Team Avatar Team 6417 - Fridolins (2019)


2019 Home Championship: FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition
2019 Sponsors: Kalkfabrik Netstal AG/Molex, LLC, USA/Hasler Stiftung/Kamm Bartel Stiftung/Teamco Foundation Schweiz/Source Graphics GmbH/Marti Engineering AG, Mitloedi/Glaroform AG/Sauter, Bachmann AG/Netstal-Maschinen AG/Baeckerei Gabriel/Goethe AG Metallwarenfabrik Glarus/Landolt Naefels/RHS&P Lawyers/Kantonsspital Glarus AG/Anne Marie Schindler Stiftung&Kantonsschule Glarus


This tab displays only official event's that Team 6417 attended in 2019.
Team 6417 had a record of 4-8-0 (W-L-T) at their 1 official events (this includes a Qualification record of 4 - 8 - 0 (W-L-T) and Playoff record of 0 - 0)

Aerospace Valley Regional

  April 3 to April 6, 2019

Qualification Matches
Rank: 22 of 37
Record: 4 Wins, 8 Losses and 0 Ties - 12 Matches Played (0 Disqualifications)

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Qualification 3   Fri 4/5 - 9:25 AM 968 6060 3759 6417 6957 6668 47 27
Qualification 7   Fri 4/5 - 10:01 AM 691 2637 7778 6417 4160 2339 25 36
Qualification 14   Fri 4/5 - 11:04 AM 2493 2339 7607 399 6417 3759 42 49
Qualification 24   Fri 4/5 - 1:44 PM 2659 4014 6417 1538 5102 3476 53 69
Qualification 27   Fri 4/5 - 2:07 PM 2429 6417 702 968 5102 980 64 39
Qualification 35   Fri 4/5 - 3:14 PM 6072 6417 980 4913 5124 589 41 70
Qualification 40   Fri 4/5 - 3:55 PM 691 6417 5012 980 2584 585 50 60
Qualification 47   Fri 4/5 - 4:57 PM 2073 5124 399 6417 3476 5869 73 71
Qualification 53 Fri 4/5 - 5:53 PM 1538 2073 6417 6072 2493 6957 91 29
Qualification 59   Sat 4/6 - 9:45 AM 3759 2429 1678 4123 7778 6417 69 63
Qualification 67   Sat 4/6 - 10:46 AM 6436 968 6417 2658 5857 1538 62 80
Qualification 72   Sat 4/6 - 11:31 AM 6417 589 2637 702 5012 399 67 77
Playoff Matches

Loading match videos… please wait a moment

Loading...

Aerospace Valley Regional

  April 3 to April 6, 2019

Qualification Matches
Rank: 22 of 37
Record: 4 Wins, 8 Losses and 0 Ties - 12 Matches Played (0 Disqualifications)

Match Start Time Red 1 Red 2 Red 3 Blue 1 Blue 2 Blue 3 Red Final Blue Final
Qualification 3   Fri 4/5 - 9:25 AM 968 6060 3759 6417 6957 6668 47 27
Qualification 7   Fri 4/5 - 10:01 AM 691 2637 7778 6417 4160 2339 25 36
Qualification 14   Fri 4/5 - 11:04 AM 2493 2339 7607 399 6417 3759 42 49
Qualification 24   Fri 4/5 - 1:44 PM 2659 4014 6417 1538 5102 3476 53 69
Qualification 27   Fri 4/5 - 2:07 PM 2429 6417 702 968 5102 980 64 39
Qualification 35   Fri 4/5 - 3:14 PM 6072 6417 980 4913 5124 589 41 70
Qualification 40   Fri 4/5 - 3:55 PM 691 6417 5012 980 2584 585 50 60
Qualification 47   Fri 4/5 - 4:57 PM 2073 5124 399 6417 3476 5869 73 71
Qualification 53 Fri 4/5 - 5:53 PM 1538 2073 6417 6072 2493 6957 91 29
Qualification 59   Sat 4/6 - 9:45 AM 3759 2429 1678 4123 7778 6417 69 63
Qualification 67   Sat 4/6 - 10:46 AM 6436 968 6417 2658 5857 1538 62 80
Qualification 72   Sat 4/6 - 11:31 AM 6417 589 2637 702 5012 399 67 77
Playoff Matches