Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 11/30/2022 1:35 PM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
6 Championship Autodesk Inventor Grand Prize 103 Cybersonics
6 Championship Autodesk Inventor Honorable Mention 342 Burning Magnetos
6 Championship Autodesk Inventor Rising Star 1731 Fresta Valley Robotics Club
6 Championship Autodesk Visualization Grand Prize 192 GRT
6 Championship Autodesk Visualization Honorable Mention 114 Eagle Strike
6 Championship Autodesk Visualization Rising Star 1756 Argos
6 Championship Chairmans Award 111 WildStang
6 Championship Championship Finalist 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
6 Championship Championship Finalist 25 Raider Robotix
6 Championship Championship Finalist 195 Cyber Knights
6 Championship Championship Winner 217 The ThunderChickens
6 Championship Championship Winner 296 Northern Knights
6 Championship Championship Winner 522 ROBO WIZARDS
6 Championship Chrysler Team Spirit Award 1700 Gatorbotics
6 Championship Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 25 Raider Robotix
6 Championship Engineering Inspiration Award 365 Miracle Workerz
6 Championship FIRST Outstanding Commitment 3M
6 Championship Founders Award United
6 Championship General Motors Industrial Design Award 494 Martians
6 Championship Imagery Award 1746 Forsyth Alliance
6 Championship Johnson & Johnson Sportsmanship Award 341 Miss Daisy
6 Championship Judges Award 1398 Robo-Raiders
6 Championship Judges Award 1941 The Hurricanes
6 Championship Judges Award 1868 Space Cookies
6 Championship Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 234 Cyber Blue
6 Championship Motorola Quality Award 233 The Pink Team
6 Championship Rookie All-Star Award 1885 Robocats
6 Championship Rookie Inspiration Award 1714 Thomas More Community Robotics Club
6 Championship Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 337 STAR-bots
6 Championship Website Award 461 Westside Boiler Invasion
6 Championship Woodie Flowers Award Rob
6 Championship Xerox Creativity Award 868 TechHOUNDS
6 Championship - Archimedes Division Finalist 1902 Exploding Bacon
6 Championship - Archimedes Division Finalist 233 The Pink Team
6 Championship - Archimedes Division Finalist 33 Killer Bees
6 Championship - Archimedes Division Winner 217 The ThunderChickens
6 Championship - Archimedes Division Winner 522 ROBO WIZARDS
6 Championship - Archimedes Division Winner 296 Northern Knights
6 Championship - Archimedes Highest Rookie Seed 1816 Edina Robotics Team
6 Championship - Curie Division Finalist 48 Delphi E.L.I.T.E.
6 Championship - Curie Division Finalist 70 More Martians
6 Championship - Curie Division Finalist 1114 Simbotics
6 Championship - Curie Division Winner 1139 The Chamblee Gear Grinders
6 Championship - Curie Division Winner 503 Frog Force
6 Championship - Curie Division Winner 451 The Cat Attack
6 Championship - Curie Highest Rookie Seed 1834 Evolution
6 Championship - Galileo Division Finalist 27 Team RUSH
6 Championship - Galileo Division Finalist 547 F.E.A.R.
6 Championship - Galileo Division Finalist 1625 Winnovation
6 Championship - Galileo Division Winner 201 The FEDS
6 Championship - Galileo Division Winner 1126 SPARX
6 Championship - Galileo Division Winner 177 Bobcat Robotics
6 Championship - Galileo Highest Rookie Seed 1730 Team Driven
6 Championship - Newton Division Finalist 122 NASA Knights
6 Championship - Newton Division Finalist 176 Aces High
6 Championship - Newton Division Finalist 111 WildStang
6 Championship - Newton Division Winner 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
6 Championship - Newton Division Winner 195 Cyber Knights
6 Championship - Newton Division Winner 25 Raider Robotix
6 Championship - Newton Highest Rookie Seed 1918 Pack-Mon
5 Colorado Regional Autodesk Visualization Award 662 Highlanders
5 Colorado Regional Chrysler Team Spirit Award 1332 S.W.I.F.T.
5 Colorado Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1636 Reds Robotics
5 Colorado Regional Engineering Inspiration Award 1158 The Corps
5 Colorado Regional General Motors Industrial Design Award 1216 Knights
5 Colorado Regional Highest Rookie Seed 1802 Stealth
5 Colorado Regional Imagery Award 1583 Ridge View Academy Rambotix
5 Colorado Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1619 "Up A Creek" Robotics
5 Colorado Regional Judges Award 1653 Washington High School RoboKatz
5 Colorado Regional Judges Award 1789 Steal horses
5 Colorado Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1332 S.W.I.F.T.
5 Colorado Regional Motorola Quality Award 935 RaileRobotics
5 Colorado Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Dawn Lutz
5 Colorado Regional Radio Shack Innovation in Control Award 159 Alpine Robotics
5 Colorado Regional Regional Chairmans Award 159 Alpine Robotics
5 Colorado Regional Regional Finalist 1800 Hot Tamales
5 Colorado Regional Regional Finalist 938 Viking Xtreme Robotics
5 Colorado Regional Regional Finalist 1303 WYOHAZARD
5 Colorado Regional Regional Finalist 456 Vikings
5 Colorado Regional Regional Winner 1977 Virtual Commandos
5 Colorado Regional Regional Winner 935 RaileRobotics
5 Colorado Regional Regional Winner 1158 The Corps
5 Colorado Regional Regional Woodie Flowers Award 1583 Chuck Brant
Ridge View Academy Rambotix
5 Colorado Regional Rookie All-Star Award 1730 Team Driven
5 Colorado Regional Rookie Inspiration Award 1777 V2
5 Colorado Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1583 Ridge View Academy Rambotix
5 Colorado Regional Website Award 1730 Team Driven
5 Colorado Regional Xerox Creativity Award 1977 Virtual Commandos
5 Greater Toronto Regional Chrysler Team Spirit Award 772 Sabre Bytes
5 Greater Toronto Regional Chrysler Team Spirit Award 1547 Where's Waldo?
5 Greater Toronto Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 610 The Coyotes
5 Greater Toronto Regional General Motors Industrial Design Award 378 The Circuit Stompers
5 Greater Toronto Regional General Motors Industrial Design Award 1241 Theory6_The Hansen Experience of Robotic Youth
5 Greater Toronto Regional Highest Rookie Seed 1870 Greased Lightning
5 Greater Toronto Regional Imagery Award 703 Phoenix
5 Greater Toronto Regional Imagery Award 773 Kingsville Kukes
5 Greater Toronto Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 217 The ThunderChickens
5 Greater Toronto Regional Judges Award 4 Team ELEMENT
5 Greater Toronto Regional Judges Award 1963 PSC Robotics
5 Greater Toronto Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1305 Ice Cubed
5 Greater Toronto Regional Motorola Quality Award 1353 The Spartans
5 Greater Toronto Regional Motorola Quality Award 854 The Iron Bears
5 Greater Toronto Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Rob Gorbet
5 Greater Toronto Regional Radio Shack Innovation in Control Award 296 Northern Knights
5 Greater Toronto Regional Regional Chairmans Award 522 ROBO WIZARDS
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 1620 Robolution
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 1419 Rustic Roboteers
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 1305 Ice Cubed
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 1680 Fort Erie Secondary School
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 865 Warp7
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 1503 GM Spartonics
5 Greater Toronto Regional Regional Woodie Flowers Award Shawn Lim
5 Greater Toronto Regional Rookie All-Star Award 1814 Northview Robotics
5 Greater Toronto Regional Rookie All-Star Award 1846 xaviermania
5 Greater Toronto Regional Rookie Inspiration Award 1935 Team Happycat
5 Greater Toronto Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1846 xaviermania
5 Greater Toronto Regional Website Award 188 Blizzard
5 Greater Toronto Regional Xerox Creativity Award 217 The ThunderChickens
5 Las Vegas Regional Autodesk Visualization Award 1595 Dragons
5 Las Vegas Regional Chrysler Team Spirit Award 997 Bombadiers
5 Las Vegas Regional Engineering Inspiration Award 399 Eagle Robotics
5 Las Vegas Regional General Motors Industrial Design Award 230 Gaelhawks
5 Las Vegas Regional Highest Rookie Seed 1906 WeBeRoyBotics
5 Las Vegas Regional Imagery Award 1538 The Holy Cows
5 Las Vegas Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 359 Hawaiian Kids
5 Las Vegas Regional Judges Award 1641 Mojave Robotics
5 Las Vegas Regional Judges Award 473 Montana State Robotics Team
5 Las Vegas Regional Motorola Quality Award 597 Wolverines
5 Las Vegas Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Joe Barry
5 Las Vegas Regional Radio Shack Innovation in Control Award 987 HighRollers
5 Las Vegas Regional Regional Chairmans Award 79 Team Krunch
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 60 Bionic Bulldogs
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 1572 Team Hammer Heads
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 1527 Bionic Battalion
5 Las Vegas Regional Regional Winner 987 HighRollers
5 Las Vegas Regional Regional Winner 8 Paly Robotics
5 Las Vegas Regional Regional Woodie Flowers Award Darryl Newhouse
5 Las Vegas Regional Rookie All-Star Award 1906 WeBeRoyBotics
5 Las Vegas Regional Rookie Inspiration Award 1911 Longhorns
5 Las Vegas Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1622 Spyder
5 Las Vegas Regional Xerox Creativity Award 1883 Dragons
5 Lone Star Regional Autodesk Visualization Award 499 Toltechs
5 Lone Star Regional Chrysler Team Spirit Award 364 Team Fusion
5 Lone Star Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 148 Robowranglers
5 Lone Star Regional Engineering Inspiration Award 476 Wildcats
5 Lone Star Regional General Motors Industrial Design Award 704 Warriors
5 Lone Star Regional Imagery Award 624 CRyptonite
5 Lone Star Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 57 Leopards
5 Lone Star Regional Judges Award 647 Cyber Wolf Corps
5 Lone Star Regional Judges Award 1884 Griffins
5 Lone Star Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
5 Lone Star Regional Motorola Quality Award 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Lyndon Bridgewater
5 Lone Star Regional Radio Shack Innovation in Control Award 418 Purple Haze
5 Lone Star Regional Regional Chairmans Award 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
5 Lone Star Regional Regional Finalist 932 Circuit Chargers
5 Lone Star Regional Regional Finalist 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Regional Finalist 437 The Eagles
5 Lone Star Regional Regional Finalist 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
5 Lone Star Regional Regional Winner 231 High Voltage
5 Lone Star Regional Regional Winner 1421 Pearl River County Robotics
5 Lone Star Regional Regional Winner 418 Purple Haze
5 Lone Star Regional Regional Woodie Flowers Award Robert Acosta
5 Lone Star Regional Rookie All-Star Award 1745 The p-51 Mustangs
5 Lone Star Regional Rookie Inspiration Award 1902 Exploding Bacon
5 Lone Star Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 476 Wildcats
5 Lone Star Regional Website Award 148 Robowranglers
5 Lone Star Regional Xerox Creativity Award 231 High Voltage
5 Palmetto Regional Autodesk Visualization Award 342 Burning Magnetos
5 Palmetto Regional Chrysler Team Spirit Award 1251 TechTigers
5 Palmetto Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 422 The Mech Techs
5 Palmetto Regional Engineering Inspiration Award 1270 Red Dragons
5 Palmetto Regional General Motors Industrial Design Award 343 Metal-In-Motion
5 Palmetto Regional Highest Rookie Seed 1876 BeachBotics
5 Palmetto Regional Imagery Award 11 MORT
5 Palmetto Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 342 Burning Magnetos
5 Palmetto Regional Judges Award 1028 UBERGEEKS
5 Palmetto Regional Judges Award 803 Castaways
5 Palmetto Regional Motorola Quality Award 16 Bomb Squad
5 Palmetto Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Donn Griffith
5 Palmetto Regional Radio Shack Innovation in Control Award 68 T3
5 Palmetto Regional Regional Chairmans Award 1398 Robo-Raiders
5 Palmetto Regional Regional Finalist 95 The Grasshoppers
5 Palmetto Regional Regional Finalist 16 Bomb Squad
5 Palmetto Regional Regional Finalist 1676 The Pascack PI-oneers
5 Palmetto Regional Regional Winner 1251 TechTigers
5 Palmetto Regional Regional Winner 11 MORT
5 Palmetto Regional Regional Winner 247 Da Bears
5 Palmetto Regional Regional Woodie Flowers Award Scott Strickland
5 Palmetto Regional Rookie All-Star Award 1885 Robocats
5 Palmetto Regional Rookie Inspiration Award 1959 Aye, Aye, Robot
5 Palmetto Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 34 Rockets
5 Palmetto Regional Website Award 1959 Aye, Aye, Robot
5 Palmetto Regional Xerox Creativity Award 1319 Golden Flash
5 Philadelphia Regional Autodesk Visualization Award 103 Cybersonics
5 Philadelphia Regional Chrysler Team Spirit Award 1394 THe Juggernaut
5 Philadelphia Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 357 Royal Assault
5 Philadelphia Regional Engineering Inspiration Award 433 Firebirds
5 Philadelphia Regional General Motors Industrial Design Award 291 CIA - Creativity In Action
5 Philadelphia Regional Highest Rookie Seed 1712 Dawgma
5 Philadelphia Regional Imagery Award 1370 The Blue Charge
5 Philadelphia Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 341 Miss Daisy
5 Philadelphia Regional Judges Award 300 AAME
5 Philadelphia Regional Judges Award 84 Chuck 84
5 Philadelphia Regional Motorola Quality Award 528 The Persuaders
5 Philadelphia Regional Outstanding Volunteer of the Year Award William Enslen
5 Philadelphia Regional Radio Shack Innovation in Control Award 103 Cybersonics
5 Philadelphia Regional Regional Chairmans Award 357 Royal Assault
5 Philadelphia Regional Regional Finalist 84 Chuck 84
5 Philadelphia Regional Regional Finalist 104 Team Universal
5 Philadelphia Regional Regional Finalist 250 Dynamos
5 Philadelphia Regional Regional Winner 291 CIA - Creativity In Action
5 Philadelphia Regional Regional Winner 306 CRT
5 Philadelphia Regional Regional Winner 177 Bobcat Robotics
5 Philadelphia Regional Regional Woodie Flowers Award Jules Scogna
5 Philadelphia Regional Rookie All-Star Award 1712 Dawgma
5 Philadelphia Regional Rookie Inspiration Award 1719 The Corporation
5 Philadelphia Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 250 Dynamos
5 Philadelphia Regional Website Award 365 Miracle Workerz
5 Philadelphia Regional Xerox Creativity Award 381 Tornadoes
5 West Michigan Regional Autodesk Visualization Award 302 The Dragons
5 West Michigan Regional Chrysler Team Spirit Award 27 Team RUSH
5 West Michigan Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 515 TechnoKnights
5 West Michigan Regional Engineering Inspiration Award 904 R2
5 West Michigan Regional General Motors Industrial Design Award 322 Team F.I.R.E.
5 West Michigan Regional Highest Rookie Seed 1918 Pack-Mon
5 West Michigan Regional Imagery Award 33 Killer Bees
5 West Michigan Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 85 B.O.B. (Built on Brains)
5 West Michigan Regional Judges Award 1940 Tigers
5 West Michigan Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 141 WO-BOT
5 West Michigan Regional Motorola Quality Award 66 The Flyers
5 West Michigan Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Ken Platteschoure
5 West Michigan Regional Regional Chairmans Award 503 Frog Force
5 West Michigan Regional Regional Finalist 910 The Ventures
5 West Michigan Regional Regional Finalist 27 Team RUSH
5 West Michigan Regional Regional Finalist 85 B.O.B. (Built on Brains)
5 West Michigan Regional Regional Winner 70 More Martians
5 West Michigan Regional Regional Winner 451 The Cat Attack
5 West Michigan Regional Regional Winner 503 Frog Force
5 West Michigan Regional Regional Woodie Flowers Award Steve Yasik
5 West Michigan Regional Rookie All-Star Award 1918 Pack-Mon
5 West Michigan Regional Rookie Inspiration Award 1783 Falcon Firebots
5 West Michigan Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 494 Martians
5 West Michigan Regional Xerox Creativity Award 494 Martians
4 Boston Regional Autodesk Visualization Award 75 RoboRaiders
4 Boston Regional Chrysler Team Spirit Award 1100 The T-Hawks
4 Boston Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 467 Duct Tape Bandits
4 Boston Regional Engineering Inspiration Award 75 RoboRaiders
4 Boston Regional General Motors Industrial Design Award 121 Rhode Warriors
4 Boston Regional Highest Rookie Seed 1757 Wolverines
4 Boston Regional Imagery Award 1511 Rolling Thunder
4 Boston Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 246 Overclocked
4 Boston Regional Judges Award 1909 G-Tech
4 Boston Regional Judges Award 40 Pioneers
4 Boston Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 126 Gael Force
4 Boston Regional Motorola Quality Award 571 Team Paragon
4 Boston Regional Outstanding Volunteer of the Year Award David Burmaster
4 Boston Regional Radio Shack Innovation in Control Award 233 The Pink Team
4 Boston Regional Regional Chairmans Award 383 Brazilian Machine
4 Boston Regional Regional Finalist 69 Team HYPER (Helping Youth Pursue Engineering and Robotics)
4 Boston Regional Regional Finalist 213 The Dirty Birds
4 Boston Regional Regional Finalist 40 Pioneers
4 Boston Regional Regional Winner 233 The Pink Team
4 Boston Regional Regional Winner 121 Rhode Warriors
4 Boston Regional Regional Winner 1568 Mechanicatz
4 Boston Regional Regional Woodie Flowers Award James Broderick
4 Boston Regional Rookie All-Star Award 1761 Lynnbotics
4 Boston Regional Rookie Inspiration Award 1975 QUEEN
4 Boston Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 571 Team Paragon
4 Boston Regional Website Award 578 Blue Lightning
4 Davis Sacramento Regional Chrysler Team Spirit Award 368 Kika Mana
4 Davis Sacramento Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 100 The Wildcats
4 Davis Sacramento Regional Engineering Inspiration Award 753 High Desert Droids
4 Davis Sacramento Regional General Motors Industrial Design Award 852 The Athenian Robotics Collective
4 Davis Sacramento Regional Highest Rookie Seed 1726 Nifty Engineering Robotics Design Squad
4 Davis Sacramento Regional Imagery Award 692 THE FEMBOTS
4 Davis Sacramento Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1388 Eagle Robotics
4 Davis Sacramento Regional Judges Award 568 Nerds of the North
4 Davis Sacramento Regional Judges Award 1422 CART-Bot
4 Davis Sacramento Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1351 TKO
4 Davis Sacramento Regional Motorola Quality Award 701 RoboVikes
4 Davis Sacramento Regional Radio Shack Innovation in Control Award 114 Eagle Strike
4 Davis Sacramento Regional Regional Chairmans Award 245 Adambots
4 Davis Sacramento Regional Regional Finalist 701 RoboVikes
4 Davis Sacramento Regional Regional Finalist 753 High Desert Droids
4 Davis Sacramento Regional Regional Winner 1662 Raptor Force Engineering
4 Davis Sacramento Regional Regional Winner 1726 Nifty Engineering Robotics Design Squad
4 Davis Sacramento Regional Regional Winner 852 The Athenian Robotics Collective
4 Davis Sacramento Regional Regional Woodie Flowers Award 245 Adambots
4 Davis Sacramento Regional Rookie All-Star Award 1834 Evolution
4 Davis Sacramento Regional Rookie Inspiration Award 1726 Nifty Engineering Robotics Design Squad
4 Davis Sacramento Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 368 Kika Mana
4 Davis Sacramento Regional Website Award 34 Rockets
4 Davis Sacramento Regional Xerox Creativity Award 956 Eagle Cybertechnology
4 GM Technion Israel Regional Autodesk Visualization Award 1573 Kfar Galim
4 GM Technion Israel Regional Chrysler Team Spirit Award 1578 Gymbotics
4 GM Technion Israel Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1937 Elysium
4 GM Technion Israel Regional Engineering Inspiration Award 1577 steampunk
4 GM Technion Israel Regional General Motors Industrial Design Award 1947 Sciences & Arts H.S.
4 GM Technion Israel Regional Highest Rookie Seed 1947 Sciences & Arts H.S.
4 GM Technion Israel Regional Imagery Award 1580 Ronson
4 GM Technion Israel Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1690 ANTRIKOT
4 GM Technion Israel Regional Judges Award 1946 Abu Romi
4 GM Technion Israel Regional Judges Award 1954 E'roni z
4 GM Technion Israel Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1574 Misgav
4 GM Technion Israel Regional Motorola Quality Award 1582 Dantziger
4 GM Technion Israel Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Menahem Kaftory
4 GM Technion Israel Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1574 Misgav
4 GM Technion Israel Regional Regional Chairmans Award 1657 Mevoot E'ron
4 GM Technion Israel Regional Regional Finalist 1947 Sciences & Arts H.S.
4 GM Technion Israel Regional Regional Finalist 1943 Neat Team
4 GM Technion Israel Regional Regional Finalist 1957 Ort Nof Golan
4 GM Technion Israel Regional Regional Winner 1574 Misgav
4 GM Technion Israel Regional Regional Winner 1657 Mevoot E'ron
4 GM Technion Israel Regional Regional Winner 1955 Beit Yerah
4 GM Technion Israel Regional Regional Woodie Flowers Award Adee Edan
4 GM Technion Israel Regional Rookie All-Star Award 1942 Tel-Nof
4 GM Technion Israel Regional Rookie Inspiration Award 1943 Neat Team
4 GM Technion Israel Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1580 Ronson
4 GM Technion Israel Regional Website Award 1657 Mevoot E'ron
4 GM Technion Israel Regional Xerox Creativity Award 1942 Tel-Nof
4 New York City Regional Autodesk Visualization Award 375 Robotic Plague
4 New York City Regional Chrysler Team Spirit Award 1224 Team 1224 - The Pius Princesses
4 New York City Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 596 SciClones
4 New York City Regional Engineering Inspiration Award 1155 SciBorgs
4 New York City Regional General Motors Industrial Design Award 1660 Harlem Knights
4 New York City Regional Highest Rookie Seed 1880 EHT
4 New York City Regional Imagery Award 354 Pirates
4 New York City Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 334 Techengineers
4 New York City Regional Judges Award 1772 heitortec
4 New York City Regional Judges Award 395 2 TrainRobotics
4 New York City Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 752 Gods of Fury
4 New York City Regional Motorola Quality Award 348 Norwell Robotics
4 New York City Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Tony Paxton
4 New York City Regional Radio Shack Innovation in Control Award 375 Robotic Plague
4 New York City Regional Regional Chairmans Award 375 Robotic Plague
4 New York City Regional Regional Finalist 759 Systemetric
4 New York City Regional Regional Finalist 421 The Warriors
4 New York City Regional Regional Finalist 694 StuyPulse
4 New York City Regional Regional Winner 395 2 TrainRobotics
4 New York City Regional Regional Winner 1880 EHT
4 New York City Regional Regional Winner 375 Robotic Plague
4 New York City Regional Regional Woodie Flowers Award Mike Siegal
4 New York City Regional Rookie All-Star Award 1880 EHT
4 New York City Regional Rookie Inspiration Award 1862 Red Raiders
4 New York City Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1660 Harlem Knights
4 New York City Regional Website Award 694 StuyPulse
4 New York City Regional Xerox Creativity Award 694 StuyPulse
4 SBPLI Long Island Regional Autodesk Visualization Award 564 Digital Impact
4 SBPLI Long Island Regional Chrysler Team Spirit Award 287 Floyd
4 SBPLI Long Island Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 358 Robotic Eagles
4 SBPLI Long Island Regional Engineering Inspiration Award 1601 Quantum Samurai
4 SBPLI Long Island Regional General Motors Industrial Design Award 102 The Dexterous Gearheads
4 SBPLI Long Island Regional Highest Rookie Seed 1803 Vikings
4 SBPLI Long Island Regional Imagery Award 870 TEAM R. I. C. E.
4 SBPLI Long Island Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1546 Chaos, Inc.
4 SBPLI Long Island Regional Judges Award 1635 Technotics
4 SBPLI Long Island Regional Judges Award 1019 Sons Of The Beach
4 SBPLI Long Island Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 353 POBOTS
4 SBPLI Long Island Regional Motorola Quality Award 417 Stangbot
4 SBPLI Long Island Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Frank
4 SBPLI Long Island Regional Radio Shack Innovation in Control Award 500 The Bears
4 SBPLI Long Island Regional Regional Chairmans Award 514 Miller Place Robotics
4 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 329 Raiders
4 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 1468 Hicksville J-Birds
4 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 353 POBOTS
4 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 870 TEAM R. I. C. E.
4 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 358 Robotic Eagles
4 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 271 Mechanical Marauders
4 SBPLI Long Island Regional Regional Woodie Flowers Award 514 Miller Place Robotics
4 SBPLI Long Island Regional Rookie All-Star Award 1803 Vikings
4 SBPLI Long Island Regional Rookie Inspiration Award 1808 Red Devils
4 SBPLI Long Island Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 871 Robotechs
4 SBPLI Long Island Regional Website Award 1635 Technotics
4 SBPLI Long Island Regional Xerox Creativity Award 329 Raiders
4 Southern California Regional Autodesk Visualization Award 1515 Mortorq
4 Southern California Regional Chrysler Team Spirit Award 501 The PowerKnights
4 Southern California Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 294 Beach Cities Robotics
4 Southern California Regional Engineering Inspiration Award 1266 Madison Devil Duckies
4 Southern California Regional General Motors Industrial Design Award 599 Robo-Dox
4 Southern California Regional Highest Rookie Seed 1759 Eagles
4 Southern California Regional Imagery Award 1266 Madison Devil Duckies
4 Southern California Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 207 METALCRAFTERS
4 Southern California Regional Judges Award 1851 Manic Mechanics
4 Southern California Regional Judges Award 1972 MESA IV
4 Southern California Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1515 Mortorq
4 Southern California Regional Motorola Quality Award 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
4 Southern California Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jill
4 Southern California Regional Radio Shack Innovation in Control Award 696 Circuit Breakers
4 Southern California Regional Regional Chairmans Award 812 The Midnight Mechanics
4 Southern California Regional Regional Finalist 330 BeachBots
4 Southern California Regional Regional Finalist 599 Robo-Dox
4 Southern California Regional Regional Finalist 995 DEGREASERS
4 Southern California Regional Regional Winner 4 Team ELEMENT
4 Southern California Regional Regional Winner 1138 Eagle Engineering
4 Southern California Regional Regional Winner 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
4 Southern California Regional Regional Woodie Flowers Award Joseph Acker
4 Southern California Regional Rookie All-Star Award 1717 D'Penguineers
4 Southern California Regional Rookie Inspiration Award 1759 Eagles
4 Southern California Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 207 METALCRAFTERS
4 Southern California Regional Website Award 597 Wolverines
4 Waterloo Regional Autodesk Visualization Award 830 The Rat Pack
4 Waterloo Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 188 Blizzard
4 Waterloo Regional Engineering Inspiration Award 1305 Ice Cubed
4 Waterloo Regional General Motors Industrial Design Award 1901 Ramrod
4 Waterloo Regional Highest Rookie Seed 1846 xaviermania
4 Waterloo Regional Imagery Award 1189 Gearheads
4 Waterloo Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1189 Gearheads
4 Waterloo Regional Judges Award 931 Perpetual Chaos
4 Waterloo Regional Judges Award 771 SWAT
4 Waterloo Regional Motorola Quality Award 68 T3
4 Waterloo Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Lambo Jayapalan
4 Waterloo Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1219 Iron Eagles
4 Waterloo Regional Regional Chairmans Award 1114 Simbotics
4 Waterloo Regional Regional Finalist 610 The Coyotes
4 Waterloo Regional Regional Finalist 771 SWAT
4 Waterloo Regional Regional Finalist 188 Blizzard
4 Waterloo Regional Regional Winner 1281 Mustang Robotics
4 Waterloo Regional Regional Winner 1114 Simbotics
4 Waterloo Regional Regional Woodie Flowers Award Roger
4 Waterloo Regional Rookie All-Star Award 1846 xaviermania
4 Waterloo Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 772 Sabre Bytes
4 Waterloo Regional Xerox Creativity Award 772 Sabre Bytes
4 Wisconsin Regional Autodesk Visualization Award 1716 JagBots
4 Wisconsin Regional Chrysler Team Spirit Award 862 Lightning Robotics
4 Wisconsin Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 862 Lightning Robotics
4 Wisconsin Regional Engineering Inspiration Award 1306 BadgerBOTS
4 Wisconsin Regional General Motors Industrial Design Award 1091 Oriole Assault
4 Wisconsin Regional Highest Rookie Seed 1714 Thomas More Community Robotics Club
4 Wisconsin Regional Imagery Award 81 MetalHeads
4 Wisconsin Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 93 N.E.W. Apple Corps
4 Wisconsin Regional Judges Award 1710 The Ravonics Revolution
4 Wisconsin Regional Judges Award 1259 Paradigm Shift
4 Wisconsin Regional Motorola Quality Award 494 Martians
4 Wisconsin Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jason Subirana
4 Wisconsin Regional Regional Chairmans Award 1108 Panther Robotics
4 Wisconsin Regional Regional Finalist 1781 Eagle-Bots
4 Wisconsin Regional Regional Finalist 70 More Martians
4 Wisconsin Regional Regional Finalist 494 Martians
4 Wisconsin Regional Regional Winner 1625 Winnovation
4 Wisconsin Regional Regional Winner 111 WildStang
4 Wisconsin Regional Regional Winner 1816 Edina Robotics Team
4 Wisconsin Regional Regional Woodie Flowers Award Bob Biersch
4 Wisconsin Regional Rookie Inspiration Award 1739 Chicago Opportunity
4 Wisconsin Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 70 More Martians
4 Wisconsin Regional Website Award 1108 Panther Robotics
4 Wisconsin Regional Xerox Creativity Award 1732 Hilltoppers
3 Boilermaker Regional Autodesk Visualization Award 868 TechHOUNDS
3 Boilermaker Regional Chrysler Team Spirit Award 1319 Golden Flash
3 Boilermaker Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1501 Team THRUST
3 Boilermaker Regional Engineering Inspiration Award 447 Team Roboto
3 Boilermaker Regional General Motors Industrial Design Award 868 TechHOUNDS
3 Boilermaker Regional Highest Rookie Seed 1720 PhyXTGears
3 Boilermaker Regional Imagery Award 1024 Kil-A-Bytes
3 Boilermaker Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1317 Digital Fusion
3 Boilermaker Regional Judges Award 85 B.O.B. (Built on Brains)
3 Boilermaker Regional Judges Award 1654 The Non Conformants
3 Boilermaker Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 461 Westside Boiler Invasion
3 Boilermaker Regional Motorola Quality Award 1024 Kil-A-Bytes
3 Boilermaker Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Steve Florence
3 Boilermaker Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1272 Tyrannikal Mechanikal
3 Boilermaker Regional Regional Chairmans Award 45 TechnoKats Robotics Team
3 Boilermaker Regional Regional Finalist 1501 Team THRUST
3 Boilermaker Regional Regional Finalist 1741 Red Alert
3 Boilermaker Regional Regional Finalist 292 PantherTech
3 Boilermaker Regional Regional Winner 85 B.O.B. (Built on Brains)
3 Boilermaker Regional Regional Winner 1319 Golden Flash
3 Boilermaker Regional Regional Winner 1272 Tyrannikal Mechanikal
3 Boilermaker Regional Regional Woodie Flowers Award Mark Koors
3 Boilermaker Regional Rookie All-Star Award 1747 Harrison Boiler Robotics
3 Boilermaker Regional Rookie Inspiration Award 1741 Red Alert
3 Boilermaker Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1319 Golden Flash
3 Boilermaker Regional Xerox Creativity Award 1502 Technical Difficulties
3 Chesapeake Regional Autodesk Visualization Award 225 York High Bearcats
3 Chesapeake Regional Chrysler Team Spirit Award 399 Eagle Robotics
3 Chesapeake Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 237 T.R.I.B.E.
3 Chesapeake Regional Engineering Inspiration Award 341 Miss Daisy
3 Chesapeake Regional General Motors Industrial Design Award 56 Robbe Xtreme
3 Chesapeake Regional Highest Rookie Seed 1727 Rex
3 Chesapeake Regional Imagery Award 1791 T.O.P. Hatters
3 Chesapeake Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 768 TechnoWarriors
3 Chesapeake Regional Judges Award 1597 BxAero
3 Chesapeake Regional Judges Award 293 Team S.P.I.K.E.
3 Chesapeake Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 103 Cybersonics
3 Chesapeake Regional Motorola Quality Award 484 Predators
3 Chesapeake Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Robert Taminelli
3 Chesapeake Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1629 Garrett Coalition
3 Chesapeake Regional Regional Chairmans Award 612 Chantilly Robotics
3 Chesapeake Regional Regional Finalist 888 Robotiators
3 Chesapeake Regional Regional Finalist 1218 CHASS
3 Chesapeake Regional Regional Winner 1184 Cobra Robotics
3 Chesapeake Regional Regional Winner 1629 Garrett Coalition
3 Chesapeake Regional Regional Winner 175 Buzz Robotics
3 Chesapeake Regional Regional Woodie Flowers Award 612 Chantilly Robotics
3 Chesapeake Regional Rookie All-Star Award 1719 The Corporation
3 Chesapeake Regional Rookie Inspiration Award 1894 Algorism
3 Chesapeake Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 303 Panther Robotics
3 Chesapeake Regional Website Award 1895 Lambda Corps
3 Chesapeake Regional Xerox Creativity Award 709 Femme Tech Fatale
3 Detroit Regional Autodesk Visualization Award 240 Tempest
3 Detroit Regional Chrysler Team Spirit Award 515 TechnoKnights
3 Detroit Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 33 Killer Bees
3 Detroit Regional Engineering Inspiration Award 379 Robocats
3 Detroit Regional General Motors Industrial Design Award 123 Team - Cosmos
3 Detroit Regional Highest Rookie Seed 1941 The Hurricanes
3 Detroit Regional Imagery Award 247 Da Bears
3 Detroit Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 397 Knight Riders
3 Detroit Regional Judges Award 1188 OAKTOWN CREWZ
3 Detroit Regional Judges Award 406 Mumford Magnums
3 Detroit Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1506 Metal Muscle
3 Detroit Regional Motorola Quality Award 1286 The "TECH-NO-MANIACS"
3 Detroit Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Gail Alpert
3 Detroit Regional Radio Shack Innovation in Control Award 240 Tempest
3 Detroit Regional Regional Chairmans Award 217 The ThunderChickens
3 Detroit Regional Regional Finalist 703 Phoenix
3 Detroit Regional Regional Finalist 1602 CougarBots
3 Detroit Regional Regional Finalist 818 GENESIS '02 - "The Steel Armadillos"
3 Detroit Regional Regional Winner 469 Las Guerrillas
3 Detroit Regional Regional Winner 1506 Metal Muscle
3 Detroit Regional Regional Winner 217 The ThunderChickens
3 Detroit Regional Regional Woodie Flowers Award Ronald Arscheene
3 Detroit Regional Rookie All-Star Award 1941 The Hurricanes
3 Detroit Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1188 OAKTOWN CREWZ
3 Detroit Regional Website Award 1188 OAKTOWN CREWZ
3 Detroit Regional Xerox Creativity Award 703 Phoenix
3 Midwest Regional Autodesk Visualization Award 1756 Argos
3 Midwest Regional Chrysler Team Spirit Award 1 The Juggernauts
3 Midwest Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1213 GROVES
3 Midwest Regional Engineering Inspiration Award 71 Team Hammond
3 Midwest Regional General Motors Industrial Design Award 74 Holland Dutch
3 Midwest Regional Highest Rookie Seed 1756 Argos
3 Midwest Regional Imagery Award 101 Striker
3 Midwest Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 648 Q. C. Elite
3 Midwest Regional Judges Award 1850 New Era 1850
3 Midwest Regional Judges Award 876 Thunder Robotics
3 Midwest Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1732 Hilltoppers
3 Midwest Regional Motorola Quality Award 141 WO-BOT
3 Midwest Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Monique Robbins
3 Midwest Regional Radio Shack Innovation in Control Award 111 WildStang
3 Midwest Regional Regional Chairmans Award 111 WildStang
3 Midwest Regional Regional Finalist 71 Team Hammond
3 Midwest Regional Regional Finalist 141 WO-BOT
3 Midwest Regional Regional Finalist 1775 Tigerbytes
3 Midwest Regional Regional Winner 1810 Jaguars
3 Midwest Regional Regional Winner 111 WildStang
3 Midwest Regional Regional Winner 1756 Argos
3 Midwest Regional Regional Woodie Flowers Award Dan Greene
3 Midwest Regional Rookie All-Star Award 1756 Argos
3 Midwest Regional Rookie Inspiration Award 1806 WARRIORS
3 Midwest Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 314 The Megatron Oracles
3 Midwest Regional Website Award 314 The Megatron Oracles
3 Midwest Regional Xerox Creativity Award 1736 Robot Casserole
3 Peachtree Regional Autodesk Visualization Award 1414 iHOT
3 Peachtree Regional Chrysler Team Spirit Award 1414 iHOT
3 Peachtree Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1261 RoboLions
3 Peachtree Regional Engineering Inspiration Award 1102 Aiken County Robotics Team M'Aiken Magic
3 Peachtree Regional General Motors Industrial Design Award 538 Dragon Slayers
3 Peachtree Regional Highest Rookie Seed 1734 Team America
3 Peachtree Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 281 EnTech
3 Peachtree Regional Judges Award 1304 N.O. Botics
3 Peachtree Regional Judges Award 1533 Triple Strange
3 Peachtree Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 34 Rockets
3 Peachtree Regional Motorola Quality Award 590 Chahta Warriors
3 Peachtree Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Paul Ohme
3 Peachtree Regional Radio Shack Innovation in Control Award 116 Epsilon Delta
3 Peachtree Regional Regional Chairmans Award 1002 The CircuitRunners
3 Peachtree Regional Regional Finalist 1683 Techno Titans
3 Peachtree Regional Regional Finalist 281 EnTech
3 Peachtree Regional Regional Finalist 590 Chahta Warriors
3 Peachtree Regional Regional Winner 1414 iHOT
3 Peachtree Regional Regional Winner 1261 RoboLions
3 Peachtree Regional Regional Winner 1057 The Blue Knights
3 Peachtree Regional Regional Woodie Flowers Award Mike Wherley
3 Peachtree Regional Rookie All-Star Award 1746 Forsyth Alliance
3 Peachtree Regional Rookie Inspiration Award 1927 Tempest
3 Peachtree Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1261 RoboLions
3 Peachtree Regional Website Award 1533 Triple Strange
3 Peachtree Regional Xerox Creativity Award 1127 Lotus Robotics
3 Silicon Valley Regional Engineering Inspiration Award 1700 Gatorbotics
3 Silicon Valley Regional General Motors Industrial Design Award 604 Quixilver
3 Silicon Valley Regional Highest Rookie Seed 1868 Space Cookies
3 Silicon Valley Regional Imagery Award 100 The Wildcats
3 Silicon Valley Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 254 Cheesy Poofs
3 Silicon Valley Regional Judges Award 841 The BioMechs
3 Silicon Valley Regional Judges Award 1970 Bulldogs
3 Silicon Valley Regional Motorola Quality Award 649 Saratoga Robotics
3 Silicon Valley Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Mark Leon
3 Silicon Valley Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1280 Ragin' Sea Biscuits of San Ramon Valley High
3 Silicon Valley Regional Regional Chairmans Award 192 GRT
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 1693 Robo Lobos
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 1280 Ragin' Sea Biscuits of San Ramon Valley High
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 668 The Apes of Wrath
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 766 M-A Bears
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 581 Bulldog Robotics
3 Silicon Valley Regional Regional Woodie Flowers Award William Dunbar
3 Silicon Valley Regional Rookie All-Star Award 1868 Space Cookies
3 Silicon Valley Regional Rookie Inspiration Award 1834 Evolution
3 Silicon Valley Regional Website Award 115 MVRT
3 Silicon Valley Regional Xerox Creativity Award 192 GRT
2 Arizona Regional Autodesk Visualization Award 1164 Project NEO
2 Arizona Regional Chrysler Team Spirit Award 1006 Fast Eddie Robotics
2 Arizona Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 987 HighRollers
2 Arizona Regional Engineering Inspiration Award 1241 Theory6_The Hansen Experience of Robotic Youth
2 Arizona Regional General Motors Industrial Design Award 294 Beach Cities Robotics
2 Arizona Regional Highest Rookie Seed 1852 Team Amore
2 Arizona Regional Imagery Award 234 Cyber Blue
2 Arizona Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1324 Sporks
2 Arizona Regional Judges Award 1852 Team Amore
2 Arizona Regional Judges Award 1926 Ch'ééh Digháhii (Navajo Code Word for: Tank)
2 Arizona Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 234 Cyber Blue
2 Arizona Regional Motorola Quality Award 207 METALCRAFTERS
2 Arizona Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Claire Sutter
2 Arizona Regional Radio Shack Innovation in Control Award 599 Robo-Dox
2 Arizona Regional Regional Chairmans Award 842 Falcon Robotics
2 Arizona Regional Regional Finalist 987 HighRollers
2 Arizona Regional Regional Finalist 1241 Theory6_The Hansen Experience of Robotic Youth
2 Arizona Regional Regional Finalist 1917 T.O.M. (Teckies Operating Machinery)
2 Arizona Regional Regional Winner 1897 Red Hot Chile Dragons
2 Arizona Regional Regional Winner 1006 Fast Eddie Robotics
2 Arizona Regional Regional Winner 60 Bionic Bulldogs
2 Arizona Regional Regional Woodie Flowers Award Christopher Fultz
2 Arizona Regional Rookie All-Star Award 1897 Red Hot Chile Dragons
2 Arizona Regional Rookie Inspiration Award 1717 D'Penguineers
2 Arizona Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1011 CRUSH
2 Arizona Regional Website Award 234 Cyber Blue
2 Arizona Regional Xerox Creativity Award 330 BeachBots
2 Buckeye Regional Autodesk Visualization Award 1747 Harrison Boiler Robotics
2 Buckeye Regional Chrysler Team Spirit Award 1532 Tech Ops
2 Buckeye Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1008 Team Lugnut
2 Buckeye Regional Engineering Inspiration Award 461 Westside Boiler Invasion
2 Buckeye Regional Highest Rookie Seed 1747 Harrison Boiler Robotics
2 Buckeye Regional Imagery Award 963 Tiger Techs
2 Buckeye Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 141 WO-BOT
2 Buckeye Regional Judges Award 272 Cyber-Crusaders
2 Buckeye Regional Judges Award 677 The Wirestrippers
2 Buckeye Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 379 Robocats
2 Buckeye Regional Motorola Quality Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
2 Buckeye Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Richard Manco
2 Buckeye Regional Radio Shack Innovation in Control Award 494 Martians
2 Buckeye Regional Regional Chairmans Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
2 Buckeye Regional Regional Finalist 1018 Robo-Devils
2 Buckeye Regional Regional Finalist 141 WO-BOT
2 Buckeye Regional Regional Finalist 461 Westside Boiler Invasion
2 Buckeye Regional Regional Winner 272 Cyber-Crusaders
2 Buckeye Regional Regional Winner 174 Arctic Warriors
2 Buckeye Regional Regional Winner 494 Martians
2 Buckeye Regional Regional Woodie Flowers Award Steve Florence
2 Buckeye Regional Rookie All-Star Award 1714 Thomas More Community Robotics Club
2 Buckeye Regional Rookie Inspiration Award 1747 Harrison Boiler Robotics
2 Buckeye Regional Xerox Creativity Award 70 More Martians
2 Finger Lakes Regional Autodesk Visualization Award 1559 Devil-Tech
2 Finger Lakes Regional Chrysler Team Spirit Award 772 Sabre Bytes
2 Finger Lakes Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1559 Devil-Tech
2 Finger Lakes Regional Engineering Inspiration Award 1511 Rolling Thunder
2 Finger Lakes Regional General Motors Industrial Design Award 578 Blue Lightning
2 Finger Lakes Regional Highest Rookie Seed 1901 Ramrod
2 Finger Lakes Regional Imagery Award 1591 Greece Gladiators
2 Finger Lakes Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 191 The X-Cats
2 Finger Lakes Regional Judges Award 250 Dynamos
2 Finger Lakes Regional Judges Award 188 Blizzard
2 Finger Lakes Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 772 Sabre Bytes
2 Finger Lakes Regional Motorola Quality Award 191 The X-Cats
2 Finger Lakes Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Bill Scarbrough
2 Finger Lakes Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1126 SPARX
2 Finger Lakes Regional Regional Chairmans Award 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 191 The X-Cats
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 211 MAK
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 1567 Shock-a-Bots
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 1126 SPARX
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 229 Division By Zero
2 Finger Lakes Regional Regional Woodie Flowers Award 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Rookie All-Star Award 1713 K-Island-Gears
2 Finger Lakes Regional Rookie Inspiration Award 1901 Ramrod
2 Finger Lakes Regional Website Award 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Xerox Creativity Award 467 Duct Tape Bandits
2 Florida Regional Autodesk Visualization Award 180 S.P.A.M.
2 Florida Regional Chrysler Team Spirit Award 59 RAMTECH
2 Florida Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 108 SigmaC@T
2 Florida Regional Engineering Inspiration Award 357 Royal Assault
2 Florida Regional General Motors Industrial Design Award 190 Gompei and the H.E.R.D.
2 Florida Regional Highest Rookie Seed 1902 Exploding Bacon
2 Florida Regional Imagery Award 342 Burning Magnetos
2 Florida Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 180 S.P.A.M.
2 Florida Regional Judges Award 386 TeamVoltage
2 Florida Regional Judges Award 61 Intimidators
2 Florida Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1402 Freedom FORCE
2 Florida Regional Motorola Quality Award 710 Panther Bot
2 Florida Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Nancy Knobbs
2 Florida Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1649 Lakerbotixs
2 Florida Regional Regional Chairmans Award 233 The Pink Team
2 Florida Regional Regional Finalist 1523 Mega Awesome Robotic Systems
2 Florida Regional Regional Finalist 357 Royal Assault
2 Florida Regional Regional Finalist 1902 Exploding Bacon
2 Florida Regional Regional Winner 79 Team Krunch
2 Florida Regional Regional Winner 180 S.P.A.M.
2 Florida Regional Regional Winner 1649 Lakerbotixs
2 Florida Regional Regional Woodie Flowers Award James Payne
2 Florida Regional Rookie All-Star Award 1902 Exploding Bacon
2 Florida Regional Rookie Inspiration Award 1872 CSI
2 Florida Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1448 October Sky
2 Florida Regional Website Award 1612 Robo-Sharks
2 Florida Regional Xerox Creativity Award 86 Team Resistance
2 Great Lakes Regional Autodesk Visualization Award 1528 iPirates
2 Great Lakes Regional Chrysler Team Spirit Award 1596 Twin Saults International Instigators
2 Great Lakes Regional Engineering Inspiration Award 1188 OAKTOWN CREWZ
2 Great Lakes Regional General Motors Industrial Design Award 302 The Dragons
2 Great Lakes Regional Highest Rookie Seed 1856 Gear Heads
2 Great Lakes Regional Imagery Award 503 Frog Force
2 Great Lakes Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1023 Bedford Express
2 Great Lakes Regional Judges Award 57 Leopards
2 Great Lakes Regional Judges Award 548 Robostangs
2 Great Lakes Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 406 Mumford Magnums
2 Great Lakes Regional Motorola Quality Award 322 Team F.I.R.E.
2 Great Lakes Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1114 Simbotics
2 Great Lakes Regional Regional Chairmans Award 66 The Flyers
2 Great Lakes Regional Regional Finalist 451 The Cat Attack
2 Great Lakes Regional Regional Finalist 469 Las Guerrillas
2 Great Lakes Regional Regional Finalist 815 Advanced Power
2 Great Lakes Regional Regional Winner 67 The HOT Team
2 Great Lakes Regional Regional Winner 1114 Simbotics
2 Great Lakes Regional Regional Winner 1503 GM Spartonics
2 Great Lakes Regional Regional Woodie Flowers Award Artur Ostrowski
2 Great Lakes Regional Rookie All-Star Award 1718 The Fighting Pi
2 Great Lakes Regional Rookie Inspiration Award 1896 Xodus
2 Great Lakes Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 279 Tech Fusion
2 Great Lakes Regional Xerox Creativity Award 308 The Monsters
2 Pittsburgh Regional Chrysler Team Spirit Award 859 BOING
2 Pittsburgh Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1038 Thunderhawks
2 Pittsburgh Regional Engineering Inspiration Award 395 2 TrainRobotics
2 Pittsburgh Regional General Motors Industrial Design Award 393 Full Metal Jackets
2 Pittsburgh Regional Highest Rookie Seed 1743 Short Circuits
2 Pittsburgh Regional Imagery Award 365 Miracle Workerz
2 Pittsburgh Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 291 CIA - Creativity In Action
2 Pittsburgh Regional Judges Award 337 STAR-bots
2 Pittsburgh Regional Judges Award 63 The Red Barons
2 Pittsburgh Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 291 CIA - Creativity In Action
2 Pittsburgh Regional Motorola Quality Award 1629 Garrett Coalition
2 Pittsburgh Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Mike Dishner
2 Pittsburgh Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1391 the metal moose
2 Pittsburgh Regional Regional Chairmans Award 365 Miracle Workerz
2 Pittsburgh Regional Regional Finalist 1370 The Blue Charge
2 Pittsburgh Regional Regional Finalist 1629 Garrett Coalition
2 Pittsburgh Regional Regional Finalist 393 Full Metal Jackets
2 Pittsburgh Regional Regional Winner 1743 Short Circuits
2 Pittsburgh Regional Regional Winner 1038 Thunderhawks
2 Pittsburgh Regional Regional Woodie Flowers Award John Larock
2 Pittsburgh Regional Rookie All-Star Award 1727 Rex
2 Pittsburgh Regional Rookie Inspiration Award 1743 Short Circuits
2 Pittsburgh Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 291 CIA - Creativity In Action
2 Pittsburgh Regional Website Award 1727 Rex
2 St. Louis Regional Autodesk Visualization Award 1625 Winnovation
2 St. Louis Regional Chrysler Team Spirit Award 1939 Knights
2 St. Louis Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1625 Winnovation
2 St. Louis Regional Engineering Inspiration Award 931 Perpetual Chaos
2 St. Louis Regional General Motors Industrial Design Award 171 Hard Core Engineers
2 St. Louis Regional Highest Rookie Seed 1939 Knights
2 St. Louis Regional Imagery Award 1094 River City Robots
2 St. Louis Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1444 The Lightning Lancers
2 St. Louis Regional Judges Award 1763 RoboPirates
2 St. Louis Regional Judges Award 1288 RAVEN Robotics
2 St. Louis Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 537 Charger Robotics
2 St. Louis Regional Motorola Quality Award 1182 Patriots
2 St. Louis Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Kathie Reuter
2 St. Louis Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1609 Siemens-West Alliance for Robotic Machines - S.W.A.R.M.
2 St. Louis Regional Regional Chairmans Award 71 Team Hammond
2 St. Louis Regional Regional Finalist 1873 CRT
2 St. Louis Regional Regional Finalist 1288 RAVEN Robotics
2 St. Louis Regional Regional Finalist 16 Bomb Squad
2 St. Louis Regional Regional Winner 537 Charger Robotics
2 St. Louis Regional Regional Winner 547 F.E.A.R.
2 St. Louis Regional Regional Winner 71 Team Hammond
2 St. Louis Regional Regional Woodie Flowers Award Frank Dressel
2 St. Louis Regional Rookie All-Star Award 1723 The F.B.I. - FIRST Bots of Independence
2 St. Louis Regional Rookie Inspiration Award 1825 JCH Robotics
2 St. Louis Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 967 Mean Machine
2 St. Louis Regional Website Award 1288 RAVEN Robotics
2 St. Louis Regional Xerox Creativity Award 1315 Robo-Knights
2 UTC New England Regional Autodesk Visualization Award 999 C.R.A.S.H. (Cheshire Robotics and Sikorsky Helicopters)
2 UTC New England Regional Chrysler Team Spirit Award 571 Team Paragon
2 UTC New England Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 20 The Rocketeers
2 UTC New England Regional Engineering Inspiration Award 178 2nd Law Enforcers
2 UTC New England Regional General Motors Industrial Design Award 237 T.R.I.B.E.
2 UTC New England Regional Highest Rookie Seed 1929 MHS Ladybots
2 UTC New England Regional Imagery Award 1740 Cyber Colonels
2 UTC New England Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 126 Gael Force
2 UTC New England Regional Judges Award 716 Who'sCTEKS
2 UTC New England Regional Judges Award 230 Gaelhawks
2 UTC New England Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 839 Rosie Robotics
2 UTC New England Regional Motorola Quality Award 126 Gael Force
2 UTC New England Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Kathie Kentfield
2 UTC New England Regional Radio Shack Innovation in Control Award 195 Cyber Knights
2 UTC New England Regional Regional Chairmans Award 236 Techno-Ticks
2 UTC New England Regional Regional Finalist 181 Birds Of Prey
2 UTC New England Regional Regional Finalist 358 Robotic Eagles
2 UTC New England Regional Regional Finalist 558 Robo Squad
2 UTC New England Regional Regional Winner 1124 UberBots
2 UTC New England Regional Regional Winner 177 Bobcat Robotics
2 UTC New England Regional Regional Winner 176 Aces High
2 UTC New England Regional Regional Woodie Flowers Award Paul Kane
2 UTC New England Regional Rookie All-Star Award 1784 litchbots
2 UTC New England Regional Rookie Inspiration Award 1740 Cyber Colonels
2 UTC New England Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1740 Cyber Colonels
2 UTC New England Regional Website Award 228 Team "Gus"
2 UTC New England Regional Xerox Creativity Award 157 AZTECHS 157
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Autodesk Visualization Award 296 Northern Knights
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Chrysler Team Spirit Award 1276 Kaizen Blitz
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 138 Entropy
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Engineering Inspiration Award 1547 Where's Waldo?
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional General Motors Industrial Design Award 549 Devil Dawgs
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Highest Rookie Seed 1831 Screaming Eagles
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Imagery Award 40 Pioneers
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1100 The T-Hawks
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Judges Award 296 Northern Knights
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Judges Award 166 Chop Shop
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 501 The PowerKnights
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Motorola Quality Award 562 SPARK - Students Pursuing Applied Robotics Knowledge
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Lorrie Robinson
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Radio Shack Innovation in Control Award 133 B.E.R.T
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Chairmans Award 190 Gompei and the H.E.R.D.
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalist 176 Aces High
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalist 319 Big Bad Bob
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalist 562 SPARK - Students Pursuing Applied Robotics Knowledge
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winner 1519 Mechnical Mayhem
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winner 133 B.E.R.T
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winner 1276 Kaizen Blitz
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Woodie Flowers Award Andy Grady
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Rookie All-Star Award 1922 OZ-Ram
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Rookie Inspiration Award 1721 Team Charette
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 166 Chop Shop
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Website Award 151 Tough Techs
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Xerox Creativity Award 58 Riot Crew
1 NASA / VCU Regional Autodesk Visualization Award 116 Epsilon Delta
1 NASA / VCU Regional Chrysler Team Spirit Award 510 Hawaii Five-10
1 NASA / VCU Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1086 Pirates
1 NASA / VCU Regional Engineering Inspiration Award 612 Chantilly Robotics
1 NASA / VCU Regional General Motors Industrial Design Award 384 Sparky 384
1 NASA / VCU Regional Highest Rookie Seed 1731 Fresta Valley Robotics Club
1 NASA / VCU Regional Imagery Award 843 Wildcats
1 NASA / VCU Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 435 Robodogs
1 NASA / VCU Regional Judges Award 1054 Knightmares
1 NASA / VCU Regional Judges Award 1731 Fresta Valley Robotics Club
1 NASA / VCU Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1002 The CircuitRunners
1 NASA / VCU Regional Motorola Quality Award 975 Synergy Robotics
1 NASA / VCU Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Robert J.
1 NASA / VCU Regional Radio Shack Innovation in Control Award 1541 MidloCANics
1 NASA / VCU Regional Regional Chairmans Award 384 Sparky 384
1 NASA / VCU Regional Regional Finalist 435 Robodogs
1 NASA / VCU Regional Regional Finalist 384 Sparky 384
1 NASA / VCU Regional Regional Finalist 1522 Defenders of the Multiverse
1 NASA / VCU Regional Regional Winner 1610 B.O.T. (Builders of Tomorrow)
1 NASA / VCU Regional Regional Winner 343 Metal-In-Motion
1 NASA / VCU Regional Regional Winner 1598 Eagles
1 NASA / VCU Regional Regional Woodie Flowers Award Toss Cline
1 NASA / VCU Regional Rookie Inspiration Award 1793 The Pilots
1 NASA / VCU Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 401 Hokie Guard
1 NASA / VCU Regional Website Award 623 Ohmies
1 NASA / VCU Regional Xerox Creativity Award 343 Metal-In-Motion
1 New Jersey Regional Autodesk Visualization Award 1382 The Tribotec Team
1 New Jersey Regional Chrysler Team Spirit Award 88 TJ(Squared)
1 New Jersey Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 637 Horsepower
1 New Jersey Regional General Motors Industrial Design Award 486 Positronic Panthers
1 New Jersey Regional Highest Rookie Seed 1811 X-Virtual
1 New Jersey Regional Imagery Award 87 Red Devils
1 New Jersey Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1089 Team Mercury
1 New Jersey Regional Judges Award 1676 The Pascack PI-oneers
1 New Jersey Regional Judges Award 56 Robbe Xtreme
1 New Jersey Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 433 Firebirds
1 New Jersey Regional Motorola Quality Award 103 Cybersonics
1 New Jersey Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Ernie DiCicco
1 New Jersey Regional Radio Shack Innovation in Control Award 225 York High Bearcats
1 New Jersey Regional Regional Chairmans Award 25 Raider Robotix
1 New Jersey Regional Regional Finalist 375 Robotic Plague
1 New Jersey Regional Regional Finalist 1860 CEPHAS
1 New Jersey Regional Regional Finalist 486 Positronic Panthers
1 New Jersey Regional Regional Winner 1279 Cold Fusion
1 New Jersey Regional Regional Winner 25 Raider Robotix
1 New Jersey Regional Regional Winner 103 Cybersonics
1 New Jersey Regional Regional Woodie Flowers Award Wayne Cokeley
1 New Jersey Regional Rookie All-Star Award 1807 Allentown robotics
1 New Jersey Regional Rookie Inspiration Award 1860 CEPHAS
1 New Jersey Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
1 New Jersey Regional Website Award 1089 Team Mercury
1 New Jersey Regional Xerox Creativity Award 293 Team S.P.I.K.E.
1 Pacific Northwest Regional Autodesk Visualization Award 114 Eagle Strike
1 Pacific Northwest Regional Chrysler Team Spirit Award 847 PHRED
1 Pacific Northwest Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 114 Eagle Strike
1 Pacific Northwest Regional Engineering Inspiration Award 481 The Hitchhikers
1 Pacific Northwest Regional General Motors Industrial Design Award 949 Wolverines
1 Pacific Northwest Regional Highest Rookie Seed 1839 Techattack
1 Pacific Northwest Regional Imagery Award 1359 Scalawags
1 Pacific Northwest Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1346 Trobotics
1 Pacific Northwest Regional Judges Award 1624 The Green Grinches
1 Pacific Northwest Regional Judges Award 604 Quixilver
1 Pacific Northwest Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1700 Gatorbotics
1 Pacific Northwest Regional Motorola Quality Award 948 NRG (Newport Robotics Group)
1 Pacific Northwest Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Brogan Thomsen
1 Pacific Northwest Regional Radio Shack Innovation in Control Award 997 Bombadiers
1 Pacific Northwest Regional Regional Chairmans Award 492 Titan Robotics Club
1 Pacific Northwest Regional Regional Finalist 114 Eagle Strike
1 Pacific Northwest Regional Regional Finalist 955 CV Robotics
1 Pacific Northwest Regional Regional Finalist 360 The Revolution
1 Pacific Northwest Regional Regional Winner 753 High Desert Droids
1 Pacific Northwest Regional Regional Winner 254 Cheesy Poofs
1 Pacific Northwest Regional Regional Winner 1887 Russet Robotix
1 Pacific Northwest Regional Regional Woodie Flowers Award Williane Tenca
1 Pacific Northwest Regional Rookie All-Star Award 1778 Hawks
1 Pacific Northwest Regional Rookie Inspiration Award 1839 Techattack
1 Pacific Northwest Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 604 Quixilver
1 Pacific Northwest Regional Website Award 955 CV Robotics
1 Pacific Northwest Regional Xerox Creativity Award 1510 Wildcats