Team 3267 - Mariner Robotics (2016)



2016 Sponsors: MedTronic / Minnesota Carl Perkins / AMFA / North Shore Federal Credit Union / Northshore Oil and Propane / The Lake Bank / Julies Variety / FIRST / MN Power / Camp 61 Lucky Dog / Cooperative Light and Power & Kelley Secondary


This tab displays only official event's that Team 3267 attended in 2016.
Team 3267 had a record of 9-5-0 (W-L-T) at their 1 official events (this includes a Qualification record of 5 - 3 - 0 (W-L-T) and Playoff record of 4 - 2)

Northern Lights Regional

  March 2 to March 5, 2016

Qualification Matches
Rank: 11 of 60
Record: 5 Wins, 3 Losses and 0 Ties - 8 Matches Played (0 Disqualifications)

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Qualification 5 (B) Fri 3/4 - 9:59 AM 3267 2479 2502 5658 4762 4360 80 22
Qualification 12 (C) Fri 3/4 - 10:58 AM 6217 3267 6132 2883 3042 5638 57 92
Qualification 28 (D) Fri 3/4 - 1:55 PM 2987 2512 4166 3267 3297 2861 97 52
Qualification 40 (A) Fri 3/4 - 3:47 PM 2989 2957 4226 4656 3267 6166 38 72
Qualification 48 (B) Fri 3/4 - 4:45 PM 4657 5464 3367 3212 4623 3267 52 68
Qualification 55 (C) Fri 3/4 - 5:40 PM 3267 4626 2987 6166 5232 5720 70 59
Qualification 62 (D) Sat 3/5 - 9:38 AM 2500 5882 4626 3267 5348 5929 10 74
Qualification 80 (A) Sat 3/5 - 11:59 AM 3267 3692 3054 3754 3313 877 67 77
Playoff Matches
Record: 4 Wins and 2 Losses
Alliance Selection: Round 2 of Alliance 1

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Quarterfinal 1 (B) Sat 3/5 - 1:39 PM 5172 2987 3267 5929 930 4859 137 99
Quarterfinal 5 (C) 5172 2987 3267 5929 930 4859 115 94
Semifinal 1 (D) 5172 2987 3267 876 3082 3042 185 168
Semifinal 3 (D) 5172 2987 3267 876 3082 3042 175 120
Final 1 (A) 5172 2987 3267 2502 2883 5232 122 137
Final 2 (A) 5172 2987 3267 2502 2883 5232 135 140

Team 3267's 2016 Awards
Award Event
Regional Finalists Northern Lights Regional

Loading match videos… please wait a moment

Loading...

Northern Lights Regional

  March 2 to March 5, 2016

Qualification Matches
Rank: 11 of 60
Record: 5 Wins, 3 Losses and 0 Ties - 8 Matches Played (0 Disqualifications)

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Qualification 5 (B) Fri 3/4 - 9:59 AM 3267 2479 2502 5658 4762 4360 80 22
Qualification 12 (C) Fri 3/4 - 10:58 AM 6217 3267 6132 2883 3042 5638 57 92
Qualification 28 (D) Fri 3/4 - 1:55 PM 2987 2512 4166 3267 3297 2861 97 52
Qualification 40 (A) Fri 3/4 - 3:47 PM 2989 2957 4226 4656 3267 6166 38 72
Qualification 48 (B) Fri 3/4 - 4:45 PM 4657 5464 3367 3212 4623 3267 52 68
Qualification 55 (C) Fri 3/4 - 5:40 PM 3267 4626 2987 6166 5232 5720 70 59
Qualification 62 (D) Sat 3/5 - 9:38 AM 2500 5882 4626 3267 5348 5929 10 74
Qualification 80 (A) Sat 3/5 - 11:59 AM 3267 3692 3054 3754 3313 877 67 77
Playoff Matches
Record: 4 Wins and 2 Losses
Alliance Selection: Round 2 of Alliance 1

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Quarterfinal 1 (B) Sat 3/5 - 1:39 PM 5172 2987 3267 5929 930 4859 137 99
Quarterfinal 5 (C) 5172 2987 3267 5929 930 4859 115 94
Semifinal 1 (D) 5172 2987 3267 876 3082 3042 185 168
Semifinal 3 (D) 5172 2987 3267 876 3082 3042 175 120
Final 1 (A) 5172 2987 3267 2502 2883 5232 122 137
Final 2 (A) 5172 2987 3267 2502 2883 5232 135 140