Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 10/5/2022 12:46 AM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
6 FIRST Championship Championship - Autodesk Inventor Award 103 Cybersonics
6 FIRST Championship Championship - Autodesk Visualization Award 1625 Winnovation
6 FIRST Championship Championship - Chairmans Award 365 Miracle Workerz
6 FIRST Championship Championship - Championship Finalist 233 The Pink Team
6 FIRST Championship Championship - Championship Finalist 71 Team Hammond
6 FIRST Championship Championship - Championship Finalist 179 The Children of the Swamp
6 FIRST Championship Championship - Championship Winner 987 HIGHROLLERS
6 FIRST Championship Championship - Championship Winner 177 Bobcat Robotics
6 FIRST Championship Championship - Championship Winner 190 Gompei and the H.E.R.D.
6 FIRST Championship Championship - Chrysler Team Spirit Award 1266 Madison Devil Duckies
6 FIRST Championship Championship - Delphi "Driving Tomorrows Techn... 375 Robotic Plague
6 FIRST Championship Championship - Engineering Inspiration Award 178 2nd Law Enforcers
6 FIRST Championship Championship - Founders Award General Motors
6 FIRST Championship Championship - General Motors Industrial Desig... 330 Beach Bots
6 FIRST Championship Championship - Imagery Award 34 Rockets
6 FIRST Championship Championship - Johnson & Johnson Sportsmanship... 1026 Cougars
6 FIRST Championship Championship - Judges Award 71 Team Hammond
6 FIRST Championship Championship - Judges Award 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
6 FIRST Championship Championship - Judges Award 1382 ETEP Team
6 FIRST Championship Championship - Kleiner Perkins Caufield & Byer... 357 Royal Assault
6 FIRST Championship Championship - Motorola Quality Award 234 Cyber Blue
6 FIRST Championship Championship - Outstanding Volunteer of the Ye... Mark Koors
6 FIRST Championship Championship - Rockwell Automation Innovation ... 386 Team Voltage
6 FIRST Championship Championship - Rookie All Star Award 2283 Panteras
6 FIRST Championship Championship - Rookie Inspiration Award 2194 Fondy Fire
6 FIRST Championship Championship - Underwriters Laboratories Indus... 337 Hard Working Hard Hats
6 FIRST Championship Championship - Website Award 368 TKM.368 (Team Kika Mana)
6 FIRST Championship Championship - Woodie Flowers Award Dan Green
6 FIRST Championship Championship - Xerox Creativity Award 79 Team Krunch
6 FIRST Championship - Archimedes Division Division Finalist 107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
6 FIRST Championship - Archimedes Division Division Finalist 85 B.O.B. (Built on Brains)
6 FIRST Championship - Archimedes Division Division Finalist 386 Team Voltage
6 FIRST Championship - Archimedes Division Division Winner 179 The Children of the Swamp
6 FIRST Championship - Archimedes Division Division Winner 71 Team Hammond
6 FIRST Championship - Archimedes Division Division Winner 233 The Pink Team
6 FIRST Championship - Archimedes Division Highest Rookie Seed 2134 Aztecs
6 FIRST Championship - Curie Division Division Finalist 67 The HOT Team
6 FIRST Championship - Curie Division Division Finalist 1732 Hilltoppers
6 FIRST Championship - Curie Division Division Finalist 48 Delphi E.L.I.T.E.
6 FIRST Championship - Curie Division Division Winner 330 Beach Bots
6 FIRST Championship - Curie Division Division Winner 910 The Foley Freeze
6 FIRST Championship - Curie Division Division Winner 1270 Red Dragons
6 FIRST Championship - Curie Division Highest Rookie Seed 2054 BIG Blue Crew
6 FIRST Championship - Galileo Division Division Finalist 503 Frog Force
6 FIRST Championship - Galileo Division Division Finalist 65 The Huskie Brigade
6 FIRST Championship - Galileo Division Division Finalist 79 Team Krunch
6 FIRST Championship - Galileo Division Division Winner 173 R.A.G.E. (Robotics & Gadget Engineering)
6 FIRST Championship - Galileo Division Division Winner 1319 Golden Flash
6 FIRST Championship - Galileo Division Division Winner 1902 Exploding Bacon
6 FIRST Championship - Galileo Division Highest Rookie Seed 2272 Metalheads
6 FIRST Championship - Newton Division Division Finalist 1124 UberBots
6 FIRST Championship - Newton Division Division Finalist 1592 Bionic Tigers
6 FIRST Championship - Newton Division Division Finalist 1816 "The Green Machine"
6 FIRST Championship - Newton Division Division Winner 177 Bobcat Robotics
6 FIRST Championship - Newton Division Division Winner 987 HIGHROLLERS
6 FIRST Championship - Newton Division Division Winner 190 Gompei and the H.E.R.D.
6 FIRST Championship - Newton Division Highest Rookie Seed 2194 Fondy Fire
5 Colorado Regional Autodesk Visualization Award 1987 Broncobots
5 Colorado Regional Chrysler Team Spirit Award 1515 MorTorq
5 Colorado Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1987 Broncobots
5 Colorado Regional General Motors Industrial Design Award 1636 Reds Robotics
5 Colorado Regional Highest Rookie Seed 2261 Casa MESA
5 Colorado Regional Imagery Award 207 METALCRAFTERS
5 Colorado Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1583 Ridge View Academy Rambotix
5 Colorado Regional Judges Award 2275 Warriors
5 Colorado Regional Judges Award 2260 Transformers
5 Colorado Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1245 MoHi Shazbots
5 Colorado Regional Motorola Quality Award 1619 "Up A Creek" Robotics
5 Colorado Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Fran Reichert
5 Colorado Regional Regional Chairmans Award 159 Alpine Robotics
5 Colorado Regional Regional Engineering Inspiration Award 1826 Team 1826, The Fuse
5 Colorado Regional Regional Finalist 1410 Patribot
5 Colorado Regional Regional Finalist 2083 Team BLITZ
5 Colorado Regional Regional Finalist 1515 MorTorq
5 Colorado Regional Regional Finalist 207 METALCRAFTERS
5 Colorado Regional Regional Winner 1636 Reds Robotics
5 Colorado Regional Regional Winner 555 Montclair Robotics
5 Colorado Regional Regional Winner 1583 Ridge View Academy Rambotix
5 Colorado Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 555 Montclair Robotics
5 Colorado Regional Rookie All-Star Award 2083 Team BLITZ
5 Colorado Regional Rookie Inspiration Award 1984 The Revolution
5 Colorado Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1583 Ridge View Academy Rambotix
5 Colorado Regional Website Award 159 Alpine Robotics
5 Colorado Regional Woodie Flowers Award 662 Rocky Mountain Robotics
5 Colorado Regional Xerox Creativity Award 662 Rocky Mountain Robotics
5 Davis Sacramento Regional Autodesk Visualization Award 670 Homestead Robotics
5 Davis Sacramento Regional Chrysler Team Spirit Award 997 Spartans
5 Davis Sacramento Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 701 RoboVikes
5 Davis Sacramento Regional General Motors Industrial Design Award 852 The Athenian Robotics Collective
5 Davis Sacramento Regional Highest Rookie Seed 2063 PRIDE
5 Davis Sacramento Regional Imagery Award 1359 Scalawags
5 Davis Sacramento Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1351 TKO
5 Davis Sacramento Regional Judges Award 692 THE FEMBOTS
5 Davis Sacramento Regional Judges Award 1960 GO DARBY!
5 Davis Sacramento Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 115 MVRT
5 Davis Sacramento Regional Motorola Quality Award 100 The WildHats
5 Davis Sacramento Regional Outstanding Volunteer of the Year Award 701 Doug Green
RoboVikes
5 Davis Sacramento Regional Regional Chairmans Award 1359 Scalawags
5 Davis Sacramento Regional Regional Engineering Inspiration Award 675 Phantom Robitics
5 Davis Sacramento Regional Regional Finalist 2035 "Rockin" Bots
5 Davis Sacramento Regional Regional Finalist 852 The Athenian Robotics Collective
5 Davis Sacramento Regional Regional Finalist 701 RoboVikes
5 Davis Sacramento Regional Regional Winner 997 Spartans
5 Davis Sacramento Regional Regional Winner 100 The WildHats
5 Davis Sacramento Regional Regional Winner 1458 Monte Vista Danvillans
5 Davis Sacramento Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1280 Ragin' C- Biscuits of San Ramon Valley High
5 Davis Sacramento Regional Rookie All-Star Award 2159 SLHS Robotics
5 Davis Sacramento Regional Rookie Inspiration Award 2156 Wire Freaks
5 Davis Sacramento Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 841 The BioMechs
5 Davis Sacramento Regional Website Award 115 MVRT
5 Davis Sacramento Regional Woodie Flowers Award Bill "Buzzy" Buskirk
5 Davis Sacramento Regional Xerox Creativity Award 1072 Harker Robotics
5 Greater Toronto Regional Autodesk Visualization Award 849 Wolfpack
5 Greater Toronto Regional Chrysler Team Spirit Award 809 The TechnoWizards
5 Greater Toronto Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1241 Theory6_The Hansen Experience of Robotic Youth
5 Greater Toronto Regional General Motors Industrial Design Award 1846 xaviermania
5 Greater Toronto Regional Highest Rookie Seed 2056 Patriotics
5 Greater Toronto Regional Imagery Award 773 Kingsville Kukes
5 Greater Toronto Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
5 Greater Toronto Regional Judges Award 1346 Trobotics
5 Greater Toronto Regional Judges Award 1514 The Vikes
5 Greater Toronto Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 772 Sabre Bytes
5 Greater Toronto Regional Motorola Quality Award 854 The Iron Bears
5 Greater Toronto Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Karthik Kanagasabapathy
5 Greater Toronto Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Karen Low
5 Greater Toronto Regional Regional Chairmans Award 771 SWAT
5 Greater Toronto Regional Regional Engineering Inspiration Award 1846 xaviermania
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 1241 Theory6_The Hansen Experience of Robotic Youth
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 854 The Iron Bears
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 1305 Ice Cubed
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 176 Aces High
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 1114 Simbotics
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 2056 Patriotics
5 Greater Toronto Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1075 Sprockets
5 Greater Toronto Regional Rookie All-Star Award 2166 Student Team for Appleby Robotics
5 Greater Toronto Regional Rookie Inspiration Award 2013 Team Cyber Syndicate
5 Greater Toronto Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1141 TAS Megawatts
5 Greater Toronto Regional Website Award 188 Blizzard
5 Greater Toronto Regional Woodie Flowers Award Mark Breadner
5 Greater Toronto Regional Xerox Creativity Award 610 The Coyotes
5 Las Vegas Regional Autodesk Visualization Award 1110 Binary Bulldogs
5 Las Vegas Regional Chrysler Team Spirit Award 59 RAMTECH
5 Las Vegas Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 233 The Pink Team
5 Las Vegas Regional General Motors Industrial Design Award 1902 Exploding Bacon
5 Las Vegas Regional Highest Rookie Seed 2061 Pioneers
5 Las Vegas Regional Imagery Award 1538 The Holy Cows
5 Las Vegas Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 79 Team Krunch
5 Las Vegas Regional Judges Award 1517 P4
5 Las Vegas Regional Judges Award 1425 Wilsonville Robotics - Error Code 1425
5 Las Vegas Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 60 Bionic Bulldogs
5 Las Vegas Regional Motorola Quality Award 987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Paul MacDowell
5 Las Vegas Regional Regional Chairmans Award 597 Wolverines
5 Las Vegas Regional Regional Engineering Inspiration Award 842 Falcon Robotics
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 39 The 39th Aero Squadron
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 597 Wolverines
5 Las Vegas Regional Regional Winner 254 Cheesy Poofs
5 Las Vegas Regional Regional Winner 1425 Wilsonville Robotics - Error Code 1425
5 Las Vegas Regional Regional Winner 1983 The Skunkworks
5 Las Vegas Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1572 Hammer Heads
5 Las Vegas Regional Rookie All-Star Award 1983 The Skunkworks
5 Las Vegas Regional Rookie Inspiration Award 2037 Twisted Logic
5 Las Vegas Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1517 P4
5 Las Vegas Regional Website Award 1885 Robocats
5 Las Vegas Regional Woodie Flowers Award Joe Barry
5 Las Vegas Regional Xerox Creativity Award 108 SigmaC@T
5 Lone Star Regional Autodesk Visualization Award 499 Toltechs
5 Lone Star Regional Chrysler Team Spirit Award 462 The Rambunctious Rams
5 Lone Star Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 118 Robonauts
5 Lone Star Regional General Motors Industrial Design Award 148 Robowranglers
5 Lone Star Regional Highest Rookie Seed 2276 STARS
5 Lone Star Regional Imagery Award 624 CRyptonite
5 Lone Star Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 57 Leopards
5 Lone Star Regional Judges Award 364 Team Fusion
5 Lone Star Regional Judges Award 16 Bomb Squad
5 Lone Star Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
5 Lone Star Regional Motorola Quality Award 476 Wildcats
5 Lone Star Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jim Westmoreland
5 Lone Star Regional Regional Chairmans Award 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
5 Lone Star Regional Regional Engineering Inspiration Award 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Regional Finalist 57 Leopards
5 Lone Star Regional Regional Finalist 364 Team Fusion
5 Lone Star Regional Regional Finalist 1772 HeitorTec Trail Blazers
5 Lone Star Regional Regional Winner 476 Wildcats
5 Lone Star Regional Regional Winner 1745 P-51 Mustangs
5 Lone Star Regional Regional Winner 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 418 Purple Haze
5 Lone Star Regional Rookie All-Star Award 2158 ausTIN CANs
5 Lone Star Regional Rookie Inspiration Award 2157 Apollos
5 Lone Star Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 476 Wildcats
5 Lone Star Regional Website Award 364 Team Fusion
5 Lone Star Regional Woodie Flowers Award Richard Fox
5 Lone Star Regional Xerox Creativity Award 437 The Eagles
5 Palmetto Regional Autodesk Visualization Award 837 Webbinators
5 Palmetto Regional Chrysler Team Spirit Award 538 Dragon Slayers
5 Palmetto Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1626 Falcon Robotics
5 Palmetto Regional General Motors Industrial Design Award 1746 Forsyth Alliance
5 Palmetto Regional Highest Rookie Seed 2237 The Junkyard Robo's
5 Palmetto Regional Imagery Award 34 Rockets
5 Palmetto Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 342 Burning Magnetos
5 Palmetto Regional Judges Award 1369 Minotaur
5 Palmetto Regional Judges Award 845 Cutting Edge
5 Palmetto Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1398 Robo-Raiders
5 Palmetto Regional Motorola Quality Award 1251 TechTigers
5 Palmetto Regional Outstanding Volunteer of the Year Award AT&T Telecom Pioneers
5 Palmetto Regional Regional Chairmans Award 1102 Aiken County Robotics Team M'Aiken Magic
5 Palmetto Regional Regional Engineering Inspiration Award 337 Hard Working Hard Hats
5 Palmetto Regional Regional Finalist 1758 Technomancers
5 Palmetto Regional Regional Finalist 1251 TechTigers
5 Palmetto Regional Regional Finalist 1626 Falcon Robotics
5 Palmetto Regional Regional Winner 342 Burning Magnetos
5 Palmetto Regional Regional Winner 832 Chimera
5 Palmetto Regional Regional Winner 1319 Golden Flash
5 Palmetto Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 386 Team Voltage
5 Palmetto Regional Rookie All-Star Award 2237 The Junkyard Robo's
5 Palmetto Regional Rookie Inspiration Award 2187 ATA
5 Palmetto Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 342 Burning Magnetos
5 Palmetto Regional Website Award 1553 Robotic Anomaly
5 Palmetto Regional Woodie Flowers Award Bill Whiteman
5 Palmetto Regional Xerox Creativity Award 1319 Golden Flash
5 Philadelphia Regional Autodesk Visualization Award 103 Cybersonics
5 Philadelphia Regional Chrysler Team Spirit Award 399 Eagle Robotics
5 Philadelphia Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 405 The Chameleons
5 Philadelphia Regional General Motors Industrial Design Award 1712 Dawgma
5 Philadelphia Regional Highest Rookie Seed 2053 TigerTronics
5 Philadelphia Regional Imagery Award 272 Cyber-Crusaders
5 Philadelphia Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 571 Team Paragon
5 Philadelphia Regional Judges Award 563 Thrashers
5 Philadelphia Regional Judges Award 284 The Crew
5 Philadelphia Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 103 Cybersonics
5 Philadelphia Regional Motorola Quality Award 433 Firebirds
5 Philadelphia Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Brenda Eppley
5 Philadelphia Regional Outstanding Volunteer of the Year Award John Eppley
5 Philadelphia Regional Outstanding Volunteer of the Year Award JJ Eppley
5 Philadelphia Regional Regional Chairmans Award 365 Miracle Workerz
5 Philadelphia Regional Regional Engineering Inspiration Award 341 Miss Daisy
5 Philadelphia Regional Regional Finalist 539 Titans
5 Philadelphia Regional Regional Finalist 834 SparTechs
5 Philadelphia Regional Regional Finalist 816 Panthers
5 Philadelphia Regional Regional Finalist 399 Eagle Robotics
5 Philadelphia Regional Regional Winner 84 Chuck 84
5 Philadelphia Regional Regional Winner 181 Birds Of Prey
5 Philadelphia Regional Regional Winner 341 Miss Daisy
5 Philadelphia Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 272 Cyber-Crusaders
5 Philadelphia Regional Rookie All-Star Award 2053 TigerTronics
5 Philadelphia Regional Rookie Inspiration Award 2229 Colonials
5 Philadelphia Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 816 Panthers
5 Philadelphia Regional Website Award 365 Miracle Workerz
5 Philadelphia Regional Woodie Flowers Award 316 LuNaTeCs
5 Philadelphia Regional Xerox Creativity Award 357 Royal Assault
5 SBPLI Long Island Regional Autodesk Visualization Award 870 TEAM R. I. C. E.
5 SBPLI Long Island Regional Chrysler Team Spirit Award 287 Floyd
5 SBPLI Long Island Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 271 Gear Heads
5 SBPLI Long Island Regional General Motors Industrial Design Award 234 Cyber Blue
5 SBPLI Long Island Regional Highest Rookie Seed 2161 Robocats
5 SBPLI Long Island Regional Imagery Award 1594 Double X
5 SBPLI Long Island Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 358 Robotic Eagles
5 SBPLI Long Island Regional Judges Award 263 Sachem Aftershock
5 SBPLI Long Island Regional Judges Award 229 Division By Zero
5 SBPLI Long Island Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1546 Chaos, Inc.
5 SBPLI Long Island Regional Motorola Quality Award 353 POBOTS
5 SBPLI Long Island Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Paul Controne
5 SBPLI Long Island Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Scott Schuler
5 SBPLI Long Island Regional Regional Chairmans Award 1601 Quantum Samurai
5 SBPLI Long Island Regional Regional Engineering Inspiration Award 102 The Gearheads
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 1688 Team Stick Shift
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 358 Robotic Eagles
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 1203 PANDEMONIUM
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 234 Cyber Blue
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 229 Division By Zero
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 545 ROBO-DAWGS
5 SBPLI Long Island Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 329 Raiders
5 SBPLI Long Island Regional Rookie All-Star Award 2161 Robocats
5 SBPLI Long Island Regional Rookie Inspiration Award 2027 Dragons
5 SBPLI Long Island Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1594 Double X
5 SBPLI Long Island Regional Website Award 1594 Double X
5 SBPLI Long Island Regional Woodie Flowers Award 353 POBOTS
5 SBPLI Long Island Regional Xerox Creativity Award 1203 PANDEMONIUM
5 West Michigan Regional Autodesk Visualization Award 494 Martians
5 West Michigan Regional Chrysler Team Spirit Award 93 N.E.W. Apple Corps
5 West Michigan Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 71 Team Hammond
5 West Michigan Regional General Motors Industrial Design Award 111 WildStang
5 West Michigan Regional Highest Rookie Seed 2188 Redskin Roboteers
5 West Michigan Regional Imagery Award 1189 The Gearheads
5 West Michigan Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 226 Hammerheads
5 West Michigan Regional Judges Award 141 WO-BOT
5 West Michigan Regional Judges Award 2015 The Wave
5 West Michigan Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 27 Team RUSH
5 West Michigan Regional Motorola Quality Award 469 Las Guerrillas
5 West Michigan Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Larry Lowell
5 West Michigan Regional Regional Chairmans Award 27 Team RUSH
5 West Michigan Regional Regional Engineering Inspiration Award 85 B.O.B. (Built on Brains)
5 West Michigan Regional Regional Finalist 111 WildStang
5 West Michigan Regional Regional Finalist 1504 Desperate Penguins
5 West Michigan Regional Regional Finalist 302 The Dragons
5 West Michigan Regional Regional Winner 703 Phoenix
5 West Michigan Regional Regional Winner 494 Martians
5 West Michigan Regional Regional Winner 469 Las Guerrillas
5 West Michigan Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 33 Killer Bees
5 West Michigan Regional Rookie All-Star Award 2054 BIG Blue Crew
5 West Michigan Regional Rookie Inspiration Award 2075 Enigma
5 West Michigan Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 47 Chief Delphi
5 West Michigan Regional Website Award 47 Chief Delphi
5 West Michigan Regional Woodie Flowers Award Jason Joye
5 West Michigan Regional Xerox Creativity Award 910 The Foley Freeze
4 Boston Regional Autodesk Visualization Award 88 TJ(Squared)
4 Boston Regional Chrysler Team Spirit Award 1511 Rolling Thunder
4 Boston Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 173 R.A.G.E. (Robotics & Gadget Engineering)
4 Boston Regional General Motors Industrial Design Award 88 TJ(Squared)
4 Boston Regional Highest Rookie Seed 2079 ALARM
4 Boston Regional Imagery Award 1922 OZ-Ram
4 Boston Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 467 Duct Tape Bandits
4 Boston Regional Judges Award 155 The Technonuts
4 Boston Regional Judges Award 2162 MacAttacks
4 Boston Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 839 Rosie Robotics
4 Boston Regional Motorola Quality Award 1403 Cougar Robotics
4 Boston Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Mark Obremski
4 Boston Regional Regional Chairmans Award 126 Gael Force
4 Boston Regional Regional Engineering Inspiration Award 246 Overclocked
4 Boston Regional Regional Finalist 1568 Mechanicatz
4 Boston Regional Regional Finalist 1626 Falcon Robotics
4 Boston Regional Regional Finalist 121 Rhode Warriors
4 Boston Regional Regional Winner 69 Team HYPER (Helping Youth Pursue Engineering and Robotics)
4 Boston Regional Regional Winner 126 Gael Force
4 Boston Regional Regional Winner 125 NU-TRONS
4 Boston Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 69 Team HYPER (Helping Youth Pursue Engineering and Robotics)
4 Boston Regional Rookie All-Star Award 2079 ALARM
4 Boston Regional Rookie Inspiration Award 2084 Hornets
4 Boston Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 155 The Technonuts
4 Boston Regional Website Award 1511 Rolling Thunder
4 Boston Regional Woodie Flowers Award 155 Ted Hall
The Technonuts
4 Boston Regional Xerox Creativity Award 1100 The T-Hawks
4 Buckeye Regional Autodesk Visualization Award 1528 iPirates
4 Buckeye Regional Chrysler Team Spirit Award 379 Robocats
4 Buckeye Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 537 Charger Robotics
4 Buckeye Regional General Motors Industrial Design Award 1126 SPARX
4 Buckeye Regional Highest Rookie Seed 2010 Lightning Bots
4 Buckeye Regional Imagery Award 66 The Flyers
4 Buckeye Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 393 Full Metal Jackets
4 Buckeye Regional Judges Award 548 Robostangs
4 Buckeye Regional Judges Award 451 The Cat Attack
4 Buckeye Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1714 More Robotics
4 Buckeye Regional Motorola Quality Award 1676 The Pascack PI-oneers
4 Buckeye Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Joe Saus
4 Buckeye Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jondarr Bradshaw
4 Buckeye Regional Regional Chairmans Award 66 The Flyers
4 Buckeye Regional Regional Engineering Inspiration Award 1714 More Robotics
4 Buckeye Regional Regional Finalist 1528 iPirates
4 Buckeye Regional Regional Finalist 1038 Thunderhawks
4 Buckeye Regional Regional Finalist 1126 SPARX
4 Buckeye Regional Regional Winner 291 CIA - Creativity In Action
4 Buckeye Regional Regional Winner 379 Robocats
4 Buckeye Regional Regional Winner 48 Delphi E.L.I.T.E.
4 Buckeye Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1038 Thunderhawks
4 Buckeye Regional Rookie All-Star Award 2252 Tech Prep Connect Mavericks
4 Buckeye Regional Rookie Inspiration Award 2031 Brainy-Acts
4 Buckeye Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
4 Buckeye Regional Website Award 772 Sabre Bytes
4 Buckeye Regional Woodie Flowers Award Wyatt Newman
4 Buckeye Regional Xerox Creativity Award 1317 Digital Fusion
4 GM/Technion Israel Regional Autodesk Visualization Award 1943 Neat Team
4 GM/Technion Israel Regional Chrysler Team Spirit Award 1579 Shevach-Mofet
4 GM/Technion Israel Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1657 Mevoot E'ron
4 GM/Technion Israel Regional General Motors Industrial Design Award 1950 Emek Hefer
4 GM/Technion Israel Regional Highest Rookie Seed 2217 Kiryat Motzkin
4 GM/Technion Israel Regional Imagery Award 2231 Shoham High School
4 GM/Technion Israel Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1952 Arming High School
4 GM/Technion Israel Regional Judges Award 2210 Yarka High School
4 GM/Technion Israel Regional Judges Award 2216 LuckyBot
4 GM/Technion Israel Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1942 Tel-Nof
4 GM/Technion Israel Regional Motorola Quality Award 1574 MisCar
4 GM/Technion Israel Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Adam Hillel
4 GM/Technion Israel Regional Regional Chairmans Award 1657 Mevoot E'ron
4 GM/Technion Israel Regional Regional Engineering Inspiration Award 1946 Abu Romi
4 GM/Technion Israel Regional Regional Finalist 1690 Hasidey Haflah
4 GM/Technion Israel Regional Regional Finalist 2257 Afula High School
4 GM/Technion Israel Regional Regional Finalist 1577 Steampunk
4 GM/Technion Israel Regional Regional Winner 1950 Emek Hefer
4 GM/Technion Israel Regional Regional Winner 1574 MisCar
4 GM/Technion Israel Regional Regional Winner 1657 Mevoot E'ron
4 GM/Technion Israel Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2217 Kiryat Motzkin
4 GM/Technion Israel Regional Rookie All-Star Award 2217 Kiryat Motzkin
4 GM/Technion Israel Regional Rookie Inspiration Award 2212 Aleh Lod High School
4 GM/Technion Israel Regional Website Award 2212 Aleh Lod High School
4 GM/Technion Israel Regional Woodie Flowers Award 1657 Mevoot E'ron
4 GM/Technion Israel Regional Xerox Creativity Award 2230 Zcharia's Angles
4 San Diego Regional Autodesk Visualization Award 1641 Where's Waldo?
4 San Diego Regional Chrysler Team Spirit Award 1332 S.W.I.F.T.
4 San Diego Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1538 The Holy Cows
4 San Diego Regional General Motors Industrial Design Award 330 Beach Bots
4 San Diego Regional Highest Rookie Seed 2032 Funky Monkies
4 San Diego Regional Imagery Award 1717 D'Penguineers
4 San Diego Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 687 The Nerd Herd
4 San Diego Regional Judges Award 1622 Team Spyder
4 San Diego Regional Judges Award 599 Robo-Dox
4 San Diego Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1566 AMMOKNIGHTS
4 San Diego Regional Motorola Quality Award 1540 Flaming Chickens
4 San Diego Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jeff Crosby
4 San Diego Regional Regional Chairmans Award 1266 Madison Devil Duckies
4 San Diego Regional Regional Engineering Inspiration Award 812 The Midnight Mechanics
4 San Diego Regional Regional Finalist 368 TKM.368 (Team Kika Mana)
4 San Diego Regional Regional Finalist 294 Beach Cities Robotics
4 San Diego Regional Regional Finalist 1717 D'Penguineers
4 San Diego Regional Regional Winner 696 Circuit Breakers
4 San Diego Regional Regional Winner 835 The Sting
4 San Diego Regional Regional Winner 1216 Knights
4 San Diego Regional Regional Winner 330 Beach Bots
4 San Diego Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1425 Wilsonville Robotics - Error Code 1425
4 San Diego Regional Rookie All-Star Award 2029 Falcons
4 San Diego Regional Rookie Inspiration Award 2193 Hilltop
4 San Diego Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1622 Team Spyder
4 San Diego Regional Website Award 687 The Nerd Herd
4 San Diego Regional Woodie Flowers Award Dan Rupert
4 San Diego Regional Xerox Creativity Award 1572 Hammer Heads
4 Waterloo Regional Autodesk Visualization Award 188 Blizzard
4 Waterloo Regional Chrysler Team Spirit Award 1592 Bionic Tigers
4 Waterloo Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 610 The Coyotes
4 Waterloo Regional General Motors Industrial Design Award 1901 Ramrod
4 Waterloo Regional Highest Rookie Seed 2056 Patriotics
4 Waterloo Regional Imagery Award 68 T3
4 Waterloo Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 188 Blizzard
4 Waterloo Regional Judges Award 1219 Iron Eagles
4 Waterloo Regional Judges Award 188 Blizzard
4 Waterloo Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1846 xaviermania
4 Waterloo Regional Motorola Quality Award 68 T3
4 Waterloo Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Maud Gorbet
4 Waterloo Regional Regional Chairmans Award 1305 Ice Cubed
4 Waterloo Regional Regional Engineering Inspiration Award 1114 Simbotics
4 Waterloo Regional Regional Finalist 1305 Ice Cubed
4 Waterloo Regional Regional Finalist 1006 Fast Eddie Robotics
4 Waterloo Regional Regional Finalist 854 The Iron Bears
4 Waterloo Regional Regional Winner 2056 Patriotics
4 Waterloo Regional Regional Winner 771 SWAT
4 Waterloo Regional Regional Winner 1114 Simbotics
4 Waterloo Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 854 The Iron Bears
4 Waterloo Regional Rookie All-Star Award 2056 Patriotics
4 Waterloo Regional Rookie Inspiration Award 2200 Rambotics
4 Waterloo Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1846 xaviermania
4 Waterloo Regional Website Award 1305 Ice Cubed
4 Waterloo Regional Woodie Flowers Award Derek Bessette
4 Waterloo Regional Xerox Creativity Award 830 The Rat Pack
3 Boilermaker Regional Autodesk Visualization Award 1720 PhyXTGears
3 Boilermaker Regional Chrysler Team Spirit Award 1189 The Gearheads
3 Boilermaker Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1985 Hawks
3 Boilermaker Regional General Motors Industrial Design Award 85 B.O.B. (Built on Brains)
3 Boilermaker Regional Highest Rookie Seed 1990 Galloping Cop
3 Boilermaker Regional Imagery Award 1024 Kil-A-Bytes
3 Boilermaker Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 573 Mech Warriors
3 Boilermaker Regional Judges Award 1138 Eagle Engineering
3 Boilermaker Regional Judges Award 141 WO-BOT
3 Boilermaker Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 234 Cyber Blue
3 Boilermaker Regional Motorola Quality Award 45 TechnoKats Robotics Team
3 Boilermaker Regional Outstanding Volunteer of the Year Award 234 Chris Fultz
Cyber Blue
3 Boilermaker Regional Regional Chairmans Award 234 Cyber Blue
3 Boilermaker Regional Regional Engineering Inspiration Award 135 Penn Robotics
3 Boilermaker Regional Regional Finalist 1747 Harrison Boiler Robotics
3 Boilermaker Regional Regional Finalist 461 Westside Boiler Invasion
3 Boilermaker Regional Regional Finalist 1023 Bedford Express
3 Boilermaker Regional Regional Winner 1730 Team Driven
3 Boilermaker Regional Regional Winner 234 Cyber Blue
3 Boilermaker Regional Regional Winner 1555 Pulse - The beating heart of robotics
3 Boilermaker Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1730 Team Driven
3 Boilermaker Regional Rookie All-Star Award 2081 Icarus
3 Boilermaker Regional Rookie Inspiration Award 2015 The Wave
3 Boilermaker Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1319 Golden Flash
3 Boilermaker Regional Website Award 234 Cyber Blue
3 Boilermaker Regional Woodie Flowers Award 554 Bob Steller
Highlanders
3 Boilermaker Regional Xerox Creativity Award 868 TechHOUNDS
3 Chesapeake Regional Autodesk Visualization Award 1284 Design Applications for Robotics Technology
3 Chesapeake Regional Chrysler Team Spirit Award 1284 Design Applications for Robotics Technology
3 Chesapeake Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1418 Vae Victus
3 Chesapeake Regional General Motors Industrial Design Award 75 RoboRaiders
3 Chesapeake Regional Highest Rookie Seed 2234 EA
3 Chesapeake Regional Imagery Award 1719 The Umbrella Corporation
3 Chesapeake Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1111 "The Power Hawks"
3 Chesapeake Regional Judges Award 1748 Lab Rats
3 Chesapeake Regional Judges Award 836 RoboBees
3 Chesapeake Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 612 Chantilly Robotics
3 Chesapeake Regional Motorola Quality Award 293 Team S.P.I.K.E.
3 Chesapeake Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Dr. Anne Spence
3 Chesapeake Regional Regional Chairmans Award 1727 Rex
3 Chesapeake Regional Regional Engineering Inspiration Award 768 TechnoWarriors
3 Chesapeake Regional Regional Finalist 339 Kilroy
3 Chesapeake Regional Regional Finalist 1748 Lab Rats
3 Chesapeake Regional Regional Finalist 612 Chantilly Robotics
3 Chesapeake Regional Regional Winner 75 RoboRaiders
3 Chesapeake Regional Regional Winner 203 One TUFF Team (Team United for FIRST)
3 Chesapeake Regional Regional Winner 293 Team S.P.I.K.E.
3 Chesapeake Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1629 Garrett Coalition
3 Chesapeake Regional Rookie All-Star Award 2234 EA
3 Chesapeake Regional Rookie Inspiration Award 2120 doncaster
3 Chesapeake Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1727 Rex
3 Chesapeake Regional Website Award 1370 The Blue Charge
3 Chesapeake Regional Woodie Flowers Award Dina Campagna
3 Chesapeake Regional Xerox Creativity Award 1599 Full Metal Racket
3 Detroit Regional Autodesk Visualization Award 302 The Dragons
3 Detroit Regional Chrysler Team Spirit Award 406 Mumford Magnums
3 Detroit Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 47 Chief Delphi
3 Detroit Regional General Motors Industrial Design Award 469 Las Guerrillas
3 Detroit Regional Highest Rookie Seed 2048 Panthers
3 Detroit Regional Imagery Award 2048 Panthers
3 Detroit Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 703 Phoenix
3 Detroit Regional Judges Award 1718 The Fighting Pi
3 Detroit Regional Judges Award 903 RoboTroopers
3 Detroit Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 27 Team RUSH
3 Detroit Regional Motorola Quality Award 302 The Dragons
3 Detroit Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jeff Block
3 Detroit Regional Regional Chairmans Award 217 ThunderChickens
3 Detroit Regional Regional Engineering Inspiration Award 247 Da Bears
3 Detroit Regional Regional Finalist 469 Las Guerrillas
3 Detroit Regional Regional Finalist 1502 Technical Difficulties
3 Detroit Regional Regional Finalist 302 The Dragons
3 Detroit Regional Regional Winner 123 Team - Cosmos
3 Detroit Regional Regional Winner 903 RoboTroopers
3 Detroit Regional Regional Winner 247 Da Bears
3 Detroit Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 397 Knight Riders
3 Detroit Regional Rookie All-Star Award 2283 Panteras
3 Detroit Regional Rookie Inspiration Award 2224 PHOENIX PHENOMS II
3 Detroit Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 47 Chief Delphi
3 Detroit Regional Website Award 247 Da Bears
3 Detroit Regional Woodie Flowers Award 314 The Megatron Oracles
3 Detroit Regional Xerox Creativity Award 33 Killer Bees
3 Greater Kansas City Regional Autodesk Visualization Award 935 RaileRobotics
3 Greater Kansas City Regional Chrysler Team Spirit Award 1777 V2
3 Greater Kansas City Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1775 Tigerbytes
3 Greater Kansas City Regional General Motors Industrial Design Award 476 Wildcats
3 Greater Kansas City Regional Highest Rookie Seed 1984 The Revolution
3 Greater Kansas City Regional Imagery Award 1984 The Revolution
3 Greater Kansas City Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 938 Viking Xtreme Robotics
3 Greater Kansas City Regional Judges Award 1349 Inter-tribal Robotics Group
3 Greater Kansas City Regional Judges Award 1905 KCbotics
3 Greater Kansas City Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1108 Panther Robotics
3 Greater Kansas City Regional Motorola Quality Award 935 RaileRobotics
3 Greater Kansas City Regional Outstanding Volunteer of the Year Award KC Regional Planning Committee
3 Greater Kansas City Regional Regional Chairmans Award 876 Thunder Robotics
3 Greater Kansas City Regional Regional Engineering Inspiration Award 932 Circuit Chargers
3 Greater Kansas City Regional Regional Finalist 1806 S.W.A.T.
3 Greater Kansas City Regional Regional Finalist 2165 Tri County
3 Greater Kansas City Regional Regional Finalist 2004 Some Assembly Required
3 Greater Kansas City Regional Regional Winner 1997 Stag Robotics
3 Greater Kansas City Regional Regional Winner 1775 Tigerbytes
3 Greater Kansas City Regional Regional Winner 935 RaileRobotics
3 Greater Kansas City Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 16 Bomb Squad
3 Greater Kansas City Regional Rookie All-Star Award 2165 Tri County
3 Greater Kansas City Regional Rookie Inspiration Award 2201 TGM
3 Greater Kansas City Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 476 Wildcats
3 Greater Kansas City Regional Website Award 1209 Agents Orange
3 Greater Kansas City Regional Woodie Flowers Award 1984 The Revolution
3 Greater Kansas City Regional Xerox Creativity Award 1448 Parsons Vikings
3 Midwest Regional Autodesk Visualization Award 1732 Hilltoppers
3 Midwest Regional Chrysler Team Spirit Award 904 D cubed
3 Midwest Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1625 Winnovation
3 Midwest Regional General Motors Industrial Design Award 71 Team Hammond
3 Midwest Regional Highest Rookie Seed 2022 Vulcans
3 Midwest Regional Imagery Award 1785 JagWired Robotics
3 Midwest Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
3 Midwest Regional Judges Award 2022 Vulcans
3 Midwest Regional Judges Award 1770 Alpha Woverines
3 Midwest Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1710 The Ravonics Revolution
3 Midwest Regional Motorola Quality Award 111 WildStang
3 Midwest Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jacquelyn Moore
3 Midwest Regional Regional Chairmans Award 71 Team Hammond
3 Midwest Regional Regional Engineering Inspiration Award 1525 Deerfield High School Warriors
3 Midwest Regional Regional Finalist 447 Team Roboto
3 Midwest Regional Regional Finalist 1000 Cybearcats
3 Midwest Regional Regional Finalist 648 Q. C. Elite
3 Midwest Regional Regional Winner 904 D cubed
3 Midwest Regional Regional Winner 1850 Legacy
3 Midwest Regional Regional Winner 111 WildStang
3 Midwest Regional Regional Winner 1710 The Ravonics Revolution
3 Midwest Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 648 Q. C. Elite
3 Midwest Regional Rookie All-Star Award 2047 Team Challenger
3 Midwest Regional Rookie Inspiration Award 2151 Power
3 Midwest Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1710 The Ravonics Revolution
3 Midwest Regional Website Award 1710 The Ravonics Revolution
3 Midwest Regional Woodie Flowers Award 648 Ed Wegshied
Q. C. Elite
3 Midwest Regional Xerox Creativity Award 447 Team Roboto
3 New York City Regional Autodesk Visualization Award 375 Robotic Plague
3 New York City Regional Chrysler Team Spirit Award 1230 The Lehman Lionics
3 New York City Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 11 MORT
3 New York City Regional General Motors Industrial Design Award 354 G-House Pirates
3 New York City Regional Highest Rookie Seed 2203 Cyber-Eagles
3 New York City Regional Imagery Award 522 ROBO WIZARDS
3 New York City Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1660 Harlem Knights
3 New York City Regional Judges Award 1880 W.O.E.H
3 New York City Regional Judges Award 1237 Lower East Side Cyborgs
3 New York City Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 752 Gods of Fury
3 New York City Regional Motorola Quality Award 1807 Redbird Robotics
3 New York City Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Catherine Kunicki
3 New York City Regional Regional Chairmans Award 1155 SciBorgs
3 New York City Regional Regional Engineering Inspiration Award 334 Techengineers
3 New York City Regional Regional Finalist 56 Robbe Xtreme
3 New York City Regional Regional Finalist 694 StuyPulse
3 New York City Regional Regional Finalist 375 Robotic Plague
3 New York City Regional Regional Winner 2274 Flabt
3 New York City Regional Regional Winner 1302 Revolution Robotics
3 New York City Regional Regional Winner 354 G-House Pirates
3 New York City Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 56 Robbe Xtreme
3 New York City Regional Rookie All-Star Award 2265 Iron Maidens
3 New York City Regional Rookie Inspiration Award 2070 The Royals - P=I<sup>2</sup>.R ates
3 New York City Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 694 StuyPulse
3 New York City Regional Website Award 1155 SciBorgs
3 New York City Regional Woodie Flowers Award 522 ROBO WIZARDS
3 New York City Regional Xerox Creativity Award 375 Robotic Plague
3 Peachtree Regional Autodesk Visualization Award 1414 iHOT
3 Peachtree Regional Chrysler Team Spirit Award 1414 iHOT
3 Peachtree Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1102 Aiken County Robotics Team M'Aiken Magic
3 Peachtree Regional General Motors Industrial Design Award 1127 Lotus Robotics
3 Peachtree Regional Highest Rookie Seed 2119 Wild About Robotics
3 Peachtree Regional Imagery Award 1746 Forsyth Alliance
3 Peachtree Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 281 Team E.T.
3 Peachtree Regional Judges Award 845 Cutting Edge
3 Peachtree Regional Judges Award 1533 Triple Strange
3 Peachtree Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1398 Robo-Raiders
3 Peachtree Regional Motorola Quality Award 832 Chimera
3 Peachtree Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Dr. Robert Tate
3 Peachtree Regional Regional Chairmans Award 1311 ecomagineers
3 Peachtree Regional Regional Engineering Inspiration Award 1002 The CircuitRunners
3 Peachtree Regional Regional Finalist 2119 Wild About Robotics
3 Peachtree Regional Regional Finalist 1533 Triple Strange
3 Peachtree Regional Regional Finalist 1311 ecomagineers
3 Peachtree Regional Regional Winner 1369 Minotaur
3 Peachtree Regional Regional Winner 1127 Lotus Robotics
3 Peachtree Regional Regional Winner 1848 SOUP
3 Peachtree Regional Regional Winner 1539 C.U.P.I.D
3 Peachtree Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1261 RoboLions
3 Peachtree Regional Rookie All-Star Award 2119 Wild About Robotics
3 Peachtree Regional Rookie Inspiration Award 2038 Igneum Ferrum
3 Peachtree Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1311 ecomagineers
3 Peachtree Regional Website Award 1102 Aiken County Robotics Team M'Aiken Magic
3 Peachtree Regional Woodie Flowers Award Suzy Crowe
3 Peachtree Regional Xerox Creativity Award 1612 Robo-Sharks
3 Silicon Valley Regional Autodesk Visualization Award 114 Eagle Strike
3 Silicon Valley Regional Chrysler Team Spirit Award 1700 Gatorbotics
3 Silicon Valley Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 254 Cheesy Poofs
3 Silicon Valley Regional General Motors Industrial Design Award 100 The WildHats
3 Silicon Valley Regional Highest Rookie Seed 2144 Gators
3 Silicon Valley Regional Imagery Award 362 The Muses
3 Silicon Valley Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 649 Saratoga Robotics
3 Silicon Valley Regional Judges Award 568 Nerds of the North
3 Silicon Valley Regional Judges Award 1834 Evolution
3 Silicon Valley Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 840 ART
3 Silicon Valley Regional Motorola Quality Award 190 Gompei and the H.E.R.D.
3 Silicon Valley Regional Regional Chairmans Award 604 Quixilver
3 Silicon Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 488 Team XBot
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 766 M-A Bears
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 488 Team XBot
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 852 The Athenian Robotics Collective
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 190 Gompei and the H.E.R.D.
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 1280 Ragin' C- Biscuits of San Ramon Valley High
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 1516 Grizzlies
3 Silicon Valley Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 368 TKM.368 (Team Kika Mana)
3 Silicon Valley Regional Rookie All-Star Award 2024 Warrior Pride
3 Silicon Valley Regional Rookie Inspiration Award 2135 Panthers
3 Silicon Valley Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 840 ART
3 Silicon Valley Regional Website Award 368 TKM.368 (Team Kika Mana)
3 Silicon Valley Regional Woodie Flowers Award 846 Yang Xie
The Funky Monkeys
3 Silicon Valley Regional Xerox Creativity Award 668 The Apes of Wrath
3 UTC Connecticut Regional Autodesk Visualization Award 1099 LIONS
3 UTC Connecticut Regional Chrysler Team Spirit Award 558 Robo Squad
3 UTC Connecticut Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 20 The Rocketeers
3 UTC Connecticut Regional General Motors Industrial Design Award 195 Cyber Knights
3 UTC Connecticut Regional Highest Rookie Seed 2168 Falcons
3 UTC Connecticut Regional Imagery Award 237 T.R.I.B.E.
3 UTC Connecticut Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 228 Team "Gus"
3 UTC Connecticut Regional Judges Award 134 Team Discovery
3 UTC Connecticut Regional Judges Award 809 The TechnoWizards
3 UTC Connecticut Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 571 Team Paragon
3 UTC Connecticut Regional Motorola Quality Award 230 Gaelhawks
3 UTC Connecticut Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jessica Boucher
3 UTC Connecticut Regional Regional Chairmans Award 236 Techno-Ticks
3 UTC Connecticut Regional Regional Engineering Inspiration Award 178 2nd Law Enforcers
3 UTC Connecticut Regional Regional Finalist 2104 The Colonels
3 UTC Connecticut Regional Regional Finalist 25 Raider Robotix
3 UTC Connecticut Regional Regional Finalist 176 Aces High
3 UTC Connecticut Regional Regional Winner 195 Cyber Knights
3 UTC Connecticut Regional Regional Winner 558 Robo Squad
3 UTC Connecticut Regional Regional Winner 1124 UberBots
3 UTC Connecticut Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1124 UberBots
3 UTC Connecticut Regional Rookie All-Star Award 2067 Apple Pi
3 UTC Connecticut Regional Rookie Inspiration Award 2064 The Panther Project
3 UTC Connecticut Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 230 Gaelhawks
3 UTC Connecticut Regional Website Award 1991 Dragons
3 UTC Connecticut Regional Woodie Flowers Award Paul Kloberg
3 UTC Connecticut Regional Xerox Creativity Award 716 Who'sCTEKS
2 Arizona Regional Autodesk Visualization Award 1726 Nifty Engineering Robotics Design Squad
2 Arizona Regional Chrysler Team Spirit Award 2196 Béésh Bááh Alchini
2 Arizona Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1401 Mekanicats
2 Arizona Regional General Motors Industrial Design Award 39 The 39th Aero Squadron
2 Arizona Regional Highest Rookie Seed 2111 Eagles
2 Arizona Regional Imagery Award 1324 Sporks
2 Arizona Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1164 Project NEO
2 Arizona Regional Judges Award 1696 Mech Tiger
2 Arizona Regional Judges Award 1726 Nifty Engineering Robotics Design Squad
2 Arizona Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1212 Sentinels
2 Arizona Regional Motorola Quality Award 1158 The Corps
2 Arizona Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Ian Lao
2 Arizona Regional Regional Chairmans Award 842 Falcon Robotics
2 Arizona Regional Regional Engineering Inspiration Award 1011 CRUSH
2 Arizona Regional Regional Finalist 842 Falcon Robotics
2 Arizona Regional Regional Finalist 1726 Nifty Engineering Robotics Design Squad
2 Arizona Regional Regional Finalist 1492 Team CAUTION
2 Arizona Regional Regional Winner 39 The 39th Aero Squadron
2 Arizona Regional Regional Winner 1013 The Phoenix
2 Arizona Regional Regional Winner 60 Bionic Bulldogs
2 Arizona Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 498 Cobra Commanders
2 Arizona Regional Rookie All-Star Award 2134 Aztecs
2 Arizona Regional Rookie Inspiration Award 2128 Jags
2 Arizona Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1726 Nifty Engineering Robotics Design Squad
2 Arizona Regional Website Award 1164 Project NEO
2 Arizona Regional Woodie Flowers Award 1696 Mech Tiger
2 Arizona Regional Xerox Creativity Award 1165 Team Paradise
2 Bayou Regional Autodesk Visualization Award 364 Team Fusion
2 Bayou Regional Chrysler Team Spirit Award 1920 McMain Hurricanes
2 Bayou Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 357 Royal Assault
2 Bayou Regional General Motors Industrial Design Award 118 Robonauts
2 Bayou Regional Highest Rookie Seed 2182 Tyborgs
2 Bayou Regional Imagery Award 647 Cyber Wolf Corps
2 Bayou Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 34 Rockets
2 Bayou Regional Judges Award 1927 Crusaders
2 Bayou Regional Judges Award 442 Team RIP
2 Bayou Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 364 Team Fusion
2 Bayou Regional Motorola Quality Award 1421 Pearl River County Robotics
2 Bayou Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Joseph Daschbach
2 Bayou Regional Regional Chairmans Award 462 The Rambunctious Rams
2 Bayou Regional Regional Engineering Inspiration Award 364 Team Fusion
2 Bayou Regional Regional Finalist 118 Robonauts
2 Bayou Regional Regional Finalist 2183 Purple Reign
2 Bayou Regional Regional Finalist 2078 Robotic Wolves
2 Bayou Regional Regional Finalist 364 Team Fusion
2 Bayou Regional Regional Winner 1683 Titans of Steel
2 Bayou Regional Regional Winner 462 The Rambunctious Rams
2 Bayou Regional Regional Winner 1912 Nuts & Volts
2 Bayou Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1912 Nuts & Volts
2 Bayou Regional Rookie All-Star Award 2182 Tyborgs
2 Bayou Regional Rookie Inspiration Award 2091 Reed Robotic Soldiers
2 Bayou Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1927 Crusaders
2 Bayou Regional Website Award 357 Royal Assault
2 Bayou Regional Woodie Flowers Award Michael Crane
2 Bayou Regional Xerox Creativity Award 1429 TEAM KAOS
2 Brazil Pilot Autodesk Visualization Award 383 Brazilian Machine
2 Brazil Pilot Chrysler Team Spirit Award 2243 Campinas
2 Brazil Pilot Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1603 Libas
2 Brazil Pilot General Motors Industrial Design Award 1860 CEPHAS
2 Brazil Pilot Highest Rookie Seed 2236 Genese Team
2 Brazil Pilot Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1156 Under Control
2 Brazil Pilot Judges Award 2089 IO
2 Brazil Pilot Motorola Quality Award 383 Brazilian Machine
2 Brazil Pilot Regional Chairmans Award 1382 ETEP Team
2 Brazil Pilot Regional Engineering Inspiration Award 2244 The Chips
2 Brazil Pilot Regional Finalist 2266 Colegio Sacramentinas
2 Brazil Pilot Regional Finalist 383 Brazilian Machine
2 Brazil Pilot Regional Finalist 1603 Libas
2 Brazil Pilot Regional Winner 2243 Campinas
2 Brazil Pilot Regional Winner 1860 CEPHAS
2 Brazil Pilot Regional Winner 1382 ETEP Team
2 Brazil Pilot Rockwell Automation Innovation in Control Award 1860 CEPHAS
2 Brazil Pilot Rookie All-Star Award 2026 Senai
2 Brazil Pilot Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2244 The Chips
2 Brazil Pilot Website Award 1382 ETEP Team
2 Brazil Pilot Woodie Flowers Award Thomas Pinelli
2 Brazil Pilot Xerox Creativity Award 2266 Colegio Sacramentinas
2 Finger Lakes Regional Autodesk Visualization Award 250 Dynamos
2 Finger Lakes Regional Chrysler Team Spirit Award 578 Blue Lightning
2 Finger Lakes Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 639 Code Red Robotics
2 Finger Lakes Regional General Motors Industrial Design Award 316 LuNaTeCs
2 Finger Lakes Regional Highest Rookie Seed 2228 Courgar Tech
2 Finger Lakes Regional Imagery Award 1930 Delta Force
2 Finger Lakes Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 191 The X-Cats
2 Finger Lakes Regional Judges Award 1567 Shock-a-Bots
2 Finger Lakes Regional Judges Award 354 G-House Pirates
2 Finger Lakes Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 772 Sabre Bytes
2 Finger Lakes Regional Motorola Quality Award 365 Miracle Workerz
2 Finger Lakes Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Albert J. & Carolie Simone / Virginia Cornyn
2 Finger Lakes Regional Regional Chairmans Award 1511 Rolling Thunder
2 Finger Lakes Regional Regional Engineering Inspiration Award 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 354 G-House Pirates
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 1518 Ulterior Motive
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 250 Dynamos
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 1713 Gears
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 1450 XQ RobotiX
2 Finger Lakes Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1126 SPARX
2 Finger Lakes Regional Rookie All-Star Award 2228 Courgar Tech
2 Finger Lakes Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 250 Dynamos
2 Finger Lakes Regional Website Award 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Woodie Flowers Award 578 Dr. Edward Hensel
Blue Lightning
2 Finger Lakes Regional Xerox Creativity Award 229 Division By Zero
2 Florida Regional Autodesk Visualization Award 342 Burning Magnetos
2 Florida Regional Chrysler Team Spirit Award 233 The Pink Team
2 Florida Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 69 Team HYPER (Helping Youth Pursue Engineering and Robotics)
2 Florida Regional General Motors Industrial Design Award 1251 TechTigers
2 Florida Regional Highest Rookie Seed 2100 M Squared
2 Florida Regional Imagery Award 1902 Exploding Bacon
2 Florida Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 180 S.P.A.M.
2 Florida Regional Judges Award 1270 Red Dragons
2 Florida Regional Judges Award 157 AZTECHS 157
2 Florida Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 342 Burning Magnetos
2 Florida Regional Motorola Quality Award 744 Shark Attack
2 Florida Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Don Johnston
2 Florida Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Dennis Wesbecker
2 Florida Regional Regional Chairmans Award 79 Team Krunch
2 Florida Regional Regional Engineering Inspiration Award 1523 Mega Awesome Robotic Systems
2 Florida Regional Regional Finalist 108 SigmaC@T
2 Florida Regional Regional Finalist 179 The Children of the Swamp
2 Florida Regional Regional Finalist 1902 Exploding Bacon
2 Florida Regional Regional Finalist 386 Team Voltage
2 Florida Regional Regional Winner 86 Team Resistance
2 Florida Regional Regional Winner 1251 TechTigers
2 Florida Regional Regional Winner 1270 Red Dragons
2 Florida Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 56 Robbe Xtreme
2 Florida Regional Rookie All-Star Award 2100 M Squared
2 Florida Regional Rookie Inspiration Award 2278 AVENGING PLUTO
2 Florida Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 230 Gaelhawks
2 Florida Regional Website Award 1065 Tatsu
2 Florida Regional Woodie Flowers Award Warren Boudreaux
2 Florida Regional Xerox Creativity Award 386 Team Voltage
2 Great Lakes Regional Autodesk Visualization Award 1015 Pi Hi Samurai
2 Great Lakes Regional Chrysler Team Spirit Award 33 Killer Bees
2 Great Lakes Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 67 The HOT Team
2 Great Lakes Regional General Motors Industrial Design Award 67 The HOT Team
2 Great Lakes Regional Highest Rookie Seed 2163 Panthers
2 Great Lakes Regional Imagery Award 33 Killer Bees
2 Great Lakes Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 470 Alpha Omega Robotics
2 Great Lakes Regional Judges Award 1504 Desperate Penguins
2 Great Lakes Regional Judges Award 68 T3
2 Great Lakes Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 65 The Huskie Brigade
2 Great Lakes Regional Motorola Quality Award 1114 Simbotics
2 Great Lakes Regional Outstanding Volunteer of the Year Award William Moore of Delta Technologies
2 Great Lakes Regional Regional Chairmans Award 503 Frog Force
2 Great Lakes Regional Regional Engineering Inspiration Award 1188 OAKTOWN CREWZ
2 Great Lakes Regional Regional Finalist 494 Martians
2 Great Lakes Regional Regional Finalist 1503 GM Spartonics
2 Great Lakes Regional Regional Finalist 1023 Bedford Express
2 Great Lakes Regional Regional Winner 573 Mech Warriors
2 Great Lakes Regional Regional Winner 1015 Pi Hi Samurai
2 Great Lakes Regional Regional Winner 503 Frog Force
2 Great Lakes Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 326 Xtreme Eagles
2 Great Lakes Regional Rookie All-Star Award 2137 Robocats
2 Great Lakes Regional Rookie Inspiration Award 2163 Panthers
2 Great Lakes Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1188 OAKTOWN CREWZ
2 Great Lakes Regional Website Award 1114 Simbotics
2 Great Lakes Regional Woodie Flowers Award 469 Daniel Kimura
Las Guerrillas
2 Great Lakes Regional Xerox Creativity Award 469 Las Guerrillas
2 Los Angeles Regional Autodesk Visualization Award 1515 MorTorq
2 Los Angeles Regional Chrysler Team Spirit Award 1266 Madison Devil Duckies
2 Los Angeles Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 696 Circuit Breakers
2 Los Angeles Regional General Motors Industrial Design Award 1622 Team Spyder
2 Los Angeles Regional Highest Rookie Seed 2272 Metalheads
2 Los Angeles Regional Imagery Award 1515 MorTorq
2 Los Angeles Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 207 METALCRAFTERS
2 Los Angeles Regional Judges Award 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
2 Los Angeles Regional Judges Award 254 Cheesy Poofs
2 Los Angeles Regional Judges Award 1702 Los Platanos Fritos
2 Los Angeles Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 687 The Nerd Herd
2 Los Angeles Regional Motorola Quality Award 330 Beach Bots
2 Los Angeles Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Chris Husmann
2 Los Angeles Regional Regional Chairmans Award 399 Eagle Robotics
2 Los Angeles Regional Regional Engineering Inspiration Award 1138 Eagle Engineering
2 Los Angeles Regional Regional Finalist 696 Circuit Breakers
2 Los Angeles Regional Regional Finalist 580 RoboticVikes
2 Los Angeles Regional Regional Finalist 980 ThunderBots
2 Los Angeles Regional Regional Winner 254 Cheesy Poofs
2 Los Angeles Regional Regional Winner 330 Beach Bots
2 Los Angeles Regional Regional Winner 4 Team ELEMENT
2 Los Angeles Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 589 FalKON
2 Los Angeles Regional Rookie All-Star Award 2272 Metalheads
2 Los Angeles Regional Rookie Inspiration Award 2178 RioBotics
2 Los Angeles Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 597 Wolverines
2 Los Angeles Regional Website Award 1515 MorTorq
2 Los Angeles Regional Woodie Flowers Award 599 Robo-Dox
2 Los Angeles Regional Xerox Creativity Award 1388 Eagle Robotics
2 Pittsburgh Regional Autodesk Visualization Award 247 Da Bears
2 Pittsburgh Regional Chrysler Team Spirit Award 1014 Bad Robots
2 Pittsburgh Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 306 CRT
2 Pittsburgh Regional General Motors Industrial Design Award 375 Robotic Plague
2 Pittsburgh Regional Highest Rookie Seed 2279 The Butlers
2 Pittsburgh Regional Imagery Award 1249 Robo Rats
2 Pittsburgh Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 123 Team - Cosmos
2 Pittsburgh Regional Judges Award 291 CIA - Creativity In Action
2 Pittsburgh Regional Judges Award 337 Hard Working Hard Hats
2 Pittsburgh Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 247 Da Bears
2 Pittsburgh Regional Motorola Quality Award 1038 Thunderhawks
2 Pittsburgh Regional Regional Chairmans Award 63 The Red Barons
2 Pittsburgh Regional Regional Engineering Inspiration Award 49 Robotic Knights
2 Pittsburgh Regional Regional Finalist 222 Tigertrons
2 Pittsburgh Regional Regional Finalist 48 Delphi E.L.I.T.E.
2 Pittsburgh Regional Regional Finalist 1038 Thunderhawks
2 Pittsburgh Regional Regional Winner 247 Da Bears
2 Pittsburgh Regional Regional Winner 123 Team - Cosmos
2 Pittsburgh Regional Regional Winner 337 Hard Working Hard Hats
2 Pittsburgh Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1629 Garrett Coalition
2 Pittsburgh Regional Rookie All-Star Award 2010 Lightning Bots
2 Pittsburgh Regional Rookie Inspiration Award 2237 The Junkyard Robo's
2 Pittsburgh Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 337 Hard Working Hard Hats
2 Pittsburgh Regional Website Award 1743 Short Circuits
2 Pittsburgh Regional Woodie Flowers Award 306 CRT
2 Pittsburgh Regional Xerox Creativity Award 375 Robotic Plague
2 Wisconsin Regional Autodesk Visualization Award 1716 NE.W. B.A.R.
2 Wisconsin Regional Chrysler Team Spirit Award 1816 "The Green Machine"
2 Wisconsin Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 81 MetalHeads
2 Wisconsin Regional General Motors Industrial Design Award 1736 Robot Casserole
2 Wisconsin Regional Highest Rookie Seed 2175 The Fighting Calculators
2 Wisconsin Regional Imagery Award 2194 Fondy Fire
2 Wisconsin Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 93 N.E.W. Apple Corps
2 Wisconsin Regional Judges Award 1525 Deerfield High School Warriors
2 Wisconsin Regional Judges Award 171 Extreme Engineering
2 Wisconsin Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1714 More Robotics
2 Wisconsin Regional Motorola Quality Award 1714 More Robotics
2 Wisconsin Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Carla Meyer
2 Wisconsin Regional Regional Chairmans Award 269 Cooney Quest
2 Wisconsin Regional Regional Engineering Inspiration Award 537 Charger Robotics
2 Wisconsin Regional Regional Finalist 930 Mukwonago Masters of Machinery
2 Wisconsin Regional Regional Finalist 2175 The Fighting Calculators
2 Wisconsin Regional Regional Finalist 2039 Rockford Robotics
2 Wisconsin Regional Regional Winner 2194 Fondy Fire
2 Wisconsin Regional Regional Winner 2169 G-Unit
2 Wisconsin Regional Regional Winner 537 Charger Robotics
2 Wisconsin Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 537 Charger Robotics
2 Wisconsin Regional Rookie All-Star Award 2062 C.O.R.E
2 Wisconsin Regional Rookie Inspiration Award 2116 RobotFutures
2 Wisconsin Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1714 More Robotics
2 Wisconsin Regional Website Award 1714 More Robotics
2 Wisconsin Regional Woodie Flowers Award 1675 The Ultimate Protection Squad
2 Wisconsin Regional Xerox Creativity Award 2047 Team Challenger
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Autodesk Visualization Award 138 Entropy
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Chrysler Team Spirit Award 172 Northern Force
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 175 Buzz Robotics
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional General Motors Industrial Design Award 501 The PowerKnights
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Highest Rookie Seed 1991 Dragons
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Imagery Award 1922 OZ-Ram
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 811 Cardinals
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Judges Award 58 Riot Crew
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Judges Award 166 Chop Shop
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1073 The Force Team
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Motorola Quality Award 126 Gael Force
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Bryan Lee
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Chairmans Award 190 Gompei and the H.E.R.D.
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Engineering Inspiration Award 610 The Coyotes
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalist 1073 The Force Team
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalist 1474 Tewksbury Titans
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Finalist 500 Team 500/Team USA
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winner 1824 1824
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winner 501 The PowerKnights
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Regional Winner 175 Buzz Robotics
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 40 Checkmate
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Rookie All-Star Award 1991 Dragons
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 133 B.E.R.T
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Website Award 1922 OZ-Ram
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Woodie Flowers Award Dan Larochelle
1 BAE SYSTEMS Granite State Regional Xerox Creativity Award 95 The Grasshoppers
1 NASA / VCU Regional Autodesk Visualization Award 116 Epsilon Delta
1 NASA / VCU Regional Chrysler Team Spirit Award 1541 MidloCANics
1 NASA / VCU Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1086 Pirates
1 NASA / VCU Regional General Motors Industrial Design Award 343 Metal-In-Motion
1 NASA / VCU Regional Highest Rookie Seed 2068 Metal Jackets
1 NASA / VCU Regional Imagery Award 1262 STAGS
1 NASA / VCU Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 393 Full Metal Jackets
1 NASA / VCU Regional Judges Award 116 Epsilon Delta
1 NASA / VCU Regional Judges Award 1413 Skrappy's Crew
1 NASA / VCU Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 928 Hounds of Steel
1 NASA / VCU Regional Motorola Quality Award 384 Sparky 384
1 NASA / VCU Regional Outstanding Volunteer of the Year Award The Koca Family Jim, Melinda, Justin and Jennifer
1 NASA / VCU Regional Outstanding Volunteer of the Year Award John Evans
1 NASA / VCU Regional Regional Chairmans Award 612 Chantilly Robotics
1 NASA / VCU Regional Regional Engineering Inspiration Award 1002 The CircuitRunners
1 NASA / VCU Regional Regional Finalist 623 Ohmies
1 NASA / VCU Regional Regional Finalist 928 Hounds of Steel
1 NASA / VCU Regional Regional Finalist 1610 B.O.T. (Builders of Tomorrow)
1 NASA / VCU Regional Regional Winner 540 Screaming Eagles
1 NASA / VCU Regional Regional Winner 2108 Team Awkward Turtle
1 NASA / VCU Regional Regional Winner 843 Wildcats
1 NASA / VCU Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1731 Fresta Valley Robotics Club
1 NASA / VCU Regional Rookie All-Star Award 2068 Metal Jackets
1 NASA / VCU Regional Rookie Inspiration Award 2108 Team Awkward Turtle
1 NASA / VCU Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1541 MidloCANics
1 NASA / VCU Regional Website Award 2068 Metal Jackets
1 NASA / VCU Regional Woodie Flowers Award 384 Marshal Turner
Sparky 384
1 NASA / VCU Regional Xerox Creativity Award 1095 RoboCavs
1 New Jersey Regional Autodesk Visualization Award 75 RoboRaiders
1 New Jersey Regional Chrysler Team Spirit Award 341 Miss Daisy
1 New Jersey Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 237 T.R.I.B.E.
1 New Jersey Regional General Motors Industrial Design Award 25 Raider Robotix
1 New Jersey Regional Highest Rookie Seed 2180 Zero Gravity
1 New Jersey Regional Imagery Award 1547 Where's Waldo?
1 New Jersey Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1676 The Pascack PI-oneers
1 New Jersey Regional Judges Award 41 Warriors
1 New Jersey Regional Judges Award 694 StuyPulse
1 New Jersey Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1727 Rex
1 New Jersey Regional Motorola Quality Award 1676 The Pascack PI-oneers
1 New Jersey Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Dina Agrapides
1 New Jersey Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Kevin Nolan
1 New Jersey Regional Regional Chairmans Award 75 RoboRaiders
1 New Jersey Regional Regional Engineering Inspiration Award 1403 Cougar Robotics
1 New Jersey Regional Regional Finalist 486 Positronic Panthers
1 New Jersey Regional Regional Finalist 1155 SciBorgs
1 New Jersey Regional Regional Finalist 359 Hawaiian Kids
1 New Jersey Regional Regional Winner 25 Raider Robotix
1 New Jersey Regional Regional Winner 1302 Revolution Robotics
1 New Jersey Regional Regional Winner 103 Cybersonics
1 New Jersey Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 375 Robotic Plague
1 New Jersey Regional Rookie All-Star Award 2016 Mighty Monkey Wrenches
1 New Jersey Regional Rookie Inspiration Award 2191 Flux Core
1 New Jersey Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 103 Cybersonics
1 New Jersey Regional Website Award 1676 The Pascack PI-oneers
1 New Jersey Regional Woodie Flowers Award Tim Leicht
1 New Jersey Regional Xerox Creativity Award 293 Team S.P.I.K.E.
1 Pacific Northwest Regional Autodesk Visualization Award 1425 Wilsonville Robotics - Error Code 1425
1 Pacific Northwest Regional Chrysler Team Spirit Award 847 PHRED
1 Pacific Northwest Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1595 Dragons
1 Pacific Northwest Regional General Motors Industrial Design Award 948 NRG (Newport Robotics Group)
1 Pacific Northwest Regional Highest Rookie Seed 2122 PTEC
1 Pacific Northwest Regional Imagery Award 1983 The Skunkworks
1 Pacific Northwest Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 114 Eagle Strike
1 Pacific Northwest Regional Judges Award 272 Cyber-Crusaders
1 Pacific Northwest Regional Judges Award 1571 Braught Wurst
1 Pacific Northwest Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1566 AMMOKNIGHTS
1 Pacific Northwest Regional Motorola Quality Award 360 The Revolution
1 Pacific Northwest Regional Outstanding Volunteer of the Year Award David Porter
1 Pacific Northwest Regional Regional Chairmans Award 1540 Flaming Chickens
1 Pacific Northwest Regional Regional Engineering Inspiration Award 1595 Dragons
1 Pacific Northwest Regional Regional Finalist 948 NRG (Newport Robotics Group)
1 Pacific Northwest Regional Regional Finalist 1540 Flaming Chickens
1 Pacific Northwest Regional Regional Finalist 1778 Hawks
1 Pacific Northwest Regional Regional Winner 1087 Titronics Digerati
1 Pacific Northwest Regional Regional Winner 272 Cyber-Crusaders
1 Pacific Northwest Regional Regional Winner 997 Spartans
1 Pacific Northwest Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1425 Wilsonville Robotics - Error Code 1425
1 Pacific Northwest Regional Rookie All-Star Award 2046 Tahoma Robotics Club
1 Pacific Northwest Regional Rookie Inspiration Award 2130 Alpha+
1 Pacific Northwest Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1778 Hawks
1 Pacific Northwest Regional Website Award 1891 Mavericks
1 Pacific Northwest Regional Woodie Flowers Award Eric Stokely
1 Pacific Northwest Regional Xerox Creativity Award 997 Spartans
1 St. Louis Regional Autodesk Visualization Award 1182 Patriots
1 St. Louis Regional Chrysler Team Spirit Award 547 F.E.A.R.
1 St. Louis Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1208 Metool Brigade
1 St. Louis Regional General Motors Industrial Design Award 1444 The Lightning Lancers
1 St. Louis Regional Highest Rookie Seed 2177 Blazers
1 St. Louis Regional Imagery Award 1094 Channel Cats
1 St. Louis Regional Johnson & Johnson Sportsmanship Award 1178 D.R.T.
1 St. Louis Regional Judges Award 1706 Mango Fandango
1 St. Louis Regional Judges Award 1747 Harrison Boiler Robotics
1 St. Louis Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1250 Gator-Bots
1 St. Louis Regional Motorola Quality Award 45 TechnoKats Robotics Team
1 St. Louis Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Richard Wallace
1 St. Louis Regional Regional Chairmans Award 931 Perpetual Chaos
1 St. Louis Regional Regional Engineering Inspiration Award 461 Westside Boiler Invasion
1 St. Louis Regional Regional Finalist 217 ThunderChickens
1 St. Louis Regional Regional Finalist 148 Robowranglers
1 St. Louis Regional Regional Finalist 2133 H.E.A.T.
1 St. Louis Regional Regional Winner 45 TechnoKats Robotics Team
1 St. Louis Regional Regional Winner 829 Digital Goats
1 St. Louis Regional Regional Winner 1444 The Lightning Lancers
1 St. Louis Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1625 Winnovation
1 St. Louis Regional Rookie All-Star Award 1985 Hawks
1 St. Louis Regional Rookie Inspiration Award 2177 Blazers
1 St. Louis Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1723 The F.B.I. - FIRST Bots of Independence
1 St. Louis Regional Website Award 461 Westside Boiler Invasion
1 St. Louis Regional Woodie Flowers Award Allison Babcock
1 St. Louis Regional Xerox Creativity Award 148 Robowranglers