Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 11/15/2018 10:55 PM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
9 FIRST Championship - St. Louis Chairman's Award  2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
9 FIRST Championship - St. Louis Chairman's Award Finalist  2169 KING TeC
9 FIRST Championship - St. Louis Chairman's Award Finalist  1885 ILITE Robotics
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Finalist  1986 Team Titanium
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Finalist  3310 Black Hawk Robotics
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Finalist  302 The Dragons
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Finalist  3719 STEM Whalers
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Winner  2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Winner  254 The Cheesy Poofs
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Winner  862 Lightning Robotics
9 FIRST Championship - St. Louis Championship Winner  1676 The Pascack PI-oneers
9 FIRST Championship - St. Louis FIRST Dean's List Award  1325 Tanreet Dhaliwal
Inverse Paradox
9 FIRST Championship - St. Louis FIRST Dean's List Award  5811 Jared Dunn
BONDS
9 FIRST Championship - St. Louis FIRST Dean's List Award  226 Dikshant Sharma
Hammerheads
9 FIRST Championship - St. Louis FIRST Dean's List Award  5806 Benjamin Spector
Horace Mann School
9 FIRST Championship - St. Louis Founder's Award  St. Louis Area Planning Committee
9 FIRST Championship - St. Louis Volunteer of the Year  Jacob Komar
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  225 TechFire
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  558 Elm City Robo Squad
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  6334 Aluminati
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  865 WARP7
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  1058 PVC Pirates
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  67 The HOT Team
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  1640 Sab-BOT-age
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  2137 TORC
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  195 CyberKnights
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  177 Bobcat Robotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  1080 Resurgence Robotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  1073 The Force Team
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  125 NUTRONs
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  5687 The Outliers
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  1796 RoboTigers
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  597 The Wolverines
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  4917 Sir Lancerbot
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  4946 The Alpha Dogs
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  2169 KING TeC
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  3929 Atomic Dragons
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  2056 OP Robotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  1241 THEORY6
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  384 Sparky 384
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  1511 Rolling Thunder
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  4976 Rebels
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  27 Team RUSH
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  4678 CyberCavs
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  254 The Cheesy Poofs
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  862 Lightning Robotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  1676 The Pascack PI-oneers
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  1114 Simbotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  610 Crescent Robotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  359 Hawaiian Kids
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  6387 Discobots Canada
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  1986 Team Titanium
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  3310 Black Hawk Robotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  302 The Dragons
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  3719 STEM Whalers
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  2619 The Charge
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  3130 The ERRORs
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  193 MORT Beta
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Finalist  4485 Tribe Tech Robotics
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  3452 GreengineerZ
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  3683 Team Dave
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  2084 Robots by the C
9 FIRST Championship - St. L... Championship Subdivision Winner  2537 Space RAIDers
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award  3132 Thunder Down Under
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award Finalist  1902 Exploding Bacon
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award Finalist  3646 Integra
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  118 Robonauts
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  4188 Columbus Space Program
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  5892 Energy HEROs
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  973 Greybots
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  1011 CRUSH
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  2928 Viking Robotics
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  5499 The Bay Orangutans
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  5627 Xavier Balladarez
πrtz (Pi-rates)
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  5511 Sreekar Mantena
Cortechs Robotics
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  8 Simran Pujji
Paly Robotics
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  1165 Zachary Rolfness
Team Paradise
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  2723 Maddie Smith
Team Rocket
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  4087 Rebekah Travis
Falcon Robotics
8 FIRST Championship - Houston Make It Loud Award  Jon Kamen, Radical Media
8 FIRST Championship - Houston Volunteer of the Year  1425 Tim Bennington-Davis
Error Code Xero
8 FIRST Championship - Houston Woodie Flowers Award  359 Glenn Lee
Hawaiian Kids
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1690 Orbit
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  971 Spartan Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2992 The S.S. Prometheus
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2974 Walton Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2122 Team Tators
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  987 HIGHROLLERS
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  4910 East Cobb Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  6314 DM Robotics (Wolf Pack)
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  492 Titan Robotics Club
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1538 The Holy Cows
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  5437 Rocky Balboabots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2576 Chilean Heart
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  5654 Phoenix
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2415 WiredCats
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2630 Thunderbolts
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  4112 EagleBots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  4613 Barker Redbacks
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  5458 Digital Minds
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  5429 Black Knights
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2587 DiscoBots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  604 Quixilver
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2848 ⚡ ALL SPARKS ⚡
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1868 Space Cookies
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2903 NeoBots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  330 The Beach Bots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  180 S.P.A.M.
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  3735 VorTX
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  696 Circuit Breakers
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  118 Robonauts
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  4188 Columbus Space Program
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  5892 Energy HEROs
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  115 MVRT
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  365 Miracle Workerz
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2468 Team Appreciate
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  5614 Team Sycamore
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  973 Greybots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1011 CRUSH
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2928 Viking Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  5499 The Bay Orangutans
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1296 Full Metal Jackets
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2473 Goldstrikers
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  6554 Phoenix Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1318 Issaquah Robotics Society
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2046 Bear Metal
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1595 The Dragons
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2907 Lion Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Creativity Award sponsored by Xerox  1325 Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Finalist  4939 Allspark9
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Finalist  4976 Rebels
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Finalist  2200 MMRambotics
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6331 Sabotage
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Winner      (CMP Qual) 2056 OP Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Winner      (CMP Qual) 610 Crescent Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Winner      (CMP Qual) 4814 Incubator
7 FIRST Ontario Provincial C... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  772 Sabre Bytes
7 FIRST Ontario Provincial C... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2056 OP Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  6632 Mithilesh Venkatesh Kumar
NHSS Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  1325 Tanreet Dhaliwal
Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  1305 Jessica Kelso
Ice Cubed
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  4039 Jonathan Bednarski
MakeShift Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  1360 Celeste Nantel
Orbit Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5024 Raider Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Highest Rookie Seed  6387 Discobots Canada
7 FIRST Ontario Provincial C... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1075 Sprockets
7 FIRST Ontario Provincial C... Industrial Design Award sponsored by General M...  610 Crescent Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  865 WARP7
7 FIRST Ontario Provincial C... Judges' Award  5406 Celt-X
7 FIRST Ontario Provincial C... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1360 Orbit Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4039 MakeShift Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4525 Renaissance Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1241 THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4476 W.A.F.F.L.E.S.
7 FIRST Ontario Provincial C... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6378 LYNX
7 FIRST Ontario Provincial C... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  772 Sabre Bytes
7 FIRST Ontario Provincial C... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2706 Merge Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Volunteer of the Year  Shawn Spratt
7 FIRST Ontario Provincial C... Woodie Flowers Finalist Award  1114 Geoff Allan
Simbotics
7 Michigan State Championship District Championship Finalist  6075 Leland Zebrotics
7 Michigan State Championship District Championship Finalist  2767 Stryke Force
7 Michigan State Championship District Championship Finalist  5114 Titanium Tigers
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6344 Yale Jiggawattz
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6637 Wolf Robotics
7 Michigan State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 33 Killer Bees
7 Michigan State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 2834 Bionic Black Hawks
7 Michigan State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 469 Las Guerrillas
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  27 Brandon Kirk
Team RUSH
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  4680 Kaelyn Hicks
Az-Tech Eagles
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  857 Danielle Lund
Superior Roboworks
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  1023 Emily Grim
Bedford Express
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  3322 Camber Hortop
Eagle Imperium
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  226 Dikshant Sharma
Hammerheads
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  3538 Richard Zhovner
RoboJackets
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  830 Sofia Kwok
The RatPack
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  1506 Tori Bradburn
Metal Muscle
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  548 Alexander Steinig
Robostangs
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  4779 Erin Parlow
RoboSapiens
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  6077 Jeremy Styma
Wiking Kujon
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  2619 Michael Most
The Charge
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  68 Katelynn Dubiel
Truck Town Thunder
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 66 Grizzly Robotics
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2834 Bionic Black Hawks
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 245 Adambots
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 548 Robostangs
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1718 The Fighting Pi
7 Michigan State Championship Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1023 Bedford Express
7 Michigan State Championship Woodie Flowers Finalist Award  1 Justin Howard
The Juggernauts
7 Michigan State Championshi... Creativity Award sponsored by Xerox  5162 The Big Red Theory
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  217 ThunderChickens
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  910 The Foley Freeze
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  4237 Team Lance-A-Bot
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  4391 BraveBots
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  85 B.O.B. (Built on Brains)
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  2619 The Charge
7 Michigan State Championshi... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  302 The Dragons
7 Michigan State Championshi... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  217 ThunderChickens
7 Michigan State Championshi... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1718 The Fighting Pi
7 Michigan State Championshi... Highest Rookie Seed  6548 Perry RAMBOTS
7 Michigan State Championshi... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4381 Twisted Devils
7 Michigan State Championshi... Industrial Design Award sponsored by General M...  5066 Singularity
7 Michigan State Championshi... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  910 The Foley Freeze
7 Michigan State Championshi... Judges' Award  4680 Az-Tech Eagles
7 Michigan State Championshi... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5980 East Grand Rapids Robotics
7 Michigan State Championshi... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6753 CBA RoboKings
7 Michigan State Championshi... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4237 Team Lance-A-Bot
7 Michigan State Championshi... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3414 Hackbots
7 Michigan State Championshi... Creativity Award sponsored by Xerox  1684 Chimeras
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  67 The HOT Team
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  2960 Automation Nation
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  1684 Chimeras
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  33 Killer Bees
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  2834 Bionic Black Hawks
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  469 Las Guerrillas
7 Michigan State Championshi... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  245 Adambots
7 Michigan State Championshi... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2834 Bionic Black Hawks
7 Michigan State Championshi... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3175 Knight Vision
7 Michigan State Championshi... Highest Rookie Seed  6582 Vestabots
7 Michigan State Championshi... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4325 RoboRangers
7 Michigan State Championshi... Industrial Design Award sponsored by General M...  33 Killer Bees
7 Michigan State Championshi... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2054 Tech Vikes
7 Michigan State Championshi... Judges' Award  5069 The Iron Giants
7 Michigan State Championshi... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  67 The HOT Team
7 Michigan State Championshi... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6582 Vestabots
7 Michigan State Championshi... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  494 Martians
7 Michigan State Championshi... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5915 Mercy Midnight Storm
7 Michigan State Championshi... Creativity Award sponsored by Xerox  4004 M.A.R.S. Rovers
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  5509 Like a Boss.
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  4405 The Atoms Family
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  201 The FEDS
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  2337 EngiNERDs
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  5561 Raider Robotics
7 Michigan State Championshi... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5086 Cadillac Connectors
7 Michigan State Championshi... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3770 BlitzCreek
7 Michigan State Championshi... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
7 Michigan State Championshi... Highest Rookie Seed  6637 Wolf Robotics
7 Michigan State Championshi... Imagery Award in honor of Jack Kamen  68 Truck Town Thunder
7 Michigan State Championshi... Industrial Design Award sponsored by General M...  2337 EngiNERDs
7 Michigan State Championshi... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4003 TriSonics
7 Michigan State Championshi... Judges' Award  3688 Norsemen
7 Michigan State Championshi... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5462 2PawR (2 Paw Robotics)
7 Michigan State Championshi... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6637 Wolf Robotics
7 Michigan State Championshi... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2832 The Livonia Warriors
7 Michigan State Championshi... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5505 V2 Robotics
7 Michigan State Championshi... Creativity Award sponsored by Xerox  3656 Dreadbots
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  2137 TORC
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  503 Frog Force
7 Michigan State Championshi... District Championship Finalist  4970 ICE Cubed
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  6075 Leland Zebrotics
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  2767 Stryke Force
7 Michigan State Championshi... District Championship Winner  5114 Titanium Tigers
7 Michigan State Championshi... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  141 WOBOT
7 Michigan State Championshi... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3620 Average Joes
7 Michigan State Championshi... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3357 COMETS
7 Michigan State Championshi... Highest Rookie Seed  6344 Yale Jiggawattz
7 Michigan State Championshi... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1481 The Riveters
7 Michigan State Championshi... Industrial Design Award sponsored by General M...  27 Team RUSH
7 Michigan State Championshi... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  314 The Megatron Oracles
7 Michigan State Championshi... Judges' Award  3572 Wavelength
7 Michigan State Championshi... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2767 Stryke Force
7 Michigan State Championshi... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6344 Yale Jiggawattz
7 Michigan State Championshi... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4961 Shock and Awe-sum
7 Michigan State Championshi... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5603 Rise of the Warrior Bots
7 Seven Rivers Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2077 Laser Robotics
7 Seven Rivers Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1986 Team Titanium
7 Seven Rivers Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2451 PWNAGE
7 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4531 Ambrose Wiering
STEMpunk
7 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award  930 Miriam Huerta
Mukwonago BEARs
7 Seven Rivers Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2194 Fondy Fire
7 Seven Rivers Regional Highest Rookie Seed  6420 Fire Island Robotics (Muscatine Iowa)
7 Seven Rivers Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4531 STEMpunk
7 Seven Rivers Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4655 Stateline Robotics
7 Seven Rivers Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2062 C.O.R.E 2062
7 Seven Rivers Regional Judges' Award  2977 Sir Lancer Bots
7 Seven Rivers Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  48 Delphi E.L.I.T.E.
7 Seven Rivers Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1306 BadgerBOTS
7 Seven Rivers Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3381 Manitowoc County Droid Rage 3381
7 Seven Rivers Regional Regional Finalists  2830 Riverside RoboTigers
7 Seven Rivers Regional Regional Finalists  2451 PWNAGE
7 Seven Rivers Regional Regional Finalists  1625 Winnovation
7 Seven Rivers Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1986 Team Titanium
7 Seven Rivers Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2062 C.O.R.E 2062
7 Seven Rivers Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5442 Mechanical Monarchy
7 Seven Rivers Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6420 Fire Island Robotics (Muscatine Iowa)
7 Seven Rivers Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6419 ICE
7 Seven Rivers Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1986 Team Titanium
7 Seven Rivers Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3418 RoboRiot
7 Seven Rivers Regional Volunteer of the Year  2977 Paul Ulland
Sir Lancer Bots
7 Seven Rivers Regional Wildcard      (CMP Qual) 2830 Riverside RoboTigers
7 Seven Rivers Regional Woodie Flowers Finalist Award  2977 Mark Moulton
Sir Lancer Bots
6 Alamo Regional Creativity Award sponsored by Xerox  5410 Eaglebotics
6 Alamo Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2158 ausTIN CANs
6 Alamo Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4206 Robo Vikes
6 Alamo Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2158 Woolim Song
ausTIN CANs
6 Alamo Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3240 Parker Baillon
Team Orion
6 Alamo Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional Highest Rookie Seed  6664 LADYBOTS
6 Alamo Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3035 Droid Rage
6 Alamo Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4587 Jersey Voltage
6 Alamo Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5986 Iron Fangs
6 Alamo Regional Judges' Award  6664 LADYBOTS
6 Alamo Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3335 Cy-Borgs
6 Alamo Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3847 Spectrum -△◅
6 Alamo Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3103 Iron Plaid
6 Alamo Regional Regional Finalists  4206 Robo Vikes
6 Alamo Regional Regional Finalists  5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional Regional Finalists  5960 Mighty ROBO-RANGERS
6 Alamo Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4063 TriKzR4Kidz
6 Alamo Regional Regional Winners      (CMP Qual) 231 High Voltage
6 Alamo Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5908 Spartans
6 Alamo Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3834 Crab-bots
6 Alamo Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6321 R-Cubed Rouse Raider Robotics
6 Alamo Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6377 Howdy Bots
6 Alamo Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4063 TriKzR4Kidz
6 Alamo Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4063 TriKzR4Kidz
6 Alamo Regional Volunteer of the Year  4063 4063 TriKzR4Kidz
TriKzR4Kidz
6 Alamo Regional Wildcard      (CMP Qual) 5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional Wildcard      (CMP Qual) 5960 Mighty ROBO-RANGERS
6 Alamo Regional Woodie Flowers Finalist Award  2158 John Sperry
ausTIN CANs
6 Arizona West Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1492 Team CAUTION
6 Arizona West Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  6314 DM Robotics (Wolf Pack)
6 Arizona West Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award  698 Luke Fink
Hamilton Microbots
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award  696 Karin Najarian
Circuit Breakers
6 Arizona West Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Highest Rookie Seed  6314 DM Robotics (Wolf Pack)
6 Arizona West Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2449 Out of Orbit Robotics
6 Arizona West Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  330 The Beach Bots
6 Arizona West Regional Judges' Award  6352 LAUNCH TEAM
6 Arizona West Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3255 Super NURDs
6 Arizona West Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1165 Team Paradise
6 Arizona West Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4841 Optimal Robotics
6 Arizona West Regional Regional Finalists  6314 DM Robotics (Wolf Pack)
6 Arizona West Regional Regional Finalists  2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Regional Finalists  3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Regional Winners      (CMP Qual) 330 The Beach Bots
6 Arizona West Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3255 Super NURDs
6 Arizona West Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4841 Optimal Robotics
6 Arizona West Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6413 Degrees of Freedom
6 Arizona West Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6683 The ROAR-Botics
6 Arizona West Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2375 Dragon Robotics
6 Arizona West Regional Volunteer of the Year  6314 Corey Simoncic
DM Robotics (Wolf Pack)
6 Arizona West Regional Wildcard      (CMP Qual) 2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Wildcard      (CMP Qual) 3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Woodie Flowers Finalist Award  3019 Rich Simoncic
Firebirds
6 FIM District - Livonia Event Creativity Award sponsored by Xerox  3542 S.P.E.E.D
6 FIM District - Livonia Event District Chairman's Award  3175 Knight Vision
6 FIM District - Livonia Event District Engineering Inspiration Award  548 Robostangs
6 FIM District - Livonia Event District Event Finalist  2832 The Livonia Warriors
6 FIM District - Livonia Event District Event Finalist  503 Frog Force
6 FIM District - Livonia Event District Event Finalist  5156 Laker Robots
6 FIM District - Livonia Event District Event Winner  3414 Hackbots
6 FIM District - Livonia Event District Event Winner  314 The Megatron Oracles
6 FIM District - Livonia Event District Event Winner  3175 Knight Vision
6 FIM District - Livonia Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5907 CC Shambots
6 FIM District - Livonia Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2832 The Livonia Warriors
6 FIM District - Livonia Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4776 S.C.O.T.S. Bots
6 FIM District - Livonia Event Highest Rookie Seed  6742 Blue Jays
6 FIM District - Livonia Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  2048 The Pink Panthers
6 FIM District - Livonia Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5050 Cow Town Robotics
6 FIM District - Livonia Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  503 Frog Force
6 FIM District - Livonia Event Judges' Award  4380 Dynomite
6 FIM District - Livonia Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3547 VIRUS
6 FIM District - Livonia Event Rookie All Star Award  6566 Lamphere Robotics
6 FIM District - Livonia Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6742 Blue Jays
6 FIM District - Livonia Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4776 S.C.O.T.S. Bots
6 FIM District - Livonia Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3414 Hackbots
6 FIM District - Marysville ... Creativity Award sponsored by Xerox  5046 Jacked Up Jackets
6 FIM District - Marysville ... District Chairman's Award  68 Truck Town Thunder
6 FIM District - Marysville ... District Engineering Inspiration Award  1684 Chimeras
6 FIM District - Marysville ... District Event Finalist  1684 Chimeras
6 FIM District - Marysville ... District Event Finalist  217 ThunderChickens
6 FIM District - Marysville ... District Event Finalist  1701 RoboCubs
6 FIM District - Marysville ... District Event Winner  68 Truck Town Thunder
6 FIM District - Marysville ... District Event Winner  6002 ZooBOTix
6 FIM District - Marysville ... District Event Winner  904 D cubed
6 FIM District - Marysville ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4130 The Blue Devils
6 FIM District - Marysville ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  217 ThunderChickens
6 FIM District - Marysville ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3534 House of Cards
6 FIM District - Marysville ... Highest Rookie Seed  6344 Yale Jiggawattz
6 FIM District - Marysville ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5048 Spartronics
6 FIM District - Marysville ... Industrial Design Award sponsored by General M...  2075 Enigma Robotics
6 FIM District - Marysville ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5843 Flurb
6 FIM District - Marysville ... Judges' Award  5201 North Branch Bad News Broncos
6 FIM District - Marysville ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5150 Hybrid Hornets
6 FIM District - Marysville ... Rookie All Star Award  6344 Yale Jiggawattz
6 FIM District - Marysville ... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6338 DRIVING STEEL
6 FIM District - Marysville ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2604 Metal and Soul
6 FIM District - Marysville ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5860 Full Metal Muskrats
6 FIM District - Shepherd Event Creativity Award sponsored by Xerox  74 Team C.H.A.O.S.
6 FIM District - Shepherd Event District Chairman's Award  2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
6 FIM District - Shepherd Event District Engineering Inspiration Award  2959 Robotarians
6 FIM District - Shepherd Event District Event Finalist  4970 ICE Cubed
6 FIM District - Shepherd Event District Event Finalist  5162 The Big Red Theory
6 FIM District - Shepherd Event District Event Finalist  5712 Hemlock's Gray Matter
6 FIM District - Shepherd Event District Event Winner  74 Team C.H.A.O.S.
6 FIM District - Shepherd Event District Event Winner  910 The Foley Freeze
6 FIM District - Shepherd Event District Event Winner  6582 Vestabots
6 FIM District - Shepherd Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  910 The Foley Freeze
6 FIM District - Shepherd Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  247 Da Bears
6 FIM District - Shepherd Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  6582 Vestabots
6 FIM District - Shepherd Event Highest Rookie Seed  6550 Wildcat Robotics
6 FIM District - Shepherd Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  4956 Robosharks
6 FIM District - Shepherd Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5066 Singularity
6 FIM District - Shepherd Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2337 EngiNERDs
6 FIM District - Shepherd Event Judges' Award  5878 The Great Lakers
6 FIM District - Shepherd Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3570 Pheonix
6 FIM District - Shepherd Event Rookie All Star Award  6493 Red Steel
6 FIM District - Shepherd Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6631 Reese Rockets High School Robotics
6 FIM District - Shepherd Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5216 E-Ville Empire
6 FIM District - Shepherd Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5257 CometKaze
6 FIM District - Traverse Ci... Creativity Award sponsored by Xerox  6075 Leland Zebrotics
6 FIM District - Traverse Ci... District Chairman's Award  3618 Petoskey Paladins
6 FIM District - Traverse Ci... District Engineering Inspiration Award  4377 Boyne City Blaze
6 FIM District - Traverse Ci... District Event Finalist  6097 Botcats
6 FIM District - Traverse Ci... District Event Finalist  1711 Raptors
6 FIM District - Traverse Ci... District Event Finalist  6075 Leland Zebrotics
6 FIM District - Traverse Ci... District Event Winner  4391 BraveBots
6 FIM District - Traverse Ci... District Event Winner  5505 V2 Robotics
6 FIM District - Traverse Ci... District Event Winner  4398 Imprimis Deo
6 FIM District - Traverse Ci... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5086 Cadillac Connectors
6 FIM District - Traverse Ci... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  703 Team Phoenix
6 FIM District - Traverse Ci... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3688 Norsemen
6 FIM District - Traverse Ci... Highest Rookie Seed  6561 Omecha Wolf Pack
6 FIM District - Traverse Ci... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4376 Raydernators
6 FIM District - Traverse Ci... Industrial Design Award sponsored by General M...  5560 Central Lake Trobotics
6 FIM District - Traverse Ci... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4391 BraveBots
6 FIM District - Traverse Ci... Judges' Award  5505 V2 Robotics
6 FIM District - Traverse Ci... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1711 Raptors
6 FIM District - Traverse Ci... Rookie All Star Award  6533 Beaver Tech
6 FIM District - Traverse Ci... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6600 Baldwin Panthers
6 FIM District - Traverse Ci... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4377 Boyne City Blaze
6 FIM District - Traverse Ci... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6098 bIrobot
6 FIRST Chesapeake District ... Creativity Award sponsored by Xerox  4541 CAV-ineers
6 FIRST Chesapeake District ... District Championship Finalist  1885 ILITE Robotics
6 FIRST Chesapeake District ... District Championship Finalist  2363 Triple Helix
6 FIRST Chesapeake District ... District Championship Finalist  449 The Blair Robot Project
6 FIRST Chesapeake District ... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6334 Aluminati
6 FIRST Chesapeake District ... District Championship Winner      (CMP Qual) 384 Sparky 384
6 FIRST Chesapeake District ... District Championship Winner      (CMP Qual) 6334 Aluminati
6 FIRST Chesapeake District ... District Championship Winner      (CMP Qual) 5279 Bionic Eagles
6 FIRST Chesapeake District ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  836 The RoboBees
6 FIRST Chesapeake District ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  346 RoboHawks
6 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  Ojas Amberkar
6 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  Emily Mendelson
6 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  Alexander Taber
6 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  John Ulbrich
6 FIRST Chesapeake District ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2363 Triple Helix
6 FIRST Chesapeake District ... Highest Rookie Seed  6334 Aluminati
6 FIRST Chesapeake District ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1262 the STAGS
6 FIRST Chesapeake District ... Industrial Design Award sponsored by General M...  1080 Resurgence Robotics
6 FIRST Chesapeake District ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1418 Vae Victis
6 FIRST Chesapeake District ... Judges' Award  2199 Robo-Lions
6 FIRST Chesapeake District ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  384 Sparky 384
6 FIRST Chesapeake District ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1885 ILITE Robotics
6 FIRST Chesapeake District ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1629 Garrett Coalition (GaCo)
6 FIRST Chesapeake District ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 401 Copperhead Robotics
6 FIRST Chesapeake District ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5243 Centreville Robotics
6 FIRST Chesapeake District ... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6326 ⚡ Baltimore Bolts ⚡
6 FIRST Chesapeake District ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  346 RoboHawks
6 FIRST Chesapeake District ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1111 The Power Hawks Robotics Team
6 FIRST Chesapeake District ... Volunteer of the Year  Rick Smith
6 FIRST Chesapeake District ... Woodie Flowers Finalist Award  Ann Kutz
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Creativity Award sponsored by Xerox  3637 The Daleks
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Finalist  4750 BERT
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Finalist  365 Miracle Workerz
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Finalist  272 Cyber-Crusaders
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Winner      (CMP Qual) 1807 Redbird Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Winner      (CMP Qual) 2590 Nemesis
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Winner      (CMP Qual) 3929 Atomic Dragons
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  103 Cybersonics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  225 TechFire
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  1640 Megana Chigurupati
Sab-BOT-age
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  103 Emma Woehr
Cybersonics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  2729 Liam Anthony
Storm Robotics Team
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  75 Diana Voronin
RoboRaiders
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5407 Wolfpack Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Imagery Award in honor of Jack Kamen  747 Flight Crew
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Industrial Design Award sponsored by General M...  2590 Nemesis
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1640 Sab-BOT-age
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Judges' Award  5404 Gearaffes
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5401 Fightin' Robotic Owls
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 708 Hatters Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 272 Cyber-Crusaders
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 75 RoboRaiders
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3142 Aperture
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5401 Fightin' Robotic Owls
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  555 Montclair Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Volunteer of the Year  1403 Tim Leicht
Cougar Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Woodie Flowers Finalist Award  2607 Thomas Galie
The Fighting RoboVikings
6 Indiana State Championship Creativity Award sponsored by Xerox  3176 Purple Precision
6 Indiana State Championship District Championship Finalist  1720 PhyXTGears
6 Indiana State Championship District Championship Finalist  1741 Red Alert
6 Indiana State Championship District Championship Finalist  4926 GalacTech
6 Indiana State Championship District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6451 Wired Warriors
6 Indiana State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 292 PantherTech
6 Indiana State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 829 Digital Goats
6 Indiana State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 3176 Purple Precision
6 Indiana State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2197 Las Pumas
6 Indiana State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D...  829 Digital Goats
6 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  3180 Emily Fouch
Blaise of Glory
6 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  6451 Preston Rahim
Wired Warriors
6 Indiana State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1501 Team THRUST
6 Indiana State Championship Highest Rookie Seed  6498 Castle High School
6 Indiana State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen  3940 CyberTooth
6 Indiana State Championship Industrial Design Award sponsored by General M...  1018 Pike RoboDevils
6 Indiana State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1720 PhyXTGears
6 Indiana State Championship Judges' Award  6721 Tindley Trailblazers
6 Indiana State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  868 TechHOUNDS
6 Indiana State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 135 Penn Robotics
6 Indiana State Championship Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3494 The Quadrangles
6 Indiana State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6498 Castle High School
6 Indiana State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4272 Maverick Boiler Robotics
6 Indiana State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5484 Career Academy Robotics - Memento Vitam
6 Indiana State Championship Volunteer of the Year  234 Neil Brenneman
Cyber Blue
6 Indiana State Championship Woodie Flowers Finalist Award  4580 Chris Noble
Conductors
6 Las Vegas Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1138 Eagle Engineering
6 Las Vegas Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  649 M-SET Fish
6 Las Vegas Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  118 Robonauts
6 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award  585 Roquel Ramirez
Cyber Penguins
6 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5429 Robert Leggio
Black Knights
6 Las Vegas Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  987 HIGHROLLERS
6 Las Vegas Regional Highest Rookie Seed  6519 The Vegas Vortechs
6 Las Vegas Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  585 Cyber Penguins
6 Las Vegas Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3011 RoboWarriors
6 Las Vegas Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1678 Citrus Circuits
6 Las Vegas Regional Judges' Award  4499 The Highlanders
6 Las Vegas Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4201 Vitruvian Bots
6 Las Vegas Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2485 WARLords
6 Las Vegas Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 148 Robowranglers
6 Las Vegas Regional Regional Finalists  118 Robonauts
6 Las Vegas Regional Regional Finalists  148 Robowranglers
6 Las Vegas Regional Regional Finalists  968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
6 Las Vegas Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1678 Citrus Circuits
6 Las Vegas Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1538 The Holy Cows
6 Las Vegas Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2637 Phantom Catz
6 Las Vegas Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6519 The Vegas Vortechs
6 Las Vegas Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6436 PARS ROBOTİC TEAM
6 Las Vegas Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2485 WARLords
6 Las Vegas Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1266 The Devil Duckies
6 Las Vegas Regional Volunteer of the Year  Jeff Markle
6 Las Vegas Regional Wildcard      (CMP Qual) 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
6 Las Vegas Regional Woodie Flowers Finalist Award  585 Leonard Evansic
Cyber Penguins
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3026 Orange Crush
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2502 Talon Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4198 RoboCats
6 Minnesota 10000 Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4536 Eleanor O'Callaghan
MinuteBots
6 Minnesota 10000 Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3082 Parthiv Krishna
Chicken Bot Pie
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3751 Tower View Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Highest Rookie Seed  6709 Spudinc
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2500 Herobotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3184 Blaze Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2823 The Automatons
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Judges' Award  4536 MinuteBots
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5172 Gators
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4607 The Coalition of Independent Students
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1816 "The Green Machine"
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalists  4198 RoboCats
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalists  3299 Warehouse Crew
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Finalists  2181 G.E.A.R.s (Great Engineers Awesome Robots)
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5172 Gators
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2509 Tigerbots
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4207 PyroBotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6424 Stealth Panther Robotics
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6709 Spudinc
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1816 "The Green Machine"
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2508 Armada
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Volunteer of the Year  The Diers Family
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Wildcard      (CMP Qual) 4198 RoboCats
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Wildcard      (CMP Qual) 3299 Warehouse Crew
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Wildcard      (CMP Qual) 2181 G.E.A.R.s (Great Engineers Awesome Robots)
6 Minnesota 10000 Lakes Regional Woodie Flowers Finalist Award  1816 Laurie Shimizu
"The Green Machine"
6 Minnesota North Star Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2175 The Fighting Calculators
6 Minnesota North Star Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2169 KING TeC
6 Minnesota North Star Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3883 Data Bits
6 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3130 Kate Sawyer
The ERRORs
6 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3883 Abby Wamsted
Data Bits
6 Minnesota North Star Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1806 S.W.A.T.
6 Minnesota North Star Regional Highest Rookie Seed  6749 tERAbytes
6 Minnesota North Star Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2491 No Mythic
6 Minnesota North Star Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3277 ProDigi
6 Minnesota North Star Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3197 HexHounds
6 Minnesota North Star Regional Judges' Award  1710 The Ravonics Revolution
6 Minnesota North Star Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3130 The ERRORs
6 Minnesota North Star Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3928 Team Neutrino
6 Minnesota North Star Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2177 The Robettes
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  5464 Bluejacket Robotics
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  2491 No Mythic
6 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  2574 RoboHuskie
6 Minnesota North Star Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3130 The ERRORs
6 Minnesota North Star Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1710 The Ravonics Revolution
6 Minnesota North Star Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3277 ProDigi
6 Minnesota North Star Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6749 tERAbytes
6 Minnesota North Star Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1710 The Ravonics Revolution
6 Minnesota North Star Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3633 Catalyst 3633
6 Minnesota North Star Regional Volunteer of the Year  2177 Walt LaRoche
The Robettes
6 Minnesota North Star Regional Wildcard      (CMP Qual) 5464 Bluejacket Robotics
6 Minnesota North Star Regional Wildcard      (CMP Qual) 2491 No Mythic
6 Minnesota North Star Regional Wildcard      (CMP Qual) 2574 RoboHuskie
6 Minnesota North Star Regional Woodie Flowers Finalist Award  5464 John Almos
Bluejacket Robotics
6 New England District Champ... Creativity Award sponsored by Xerox  1058 PVC Pirates
6 New England District Champ... District Championship Finalist  3719 STEM Whalers
6 New England District Champ... District Championship Finalist  1519 Mechanical Mayhem
6 New England District Champ... District Championship Finalist  5813 Morpheus
6 New England District Champ... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6328 Mechanical Advantage
6 New England District Champ... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6324 The Blue Devils
6 New England District Champ... District Championship Winner      (CMP Qual) 2168 Aluminum Falcons
6 New England District Champ... District Championship Winner      (CMP Qual) 195 CyberKnights
6 New England District Champ... District Championship Winner      (CMP Qual) 1073 The Force Team
6 New England District Champ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2342 Team Phoenix
6 New England District Champ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2067 Apple Pi
6 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  558 Selma Abouneameh
Elm City Robo Squad
6 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  4905 Will Doyle
Andromeda One
6 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  133 Christopher Hascall
B.E.R.T.
6 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  155 Mathieu Letendre
The Technonuts
6 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  467 Nial Mcinally
The Colonials
6 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  5459 Annabelle Platt
Ipswich TIGERS (Technologically Inclined Group of Engin...
6 New England District Champ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2648 Infinite Loop
6 New England District Champ... Highest Rookie Seed  6329 The Bucks' Wrath
6 New England District Champ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4564 Orange Chaos
6 New England District Champ... Industrial Design Award sponsored by General M...  1153 Robo-Rebels
6 New England District Champ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2168 Aluminum Falcons
6 New England District Champ... Judges' Award  1721 Tidal Force
6 New England District Champ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5687 The Outliers
6 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3467 Windham Windup
6 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 558 Elm City Robo Squad
6 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 125 NUTRONs
6 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1071 Team Max
6 New England District Champ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4905 Andromeda One
6 New England District Champ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5422 Stormgears FRC
6 New England District Champ... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6337 Maine Central Institute Robotics
6 New England District Champ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4151 SCRAP
6 New England District Champ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4151 SCRAP
6 New England District Champ... Volunteer of the Year  125 Kristine Atiyeh
NUTRONs
6 New England District Champ... Woodie Flowers Finalist Award  175 Robert Atiyeh
Buzz Robotics
6 New York City Regional Creativity Award sponsored by Xerox  333 MEGALODONS
6 New York City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  694 StuyPulse
6 New York City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2383 Ninjineers
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  694 Yedoh Kang
StuyPulse
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5806 Benjamin Spector
Horace Mann School
6 New York City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4571 Rambots
6 New York City Regional Highest Rookie Seed  6415 GULTEPE ROBOTICS
6 New York City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2265 Fe Maidens
6 New York City Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2791 Shaker Robotics
6 New York City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1155 SciBorgs
6 New York City Regional Judges' Award  6590 SaviTech
6 New York City Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5030 The Second Mouse
6 New York City Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4613 Barker Redbacks
6 New York City Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1660 Harlem Knights
6 New York City Regional Regional Finalists  694 StuyPulse
6 New York City Regional Regional Finalists  333 MEGALODONS
6 New York City Regional Regional Finalists  4571 Rambots
6 New York City Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4613 Barker Redbacks
6 New York City Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3419 RoHawks
6 New York City Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5891 UASGC Robosquad
6 New York City Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6431 NoktaParantez
6 New York City Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6402 GOKTURKLER
6 New York City Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  333 MEGALODONS
6 New York City Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6415 GULTEPE ROBOTICS
6 New York City Regional Volunteer of the Year  Lee Reichman
6 New York City Regional Wildcard      (CMP Qual) 4571 Rambots
6 New York City Regional Woodie Flowers Finalist Award  395 Paul Lucien
2 TrainRobotics
6 ONT District - McMaster Un... Creativity Award sponsored by Xerox  2702 Rebels
6 ONT District - McMaster Un... District Chairman's Award  2056 OP Robotics
6 ONT District - McMaster Un... District Engineering Inspiration Award  4039 MakeShift Robotics
6 ONT District - McMaster Un... District Event Finalist  4976 Rebels
6 ONT District - McMaster Un... District Event Finalist  5406 Celt-X
6 ONT District - McMaster Un... District Event Finalist  4618 Newman Robotics
6 ONT District - McMaster Un... District Event Winner  4039 MakeShift Robotics
6 ONT District - McMaster Un... District Event Winner  4939 Allspark9
6 ONT District - McMaster Un... District Event Winner  2386 Trojans
6 ONT District - McMaster Un... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1360 Orbit Robotics
6 ONT District - McMaster Un... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  188 Blizzard
6 ONT District - McMaster Un... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5406 Celt-X
6 ONT District - McMaster Un... Highest Rookie Seed  6481 Deus ex Machina
6 ONT District - McMaster Un... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4618 Newman Robotics
6 ONT District - McMaster Un... Industrial Design Award sponsored by General M...  2200 MMRambotics
6 ONT District - McMaster Un... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1310 Runnymede Robotics
6 ONT District - McMaster Un... Judges' Award  1374 Amped Up
6 ONT District - McMaster Un... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5409 Chargers
6 ONT District - McMaster Un... Rookie All Star Award  6481 Deus ex Machina
6 ONT District - McMaster Un... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6387 Discobots Canada
6 ONT District - McMaster Un... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6070 Pratt & Whitney Canada: Gryphon Machine
6 ONT District - McMaster Un... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6070 Pratt & Whitney Canada: Gryphon Machine
6 ONT District - North Bay Event Creativity Award sponsored by Xerox  4476 W.A.F.F.L.E.S.
6 ONT District - North Bay Event District Chairman's Award  1305 Ice Cubed
6 ONT District - North Bay Event District Engineering Inspiration Award  4914 Panthers
6 ONT District - North Bay Event District Event Finalist  6336 Javawockies
6 ONT District - North Bay Event District Event Finalist  4343 MaxTech
6 ONT District - North Bay Event District Event Finalist  3543 C4 Robotics
6 ONT District - North Bay Event District Event Winner  1305 Ice Cubed
6 ONT District - North Bay Event District Event Winner  4678 CyberCavs
6 ONT District - North Bay Event District Event Winner  4968 RoboHawks
6 ONT District - North Bay Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4069 Lo-Ellen Robotics
6 ONT District - North Bay Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4946 The Alpha Dogs
6 ONT District - North Bay Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4152 Hoya Robotics
6 ONT District - North Bay Event Highest Rookie Seed  6336 Javawockies
6 ONT District - North Bay Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1075 Sprockets
6 ONT District - North Bay Event Industrial Design Award sponsored by General M...  4968 RoboHawks
6 ONT District - North Bay Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4678 CyberCavs
6 ONT District - North Bay Event Judges' Award  6632 NHSS Robotics
6 ONT District - North Bay Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  865 WARP7
6 ONT District - North Bay Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6336 Javawockies
6 ONT District - North Bay Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4343 MaxTech
6 ONT District - North Bay Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2708 Lake Effect Robotics
6 Pacific Northwest District... Creativity Award sponsored by Xerox  753 High Desert Droids
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  3238 Cyborg Ferrets
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  3663 CPR - Cedar Park Robotics
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  1318 Issaquah Robotics Society
6 Pacific Northwest District... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6442 Modern Americans
6 Pacific Northwest District... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6443 Falcons
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner      (CMP Qual) 2046 Bear Metal
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner      (CMP Qual) 2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner      (CMP Qual) 1595 The Dragons
6 Pacific Northwest District... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2521 SERT
6 Pacific Northwest District... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  1510 Anna Nixon
Wildcats
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  1983 Isabella Torres
Skunk Works Robotics
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  3024 Claire Pryor
My Favorite Team
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  4911 Madeleine Schwitters
CyberKnights
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  4915 Jonathan Coonan
Spartronics
6 Pacific Northwest District... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2910 Jack in the Bot
6 Pacific Northwest District... Highest Rookie Seed  6445 CTEC Robotics
6 Pacific Northwest District... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3219 TREAD
6 Pacific Northwest District... Industrial Design Award sponsored by General M...  1425 Error Code Xero
6 Pacific Northwest District... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1778 Chill Out
6 Pacific Northwest District... Judges' Award  5468 Chaos Theory
6 Pacific Northwest District... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3238 Cyborg Ferrets
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1540 Flaming Chickens
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2557 SOTAbots
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4125 Confidential
6 Pacific Northwest District... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3574 HIGH TEKERZ
6 Pacific Northwest District... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3024 My Favorite Team
6 Pacific Northwest District... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6503 Iron Dragon
6 Pacific Northwest District... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1595 The Dragons
6 Pacific Northwest District... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5588 Holy Names Academy
6 Pacific Northwest District... Volunteer of the Year  1425 Tim Bennington-Davis
Error Code Xero
6 Pacific Northwest District... Volunteer of the Year  Conrad Ball
6 Pacific Northwest District... Woodie Flowers Finalist Award  2557 Ken Luthy
SOTAbots
6 Peachtree State Championship Creativity Award sponsored by Xerox  3329 Wildbots
6 Peachtree State Championship District Championship Finalist  1002 The CircuitRunners
6 Peachtree State Championship District Championship Finalist  4188 Columbus Space Program
6 Peachtree State Championship District Championship Finalist  4112 EagleBots
6 Peachtree State Championship District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6325 Reset Robotics
6 Peachtree State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 4941 RoboBibb
6 Peachtree State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 1746 OTTO
6 Peachtree State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 5074 RoboMustangs
6 Peachtree State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2974 Walton Robotics
6 Peachtree State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3091 100 Scholars
6 Peachtree State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  2974 Selina Nie
Walton Robotics
6 Peachtree State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  1311 Danielle Newman
Kell Robotics
6 Peachtree State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  4188 Hallie Richardson
Columbus Space Program
6 Peachtree State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  832 Oscar
6 Peachtree State Championship Highest Rookie Seed  6340 Marist Screaming Eagles
6 Peachtree State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen  1648 G3 Robotics
6 Peachtree State Championship Industrial Design Award sponsored by General M...  4910 East Cobb Robotics
6 Peachtree State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4026 Global Dynamics
6 Peachtree State Championship Judges' Award  4189 Chargers
6 Peachtree State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4941 RoboBibb
6 Peachtree State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1311 Kell Robotics
6 Peachtree State Championship Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2415 WiredCats
6 Peachtree State Championship Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4188 Columbus Space Program
6 Peachtree State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6340 Marist Screaming Eagles
6 Peachtree State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5582 Rex Machina
6 Peachtree State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4730 Terminators
6 Peachtree State Championship Volunteer of the Year  Mike Shearin
6 Peachtree State Championship Woodie Flowers Finalist Award  2974 Eric Kauffman
Walton Robotics
6 Western Canada Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4774 The Drop Bears
6 Western Canada Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2130 Alpha+
6 Western Canada Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2122 Team Tators
6 Western Canada Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4191 Dill-Ga Ghoul
IMC
6 Western Canada Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5883 Simon Zow-Stack
Spice Gears
6 Western Canada Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4627 Manning Robotics
6 Western Canada Regional Highest Rookie Seed  6679 TESLA Robotics
6 Western Canada Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  6364 Ten Ton Robotics
6 Western Canada Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  6008 Lions
6 Western Canada Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  216 More RoboDawgs
6 Western Canada Regional Judges' Award  6485 Matheson's Mecha Mustangs
6 Western Canada Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4334 Alberta Tech Alliance (ATA)
6 Western Canada Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4191 IMC
6 Western Canada Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4010 Nautilus
6 Western Canada Regional Regional Finalists  5015 SWAT Bots Robotics
6 Western Canada Regional Regional Finalists  244 RoboDawgs 3D
6 Western Canada Regional Regional Finalists  4191 IMC
6 Western Canada Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2122 Team Tators
6 Western Canada Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4334 Alberta Tech Alliance (ATA)
6 Western Canada Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1482 Ghosts
6 Western Canada Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6390 Hephaestus
6 Western Canada Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6679 TESLA Robotics
6 Western Canada Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  288 The RoboDawgs
6 Western Canada Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4604 Intimitrons from Area 51
6 Western Canada Regional Volunteer of the Year  John C Smith
6 Western Canada Regional Wildcard      (CMP Qual) 5015 SWAT Bots Robotics
6 Western Canada Regional Wildcard      (CMP Qual) 244 RoboDawgs 3D
6 Western Canada Regional Woodie Flowers Finalist Award  5897 Travis Alexander
APEX Robotics
5 Brazos Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1817 Llano Estacado RoboRaiders
5 Brazos Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5414 Pearadox
5 Brazos Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2848 ⚡ ALL SPARKS ⚡
5 Brazos Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2848 Anirudh Kentareddy
⚡ ALL SPARKS ⚡
5 Brazos Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5431 Usaid Malik
Titan Robotics
5 Brazos Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1296 Full Metal Jackets
5 Brazos Valley Regional Highest Rookie Seed  6369 Mercenary Robotics
5 Brazos Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3593 Invictus
5 Brazos Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3310 Black Hawk Robotics
5 Brazos Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  6171 ⚛ Chain Reaction ⚛
5 Brazos Valley Regional Judges' Award  3802 RoboPOP
5 Brazos Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  6237 Martin Motion
5 Brazos Valley Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 418 Purple Haze
5 Brazos Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5472 Stallions
5 Brazos Valley Regional Regional Finalists  704 Warriors
5 Brazos Valley Regional Regional Finalists  6133 Haltom Robotics
5 Brazos Valley Regional Regional Finalists  4219 R4 Robo Riders
5 Brazos Valley Regional Regional Finalists  3743 Eagle Bots
5 Brazos Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2848 ⚡ ALL SPARKS ⚡
5 Brazos Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3310 Black Hawk Robotics
5 Brazos Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 6357 The Spring Konstant
5 Brazos Valley Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6369 Mercenary Robotics
5 Brazos Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6646 The Belton New Tech SpaceMakers
5 Brazos Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3593 Invictus
5 Brazos Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5431 Titan Robotics
5 Brazos Valley Regional Volunteer of the Year  Will Phipps
5 Brazos Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 704 Warriors
5 Brazos Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 4219 R4 Robo Riders
5 Brazos Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 3743 Eagle Bots
5 Brazos Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award  2950 Tiffani Cortez
Devastators
5 Buckeye Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2399 The Fighting Unicorns
5 Buckeye Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award  128 Taylor Wilson
The Botcats
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2010 Cole Engle
The Lightning Bots
5 Buckeye Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2228 CougarTech
5 Buckeye Regional Highest Rookie Seed  6460 Air Guardians
5 Buckeye Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  6027 Brain Waves
5 Buckeye Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1038 Lakota Robotics
5 Buckeye Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1126 SPARX
5 Buckeye Regional Judges' Award  379 RoboCats
5 Buckeye Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4028 The Beak Squad
5 Buckeye Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3015 Ranger Robotics
5 Buckeye Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5413 Stellar Robotics
5 Buckeye Regional Regional Finalists  4028 The Beak Squad
5 Buckeye Regional Regional Finalists  379 RoboCats
5 Buckeye Regional Regional Finalists  2399 The Fighting Unicorns
5 Buckeye Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3015 Ranger Robotics
5 Buckeye Regional Regional Winners      (CMP Qual) 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
5 Buckeye Regional Regional Winners      (CMP Qual) 156 RPM - Robotics Plus Mayhem
5 Buckeye Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6460 Air Guardians
5 Buckeye Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6355 Robots Over Parma
5 Buckeye Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2228 CougarTech
5 Buckeye Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4930 Electric Mayhem
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  Jason Tasch
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  Dave Fort
5 Buckeye Regional Wildcard      (CMP Qual) 379 RoboCats
5 Buckeye Regional Wildcard      (CMP Qual) 2399 The Fighting Unicorns
5 Buckeye Regional Woodie Flowers Finalist Award  379 Judy Barber
RoboCats
5 FIM District - East Kentwo... Creativity Award sponsored by Xerox  3357 COMETS
5 FIM District - East Kentwo... District Chairman's Award  4967 That ONE Team-OurNextEngineers
5 FIM District - East Kentwo... District Engineering Inspiration Award  141 WOBOT
5 FIM District - East Kentwo... District Event Finalist  216 More RoboDawgs
5 FIM District - East Kentwo... District Event Finalist  1243 Dragons
5 FIM District - East Kentwo... District Event Finalist  4482 ID Robotics
5 FIM District - East Kentwo... District Event Winner  4967 That ONE Team-OurNextEngineers
5 FIM District - East Kentwo... District Event Winner  2767 Stryke Force
5 FIM District - East Kentwo... District Event Winner  5069 The Iron Giants
5 FIM District - East Kentwo... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2767 Stryke Force
5 FIM District - East Kentwo... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4004 M.A.R.S. Rovers
5 FIM District - East Kentwo... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5066 Singularity
5 FIM District - East Kentwo... Highest Rookie Seed  6638 Fulton Pirates
5 FIM District - East Kentwo... Imagery Award in honor of Jack Kamen  2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
5 FIM District - East Kentwo... Industrial Design Award sponsored by General M...  5069 The Iron Giants
5 FIM District - East Kentwo... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2054 Tech Vikes
5 FIM District - East Kentwo... Judges' Award  5056 MegaHurtz
5 FIM District - East Kentwo... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3234 Red Arrows
5 FIM District - East Kentwo... Rookie All Star Award  6531 Redhawks
5 FIM District - East Kentwo... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6571 Lakeview Wildcats
5 FIM District - East Kentwo... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5069 The Iron Giants
5 FIM District - East Kentwo... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4482 ID Robotics
5 FIM District - Howell Event Creativity Award sponsored by Xerox  5523 RoboWarriors
5 FIM District - Howell Event District Chairman's Award  1189 The Gearheads
5 FIM District - Howell Event District Engineering Inspiration Award  2834 Bionic Black Hawks
5 FIM District - Howell Event District Event Finalist  4362 Gems
5 FIM District - Howell Event District Event Finalist  27 Team RUSH
5 FIM District - Howell Event District Event Finalist  5530 The Lawnmowers
5 FIM District - Howell Event District Event Winner  302 The Dragons
5 FIM District - Howell Event District Event Winner  51 Wings of Fire
5 FIM District - Howell Event District Event Winner  201 The FEDS
5 FIM District - Howell Event District Event Winner  4384 Benzene Bots
5 FIM District - Howell Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4776 S.C.O.T.S. Bots
5 FIM District - Howell Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  302 The Dragons
5 FIM District - Howell Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  201 The FEDS
5 FIM District - Howell Event Highest Rookie Seed  6591 Panther Powered
5 FIM District - Howell Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1 The Juggernauts
5 FIM District - Howell Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3641 The Flying Toasters
5 FIM District - Howell Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4362 Gems
5 FIM District - Howell Event Judges' Award  3536 Electro Eagles
5 FIM District - Howell Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  27 Team RUSH
5 FIM District - Howell Event Rookie All Star Award  6591 Panther Powered
5 FIM District - Howell Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3414 Hackbots
5 FIM District - Howell Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  51 Wings of Fire
5 FIM District - Lake Superi... Creativity Award sponsored by Xerox  857 Superior Roboworks
5 FIM District - Lake Superi... District Chairman's Award  4377 Boyne City Blaze
5 FIM District - Lake Superi... District Engineering Inspiration Award  862 Lightning Robotics
5 FIM District - Lake Superi... District Event Finalist  5709 Rudyard Nerf Herders
5 FIM District - Lake Superi... District Event Finalist  4392 The Deceivers
5 FIM District - Lake Superi... District Event Finalist  5660 A.R.T. Atherton Robotics Team
5 FIM District - Lake Superi... District Event Winner  5501 Bobcats
5 FIM District - Lake Superi... District Event Winner  3452 GreengineerZ
5 FIM District - Lake Superi... District Event Winner  5547 The Talons
5 FIM District - Lake Superi... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4381 Twisted Devils
5 FIM District - Lake Superi... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5709 Rudyard Nerf Herders
5 FIM District - Lake Superi... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  6077 Wiking Kujon
5 FIM District - Lake Superi... Highest Rookie Seed  6558 Aluminum Sting
5 FIM District - Lake Superi... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4395 Dundee Vi-Borgs
5 FIM District - Lake Superi... Industrial Design Award sponsored by General M...  3452 GreengineerZ
5 FIM District - Lake Superi... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  247 Da Bears
5 FIM District - Lake Superi... Judges' Award  4835 Junkyard Dawgs
5 FIM District - Lake Superi... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1596 The Instigators
5 FIM District - Lake Superi... Rookie All Star Award  6637 Wolf Robotics
5 FIM District - Lake Superi... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6558 Aluminum Sting
5 FIM District - Lake Superi... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4377 Boyne City Blaze
5 FIM District - Lake Superi... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3617 Cold Logic
5 FIM District - Troy Event Creativity Award sponsored by Xerox  3539 Byting Bulldogs
5 FIM District - Troy Event District Chairman's Award  217 ThunderChickens
5 FIM District - Troy Event District Engineering Inspiration Award  1718 The Fighting Pi
5 FIM District - Troy Event District Event Finalist  3098 The Captains
5 FIM District - Troy Event District Event Finalist  2337 EngiNERDs
5 FIM District - Troy Event District Event Finalist  5048 Spartronics
5 FIM District - Troy Event District Event Winner  910 The Foley Freeze
5 FIM District - Troy Event District Event Winner  5460 Strike Zone
5 FIM District - Troy Event District Event Winner  818 Steel Armadillos
5 FIM District - Troy Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5436 Cyber Cats
5 FIM District - Troy Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  469 Las Guerrillas
5 FIM District - Troy Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2337 EngiNERDs
5 FIM District - Troy Event Highest Rookie Seed  6338 DRIVING STEEL
5 FIM District - Troy Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  245 Adambots
5 FIM District - Troy Event Industrial Design Award sponsored by General M...  4961 Shock and Awe-sum
5 FIM District - Troy Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3302 TurboTrojans
5 FIM District - Troy Event Judges' Award  5460 Strike Zone
5 FIM District - Troy Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  910 The Foley Freeze
5 FIM District - Troy Event Rookie All Star Award  6616 Mechanical Pumas
5 FIM District - Troy Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6532 Ben Carson Blue Jays
5 FIM District - Troy Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4961 Shock and Awe-sum
5 FIM District - Troy Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6152 ROBO-FALCONS
5 FIRST North Carolina State... Creativity Award sponsored by Xerox  2640 HOTBOTZ
5 FIRST North Carolina State... District Championship Finalist  3402 ROBOMonkeys
5 FIRST North Carolina State... District Championship Finalist  3196 Team SPORK
5 FIRST North Carolina State... District Championship Finalist  2059 The Hitchhikers
5 FIRST North Carolina State... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6502 DARC SIDE
5 FIRST North Carolina State... District Championship Winner      (CMP Qual) 4561 TerrorBytes
5 FIRST North Carolina State... District Championship Winner      (CMP Qual) 900 ♞The Zebracorns♞
5 FIRST North Carolina State... District Championship Winner      (CMP Qual) 3229 Hawktimus Prime
5 FIRST North Carolina State... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3506 YETI Robotics
5 FIRST North Carolina State... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  900 ♞The Zebracorns♞
5 FIRST North Carolina State... FIRST Dean's List Finalist Award  3680 Michael York
Elemental Dragons
5 FIRST North Carolina State... FIRST Dean's List Finalist Award  5511 Sreekar Mantena
Cortechs Robotics
5 FIRST North Carolina State... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5190 Green Hope Falcons
5 FIRST North Carolina State... Highest Rookie Seed  6502 DARC SIDE
5 FIRST North Carolina State... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5854 GLITCH
5 FIRST North Carolina State... Industrial Design Award sponsored by General M...  4561 TerrorBytes
5 FIRST North Carolina State... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3737 Roto-Raptors
5 FIRST North Carolina State... Judges' Award  6729 RECHS Eagles
5 FIRST North Carolina State... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3196 Team SPORK
5 FIRST North Carolina State... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2642 Pitt Pirates
5 FIRST North Carolina State... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2655 The Flying Platypi
5 FIRST North Carolina State... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4534 Wired Wizards
5 FIRST North Carolina State... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6332 Bull City Botics
5 FIRST North Carolina State... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5511 Cortechs Robotics
5 FIRST North Carolina State... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2682 Boneyard Robotics
5 FIRST North Carolina State... Volunteer of the Year  Susan Gerber
5 FIRST North Carolina State... Woodie Flowers Finalist Award  2642 Ann McClung
Pitt Pirates
5 Hawaii Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3008 Team Magma
5 Hawaii Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3132 Thunder Down Under
5 Hawaii Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2465 Kauaibots
5 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3008 Rovi Porter
Team Magma
5 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2443 Janel Teneza
Blue Thunder
5 Hawaii Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2090 Buff 'n Blue
5 Hawaii Regional Highest Rookie Seed  6439 tanx
5 Hawaii Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  6704 Mid Pacific Owl Robotics
5 Hawaii Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1661 Griffitrons
5 Hawaii Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3880 Tiki Techs
5 Hawaii Regional Judges' Award  2437 Lancer Robotics
5 Hawaii Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2444 Kamehameha RoboWarriors
5 Hawaii Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1622 Team Spyder
5 Hawaii Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4253 Raid Zero
5 Hawaii Regional Regional Finalists  4270 Crusaders
5 Hawaii Regional Regional Finalists  1661 Griffitrons
5 Hawaii Regional Regional Finalists  3721 Charger Robotics
5 Hawaii Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4253 Raid Zero
5 Hawaii Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3132 Thunder Down Under
5 Hawaii Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2896 MechaMonarchs
5 Hawaii Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6704 Mid Pacific Owl Robotics
5 Hawaii Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6439 tanx
5 Hawaii Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1622 Team Spyder
5 Hawaii Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2443 Blue Thunder
5 Hawaii Regional Volunteer of the Year  368 Alan Ing
Team Kika Mana
5 Hawaii Regional Wildcard      (CMP Qual) 4270 Crusaders
5 Hawaii Regional Wildcard      (CMP Qual) 1661 Griffitrons
5 Hawaii Regional Wildcard      (CMP Qual) 3721 Charger Robotics
5 Hawaii Regional Woodie Flowers Finalist Award  2445 Reid Kawamura
RoboKAP
5 Idaho Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1891 Bullbots
5 Idaho Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  399 Eagle Robotics
5 Idaho Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2122 Team Tators
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4984 Jake Davies
BULLSEYE
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1836 Jared Hasen-Klein
The MilkenKnights
5 Idaho Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3245 Ravens
5 Idaho Regional Highest Rookie Seed  6546 Naatsisʼáán Robotics
5 Idaho Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3145 TeraViks
5 Idaho Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3006 Red Rock Robotics
5 Idaho Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4984 BULLSEYE
5 Idaho Regional Judges' Award  1983 Skunk Works Robotics
5 Idaho Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5499 The Bay Orangutans
5 Idaho Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3256 WarriorBorgs
5 Idaho Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3562 LiveWire
5 Idaho Regional Regional Finalists  399 Eagle Robotics
5 Idaho Regional Regional Finalists  3245 Ravens
5 Idaho Regional Regional Finalists  3239 Birds of Prey
5 Idaho Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5499 The Bay Orangutans
5 Idaho Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2122 Team Tators
5 Idaho Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3006 Red Rock Robotics
5 Idaho Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6546 Naatsisʼáán Robotics
5 Idaho Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6358 The Buhlian Operators
5 Idaho Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3250 Kennedy Robotics
5 Idaho Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2486 CocoNuts
5 Idaho Regional Volunteer of the Year  Laurie Anderson
5 Idaho Regional Wildcard      (CMP Qual) 3245 Ravens
5 Idaho Regional Wildcard      (CMP Qual) 3239 Birds of Prey
5 Idaho Regional Woodie Flowers Finalist Award  6358 Kelsie Margolieux
The Buhlian Operators
5 Laguna Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4735 DEROF
5 Laguna Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4635 Botbusters
5 Laguna Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2283 Panteras
5 Laguna Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5705 Monserrat Rodriguez
DESERT EAGLES
5 Laguna Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4635 Ernesto Rodriguez
Botbusters
5 Laguna Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4401 CETMOV
5 Laguna Regional Highest Rookie Seed  6647 Voltec Robotics
5 Laguna Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5959 Titanium Rams
5 Laguna Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3478 LamBot
5 Laguna Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  6170 Vitronik
5 Laguna Regional Judges' Award  5705 DESERT EAGLES
5 Laguna Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5312 Lobotics
5 Laguna Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4400 CERBOTICS
5 Laguna Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 6652 TigreRobotics
5 Laguna Regional Regional Finalists  6666 Regiobots
5 Laguna Regional Regional Finalists  4355 CP-BOTS
5 Laguna Regional Regional Finalists  5705 DESERT EAGLES
5 Laguna Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3478 LamBot
5 Laguna Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3158 TECBOT
5 Laguna Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4403 ROULT
5 Laguna Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6666 Regiobots
5 Laguna Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6407 DEVOLT
5 Laguna Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5959 Titanium Rams
5 Laguna Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6444 Prepa Tec Chihuahua
5 Laguna Regional Volunteer of the Year  Met-Mex PeƱoles
5 Laguna Regional Wildcard      (CMP Qual) 4355 CP-BOTS
5 Laguna Regional Wildcard      (CMP Qual) 5705 DESERT EAGLES
5 Laguna Regional Woodie Flowers Finalist Award  3478 Sergio Cedillo
LamBot
5 Lone Star North Regional Creativity Award sponsored by Xerox  231 High Voltage
5 Lone Star North Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5417 Eagle Robotics
5 Lone Star North Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1255 Blarglefish
5 Lone Star North Regional FIRST Dean's List Finalist Award  Isabella Riffle
5 Lone Star North Regional FIRST Dean's List Finalist Award  Ithza Lopez
5 Lone Star North Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  148 Robowranglers
5 Lone Star North Regional Highest Rookie Seed  6655 Texan Robotics
5 Lone Star North Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4371 ART 4371
5 Lone Star North Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  5842 Royal Robotics
5 Lone Star North Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  624 CRyptonite
5 Lone Star North Regional Judges' Award  3390 ANATOLIAN EAGLEBOTS
5 Lone Star North Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1477 Texas Torque
5 Lone Star North Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2881 Lady Cans
5 Lone Star North Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3284 Camdenton 4H LASER 3284
5 Lone Star North Regional Regional Finalists  1255 Blarglefish
5 Lone Star North Regional Regional Finalists  148 Robowranglers
5 Lone Star North Regional Regional Finalists  4371 ART 4371
5 Lone Star North Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3284 Camdenton 4H LASER 3284
5 Lone Star North Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5842 Royal Robotics
5 Lone Star North Regional Regional Winners      (CMP Qual) 6547 Flaming Metal Robotics
5 Lone Star North Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6754 Trailbots
5 Lone Star North Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6547 Flaming Metal Robotics
5 Lone Star North Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3284 Camdenton 4H LASER 3284
5 Lone Star North Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2992 The S.S. Prometheus
5 Lone Star North Regional Volunteer of the Year  Judy Bryant
5 Lone Star North Regional Wildcard      (CMP Qual) 1255 Blarglefish
5 Lone Star North Regional Wildcard      (CMP Qual) 4371 ART 4371
5 Lone Star North Regional Woodie Flowers Finalist Award  2881 Susie Rich
Lady Cans
5 MAR District - Montgomery ... Creativity Award sponsored by Xerox  2016 Mighty Monkey Wrenches
5 MAR District - Montgomery ... District Chairman's Award  4575 The Tin Mints
5 MAR District - Montgomery ... District Engineering Inspiration Award  1676 The Pascack PI-oneers
5 MAR District - Montgomery ... District Event Finalist  11 MORT
5 MAR District - Montgomery ... District Event Finalist  222 Tigertrons
5 MAR District - Montgomery ... District Event Finalist  2016 Mighty Monkey Wrenches
5 MAR District - Montgomery ... District Event Winner  75 RoboRaiders
5 MAR District - Montgomery ... District Event Winner  25 Raider Robotix
5 MAR District - Montgomery ... District Event Winner  1923 The MidKnight Inventors
5 MAR District - Montgomery ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1923 The MidKnight Inventors
5 MAR District - Montgomery ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1391 The Metal Moose
5 MAR District - Montgomery ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1403 Cougar Robotics
5 MAR District - Montgomery ... Highest Rookie Seed  6327 Tin Men
5 MAR District - Montgomery ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3637 The Daleks
5 MAR District - Montgomery ... Industrial Design Award sponsored by General M...  75 RoboRaiders
5 MAR District - Montgomery ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  225 TechFire
5 MAR District - Montgomery ... Judges' Award  2458 Team Chaos
5 MAR District - Montgomery ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  303 The T.E.S.T. Team
5 MAR District - Montgomery ... Rookie All Star Award  6327 Tin Men
5 MAR District - Montgomery ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  11 MORT
5 MAR District - Montgomery ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5666 Purple Lightning
5 Midwest Regional Creativity Award sponsored by Xerox  16 Bomb Squad
5 Midwest Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1592 Bionic Tigers
5 Midwest Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2451 PWNAGE
5 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5125 Luis Ortega
Hawks on the Horizon
5 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award  111 Derek Prusener
WildStang
5 Midwest Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3620 Average Joes
5 Midwest Regional Highest Rookie Seed  6651 Golden Bots
5 Midwest Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1736 Robot Casserole
5 Midwest Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  144 The R.O.C.K
5 Midwest Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  111 WildStang
5 Midwest Regional Judges' Award  1939 THE KUHNIGITS
5 Midwest Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1986 Team Titanium
5 Midwest Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2338 Gear It Forward
5 Midwest Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1511 Rolling Thunder
5 Midwest Regional Regional Finalists  1986 Team Titanium
5 Midwest Regional Regional Finalists  16 Bomb Squad
5 Midwest Regional Regional Finalists  5847 Ironclad
5 Midwest Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1511 Rolling Thunder
5 Midwest Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2451 PWNAGE
5 Midwest Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1625 Winnovation
5 Midwest Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6651 Golden Bots
5 Midwest Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5847 Ironclad
5 Midwest Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4645 X-Machina
5 Midwest Regional Volunteer of the Year  Kori Bowns
5 Midwest Regional Wildcard      (CMP Qual) 1986 Team Titanium
5 Midwest Regional Woodie Flowers Finalist Award  1781 Mike Ulinski
Electric Eagles
5 NE District - Hartford Event Creativity Award sponsored by Xerox  2170 Titanium Tomahawks
5 NE District - Hartford Event District Chairman's Award  558 Elm City Robo Squad
5 NE District - Hartford Event District Engineering Inspiration Award  5422 Stormgears FRC
5 NE District - Hartford Event District Event Finalist  230 Gaelhawks
5 NE District - Hartford Event District Event Finalist  999 MechaRAMS
5 NE District - Hartford Event District Event Finalist  3461 Operation PEACCE Robotics
5 NE District - Hartford Event District Event Winner  195 CyberKnights
5 NE District - Hartford Event District Event Winner  558 Elm City Robo Squad
5 NE District - Hartford Event District Event Winner  173 RAGE Robotics
5 NE District - Hartford Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  178 The 2nd Law Enforcers
5 NE District - Hartford Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  177 Bobcat Robotics
5 NE District - Hartford Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  173 RAGE Robotics
5 NE District - Hartford Event Highest Rookie Seed  6675 Ingenious Innovators
5 NE District - Hartford Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  3654 TechTigers
5 NE District - Hartford Event Industrial Design Award sponsored by General M...  1991 Dragons
5 NE District - Hartford Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  175 Buzz Robotics
5 NE District - Hartford Event Judges' Award  1973 Brighton Burning Tiger
5 NE District - Hartford Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  230 Gaelhawks
5 NE District - Hartford Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6675 Ingenious Innovators
5 NE District - Hartford Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5422 Stormgears FRC
5 NE District - Hartford Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3146 GRANBY GRUNTS
5 NE District - Pine Tree Event Creativity Award sponsored by Xerox  3451 The ANOMALY
5 NE District - Pine Tree Event District Chairman's Award  1519 Mechanical Mayhem
5 NE District - Pine Tree Event District Engineering Inspiration Award  166 Chop Shop
5 NE District - Pine Tree Event District Event Finalist  4055 NRG4055
5 NE District - Pine Tree Event District Event Finalist  58 The Riot Crew
5 NE District - Pine Tree Event District Event Finalist  663 Robonauts
5 NE District - Pine Tree Event District Event Winner  2648 Infinite Loop
5 NE District - Pine Tree Event District Event Winner  1519 Mechanical Mayhem
5 NE District - Pine Tree Event District Event Winner  4906 The Collective
5 NE District - Pine Tree Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2648 Infinite Loop
5 NE District - Pine Tree Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  125 NUTRONs
5 NE District - Pine Tree Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4055 NRG4055
5 NE District - Pine Tree Event Highest Rookie Seed  6337 Maine Central Institute Robotics
5 NE District - Pine Tree Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  172 Northern Force
5 NE District - Pine Tree Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5687 The Outliers
5 NE District - Pine Tree Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3236 TRIFORCE
5 NE District - Pine Tree Event Judges' Award  133 B.E.R.T.
5 NE District - Pine Tree Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2523 Tech Storm
5 NE District - Pine Tree Event Rookie All Star Award  6337 Maine Central Institute Robotics
5 NE District - Pine Tree Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6329 The Bucks' Wrath
5 NE District - Pine Tree Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3930 SMART Spruce Mountain Area Robotics Team
5 NE District - Pine Tree Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3930 SMART Spruce Mountain Area Robotics Team
5 ONT District - Western Uni... Creativity Award sponsored by Xerox  5288 The Spartans
5 ONT District - Western Uni... District Chairman's Award  5024 Raider Robotics
5 ONT District - Western Uni... District Engineering Inspiration Award  2935 NACI Robotics
5 ONT District - Western Uni... District Event Finalist  6378 LYNX
5 ONT District - Western Uni... District Event Finalist  190 Gompei and the H.E.R.D.
5 ONT District - Western Uni... District Event Finalist  6725 Westminster SS
5 ONT District - Western Uni... District Event Winner  5024 Raider Robotics
5 ONT District - Western Uni... District Event Winner  4039 MakeShift Robotics
5 ONT District - Western Uni... District Event Winner  6070 Pratt & Whitney Canada: Gryphon Machine
5 ONT District - Western Uni... District Event Winner  6461 Iron Stallions
5 ONT District - Western Uni... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5870 League of Logic
5 ONT District - Western Uni... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  6347 St. James Lions
5 ONT District - Western Uni... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4814 Incubator
5 ONT District - Western Uni... Highest Rookie Seed  6378 LYNX
5 ONT District - Western Uni... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3739 Oakbotics
5 ONT District - Western Uni... Industrial Design Award sponsored by General M...  190 Gompei and the H.E.R.D.
5 ONT District - Western Uni... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2200 MMRambotics
5 ONT District - Western Uni... Judges' Award  6140 SMT Titans
5 ONT District - Western Uni... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4039 MakeShift Robotics
5 ONT District - Western Uni... Rookie All Star Award  6378 LYNX
5 ONT District - Western Uni... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6461 Iron Stallions
5 ONT District - Western Uni... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4039 MakeShift Robotics
5 ONT District - Western Uni... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6070 Pratt & Whitney Canada: Gryphon Machine
5 ONT District - Windsor Ess... Creativity Award sponsored by Xerox  33 Killer Bees
5 ONT District - Windsor Ess... District Chairman's Award  1285 The Big Bang
5 ONT District - Windsor Ess... District Engineering Inspiration Award  1241 THEORY6
5 ONT District - Windsor Ess... District Event Finalist  772 Sabre Bytes
5 ONT District - Windsor Ess... District Event Finalist  33 Killer Bees
5 ONT District - Windsor Ess... District Event Finalist  6331 Sabotage
5 ONT District - Windsor Ess... District Event Winner  610 Crescent Robotics
5 ONT District - Windsor Ess... District Event Winner  4917 Sir Lancerbot
5 ONT District - Windsor Ess... District Event Winner  4595 Infinity
5 ONT District - Windsor Ess... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  772 Sabre Bytes
5 ONT District - Windsor Ess... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5885 Villanova WiredCats
5 ONT District - Windsor Ess... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4688 Saints Bot
5 ONT District - Windsor Ess... Highest Rookie Seed  6544 A-Team Robotics
5 ONT District - Windsor Ess... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5885 Villanova WiredCats
5 ONT District - Windsor Ess... Industrial Design Award sponsored by General M...  6544 A-Team Robotics
5 ONT District - Windsor Ess... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  610 Crescent Robotics
5 ONT District - Windsor Ess... Judges' Award  6331 Sabotage
5 ONT District - Windsor Ess... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4917 Sir Lancerbot
5 ONT District - Windsor Ess... Rookie All Star Award  6537 WIHS Robotics
5 ONT District - Windsor Ess... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6544 A-Team Robotics
5 ONT District - Windsor Ess... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4920 Belle River Automatons
5 ONT District - Windsor Ess... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4936 Viral Vortex
5 Orange County Regional Creativity Award sponsored by Xerox  207 METALCRAFTERS
5 Orange County Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  597 The Wolverines
5 Orange County Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3309 Friarbots
5 Orange County Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3309 Jon Logrippo
Friarbots
5 Orange County Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5665 Alara Degirmenci
SPARC
5 Orange County Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3476 Code Orange
5 Orange County Regional Highest Rookie Seed  6554 Phoenix Robotics
5 Orange County Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5817 Uni-Rex
5 Orange County Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  5802 Los STEMateros
5 Orange County Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4276 Surf City Vikings
5 Orange County Regional Judges' Award  5665 SPARC
5 Orange County Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  599 Robodox
5 Orange County Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3646 Integra
5 Orange County Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 589 Falkon Robotics
5 Orange County Regional Regional Finalists  4486 Blue Prints
5 Orange County Regional Regional Finalists  599 Robodox
5 Orange County Regional Regional Finalists  3473 Team Sprocket
5 Orange County Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3309 Friarbots
5 Orange County Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3925 Circuit of Life
5 Orange County Regional Regional Winners      (CMP Qual) 6417 Fridolins
5 Orange County Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6554 Phoenix Robotics
5 Orange County Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6560 Charging Champions
5 Orange County Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4999 Momentum
5 Orange County Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1160 Titanium
5 Orange County Regional Volunteer of the Year  Mary Carr
5 Orange County Regional Wildcard      (CMP Qual) 4486 Blue Prints
5 Orange County Regional Wildcard      (CMP Qual) 599 Robodox
5 Orange County Regional Wildcard      (CMP Qual) 3473 Team Sprocket
5 Orange County Regional Woodie Flowers Finalist Award  597 Muhammed Okur
The Wolverines
5 PNW District - Auburn Event Creativity Award sponsored by Xerox  5748 Octo π Rates
5 PNW District - Auburn Event District Chairman's Award  2907 Lion Robotics
5 PNW District - Auburn Event District Engineering Inspiration Award  3219 TREAD
5 PNW District - Auburn Event District Event Finalist  4131 Iron Patriots
5 PNW District - Auburn Event District Event Finalist  3393 Horns of Havoc
5 PNW District - Auburn Event District Event Finalist  4173 Bulldogs
5 PNW District - Auburn Event District Event Winner  4918 The Roboctopi
5 PNW District - Auburn Event District Event Winner  2046 Bear Metal
5 PNW District - Auburn Event District Event Winner  5937 MI-Robotics
5 PNW District - Auburn Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1318 Issaquah Robotics Society
5 PNW District - Auburn Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3663 CPR - Cedar Park Robotics
5 PNW District - Auburn Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3786 Chargers
5 PNW District - Auburn Event Highest Rookie Seed  6350 The Enumclaw Hornets
5 PNW District - Auburn Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  4173 Bulldogs
5 PNW District - Auburn Event Industrial Design Award sponsored by General M...  2046 Bear Metal
5 PNW District - Auburn Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2412 Robototes
5 PNW District - Auburn Event Judges' Award  3826 Sequim Robotics Federation "SRF"
5 PNW District - Auburn Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3574 HIGH TEKERZ
5 PNW District - Auburn Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3663 CPR - Cedar Park Robotics
5 PNW District - Auburn Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5295 Aldernating Current
5 PNW District - Lake Oswego... Creativity Award sponsored by Xerox  2374 Crusader Bots
5 PNW District - Lake Oswego... District Chairman's Award  2471 Team Mean Machine
5 PNW District - Lake Oswego... District Engineering Inspiration Award  3024 My Favorite Team
5 PNW District - Lake Oswego... District Event Finalist  3131 Gladiators
5 PNW District - Lake Oswego... District Event Finalist  5975 Beta Blues
5 PNW District - Lake Oswego... District Event Finalist  2374 Crusader Bots
5 PNW District - Lake Oswego... District Event Winner  3024 My Favorite Team
5 PNW District - Lake Oswego... District Event Winner  2471 Team Mean Machine
5 PNW District - Lake Oswego... District Event Winner  1359 Scalawags
5 PNW District - Lake Oswego... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2733 Pigmice
5 PNW District - Lake Oswego... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2635 Lake Monsters
5 PNW District - Lake Oswego... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5975 Beta Blues
5 PNW District - Lake Oswego... Highest Rookie Seed  6343 Steel Ridge Robotics
5 PNW District - Lake Oswego... Imagery Award in honor of Jack Kamen  2898 Flying Hedgehogs
5 PNW District - Lake Oswego... Industrial Design Award sponsored by General M...  2811 StormBots
5 PNW District - Lake Oswego... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5450 St. Helens Robotics and Engineering Club (SHREC)
5 PNW District - Lake Oswego... Judges' Award  4127 LoggerBots
5 PNW District - Lake Oswego... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5970 BeaverTronics
5 PNW District - Lake Oswego... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6343 Steel Ridge Robotics
5 PNW District - Lake Oswego... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2471 Team Mean Machine
5 PNW District - Lake Oswego... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1510 Wildcats
5 SBPLI Long Island Regional Creativity Award sponsored by Xerox  271 Mechanical Marauders
5 SBPLI Long Island Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1156 Under Control
5 SBPLI Long Island Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3171 HURRICANES
5 SBPLI Long Island Regional FIRST Dean's List Finalist Award  527 Max Goshin
Red Dragons
5 SBPLI Long Island Regional FIRST Dean's List Finalist Award  564 Melissa Bruce
Longwood Robotics
5 SBPLI Long Island Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  353 POBots
5 SBPLI Long Island Regional Highest Rookie Seed  6423 Ward Melville High School
5 SBPLI Long Island Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4006 CIBorgs
5 SBPLI Long Island Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1796 RoboTigers
5 SBPLI Long Island Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  871 Robotechs
5 SBPLI Long Island Regional Judges' Award  1554 Oceanside Robotics
5 SBPLI Long Island Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3624 ThunderColts
5 SBPLI Long Island Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2869 Regal Eagles
5 SBPLI Long Island Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5016 Huntington Robotics
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists  5736 Kingsmen
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists  3624 ThunderColts
5 SBPLI Long Island Regional Regional Finalists  527 Red Dragons
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winners      (CMP Qual) 263 Sachem Aftershock
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1156 Under Control
5 SBPLI Long Island Regional Regional Winners      (CMP Qual) 329 Mohawks
5 SBPLI Long Island Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6746 Mustangs
5 SBPLI Long Island Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6422 GearHeadz
5 SBPLI Long Island Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5016 Huntington Robotics
5 SBPLI Long Island Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  870 TEAM R. I. C. E.
5 SBPLI Long Island Regional Volunteer of the Year  Joani Madarash
5 SBPLI Long Island Regional Wildcard      (CMP Qual) 5736 Kingsmen
5 SBPLI Long Island Regional Woodie Flowers Finalist Award  263 Robert Wentzel
Sachem Aftershock
5 Silicon Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox  100 The WildHats
5 Silicon Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  8 Paly Robotics
5 Silicon Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  192 GRT
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5728 Lizabeth Mayer
CCybernetics
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  115 Saurav Pahadia
MVRT
5 Silicon Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  668 The Apes of Wrath
5 Silicon Valley Regional Highest Rookie Seed  6418 The Missfits
5 Silicon Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2468 Team Appreciate
5 Silicon Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  5171 Deus Ex Machina
5 Silicon Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  114 Eagle Strike
5 Silicon Valley Regional Judges' Award  846 The Funky Monkeys
5 Silicon Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 971 Spartan Robotics
5 Silicon Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2473 Goldstrikers
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists  2473 Goldstrikers
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists  8 Paly Robotics
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists  5677 The Subatomic Smarticles
5 Silicon Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 604 Quixilver
5 Silicon Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4990 Gryphon Robotics
5 Silicon Valley Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6418 The Missfits
5 Silicon Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6619 GravitechX
5 Silicon Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1868 Space Cookies
5 Silicon Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  199 Deep Blue
5 Silicon Valley Regional Volunteer of the Year  Bill Nott
5 Silicon Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 8 Paly Robotics
5 Silicon Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 5677 The Subatomic Smarticles
5 Silicon Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award  971 Wyn Schuh
Spartan Robotics
4 Bayou Regional Creativity Award sponsored by Xerox  283 The Generals
4 Bayou Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1730 Team Driven
4 Bayou Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  456 Siege Robotics
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4087 Rebekah Travis
Falcon Robotics
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1902 Ryan Shavell
Exploding Bacon
4 Bayou Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1927 Tempest
4 Bayou Regional Highest Rookie Seed  6489 Bronco Robotics
4 Bayou Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5410 Eaglebotics
4 Bayou Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4587 Jersey Voltage
4 Bayou Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5006 Apophis
4 Bayou Regional Judges' Award  364 Team Fusion
4 Bayou Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  281 The GreenVillains
4 Bayou Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1912 Team Combustion
4 Bayou Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3478 LamBot
4 Bayou Regional Regional Finalists  4587 Jersey Voltage
4 Bayou Regional Regional Finalists  3478 LamBot
4 Bayou Regional Regional Finalists  1902 Exploding Bacon
4 Bayou Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3616 Team Phenomena
4 Bayou Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3937 Breakaway
4 Bayou Regional Regional Winners      (CMP Qual) 281 The GreenVillains
4 Bayou Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6677 Team Avengers
4 Bayou Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4063 TriKzR4Kidz
4 Bayou Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1902 Exploding Bacon
4 Bayou Regional Volunteer of the Year  Mike Clark
4 Bayou Regional Wildcard      (CMP Qual) 4587 Jersey Voltage
4 Bayou Regional Woodie Flowers Finalist Award  2221 Tracy Hoffman
FHS Robodawgs
4 CHS District - Central Mar... Creativity Award sponsored by Xerox  4541 CAV-ineers
4 CHS District - Central Mar... District Chairman's Award  2537 Space RAIDers
4 CHS District - Central Mar... District Engineering Inspiration Award  5243 Centreville Robotics
4 CHS District - Central Mar... District Event Finalist  6239 The Irrational Engineers
4 CHS District - Central Mar... District Event Finalist  449 The Blair Robot Project
4 CHS District - Central Mar... District Event Finalist  2421 RTR Team Robotics
4 CHS District - Central Mar... District Event Winner  5115 Knight Riders
4 CHS District - Central Mar... District Event Winner  1389 The Body Electric
4 CHS District - Central Mar... District Event Winner  2534 Lumberjack Robotics
4 CHS District - Central Mar... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1389 The Body Electric
4 CHS District - Central Mar... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3650 RoboRaptors
4 CHS District - Central Mar... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  686 Bovine Intervention
4 CHS District - Central Mar... Highest Rookie Seed  6326 ⚡ Baltimore Bolts ⚡
4 CHS District - Central Mar... Imagery Award in honor of Jack Kamen  2377 C Company
4 CHS District - Central Mar... Industrial Design Award sponsored by General M...  4505 McDonogh Robotics
4 CHS District - Central Mar... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1123 AIM Robotics
4 CHS District - Central Mar... Judges' Award  1915 MTHS Firebird Robotics
4 CHS District - Central Mar... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  619 Cavalier Robotics
4 CHS District - Central Mar... Rookie All Star Award  6326 ⚡ Baltimore Bolts ⚡
4 CHS District - Central Mar... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6504 Falls Church High School Robotics (FCR) Jag bots (Rooki...
4 CHS District - Central Mar... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6239 The Irrational Engineers
4 CHS District - Central Mar... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6239 The Irrational Engineers
4 CHS District - Central Vir... Creativity Award sponsored by Xerox  5957 CAT 5 CyberCanes
4 CHS District - Central Vir... District Chairman's Award  1086 Blue Cheese
4 CHS District - Central Vir... District Engineering Inspiration Award  540 TALON 540
4 CHS District - Central Vir... District Event Finalist  1262 the STAGS
4 CHS District - Central Vir... District Event Finalist  1598 TeamTalon
4 CHS District - Central Vir... District Event Finalist  5279 Bionic Eagles
4 CHS District - Central Vir... District Event Winner  1885 ILITE Robotics
4 CHS District - Central Vir... District Event Winner  384 Sparky 384
4 CHS District - Central Vir... District Event Winner  5957 CAT 5 CyberCanes
4 CHS District - Central Vir... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  422 Mech Tech Dragons
4 CHS District - Central Vir... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  346 RoboHawks
4 CHS District - Central Vir... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  384 Sparky 384
4 CHS District - Central Vir... Highest Rookie Seed  6334 Aluminati
4 CHS District - Central Vir... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1262 the STAGS
4 CHS District - Central Vir... Industrial Design Award sponsored by General M...  1885 ILITE Robotics
4 CHS District - Central Vir... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2028 Phantom Mentalist
4 CHS District - Central Vir... Judges' Award  5950 Trojans
4 CHS District - Central Vir... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1080 Resurgence Robotics
4 CHS District - Central Vir... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6334 Aluminati
4 CHS District - Central Vir... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1086 Blue Cheese
4 CHS District - Central Vir... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6236 Robots at The Center of the Universe
4 Colorado Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1410 The Kraken
4 Colorado Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1011 Rueben Castro Ornelas
CRUSH
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2996 Madison Rutherford
Cougars Gone Wired
4 Colorado Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4499 The Highlanders
4 Colorado Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3729 The Raiders
4 Colorado Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  399 Eagle Robotics
4 Colorado Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5763 Lightning Robotics
4 Colorado Regional Judges' Award  2261 Casa Robotics
4 Colorado Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3005 RoboChargers
4 Colorado Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1011 CRUSH
4 Colorado Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2996 Cougars Gone Wired
4 Colorado Regional Regional Finalists  4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional Regional Finalists  399 Eagle Robotics
4 Colorado Regional Regional Finalists  1339 AngelBotics
4 Colorado Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1011 CRUSH
4 Colorado Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3648 Sparta Robotica
4 Colorado Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2996 Cougars Gone Wired
4 Colorado Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1339 AngelBotics
4 Colorado Regional Volunteer of the Year  Tomas Lovato
4 Colorado Regional Wildcard      (CMP Qual) 4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional Woodie Flowers Finalist Award  4944 Sergio Galindo
The Hi Fives
4 Festival de Robotique - Mo... Creativity Award sponsored by Xerox  5910 Supertronix
4 Festival de Robotique - Mo... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2590 Nemesis
4 Festival de Robotique - Mo... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3360 Hyperion
4 Festival de Robotique - Mo... FIRST Dean's List Finalist Award  5910 Anthony Letourneau
Supertronix
4 Festival de Robotique - Mo... FIRST Dean's List Finalist Award  3975 Emil Beaulieu
Les Dragons
4 Festival de Robotique - Mo... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  296 Northern Knights
4 Festival de Robotique - Mo... Highest Rookie Seed  6622 Stan Robotix
4 Festival de Robotique - Mo... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5443 Les PATenteux
4 Festival de Robotique - Mo... Industrial Design Award sponsored by General M...  5528 Ultime Keranna
4 Festival de Robotique - Mo... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  229 Division By Zero
4 Festival de Robotique - Mo... Judges' Award  3379 Mécani-Wolf
4 Festival de Robotique - Mo... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3986 Express-O
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 5553 Robo'Lyon
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5618 PLS
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Finalists  229 Division By Zero
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Finalists  2590 Nemesis
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Finalists  5618 PLS
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Winners      (CMP Qual) 5553 Robo'Lyon
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Winners      (CMP Qual) 5528 Ultime Keranna
4 Festival de Robotique - Mo... Regional Winners      (CMP Qual) 3386 Tornades
4 Festival de Robotique - Mo... Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6622 Stan Robotix
4 Festival de Robotique - Mo... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3550 Robotronix
4 Festival de Robotique - Mo... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3386 Tornades
4 Festival de Robotique - Mo... Volunteer of the Year  Xavier Guillot
4 Festival de Robotique - Mo... Wildcard      (CMP Qual) 229 Division By Zero
4 Festival de Robotique - Mo... Wildcard      (CMP Qual) 2590 Nemesis
4 Festival de Robotique - Mo... Woodie Flowers Finalist Award  2626 Francys Gauthier
Evolution
4 FIM District - Lansing Event Creativity Award sponsored by Xerox  5234 MarauderBots
4 FIM District - Lansing Event District Chairman's Award  5114 Titanium Tigers
4 FIM District - Lansing Event District Engineering Inspiration Award  2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
4 FIM District - Lansing Event District Event Finalist  2611 Jacktown Vectors
4 FIM District - Lansing Event District Event Finalist  302 The Dragons
4 FIM District - Lansing Event District Event Finalist  244 RoboDawgs 3D
4 FIM District - Lansing Event District Event Finalist  3668 TroBots
4 FIM District - Lansing Event District Event Winner  3357 COMETS
4 FIM District - Lansing Event District Event Winner  494 Martians
4 FIM District - Lansing Event District Event Winner  308 The Monsters
4 FIM District - Lansing Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  302 The Dragons
4 FIM District - Lansing Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5205 FullMetal-Jackets
4 FIM District - Lansing Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2611 Jacktown Vectors
4 FIM District - Lansing Event Highest Rookie Seed  6591 Panther Powered
4 FIM District - Lansing Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5152 Alotobots
4 FIM District - Lansing Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3536 Electro Eagles
4 FIM District - Lansing Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3357 COMETS
4 FIM District - Lansing Event Judges' Award  68 Truck Town Thunder
4 FIM District - Lansing Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  494 Martians
4 FIM District - Lansing Event Rookie All Star Award  6635 Jaxon Falcon Works
4 FIM District - Lansing Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6548 Perry RAMBOTS
4 FIM District - Lansing Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  68 Truck Town Thunder
4 FIM District - Lansing Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  70 More Martians
4 FIM District - Midland Event Creativity Award sponsored by Xerox  6193 The Legend of Robotics
4 FIM District - Midland Event District Chairman's Award  2619 The Charge
4 FIM District - Midland Event District Engineering Inspiration Award  5424 Rogue Robots
4 FIM District - Midland Event District Event Finalist  5166 Fabricators
4 FIM District - Midland Event District Event Finalist  2619 The Charge
4 FIM District - Midland Event District Event Finalist  6020 JGHS
4 FIM District - Midland Event District Event Winner  1506 Metal Muscle
4 FIM District - Midland Event District Event Winner  3770 BlitzCreek
4 FIM District - Midland Event District Event Winner  5661 RoboCards
4 FIM District - Midland Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4819 Flat Mountain Mechanics
4 FIM District - Midland Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3570 Pheonix
4 FIM District - Midland Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5216 E-Ville Empire
4 FIM District - Midland Event Highest Rookie Seed  6753 CBA RoboKings
4 FIM District - Midland Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  703 Team Phoenix
4 FIM District - Midland Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5509 Like a Boss.
4 FIM District - Midland Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3770 BlitzCreek
4 FIM District - Midland Event Judges' Award  5982 Circuits of Destruction
4 FIM District - Midland Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1506 Metal Muscle
4 FIM District - Midland Event Rookie All Star Award  6545 Tawas Braves
4 FIM District - Midland Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6493 Red Steel
4 FIM District - Midland Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5166 Fabricators
4 FIM District - Midland Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5603 Rise of the Warrior Bots
4 FIM District - West Michig... Creativity Award sponsored by Xerox  5980 East Grand Rapids Robotics
4 FIM District - West Michig... District Chairman's Award  3572 Wavelength
4 FIM District - West Michig... District Engineering Inspiration Award  2405 Techno Trojans
4 FIM District - West Michig... District Event Finalist  3620 Average Joes
4 FIM District - West Michig... District Event Finalist  4003 TriSonics
4 FIM District - West Michig... District Event Finalist  5316 The Architects
4 FIM District - West Michig... District Event Winner  5675 WiredCats
4 FIM District - West Michig... District Event Winner  141 WOBOT
4 FIM District - West Michig... District Event Winner  5980 East Grand Rapids Robotics
4 FIM District - West Michig... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  141 WOBOT
4 FIM District - West Michig... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3620 Average Joes
4 FIM District - West Michig... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1918 NC GEARS
4 FIM District - West Michig... Highest Rookie Seed  6561 Omecha Wolf Pack
4 FIM District - West Michig... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5316 The Architects
4 FIM District - West Michig... Industrial Design Award sponsored by General M...  3546 Buc'n'Gears
4 FIM District - West Michig... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2054 Tech Vikes
4 FIM District - West Michig... Judges' Award  85 B.O.B. (Built on Brains)
4 FIM District - West Michig... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4003 TriSonics
4 FIM District - West Michig... Rookie All Star Award  6561 Omecha Wolf Pack
4 FIM District - West Michig... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6627 Niles Nordic Knights
4 FIM District - West Michig... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3546 Buc'n'Gears
4 FIM District - West Michig... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4004 M.A.R.S. Rovers
4 FIM District - Woodhaven Event Creativity Award sponsored by Xerox  3542 S.P.E.E.D
4 FIM District - Woodhaven Event District Chairman's Award  226 Hammerheads
4 FIM District - Woodhaven Event District Engineering Inspiration Award  1023 Bedford Express
4 FIM District - Woodhaven Event District Event Finalist  503 Frog Force
4 FIM District - Woodhaven Event District Event Finalist  1023 Bedford Express
4 FIM District - Woodhaven Event District Event Finalist  4737 Atomigators
4 FIM District - Woodhaven Event District Event Winner  5053 Lakers
4 FIM District - Woodhaven Event District Event Winner  1481 The Riveters
4 FIM District - Woodhaven Event District Event Winner  5577 Kinematic Wolves
4 FIM District - Woodhaven Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1481 The Riveters
4 FIM District - Woodhaven Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5498 Wired Devils
4 FIM District - Woodhaven Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3604 Goon Squad
4 FIM District - Woodhaven Event Highest Rookie Seed  6570 Whiteford Bobcats
4 FIM District - Woodhaven Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1528 MTR (Monroe Trojan Robotics)
4 FIM District - Woodhaven Event Industrial Design Award sponsored by General M...  503 Frog Force
4 FIM District - Woodhaven Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5050 Cow Town Robotics
4 FIM District - Woodhaven Event Judges' Award  5915 Mercy Midnight Storm
4 FIM District - Woodhaven Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5053 Lakers
4 FIM District - Woodhaven Event Rookie All Star Award  6570 Whiteford Bobcats
4 FIM District - Woodhaven Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6528 Terror Byte{s}
4 FIM District - Woodhaven Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5498 Wired Devils
4 FIM District - Woodhaven Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  123 Team - Cosmos
4 FIRST Israel District Cham... Creativity Award sponsored by Xerox  1577 SteamPunk
4 FIRST Israel District Cham... District Championship Finalist  1574 MisCar
4 FIRST Israel District Cham... District Championship Finalist  3339 BumbleB
4 FIRST Israel District Cham... District Championship Finalist  2231 OnyxTronix
4 FIRST Israel District Cham... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6739 Tel Shevaa
4 FIRST Israel District Cham... District Championship Winner      (CMP Qual) 4586 PRIMO
4 FIRST Israel District Cham... District Championship Winner      (CMP Qual) 2230 General Angels
4 FIRST Israel District Cham... District Championship Winner      (CMP Qual) 5654 Phoenix
4 FIRST Israel District Cham... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4744 Ninjas
4 FIRST Israel District Cham... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1574 MisCar
4 FIRST Israel District Cham... FIRST Dean's List Finalist Award  2231 Adar Gat
OnyxTronix
4 FIRST Israel District Cham... FIRST Dean's List Finalist Award  3316 Michaela Sherbu-Cohen
D-Bug
4 FIRST Israel District Cham... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1657 Hamosad
4 FIRST Israel District Cham... Highest Rookie Seed  6736 Knights of the Sea
4 FIRST Israel District Cham... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4586 PRIMO
4 FIRST Israel District Cham... Industrial Design Award sponsored by General M...  1690 Orbit
4 FIRST Israel District Cham... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3075 Ha-Dream Team
4 FIRST Israel District Cham... Judges' Award  6168 alzahrawi
4 FIRST Israel District Cham... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2630 Thunderbolts
4 FIRST Israel District Cham... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3339 BumbleB
4 FIRST Israel District Cham... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2096 RoboActive
4 FIRST Israel District Cham... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3316 D-Bug
4 FIRST Israel District Cham... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6740 g3- glue gun & glitter
4 FIRST Israel District Cham... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1937 Elysium
4 FIRST Israel District Cham... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5614 Team Sycamore
4 FIRST Israel District Cham... Volunteer of the Year  1657 Arik Barkai
Hamosad
4 FIRST Israel District Cham... Woodie Flowers Finalist Award  3211 Liron Gurvitz
The Y Team
4 Hudson Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox  250 Dynamos
4 Hudson Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  810 The Mechanical Bulls
4 Hudson Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  20 The Rocketeers
4 Hudson Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2601 Phyllis Alinsao
Steel Hawks
4 Hudson Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4122 Olivia Lenaghan
Ossining O-Bots
4 Hudson Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  639 Code Red Robotics
4 Hudson Valley Regional Highest Rookie Seed  6300 Northwood School Robotics
4 Hudson Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3044 Team 0xBE4
4 Hudson Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1796 RoboTigers
4 Hudson Valley Regional