Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 9/25/2022 4:54 AM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
7 FIRST Championship Championship - Autodesk Inventor Award 103 Cybersonics
7 FIRST Championship Championship - Autodesk Visualization Award 1716 R-Squared
7 FIRST Championship Championship - Championship Finalist 68 T3
7 FIRST Championship Championship - Championship Finalist 247 Da Bears
7 FIRST Championship Championship - Championship Finalist 217 ThunderChickens
7 FIRST Championship Championship - Championship Winner 971 Spartan Robotics
7 FIRST Championship Championship - Championship Winner 67 The HOT Team
7 FIRST Championship Championship - Championship Winner 111 WildStang
7 FIRST Championship Championship - Chrysler Team Spirit Award 1086 Blue Cheese
7 FIRST Championship Championship - Delphi "Driving Tomorrows Techn... 339 Kilroy
7 FIRST Championship Championship - Engineering Inspiration Award 341 Miss Daisy
7 FIRST Championship Championship - Founders Award National Instruments
7 FIRST Championship Championship - General Motors Industrial Desig... 67 The HOT Team
7 FIRST Championship Championship - Imagery Award 33 Killer Bees
7 FIRST Championship Championship - Johnson & Johnson Gracious Prof... 118 Robonauts
7 FIRST Championship Championship - Judges Award 1511 Rolling Thunder
7 FIRST Championship Championship - Judges Award 359 Hawaiian Kids
7 FIRST Championship Championship - Kleiner Perkins Caufield & Byer... 687 The Nerd Herd
7 FIRST Championship Championship - Motorola Quality Award 1717 D'Penguineers
7 FIRST Championship Championship - Outstanding Volunteer of the Ye... Dave Lavery
7 FIRST Championship Championship - Rockwell Automation Innovation ... 365 Miracle Workerz
7 FIRST Championship Championship - Rookie All Star Award 3091 100 Scholars
7 FIRST Championship Championship - Rookie Inspiration Award 2741 Method 2 Madness
7 FIRST Championship Championship - Underwriters Laboratories Indus... 337 Hard Working Hard Hats
7 FIRST Championship Championship - Website Award 1114 Simbotics
7 FIRST Championship Championship - Woodie Flowers Award 16 John Novak
Bomb Squad
7 FIRST Championship Championship - Xerox Creativity Award 263 Sachem Aftershock
7 FIRST Championship - Archimedes Division Division Finalist 343 Metal-In-Motion
7 FIRST Championship - Archimedes Division Division Finalist 118 Robonauts
7 FIRST Championship - Archimedes Division Division Finalist 488 Team XBot
7 FIRST Championship - Archimedes Division Division Winner 1218 Vulcan Robotics
7 FIRST Championship - Archimedes Division Division Winner 222 Tigertrons
7 FIRST Championship - Archimedes Division Division Winner 2753 Team Overdrive
7 FIRST Championship - Archimedes Division Highest Rookie Seed 2753 Team Overdrive
7 FIRST Championship - Curie Division Division Finalist 188 Blizzard
7 FIRST Championship - Curie Division Division Finalist 399 Eagle Robotics
7 FIRST Championship - Curie Division Division Finalist 329 Raiders
7 FIRST Championship - Curie Division Division Winner 68 T3
7 FIRST Championship - Curie Division Division Winner 247 Da Bears
7 FIRST Championship - Curie Division Division Winner 217 ThunderChickens
7 FIRST Championship - Curie Division Highest Rookie Seed 2809 K-Botics
7 FIRST Championship - Galileo Division Division Finalist 1717 D'Penguineers
7 FIRST Championship - Galileo Division Division Finalist 2775 Liberty Robotics
7 FIRST Championship - Galileo Division Division Finalist 870 TEAM R. I. C. E.
7 FIRST Championship - Galileo Division Division Winner 111 WildStang
7 FIRST Championship - Galileo Division Division Winner 67 The HOT Team
7 FIRST Championship - Galileo Division Division Winner 971 Spartan Robotics
7 FIRST Championship - Galileo Division Highest Rookie Seed 2729 Storm Robotics Team
7 FIRST Championship - Newton Division Division Finalist 1918 NC Gears
7 FIRST Championship - Newton Division Division Finalist 85 B.O.B. (Built on Brains)
7 FIRST Championship - Newton Division Division Finalist 135 Penn Robotics
7 FIRST Championship - Newton Division Division Winner 177 Bobcat Robotics
7 FIRST Championship - Newton Division Division Winner 1507 Warlocks
7 FIRST Championship - Newton Division Division Winner 121 Rhode Warriors
7 FIRST Championship - Newton Division Highest Rookie Seed 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Autodesk Visualization Award 548 Robostangs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Chrysler Team Spirit Award 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 65 The Huskie Brigade
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship General Motors Industrial Design Award 67 The HOT Team
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Highest Rookie Seed 2834 Bionic Barons
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Imagery Award 1701 RoboCubs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 503 Frog Force
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Judges Award 1025 IMPIS
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Judges Award 68 T3
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 141 WO-BOT
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Motorola Quality Award 548 Robostangs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Rockwell Automation Innovation in Control Award 70 More Martians
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Rookie All-Star Award 2834 Bionic Barons
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Rookie All-Star Award 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Rookie Inspiration Award 3115 Robo-Panthers
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Chairmans Award 27 Team RUSH
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Chairmans Award 33 Killer Bees
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Chairmans Award 217 ThunderChickens
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Engineering Inspiration Award 440 The Suspects
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Finalist 904 D cubed
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Finalist 548 Robostangs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Finalist 247 Da Bears
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Finalist 1918 NC Gears
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Winner 67 The HOT Team
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Winner 65 The Huskie Brigade
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship State Championship Winner 217 ThunderChickens
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2337 EngiNERDs
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Website Award 226 Hammerheads
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Woodie Flowers Award 503 Jennifer Harvey
Frog Force
6 Michigan FIRST Robotics Competition State Championship Xerox Creativity Award 503 Frog Force
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Autodesk Visualization Award 2062 C.O.R.E 2062
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Chrysler Team Spirit Award 2705 WE ROBOT
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 93 N.E.W. Apple Corps Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional General Motors Industrial Design Award 2502 EPRobotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Highest Rookie Seed 2826 Wave Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Imagery Award 2181 ROBO TECH
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 93 N.E.W. Apple Corps Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Judges Award 2177 The Robettes
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Judges Award 2879 Parkbotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2741 Method 2 Madness
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Motorola Quality Award 2062 C.O.R.E 2062
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Chairmans Award 1986 Team Titanium
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Engineering Inspiration Award 2500 Herobotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalist 2177 The Robettes
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalist 2825 Aluminium Fighting Society
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalist 2846 Fire Bears
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winner 2826 Wave Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winner 1714 More Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winner 2470 Blitz Team
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1714 More Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Rookie All-Star Award 2826 Wave Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Rookie Inspiration Award 2861 Infinity's End
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2062 C.O.R.E 2062
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Website Award 2741 Method 2 Madness
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Woodie Flowers Award 2177 Kurt Aschenbeck
The Robettes
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Xerox Creativity Award 2826 Wave Robotics
6 Minnesota North Star Regional Autodesk Visualization Award 1816 "The Green Machine"
6 Minnesota North Star Regional Chrysler Team Spirit Award 2506 Saber Robotics
6 Minnesota North Star Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 648 Q. C. ELITE
6 Minnesota North Star Regional General Motors Industrial Design Award 3026 The Berzerkistani Knights
6 Minnesota North Star Regional Highest Rookie Seed 3026 The Berzerkistani Knights
6 Minnesota North Star Regional Imagery Award 2538 The Plaid Pillagers
6 Minnesota North Star Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 2472 Centurions
6 Minnesota North Star Regional Judges Award 525 Swartdogs
6 Minnesota North Star Regional Judges Award 2129 Ultraviolet
6 Minnesota North Star Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 79 Team Krunch
6 Minnesota North Star Regional Motorola Quality Award 79 Team Krunch
6 Minnesota North Star Regional Outstanding Volunteer of the Year Award William Durfee
6 Minnesota North Star Regional Regional Chairmans Award 2169 KING TeC
6 Minnesota North Star Regional Regional Engineering Inspiration Award 2220 Blue Twilight
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalist 2418 tomahawks
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalist 1816 "The Green Machine"
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalist 2472 Centurions
6 Minnesota North Star Regional Regional Winner 2549 Millerbots
6 Minnesota North Star Regional Regional Winner 2970 eSchool eBots
6 Minnesota North Star Regional Regional Winner 79 Team Krunch
6 Minnesota North Star Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2418 tomahawks
6 Minnesota North Star Regional Rookie All-Star Award 2970 eSchool eBots
6 Minnesota North Star Regional Rookie Inspiration Award 2817 Bluff City Robotics
6 Minnesota North Star Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2506 Saber Robotics
6 Minnesota North Star Regional Website Award 1816 "The Green Machine"
6 Minnesota North Star Regional Woodie Flowers Award Mark Lawrence
6 Minnesota North Star Regional Xerox Creativity Award 2239 Technocrats
5 Colorado Regional Autodesk Visualization Award 2996 Cougars Gone Wired
5 Colorado Regional Chrysler Team Spirit Award 1515 MorTorq
5 Colorado Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1619 Up-A-Creek Robotics
5 Colorado Regional General Motors Industrial Design Award 207 METALCRAFTERS
5 Colorado Regional Highest Rookie Seed 2711 Centaurus Robotics
5 Colorado Regional Imagery Award 399 Eagle Robotics
5 Colorado Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1583 Ridge View Academy Rambotics
5 Colorado Regional Judges Award 1158 The Corps
5 Colorado Regional Judges Award 1332 S.W.I.F.T.
5 Colorado Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 233 The Pink Team
5 Colorado Regional Motorola Quality Award 1619 Up-A-Creek Robotics
5 Colorado Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Chris Barnhart
5 Colorado Regional Regional Chairmans Award 1987 Broncobots
5 Colorado Regional Regional Engineering Inspiration Award 399 Eagle Robotics
5 Colorado Regional Regional Finalist 207 METALCRAFTERS
5 Colorado Regional Regional Finalist 2083 Team BLITZ
5 Colorado Regional Regional Finalist 1158 The Corps
5 Colorado Regional Regional Winner 399 Eagle Robotics
5 Colorado Regional Regional Winner 2996 Cougars Gone Wired
5 Colorado Regional Regional Winner 1332 S.W.I.F.T.
5 Colorado Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2083 Team BLITZ
5 Colorado Regional Rookie All-Star Award 2996 Cougars Gone Wired
5 Colorado Regional Rookie Inspiration Award 2859 BlasterBots
5 Colorado Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1515 MorTorq
5 Colorado Regional Website Award 2996 Cougars Gone Wired
5 Colorado Regional Woodie Flowers Award 1987 Broncobots
5 Colorado Regional Xerox Creativity Award 1245 MoHi Shazbots
5 Connecticut Regional Autodesk Visualization Award 95 The Grasshoppers
5 Connecticut Regional Chrysler Team Spirit Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
5 Connecticut Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1073 The Force Team
5 Connecticut Regional General Motors Industrial Design Award 121 Rhode Warriors
5 Connecticut Regional Highest Rookie Seed 2877 Ligerbots
5 Connecticut Regional Imagery Award 571 Team Paragon
5 Connecticut Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 639 Code Red Robotics
5 Connecticut Regional Judges Award 558 Robo Squad
5 Connecticut Regional Judges Award 20 The Rocketeers
5 Connecticut Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 694 StuyPulse
5 Connecticut Regional Motorola Quality Award 228 Team "Gus"
5 Connecticut Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jack Phillips
5 Connecticut Regional Regional Chairmans Award 236 Techno-Ticks
5 Connecticut Regional Regional Engineering Inspiration Award 433 Firebirds
5 Connecticut Regional Regional Finalist 175 Buzz Robotics
5 Connecticut Regional Regional Finalist 743 Technobots
5 Connecticut Regional Regional Finalist 1100 The T-Hawks
5 Connecticut Regional Regional Winner 1155 SciBorgs
5 Connecticut Regional Regional Winner 1902 Exploding Bacon
5 Connecticut Regional Regional Winner 126 Gael Force
5 Connecticut Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1124 ÜberBots
5 Connecticut Regional Rookie All-Star Award 2836 Team Beta
5 Connecticut Regional Rookie Inspiration Award 2877 Ligerbots
5 Connecticut Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
5 Connecticut Regional Website Award 2265 Fe Maidens
5 Connecticut Regional Woodie Flowers Award 2067 Apple Pi
5 Connecticut Regional Xerox Creativity Award 230 Gaelhawks
5 Greater Toronto Regional Autodesk Visualization Award 1325 Inverse Paradox
5 Greater Toronto Regional Chrysler Team Spirit Award 1075 Sprockets
5 Greater Toronto Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 854 The Iron Bears
5 Greater Toronto Regional General Motors Industrial Design Award 188 Blizzard
5 Greater Toronto Regional Highest Rookie Seed 2852 Redmen
5 Greater Toronto Regional Imagery Award 1241 Theory6_Team Hansen Experience of Robotic Youth
5 Greater Toronto Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 781 Kinetic Knights
5 Greater Toronto Regional Judges Award 1846 X-MEN
5 Greater Toronto Regional Judges Award 3117 TEAM 3117
5 Greater Toronto Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 771 SWAT
5 Greater Toronto Regional Motorola Quality Award 2056 OP Robotics
5 Greater Toronto Regional Outstanding Volunteer of the Year Award 1006 Port Perry Robotics
5 Greater Toronto Regional Regional Chairmans Award 1114 Simbotics
5 Greater Toronto Regional Regional Engineering Inspiration Award 1535 Knights of Alloy
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 610 The Coyotes
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 188 Blizzard
5 Greater Toronto Regional Regional Finalist 1305 Ice Cubed
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 2185 Robo Rams
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 1114 Simbotics
5 Greater Toronto Regional Regional Winner 2056 OP Robotics
5 Greater Toronto Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1075 Sprockets
5 Greater Toronto Regional Rookie All-Star Award 2809 K-Botics
5 Greater Toronto Regional Rookie Inspiration Award 2852 Redmen
5 Greater Toronto Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1141 TAS Megawatts
5 Greater Toronto Regional Website Award 1114 Simbotics
5 Greater Toronto Regional Woodie Flowers Award 1482 Ghosts
5 Greater Toronto Regional Xerox Creativity Award 1126 SPARX
5 Hawaii Regional Autodesk Visualization Award 2629 Halcones
5 Hawaii Regional Chrysler Team Spirit Award 1138 Eagle Engineering
5 Hawaii Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2438 'Iobotics
5 Hawaii Regional General Motors Industrial Design Award 368 Team Kika Mana
5 Hawaii Regional Highest Rookie Seed 3105 Lagablab
5 Hawaii Regional Imagery Award 2629 Halcones
5 Hawaii Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 2504 The Governors
5 Hawaii Regional Judges Award 2348 Cool Geeks
5 Hawaii Regional Judges Award 2465 Kauaibots
5 Hawaii Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2437 Lancer Robotics
5 Hawaii Regional Motorola Quality Award 359 Hawaiian Kids
5 Hawaii Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Osa Tui
5 Hawaii Regional Regional Chairmans Award 359 Hawaiian Kids
5 Hawaii Regional Regional Engineering Inspiration Award 1834 Evolution
5 Hawaii Regional Regional Finalist 2813 Gearheads
5 Hawaii Regional Regional Finalist 2090 BuffnBlue
5 Hawaii Regional Regional Finalist 2504 The Governors
5 Hawaii Regional Regional Winner 2348 Cool Geeks
5 Hawaii Regional Regional Winner 368 Team Kika Mana
5 Hawaii Regional Regional Winner 2443 Blue Thunder
5 Hawaii Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 192 GRT
5 Hawaii Regional Rookie All-Star Award 3105 Lagablab
5 Hawaii Regional Rookie Inspiration Award 3008 Falcons
5 Hawaii Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 359 Hawaiian Kids
5 Hawaii Regional Website Award 359 Hawaiian Kids
5 Hawaii Regional Woodie Flowers Award Aaron Dengler
5 Hawaii Regional Xerox Creativity Award 2460 Cowboys - Na Paniolo
5 Las Vegas Regional Autodesk Visualization Award 585 Cyber Penguins
5 Las Vegas Regional Chrysler Team Spirit Award 3021 The Caiman Agents
5 Las Vegas Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2037 UCR
5 Las Vegas Regional General Motors Industrial Design Award 1622 Team Spyder
5 Las Vegas Regional Highest Rookie Seed 3006 FaultLine Robotics
5 Las Vegas Regional Imagery Award 1538 The Holy Cows
5 Las Vegas Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 60 Bionic Bulldogs
5 Las Vegas Regional Judges Award 2543 Titan-BOT
5 Las Vegas Regional Judges Award 330 Beach Bots
5 Las Vegas Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 687 The Nerd Herd
5 Las Vegas Regional Motorola Quality Award 254 Cheesy Poofs
5 Las Vegas Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Steve Philpott
5 Las Vegas Regional Regional Chairmans Award 987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional Regional Engineering Inspiration Award 1266 The Devil Duckies
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 1197 TorBots
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 3006 FaultLine Robotics
5 Las Vegas Regional Regional Finalist 330 Beach Bots
5 Las Vegas Regional Regional Winner 1622 Team Spyder
5 Las Vegas Regional Regional Winner 1013 The Phoenix
5 Las Vegas Regional Regional Winner 987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 8 The Vikings
5 Las Vegas Regional Rookie All-Star Award 3009 High Scalers
5 Las Vegas Regional Rookie Inspiration Award 3006 FaultLine Robotics
5 Las Vegas Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1622 Team Spyder
5 Las Vegas Regional Website Award 1540 Flaming Chickens
5 Las Vegas Regional Woodie Flowers Award Thomas McMullen
5 Las Vegas Regional Xerox Creativity Award 1160 Firebird Robotics
5 Lone Star Regional Autodesk Visualization Award 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Chrysler Team Spirit Award 34 Rockets
5 Lone Star Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1801 The Dapper Dans
5 Lone Star Regional General Motors Industrial Design Award 148 Robowranglers
5 Lone Star Regional Highest Rookie Seed 3028 The Nice Young Men
5 Lone Star Regional Imagery Award 441 DEVIL DOGS
5 Lone Star Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 118 Robonauts
5 Lone Star Regional Judges Award 1484 Hoggzilla
5 Lone Star Regional Judges Award 2587 DiscoBots
5 Lone Star Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 922 ULTIMATE: United Longhorn Team Inspiring Mental Attitude Towards Engineering
5 Lone Star Regional Motorola Quality Award 704 Warriors
5 Lone Star Regional Regional Chairmans Award 418 Purple Haze
5 Lone Star Regional Regional Engineering Inspiration Award 499 Toltechs
5 Lone Star Regional Regional Finalist 624 CRyptonite
5 Lone Star Regional Regional Finalist 3103 Iron Plaid
5 Lone Star Regional Regional Finalist 3028 The Nice Young Men
5 Lone Star Regional Regional Winner 2587 DiscoBots
5 Lone Star Regional Regional Winner 1421 Team Chaos
5 Lone Star Regional Regional Winner 704 Warriors
5 Lone Star Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 624 CRyptonite
5 Lone Star Regional Rookie All-Star Award 2936 Gatorzillas
5 Lone Star Regional Rookie Inspiration Award 2881 Lady Cans
5 Lone Star Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 624 CRyptonite
5 Lone Star Regional Website Award 2587 DiscoBots
5 Lone Star Regional Woodie Flowers Award 418 Tony Bertucci
Purple Haze
5 Lone Star Regional Xerox Creativity Award 418 Purple Haze
5 Microsoft Seattle Regional Autodesk Visualization Award 948 NRG (Newport Robotics Group)
5 Microsoft Seattle Regional Chrysler Team Spirit Award 945 Team Banana
5 Microsoft Seattle Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 955 CV Robotics
5 Microsoft Seattle Regional General Motors Industrial Design Award 488 Team XBot
5 Microsoft Seattle Regional Highest Rookie Seed 3070 Team Pronto
5 Microsoft Seattle Regional Imagery Award 2942 Evergreen Robotics (E.R.)
5 Microsoft Seattle Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1425 Error Code Xero
5 Microsoft Seattle Regional Judges Award 949 Wolverine Robotics
5 Microsoft Seattle Regional Judges Award 2905 Sultans of Turkiye
5 Microsoft Seattle Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1778 Chill Out..!
5 Microsoft Seattle Regional Motorola Quality Award 1983 Skunkworks
5 Microsoft Seattle Regional Regional Chairmans Award 360 The Revolution
5 Microsoft Seattle Regional Regional Engineering Inspiration Award 2550 OCPRO
5 Microsoft Seattle Regional Regional Finalist 1294 Top Gun
5 Microsoft Seattle Regional Regional Finalist 2660 B/E Pengbots
5 Microsoft Seattle Regional Regional Finalist 1280 Ragin' C- Biscuits of San Ramon Valley High
5 Microsoft Seattle Regional Regional Winner 488 Team XBot
5 Microsoft Seattle Regional Regional Winner 1425 Error Code Xero
5 Microsoft Seattle Regional Regional Winner 1569 Haywire
5 Microsoft Seattle Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2046 Bear Metal
5 Microsoft Seattle Regional Rookie All-Star Award 2910 Jack in the Bot
5 Microsoft Seattle Regional Rookie Inspiration Award 2923 Aggies
5 Microsoft Seattle Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1778 Chill Out..!
5 Microsoft Seattle Regional Website Award 1346 Trobotics
5 Microsoft Seattle Regional Woodie Flowers Award 2922 Lions
5 Microsoft Seattle Regional Xerox Creativity Award 2147 Agent Eagle
5 Palmetto Regional Autodesk Visualization Award 1379 Gear Devils
5 Palmetto Regional Chrysler Team Spirit Award 337 Hard Working Hard Hats
5 Palmetto Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 343 Metal-In-Motion
5 Palmetto Regional General Motors Industrial Design Award 1771 Global Agenda Gamers
5 Palmetto Regional Highest Rookie Seed 3025 DARC
5 Palmetto Regional Imagery Award 1746 Forsyth Alliance
5 Palmetto Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1730 Team Driven
5 Palmetto Regional Judges Award 1319 Flash
5 Palmetto Regional Judges Award 1676 The Pascack PI-oneers
5 Palmetto Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2415 WiredCats
5 Palmetto Regional Motorola Quality Award 425 Spartans
5 Palmetto Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Camilla Hertwig
5 Palmetto Regional Regional Chairmans Award 1676 The Pascack PI-oneers
5 Palmetto Regional Regional Engineering Inspiration Award 281 Team E.T.
5 Palmetto Regional Regional Finalist 3025 DARC
5 Palmetto Regional Regional Finalist 1379 Gear Devils
5 Palmetto Regional Regional Finalist 2815 Los Pollo Locos
5 Palmetto Regional Regional Winner 2415 WiredCats
5 Palmetto Regional Regional Winner 21 ComBBAT
5 Palmetto Regional Regional Winner 1771 Global Agenda Gamers
5 Palmetto Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2614 MARS
5 Palmetto Regional Rookie All-Star Award 2815 Los Pollo Locos
5 Palmetto Regional Rookie Inspiration Award 3025 DARC
5 Palmetto Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 337 Hard Working Hard Hats
5 Palmetto Regional Website Award 2973 Mad Rockers
5 Palmetto Regional Woodie Flowers Award 2483 Clawbotz
5 Palmetto Regional Xerox Creativity Award 801 Horsepower
5 Sacramento Regional Autodesk Visualization Award 1671 "DOC"
5 Sacramento Regional Chrysler Team Spirit Award 1671 "DOC"
5 Sacramento Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2456 The Missing Three's
5 Sacramento Regional General Motors Industrial Design Award 100 The WildHats
5 Sacramento Regional Highest Rookie Seed 2854 The Prototypes
5 Sacramento Regional Imagery Award 1359 Scalawags
5 Sacramento Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 599 Robodox
5 Sacramento Regional Judges Award 692 THE FEMBOTS
5 Sacramento Regional Judges Award 701 RoboVikes
5 Sacramento Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1351 TKO
5 Sacramento Regional Motorola Quality Award 1717 D'Penguineers
5 Sacramento Regional Regional Chairmans Award 1323 MadTown Robotics
5 Sacramento Regional Regional Engineering Inspiration Award 115 MVRT
5 Sacramento Regional Regional Finalist 115 MVRT
5 Sacramento Regional Regional Finalist 692 THE FEMBOTS
5 Sacramento Regional Regional Finalist 2122 Team Tators
5 Sacramento Regional Regional Finalist 2144 RADbot
5 Sacramento Regional Regional Winner 1717 D'Penguineers
5 Sacramento Regional Regional Winner 2473 CHS Robotics
5 Sacramento Regional Regional Winner 668 The Apes of Wrath
5 Sacramento Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 604 Quixilver
5 Sacramento Regional Rookie All-Star Award 2761 CN Bronco Robotics
5 Sacramento Regional Rookie Inspiration Award 2854 The Prototypes
5 Sacramento Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 675 Tech High Robotics
5 Sacramento Regional Website Award 115 MVRT
5 Sacramento Regional Woodie Flowers Finalist Award 100 Laura Rhodes
The WildHats
5 Sacramento Regional Xerox Creativity Award 2085 Bulldogs
5 SBPLI Long Island Regional Chrysler Team Spirit Award 564 Digital Impact
5 SBPLI Long Island Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1468 Hicksville J-Birds
5 SBPLI Long Island Regional General Motors Industrial Design Award 870 TEAM R. I. C. E.
5 SBPLI Long Island Regional Highest Rookie Seed 2875 CyberHawks
5 SBPLI Long Island Regional Imagery Award 1358 The Gerneral
5 SBPLI Long Island Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 358 Robotic Eagles
5 SBPLI Long Island Regional Judges Award 533 PSICOTICS
5 SBPLI Long Island Regional Judges Award 287 Floyd
5 SBPLI Long Island Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 329 Raiders
5 SBPLI Long Island Regional Motorola Quality Award 102 The Gearheads
5 SBPLI Long Island Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Jim Stephenson
5 SBPLI Long Island Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Nick Amoruso
5 SBPLI Long Island Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Will Recce
5 SBPLI Long Island Regional Regional Chairmans Award 353 POBots
5 SBPLI Long Island Regional Regional Engineering Inspiration Award 1601 QS1601
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 329 Raiders
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 527 Dragons
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalist 353 POBots
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 496 Powerhouse
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 2638 Rebels
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winner 287 Floyd
5 SBPLI Long Island Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 271 Mechanical Marauders
5 SBPLI Long Island Regional Rookie All-Star Award 2875 CyberHawks
5 SBPLI Long Island Regional Rookie Inspiration Award 2869 One Small Step
5 SBPLI Long Island Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2638 Rebels
5 SBPLI Long Island Regional Website Award 353 POBots
5 SBPLI Long Island Regional Woodie Flowers Award 564 Digital Impact
5 SBPLI Long Island Regional Xerox Creativity Award 810 The Mechanical Bulls
5 Troy FIRST Robotics District Competition Chrysler Team Spirit Award 94 The Technojays
5 Troy FIRST Robotics District Competition Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1023 Bedford Express
5 Troy FIRST Robotics District Competition General Motors Industrial Design Award 469 Las Guerrillas
5 Troy FIRST Robotics District Competition Highest Rookie Seed 2960 maple machine
5 Troy FIRST Robotics District Competition Imagery Award 308 The Monsters
5 Troy FIRST Robotics District Competition Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 68 T3
5 Troy FIRST Robotics District Competition Judges Award 47 Chief Delphi
5 Troy FIRST Robotics District Competition Judges Award 226 Hammerheads
5 Troy FIRST Robotics District Competition Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1250 Gator-Bots
5 Troy FIRST Robotics District Competition Motorola Quality Award 67 The HOT Team
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Chairmans Award 217 ThunderChickens
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Engineering Inspiration Award 815 Advanced Power
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 1596 Instigators
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 302 The Dragons
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 68 T3
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Winner 3119 Rockets
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Winner 3095 Pilots
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Winner 67 The HOT Team
5 Troy FIRST Robotics District Competition Regional Winner 217 ThunderChickens
5 Troy FIRST Robotics District Competition Rockwell Automation Innovation in Control Award 326 Xtreme Eagles
5 Troy FIRST Robotics District Competition Rookie All-Star Award 2851 Crevolution
5 Troy FIRST Robotics District Competition Rookie Inspiration Award 3119 Rockets
5 Troy FIRST Robotics District Competition Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 94 The Technojays
5 Troy FIRST Robotics District Competition Website Award 2851 Crevolution
5 Troy FIRST Robotics District Competition Xerox Creativity Award 910 The Foley Freeze
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Chrysler Team Spirit Award 904 D cubed
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1504 Desperate Penguins
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition General Motors Industrial Design Award 1918 NC Gears
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Highest Rookie Seed 2767 FLEET
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Imagery Award 703 Phoenix
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 85 B.O.B. (Built on Brains)
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Judges Award 74 Team C.H.A.O.S.
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Judges Award 1940 The Tech Tigers
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 141 WO-BOT
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Motorola Quality Award 107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Chairmans Award 503 Frog Force
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Engineering Inspiration Award 1718 The Fighting Pi
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 85 B.O.B. (Built on Brains)
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 503 Frog Force
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 2188 Critical Mass
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Winner 216 The RoboDawgs - OTL (Off the Leash)
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Winner 1254 Entropy
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Regional Winner 1918 NC Gears
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Rockwell Automation Innovation in Control Award 862 Lightning Robotics
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Rookie All-Star Award 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Rookie Inspiration Award 2767 FLEET
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2075 Enigma
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Website Award 503 Frog Force
5 West Michigan FIRST Robotics District Competition Xerox Creativity Award 548 Robostangs
4 Arizona Regional Autodesk Visualization Award 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
4 Arizona Regional Chrysler Team Spirit Award 2102 Team Paradox
4 Arizona Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2837 Freebirds
4 Arizona Regional General Motors Industrial Design Award 69 Team HYPER (Helping Youth Pursue Engineering and Robotics)
4 Arizona Regional Highest Rookie Seed 2840 PCDS
4 Arizona Regional Imagery Award 2128 Sci Tech
4 Arizona Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 2449 The OOOberbots
4 Arizona Regional Judges Award 1013 The Phoenix
4 Arizona Regional Judges Award 842 Falcon Robotics
4 Arizona Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2839 The Daedalus Project
4 Arizona Regional Motorola Quality Award 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
4 Arizona Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Chuck Wilson
4 Arizona Regional Regional Chairmans Award 2486 CocoNuts
4 Arizona Regional Regional Engineering Inspiration Award 812 The Midnight Mechanics
4 Arizona Regional Regional Finalist 1828 BoxerBots
4 Arizona Regional Regional Finalist 991 The Dukes
4 Arizona Regional Regional Finalist 2102 Team Paradox
4 Arizona Regional Regional Winner 39 The 39th Aero Squadron
4 Arizona Regional Regional Winner 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
4 Arizona Regional Regional Winner 1165 Team Paradise
4 Arizona Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 812 The Midnight Mechanics
4 Arizona Regional Rookie All-Star Award 2844 Stampede Robotics
4 Arizona Regional Rookie Inspiration Award 2840 PCDS
4 Arizona Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 842 Falcon Robotics
4 Arizona Regional Website Award 2486 CocoNuts
4 Arizona Regional Woodie Flowers Award Enrique Santa Cruz
4 Arizona Regional Xerox Creativity Award 1492 Team CAUTION
4 Bayou Regional Autodesk Visualization Award 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Chrysler Team Spirit Award 462 The Rambunctious Rams
4 Bayou Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 456 Vikings Boogie Bots
4 Bayou Regional General Motors Industrial Design Award 1477 Northside Roboteers
4 Bayou Regional Highest Rookie Seed 2992 Team Prometheus
4 Bayou Regional Imagery Award 624 CRyptonite
4 Bayou Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1912 Team Combustion
4 Bayou Regional Judges Award 499 Toltechs
4 Bayou Regional Judges Award 2080 Torbotics
4 Bayou Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Motorola Quality Award 538 Dragon Slayers
4 Bayou Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Curtis Craig
4 Bayou Regional Regional Chairmans Award 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Regional Engineering Inspiration Award 1927 Tempest
4 Bayou Regional Regional Finalist 538 Dragon Slayers
4 Bayou Regional Regional Finalist 1421 Team Chaos
4 Bayou Regional Regional Finalist 2080 Torbotics
4 Bayou Regional Regional Winner 2173 Robo Rocks
4 Bayou Regional Regional Winner 624 CRyptonite
4 Bayou Regional Regional Winner 1477 Northside Roboteers
4 Bayou Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2242 Cougars
4 Bayou Regional Rookie All-Star Award 2992 Team Prometheus
4 Bayou Regional Rookie Inspiration Award 2815 Los Pollo Locos
4 Bayou Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 456 Vikings Boogie Bots
4 Bayou Regional Website Award 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Woodie Flowers Award Dr. Dale BiBee
4 Bayou Regional Xerox Creativity Award 3039 Wildcat Robotics
4 Boilermaker Regional Autodesk Visualization Award 1720 PhyXTGears
4 Boilermaker Regional Chrysler Team Spirit Award 2040 D.E.R.T.
4 Boilermaker Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 393 Full Metal Jackets (FMJ393)
4 Boilermaker Regional General Motors Industrial Design Award 2081 Icarus
4 Boilermaker Regional Highest Rookie Seed 2856 Planetary Drive
4 Boilermaker Regional Imagery Award 1501 Team THRUST
4 Boilermaker Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 829 Digital Goats
4 Boilermaker Regional Judges Award 1646 Boiler Precision Guessworks
4 Boilermaker Regional Judges Award 461 Westside Boiler Invasion
4 Boilermaker Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 234 Cyber Blue
4 Boilermaker Regional Motorola Quality Award 111 WildStang
4 Boilermaker Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Brant Bowen
4 Boilermaker Regional Regional Chairmans Award 45 TechnoKats Robotics Team
4 Boilermaker Regional Regional Engineering Inspiration Award 1747 HBR
4 Boilermaker Regional Regional Finalist 461 Westside Boiler Invasion
4 Boilermaker Regional Regional Finalist 45 TechnoKats Robotics Team
4 Boilermaker Regional Regional Finalist 234 Cyber Blue
4 Boilermaker Regional Regional Winner 292 PantherTech
4 Boilermaker Regional Regional Winner 868 TechHOUNDS
4 Boilermaker Regional Regional Winner 1024 Kil-A-Bytes
4 Boilermaker Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 868 TechHOUNDS
4 Boilermaker Regional Rookie All-Star Award 2783 Engineers of Tomorrow
4 Boilermaker Regional Rookie Inspiration Award 2856 Planetary Drive
4 Boilermaker Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1501 Team THRUST
4 Boilermaker Regional Website Award 234 Cyber Blue
4 Boilermaker Regional Woodie Flowers Award 1327 SBOTZ
4 Boilermaker Regional Xerox Creativity Award 45 TechnoKats Robotics Team
4 Chesapeake Regional Autodesk Visualization Award 339 Kilroy
4 Chesapeake Regional Chrysler Team Spirit Award 2483 Clawbotz
4 Chesapeake Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 40 Checkmate
4 Chesapeake Regional General Motors Industrial Design Award 2199 Robo-Lions
4 Chesapeake Regional Highest Rookie Seed 2866 Project Mayhem
4 Chesapeake Regional Imagery Award 1511 Rolling Thunder
4 Chesapeake Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 190 Gompei and the H.E.R.D.
4 Chesapeake Regional Judges Award 1195 New Age Chaos !!
4 Chesapeake Regional Judges Award 1727 Rex
4 Chesapeake Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2377 C Company
4 Chesapeake Regional Motorola Quality Award 1893 High Tech Parrots
4 Chesapeake Regional Regional Chairmans Award 1511 Rolling Thunder
4 Chesapeake Regional Regional Engineering Inspiration Award 75 RoboRaiders
4 Chesapeake Regional Regional Finalist 134 Team Discovery
4 Chesapeake Regional Regional Finalist 40 Checkmate
4 Chesapeake Regional Regional Finalist 2199 Robo-Lions
4 Chesapeake Regional Regional Winner 768 TechnoWarriors
4 Chesapeake Regional Regional Winner 1893 High Tech Parrots
4 Chesapeake Regional Regional Winner 1195 New Age Chaos !!
4 Chesapeake Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1640 Sab-BOT-age
4 Chesapeake Regional Rookie All-Star Award 2866 Project Mayhem
4 Chesapeake Regional Rookie Inspiration Award 2849 Ursa Major
4 Chesapeake Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 203 One TUFF Team (Team United for FIRST)
4 Chesapeake Regional Unknown David Franc
4 Chesapeake Regional Website Award 1511 Rolling Thunder
4 Chesapeake Regional Woodie Flowers Award David Kelly
4 Chesapeake Regional Xerox Creativity Award 1111 "The Power Hawks"
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Chrysler Team Spirit Award 280 TNT
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 548 Robostangs
4 Detroit FIRST Robotics District Competition General Motors Industrial Design Award 65 The Huskie Brigade
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Highest Rookie Seed 2719 Ketronix Trojan Robotics(KTR)
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Imagery Award 903 RoboTroopers
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1189 The Gearheads
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Judges Award 226 Hammerheads
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Judges Award 2431 TechnoColts
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1025 IMPIS
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Motorola Quality Award 818 Steel Armadillos
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Chairmans Award 66 The Flyers
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Engineering Inspiration Award 440 The Suspects
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 910 The Foley Freeze
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 1856 Gear Heads
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 2620 Servos
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Winner 515 TechnoKnights
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Winner 66 The Flyers
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Regional Winner 818 Steel Armadillos
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Rockwell Automation Innovation in Control Award 835 The Sting
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Rookie All-Star Award 2834 Bionic Barons
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Rookie Inspiration Award 2719 Ketronix Trojan Robotics(KTR)
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 66 The Flyers
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Website Award 226 Hammerheads
4 Detroit FIRST Robotics District Competition Xerox Creativity Award 910 The Foley Freeze
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Chrysler Team Spirit Award 1502 Technical Difficulties
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 894 Chargers
4 Lansing FIRST Robotics District Competition General Motors Industrial Design Award 1918 NC Gears
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Highest Rookie Seed 3098 The Captains
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Imagery Award 1711 SCI-MA-TECH Raptors
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 67 The HOT Team
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Judges Award 1 The Juggernauts
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Judges Award 2015 The Wave
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 68 T3
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Motorola Quality Award 245 Adambots
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Chairmans Award 27 Team RUSH
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Engineering Inspiration Award 1023 Bedford Express
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 245 Adambots
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 216 The RoboDawgs - OTL (Off the Leash)
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 3098 The Captains
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 1 The Juggernauts
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Winner 68 T3
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Winner 67 The HOT Team
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Regional Winner 858 Delphi Demons
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Rockwell Automation Innovation in Control Award 70 More Martians
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Rookie All-Star Award 2767 FLEET
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Rookie Inspiration Award 3098 The Captains
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 70 More Martians
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Website Award 1504 Desperate Penguins
4 Lansing FIRST Robotics District Competition Xerox Creativity Award 288 The RoboDawgs
4 NASA VCU Regional Autodesk Visualization Award 383 Brazilian Machine
4 NASA VCU Regional Chrysler Team Spirit Award 388 Maximum Oz
4 NASA VCU Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 3072 WytheTec1
4 NASA VCU Regional General Motors Industrial Design Award 346 RoboHawks
4 NASA VCU Regional Highest Rookie Seed 3072 WytheTec1
4 NASA VCU Regional Imagery Award 1262 the STAGS
4 NASA VCU Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 2106 The Junkyard Dogs
4 NASA VCU Regional Judges Award 2186 Bulldogs
4 NASA VCU Regional Judges Award 122 NASA Knights
4 NASA VCU Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 612 Chantilly Robotics
4 NASA VCU Regional Motorola Quality Award 617 Enginerds
4 NASA VCU Regional Regional Chairmans Award 1086 Blue Cheese
4 NASA VCU Regional Regional Engineering Inspiration Award 1829 Eastern Shore Robotics
4 NASA VCU Regional Regional Finalist 384 Sparky 384
4 NASA VCU Regional Regional Finalist 1095 RoboCavs
4 NASA VCU Regional Regional Finalist 1522 DOTM - Defenders of the Multiverse
4 NASA VCU Regional Regional Winner 88 TJ(Squared)
4 NASA VCU Regional Regional Winner 1086 Blue Cheese
4 NASA VCU Regional Regional Winner 346 RoboHawks
4 NASA VCU Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 383 Brazilian Machine
4 NASA VCU Regional Rookie All-Star Award 2890 Hawks
4 NASA VCU Regional Rookie Inspiration Award 3079 Robo Warriors
4 NASA VCU Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2363 Triple Helix
4 NASA VCU Regional Website Award 1086 Blue Cheese
4 NASA VCU Regional Woodie Flowers Award 612 Chantilly Robotics
4 NASA VCU Regional Xerox Creativity Award 1829 Eastern Shore Robotics
4 Philadelphia Regional Autodesk Visualization Award 272 Cyber-Crusaders
4 Philadelphia Regional Chrysler Team Spirit Award 1403 Cougar Robotics
4 Philadelphia Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 484 The Pit Crew
4 Philadelphia Regional General Motors Industrial Design Award 222 Tigertrons
4 Philadelphia Regional Highest Rookie Seed 2729 Storm Robotics Team
4 Philadelphia Regional Imagery Award 223 Xtreme Heat
4 Philadelphia Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 272 Cyber-Crusaders
4 Philadelphia Regional Judges Award 1923 The MidKnight Inventors
4 Philadelphia Regional Judges Award 509 Red Storm
4 Philadelphia Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1089 Team Mercury
4 Philadelphia Regional Motorola Quality Award 56 Robbe Xtreme
4 Philadelphia Regional Regional Chairmans Award 433 Firebirds
4 Philadelphia Regional Regional Engineering Inspiration Award 341 Miss Daisy
4 Philadelphia Regional Regional Finalist 1153 Robo-Rebels
4 Philadelphia Regional Regional Finalist 708 Hardwired Fusion
4 Philadelphia Regional Regional Finalist 103 Cybersonics
4 Philadelphia Regional Regional Winner 56 Robbe Xtreme
4 Philadelphia Regional Regional Winner 365 Miracle Workerz
4 Philadelphia Regional Regional Winner 395 2 TrainRobotics
4 Philadelphia Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 365 Miracle Workerz
4 Philadelphia Regional Rookie All-Star Award 2729 Storm Robotics Team
4 Philadelphia Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 250 Dynamos
4 Philadelphia Regional Website Award 1089 Team Mercury
4 Philadelphia Regional Woodie Flowers Award 341 Miss Daisy
4 Philadelphia Regional Xerox Creativity Award 1279 Cold Fusion
4 St. Louis Regional Autodesk Visualization Award 1182 Patriots
4 St. Louis Regional Chrysler Team Spirit Award 1208 Metool Brigade
4 St. Louis Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1985 Robohawks
4 St. Louis Regional General Motors Industrial Design Award 1806 S.W.A.T.
4 St. Louis Regional Highest Rookie Seed 2775 Liberty Robotics
4 St. Louis Regional Imagery Award 1723 The F.B.I. - FIRST Bots of Independence
4 St. Louis Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1764 Dirty Gears
4 St. Louis Regional Judges Award 1996 Wildcat Robotics
4 St. Louis Regional Judges Award 2902 NYACK
4 St. Louis Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1108 Panther Robotics
4 St. Louis Regional Motorola Quality Award 931 Perpetual Chaos
4 St. Louis Regional Regional Chairmans Award 1108 Panther Robotics
4 St. Louis Regional Regional Engineering Inspiration Award 71 Team Hammond
4 St. Louis Regional Regional Finalist 2041 The Robocats
4 St. Louis Regional Regional Finalist 2775 Liberty Robotics
4 St. Louis Regional Regional Finalist 2219 Megahurts
4 St. Louis Regional Regional Winner 71 Team Hammond
4 St. Louis Regional Regional Winner 16 Bomb Squad
4 St. Louis Regional Regional Winner 1706 Ratchet Rockers
4 St. Louis Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 16 Bomb Squad
4 St. Louis Regional Rookie All-Star Award 2775 Liberty Robotics
4 St. Louis Regional Rookie Inspiration Award 2978 Cavaliers
4 St. Louis Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1723 The F.B.I. - FIRST Bots of Independence
4 St. Louis Regional Website Award 1208 Metool Brigade
4 St. Louis Regional Woodie Flowers Award 1098 Rockwood Robotics
4 St. Louis Regional Xerox Creativity Award 1810 Psychotechnica
4 Waterloo Regional Autodesk Visualization Award 1305 Ice Cubed
4 Waterloo Regional Chrysler Team Spirit Award 781 Kinetic Knights
4 Waterloo Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2056 OP Robotics
4 Waterloo Regional General Motors Industrial Design Award 2056 OP Robotics
4 Waterloo Regional Highest Rookie Seed 2935 NACI
4 Waterloo Regional Imagery Award 2013 Cyber Gnomes
4 Waterloo Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1565 Think Tank Technologies (T3)
4 Waterloo Regional Judges Award 1310 RUNNYMEDE ROBOTICS
4 Waterloo Regional Judges Award 2200 Rambotics
4 Waterloo Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 296 Northern Knights
4 Waterloo Regional Motorola Quality Award 2013 Cyber Gnomes
4 Waterloo Regional Regional Chairmans Award 1305 Ice Cubed
4 Waterloo Regional Regional Engineering Inspiration Award 1334 OTHS Red Devils
4 Waterloo Regional Regional Finalist 781 Kinetic Knights
4 Waterloo Regional Regional Finalist 1334 OTHS Red Devils
4 Waterloo Regional Regional Finalist 2200 Rambotics
4 Waterloo Regional Regional Winner 2609 BeaverwörX
4 Waterloo Regional Regional Winner 2056 OP Robotics
4 Waterloo Regional Regional Winner 2185 Robo Rams
4 Waterloo Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2702 REBotics
4 Waterloo Regional Rookie All-Star Award 2702 REBotics
4 Waterloo Regional Rookie Inspiration Award 3040 red knights
4 Waterloo Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1141 TAS Megawatts
4 Waterloo Regional Website Award 781 Kinetic Knights
4 Waterloo Regional Woodie Flowers Award 2505 The Electric Sheep
4 Waterloo Regional Xerox Creativity Award 2609 BeaverwörX
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Chrysler Team Spirit Award 217 ThunderChickens
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 217 ThunderChickens
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition General Motors Industrial Design Award 123 Team - Cosmos
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Highest Rookie Seed 3095 Pilots
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Imagery Award 1701 RoboCubs
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1250 Gator-Bots
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Judges Award 2048 Panthers
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 247 Da Bears
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Motorola Quality Award 67 The HOT Team
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Chairmans Award 280 TNT
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Engineering Inspiration Award 2673 Tenacious Technicians
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 469 Las Guerrillas
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 1941 The Hurricanes
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 1250 Gator-Bots
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Winner 67 The HOT Team
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Winner 3098 The Captains
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Regional Winner 217 ThunderChickens
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Rockwell Automation Innovation in Control Award 469 Las Guerrillas
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Rookie All-Star Award 2851 Crevolution
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Rookie Inspiration Award 3098 The Captains
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 503 Frog Force
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Website Award 573 Mech Warriors
3 Cass Tech FIRST Robotics District Competition Xerox Creativity Award 503 Frog Force
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Autodesk Visualization Award 932 Circuit Chargers
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Chrysler Team Spirit Award 647 Cyberwolves
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 476 Wildcats
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund General Motors Industrial Design Award 704 Warriors
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Highest Rookie Seed 3037 Lobos
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Imagery Award 2352 Metal Mayhem
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1742 Shockwave
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Judges Award 932 Circuit Chargers
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Judges Award 2953 ELITE
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 935 RaileRobotics
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Motorola Quality Award 148 Robowranglers
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Outstanding Volunteer of the Year Award Don Schapker
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Chairmans Award 1745 P-51 Mustangs
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Engineering Inspiration Award 2283 Panteras
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Finalist 2461 REDSKINS
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Finalist 1158 The Corps
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Finalist 935 RaileRobotics
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Winner 2354 Wheeliebots
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Winner 418 Purple Haze
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Regional Winner 148 Robowranglers
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Rockwell Automation Innovation in Control Award 1817 Llano Estacado RoboRaiders
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Rookie All-Star Award 2848 The All Sparks
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Rookie Inspiration Award 2947 ROBO-TIGERS
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1817 Llano Estacado RoboRaiders
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Website Award 1745 P-51 Mustangs
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Woodie Flowers Award John Gregory Allen
3 Dallas Regional, Sponsored by JCPenney and the JCPenney Afterschool Fund Xerox Creativity Award 2468 Team Appreciate
3 Florida Regional Autodesk Visualization Award 1902 Exploding Bacon
3 Florida Regional Chrysler Team Spirit Award 945 Team Banana
3 Florida Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 25 Raider Robotix
3 Florida Regional General Motors Industrial Design Award 1144 Coquitron
3 Florida Regional Highest Rookie Seed 2885 Falcons
3 Florida Regional Imagery Award 1885 ILITE Robotics
3 Florida Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1902 Exploding Bacon
3 Florida Regional Judges Award 1523 Mega Awesome Robotic Systems
3 Florida Regional Judges Award 168 Mechanical Investigation Bureau
3 Florida Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 103 Cybersonics
3 Florida Regional Motorola Quality Award 79 Team Krunch
3 Florida Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Melinda Hester
3 Florida Regional Regional Chairmans Award 1557 Lake County Alliance
3 Florida Regional Regional Engineering Inspiration Award 233 The Pink Team
3 Florida Regional Regional Finalist 1251 TechTigers
3 Florida Regional Regional Finalist 79 Team Krunch
3 Florida Regional Regional Finalist 744 Shark Attack
3 Florida Regional Regional Winner 1649 Team EMS
3 Florida Regional Regional Winner 179 The Children of the Swamp
3 Florida Regional Regional Winner 233 The Pink Team
3 Florida Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1557 Lake County Alliance
3 Florida Regional Rookie All-Star Award 2884 EngiKnights
3 Florida Regional Rookie Inspiration Award 2757 B.A.D. (Built And Dangerous!)
3 Florida Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 744 Shark Attack
3 Florida Regional Website Award 386 Team Voltage
3 Florida Regional Woodie Flowers Award 180 S.P.A.M.
3 Florida Regional Xerox Creativity Award 2425 Hydra
3 Israel Regional Autodesk Visualization Award 3052 Makif Yud
3 Israel Regional Chrysler Team Spirit Award 3052 Makif Yud
3 Israel Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2215 Akkoleon
3 Israel Regional General Motors Industrial Design Award 2630 Thunderbolts
3 Israel Regional Highest Rookie Seed 3075 HadarBot
3 Israel Regional Imagery Award 2669 KY Bots
3 Israel Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 2212 Aleh Lod High School
3 Israel Regional Judges Award 2672 Osfia
3 Israel Regional Judges Award 3083 Hof Carmel
3 Israel Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1574 MisCar
3 Israel Regional Motorola Quality Award 2214 RobOrde
3 Israel Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Avihu Ben-Nun
3 Israel Regional Regional Chairmans Award 2230 Zcharia's Angles
3 Israel Regional Regional Engineering Inspiration Award 1577 steampunk
3 Israel Regional Regional Finalist 3083 Hof Carmel
3 Israel Regional Regional Finalist 3075 HadarBot
3 Israel Regional Regional Finalist 1690 RobORT
3 Israel Regional Regional Winner 2230 Zcharia's Angles
3 Israel Regional Regional Winner 1657 Mevoot E'ron
3 Israel Regional Regional Winner 2214 RobOrde
3 Israel Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1690 RobORT
3 Israel Regional Rookie All-Star Award 3075 HadarBot
3 Israel Regional Rookie Inspiration Award 3088 Kiriat Bialik
3 Israel Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 3065 Jatt High School
3 Israel Regional Website Award 1946 Abu Romi
3 Israel Regional Woodie Flowers Award 1574 MisCar
3 Israel Regional Xerox Creativity Award 2231 Onyxtronix
3 Los Angeles Regional Autodesk Visualization Award 1836 MilkenKnights
3 Los Angeles Regional Chrysler Team Spirit Award 1382 ETEP Team
3 Los Angeles Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
3 Los Angeles Regional General Motors Industrial Design Award 1717 D'Penguineers
3 Los Angeles Regional Highest Rookie Seed 3001 Chieftain Robotics
3 Los Angeles Regional Imagery Award 399 Eagle Robotics
3 Los Angeles Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 599 Robodox
3 Los Angeles Regional Judges Award 1515 MorTorq
3 Los Angeles Regional Judges Award 330 Beach Bots
3 Los Angeles Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1138 Eagle Engineering
3 Los Angeles Regional Motorola Quality Award 207 METALCRAFTERS
3 Los Angeles Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Joseph Vanderway
3 Los Angeles Regional Regional Chairmans Award 1138 Eagle Engineering
3 Los Angeles Regional Regional Engineering Inspiration Award 687 The Nerd Herd
3 Los Angeles Regional Regional Finalist 1717 D'Penguineers
3 Los Angeles Regional Regional Finalist 294 Beach Cities Robotics
3 Los Angeles Regional Regional Finalist 597 Wolverines
3 Los Angeles Regional Regional Winner 973 Greybots
3 Los Angeles Regional Regional Winner 207 METALCRAFTERS
3 Los Angeles Regional Regional Winner 2659 RoboWarriors
3 Los Angeles Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1860 CEPHAS
3 Los Angeles Regional Rookie All-Star Award 3020 Boeing/ Rocket Scientist Management (RSM)
3 Los Angeles Regional Rookie Inspiration Award 3120 Brady Bunch
3 Los Angeles Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1070 Royal Robotrons
3 Los Angeles Regional Website Award 597 Wolverines
3 Los Angeles Regional Woodie Flowers Award Bruce Ioki
3 Los Angeles Regional Xerox Creativity Award 1388 Eagle Robotics
3 Peachtree Regional Chrysler Team Spirit Award 1398 Robo-Raiders
3 Peachtree Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1746 Forsyth Alliance
3 Peachtree Regional General Motors Industrial Design Award 342 Burning Magnetos
3 Peachtree Regional Highest Rookie Seed 2918 Gearheads
3 Peachtree Regional Imagery Award 900 Team Infinity
3 Peachtree Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 34 Rockets
3 Peachtree Regional Judges Award 1848 SOUP
3 Peachtree Regional Judges Award 1533 Triple Strange
3 Peachtree Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2415 WiredCats
3 Peachtree Regional Motorola Quality Award 1319 Flash
3 Peachtree Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Rick Folea
3 Peachtree Regional Regional Chairmans Award 1311 Longhorns
3 Peachtree Regional Regional Engineering Inspiration Award 1002 The CircuitRunners
3 Peachtree Regional Regional Finalist 342 Burning Magnetos
3 Peachtree Regional Regional Finalist 590 Chahta Warriors
3 Peachtree Regional Regional Finalist 1319 Flash
3 Peachtree Regional Regional Winner 2655 Flying Platypi
3 Peachtree Regional Regional Winner 2415 WiredCats
3 Peachtree Regional Regional Winner 832 Chimera
3 Peachtree Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1771 Global Agenda Gamers
3 Peachtree Regional Rookie All-Star Award 3091 100 Scholars
3 Peachtree Regional Rookie Inspiration Award 2967 Iron Devil Robotics
3 Peachtree Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1319 Flash
3 Peachtree Regional Website Award 34 Rockets
3 Peachtree Regional Woodie Flowers Award Martin Wilson
3 Peachtree Regional Xerox Creativity Award 343 Metal-In-Motion
3 Pittsburgh Regional Autodesk Visualization Award 222 Tigertrons
3 Pittsburgh Regional Chrysler Team Spirit Award 869 Power Cord 869
3 Pittsburgh Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1218 Vulcan Robotics
3 Pittsburgh Regional General Motors Industrial Design Award 2399 TeamHB
3 Pittsburgh Regional Highest Rookie Seed 3062 Spartan Robotics
3 Pittsburgh Regional Imagery Award 379 RoboCats
3 Pittsburgh Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 63 The Red Barons
3 Pittsburgh Regional Judges Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
3 Pittsburgh Regional Judges Award 222 Tigertrons
3 Pittsburgh Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 337 Hard Working Hard Hats
3 Pittsburgh Regional Motorola Quality Award 291 CIA - Creativity In Action
3 Pittsburgh Regional Regional Chairmans Award 337 Hard Working Hard Hats
3 Pittsburgh Regional Regional Engineering Inspiration Award 1629 Garrett Coalition (GaCo)
3 Pittsburgh Regional Regional Finalist 2407 Roaring Bears
3 Pittsburgh Regional Regional Finalist 2534 The Lakers
3 Pittsburgh Regional Regional Finalist 302 The Dragons
3 Pittsburgh Regional Regional Winner 1218 Vulcan Robotics
3 Pittsburgh Regional Regional Winner 1743 Short Circuits
3 Pittsburgh Regional Regional Winner 222 Tigertrons
3 Pittsburgh Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2614 MARS
3 Pittsburgh Regional Rookie All-Star Award 3062 Spartan Robotics
3 Pittsburgh Regional Rookie Inspiration Award 2901 Rocket Sock'em Robots
3 Pittsburgh Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 63 The Red Barons
3 Pittsburgh Regional Website Award 291 CIA - Creativity In Action
3 Pittsburgh Regional Woodie Flowers Award 63 The Red Barons
3 Pittsburgh Regional Xerox Creativity Award 1629 Garrett Coalition (GaCo)
3 Silicon Valley Regional Autodesk Visualization Award 192 GRT
3 Silicon Valley Regional Chrysler Team Spirit Award 1967 The Janksters
3 Silicon Valley Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 604 Quixilver
3 Silicon Valley Regional General Motors Industrial Design Award 192 GRT
3 Silicon Valley Regional Highest Rookie Seed 2813 Gearheads
3 Silicon Valley Regional Imagery Award 1280 Ragin' C- Biscuits of San Ramon Valley High
3 Silicon Valley Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 692 THE FEMBOTS
3 Silicon Valley Regional Judges Award 1834 Evolution
3 Silicon Valley Regional Judges Award 987 HIGHROLLERS
3 Silicon Valley Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 359 Hawaiian Kids
3 Silicon Valley Regional Motorola Quality Award 254 Cheesy Poofs
3 Silicon Valley Regional Regional Chairmans Award 668 The Apes of Wrath
3 Silicon Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 1868 Space Cookies
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 192 GRT
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 1868 Space Cookies
3 Silicon Valley Regional Regional Finalist 1280 Ragin' C- Biscuits of San Ramon Valley High
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 254 Cheesy Poofs
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 971 Spartan Robotics
3 Silicon Valley Regional Regional Winner 852 The Athenian Robotics Collective
3 Silicon Valley Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1458 Monte Vista Danvillains
3 Silicon Valley Regional Rookie All-Star Award 2813 Gearheads
3 Silicon Valley Regional Rookie Inspiration Award 3045 Padres
3 Silicon Valley Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 604 Quixilver
3 Silicon Valley Regional Website Award 604 Quixilver
3 Silicon Valley Regional Woodie Flowers Award 668 The Apes of Wrath
3 Silicon Valley Regional Xerox Creativity Award 1700 Gatorbotics
3 Wisconsin Regional Autodesk Visualization Award 2481 Roboteers
3 Wisconsin Regional Chrysler Team Spirit Award 1736 Robot Casserole
3 Wisconsin Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 141 WO-BOT
3 Wisconsin Regional General Motors Industrial Design Award 2970 eSchool eBots
3 Wisconsin Regional Highest Rookie Seed 2970 eSchool eBots
3 Wisconsin Regional Imagery Award 2116 Dane County Robotics
3 Wisconsin Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 93 N.E.W. Apple Corps Robotics
3 Wisconsin Regional Judges Award 537 Charger Robotics
3 Wisconsin Regional Judges Award 2940 The Alternative Experience
3 Wisconsin Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2194 Fondy Fire
3 Wisconsin Regional Motorola Quality Award 2062 C.O.R.E 2062
3 Wisconsin Regional Regional Chairmans Award 1714 More Robotics
3 Wisconsin Regional Regional Engineering Inspiration Award 1739 Chicago Knights
3 Wisconsin Regional Regional Finalist 269 CooneyTech
3 Wisconsin Regional Regional Finalist 2970 eSchool eBots
3 Wisconsin Regional Regional Finalist 2506 Saber Robotics
3 Wisconsin Regional Regional Winner 2194 Fondy Fire
3 Wisconsin Regional Regional Winner 2039 Rockford Robotics
3 Wisconsin Regional Regional Winner 1625 Winnovation
3 Wisconsin Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 269 CooneyTech
3 Wisconsin Regional Rookie All-Star Award 2826 Wave Robotics
3 Wisconsin Regional Rookie Inspiration Award 2817 Bluff City Robotics
3 Wisconsin Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2062 C.O.R.E 2062
3 Wisconsin Regional Website Award 1816 "The Green Machine"
3 Wisconsin Regional Xerox Creativity Award 1024 Kil-A-Bytes
2 Boston Regional Chrysler Team Spirit Award 126 Gael Force
2 Boston Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 125 NU-TRONS
2 Boston Regional Engineering Inspiration Award 178 2nd Law Enforcers
2 Boston Regional General Motors Industrial Design Award 190 Gompei and the H.E.R.D.
2 Boston Regional Highest Rookie Seed 2877 Ligerbots
2 Boston Regional Imagery Award 155 The Technonuts
2 Boston Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1761 TekClaz
2 Boston Regional Judges Award 1973 Brighton Burning Tiger
2 Boston Regional Judges Award 1965 The Eagles
2 Boston Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 701 RoboVikes
2 Boston Regional Motorola Quality Award 1153 Robo-Rebels
2 Boston Regional Regional Chairmans Award 88 TJ(Squared)
2 Boston Regional Regional Finalist 155 The Technonuts
2 Boston Regional Regional Finalist 1474 Titans
2 Boston Regional Regional Finalist 1100 The T-Hawks
2 Boston Regional Regional Winner 1099 LIONS
2 Boston Regional Regional Winner 190 Gompei and the H.E.R.D.
2 Boston Regional Regional Winner 61 Shifters
2 Boston Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 157 AZTECHS 157
2 Boston Regional Rookie All-Star Award 2877 Ligerbots
2 Boston Regional Rookie Inspiration Award 2713 iRaiders
2 Boston Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1027 Mechatronic Maniacs
2 Boston Regional Website Award 701 RoboVikes
2 Boston Regional Woodie Flowers Finalist Award 126 Gael Force
2 Boston Regional Xerox Creativity Award 2079 ALARM
2 Finger Lakes Regional Chrysler Team Spirit Award 191 X-CATS
2 Finger Lakes Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 174 Arctic Warriors
2 Finger Lakes Regional Engineering Inspiration Award 1547 Where's Waldo?
2 Finger Lakes Regional General Motors Industrial Design Award 1507 Warlocks
2 Finger Lakes Regional Highest Rookie Seed 3015 Ranger Robots
2 Finger Lakes Regional Imagery Award 522 ROBO WIZARDS
2 Finger Lakes Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1126 SPARX
2 Finger Lakes Regional Judges Award 316 LuNaTeCs
2 Finger Lakes Regional Judges Award 578 Blue Lightning
2 Finger Lakes Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1511 Rolling Thunder
2 Finger Lakes Regional Motorola Quality Award 610 The Coyotes
2 Finger Lakes Regional Regional Chairmans Award 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 316 LuNaTeCs
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 1511 Rolling Thunder
2 Finger Lakes Regional Regional Finalist 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 1507 Warlocks
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 174 Arctic Warriors
2 Finger Lakes Regional Regional Winner 188 Blizzard
2 Finger Lakes Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 188 Blizzard
2 Finger Lakes Regional Rookie All-Star Award 2791 Bionic Bison
2 Finger Lakes Regional Rookie Inspiration Award 3015 Ranger Robots
2 Finger Lakes Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 772 Sabre Bytes
2 Finger Lakes Regional Website Award 378 The Circuit Stompers
2 Finger Lakes Regional Woodie Flowers Finalist Award 1713 Gears
2 Finger Lakes Regional Xerox Creativity Award 378 The Circuit Stompers
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Chrysler Team Spirit Award 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 548 Robostangs
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition General Motors Industrial Design Award 70 More Martians
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Highest Rookie Seed 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Imagery Award 1025 IMPIS
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 2619 The Charge
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Judges Award 1 The Juggernauts
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Judges Award 862 Lightning Robotics
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 27 Team RUSH
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Motorola Quality Award 245 Adambots
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Chairmans Award 33 Killer Bees
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Engineering Inspiration Award 68 T3
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 2586 Copper Bots
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 65 The Huskie Brigade
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Winner 2619 The Charge
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Winner 245 Adambots
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Regional Winner 70 More Martians
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Rockwell Automation Innovation in Control Award 1504 Desperate Penguins
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Rookie All-Star Award 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Rookie Inspiration Award 3060 Fighting Tuna
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2337 EngiNERDs
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Website Award 245 Adambots
2 Kettering University FIRST Robotics District Competition Xerox Creativity Award 1718 The Fighting Pi
2 New York City Regional Autodesk Visualization Award 375 Robotic Plague
2 New York City Regional Chrysler Team Spirit Award 1230 The Lehman Lionics
2 New York City Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 237 T.R.I.B.E.
2 New York City Regional General Motors Industrial Design Award 2753 Team Overdrive
2 New York City Regional Highest Rookie Seed 2753 Team Overdrive
2 New York City Regional Imagery Award 354 G-House Pirates
2 New York City Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 640 Robo Elite
2 New York City Regional Judges Award 1156 Under Control
2 New York City Regional Judges Award 329 Raiders
2 New York City Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 1660 Harlem Knights
2 New York City Regional Motorola Quality Award 56 Robbe Xtreme
2 New York City Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Glenn Gribble
2 New York City Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Keith Hughes
2 New York City Regional Regional Chairmans Award 2344 The Saunders Droid Factory
2 New York City Regional Regional Engineering Inspiration Award 375 Robotic Plague
2 New York City Regional Regional Finalist 743 Technobots
2 New York City Regional Regional Finalist 2344 The Saunders Droid Factory
2 New York City Regional Regional Finalist 1155 SciBorgs
2 New York City Regional Regional Winner 1807 Redbird Robotics
2 New York City Regional Regional Winner 1796 ROBOTIGERS
2 New York City Regional Regional Winner 56 Robbe Xtreme
2 New York City Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1155 SciBorgs
2 New York City Regional Rookie All-Star Award 3059 Envirobotics
2 New York City Regional Rookie Inspiration Award 3017 Project Genesis
2 New York City Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1807 Redbird Robotics
2 New York City Regional Website Award 2554 The WarHawks
2 New York City Regional Woodie Flowers Award 329 Raiders
2 New York City Regional Xerox Creativity Award 271 Mechanical Marauders
2 Oregon Regional Autodesk Visualization Award 2733 Pigmice
2 Oregon Regional Chrysler Team Spirit Award 847 PHRED
2 Oregon Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1983 Skunkworks
2 Oregon Regional General Motors Industrial Design Award 2471 TEAM Mean Machine
2 Oregon Regional Highest Rookie Seed 2990 Hotwire
2 Oregon Regional Imagery Award 2517 Green Wrenches
2 Oregon Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1891 Bullbots
2 Oregon Regional Judges Award 1778 Chill Out..!
2 Oregon Regional Judges Award 488 Team XBot
2 Oregon Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 359 Hawaiian Kids
2 Oregon Regional Motorola Quality Award 2122 Team Tators
2 Oregon Regional Outstanding Volunteer of the Year Award 2550 OCPRO
2 Oregon Regional Regional Chairmans Award 1566 AMMOKNIGHTS
2 Oregon Regional Regional Engineering Inspiration Award 1540 Flaming Chickens
2 Oregon Regional Regional Finalist 2898 Flying Hedgehogs
2 Oregon Regional Regional Finalist 1571 Braught Wurst
2 Oregon Regional Regional Finalist 2046 Bear Metal
2 Oregon Regional Regional Winner 1983 Skunkworks
2 Oregon Regional Regional Winner 1318 Issaquah Robotics Society
2 Oregon Regional Regional Winner 2635 Lake Monsters
2 Oregon Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 192 GRT
2 Oregon Regional Rookie All-Star Award 2915 Riverdale Robotics Pandamonium
2 Oregon Regional Rookie Inspiration Award 2733 Pigmice
2 Oregon Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1778 Chill Out..!
2 Oregon Regional Website Award 1540 Flaming Chickens
2 Oregon Regional Woodie Flowers Award 957 West Albany Robotics
2 Oregon Regional Xerox Creativity Award 2046 Bear Metal
2 San Diego Regional Autodesk Visualization Award 1011 CRUSH
2 San Diego Regional Chrysler Team Spirit Award 2102 Team Paradox
2 San Diego Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1388 Eagle Robotics
2 San Diego Regional General Motors Industrial Design Award 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
2 San Diego Regional Highest Rookie Seed 2839 The Daedalus Project
2 San Diego Regional Imagery Award 2029 Neo-Tech Robotics
2 San Diego Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 1266 The Devil Duckies
2 San Diego Regional Judges Award 341 Miss Daisy
2 San Diego Regional Judges Award 2543 Titan-BOT
2 San Diego Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2599 FULL THROTTLE
2 San Diego Regional Motorola Quality Award 1622 Team Spyder
2 San Diego Regional Regional Chairmans Award 1538 The Holy Cows
2 San Diego Regional Regional Engineering Inspiration Award 812 The Midnight Mechanics
2 San Diego Regional Regional Finalist 1348 Electric Anarchy
2 San Diego Regional Regional Finalist 1538 The Holy Cows
2 San Diego Regional Regional Finalist 1388 Eagle Robotics
2 San Diego Regional Regional Winner 341 Miss Daisy
2 San Diego Regional Regional Winner 2543 Titan-BOT
2 San Diego Regional Regional Winner 1332 S.W.I.F.T.
2 San Diego Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1011 CRUSH
2 San Diego Regional Rookie All-Star Award 2839 The Daedalus Project
2 San Diego Regional Rookie Inspiration Award 3021 The Caiman Agents
2 San Diego Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 2599 FULL THROTTLE
2 San Diego Regional Website Award 341 Miss Daisy
2 San Diego Regional Xerox Creativity Award 1527 Bionic Battalion
1 BAE Granite State Regional Chrysler Team Spirit Award 172 Northern Force
1 BAE Granite State Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1073 The Force Team
1 BAE Granite State Regional Engineering Inspiration Award 1138 Eagle Engineering
1 BAE Granite State Regional General Motors Industrial Design Award 121 Rhode Warriors
1 BAE Granite State Regional Highest Rookie Seed 3074 New School Robotics
1 BAE Granite State Regional Imagery Award 175 Buzz Robotics
1 BAE Granite State Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 58 Riot Crew
1 BAE Granite State Regional Judges Award 1729 Plan B
1 BAE Granite State Regional Judges Award 509 Red Storm
1 BAE Granite State Regional Judges Award 571 Team Paragon
1 BAE Granite State Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 133 B.E.R.T
1 BAE Granite State Regional Motorola Quality Award 20 The Rocketeers
1 BAE Granite State Regional Regional Chairmans Award 1519 Mechanical Mayhem
1 BAE Granite State Regional Regional Finalist 885 GREEN TEAM
1 BAE Granite State Regional Regional Finalist 40 Checkmate
1 BAE Granite State Regional Regional Finalist 20 The Rocketeers
1 BAE Granite State Regional Regional Winner 175 Buzz Robotics
1 BAE Granite State Regional Regional Winner 2621 Bucs
1 BAE Granite State Regional Regional Winner 121 Rhode Warriors
1 BAE Granite State Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 166 Chop Shop
1 BAE Granite State Regional Rookie All-Star Award 3074 New School Robotics
1 BAE Granite State Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 133 B.E.R.T
1 BAE Granite State Regional Website Award 1519 Mechanical Mayhem
1 BAE Granite State Regional Woodie Flowers Finalist Award 131 C.H.A.O.S.
1 BAE Granite State Regional Xerox Creativity Award 811 Cardinals
1 Buckeye Regional Autodesk Visualization Award 1248 MHS Robotics
1 Buckeye Regional Chrysler Team Spirit Award 1317 Digital Fusion
1 Buckeye Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2399 TeamHB
1 Buckeye Regional General Motors Industrial Design Award 1038 Thunderhawks
1 Buckeye Regional Highest Rookie Seed 3010 Centerburg Trojans
1 Buckeye Regional Imagery Award 63 The Red Barons
1 Buckeye Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 829 Digital Goats
1 Buckeye Regional Judges Award 461 Westside Boiler Invasion
1 Buckeye Regional Judges Award 1317 Digital Fusion
1 Buckeye Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 291 CIA - Creativity In Action
1 Buckeye Regional Motorola Quality Award 1319 Flash
1 Buckeye Regional Regional Chairmans Award 1014 Bad Robots
1 Buckeye Regional Regional Engineering Inspiration Award 1747 HBR
1 Buckeye Regional Regional Finalist 3010 Centerburg Trojans
1 Buckeye Regional Regional Finalist 868 TechHOUNDS
1 Buckeye Regional Regional Finalist 1018 RoboDevils
1 Buckeye Regional Regional Winner 1038 Thunderhawks
1 Buckeye Regional Regional Winner 1747 HBR
1 Buckeye Regional Regional Winner 2010 Lightning Bots
1 Buckeye Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 2051 Beattie
1 Buckeye Regional Rookie All-Star Award 3010 Centerburg Trojans
1 Buckeye Regional Rookie Inspiration Award 3121 Alloy Fingerprints
1 Buckeye Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
1 Buckeye Regional Website Award 48 Delphi E.L.I.T.E.
1 Buckeye Regional Xerox Creativity Award 1787 Rusted Oranges
1 Greater Kansas City Regional Autodesk Visualization Award 935 RaileRobotics
1 Greater Kansas City Regional Chrysler Team Spirit Award 1939 Kuh-nig-its
1 Greater Kansas City Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1448 Parsons Vikings
1 Greater Kansas City Regional General Motors Industrial Design Award 1806 S.W.A.T.
1 Greater Kansas City Regional Highest Rookie Seed 2874 Eagles
1 Greater Kansas City Regional Imagery Award 1986 Team Titanium
1 Greater Kansas City Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 525 Swartdogs
1 Greater Kansas City Regional Judges Award 2167 MASMabots
1 Greater Kansas City Regional Judges Award 2177 The Robettes
1 Greater Kansas City Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 537 Charger Robotics
1 Greater Kansas City Regional Motorola Quality Award 935 RaileRobotics
1 Greater Kansas City Regional Outstanding Volunteer of the Year Award Dean Sherman
1 Greater Kansas City Regional Regional Chairmans Award 1710 The Ravonics Revolution
1 Greater Kansas City Regional Regional Engineering Inspiration Award 1730 Team Driven
1 Greater Kansas City Regional Regional Finalist 1825 The Cyborgs
1 Greater Kansas City Regional Regional Finalist 2164 the corps
1 Greater Kansas City Regional Regional Finalist 1985 Robohawks
1 Greater Kansas City Regional Regional Winner 1208 Metool Brigade
1 Greater Kansas City Regional Regional Winner 931 Perpetual Chaos
1 Greater Kansas City Regional Regional Winner 1806 S.W.A.T.
1 Greater Kansas City Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1764 Dirty Gears
1 Greater Kansas City Regional Rookie All-Star Award 2874 Eagles
1 Greater Kansas City Regional Rookie Inspiration Award 2894 ACE Robotics
1 Greater Kansas City Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1710 The Ravonics Revolution
1 Greater Kansas City Regional Website Award 1777 Viking Robotics
1 Greater Kansas City Regional Woodie Flowers Award 1710 The Ravonics Revolution
1 Greater Kansas City Regional Xerox Creativity Award 1108 Panther Robotics
1 Midwest Regional Chrysler Team Spirit Award 1525 Deerfield High School Warriors
1 Midwest Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 1732 Hilltoppers
1 Midwest Regional Engineering Inspiration Award 1739 Chicago Knights
1 Midwest Regional General Motors Industrial Design Award 1114 Simbotics
1 Midwest Regional Highest Rookie Seed 2781 RoboPRIDE
1 Midwest Regional Imagery Award 1024 Kil-A-Bytes
1 Midwest Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen Mike the wonderfull
1 Midwest Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 2041 The Robocats
1 Midwest Regional Judges Award 2151 Monty Python
1 Midwest Regional Judges Award 648 Q. C. ELITE
1 Midwest Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 16 Bomb Squad
1 Midwest Regional Motorola Quality Award 111 WildStang
1 Midwest Regional Outstanding Volunteer of the Year Award 1 The Juggernauts
1 Midwest Regional Outstanding Volunteer of the Year Award 1 The Juggernauts
1 Midwest Regional Regional Chairmans Award 1625 Winnovation
1 Midwest Regional Regional Finalist 2338 Gear It Forward
1 Midwest Regional Regional Finalist 135 Penn Robotics
1 Midwest Regional Regional Finalist 2039 Rockford Robotics
1 Midwest Regional Regional Winner 1675 The Ultimate Protection Squad
1 Midwest Regional Regional Winner 111 WildStang
1 Midwest Regional Regional Winner 1625 Winnovation
1 Midwest Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 217 ThunderChickens
1 Midwest Regional Rookie All-Star Award 2741 Method 2 Madness
1 Midwest Regional Rookie Inspiration Award 2781 RoboPRIDE
1 Midwest Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1675 The Ultimate Protection Squad
1 Midwest Regional Website Award 1114 Simbotics
1 Midwest Regional Woodie Flowers Finalist Award 111 WildStang
1 Midwest Regional Xerox Creativity Award 2358 Bearbotics
1 New Jersey Regional Chrysler Team Spirit Award 11 MORT
1 New Jersey Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 293 Team S.P.I.K.E.
1 New Jersey Regional Engineering Inspiration Award 612 Chantilly Robotics
1 New Jersey Regional General Motors Industrial Design Award 1218 Vulcan Robotics
1 New Jersey Regional Highest Rookie Seed 2753 Team Overdrive
1 New Jersey Regional Imagery Award 816 Panthers
1 New Jersey Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 75 RoboRaiders
1 New Jersey Regional Judges Award 2016 Mighty Monkey Wrenches
1 New Jersey Regional Judges Award 1923 The MidKnight Inventors
1 New Jersey Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2590 Nemesis
1 New Jersey Regional Motorola Quality Award 422 Mech Tech Dragons
1 New Jersey Regional Regional Chairmans Award 1089 Team Mercury
1 New Jersey Regional Regional Finalist 834 SparTechs
1 New Jersey Regional Regional Finalist 612 Chantilly Robotics
1 New Jersey Regional Regional Finalist 25 Raider Robotix
1 New Jersey Regional Regional Winner 2753 Team Overdrive
1 New Jersey Regional Regional Winner 1923 The MidKnight Inventors
1 New Jersey Regional Regional Winner 2344 The Saunders Droid Factory
1 New Jersey Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 41 Warriors
1 New Jersey Regional Rookie All-Star Award 2753 Team Overdrive
1 New Jersey Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 816 Panthers
1 New Jersey Regional Website Award 75 RoboRaiders
1 New Jersey Regional Woodie Flowers Finalist Award 2180 Zero Gravity
1 New Jersey Regional Xerox Creativity Award 708 Hardwired Fusion
1 Oklahoma City Regional Chrysler Team Spirit Award 2388 Robot Pirates
1 Oklahoma City Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 2165 Trailblazers
1 Oklahoma City Regional General Motors Industrial Design Award 1742 Shockwave
1 Oklahoma City Regional Highest Rookie Seed 2829 Knights of Sir MacHinery
1 Oklahoma City Regional Imagery Award 2352 Metal Mayhem
1 Oklahoma City Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 476 Wildcats
1 Oklahoma City Regional Judges Award 2341 Sentinels
1 Oklahoma City Regional Judges Award 2398 Robot Tribe
1 Oklahoma City Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 932 Circuit Chargers
1 Oklahoma City Regional Motorola Quality Award 2773 IRONDOGZ
1 Oklahoma City Regional Regional Chairmans Award 932 Circuit Chargers
1 Oklahoma City Regional Regional Engineering Inspiration Award 1561 Robo Ducks
1 Oklahoma City Regional Regional Finalist 2424 Robot Mafia
1 Oklahoma City Regional Regional Finalist 2461 REDSKINS
1 Oklahoma City Regional Regional Finalist 2333 Roboswitch Engage
1 Oklahoma City Regional Regional Winner 1561 Robo Ducks
1 Oklahoma City Regional Regional Winner 2004 Thunderducks
1 Oklahoma City Regional Regional Winner 1742 Shockwave
1 Oklahoma City Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 1742 Shockwave
1 Oklahoma City Regional Rookie All-Star Award 2779 CH1RP
1 Oklahoma City Regional Rookie Inspiration Award 2765 STARs
1 Oklahoma City Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 932 Circuit Chargers
1 Oklahoma City Regional Website Award 2424 Robot Mafia
1 Oklahoma City Regional Xerox Creativity Award 2354 Wheeliebots
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Chrysler Team Spirit Award 47 Chief Delphi
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 141 WO-BOT
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition General Motors Industrial Design Award 1918 NC Gears
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Highest Rookie Seed 3115 Robo-Panthers
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Imagery Award 1711 SCI-MA-TECH Raptors
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 703 Phoenix
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Judges Award 1506 Metal Muscle
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Judges Award 2959 Shooting Comets
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2834 Bionic Barons
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Motorola Quality Award 201 The FEDS
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Chairmans Award 247 Da Bears
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Engineering Inspiration Award 85 B.O.B. (Built on Brains)
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 2188 Critical Mass
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 904 D cubed
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Finalist 1918 NC Gears
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Winner 2645 PowerSurge
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Winner 247 Da Bears
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Regional Winner 85 B.O.B. (Built on Brains)
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Rockwell Automation Innovation in Control Award 904 D cubed
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Rookie All-Star Award 2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Rookie Inspiration Award 3115 Robo-Panthers
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 1254 Entropy
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Website Award 201 The FEDS
1 Traverse City FIRST Robotics District Competition Xerox Creativity Award 1783 Falcon Firebots
1 Washington DC Regional Chrysler Team Spirit Award 1727 Rex
1 Washington DC Regional Delphi "Driving Tomorrows Technology" Award 339 Kilroy
1 Washington DC Regional Engineering Inspiration Award 1885 ILITE Robotics
1 Washington DC Regional General Motors Industrial Design Award 45 TechnoKats Robotics Team
1 Washington DC Regional Highest Rookie Seed 2911 Coolidge Colts
1 Washington DC Regional Imagery Award 2068 Metal Jackets
1 Washington DC Regional Johnson & Johnson Gracious Professionalism™ Award 365 Miracle Workerz
1 Washington DC Regional Judges Award 122 NASA Knights
1 Washington DC Regional Judges Award 597 Wolverines
1 Washington DC Regional Kleiner Perkins Caufield & Byers Entrepreneurs... 2377 C Company
1 Washington DC Regional Motorola Quality Award 118 Robonauts
1 Washington DC Regional Outstanding Volunteer of the Year Award 1418 Vae Victus
1 Washington DC Regional Regional Chairmans Award 234 Cyber Blue
1 Washington DC Regional Regional Finalist 1279 Cold Fusion
1 Washington DC Regional Regional Finalist 118 Robonauts
1 Washington DC Regional Regional Finalist 538 Dragon Slayers
1 Washington DC Regional Regional Winner 620 Warbots
1 Washington DC Regional Regional Winner 234 Cyber Blue
1 Washington DC Regional Regional Winner 45 TechnoKats Robotics Team
1 Washington DC Regional Rockwell Automation Innovation in Control Award 234 Cyber Blue
1 Washington DC Regional Rookie All-Star Award 2729 Storm Robotics Team
1 Washington DC Regional Rookie Inspiration Award 2819 Dynamite Robotics
1 Washington DC Regional Underwriters Laboratories Industrial Safety Award 597 Wolverines
1 Washington DC Regional Website Award 620 Warbots
1 Washington DC Regional Woodie Flowers Finalist Award 1712 Dawgma
1 Washington DC Regional Xerox Creativity Award 1731 Fresta Valley Robotics Club