Team 3267 - Mariner Robotics (2020)


2020 Home Championship: FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition (Cancelled)
2020 Sponsors: MedTronic / MN Carl Perkins, Lake Superior Consortium / LemonDrop Stop / PTSO / Cleveland Cliffs/NorthShore Mining / Lake Superior College / Julies True Value / Lake Bank / North Shore federal Credit Union / MN Power / Northshore Collaborative / Zups Foods / D/D Services / Arrowhead Manufactures and Fabricators Association & William Kelley High School


This tab displays only official event's that Team 3267 attended in 2020.
Team 3267 had a record of 7-4-0 (W-L-T) at their 1 official events (this includes a Qualification record of 7 - 2 - 0 (W-L-T) and Playoff record of 0 - 2)

Lake Superior Regional

  March 4 to March 7, 2020

Qualification Matches
Rank: 6 of 63
Record: 7 Wins, 2 Losses and 0 Ties - 9 Matches Played (0 Disqualifications)

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Qualification 10   Fri 3/6 - 10:18 AM 4741 3740 5653 93 3267 6318 111 91
Qualification 19   Fri 3/6 - 11:23 AM 5542 2264 2823 3267 5690 6217 112 144
Qualification 31   Fri 3/6 - 1:56 PM 3267 4741 6453 4480 4511 4217 90 52
Qualification 39   Fri 3/6 - 2:56 PM 5999 4166 5586 3267 4511 4238 42 102
Qualification 46   Fri 3/6 - 3:45 PM 2175 8416 3267 6318 4845 3100 116 71
Qualification 61   Fri 3/6 - 5:37 PM 4181 5991 3267 5290 7893 6628 123 62
Qualification 66   Fri 3/6 - 6:12 PM 4674 3267 7068 7864 5464 2526 64 56
Qualification 82   Sat 3/7 - 10:33 AM 5826 4230 7797 3267 3294 3291 101 99
Qualification 92   Sat 3/7 - 11:42 AM 3755 4238 3122 5576 7041 3267 70 126
Playoff Matches
Record: 0 Wins and 2 Losses
Alliance Selection: Captain of Alliance 6

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Quarterfinal 4   4728 5348 2526 5576 3267 4674 169 96
Quarterfinal 8   4728 5348 2526 5576 3267 4674 192 134

Team 3267's 2020 Awards

Loading match videos… please wait a moment

Loading...

Lake Superior Regional

  March 4 to March 7, 2020

Qualification Matches
Rank: 6 of 63
Record: 7 Wins, 2 Losses and 0 Ties - 9 Matches Played (0 Disqualifications)

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Qualification 10   Fri 3/6 - 10:18 AM 4741 3740 5653 93 3267 6318 111 91
Qualification 19   Fri 3/6 - 11:23 AM 5542 2264 2823 3267 5690 6217 112 144
Qualification 31   Fri 3/6 - 1:56 PM 3267 4741 6453 4480 4511 4217 90 52
Qualification 39   Fri 3/6 - 2:56 PM 5999 4166 5586 3267 4511 4238 42 102
Qualification 46   Fri 3/6 - 3:45 PM 2175 8416 3267 6318 4845 3100 116 71
Qualification 61   Fri 3/6 - 5:37 PM 4181 5991 3267 5290 7893 6628 123 62
Qualification 66   Fri 3/6 - 6:12 PM 4674 3267 7068 7864 5464 2526 64 56
Qualification 82   Sat 3/7 - 10:33 AM 5826 4230 7797 3267 3294 3291 101 99
Qualification 92   Sat 3/7 - 11:42 AM 3755 4238 3122 5576 7041 3267 70 126
Playoff Matches
Record: 0 Wins and 2 Losses
Alliance Selection: Captain of Alliance 6

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Quarterfinal 4   4728 5348 2526 5576 3267 4674 169 96
Quarterfinal 8   4728 5348 2526 5576 3267 4674 192 134