Island Regional Autodesk Award for Visualization 75 RoboRaiders
3 SBPLI Long Island Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 358 The Robotic Eagles
3 SBPLI Long Island Regional Engineering Inspiration Award 810 The Mechanical Bulls
3 SBPLI Long Island Regional General Motors Industrial Design Award 271 Mechanical Marauders
3 SBPLI Long Island Regional Imagery Award 467 Duct Tape Bandits
3 SBPLI Long Island Regional J&J Sportsmanship 358 The Robotic Eagles
3 SBPLI Long Island Regional Judges' Award 28 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Judges' Award 514 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 870 TEAM R. I. C. E.
3 SBPLI Long Island Regional Leadership in Controls Award 329 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Motorola Quality Award 263 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Regional Chairman's Award 564 Lions Digital Impact
3 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists 545 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists 566 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists 871 WIHS RoboTechs
3 SBPLI Long Island Regional Regional Winners 870 TEAM R. I. C. E.
3 SBPLI Long Island Regional Regional Winners 514 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Regional Winners 569 Zoltan Engineering
3 SBPLI Long Island Regional Rookie All Star Award 1203 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Rookie All Star Award 1226 Unknown Team Name
3 SBPLI Long Island Regional Website Award 311 Red Jammers
3 SBPLI Long Island Regional Xerox Creativity Award 173 Unknown Team Name
2 Arizona Regional Autodesk Award for Visualization 192 GRT (Gunn Robotics Team)
2 Arizona Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 222 Tigertrons
2 Arizona Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 624 Unknown Team Name
2 Arizona Regional Engineering Inspiration Award 294 Beach Cities Robotics
2 Arizona Regional General Motors Industrial Design Award 330 BeachBot
2 Arizona Regional Imagery Award 207 METALCRAFTERS
2 Arizona Regional J&J Sportsmanship 60 Bionic Bulldogs
2 Arizona Regional Judges' Award 812 The Midnight Mechanics
2 Arizona Regional Judges' Award 698 HHS Microbots
2 Arizona Regional Judges' Award 874 Alexander Robotics Team
2 Arizona Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 68 Truck Town Thunder
2 Arizona Regional Leadership in Controls Award 192 GRT (Gunn Robotics Team)
2 Arizona Regional Motorola Quality Award 980 ThunderBots
2 Arizona Regional Regional Chairman's Award 234 Cyber Blue
2 Arizona Regional Regional Finalists 989 Unknown Team Name
2 Arizona Regional Regional Finalists 330 BeachBot
2 Arizona Regional Regional Finalists 192 GRT (Gunn Robotics Team)
2 Arizona Regional Regional Winners 968 Unknown Team Name
2 Arizona Regional Regional Winners 460 Xavier Robotics
2 Arizona Regional Regional Winners 606 Unknown Team Name
2 Arizona Regional Rookie All Star Award 1011 Unknown Team Name
2 Arizona Regional Rookie All Star Award 1150 Unknown Team Name
2 Arizona Regional Website Award 234 Cyber Blue
2 Arizona Regional Xerox Creativity Award 987 Unknown Team Name
2 Chesapeake Regional Autodesk Award for Visualization 651 The Dream Team
2 Chesapeake Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 365 Miracle Workerz
2 Chesapeake Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 357 Royal Assault
2 Chesapeake Regional Engineering Inspiration Award 449 Unknown Team Name
2 Chesapeake Regional General Motors Industrial Design Award 339 Unknown Team Name
2 Chesapeake Regional Imagery Award 87 Red Devils
2 Chesapeake Regional J&J Sportsmanship 365 Miracle Workerz
2 Chesapeake Regional Judges' Award 333 CAN- DEW
2 Chesapeake Regional Judges' Award 25 Raider Robotix
2 Chesapeake Regional Judges' Award 928 Hounds of Steel
2 Chesapeake Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 103 Cybersonics
2 Chesapeake Regional Leadership in Controls Award 836 Unknown Team Name
2 Chesapeake Regional Motorola Quality Award 303 Unknown Team Name
2 Chesapeake Regional Regional Chairman's Award 357 Royal Assault
2 Chesapeake Regional Regional Finalists 314 The Megatron Oracles
2 Chesapeake Regional Regional Finalists 365 Miracle Workerz
2 Chesapeake Regional Regional Finalists 858 Delphi Demons
2 Chesapeake Regional Regional Winners 384 Tigers
2 Chesapeake Regional Regional Winners 134 Team Discovery, the Spartechs
2 Chesapeake Regional Regional Winners 306 CRT
2 Chesapeake Regional Rookie All Star Award 1168 Unknown Team Name
2 Chesapeake Regional Rookie All Star Award 1027 Unknown Team Name
2 Chesapeake Regional Website Award 103 Cybersonics
2 Chesapeake Regional Xerox Creativity Award 858 Delphi Demons
2 Pittsburgh Regional Autodesk Award for Visualization 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Pittsburgh Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 217 The ThunderChickens
2 Pittsburgh Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 548 Unknown Team Name
2 Pittsburgh Regional Engineering Inspiration Award 903 Explorobots
2 Pittsburgh Regional General Motors Industrial Design Award 288 The RoboDawgs
2 Pittsburgh Regional Imagery Award 301 P.R.O.B.O.T.S.
2 Pittsburgh Regional J&J Sportsmanship 45 TechnoKats Robotics Team
2 Pittsburgh Regional Judges' Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
2 Pittsburgh Regional Judges' Award 128 The Botcats
2 Pittsburgh Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 379 Robo Cats
2 Pittsburgh Regional Leadership in Controls Award 49 Robotic Knights
2 Pittsburgh Regional Motorola Quality Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
2 Pittsburgh Regional Regional Chairman's Award 49 Robotic Knights
2 Pittsburgh Regional Regional Finalists 217 The ThunderChickens
2 Pittsburgh Regional Regional Finalists 291 CIA
2 Pittsburgh Regional Regional Winners 322 The F.I.R.E. Team
2 Pittsburgh Regional Regional Winners 548 Unknown Team Name
2 Pittsburgh Regional Regional Winners 49 Robotic Knights
2 Pittsburgh Regional Rookie All Star Award 1185 Unknown Team Name
2 Pittsburgh Regional Rookie All Star Award 1114 Unknown Team Name
2 Pittsburgh Regional Website Award 217 The ThunderChickens
2 Pittsburgh Regional Xerox Creativity Award 5 Unknown Team Name
2 UTC New England Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 155 The Technonuts
2 UTC New England Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 229 Division By Zero
2 UTC New England Regional Engineering Inspiration Award 250 Dynamos
2 UTC New England Regional General Motors Industrial Design Award 571 Team Paragon
2 UTC New England Regional Imagery Award 173 Unknown Team Name
2 UTC New England Regional J&J Sportsmanship 870 TEAM R. I. C. E.
2 UTC New England Regional Judges' Award 1059 Unknown Team Name
2 UTC New England Regional Judges' Award 558 Unknown Team Name
2 UTC New England Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 19 Unknown Team Name
2 UTC New England Regional Leadership in Controls Award 236 Techno-Ticks
2 UTC New England Regional Motorola Quality Award 126 Unknown Team Name
2 UTC New England Regional Regional Chairman's Award 230 Gaelhawks
2 UTC New England Regional Regional Finalists 175 Buzz Robotics
2 UTC New England Regional Regional Finalists 176 Aces High
2 UTC New England Regional Regional Finalists 177 Bobcat Robotics
2 UTC New England Regional Regional Winners 782 Killawatz
2 UTC New England Regional Regional Winners 157 AZTECHS 157
2 UTC New England Regional Regional Winners 236 Techno-Ticks
2 UTC New England Regional Rookie All Star Award 1124 The Cheetahs
2 UTC New England Regional Rookie All Star Award 1071 Unknown Team Name
2 UTC New England Regional Xerox Creativity Award 782 Killawatz
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Autodesk Award for Visualization 103 Cybersonics
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 88 TJ2 (TJ squared)
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 157 AZTECHS 157
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Engineering Inspiration Award 166 Chop Shop
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional General Motors Industrial Design Award 213 The Dirty Birds
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Imagery Award 885 GREEN TEAM
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional J&J Sportsmanship 811 Cardinals
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Judges' Award 131 C.H.A.O.S.
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Judges' Award 1152 Unknown Team Name
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 79 The Navigators
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Leadership in Controls Award 190 Gompei and the H.E.R.D
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Chairman's Award 236 Techno-Ticks
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalists 121 Islanders
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalists 241 Unknown Team Name
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalists 69 HYPER (Helping Youth Pursue Engineering and Robotics)
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winners 236 Techno-Ticks
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winners 175 Buzz Robotics
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winners 58 Riot Crew
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Rookie All Star Award 1073 The Force Team
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Rookie All Star Award 1058 Unknown Team Name
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Website Award 1073 The Force Team
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Xerox Creativity Award 358 The Robotic Eagles
1 Buckeye Regional Autodesk Award for Visualization 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
1 Buckeye Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 191 The X-Cats
1 Buckeye Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 469 Las Guerrillas
1 Buckeye Regional General Motors Industrial Design Award 85 B.O.B. (Built on Brains)
1 Buckeye Regional Imagery Award 872 Techno-Devils
1 Buckeye Regional J&J Sportsmanship 141 Unknown Team Name
1 Buckeye Regional Judges' Award 892 ASCII (All Students Challenging Intellect and Ingenuity)
1 Buckeye Regional Judges' Award 1126 SPARX
1 Buckeye Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 27 Team Rush
1 Buckeye Regional Leadership in Controls Award 1038 Thunderhawks
1 Buckeye Regional Motorola Quality Award 494 Martians
1 Buckeye Regional Regional Chairman's Award 120 Scarabian Knights
1 Buckeye Regional Regional Finalists 378 The Circuit Stompers!
1 Buckeye Regional Regional Finalists 85 B.O.B. (Built on Brains)
1 Buckeye Regional Regional Finalists 835 The Sting
1 Buckeye Regional Regional Winners 541 Unknown Team Name
1 Buckeye Regional Regional Winners 1126 SPARX
1 Buckeye Regional Regional Winners 27 Team Rush
1 Buckeye Regional Rookie All Star Award 1006 Rebels
1 Buckeye Regional Rookie All Star Award 1014 Dublin Robotics
1 Buckeye Regional Website Award 1038 Thunderhawks
1 Buckeye Regional Xerox Creativity Award 573 Unknown Team Name
1 NASA / VCU Regional Autodesk Award for Visualization 343 Metal-In-Motion
1 NASA / VCU Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 977 Unknown Team Name
1 NASA / VCU Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 435 Unknown Team Name
1 NASA / VCU Regional Engineering Inspiration Award 379 Robo Cats
1 NASA / VCU Regional Engineering Inspiration Award 617 SPRINGERS
1 NASA / VCU Regional General Motors Industrial Design Award 587 The Beast
1 NASA / VCU Regional Imagery Award 395 2 TrainRobotics
1 NASA / VCU Regional J&J Sportsmanship 122 NASA Knights
1 NASA / VCU Regional Judges' Award 384 Tigers
1 NASA / VCU Regional Judges' Award 510 Hawaii 5-10
1 NASA / VCU Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 343 Metal-In-Motion
1 NASA / VCU Regional Leadership in Controls Award 638 Unknown Team Name
1 NASA / VCU Regional Motorola Quality Award 435 Unknown Team Name
1 NASA / VCU Regional Regional Chairman's Award 388 Maximum Oz
1 NASA / VCU Regional Regional Finalists 448 Unknown Team Name
1 NASA / VCU Regional Regional Finalists 587 The Beast
1 NASA / VCU Regional Regional Finalists 977 Unknown Team Name
1 NASA / VCU Regional Regional Winners 395 2 TrainRobotics
1 NASA / VCU Regional Regional Winners 388 Maximum Oz
1 NASA / VCU Regional Regional Winners 384 Tigers
1 NASA / VCU Regional Rookie All Star Award 1132 R.A.P.T.A.R. (Robotics Adventure Professionals of Tidewater and Richmond)
1 NASA / VCU Regional Rookie All Star Award 1137 The Blue Devils
1 NASA / VCU Regional Website Award 234 Cyber Blue
1 NASA / VCU Regional Xerox Creativity Award 343 Metal-In-Motion
1 Sacramento Regional Autodesk Award for Visualization 192 GRT (Gunn Robotics Team)
1 Sacramento Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 692 THE FEMBOTS
1 Sacramento Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 100 Wildcats
1 Sacramento Regional Engineering Inspiration Award 481 De Anza Robotics Team - DART
1 Sacramento Regional General Motors Industrial Design Award 115 Unknown Team Name
1 Sacramento Regional Imagery Award 295 Space Cowboys
1 Sacramento Regional J&J Sportsmanship 599 Robo-Dox
1 Sacramento Regional Judges' Award 480 Hybrid
1 Sacramento Regional Judges' Award 953 Unknown Team Name
1 Sacramento Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 662 Highlanders
1 Sacramento Regional Leadership in Controls Award 814 Unknown Team Name
1 Sacramento Regional Motorola Quality Award 692 THE FEMBOTS
1 Sacramento Regional Regional Chairman's Award 254 Unknown Team Name
1 Sacramento Regional Regional Finalists 256 Unknown Team Name
1 Sacramento Regional Regional Finalists 254 Unknown Team Name
1 Sacramento Regional Regional Finalists 599 Robo-Dox
1 Sacramento Regional Regional Winners 1147 herdbot
1 Sacramento Regional Regional Winners 692 THE FEMBOTS
1 Sacramento Regional Regional Winners 662 Highlanders
1 Sacramento Regional Rookie All Star Award 1097 Unknown Team Name
1 Sacramento Regional Rookie All Star Award 1072 Harker Robotics Team
1 Sacramento Regional Website Award 114 Eagle Strike
1 Sacramento Regional Xerox Creativity Award 1151 The Hitchhikers
1 St. Louis Regional Autodesk Award for Visualization 1182 Patriots
1 St. Louis Regional DaimlerChrysler Team Spirit Award 1210 Nyack
1 St. Louis Regional Delphi "Driving Tomorrow's Technology" Award 16 Baxter Bomb Squad
1 St. Louis Regional Engineering Inspiration Award 16 Baxter Bomb Squad
1 St. Louis Regional General Motors Industrial Design Award 547 F.E.A.R.
1 St. Louis Regional Imagery Award 476 Adidarons
1 St. Louis Regional J&J Sportsmanship 45 TechnoKats Robotics Team
1 St. Louis Regional Judges' Award 879 Unknown Team Name
1 St. Louis Regional Judges' Award 442 LeeGeneers
1 St. Louis Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 868 Unknown Team Name
1 St. Louis Regional Leadership in Controls Award 447 Team Roboto
1 St. Louis Regional Motorola Quality Award 967 Mean Machine
1 St. Louis Regional Regional Chairman's Award 538 Dragon Slayers
1 St. Louis Regional Regional Finalists 935 RaileRobotics
1 St. Louis Regional Regional Finalists 877 Cando Cub Robotics
1 St. Louis Regional Regional Finalists 1178 DURT
1 St. Louis Regional Regional Winners 171 Hard Core Engineers
1 St. Louis Regional Regional Winners 755 Unknown Team Name
1 St. Louis Regional Regional Winners 650 Hella's Angels
1 St. Louis Regional Rookie All Star Award 1104 TechnoEagles
1 St. Louis Regional Rookie All Star Award 1024 McKenzie Frenzy
1 St. Louis Regional Website Award 935 RaileRobotics
1 St. Louis Regional Xerox Creativity Award 875 Unknown Team Name