Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 2/16/2019 5:35 AM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
8 FIRST Championship Chairman's Award  597 Wolverines
8 FIRST Championship Championship Finalist  987 HIGHROLLERS
8 FIRST Championship Championship Finalist  2826 Wave Robotics
8 FIRST Championship Championship Finalist  4265 Secret City Wildbots
8 FIRST Championship Championship Finalist  2512 Duluth East Daredevils
8 FIRST Championship Championship Winner  118 Robonauts
8 FIRST Championship Championship Winner  1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship Championship Winner  1671 Buchanan Bird Brains
8 FIRST Championship Championship Winner  5012 Gryffingear
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  3990 Emilie Defour
Tech for Kids
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  830 David Earle
The RatPack
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  4964 Cynthia Erenas
LA Streetbots
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  1684 Alyssa Garcia
Chimeras
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  125 Camilo Gonzalez
NUTRONS
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  4118 Logan Hickox
Roaring Riptide
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  1629 Alexandra Miller
Garrett Coalition (GaCo)
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  4013 Sebastian Orellana
Clockwork Mania
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  1912 Ben Rowley
Team Combustion
8 FIRST Championship FIRST Dean's List Award  2980 Michael Uttmark
The Whidbey Island Wild Cats
8 FIRST Championship Founder's Award  John E. Abele
8 FIRST Championship Make It Loud Award  Richard "Rick" Snyder
8 FIRST Championship Media & Technology Innovation Award sponsored ...  3504 Girls of Steel
8 FIRST Championship Volunteer of the Year  Paul George
8 FIRST Championship Woodie Flowers Award  1816 Mark Lawrence
"The Green Machine"
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Finalist  1640 Sab-BOT-age
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Finalist  1310 RUNNYMEDE ROBOTICS
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Finalist  217 ThunderChickens
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Finalist  2383 Ninjineers
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Winner  1023 Bedford Express
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Winner  2338 Gear It Forward
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Winner  3996 RIKITIK
8 FIRST Championship - Archi... Championship Subdivision Winner  1089 Team Mercury
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Finalist  4488 Shockwave
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Finalist  67 The HOT Team
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Finalist  225 TechFire
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Finalist  5659 Team Supreme
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Winner  1325 Inverse Paradox
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Winner  3339 BumbleB
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Winner  20 The Rocketeers
8 FIRST Championship - Carso... Championship Subdivision Winner  1711 Raptors
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Finalist  233 The Pink Team
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Finalist  1718 The Fighting Pi
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Finalist  4039 MakeShift Robotics
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Finalist  1425 Error Code Xero
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Winner  368 Team Kika Mana
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Winner  359 Hawaiian Kids
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Winner  337 Hard Working Hard Hats
8 FIRST Championship - Carve... Championship Subdivision Winner  144 The R.O.C.K
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Finalist  3663 CPR - Cedar Park Robotics
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Finalist  1574 MisCar
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Finalist  2046 Bear Metal
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Finalist  5586 Bond Brigade
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Winner  148 Robowranglers
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Winner  1114 Simbotics
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Winner  1923 The MidKnight Inventors
8 FIRST Championship - Curie... Championship Subdivision Winner  900 Zebracorns
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Finalist  27 Team RUSH
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Finalist  1690 Orbit
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Finalist  384 Sparky 384
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Finalist  3146 GRANBY GRUNTS
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Winner  2056 OP Robotics
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Winner  330 The Beach Bots
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Winner  492 Titan Robotics Club
8 FIRST Championship - Galil... Championship Subdivision Winner  3944 All Knights
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Finalist  1218 Vulcan Robotics
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Finalist  2614 MARS
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Finalist  125 NUTRONS
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Finalist  343 Metal-In-Motion
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Winner  987 HIGHROLLERS
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Winner  2826 Wave Robotics
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Winner  4265 Secret City Wildbots
8 FIRST Championship - Hoppe... Championship Subdivision Winner  2512 Duluth East Daredevils
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Finalist  195 Cyber Knights
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Finalist  1756 Argos
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Finalist  3015 Ranger Robotics
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Finalist  4522 Team SCREAM
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Winner  118 Robonauts
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Winner  1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Winner  1671 Buchanan Bird Brains
8 FIRST Championship - Newto... Championship Subdivision Winner  5012 Gryffingear
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Finalist  2137 TORC
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Finalist  3824 HVA RoHAWKtics
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Finalist  1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Finalist  2415 WiredCats
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Winner  3132 Thunder Down Under
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Winner  3476 Code Orange
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Winner  1255 Blarglefish
8 FIRST Championship - Tesla... Championship Subdivision Winner  2526 Crimson Robotics
7 FIRST in Michigan District... Creativity Award sponsored by Xerox  2834 Bionic Black Hawks
7 FIRST in Michigan District... District Championship Finalist  573 Mech Warriors
7 FIRST in Michigan District... District Championship Finalist  27 Team RUSH
7 FIRST in Michigan District... District Championship Finalist  3098 The Captains
7 FIRST in Michigan District... District Championship Rookie All Star Award  5498 Wired Devils
7 FIRST in Michigan District... District Championship Winner  1023 Bedford Express
7 FIRST in Michigan District... District Championship Winner  548 Robostangs
7 FIRST in Michigan District... District Championship Winner  1711 Raptors
7 FIRST in Michigan District... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  27 Team RUSH
7 FIRST in Michigan District... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  548 Robostangs
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  27 Diana Marsala
Team RUSH
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  830 David Earle
The RatPack
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  1684 Alyssa Garcia
Chimeras
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  1718 Natalie Wieber
The Fighting Pi
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  2137 Kirsten Ewald
TORC
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  2959 Michelle Lester
Robotarians
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  3641 Ethan Novilla
The Flying Toasters
7 FIRST in Michigan District... FIRST Dean's List Finalist Award  4779 Rae Peterson
RoboSapiens
7 FIRST in Michigan District... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5046 Jacked Up Jackets
7 FIRST in Michigan District... Highest Rookie Seed  5603 Rise of the Warrior Bots
7 FIRST in Michigan District... Imagery Award in honor of Jack Kamen  2767 Stryke Force
7 FIRST in Michigan District... Industrial Design Award sponsored by General M...  2337 EngiNERDs
7 FIRST in Michigan District... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  5114 Titanium Tigers
7 FIRST in Michigan District... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  123 Team - Cosmos
7 FIRST in Michigan District... Judges' Award  4130 The Blue Devils
7 FIRST in Michigan District... Quality Award sponsored by Motorola  4384 Benzene Bots
7 FIRST in Michigan District... Regional Chairman's Award  68 Truck Town Thunder
7 FIRST in Michigan District... Regional Chairman's Award  503 Frog Force
7 FIRST in Michigan District... Regional Chairman's Award  2137 TORC
7 FIRST in Michigan District... Regional Engineering Inspiration Award  1718 The Fighting Pi
7 FIRST in Michigan District... Rookie Inspiration Award  5460 Strike Zone
7 FIRST in Michigan District... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  217 ThunderChickens
7 FIRST in Michigan District... Woodie Flowers Finalist Award  107 Bob Bonczyk
Team R.O.B.O.T.I.C.S.
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Creativity Award sponsored by Xerox  2191 Flux Core
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... District Championship Finalist  1640 Sab-BOT-age
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... District Championship Finalist  303 T.E.S.T. Team
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... District Championship Finalist  4653 Ironmen Robotics 4653
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... District Championship Rookie All Star Award  5407 Wolfpack Robotics
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... District Championship Winner  316 LuNaTeCs
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... District Championship Winner  225 TechFire
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... District Championship Winner  203 One TUFF Team (Team United for FIRST)
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1676 The Pascack PI-oneers
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  272 Cyber-Crusaders
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... FIRST Dean's List Finalist Award  1923 Rohan Chatterjee
The MidKnight Inventors
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... FIRST Dean's List Finalist Award  2016 John Montagna
Mighty Monkey Wrenches
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... FIRST Dean's List Finalist Award  1218 Gib Randall
Vulcan Robotics
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... FIRST Dean's List Finalist Award  4575 Erin McCullough
The Tin Mints
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... FIRST Dean's List Finalist Award  225 Bethany Rispoli
TechFire
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5404 North Penn Montco Robotics
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Highest Rookie Seed  5404 North Penn Montco Robotics
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3142 Aperture
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Industrial Design Award sponsored by General M...  1403 Cougar Robotics
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1676 The Pascack PI-oneers
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  365 Miracle Workerz
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Judges' Award  5420 Velocity
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Quality Award sponsored by Motorola  225 TechFire
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Regional Chairman's Award  321 RoboLancers
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Regional Chairman's Award  708 Hatters Robotics
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Regional Engineering Inspiration Award  75 RoboRaiders
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Regional Engineering Inspiration Award  1218 Vulcan Robotics
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Rookie Inspiration Award  5624 Tiger Tech
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  433 Firebirds
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Volunteer of the Year  Judy Vanderpool
7 Mid-Atlantic Robotics Dist... Woodie Flowers Finalist Award  1089 Michael Reffler
Team Mercury
7 NE FIRST District Champion... Creativity Award sponsored by Xerox  1058 PVC Pirates
7 NE FIRST District Champion... District Championship Finalist  175 Buzz Robotics
7 NE FIRST District Champion... District Championship Finalist  1100 The T-Hawks
7 NE FIRST District Champion... District Championship Finalist  236 Techno-Ticks
7 NE FIRST District Champion... District Championship Rookie All Star Award  5422 Stormgears FRC
7 NE FIRST District Champion... District Championship Rookie All Star Award  5735 Control Freaks
7 NE FIRST District Champion... District Championship Winner  1519 Mechanical Mayhem
7 NE FIRST District Champion... District Championship Winner  195 Cyber Knights
7 NE FIRST District Champion... District Championship Winner  2067 Apple Pi
7 NE FIRST District Champion... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  230 Gaelhawks
7 NE FIRST District Champion... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1519 Mechanical Mayhem
7 NE FIRST District Champion... FIRST Dean's List Finalist Award  4564 Drew Bennett
Orange Chaos
7 NE FIRST District Champion... FIRST Dean's List Finalist Award  125 Camilo Gonzalez
NUTRONS
7 NE FIRST District Champion... FIRST Dean's List Finalist Award  2067 Sean Hackett
Apple Pi
7 NE FIRST District Champion... FIRST Dean's List Finalist Award  246 Evelyn Huang
Overclocked
7 NE FIRST District Champion... FIRST Dean's List Finalist Award  4546 Avery Munoz
ShockWave
7 NE FIRST District Champion... FIRST Dean's List Finalist Award  5400 Dhionis Zhidro
WARP
7 NE FIRST District Champion... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1100 The T-Hawks
7 NE FIRST District Champion... Highest Rookie Seed  5735 Control Freaks
7 NE FIRST District Champion... Imagery Award in honor of Jack Kamen  88 TJ(Squared)
7 NE FIRST District Champion... Industrial Design Award sponsored by General M...  125 NUTRONS
7 NE FIRST District Champion... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  155 The Technonuts
7 NE FIRST District Champion... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2168 Aluminum Falcons
7 NE FIRST District Champion... Judges' Award  133 B.E.R.T
7 NE FIRST District Champion... Quality Award sponsored by Motorola  1124 UberBots
7 NE FIRST District Champion... Regional Chairman's Award  195 Cyber Knights
7 NE FIRST District Champion... Regional Chairman's Award  467 Shrewsbury Colonials
7 NE FIRST District Champion... Regional Chairman's Award  558 Robo Squad
7 NE FIRST District Champion... Regional Chairman's Award  2877 LigerBots
7 NE FIRST District Champion... Regional Engineering Inspiration Award  78 AIR Strike
7 NE FIRST District Champion... Regional Engineering Inspiration Award  2067 Apple Pi
7 NE FIRST District Champion... Rookie Inspiration Award  5687 The Outliers
7 NE FIRST District Champion... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4909 Bionics
7 NE FIRST District Champion... Volunteer of the Year  319 Ty Tremblay
Big Bad Bob
7 NE FIRST District Champion... Woodie Flowers Finalist Award  716 Andy Brockway
Who'sCTEKS
6 Arizona West Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4944 The Hi Fives
6 Arizona West Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3309 Friarbots
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3187 Conner Sonnier
Titans
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4962 Kazandra Zelaya
Knight Tech Robotics
6 Arizona West Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
6 Arizona West Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4985 elkSPLOSION
6 Arizona West Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3230 PrototypeX
6 Arizona West Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2375 Dragon Robotics
6 Arizona West Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2122 Team Tators
6 Arizona West Regional Judges' Award  3187 Titans
6 Arizona West Regional Quality Award sponsored by Motorola  4735 DEROF
6 Arizona West Regional Regional Chairman's Award  2375 Dragon Robotics
6 Arizona West Regional Regional Engineering Inspiration Award  4841 Optimal Robotics
6 Arizona West Regional Regional Finalists  3785 Gila Monsters
6 Arizona West Regional Regional Finalists  1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
6 Arizona West Regional Regional Finalists  2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Regional Winners  2122 Team Tators
6 Arizona West Regional Regional Winners  3309 Friarbots
6 Arizona West Regional Regional Winners  5059 TigeRobotics
6 Arizona West Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1165 Team Paradise
6 Arizona West Regional Volunteer of the Year  Haley Peebles
6 Arizona West Regional Woodie Flowers Finalist Award  4146 Glenn Bailey
Sabercats
6 Chesapeake Regional Creativity Award sponsored by Xerox  836 The RoboBees
6 Chesapeake Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1629 Garrett Coalition (GaCo)
6 Chesapeake Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1690 Orbit
6 Chesapeake Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1629 Alexandra Miller
Garrett Coalition (GaCo)
6 Chesapeake Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3941 Jonathan Ciavolino
Absolute Zero Electricity (AZE)
6 Chesapeake Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  888 Robotiators
6 Chesapeake Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1086 Blue Cheese
6 Chesapeake Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  79 Team Krunch
6 Chesapeake Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2642 Pitt Pirates
6 Chesapeake Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2363 Triple Helix
6 Chesapeake Regional Judges' Award  1915 MTHS Firebird Robotics
6 Chesapeake Regional Quality Award sponsored by Motorola  1389 The Body Electric
6 Chesapeake Regional Regional Chairman's Award  1629 Garrett Coalition (GaCo)
6 Chesapeake Regional Regional Engineering Inspiration Award  4945 Titanium-Wrecks
6 Chesapeake Regional Regional Finalists  2534 The Lakers
6 Chesapeake Regional Regional Finalists  836 The RoboBees
6 Chesapeake Regional Regional Finalists  1610 B.O.T. (Builders of Tomorrow)
6 Chesapeake Regional Regional Winners  1690 Orbit
6 Chesapeake Regional Regional Winners  2363 Triple Helix
6 Chesapeake Regional Regional Winners  4050 4-H Biohazard
6 Chesapeake Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4945 Titanium-Wrecks
6 Chesapeake Regional Volunteer of the Year  Robert Mohr
6 Chesapeake Regional Woodie Flowers Finalist Award  2638 John Motchkavitz
Rebels
6 FIM District - Bedford Event Creativity Award sponsored by Xerox  4395 Dundee Vi-Borgs
6 FIM District - Bedford Event District Chairman's Award  862 Lightning Robotics
6 FIM District - Bedford Event District Engineering Inspiration Award  2137 TORC
6 FIM District - Bedford Event District Event Finalist  1189 The Gearheads
6 FIM District - Bedford Event District Event Finalist  3641 The Flying Toasters
6 FIM District - Bedford Event District Event Finalist  5252 Cyber Tigers
6 FIM District - Bedford Event District Event Winner  1023 Bedford Express
6 FIM District - Bedford Event District Event Winner  548 Robostangs
6 FIM District - Bedford Event District Event Winner  4395 Dundee Vi-Borgs
6 FIM District - Bedford Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  548 Robostangs
6 FIM District - Bedford Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3641 The Flying Toasters
6 FIM District - Bedford Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4810 I AM Robot
6 FIM District - Bedford Event Highest Rookie Seed  5688 Robo Knights
6 FIM District - Bedford Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1481 The Riveters
6 FIM District - Bedford Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3322 Eagle Imperium
6 FIM District - Bedford Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  5498 Wired Devils
6 FIM District - Bedford Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5066 Singularity
6 FIM District - Bedford Event Judges' Award  3547 Virus
6 FIM District - Bedford Event Quality Award sponsored by Motorola  1023 Bedford Express
6 FIM District - Bedford Event Rookie All Star Award  5688 Robo Knights
6 FIM District - Bedford Event Rookie Inspiration Award  5498 Wired Devils
6 FIM District - Bedford Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  217 ThunderChickens
6 FIM District - Lansing Event Creativity Award sponsored by Xerox  4998 TESLA
6 FIM District - Lansing Event District Chairman's Award  1502 Technical Difficulties
6 FIM District - Lansing Event District Engineering Inspiration Award  5084 FridgeBot Inc.
6 FIM District - Lansing Event District Event Finalist  5460 Strike Zone
6 FIM District - Lansing Event District Event Finalist  703 Team Phoenix
6 FIM District - Lansing Event District Event Finalist  3535 Galaktech Invaders
6 FIM District - Lansing Event District Event Winner  314 The Megatron Oracles
6 FIM District - Lansing Event District Event Winner  68 Truck Town Thunder
6 FIM District - Lansing Event District Event Winner  1684 Chimeras
6 FIM District - Lansing Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4568 Robot Commander
6 FIM District - Lansing Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4776 S.C.O.T.S. Bots
6 FIM District - Lansing Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5559 Gear Grinders
6 FIM District - Lansing Event Highest Rookie Seed  5460 Strike Zone
6 FIM District - Lansing Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5502 Cobrots
6 FIM District - Lansing Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3546 Buc'n'Gears
6 FIM District - Lansing Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  68 Truck Town Thunder
6 FIM District - Lansing Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3536 Electro Eagles
6 FIM District - Lansing Event Judges' Award  308 The Monsters
6 FIM District - Lansing Event Quality Award sponsored by Motorola  68 Truck Town Thunder
6 FIM District - Lansing Event Rookie All Star Award  5460 Strike Zone
6 FIM District - Lansing Event Rookie Inspiration Award  5527 Cyber Phoenix
6 FIM District - Lansing Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  703 Team Phoenix
6 FIM District - Troy Event Creativity Award sponsored by Xerox  4994 Kingston Robo-Cards
6 FIM District - Troy Event District Chairman's Award  33 Killer Bees
6 FIM District - Troy Event District Engineering Inspiration Award  2337 EngiNERDs
6 FIM District - Troy Event District Event Finalist  226 Hammerheads
6 FIM District - Troy Event District Event Finalist  2337 EngiNERDs
6 FIM District - Troy Event District Event Finalist  5217 Robocats
6 FIM District - Troy Event District Event Winner  33 Killer Bees
6 FIM District - Troy Event District Event Winner  469 Las Guerrillas
6 FIM District - Troy Event District Event Winner  1188 RoboRavens1
6 FIM District - Troy Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  226 Hammerheads
6 FIM District - Troy Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3539 Byting Bulldogs
6 FIM District - Troy Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3539 Byting Bulldogs
6 FIM District - Troy Event Highest Rookie Seed  5517 District 5517
6 FIM District - Troy Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5436 CyberCats
6 FIM District - Troy Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3538 RoboJackets
6 FIM District - Troy Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  5048 Spartronics
6 FIM District - Troy Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4130 The Blue Devils
6 FIM District - Troy Event Judges' Award  5217 Robocats
6 FIM District - Troy Event Quality Award sponsored by Motorola  469 Las Guerrillas
6 FIM District - Troy Event Rookie All Star Award  5517 District 5517
6 FIM District - Troy Event Rookie Inspiration Award  5650 Cougars
6 FIM District - Troy Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  5048 Spartronics
6 Indiana FIRST District Cha... Creativity Award sponsored by Xerox  1720 PhyXTGears
6 Indiana FIRST District Cha... District Championship Finalist  1501 Team THRUST
6 Indiana FIRST District Cha... District Championship Finalist  71 Team Hammond
6 Indiana FIRST District Cha... District Championship Finalist  5402 Iron Kings
6 Indiana FIRST District Cha... District Championship Rookie All Star Award  5403 Aluminosity
6 Indiana FIRST District Cha... District Championship Winner  234 Cyber Blue
6 Indiana FIRST District Cha... District Championship Winner  1024 Kil-A-Bytes
6 Indiana FIRST District Cha... District Championship Winner  292 PantherTech
6 Indiana FIRST District Cha... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4485 Tribe Tech Robotics
6 Indiana FIRST District Cha... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  71 Team Hammond
6 Indiana FIRST District Cha... FIRST Dean's List Finalist Award  5188 Daisy Bell
Classified Robotics
6 Indiana FIRST District Cha... FIRST Dean's List Finalist Award  1741 Connor Osborne
Red Alert
6 Indiana FIRST District Cha... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1741 Red Alert
6 Indiana FIRST District Cha... Highest Rookie Seed  5403 Aluminosity
6 Indiana FIRST District Cha... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3940 CyberTooth
6 Indiana FIRST District Cha... Industrial Design Award sponsored by General M...  5188 Classified Robotics
6 Indiana FIRST District Cha... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  4272 Maverick Boiler Robotics
6 Indiana FIRST District Cha... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  234 Cyber Blue
6 Indiana FIRST District Cha... Judges' Award  461 Westside Boiler Invasion
6 Indiana FIRST District Cha... Quality Award sponsored by Motorola  1024 Kil-A-Bytes
6 Indiana FIRST District Cha... Regional Chairman's Award  135 Penn Robotics
6 Indiana FIRST District Cha... Regional Engineering Inspiration Award  1501 Team THRUST
6 Indiana FIRST District Cha... Rookie Inspiration Award  5402 Iron Kings
6 Indiana FIRST District Cha... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3176 Purple Precision
6 Indiana FIRST District Cha... Volunteer of the Year  1024 Allison Phelps
Kil-A-Bytes
6 Indiana FIRST District Cha... Woodie Flowers Finalist Award  45 Alan Anderson
TechnoKats Robotics Team
6 Lone Star Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4587 Jersey Voltage
6 Lone Star Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3478 LamBot
6 Lone Star Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  118 Robonauts
6 Lone Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4587 Elizabeth Collins
Jersey Voltage
6 Lone Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  624 Jack Sampson
CRyptonite
6 Lone Star Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2587 DiscoBots
6 Lone Star Regional Highest Rookie Seed  5415 Bears
6 Lone Star Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5566 Sugar Rush
6 Lone Star Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  624 CRyptonite
6 Lone Star Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3593 INVICTUS
6 Lone Star Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1477 Texas Torque
6 Lone Star Regional Judges' Award  2881 Lady Cans
6 Lone Star Regional Quality Award sponsored by Motorola  701 RoboVikes
6 Lone Star Regional Regional Chairman's Award  3478 LamBot
6 Lone Star Regional Regional Engineering Inspiration Award  4731 MONARCH-E
6 Lone Star Regional Regional Finalists  701 RoboVikes
6 Lone Star Regional Regional Finalists  4587 Jersey Voltage
6 Lone Star Regional Regional Finalists  57 Leopards
6 Lone Star Regional Regional Winners  118 Robonauts
6 Lone Star Regional Regional Winners  624 CRyptonite
6 Lone Star Regional Regional Winners  3728 Iron Panda
6 Lone Star Regional Rookie All Star Award  5415 Bears
6 Lone Star Regional Rookie Inspiration Award  5414 Pearadox
6 Lone Star Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  2966 Tiger Tech
6 Lone Star Regional Volunteer of the Year  Chris Hansen
6 Lone Star Regional Woodie Flowers Finalist Award  3103 Arthur Purpich
Iron Plaid
6 MAR District - North Bruns... Creativity Award sponsored by Xerox  25 Raider Robotix
6 MAR District - North Bruns... District Chairman's Award  1923 The MidKnight Inventors
6 MAR District - North Bruns... District Engineering Inspiration Award  3314 Mechanical Mustangs
6 MAR District - North Bruns... District Event Finalist  11 MORT
6 MAR District - North Bruns... District Event Finalist  193 MORT Beta
6 MAR District - North Bruns... District Event Finalist  1257 Parallel Universe
6 MAR District - North Bruns... District Event Winner  303 T.E.S.T. Team
6 MAR District - North Bruns... District Event Winner  2590 Nemesis
6 MAR District - North Bruns... District Event Winner  3340 UCHS MagneGeeks
6 MAR District - North Bruns... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2590 Nemesis
6 MAR District - North Bruns... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4285 Camo-Bots
6 MAR District - North Bruns... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  321 RoboLancers
6 MAR District - North Bruns... Highest Rookie Seed  5624 Tiger Tech
6 MAR District - North Bruns... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3340 UCHS MagneGeeks
6 MAR District - North Bruns... Industrial Design Award sponsored by General M...  4954 4-H Palindrome Robotics
6 MAR District - North Bruns... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1257 Parallel Universe
6 MAR District - North Bruns... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  303 T.E.S.T. Team
6 MAR District - North Bruns... Judges' Award  11 MORT
6 MAR District - North Bruns... Quality Award sponsored by Motorola  869 Power Cord 869
6 MAR District - North Bruns... Rookie All Star Award  5666 Purple Lightning
6 MAR District - North Bruns... Rookie Inspiration Award  5438 Technological Terrors
6 MAR District - North Bruns... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1257 Parallel Universe
6 Midwest Regional Creativity Award sponsored by Xerox  111 WildStang
6 Midwest Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  16 Bomb Squad
6 Midwest Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1756 Argos
6 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4096 Neil Tewksbury
Ctrl-Z
6 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award  111 Veronica Boratyn
WildStang
6 Midwest Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3061 Huskie Robotics
6 Midwest Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3352 Flaming Monkeys 4-H Robotics Club
6 Midwest Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1675 The Ultimate Protection Squad
6 Midwest Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2062 C.O.R.E 2062
6 Midwest Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2062 C.O.R.E 2062
6 Midwest Regional Judges' Award  4645 X-Machina
6 Midwest Regional Quality Award sponsored by Motorola  2506 Saber Robotics
6 Midwest Regional Regional Chairman's Award  2338 Gear It Forward
6 Midwest Regional Regional Engineering Inspiration Award  2630 Thunderbolts
6 Midwest Regional Regional Finalists  2338 Gear It Forward
6 Midwest Regional Regional Finalists  1756 Argos
6 Midwest Regional Regional Finalists  171 Cheese Curd Herd
6 Midwest Regional Regional Winners  4143 MARS/ WARS
6 Midwest Regional Regional Winners  2062 C.O.R.E 2062
6 Midwest Regional Regional Winners  2830 Riverside RoboTigers
6 Midwest Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1736 Robot Casserole
6 Midwest Regional Volunteer of the Year  Diane Cabiness
6 Midwest Regional Woodie Flowers Finalist Award  111 Steve Garward
WildStang
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2518 Spartans
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1816 "The Green Machine"
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  525 Swartdogs
6 Minnesota 10000 Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3081 Anne Nelson
RoboEagles
6 Minnesota 10000 Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2502 Carolyn Jons
Talon Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3184 Blaze Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Highest Rookie Seed  5516 Iron Maple
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3184 Blaze Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2846 FireBears
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3081 RoboEagles
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3299 Warehouse Crew
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Judges' Award  2502 Talon Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Quality Award sponsored by Motorola  2052 KnightKrawler
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Chairman's Award  1816 "The Green Machine"
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Engineering Inspiration Award  2500 Herobotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalists  2052 KnightKrawler
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalists  4536 MinuteBots
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalists  4198 RoboCats
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winners  525 Swartdogs
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winners  2502 Talon Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winners  3184 Blaze Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Rookie All Star Award  5515 Blue Power Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Rookie Inspiration Award  5516 Iron Maple
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3313 Mechatronics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Volunteer of the Year  David Day
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Woodie Flowers Finalist Award  525 Neil Kruempel
Swartdogs
6 Minnesota North Star Regional Creativity Award sponsored by Xerox  5637 North High Polar Vortex
6 Minnesota North Star Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2175 The Fighting Calculators
6 Minnesota North Star Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3130 The East Ridge Robotic Ominous RaptorS - the ERRORS
6 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3130 Cooper Heyne Minehart
The East Ridge Robotic Ominous RaptorS - the ERRORS
6 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3928 Dagney Paskach
Team Neutrino
6 Minnesota North Star Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3883 Data Bits
6 Minnesota North Star Regional Highest Rookie Seed  5576 Team Terminator
6 Minnesota North Star Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2549 Millerbots
6 Minnesota North Star Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3055 Furious George
6 Minnesota North Star Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2220 Blue Twilight
6 Minnesota North Star Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4778 Stormbots
6 Minnesota North Star Regional Judges' Award  5626 Nu-matic Ninjas
6 Minnesota North Star Regional Quality Award sponsored by Motorola  967 Iron Lions
6 Minnesota North Star Regional Regional Chairman's Award  2826 Wave Robotics
6 Minnesota North Star Regional Regional Engineering Inspiration Award  2220 Blue Twilight
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  5576 Team Terminator
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  967 Iron Lions
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  2531 RoboHawks
6 Minnesota North Star Regional Regional Winners  2826 Wave Robotics
6 Minnesota North Star Regional Regional Winners  3130 The East Ridge Robotic Ominous RaptorS - the ERRORS
6 Minnesota North Star Regional Regional Winners  2491 No Mythic
6 Minnesota North Star Regional Rookie All Star Award  5576 Team Terminator
6 Minnesota North Star Regional Rookie Inspiration Award  5449 Prototype
6 Minnesota North Star Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4607 The Coalition of Independent Students (C.I.S.)
6 Minnesota North Star Regional Volunteer of the Year  Jon Stratis
6 Minnesota North Star Regional Woodie Flowers Finalist Award  3130 Doug Jensen
The East Ridge Robotic Ominous RaptorS - the ERRORS
6 Pacific Northwest District... Creativity Award sponsored by Xerox  3238 Cyborg Ferrets
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  4488 Shockwave
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  1510 Wildcats
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  4513 Circuit Breakers
6 Pacific Northwest District... District Championship Rookie All Star Award  5495 Aluminati
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner  1983 Skunk Works Robotics
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner  955 CV Robotics
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner  2930 Sonic Squirrels
6 Pacific Northwest District... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4488 Shockwave
6 Pacific Northwest District... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4061 SciBorgs
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  2980 Michael Uttmark
The Whidbey Island Wild Cats
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  4488 Hannah Fritsch
Shockwave
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  4512 Julia Loewen
BEARbots
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  1540 Jacob Bendicksen
Flaming Chickens
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  1318 Sarah Powazek
Issaquah Robotics Society
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  2907 Jasper Lommen
Lion Robotics
6 Pacific Northwest District... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3588 the Talon
6 Pacific Northwest District... Highest Rookie Seed  5495 Aluminati
6 Pacific Northwest District... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4125 Confidential
6 Pacific Northwest District... Industrial Design Award sponsored by General M...  2605 Sehome Seamonsters
6 Pacific Northwest District... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2522 Royal Robotics
6 Pacific Northwest District... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  948 NRG (Newport Robotics Group)
6 Pacific Northwest District... Judges' Award  4911 CyberKnights
6 Pacific Northwest District... Quality Award sponsored by Motorola  2550 Skynet
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award  2557 SOTAbots
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award  1540 Flaming Chickens
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award  1983 Skunk Works Robotics
6 Pacific Northwest District... Regional Engineering Inspiration Award  1595 Dragons
6 Pacific Northwest District... Regional Engineering Inspiration Award  2930 Sonic Squirrels
6 Pacific Northwest District... Rookie Inspiration Award  5588 Holy Names Academy
6 Pacific Northwest District... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  2907 Lion Robotics
6 Pacific Northwest District... Volunteer of the Year  5588 Alida Mendes
Holy Names Academy
6 Pacific Northwest District... Woodie Flowers Finalist Award  2046 Darren Collins
Bear Metal
6 Queen City Regional Creativity Award sponsored by Xerox  706 CYBERHAWKS
6 Queen City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4575 The Tin Mints
6 Queen City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3138 Innovators Robotics
6 Queen City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  233 Stephanie Dawson
The Pink Team
6 Queen City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4371 Jesus Perea
ART 4371
6 Queen City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1764 Liberty Robotics
6 Queen City Regional Highest Rookie Seed  5667 Team AIR
6 Queen City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1038 Thunderhawks
6 Queen City Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  233 The Pink Team
6 Queen City Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  48 Delphi E.L.I.T.E.
6 Queen City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1559 Devil-Tech
6 Queen City Regional Judges' Award  1249 Robo Rats
6 Queen City Regional Quality Award sponsored by Motorola  1986 Team Titanium
6 Queen City Regional Regional Chairman's Award  537 Charger Robotics
6 Queen City Regional Regional Engineering Inspiration Award  3324 The Metrobots
6 Queen City Regional Regional Finalists  120 Cleveland's Team
6 Queen City Regional Regional Finalists  144 The R.O.C.K
6 Queen City Regional Regional Finalists  533 The PSIcotics
6 Queen City Regional Regional Winners  1986 Team Titanium
6 Queen City Regional Regional Winners  233 The Pink Team
6 Queen City Regional Regional Winners  4575 The Tin Mints
6 Queen City Regional Rookie All Star Award  5667 Team AIR
6 Queen City Regional Rookie Inspiration Award  5644 FHS
6 Queen City Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1014 Bad Robots
6 Queen City Regional Volunteer of the Year  1038 Paul George
Thunderhawks
6 Queen City Regional Woodie Flowers Finalist Award  4371 Ivonne Rojas
ART 4371
6 San Diego Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3021 The Agency
6 San Diego Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3128 Aluminum Narwhals
6 San Diego Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2485 WARLords
6 San Diego Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1772 Luan Motta
The Brazilian Trail Blazers
6 San Diego Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3341 Asia Chapman
Option 16
6 San Diego Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1266 The Devil Duckies
6 San Diego Regional Highest Rookie Seed  5627 πrates (Pi-rates)
6 San Diego Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4616 Team Pharaohs
6 San Diego Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1538 The Holy Cows
6 San Diego Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1622 Team Spyder
6 San Diego Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3255 Super NURDs
6 San Diego Regional Judges' Award  2543 TitanBOT
6 San Diego Regional Quality Award sponsored by Motorola  2102 Team Paradox
6 San Diego Regional Regional Chairman's Award  3476 Code Orange
6 San Diego Regional Regional Engineering Inspiration Award  1622 Team Spyder
6 San Diego Regional Regional Finalists  1538 The Holy Cows
6 San Diego Regional Regional Finalists  3476 Code Orange
6 San Diego Regional Regional Finalists  4486 Blue Prints
6 San Diego Regional Regional Winners  399 Eagle Robotics
6 San Diego Regional Regional Winners  3255 Super NURDs
6 San Diego Regional Regional Winners  2339 Robolopes
6 San Diego Regional Rookie All Star Award  5627 πrates (Pi-rates)
6 San Diego Regional Rookie Inspiration Award  5514 MavBots
6 San Diego Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  5089 Robo-Nerds
6 San Diego Regional Woodie Flowers Finalist Award  2102 John Gaby
Team Paradox
6 Silicon Valley Regional sp... Creativity Award sponsored by Xerox  751 barn2robotics
6 Silicon Valley Regional sp... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  8 Team 8
6 Silicon Valley Regional sp... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  971 Spartan Robotics
6 Silicon Valley Regional sp... FIRST Dean's List Finalist Award  3256 Liam Patterson
WarriorBorgs
6 Silicon Valley Regional sp... FIRST Dean's List Finalist Award  5677 Sarah Gonzalez
The Subatomic Smarticles
6 Silicon Valley Regional sp... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1678 Citrus Circuits
6 Silicon Valley Regional sp... Highest Rookie Seed  5737 Mars Style
6 Silicon Valley Regional sp... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1280 Ragin' C- Biscuits of San Ramon Valley High
6 Silicon Valley Regional sp... Industrial Design Award sponsored by General M...  2643 Dark Matter
6 Silicon Valley Regional sp... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1868 Space Cookies
6 Silicon Valley Regional sp... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  368 Team Kika Mana
6 Silicon Valley Regional sp... Judges' Award  4047 Cyber Dogz
6 Silicon Valley Regional sp... Quality Award sponsored by Motorola  254 The Cheesy Poofs
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Chairman's Award  3256 WarriorBorgs
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Engineering Inspiration Award  3880 Kealakehe Tiki Techs
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Finalists  2085 RoboDogs
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Finalists  971 Spartan Robotics
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Finalists  649 M-SET Fish
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Winners  254 The Cheesy Poofs
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Winners  1678 Citrus Circuits
6 Silicon Valley Regional sp... Regional Winners  5027 Event Horizon
6 Silicon Valley Regional sp... Rookie All Star Award  5737 Mars Style
6 Silicon Valley Regional sp... Rookie Inspiration Award  5728 Carrillo Cybernetics
6 Silicon Valley Regional sp... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1868 Space Cookies
6 Silicon Valley Regional sp... Volunteer of the Year  Anand Atreya
6 Silicon Valley Regional sp... Woodie Flowers Finalist Award  254 Travis Covington
The Cheesy Poofs
6 Smoky Mountains Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4462 Full Metal Jackets
6 Smoky Mountains Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2393 Robotichauns
6 Smoky Mountains Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3824 HVA RoHAWKtics
6 Smoky Mountains Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4265 Luke Buckner
Secret City Wildbots
6 Smoky Mountains Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2783 Marie Hansen
Engineers of Tomorrow
6 Smoky Mountains Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2614 MARS
6 Smoky Mountains Regional Highest Rookie Seed  5492 Winner's Circle Robotics
6 Smoky Mountains Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3966 L & N STEMpunks
6 Smoky Mountains Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3959 Morgan County Mech Tech
6 Smoky Mountains Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3824 HVA RoHAWKtics
6 Smoky Mountains Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  456 Siege Robotics
6 Smoky Mountains Regional Judges' Award  5338 RoboLoCo
6 Smoky Mountains Regional Judges' Award  5691 Team Tiger
6 Smoky Mountains Regional Quality Award sponsored by Motorola  3140 Flagship
6 Smoky Mountains Regional Regional Chairman's Award  1311 Kell Robotics
6 Smoky Mountains Regional Regional Engineering Inspiration Award  4265 Secret City Wildbots
6 Smoky Mountains Regional Regional Finalists  3959 Morgan County Mech Tech
6 Smoky Mountains Regional Regional Finalists  5338 RoboLoCo
6 Smoky Mountains Regional Regional Finalists  3201 Ross Rambotics
6 Smoky Mountains Regional Regional Winners  3824 HVA RoHAWKtics
6 Smoky Mountains Regional Regional Winners  2614 MARS
6 Smoky Mountains Regional Regional Winners  3492 P.A.R.T.s
6 Smoky Mountains Regional Rookie All Star Award  5571 RATCHET
6 Smoky Mountains Regional Rookie Inspiration Award  5492 Winner's Circle Robotics
6 Smoky Mountains Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4504 B. C. Robotics
6 Smoky Mountains Regional Volunteer of the Year  Dr. Roger Parsons
6 Smoky Mountains Regional Woodie Flowers Finalist Award  2614 Phillip Tucker
MARS
6 Western Canada Regional Creativity Award sponsored by Xerox  5064 Opcom
6 Western Canada Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2130 Alpha+
6 Western Canada Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2013 Cybergnomes
6 Western Canada Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3513 Rohnin Randles
Misfit Toys
6 Western Canada Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4604 Catherine Gorman
Intimitrons from Area 51
6 Western Canada Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4627 MANNING ROBOTICS
6 Western Canada Regional Highest Rookie Seed  5742 Gators
6 Western Canada Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3145 TeraViks
6 Western Canada Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3562 LiveWire
6 Western Canada Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  4627 MANNING ROBOTICS
6 Western Canada Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4334 Alberta Tech Alliance (ATA)
6 Western Canada Regional Judges' Award  5620 Community Team 1
6 Western Canada Regional Judges' Award  5630 Community Team 3
6 Western Canada Regional Judges' Award  5629 Community Team 2
6 Western Canada Regional Quality Award sponsored by Motorola  4719 Bulldogs
6 Western Canada Regional Regional Chairman's Award  5015 SWAT Bots Robotics
6 Western Canada Regional Regional Engineering Inspiration Award  4010 Nautilus
6 Western Canada Regional Regional Finalists  2013 Cybergnomes
6 Western Canada Regional Regional Finalists  5015 SWAT Bots Robotics
6 Western Canada Regional Regional Finalists  3513 Misfit Toys
6 Western Canada Regional Regional Winners  4719 Bulldogs
6 Western Canada Regional Regional Winners  2130 Alpha+
6 Western Canada Regional Regional Winners  5118 KHS
6 Western Canada Regional Rookie All Star Award  5725 Yotebot
6 Western Canada Regional Rookie Inspiration Award  5742 Gators
6 Western Canada Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3562 LiveWire
6 Western Canada Regional Volunteer of the Year  Phoebe Arcilla
6 Western Canada Regional Volunteer of the Year  Max Kaulback
6 Western Canada Regional Woodie Flowers Finalist Award  3562 Sue Stahlecker
LiveWire
6 Windsor Essex Great Lakes ... Creativity Award sponsored by Xerox  5024 Raider Robotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1325 Inverse Paradox
6 Windsor Essex Great Lakes ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2056 OP Robotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... FIRST Dean's List Finalist Award  1285 Shaqeeb Momen
The Big Bang
6 Windsor Essex Great Lakes ... FIRST Dean's List Finalist Award  4716 Alessio Symons
Purple Raiders
6 Windsor Essex Great Lakes ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3756 RamFerno
6 Windsor Essex Great Lakes ... Highest Rookie Seed  5426 E.J. Lajeunesse
6 Windsor Essex Great Lakes ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4525 Renaissance Robotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... Industrial Design Award sponsored by General M...  1114 Simbotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  772 Sabre Bytes
6 Windsor Essex Great Lakes ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3683 Team Dave
6 Windsor Essex Great Lakes ... Judges' Award  4525 Renaissance Robotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... Quality Award sponsored by Motorola  4343 MaxTech
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Chairman's Award  771 SWAT
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Engineering Inspiration Award  5024 Raider Robotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Finalists  1325 Inverse Paradox
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Finalists  3683 Team Dave
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Finalists  216 More RoboDawgs
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Winners  1114 Simbotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Winners  2056 OP Robotics
6 Windsor Essex Great Lakes ... Regional Winners  4903 Mustangs
6 Windsor Essex Great Lakes ... Rookie All Star Award  5689 CK Cyber Pack
6 Windsor Essex Great Lakes ... Rookie Inspiration Award  5483 GD-BOT
6 Windsor Essex Great Lakes ... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  772 Sabre Bytes
6 Windsor Essex Great Lakes ... Volunteer of the Year  Jeff Hagan
6 Windsor Essex Great Lakes ... Woodie Flowers Finalist Award  772 Lee Awad
Sabre Bytes
5 Buckeye Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1987 Broncobots
5 Buckeye Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2655 The Flying Platypi
5 Buckeye Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4269 CardinalBots
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4611 Liz Halter
O-Zone
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4611 Thomas VanFossen
O-Zone
5 Buckeye Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Highest Rookie Seed  5413 Stellar Robotics
5 Buckeye Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  695 FIRST Responders
5 Buckeye Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1592 Bionic Tigers
5 Buckeye Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1987 Broncobots
5 Buckeye Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  910 The Foley Freeze
5 Buckeye Regional Judges' Award  2252 The Mavericks
5 Buckeye Regional Quality Award sponsored by Motorola  120 Cleveland's Team
5 Buckeye Regional Regional Chairman's Award  3504 Girls of Steel
5 Buckeye Regional Regional Engineering Inspiration Award  379 RoboCats
5 Buckeye Regional Regional Finalists  5413 Stellar Robotics
5 Buckeye Regional Regional Finalists  48 Delphi E.L.I.T.E.
5 Buckeye Regional Regional Finalists  291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Regional Winners  379 RoboCats
5 Buckeye Regional Regional Winners  1592 Bionic Tigers
5 Buckeye Regional Regional Winners  3193 Falco Tech
5 Buckeye Regional Rookie All Star Award  5418 The Sonic Screwdrivers
5 Buckeye Regional Rookie Inspiration Award  5667 Team AIR
5 Buckeye Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  48 Delphi E.L.I.T.E.
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  Tim Dadula
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  Melody Buca
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  Arshawna Warren
5 Buckeye Regional Woodie Flowers Finalist Award  2655 Don Davenport
The Flying Platypi
5 Colorado Regional Creativity Award sponsored by Xerox  801 Horsepower
5 Colorado Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3354 TecDroid
5 Colorado Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1723 The FBI - FIRST Bots of Independence
5 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1245 Monica Mah
MoHi Shazbots
5 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1011 Hannah Baez
CRUSH
5 Colorado Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1730 Team Driven
5 Colorado Regional Highest Rookie Seed  5489 CSI Golden Eagle Robotics
5 Colorado Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1339 AngelBotics
5 Colorado Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  662 Rocky Mountain Robotics
5 Colorado Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3354 TecDroid
5 Colorado Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1619 Up-A-Creek Robotics
5 Colorado Regional Judges' Award  1245 MoHi Shazbots
5 Colorado Regional Quality Award sponsored by Motorola  2996 Cougars Gone Wired
5 Colorado Regional Regional Chairman's Award  4499 The Highlanders
5 Colorado Regional Regional Engineering Inspiration Award  1011 CRUSH
5 Colorado Regional Regional Finalists  1723 The FBI - FIRST Bots of Independence
5 Colorado Regional Regional Finalists  4499 The Highlanders
5 Colorado Regional Regional Finalists  5318 DigiDigger
5 Colorado Regional Regional Winners  1619 Up-A-Creek Robotics
5 Colorado Regional Regional Winners  1730 Team Driven
5 Colorado Regional Regional Winners  4593 Rapid Acceleration
5 Colorado Regional Rookie All Star Award  5493 SMAbotics AG
5 Colorado Regional Rookie Inspiration Award  5763 Lightning Robotics
5 Colorado Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1410 George Washington High School Robotics
5 Colorado Regional Woodie Flowers Finalist Award  4499 Tony English
The Highlanders
5 FIM District - Center Line... Creativity Award sponsored by Xerox  201 The FEDS
5 FIM District - Center Line... District Chairman's Award  68 Truck Town Thunder
5 FIM District - Center Line... District Engineering Inspiration Award  123 Team - Cosmos
5 FIM District - Center Line... District Event Finalist  1189 The Gearheads
5 FIM District - Center Line... District Event Finalist  4384 Benzene Bots
5 FIM District - Center Line... District Event Finalist  5711 Bathers
5 FIM District - Center Line... District Event Winner  2834 Bionic Black Hawks
5 FIM District - Center Line... District Event Winner  3098 The Captains
5 FIM District - Center Line... District Event Winner  4815 ELECTROPANTHERS
5 FIM District - Center Line... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4779 RoboSapiens
5 FIM District - Center Line... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3098 The Captains
5 FIM District - Center Line... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2604 Metal and Soul
5 FIM District - Center Line... Highest Rookie Seed  5478 Pershing Doughbots
5 FIM District - Center Line... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1701 RoboCubs
5 FIM District - Center Line... Industrial Design Award sponsored by General M...  4384 Benzene Bots
5 FIM District - Center Line... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  68 Truck Town Thunder
5 FIM District - Center Line... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2834 Bionic Black Hawks
5 FIM District - Center Line... Judges' Award  5239 Harper Woods Pioneers
5 FIM District - Center Line... Quality Award sponsored by Motorola  4961 Shock and Awe-sum
5 FIM District - Center Line... Rookie All Star Award  5532 The G.O.A.T.S
5 FIM District - Center Line... Rookie Inspiration Award  5478 Pershing Doughbots
5 FIM District - Center Line... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1189 The Gearheads
5 FIM District - Escanaba Event Creativity Award sponsored by Xerox  5505 Wildcat Robotics
5 FIM District - Escanaba Event District Chairman's Award  1322 Genesee Robotics Area Youth Team (GRAYT)
5 FIM District - Escanaba Event District Engineering Inspiration Award  2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
5 FIM District - Escanaba Event District Event Finalist  4391 BraveBots
5 FIM District - Escanaba Event District Event Finalist  857 Superior Roboworks
5 FIM District - Escanaba Event District Event Finalist  2586 Copper Bots
5 FIM District - Escanaba Event District Event Winner  2054 Tech Vikes
5 FIM District - Escanaba Event District Event Winner  66 The Flyers
5 FIM District - Escanaba Event District Event Winner  5712 Hemlock's Gray Matter
5 FIM District - Escanaba Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  66 The Flyers
5 FIM District - Escanaba Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  857 Superior Roboworks
5 FIM District - Escanaba Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5314 Ice Bots
5 FIM District - Escanaba Event Highest Rookie Seed  5505 Wildcat Robotics
5 FIM District - Escanaba Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  2586 Copper Bots
5 FIM District - Escanaba Event Industrial Design Award sponsored by General M...  4391 BraveBots
5 FIM District - Escanaba Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3617 Cold Logic
5 FIM District - Escanaba Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2054 Tech Vikes
5 FIM District - Escanaba Event Judges' Award  5486 Robotic Turmoil
5 FIM District - Escanaba Event Quality Award sponsored by Motorola  74 Team C.H.A.O.S.
5 FIM District - Escanaba Event Rookie All Star Award  5712 Hemlock's Gray Matter
5 FIM District - Escanaba Event Rookie Inspiration Award  5534 Onaway Onabots
5 FIM District - Escanaba Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  5547 The Talons
5 FIM District - Livonia Event Creativity Award sponsored by Xerox  2960 automation nation
5 FIM District - Livonia Event District Chairman's Award  548 Robostangs
5 FIM District - Livonia Event District Engineering Inspiration Award  217 ThunderChickens
5 FIM District - Livonia Event District Event Finalist  3641 The Flying Toasters
5 FIM District - Livonia Event District Event Finalist  503 Frog Force
5 FIM District - Livonia Event District Event Finalist  5756 R.E.C'in Crew
5 FIM District - Livonia Event District Event Winner  67 The HOT Team
5 FIM District - Livonia Event District Event Winner  548 Robostangs
5 FIM District - Livonia Event District Event Winner  4405 The Atoms Family
5 FIM District - Livonia Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3414 Hackbots
5 FIM District - Livonia Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  67 The HOT Team
5 FIM District - Livonia Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1250 Gator-Bots
5 FIM District - Livonia Event Highest Rookie Seed  5531 Orange Crush
5 FIM District - Livonia Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  2832 The Livonia Warriors
5 FIM District - Livonia Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5046 Jacked Up Jackets
5 FIM District - Livonia Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2832 The Livonia Warriors
5 FIM District - Livonia Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3641 The Flying Toasters
5 FIM District - Livonia Event Judges' Award  2048 Pink Panthers
5 FIM District - Livonia Event Quality Award sponsored by Motorola  5114 Titanium Tigers
5 FIM District - Livonia Event Rookie All Star Award  5530 The Lawnmowers
5 FIM District - Livonia Event Rookie Inspiration Award  5756 R.E.C'in Crew
5 FIM District - Livonia Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  27 Team RUSH
5 Finger Lakes Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1126 SPARX
5 Finger Lakes Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3044 Team 0xBE4
5 Finger Lakes Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3003 TAN(X)
5 Finger Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3173 Matt LaDuca
IgKnighters
5 Finger Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1511 Tess Kremer
Rolling Thunder
5 Finger Lakes Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
5 Finger Lakes Regional Highest Rookie Seed  5590 Alumiboti
5 Finger Lakes Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1405 Finney Falcons
5 Finger Lakes Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2791 Shaker Robotics
5 Finger Lakes Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  378 The Circuit Stompers
5 Finger Lakes Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1507 Warlocks
5 Finger Lakes Regional Judges' Award  2228 CougarTech
5 Finger Lakes Regional Quality Award sponsored by Motorola  3157 Eastridge Robotics
5 Finger Lakes Regional Regional Chairman's Award  4039 MakeShift Robotics
5 Finger Lakes Regional Regional Engineering Inspiration Award  3015 Ranger Robotics
5 Finger Lakes Regional Regional Finalists  5254 Robot Raiders
5 Finger Lakes Regional Regional Finalists  340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
5 Finger Lakes Regional Regional Finalists  174 Arctic Warriors
5 Finger Lakes Regional Regional Winners  4039 MakeShift Robotics
5 Finger Lakes Regional Regional Winners  3015 Ranger Robotics
5 Finger Lakes Regional Regional Winners  378 The Circuit Stompers
5 Finger Lakes Regional Rookie Inspiration Award  5433 Blinding Light
5 Finger Lakes Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1511 Rolling Thunder
5 Finger Lakes Regional Volunteer of the Year  Matt Campbell
5 Finger Lakes Regional Volunteer of the Year  1126 Dante Dilella
SPARX
5 Finger Lakes Regional Woodie Flowers Finalist Award  3015 Joe Gallina
Ranger Robotics
5 Greater DC Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3373 Team RoboHawk
5 Greater DC Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2537 Space RAIDers
5 Greater DC Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  383 Brazilian Machine
5 Greater DC Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2537 Gabriel Pellerano
Space RAIDers
5 Greater DC Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1885 Amr Metwally
ILITE Robotics
5 Greater DC Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  116 Epsilon Delta
5 Greater DC Regional Highest Rookie Seed  5549 Gryphons.exe
5 Greater DC Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1421 Team Chaos
5 Greater DC Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1389 The Body Electric
5 Greater DC Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  5243 Wildcat Robotics
5 Greater DC Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1418 Vae Victis
5 Greater DC Regional Judges' Award  2377 C Company
5 Greater DC Regional Quality Award sponsored by Motorola  3419 RoHawks
5 Greater DC Regional Regional Chairman's Award  1885 ILITE Robotics
5 Greater DC Regional Regional Engineering Inspiration Award  612 Chantilly Robotics
5 Greater DC Regional Regional Finalists  5243 Wildcat Robotics
5 Greater DC Regional Regional Finalists  116 Epsilon Delta
5 Greater DC Regional Regional Finalists  2377 C Company
5 Greater DC Regional Regional Winners  3419 RoHawks
5 Greater DC Regional Regional Winners  623 Cougar Robotics
5 Greater DC Regional Regional Winners  4541 CAV-ineers
5 Greater DC Regional Rookie All Star Award  5549 Gryphons.exe
5 Greater DC Regional Rookie Inspiration Award  5520 Duck and Cover
5 Greater DC Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3490 Viper Drive
5 Greater DC Regional Volunteer of the Year  Adam Levin
5 Greater DC Regional Woodie Flowers Finalist Award  383 Vitor Barbieri
Brazilian Machine
5 Hawaii Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3132 Thunder Down Under
5 Hawaii Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3881 WHEA Sharkbots
5 Hawaii Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4158 Leilehua Robotics
5 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3880 Courtney Nelson
Kealakehe Tiki Techs
5 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3881 Naia North
WHEA Sharkbots
5 Hawaii Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1972 Searing Engineering
5 Hawaii Regional Highest Rookie Seed  5749 Tokyo Technical Samurai
5 Hawaii Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  610 The Coyotes
5 Hawaii Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2438 'Iobotics
5 Hawaii Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2437 Lancer Robotics
5 Hawaii Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  368 Team Kika Mana
5 Hawaii Regional Judges' Award  1378 Hilo Viking Robotics
5 Hawaii Regional Quality Award sponsored by Motorola  11 MORT
5 Hawaii Regional Regional Chairman's Award  3132 Thunder Down Under
5 Hawaii Regional Regional Engineering Inspiration Award  3880 Kealakehe Tiki Techs
5 Hawaii Regional Regional Finalists  3132 Thunder Down Under
5 Hawaii Regional Regional Finalists  610 The Coyotes
5 Hawaii Regional Regional Finalists  3721 Charger Robotics
5 Hawaii Regional Regional Winners  359 Hawaiian Kids
5 Hawaii Regional Regional Winners  368 Team Kika Mana
5 Hawaii Regional Regional Winners  3880 Kealakehe Tiki Techs
5 Hawaii Regional Rookie All Star Award  5625 TrojanBots
5 Hawaii Regional Rookie Inspiration Award  5749 Tokyo Technical Samurai
5 Hawaii Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  2445 RoboKAP
5 Hawaii Regional Volunteer of the Year  Harmony Paz
5 Hawaii Regional Woodie Flowers Finalist Award  3008 Bryan Silver
Falcons
5 Hub City Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2848 The All Sparks
5 Hub City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4842 Botrregos
5 Hub City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3310 Black Hawk Robotics
5 Hub City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3310 Sam Selle
Black Hawk Robotics
5 Hub City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2410 Allison Megan
Blue Valley CAPS Metal Mustang Robotics
5 Hub City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4063 TriKzR4Kidz
5 Hub City Regional Highest Rookie Seed  5454 Wild Fire
5 Hub City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  647 Cyberwolves
5 Hub City Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3481 Bronc Botz
5 Hub City Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1817 Llano Estacado RoboRaiders
5 Hub City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4153 Project Y
5 Hub City Regional Judges' Award  5417 A-Team Eagle Robotics
5 Hub City Regional Quality Award sponsored by Motorola  2848 The All Sparks
5 Hub City Regional Regional Chairman's Award  2468 Team Appreciate
5 Hub City Regional Regional Engineering Inspiration Award  418 Purple Haze
5 Hub City Regional Regional Finalists  1817 Llano Estacado RoboRaiders
5 Hub City Regional Regional Finalists  2848 The All Sparks
5 Hub City Regional Regional Finalists  5771 Marfa Robohorns
5 Hub City Regional Regional Winners  2468 Team Appreciate
5 Hub City Regional Regional Winners  3310 Black Hawk Robotics
5 Hub City Regional Regional Winners  4799 Lazbuddie Robotics sponsored by Society of Women Engineers
5 Hub City Regional Rookie All Star Award  5454 Wild Fire
5 Hub City Regional Rookie Inspiration Award  5613 ThunderDogs
5 Hub City Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4403 ROULT
5 Hub City Regional Volunteer of the Year  1817 George Tan
Llano Estacado RoboRaiders
5 Hub City Regional Woodie Flowers Finalist Award  3005 Rachel Moore
ROBOCHARGERS
5 Las Vegas Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1251 TechTigers
5 Las Vegas Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  341 Miss Daisy
5 Las Vegas Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1661 Alyssa Furukawa
Griffitrons
5 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award  597 Jason Mares
Wolverines
5 Las Vegas Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  585 Cyber Penguins
5 Las Vegas Regional Highest Rookie Seed  5451 supernova
5 Las Vegas Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5012 Gryffingear
5 Las Vegas Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  148 Robowranglers
5 Las Vegas Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  597 Wolverines
5 Las Vegas Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3309 Friarbots
5 Las Vegas Regional Judges' Award  5451 supernova
5 Las Vegas Regional Quality Award sponsored by Motorola  1160 Titanium
5 Las Vegas Regional Regional Chairman's Award  597 Wolverines
5 Las Vegas Regional Regional Engineering Inspiration Award  60 Bionic Bulldogs
5 Las Vegas Regional Regional Finalists  60 Bionic Bulldogs
5 Las Vegas Regional Regional Finalists  3309 Friarbots
5 Las Vegas Regional Regional Finalists  4322 Clockwork Oranges
5 Las Vegas Regional Regional Winners  148 Robowranglers
5 Las Vegas Regional Regional Winners  987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional Regional Winners  5012 Gryffingear
5 Las Vegas Regional Rookie All Star Award  5429 Mountain Lions
5 Las Vegas Regional Rookie Inspiration Award  5480 FYRE
5 Las Vegas Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Las Vegas Regional Volunteer of the Year  Katina Loo
5 Las Vegas Regional Woodie Flowers Finalist Award  585 Danielle Evansic
Cyber Penguins
5 MAR District - Bridgewater... Creativity Award sponsored by Xerox  102 The Gearheads
5 MAR District - Bridgewater... District Chairman's Award  1676 The Pascack PI-oneers
5 MAR District - Bridgewater... District Engineering Inspiration Award  75 RoboRaiders
5 MAR District - Bridgewater... District Event Finalist  56 R.O.B.B.E.
5 MAR District - Bridgewater... District Event Finalist  2016 Mighty Monkey Wrenches
5 MAR District - Bridgewater... District Event Finalist  714 panthera
5 MAR District - Bridgewater... District Event Winner  1676 The Pascack PI-oneers
5 MAR District - Bridgewater... District Event Winner  1403 Cougar Robotics
5 MAR District - Bridgewater... District Event Winner  4653 Ironmen Robotics 4653
5 MAR District - Bridgewater... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2016 Mighty Monkey Wrenches
5 MAR District - Bridgewater... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  293 Team S.P.I.K.E.
5 MAR District - Bridgewater... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  193 MORT Beta
5 MAR District - Bridgewater... Highest Rookie Seed  5624 Tiger Tech
5 MAR District - Bridgewater... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3142 Aperture
5 MAR District - Bridgewater... Industrial Design Award sponsored by General M...  222 Tigertrons
5 MAR District - Bridgewater... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1676 The Pascack PI-oneers
5 MAR District - Bridgewater... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1626 Falcon Robotics
5 MAR District - Bridgewater... Judges' Award  5310 Eagles Apex
5 MAR District - Bridgewater... Quality Award sponsored by Motorola  1403 Cougar Robotics
5 MAR District - Bridgewater... Rookie All Star Award  5624 Tiger Tech
5 MAR District - Bridgewater... Rookie Inspiration Award  5490 Roarbots
5 MAR District - Bridgewater... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1811 FRESH
5 MAR District - Upper Darby... Creativity Award sponsored by Xerox  1391 The METAL MOOSE
5 MAR District - Upper Darby... District Chairman's Award  321 RoboLancers
5 MAR District - Upper Darby... District Engineering Inspiration Award  365 Miracle Workerz
5 MAR District - Upper Darby... District Event Finalist  316 LuNaTeCs
5 MAR District - Upper Darby... District Event Finalist  272 Cyber-Crusaders
5 MAR District - Upper Darby... District Event Finalist  5420 Velocity
5 MAR District - Upper Darby... District Event Winner  225 TechFire
5 MAR District - Upper Darby... District Event Winner  2607 The Fighting RoboVikings
5 MAR District - Upper Darby... District Event Winner  4460 Green MASHine
5 MAR District - Upper Darby... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  103 Cybersonics
5 MAR District - Upper Darby... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  225 TechFire
5 MAR District - Upper Darby... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1712 Dawgma
5 MAR District - Upper Darby... Highest Rookie Seed  5404 North Penn Montco Robotics
5 MAR District - Upper Darby... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4575 The Tin Mints
5 MAR District - Upper Darby... Industrial Design Award sponsored by General M...  2607 The Fighting RoboVikings
5 MAR District - Upper Darby... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  316 LuNaTeCs
5 MAR District - Upper Darby... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  272 Cyber-Crusaders
5 MAR District - Upper Darby... Judges' Award  4460 Green MASHine
5 MAR District - Upper Darby... Quality Award sponsored by Motorola  357 Royal Assault
5 MAR District - Upper Darby... Rookie All Star Award  5404 North Penn Montco Robotics
5 MAR District - Upper Darby... Rookie Inspiration Award  5401 Fightin' Robotic Owls
5 MAR District - Upper Darby... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  87 Red Devils
5 NE District - Hartford Event Creativity Award sponsored by Xerox  4055 N R G (Northwestern Robotics Gearheads)
5 NE District - Hartford Event District Chairman's Award  230 Gaelhawks
5 NE District - Hartford Event District Engineering Inspiration Award  2067 Apple Pi
5 NE District - Hartford Event District Event Finalist  2067 Apple Pi
5 NE District - Hartford Event District Event Finalist  2170 Titanium Tomahawks
5 NE District - Hartford Event District Event Finalist  3464 Sim-City
5 NE District - Hartford Event District Event Winner  195 Cyber Knights
5 NE District - Hartford Event District Event Winner  230 Gaelhawks
5 NE District - Hartford Event District Event Winner  2064 The Panther Project
5 NE District - Hartford Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  839 Rosie Robotics
5 NE District - Hartford Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2836 Team Beta
5 NE District - Hartford Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1991 Dragons
5 NE District - Hartford Event Highest Rookie Seed  5746 Valley Regional Robotics
5 NE District - Hartford Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  571 Team Paragon
5 NE District - Hartford Event Industrial Design Award sponsored by General M...  2170 Titanium Tomahawks
5 NE District - Hartford Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1699 Robocats
5 NE District - Hartford Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  467 Shrewsbury Colonials
5 NE District - Hartford Event Judges' Award  228 GUS Robotics
5 NE District - Hartford Event Quality Award sponsored by Motorola  195 Cyber Knights
5 NE District - Hartford Event Rookie All Star Award  5686 Wirecats
5 NE District - Hartford Event Rookie Inspiration Award  5746 Valley Regional Robotics
5 NE District - Hartford Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1124 UberBots
5 NE District - Northeastern... Creativity Award sponsored by Xerox  2084 Robots by the C
5 NE District - Northeastern... District Chairman's Award  1519 Mechanical Mayhem
5 NE District - Northeastern... District Engineering Inspiration Award  172 Northern Force
5 NE District - Northeastern... District Event Finalist  1768 Robo Chiefs
5 NE District - Northeastern... District Event Finalist  2877 LigerBots
5 NE District - Northeastern... District Event Finalist  663 Robonauts
5 NE District - Northeastern... District Event Winner  1519 Mechanical Mayhem
5 NE District - Northeastern... District Event Winner  125 NUTRONS
5 NE District - Northeastern... District Event Winner  1786 The Robotics Team
5 NE District - Northeastern... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  166 Chop Shop
5 NE District - Northeastern... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  69 HYPER
5 NE District - Northeastern... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4909 Bionics
5 NE District - Northeastern... Highest Rookie Seed  5735 Control Freaks
5 NE District - Northeastern... Imagery Award in honor of Jack Kamen  2423 The KwarQs
5 NE District - Northeastern... Industrial Design Award sponsored by General M...  1768 Robo Chiefs
5 NE District - Northeastern... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1027 Project Jabberwocky
5 NE District - Northeastern... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  125 NUTRONS
5 NE District - Northeastern... Judges' Award  126 Gael Force
5 NE District - Northeastern... Quality Award sponsored by Motorola  1073 The Force Team
5 NE District - Northeastern... Rookie All Star Award  5459 Ipswich TIGERS (Technologically Inclined Group of Engin...
5 NE District - Northeastern... Rookie Inspiration Award  5491 Cognitive Hazard
5 NE District - Northeastern... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4176 Iron Tigers
5 North Bay Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2386 Trojans
5 North Bay Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1334 Red Devils
5 North Bay Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4678 CyberCavs
5 North Bay Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2994 Sam McCracken
ASTECHZ
5 North Bay Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2013 Taylor Jacksh
Cybergnomes
5 North Bay Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4069 Lo-Ellen Robotics
5 North Bay Regional Highest Rookie Seed  5672 Warriors
5 North Bay Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4525 Renaissance Robotics
5 North Bay Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4001 Retro-Rams
5 North Bay Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  4001 Retro-Rams
5 North Bay Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1310 RUNNYMEDE ROBOTICS
5 North Bay Regional Judges' Award  4946 ALPHA DOGS
5 North Bay Regional Quality Award sponsored by Motorola  2200 MMRambotics
5 North Bay Regional Regional Chairman's Award  1305 Ice Cubed
5 North Bay Regional Regional Engineering Inspiration Award  781 Kinetic Knights
5 North Bay Regional Regional Finalists  4001 Retro-Rams
5 North Bay Regional Regional Finalists  4917 Sir Lancer Bots
5 North Bay Regional Regional Finalists  3710 FSS Cyber Falcons
5 North Bay Regional Regional Winners  4678 CyberCavs
5 North Bay Regional Regional Winners  1310 RUNNYMEDE ROBOTICS
5 North Bay Regional Regional Winners  2013 Cybergnomes
5 North Bay Regional Rookie All Star Award  5409 Chargers
5 North Bay Regional Rookie Inspiration Award  5672 Warriors
5 North Bay Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4476 W.A.F.F.L.E.S.
5 North Bay Regional Volunteer of the Year  1305 Bev Carmichael
Ice Cubed
5 North Bay Regional Volunteer of the Year  1305 Anthony Koziol
Ice Cubed
5 North Bay Regional Woodie Flowers Finalist Award  1310 Dave Edwards
RUNNYMEDE ROBOTICS
5 Oklahoma Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1750 ThunderStorm Robotics
5 Oklahoma Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1296 Full Metal Jackets
5 Oklahoma Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2950 Marcos Ibanez
Devastators
5 Oklahoma Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1209 Braeden Williams
Robo Hornets
5 Oklahoma Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4933 Code Green
5 Oklahoma Regional Highest Rookie Seed  5548 Psi Factor
5 Oklahoma Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2395 OKC 4-H Robotics - Ninja Monkees
5 Oklahoma Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1806 S.W.A.T.
5 Oklahoma Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4522 Team SCREAM
5 Oklahoma Regional Judges' Award  4959 Millennium Falcons
5 Oklahoma Regional Quality Award sponsored by Motorola  1448 Parsons Vikings
5 Oklahoma Regional Regional Chairman's Award  932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Regional Engineering Inspiration Award  5006 Apophis
5 Oklahoma Regional Regional Finalists  1775 Tigerbytes
5 Oklahoma Regional Regional Finalists  1296 Full Metal Jackets
5 Oklahoma Regional Regional Finalists  3507 Ubotics
5 Oklahoma Regional Regional Winners  1806 S.W.A.T.
5 Oklahoma Regional Regional Winners  4522 Team SCREAM
5 Oklahoma Regional Regional Winners  932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Rookie All Star Award  5730 The Professionals
5 Oklahoma Regional Rookie Inspiration Award  5578 Metro Mechanical Monsters
5 Oklahoma Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  2388 Pirate Robotics
5 Oklahoma Regional Volunteer of the Year  1561 Mark Cisneros
ROBODUCKS
5 Oklahoma Regional Woodie Flowers Finalist Award  3931 Ann Fairburn
Cockadoodle Dominators
5 Peachtree Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1261 Robo Lions
5 Peachtree Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4707 TEAM FORCE
5 Peachtree Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  283 The Generals
5 Peachtree Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2974 Keren Park
Walton Robotics
5 Peachtree Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4468 Nicholas Weddington
Fernbank LINKS
5 Peachtree Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2973 Mad Rockers
5 Peachtree Regional Highest Rookie Seed  5608 Lassiter Robotics
5 Peachtree Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5336 Longhorn
5 Peachtree Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2974 Walton Robotics
5 Peachtree Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  5582 Rex Machina
5 Peachtree Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4026 Global Dynamics
5 Peachtree Regional Judges' Award  1127 Lotus Robotics
5 Peachtree Regional Quality Award sponsored by Motorola  1746 OTTO
5 Peachtree Regional Regional Chairman's Award  4013 Clockwork Mania
5 Peachtree Regional Regional Engineering Inspiration Award  4468 Fernbank LINKS
5 Peachtree Regional Regional Finalists  4468 Fernbank LINKS
5 Peachtree Regional Regional Finalists  5608 Lassiter Robotics
5 Peachtree Regional Regional Finalists  3653 BotCats
5 Peachtree Regional Regional Winners  4188 Columbus Space Program
5 Peachtree Regional Regional Winners  343 Metal-In-Motion
5 Peachtree Regional Regional Winners  108 SigmaC@T Robotic Team
5 Peachtree Regional Rookie All Star Award  5582 Rex Machina
5 Peachtree Regional Rookie Inspiration Award  5536 TITANS
5 Peachtree Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3410 L.I.F.E.
5 Peachtree Regional Volunteer of the Year  Jan Spurlin
5 Peachtree Regional Woodie Flowers Finalist Award  4707 Abraham Dauhajre
TEAM FORCE
5 PNW District - Auburn Event Creativity Award sponsored by Xerox  1425 Error Code Xero
5 PNW District - Auburn Event District Chairman's Award  3219 TREAD
5 PNW District - Auburn Event District Engineering Inspiration Award  3574 HIGH TEKERZ
5 PNW District - Auburn Event District Event Finalist  3574 HIGH TEKERZ
5 PNW District - Auburn Event District Event Finalist  4469 R.A.I.D. (Raider Artificial Intelligence DIvision)
5 PNW District - Auburn Event District Event Finalist  2555 RoboRams
5 PNW District - Auburn Event District Event Winner  2522 Royal Robotics
5 PNW District - Auburn Event District Event Winner  360 The Revolution
5 PNW District - Auburn Event District Event Winner  4304 Iron Rams
5 PNW District - Auburn Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1258 SeaBot
5 PNW District - Auburn Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4469 R.A.I.D. (Raider Artificial Intelligence DIvision)
5 PNW District - Auburn Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4060 S.W.A.G.
5 PNW District - Auburn Event Highest Rookie Seed  5748 Adna Pirates
5 PNW District - Auburn Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1899 Saints Robotics
5 PNW District - Auburn Event Industrial Design Award sponsored by General M...  2522 Royal Robotics
5 PNW District - Auburn Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2522 Royal Robotics
5 PNW District - Auburn Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  948 NRG (Newport Robotics Group)
5 PNW District - Auburn Event Judges' Award  3393 Horns of Havoc
5 PNW District - Auburn Event Quality Award sponsored by Motorola  360 The Revolution
5 PNW District - Auburn Event Rookie All Star Award  5683 RAVE
5 PNW District - Auburn Event Rookie Inspiration Award  5588 Holy Names Academy
5 PNW District - Auburn Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4304 Iron Rams
5 PNW District - Philomath Event Creativity Award sponsored by Xerox  4043 NerdHerd
5 PNW District - Philomath Event District Chairman's Award  1983 Skunk Works Robotics
5 PNW District - Philomath Event District Engineering Inspiration Award  3024 My Favorite Team
5 PNW District - Philomath Event District Event Finalist  2550 Skynet
5 PNW District - Philomath Event District Event Finalist  2990 Hotwire
5 PNW District - Philomath Event District Event Finalist  4127 LoggerBots
5 PNW District - Philomath Event District Event Winner  1983 Skunk Works Robotics
5 PNW District - Philomath Event District Event Winner  955 CV Robotics
5 PNW District - Philomath Event District Event Winner  847 PHRED
5 PNW District - Philomath Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2811 StormBots
5 PNW District - Philomath Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2521 SERT
5 PNW District - Philomath Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  957 SWARM
5 PNW District - Philomath Event Highest Rookie Seed  5450 Intergalactic Order of Robots
5 PNW District - Philomath Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  847 PHRED
5 PNW District - Philomath Event Industrial Design Award sponsored by General M...  955 CV Robotics
5 PNW District - Philomath Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1983 Skunk Works Robotics
5 PNW District - Philomath Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2002 Tualatin Robotics
5 PNW District - Philomath Event Judges' Award  2990 Hotwire
5 PNW District - Philomath Event Quality Award sponsored by Motorola  5085 LakerBots
5 PNW District - Philomath Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1510 Wildcats
5 SBPLI Long Island Regional Creativity Award sponsored by Xerox  28 Pierson Whalers
5 SBPLI Long Island Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2638 Rebels
5 SBPLI Long Island Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  358 Robotic Eagles
5 SBPLI Long Island Regional FIRST Dean's List Finalist Award  884 Christopher Meacham
Mechanical Mules
5 SBPLI Long Island Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4458 Kevin Hatton
Infernobotix
5 SBPLI Long Island Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2601 Steel Hawks
5 SBPLI Long Island Regional Highest Rookie Seed  5659 Team Supreme
5 SBPLI Long Island Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3171 P.R.I.D.E
5 SBPLI Long Island Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  5016 Huntington Robotics
5 SBPLI Long Island Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2638 Rebels
5 SBPLI Long Island Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  527 Red Dragons
5 SBPLI Long Island Regional Judges' Award  287 Floyd
5 SBPLI Long Island Regional Quality Award sponsored by Motorola  271 Mechanical Marauders
5 SBPLI Long Island Regional Regional Chairman's Award  1156 Under Control
5 SBPLI Long Island Regional Regional Engineering Inspiration Award  329 Raiders
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists  1690 Orbit
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists  263 Sachem Aftershock
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists  601 BayBots
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winners  3171 P.R.I.D.E
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winners  3950 Robo Gym
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winners  3137 T-Birds
5 SBPLI Long Island Regional Rookie All Star Award  5659 Team Supreme
5 SBPLI Long Island Regional Rookie Inspiration Award  5736 Kingsmen
5 SBPLI Long Island Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1601 QS1601
5 SBPLI Long Island Regional Volunteer of the Year  Lynda Adams
5 SBPLI Long Island Regional Volunteer of the Year  Ed Felix
5 SBPLI Long Island Regional Woodie Flowers Finalist Award  329 Tom Boehm
Raiders
5 Ventura Regional Creativity Award sponsored by Xerox  399 Eagle Robotics
5 Ventura Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3512 Spartatroniks
5 Ventura Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  330 The Beach Bots
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4964 Cynthia Erenas
LA Streetbots
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4201 Maleko Bravo
Vitruvian Bots
5 Ventura Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3925 Circuit of Life
5 Ventura Regional Highest Rookie Seed  5529 Visalia Vanquishers
5 Ventura Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1266 The Devil Duckies
5 Ventura Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4201 Vitruvian Bots
5 Ventura Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1515 MorTorq
5 Ventura Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1717 D'Penguineers
5 Ventura Regional Judges' Award  599 Robodox
5 Ventura Regional Quality Award sponsored by Motorola  696 Circuit Breakers
5 Ventura Regional Regional Chairman's Award  399 Eagle Robotics
5 Ventura Regional Regional Engineering Inspiration Award  1515 MorTorq
5 Ventura Regional Regional Finalists  3512 Spartatroniks
5 Ventura Regional Regional Finalists  4201 Vitruvian Bots
5 Ventura Regional Regional Finalists  3970 Duncan Dynamics
5 Ventura Regional Regional Winners  330 The Beach Bots
5 Ventura Regional Regional Winners  1717 D'Penguineers
5 Ventura Regional Regional Winners  2761 IronHorse Robotics
5 Ventura Regional Rookie All Star Award  5678 Knightrise
5 Ventura Regional Rookie Inspiration Award  5529 Visalia Vanquishers
5 Ventura Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1159 Ramona Rampage
5 Ventura Regional Volunteer of the Year  Velma Lomax
5 Ventura Regional Woodie Flowers Finalist Award  696 David Black
Circuit Breakers
4 Arizona East Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4183 Bit Buckets
4 Arizona East Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2375 Dragon Robotics
4 Arizona East Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  60 Bionic Bulldogs
4 Arizona East Regional FIRST Dean's List Finalist Award  60 Rebecca Leggett
Bionic Bulldogs
4 Arizona East Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2486 David Tafoya
CocoNuts
4 Arizona East Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2486 CocoNuts
4 Arizona East Regional Highest Rookie Seed  5475 Thunder
4 Arizona East Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1538 The Holy Cows
4 Arizona East Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3944 All Knights
4 Arizona East Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  4146 Sabercats
4 Arizona East Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2478 Westwood Robotics
4 Arizona East Regional Judges' Award  3158 TECBOT
4 Arizona East Regional Quality Award sponsored by Motorola  1538 The Holy Cows
4 Arizona East Regional Regional Chairman's Award  1011 CRUSH
4 Arizona East Regional Regional Engineering Inspiration Award  1700 Gatorbotics
4 Arizona East Regional Regional Finalists  1538 The Holy Cows
4 Arizona East Regional Regional Finalists  60 Bionic Bulldogs
4 Arizona East Regional Regional Finalists  4496 Sonoran Storm Robotics
4 Arizona East Regional Regional Winners  4183 Bit Buckets
4 Arizona East Regional Regional Winners  3944 All Knights
4 Arizona East Regional Regional Winners  4146 Sabercats
4 Arizona East Regional Rookie All Star Award  5465 BinaryBots
4 Arizona East Regional Rookie Inspiration Award  5539 DVHS Cyborgs
4 Arizona East Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1828 BoxerBots
4 Arizona East Regional Volunteer of the Year  698 Austin Kipp
Hamilton Microbots
4 Arizona East Regional Woodie Flowers Finalist Award  60 George Williams
Bionic Bulldogs
4 Bayou Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3937 Breakaway
4 Bayou Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2973 Mad Rockers
4 Bayou Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  179 The Children of the Swamp
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3337 Danielle Massey
Panthrobotics
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1912 Ben Rowley
Team Combustion
4 Bayou Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2080 Torbotics
4 Bayou Regional Highest Rookie Seed  5416 TaRDIS
4 Bayou Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1622 Team Spyder
4 Bayou Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3959 Morgan County Mech Tech
4 Bayou Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1622 Team Spyder
4 Bayou Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3310 Black Hawk Robotics
4 Bayou Regional Judges' Award  2383 Ninjineers
4 Bayou Regional Quality Award sponsored by Motorola  456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Regional Chairman's Award  3337 Panthrobotics
4 Bayou Regional Regional Engineering Inspiration Award  1477 Texas Torque
4 Bayou Regional Regional Finalists  456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Regional Finalists  364 Team Fusion
4 Bayou Regional Regional Finalists  1927 Tempest
4 Bayou Regional Regional Winners  3937 Breakaway
4 Bayou Regional Regional Winners  3039 Wildcat Robotics
4 Bayou Regional Regional Winners  3946 Tiger Robotics
4 Bayou Regional Rookie All Star Award  5416 TaRDIS
4 Bayou Regional Rookie Inspiration Award  5785 The Shield
4 Bayou Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3337 Panthrobotics
4 Bayou Regional Volunteer of the Year  3337 Daniel Eiland
Panthrobotics
4 Bayou Regional Woodie Flowers Finalist Award  456 Chuck Dickerson
Siege Robotics
4 Central Illinois Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1756 Argos
4 Central Illinois Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2220 Blue Twilight
4 Central Illinois Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4143 MARS/ WARS
4 Central Illinois Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4156 Ethan Blomberg
Ninjaneers
4 Central Illinois Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2039 Addie Longberry
Rockford Robotics
4 Central Illinois Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4646 Team ASAP
4 Central Illinois Regional Highest Rookie Seed  5442 Mechanical Monarchy
4 Central Illinois Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2040 DERT
4 Central Illinois Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4028 The Beak Squad
4 Central Illinois Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2220 Blue Twilight
4 Central Illinois Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2512 Duluth East Daredevils
4 Central Illinois Regional Judges' Award  1739 Chicago Knights
4 Central Illinois Regional Quality Award sponsored by Motorola  2481 Roboteers
4 Central Illinois Regional Regional Chairman's Award  2039 Rockford Robotics
4 Central Illinois Regional Regional Engineering Inspiration Award  876 Thunder Robotics
4 Central Illinois Regional Regional Finalists  2512 Duluth East Daredevils
4 Central Illinois Regional Regional Finalists  4143 MARS/ WARS
4 Central Illinois Regional Regional Finalists  4212 Techno Ferrets
4 Central Illinois Regional Regional Winners  2481 Roboteers
4 Central Illinois Regional Regional Winners  1756 Argos
4 Central Illinois Regional Regional Winners  2220 Blue Twilight
4 Central Illinois Regional Rookie All Star Award  5442 Mechanical Monarchy
4 Central Illinois Regional Rookie Inspiration Award  5665 GoldenHorn
4 Central Illinois Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3528 Up Next
4 Central Illinois Regional Volunteer of the Year  Vera Koch
4 Central Illinois Regional Woodie Flowers Finalist Award  4143 John Johnson
MARS/ WARS
4 FIM District - Great Lakes... Creativity Award sponsored by Xerox  5622 Green Hornets
4 FIM District - Great Lakes... District Chairman's Award  3618 Petoskey Paladins
4 FIM District - Great Lakes... District Engineering Inspiration Award  2619 The Charge
4 FIM District - Great Lakes... District Event Finalist  5509 Like a Boss.
4 FIM District - Great Lakes... District Event Finalist  1506 Metal Muscle
4 FIM District - Great Lakes... District Event Finalist  5229 Heritage Hawkbots
4 FIM District - Great Lakes... District Event Winner  314 The Megatron Oracles
4 FIM District - Great Lakes... District Event Winner  2619 The Charge
4 FIM District - Great Lakes... District Event Winner  5712 Hemlock's Gray Matter
4 FIM District - Great Lakes... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1506 Metal Muscle
4 FIM District - Great Lakes... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  314 The Megatron Oracles
4 FIM District - Great Lakes... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3770 BlitzCreek
4 FIM District - Great Lakes... Highest Rookie Seed  5603 Rise of the Warrior Bots
4 FIM District - Great Lakes... Imagery Award in honor of Jack Kamen  302 The Dragons
4 FIM District - Great Lakes... Industrial Design Award sponsored by General M...  3570 Pheonix
4 FIM District - Great Lakes... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  5424 Rogue Robots
4 FIM District - Great Lakes... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  910 The Foley Freeze
4 FIM District - Great Lakes... Judges' Award  4819 Flat Mountain Mechanics
4 FIM District - Great Lakes... Quality Award sponsored by Motorola  5216 E-Ville Empire
4 FIM District - Great Lakes... Rookie All Star Award  5603 Rise of the Warrior Bots
4 FIM District - Great Lakes... Rookie Inspiration Award  5538 SV Vikings
4 FIM District - Great Lakes... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  5712 Hemlock's Gray Matter
4 FIM District - St. Joseph ... Creativity Award sponsored by Xerox  494 Martians
4 FIM District - St. Joseph ... District Chairman's Award  3547 Virus
4 FIM District - St. Joseph ... District Engineering Inspiration Award  2767 Stryke Force
4 FIM District - St. Joseph ... District Event Finalist  70 More Martians
4 FIM District - St. Joseph ... District Event Finalist  494 Martians
4 FIM District - St. Joseph ... District Event Finalist  5623 Robotic Rams
4 FIM District - St. Joseph ... District Event Winner  3452 GreengineerZ
4 FIM District - St. Joseph ... District Event Winner  469 Las Guerrillas
4 FIM District - St. Joseph ... District Event Winner  5501 Bobcats
4 FIM District - St. Joseph ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4377 Boyne City Blaze
4 FIM District - St. Joseph ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2474 Excel
4 FIM District - St. Joseph ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3688 Norsemen
4 FIM District - St. Joseph ... Highest Rookie Seed  5745 Gearheads
4 FIM District - St. Joseph ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5069 The Iron Giants
4 FIM District - St. Joseph ... Industrial Design Award sponsored by General M...  469 Las Guerrillas
4 FIM District - St. Joseph ... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2959 Robotarians
4 FIM District - St. Joseph ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3875 Red Storm Robotics
4 FIM District - St. Joseph ... Judges' Award  70 More Martians
4 FIM District - St. Joseph ... Quality Award sponsored by Motorola  3452 GreengineerZ
4 FIM District - St. Joseph ... Rookie All Star Award  5745 Gearheads
4 FIM District - St. Joseph ... Rookie Inspiration Award  5675 Mattawan WiredCats
4 FIM District - St. Joseph ... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4325 RoboRangers
4 FIM District - West Michig... Creativity Award sponsored by Xerox  2405 TechnoTrojans
4 FIM District - West Michig... District Chairman's Award  1718 The Fighting Pi
4 FIM District - West Michig... District Engineering Inspiration Award  226 Hammerheads
4 FIM District - West Michig... District Event Finalist  4967 That ONE Team - Our Next Engineers
4 FIM District - West Michig... District Event Finalist  107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
4 FIM District - West Michig... District Event Finalist  3603 Reed City Cyber Coyotes
4 FIM District - West Michig... District Event Winner  1918 NC GEARS
4 FIM District - West Michig... District Event Winner  2137 TORC
4 FIM District - West Michig... District Event Winner  2405 TechnoTrojans
4 FIM District - West Michig... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  141 WOBOT
4 FIM District - West Michig... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1918 NC GEARS
4 FIM District - West Michig... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2137 TORC
4 FIM District - West Michig... Highest Rookie Seed  5470 Broncos
4 FIM District - West Michig... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4956 White Lake "Robosharks"
4 FIM District - West Michig... Industrial Design Award sponsored by General M...  4967 That ONE Team - Our Next Engineers
4 FIM District - West Michig... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2137 TORC
4 FIM District - West Michig... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  74 Team C.H.A.O.S.
4 FIM District - West Michig... Judges' Award  4003 TriSonics
4 FIM District - West Michig... Quality Award sponsored by Motorola  2771 Code Red Robotics / Stray Dogs
4 FIM District - West Michig... Rookie All Star Award  5559 Gear Grinders
4 FIM District - West Michig... Rookie Inspiration Award  5473 Team Spitfire.
4 FIM District - West Michig... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  3357 COMETS
4 FRC Festival de Robotique ... Creativity Award sponsored by Xerox  3985 Sonic Howl
4 FRC Festival de Robotique ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5553 Robo'lyon
4 FRC Festival de Robotique ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2590 Nemesis
4 FRC Festival de Robotique ... FIRST Dean's List Finalist Award  3990 Emilie Dufour
Tech for Kids
4 FRC Festival de Robotique ... FIRST Dean's List Finalist Award  4947 Bruno Côté
Fenix
4 FRC Festival de Robotique ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3990 Tech for Kids
4 FRC Festival de Robotique ... Highest Rookie Seed  5618 PLS
4 FRC Festival de Robotique ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5179 Les Sénateurs
4 FRC Festival de Robotique ... Industrial Design Award sponsored by General M...  3360 Hyperion
4 FRC Festival de Robotique ... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3360 Hyperion
4 FRC Festival de Robotique ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4947 Fenix
4 FRC Festival de Robotique ... Judges' Award  3981 Les LOUPS
4 FRC Festival de Robotique ... Quality Award sponsored by Motorola  3986 Express-O
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Chairman's Award  1511 Rolling Thunder
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Engineering Inspiration Award  2626 Evolution
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Finalists  3996 RIKITIK
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Finalists  3117 Harfangs
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Finalists  5443 Les PATenteux
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Winners  3360 Hyperion
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Winners  2590 Nemesis
4 FRC Festival de Robotique ... Regional Winners  5528 Ultime
4 FRC Festival de Robotique ... Rookie All Star Award  5528 Ultime
4 FRC Festival de Robotique ... Rookie Inspiration Award  5443 Les PATenteux
4 FRC Festival de Robotique ... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  5444 VObotik
4 FRC Festival de Robotique ... Volunteer of the Year  Philippe Perry
4 FRC Festival de Robotique ... Woodie Flowers Finalist Award  3386 Carlos Ruella
Tornades
4 IN District - Purdue Event Creativity Award sponsored by Xerox  71 Team Hammond
4 IN District - Purdue Event District Chairman's Award  4272 Maverick Boiler Robotics
4 IN District - Purdue Event District Engineering Inspiration Award  1741 Red Alert
4 IN District - Purdue Event District Event Finalist  447 Team Roboto
4 IN District - Purdue Event District Event Finalist  1747 Harrison Boiler Robotics
4 IN District - Purdue Event District Event Finalist  5402 Iron Kings
4 IN District - Purdue Event District Event Winner  234 Cyber Blue
4 IN District - Purdue Event District Event Winner  1024 Kil-A-Bytes
4 IN District - Purdue Event District Event Winner  2197 Las Pumas
4 IN District - Purdue Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1747 Harrison Boiler Robotics
4 IN District - Purdue Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3947 The Last Crusaders
4 IN District - Purdue Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2171 RoboDogs
4 IN District - Purdue Event Highest Rookie Seed  5484 Memento Vitam
4 IN District - Purdue Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  3176 Purple Precision
4 IN District - Purdue Event Industrial Design Award sponsored by General M...  4485 Tribe Tech Robotics
4 IN District - Purdue Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  4272 Maverick Boiler Robotics
4 IN District - Purdue Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  868 TechHOUNDS
4 IN District - Purdue Event Judges' Award  135 Penn Robotics
4 IN District - Purdue Event Quality Award sponsored by Motorola  5188 Classified Robotics
4 IN District - Purdue Event Rookie All Star Award  5484 Memento Vitam
4 IN District - Purdue Event Rookie Inspiration Award  5403 Aluminosity
4 IN District - Purdue Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  45 TechnoKats Robotics Team
4 MAR District - Seneca Event Creativity Award sponsored by Xerox  25 Raider Robotix
4 MAR District - Seneca Event District Chairman's Award  1218 Vulcan Robotics
4 MAR District - Seneca Event District Engineering Inspiration Award  2729 Storm Robotics Team
4 MAR District - Seneca Event District Event Finalist  1647 Iron Devils
4 MAR District - Seneca Event District Event Finalist  223 Xtreme Heat
4 MAR District - Seneca Event District Event Finalist  2559 Normality Zero
4 MAR District - Seneca Event District Event Winner  1640 Sab-BOT-age
4 MAR District - Seneca Event District Event Winner  1218 Vulcan Robotics
4 MAR District - Seneca Event District Event Winner  5113 Combustible Lemons
4 MAR District - Seneca Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  203 One TUFF Team (Team United for FIRST)
4 MAR District - Seneca Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1089 Team Mercury
4 MAR District - Seneca Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  87 Red Devils
4 MAR District - Seneca Event Highest Rookie Seed  5684 Iron Mechs
4 MAR District - Seneca Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5113 Combustible Lemons
4 MAR District - Seneca Event Industrial Design Award sponsored by General M...  2016 Mighty Monkey Wrenches
4 MAR District - Seneca Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2191 Flux Core
4 MAR District - Seneca Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1647 Iron Devils
4 MAR District - Seneca Event Judges' Award  2191 Flux Core
4 MAR District - Seneca Event Quality Award sponsored by Motorola  1640 Sab-BOT-age
4 MAR District - Seneca Event Rookie All Star Award  5420 Velocity
4 MAR District - Seneca Event Rookie Inspiration Award  5640 Pegasus Robotics
4 MAR District - Seneca Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  2180 Zero Gravity
4 NE District - Rhode Island... Creativity Award sponsored by Xerox  1100 The T-Hawks
4 NE District - Rhode Island... District Chairman's Award  558 Robo Squad
4 NE District - Rhode Island... District Engineering Inspiration Award  78 AIR Strike
4 NE District - Rhode Island... District Event Finalist  61 The Intimidators
4 NE District - Rhode Island... District Event Finalist  176 Aces High
4 NE District - Rhode Island... District Event Finalist  2079 4H ALARM Robotics
4 NE District - Rhode Island... District Event Winner  1735 Green Reapers
4 NE District - Rhode Island... District Event Winner  1100 The T-Hawks
4 NE District - Rhode Island... District Event Winner  2523 Tech Storm
4 NE District - Rhode Island... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4761 The Robockets
4 NE District - Rhode Island... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  157 AZTECHS
4 NE District - Rhode Island... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  237 Black Magic Robotics
4 NE District - Rhode Island... Highest Rookie Seed  5494 Bizarbots Robotics
4 NE District - Rhode Island... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4055 N R G (Northwestern Robotics Gearheads)
4 NE District - Rhode Island... Industrial Design Award sponsored by General M...  125 NUTRONS
4 NE District - Rhode Island... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1517 The Lumberjacks
4 NE District - Rhode Island... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  176 Aces High
4 NE District - Rhode Island... Judges' Award  716 Who'sCTEKS
4 NE District - Rhode Island... Quality Award sponsored by Motorola  61 The Intimidators
4 NE District - Rhode Island... Rookie All Star Award  5494 Bizarbots Robotics
4 NE District - Rhode Island... Rookie Inspiration Award  5738 warriors
4 NE District - Rhode Island... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4151 SCRAP
4 NE District - UNH Event Creativity Award sponsored by Xerox  3451 The ANOMALY
4 NE District - UNH Event District Chairman's Award  1058 PVC Pirates
4 NE District - UNH Event District Engineering Inspiration Award  2648 Infinite Loop
4 NE District - UNH Event District Event Finalist  58 The Riot Crew
4 NE District - UNH Event District Event Finalist  4564 Orange Chaos
4 NE District - UNH Event District Event Finalist  126 Gael Force
4 NE District - UNH Event District Event Winner  133 B.E.R.T
4 NE District - UNH Event District Event Winner  213 The Dirty Birds
4 NE District - UNH Event District Event Winner  501 The PowerKnights
4 NE District - UNH Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2342 Team Phoenix
4 NE District - UNH Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3930 SMART Spruce Mountain Area Robotics Team
4 NE District - UNH Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  319 Big Bad Bob
4 NE District - UNH Event Highest Rookie Seed  5506 Viking Landers
4 NE District - UNH Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  4546 ShockWave
4 NE District - UNH Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3467 The Windham Windup
4 NE District - UNH Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3930 SMART Spruce Mountain Area Robotics Team
4 NE District - UNH Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4564 Orange Chaos
4 NE District - UNH Event Judges' Award  138 Entropy
4 NE District - UNH Event Quality Award sponsored by Motorola  58 The Riot Crew
4 NE District - UNH Event Rookie All Star Award  5506 Viking Landers
4 NE District - UNH Event Rookie Inspiration Award  5556 Carriagetown Robotics
4 NE District - UNH Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  133 B.E.R.T
4 New York Tech Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox  527 Red Dragons
4 New York Tech Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  810 The Mechanical Bulls
4 New York Tech Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  263 Sachem Aftershock
4 New York Tech Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  20 Ellen Yang
The Rocketeers
4 New York Tech Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3044 Samantha McComb
Team 0xBE4
4 New York Tech Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4203 RoboKronos
4 New York Tech Valley Regional Highest Rookie Seed  5585 Blood, Sweat & Gears
4 New York Tech Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4508 Nuts and Bots
4 New York Tech Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  5030 The Second Mouse
4 New York Tech Valley Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  250 Dynamos
4 New York Tech Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3003 TAN(X)
4 New York Tech Valley Regional Judges' Award  229 Division By Zero
4 New York Tech Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola  2791 Shaker Robotics
4 New York Tech Valley Regional Regional Chairman's Award  1111 The Power Hawks
4 New York Tech Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award  1923 The MidKnight Inventors
4 New York Tech Valley Regional Regional Finalists  20 The Rocketeers
4 New York Tech Valley Regional Regional Finalists  5254 Robot Raiders
4 New York Tech Valley Regional Regional Finalists  3624 ThunderColts
4 New York Tech Valley Regional Regional Winners  195 Cyber Knights
4 New York Tech Valley Regional Regional Winners  340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
4 New York Tech Valley Regional Regional Winners  4930 Electric Mayhem
4 New York Tech Valley Regional Rookie All Star Award  5585 Blood, Sweat & Gears
4 New York Tech Valley Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  250 Dynamos
4 New York Tech Valley Regional Volunteer of the Year  Nancy Casler
4 New York Tech Valley Regional Volunteer of the Year  Brett Brimhall
4 New York Tech Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award  1923 Libby Kamen
The MidKnight Inventors
4 North Carolina Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3971 Kai Orbus
4 North Carolina Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4534 Wired Wizards
4 North Carolina Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1225 Gorillas
4 North Carolina Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3196 Nathaniel Turk
Team SPORK
4 North Carolina Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2640 Sarah Roland
HOTBOTZ
4 North Carolina Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  900 Zebracorns
4 North Carolina Regional Highest Rookie Seed  5511 Cortechs Robotics
4 North Carolina Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3196 Team SPORK
4 North Carolina Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4533 Wando Advanced Robotics
4 North Carolina Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2059 The Hitchhikers
4 North Carolina Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1533 Triple Strange
4 North Carolina Regional Judges' Award  5544 SWIFT Robotics
4 North Carolina Regional Judges' Award  5190 Green Hope Falcons
4 North Carolina Regional Quality Award sponsored by Motorola  4073 Robo Kats
4 North Carolina Regional Regional Chairman's Award  3506 YETI Robotics
4 North Carolina Regional Regional Engineering Inspiration Award  2059 The Hitchhikers
4 North Carolina Regional Regional Finalists  3971 Kai Orbus
4 North Carolina Regional Regional Finalists  587 Hedgehogs
4 North Carolina Regional Regional Finalists  2640 HOTBOTZ
4 North Carolina Regional Regional Winners  1225 Gorillas
4 North Carolina Regional Regional Winners  2059 The Hitchhikers
4 North Carolina Regional Regional Winners  900 Zebracorns
4 North Carolina Regional Rookie All Star Award  5511 Cortechs Robotics
4 North Carolina Regional Rookie Inspiration Award  5727 REaCH Omegabytes
4 North Carolina Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4828 RoboEagles
4 North Carolina Regional Volunteer of the Year  Cathy Gorton
4 North Carolina Regional Woodie Flowers Finalist Award  2642 William McClung
Pitt Pirates
4 PNW District - Central Was... Creativity Award sponsored by Xerox  4061 SciBorgs
4 PNW District - Central Was... District Chairman's Award  3588 the Talon
4 PNW District - Central Was... District Engineering Inspiration Award  1595 Dragons
4 PNW District - Central Was... District Event Finalist  1595 Dragons
4 PNW District - Central Was... District Event Finalist  5111 SaxonBots
4 PNW District - Central Was... District Event Finalist  4125 Confidential
4 PNW District - Central Was... District Event Winner  4488 Shockwave
4 PNW District - Central Was... District Event Winner  4061 SciBorgs
4 PNW District - Central Was... District Event Winner  5779 CB Tech
4 PNW District - Central Was... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2944 Titanium Tigers
4 PNW District - Central Was... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3238 Cyborg Ferrets
4 PNW District - Central Was... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4488 Shockwave
4 PNW District - Central Was... Highest Rookie Seed  5779 CB Tech
4 PNW District - Central Was... Imagery Award in honor of Jack Kamen  2910 Jack in the Bot
4 PNW District - Central Was... Industrial Design Award sponsored by General M...  2930 Sonic Squirrels
4 PNW District - Central Was... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3238 Cyborg Ferrets
4 PNW District - Central Was... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4513 Circuit Breakers
4 PNW District - Central Was... Judges' Award  2149 CV Bearbots
4 PNW District - Central Was... Quality Award sponsored by Motorola  3711 Iron Mustang
4 PNW District - Central Was... Rookie Inspiration Award  5779 CB Tech
4 PNW District - Central Was... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4125 Confidential
4 PNW District - Shorewood Event Creativity Award sponsored by Xerox  3968 Higher Voltage
4 PNW District - Shorewood Event District Chairman's Award  4911 CyberKnights
4 PNW District - Shorewood Event District Engineering Inspiration Award  488 Team XBot
4 PNW District - Shorewood Event District Event Finalist  3787 Wild Robotocats
4 PNW District - Shorewood Event District Event Finalist  4915 Spartronics
4 PNW District - Shorewood Event District Event Finalist  4682 Brave Bots
4 PNW District - Shorewood Event District Event Winner  1318 Issaquah Robotics Society
4 PNW District - Shorewood Event District Event Winner  3663 CPR - Cedar Park Robotics
4 PNW District - Shorewood Event District Event Winner  4654 Mountaineers
4 PNW District - Shorewood Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3070 Team Pronto
4 PNW District - Shorewood Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3663 CPR - Cedar Park Robotics
4 PNW District - Shorewood Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2557 SOTAbots
4 PNW District - Shorewood Event Highest Rookie Seed  5588 Holy Names Academy
4 PNW District - Shorewood Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1778 Chill Out..!
4 PNW District - Shorewood Event Industrial Design Award sponsored by General M...  492 Titan Robotics Club
4 PNW District - Shorewood Event Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  4304 Iron Rams
4 PNW District - Shorewood Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2412 Robototes
4 PNW District - Shorewood Event Judges' Award  4304 Iron Rams
4 PNW District - Shorewood Event Quality Award sponsored by Motorola  3787 Wild Robotocats
4 PNW District - Shorewood Event Rookie All Star Award  5588 Holy Names Academy
4 PNW District - Shorewood Event Rookie Inspiration Award  5495 Aluminati
4 PNW District - Shorewood Event Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1318 Issaquah Robotics Society
4 Sacramento Regional Creativity Award sponsored by Xerox  692 The Fembots
4 Sacramento Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  100 The WildHats
4 Sacramento Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  118 Robonauts
4 Sacramento Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4904 Alex Chin
Bot-Provoking
4 Sacramento Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1678 Megan Yamoah
Citrus Circuits
4 Sacramento Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  668 The Apes of Wrath
4 Sacramento Regional Highest Rookie Seed  5430 Pirate Robolution
4 Sacramento Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5496 Robo Knights
4 Sacramento Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2085 RoboDogs
4 Sacramento Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3250 Kennedy Robotics
4 Sacramento Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2073 EagleForce
4 Sacramento Regional Judges' Award  4543 The Illuminators
4 Sacramento Regional Quality Award sponsored by Motorola  3250 Kennedy Robotics
4 Sacramento Regional Regional Chairman's Award  1671 Buchanan Bird Brains
4 Sacramento Regional Regional Engineering Inspiration Award  701 RoboVikes
4 Sacramento Regional Regional Finalists  2085 RoboDogs
4 Sacramento Regional Regional Finalists  701 RoboVikes
4 Sacramento Regional Regional Finalists  568 Nerds of the North
4 Sacramento Regional Regional Winners  118 Robonauts
4 Sacramento Regional Regional Winners  1678 Citrus Circuits
4 Sacramento Regional Regional Winners  5458 Digital Minds
4 Sacramento Regional Rookie All Star Award  5458 Digital Minds
4 Sacramento Regional Rookie Inspiration Award  5430 Pirate Robolution
4 Sacramento Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4135 Iron Patriots
4 Sacramento Regional Volunteer of the Year  Mark Crusoe
4 Sacramento Regional Woodie Flowers Finalist Award  1678 Steve Harvey
Citrus Circuits
4 St. Louis Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1658 Tech Heads
4 St. Louis Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4256 Cyborg Cats
4 St. Louis Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1208 Metool Brigade
4 St. Louis Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4256 Brennan Murphy
Cyborg Cats
4 St. Louis Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2408 Mashroor Rashid
Shrapnel Sergeants
4 St. Louis Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4931 Edwardsville Technologies
4 St. Louis Regional Highest Rookie Seed  5479 Cafe Bot
4 St. Louis Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1094 Channel Cats
4 St. Louis Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1986 Team Titanium
4 St. Louis Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3284 Camdenton 4H LASER Team
4 St. Louis Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1706 Ratchet Rockers
4 St. Louis Regional Judges' Award  931 Perpetual Chaos
4 St. Louis Regional Quality Award sponsored by Motorola  3284 Camdenton 4H LASER Team
4 St. Louis Regional Regional Chairman's Award  2783 Engineers of Tomorrow
4 St. Louis Regional Regional Engineering Inspiration Award  4329 Lutheran Roboteers
4 St. Louis Regional Regional Finalists  2783 Engineers of Tomorrow
4 St. Louis Regional Regional Finalists  1208 Metool Brigade
4 St. Louis Regional Regional Finalists  4154 Perpetual Recursion
4 St. Louis Regional Regional Winners  1986 Team Titanium
4 St. Louis Regional Regional Winners  1658 Tech Heads
4 St. Louis Regional Regional Winners  4356 CIA Robotics ONE
4 St. Louis Regional Rookie All Star Award  5479 Cafe Bot
4 St. Louis Regional Rookie Inspiration Award  5492 Winner's Circle Robotics
4 St. Louis Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  2978 Cavaliers
4 St. Louis Regional Volunteer of the Year  David Langdon
4 St. Louis Regional Woodie Flowers Finalist Award  2978 Ann Kelly
Cavaliers
4 Virginia Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1287 Aluminum Assault
4 Virginia Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  422 The Mech Tech Dragons
4 Virginia Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1522 DOTM - Defenders of the Multiverse
4 Virginia Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1086 Allison Palmer
Blue Cheese
4 Virginia Regional FIRST Dean's List Finalist Award  540 Uday Patil
TALON 540 Godwin Robotics
4 Virginia Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  388 Maximum Oz
4 Virginia Regional Highest Rookie Seed  5425 RVA Coder Collective
4 Virginia Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1086 Blue Cheese
4 Virginia Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2028 Phantom Mentalist
4 Virginia Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  339 Kilroy Robotics
4 Virginia Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  540 TALON 540 Godwin Robotics
4 Virginia Regional Judges' Award  5279 Altavista Bionic Eagles
4 Virginia Regional Quality Award sponsored by Motorola  346 RoboHawks
4 Virginia Regional Regional Chairman's Award  384 Sparky 384
4 Virginia Regional Regional Engineering Inspiration Award  4481 Team Rembrandts
4 Virginia Regional Regional Finalists  540 TALON 540 Godwin Robotics
4 Virginia Regional Regional Finalists  4481 Team Rembrandts
4 Virginia Regional Regional Finalists  1086 Blue Cheese
4 Virginia Regional Regional Winners  384 Sparky 384
4 Virginia Regional Regional Winners  2363 Triple Helix
4 Virginia Regional Regional Winners  1610 B.O.T. (Builders of Tomorrow)
4 Virginia Regional Rookie All Star Award  5546 A.R.T.
4 Virginia Regional Rookie Inspiration Award  5412 Impossible Robotics
4 Virginia Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1156 Under Control
4 Virginia Regional Volunteer of the Year  Lisa Evans
4 Virginia Regional Woodie Flowers Finalist Award  346 Paul Elkovich
RoboHawks
4 Waterloo Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4039 MakeShift Robotics
4 Waterloo Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1676 The Pascack PI-oneers
4 Waterloo Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4678 CyberCavs
4 Waterloo Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4039 Sarah Alderson
MakeShift Robotics
4 Waterloo Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3683 Samuel Delattre
Team Dave
4 Waterloo Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4917 Sir Lancer Bots
4 Waterloo Regional Highest Rookie Seed  5406 Celt-X
4 Waterloo Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  329 Raiders
4 Waterloo Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1114 Simbotics
4 Waterloo Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1676 The Pascack PI-oneers
4 Waterloo Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  865 Warp7
4 Waterloo Regional Judges' Award  4617 DAUN ( Dumbledore's Army of United Nerds)
4 Waterloo Regional Quality Award sponsored by Motorola  3683 Team Dave
4 Waterloo Regional Regional Chairman's Award  2056 OP Robotics
4 Waterloo Regional Regional Engineering Inspiration Award  1241 THEORY6
4 Waterloo Regional Regional Finalists  5406 Celt-X
4 Waterloo Regional Regional Finalists  3683 Team Dave
4 Waterloo Regional Regional Finalists  1334 Red Devils
4 Waterloo Regional Regional Winners  1114 Simbotics
4 Waterloo Regional Regional Winners  2056 OP Robotics
4 Waterloo Regional Regional Winners  5719 Titans
4 Waterloo Regional Rookie All Star Award  5406 Celt-X
4 Waterloo Regional Rookie Inspiration Award  5719 Titans
4 Waterloo Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  4083 The Iron Wolverines
4 Waterloo Regional Volunteer of the Year  188 Parth Patel
Blizzard
4 Waterloo Regional Woodie Flowers Finalist Award  3161 Steven Lao
Tronic Titans
4 Wisconsin Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3197 HexHounds
4 Wisconsin Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1714 MORE Robotics
4 Wisconsin Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2826 Wave Robotics
4 Wisconsin Regional FIRST Dean's List Finalist Award  537 Sarah Liedtke
Charger Robotics
4 Wisconsin Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2194 Ethan Weber
Fondy Fire
4 Wisconsin Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  93 FIRST Robotics Team 93: NEW Apple Corps
4 Wisconsin Regional Highest Rookie Seed  5595 NRHS TigerBytes
4 Wisconsin Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2470 Team BJORG
4 Wisconsin Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4818 The Herd
4 Wisconsin Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  2062 C.O.R.E 2062
4 Wisconsin Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2526 Crimson Robotics
4 Wisconsin Regional Judges' Award  2338 Gear It Forward
4 Wisconsin Regional Quality Award sponsored by Motorola  706 CYBERHAWKS
4 Wisconsin Regional Regional Chairman's Award  1306 BadgerBOTS
4 Wisconsin Regional Regional Engineering Inspiration Award  2169 KING TeC
4 Wisconsin Regional Regional Finalists  3418 Robo Riot
4 Wisconsin Regional Regional Finalists  5148 New Berlin Blitz
4 Wisconsin Regional Regional Finalists  2202 BEAST Robotics
4 Wisconsin Regional Regional Winners  2826 Wave Robotics
4 Wisconsin Regional Regional Winners  2062 C.O.R.E 2062
4 Wisconsin Regional Regional Winners  2530 Inconceivable
4 Wisconsin Regional Rookie All Star Award  5586 Bond Brigade
4 Wisconsin Regional Rookie Inspiration Award  5595 NRHS TigerBytes
4 Wisconsin Regional Team Spirit Award sponsored by Chrysler  1732 Hilltoppers
4 Wisconsin Regional Volunteer of the Year  537 Kari Woods
Charger Robotics
4 Wisconsin Regional Woodie Flowers Finalist Award  2826 Bill Goral
Wave Robotics
3 Alamo Regional sponsored b... Creativity Award sponsored by Xerox  4063 TriKzR4Kidz
3 Alamo Regional sponsored b... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2468 Team Appreciate
3 Alamo Regional sponsored b... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1296 Full Metal Jackets
3 Alamo Regional sponsored b... FIRST Dean's List Finalist Award  2583 Govind Girish
RoboWarriors
3 Alamo Regional sponsored b... FIRST Dean's List Finalist Award  2158 Claire Rowan
ausTIN CANs
3 Alamo Regional sponsored b... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4063 TriKzR4Kidz
3 Alamo Regional sponsored b... Highest Rookie Seed  5754 Brooks Academy Robotics
3 Alamo Regional sponsored b... Imagery Award in honor of Jack Kamen  2881 Lady Cans
3 Alamo Regional sponsored b... Industrial Design Award sponsored by General M...  1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
3 Alamo Regional sponsored b... Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  1255 Blarglefish
3 Alamo Regional sponsored b... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3314 Mechanical Mustangs
3 Alamo Regional sponsored b... Judges' Award  2415 WiredCats
3 Alamo Regional sponsored b... Quality Award sponsored by Motorola  3481 Bronc Botz
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Chairman's Award  1868 Space Cookies
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Engineering Inspiration Award  3103 Iron Plaid
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Finalists  233 The Pink Team
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Finalists  1817 Llano Estacado RoboRaiders
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Finalists  2158 ausTIN CANs
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Winners  1296 Full Metal Jackets
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Winners  2468 Team Appreciate
3 Alamo Regional sponsored b... Regional Winners  2415 WiredCats
3 Alamo Regional sponsored b... Rookie All Star Award  5572 ROSBOTS
3 Alamo Regional sponsored b... Rookie Inspiration Award  5639 Loose Wires
3 Alamo Regional sponsored b... Team Spirit Award sponsored by Chrysler  233 The Pink Team
3 Alamo Regional sponsored b... Volunteer of the Year  Heather Felty
3 Alamo Regional sponsored b... Woodie Flowers Finalist Award  3999 Leigh Frishman
Shadetree Robotics
3 Australia Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4537 RoboRoos
3 Australia Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3132 Thunder Down Under
3 Australia Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  359 Hawaiian Kids
3 Australia Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3132 Katherine Allen
Thunder Down Under
3 Australia Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3132 Kiatin Williamson
Thunder Down Under
3 Australia Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5731 Tiny Giants
3 Australia Regional Highest Rookie Seed  5584 i c robotics
3 Australia Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4802 Blacktown Girls
3 Australia Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  5127 Red Hurricane
3 Australia Regional Industrial Safety Award sponsored by Underwrit...  3132 Thunder Down Under
3 Australia Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4613 Barker College - The Red Crusade
3 Australia Regional Judges' Award  5648 Melbourne RoboCats
3 Australia Regional Quality Award sponsored by Motorola  4253 TAS Robotics
3 Australia Regional Regional Chairman's Award  3008