Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 10/15/2018 2:05 PM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
9 FIRST Championship - Detroit Chairman's Award  2834 Bionic Black Hawks
9 FIRST Championship - Detroit Chairman's Award Finalist  1816 "The Green Machine"
9 FIRST Championship - Detroit Chairman's Award Finalist  2220 Blue Twilight
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist  217 ThunderChickens
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist  3357 COMETS
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist  4967 That ONE Team-OurNextEngineers
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist  4130 The Blue Devils
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner  2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner  27 Team RUSH
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner  2708 Lake Effect Robotics
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner  4027 Centre County 4-H Robotics
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award  1506 Gabrielle Malson
Metal Muscle
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award  1418 Erik Boesen
Vae Victis
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award  1660 Malachi Patrick
Harlem Knights
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award  4384 Sanket Nayak
Benzene Bots
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award  135 McKenna Hillsdon-Smith
Penn Robotics
9 FIRST Championship - Detroit Founder's Award  United States Air Force
9 FIRST Championship - Detroit Make It Loud Award  Barack Obama
9 FIRST Championship - Detroit Volunteer of the Year  365 Carol Perrotto
Miracle Workerz
9 FIRST Championship - Detroit Woodie Flowers Award  1885 Gail Drake
ILITE Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  1756 Argos
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  4237 Team Lance-A-Bot
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  3620 Average Joes
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  1322 Genesee Robotics Area Youth Team (GRAYT)
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  868 TechHOUNDS
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  4003 TriSonics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  4541 CAV-ineers
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  5422 Stormgears FRC
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  71 Team Hammond
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  1640 Sab-BOT-age
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  5254 HYPE
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  422 Mech Tech Dragons
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  217 ThunderChickens
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  3357 COMETS
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  4967 That ONE Team-OurNextEngineers
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  4130 The Blue Devils
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  3538 RoboJackets
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  1747 Harrison Boiler Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  2826 Wave Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  4607 C.I.S.
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  3707 Brighton TechnoDogs
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  195 CyberKnights
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  333 MEGALODONS
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  70 More Martians
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  141 WOBOT
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  2013 Cybergnomes
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  2706 Merge Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  1189 The Gearheads
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  27 Team RUSH
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  2708 Lake Effect Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  4027 Centre County 4-H Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  56 R.O.B.B.E.
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  4028 The Beak Squad
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  1391 The Metal Moose
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  365 Miracle Workerz
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  494 Martians
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  865 WARP7
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  4917 Sir Lancerbot
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  51 The Wings of Fire
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  2590 Nemesis
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  708 Hatters Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Finalist  1720 PhyXTGears
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  2056 OP Robotics
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  1241 THEORY6
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  2869 Regal Eagles
9 FIRST Championship - Detro... Championship Subdivision Winner  6090 Wayland Wildcats
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award  1311 Kell Robotics
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award Finalist  2096 RoboActive
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award Finalist  2468 Team Appreciate
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  4911 CyberKnights
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  2910 Jack in the Bot
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  4499 The Highlanders
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist  5006 Apophis
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  148 Robowranglers
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  2976 Spartabots
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner  3075 Ha-Dream Team
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  2468 Joseph Asfouri
Team Appreciate
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  1261 Natalie Luong
Robo Lions
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  118 Taylor Blachard
Robonauts
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  6024 Aarushi Majumder
R Factor
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award  1868 Grace Lam
Space Cookies
8 FIRST Championship - Houston Founder's Award  United States Air Force
8 FIRST Championship - Houston Make It Loud Award  Barack Obama
8 FIRST Championship - Houston Volunteer of the Year  191 Koko Ed Patterson
X-CATS
8 FIRST Championship - Houston Woodie Flowers Award  1885 Gail Drake
ILITE Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  4944 The Hi Fives
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  341 Miss Daisy
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  175 Buzz Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1369 Minotaur
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  4911 CyberKnights
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2910 Jack in the Bot
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  4499 The Highlanders
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  5006 Apophis
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  3674 CloverBots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  368 Team Kika Mana
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1817 Llano Estacado RoboRaiders
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  4256 Cyborg Cats
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  4488 Shockwave
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1574 MisCar
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  3965 Sultans
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  3374 Jackson Hole RoboBroncs
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  3339 BumbleB
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1706 Ratchet Rockers
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2974 Walton Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  957 SWARM
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  148 Robowranglers
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2976 Spartabots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  3075 Ha-Dream Team
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  3310 Black Hawk Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  118 Robonauts
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  6377 Howdy Bots
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  3128 Aluminum Narwhals
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1619 Up-A-Creek Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  4061 SciBorgs
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1723 The FBI - FIRST Bots of Independence
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  179 Children of the Swamp
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  3646 INTEGRA
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  5472 Stallion Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  1540 Flaming Chickens
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  3476 Code Orange
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1072 Harker Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1778 Chill Out
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  987 HIGHROLLERS
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2122 Team Tators
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  2642 Pitt Pirates
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Finalist  3663 CPR - Cedar Park Robotics
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1533 Triple Strange
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  1296 Full Metal Jackets
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  2655 The Flying Platypi
8 FIRST Championship - Houst... Championship Subdivision Winner  3593 Invictus
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Finalist  5406 Celt-X
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Finalist  4917 Sir Lancerbot
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Finalist  4939 Allspark9
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7329 The Afghan Dreamers
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Winner      (CMP Qual) 2056 OP Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Winner      (CMP Qual) 1325 Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial C... District Championship Winner      (CMP Qual) 6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  1305 Mya Cornick
Ice Cubed
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  1310 Ryan Lounds
Runnymede Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  1374 May Farhad
Amped Up
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  2935 Sukhman Bhatti
NACI Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... FIRST Dean's List Finalist Award  5885 Erica Rossi
Villanova WiredCats
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1241 THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1325 Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4039 MakeShift Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 772 Sabre Bytes Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Volunteer of the Year  6544 Hinkel Yeung
A-Team Robotics
7 FIRST Ontario Provincial C... Woodie Flowers Finalist Award  4814 Eugen Porter
WE MARS Incubator
7 Indiana State Championship Creativity Award sponsored by Xerox  868 TechHOUNDS
7 Indiana State Championship District Championship Finalist  1741 Red Alert
7 Indiana State Championship District Championship Finalist  1720 PhyXTGears
7 Indiana State Championship District Championship Finalist  5188 Area 5188 : Classified Robotics
7 Indiana State Championship District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7198 TL Fearsome Gears
7 Indiana State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 1747 Harrison Boiler Robotics
7 Indiana State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 868 TechHOUNDS
7 Indiana State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 3936 RoboBlitz
7 Indiana State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1529 CyberCards
7 Indiana State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1747 Harrison Boiler Robotics
7 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  135 McKenna Hollsdon
Penn Robotics
7 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  2197 Maddox Cotter
Las Pumas
7 Indiana State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  461 Westside Boiler Invasion
7 Indiana State Championship Highest Rookie Seed  7198 TL Fearsome Gears
7 Indiana State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen  4272 Maverick Boiler Robotics
7 Indiana State Championship Industrial Design Award sponsored by General M...  1720 PhyXTGears
7 Indiana State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  234 Cyber Blue
7 Indiana State Championship Judges' Award  3147 Munster HorsePower
7 Indiana State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1024 Kil-A-Bytes
7 Indiana State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1741 Red Alert
7 Indiana State Championship Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1018 Pike RoboDevils
7 Indiana State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6956 SHAM-ROCK-BOTICS ☘
7 Indiana State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1501 Team THRUST
7 Indiana State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3940 CyberTooth
7 Indiana State Championship Volunteer of the Year  1024 Dan Phelps
Kil-A-Bytes
7 Indiana State Championship Woodie Flowers Finalist Award  3494 Cindy Kvale
The Quadrangles
7 Michigan State Championship District Championship Finalist  3707 Brighton TechnoDogs
7 Michigan State Championship District Championship Finalist  67 The HOT Team
7 Michigan State Championship District Championship Finalist  4392 The Deceivers
7 Michigan State Championship District Championship Finalist  3535 Galaktech Invaders
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7226 Error 404
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7160 Ludington O' Bots
7 Michigan State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 4003 TriSonics
7 Michigan State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 3098 The Captains
7 Michigan State Championship District Championship Winner      (CMP Qual) 2586 Copper Bots
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  1718 Ethan Vanlerberghe
The Fighting Pi
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  5086 Joshua Jacobson
Cadillac Connectors
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  2586 Tajah-Rayne Davise
Copper Bots
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  5050 Maxwell Jorgensen
Cow Town Robotics
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  27 Valentina Vargas
Team RUSH
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  5282 Sada Reed
Railroaders
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  1506 Gabrielle Malson
Metal Muscle
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  2771 Cymbre Scott
Code Red Robotics the Stray Dogs
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  1189 Ritika Pansare
The Gearheads
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  2619 Rebecca Kowalczyk
The Charge
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  503 Kristin Anderson
Frog Force
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  3618 Gabe Meyerson
Petoskey Paladins
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  5436 Zoish Mehta
Cyber Cats
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  226 Meghana Keeta
Hammerheads
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award  4384 Sanket Nayak
Benzene Bots
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2604 Metal and Soul
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4776 S.C.O.T.S. Bots
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2834 Bionic Black Hawks
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3641 The Flying Toasters
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2137 TORC
7 Michigan State Championship Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 548 Robostangs
7 Michigan State Championship Woodie Flowers Finalist Award  66 Scott Heister
Grizzly Robotics
7 New England District Champ... Creativity Award sponsored by Xerox  1519 Mechanical Mayhem
7 New England District Champ... District Championship Finalist  177 Bobcat Robotics
7 New England District Champ... District Championship Finalist  176 Aces High
7 New England District Champ... District Championship Finalist  78 AIR STRIKE
7 New England District Champ... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7127 LongMetal
7 New England District Champ... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7153 Aetos Dios
7 New England District Champ... District Championship Winner      (CMP Qual) 195 CyberKnights
7 New England District Champ... District Championship Winner      (CMP Qual) 319 Big Bad Bob
7 New England District Champ... District Championship Winner      (CMP Qual) 5846 Southcoast Corsairs
7 New England District Champ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  558 Elm City Robo Squad
7 New England District Champ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  61 The Intimidators
7 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  5494 David Walsh
Bizarbots Robotics
7 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  1757 Lawrence Tseng
Wolverines
7 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  1831 Neal Miller
Screaming Eagles
7 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  3719 Nealkanth Patel
STEM Whalers
7 New England District Champ... FIRST Dean's List Finalist Award  4564 Zoe Vittum
Orange Chaos
7 New England District Champ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1058 PVC Pirates
7 New England District Champ... Highest Rookie Seed  7127 LongMetal
7 New England District Champ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4557 FullMetal Falcons
7 New England District Champ... Industrial Design Award sponsored by General M...  195 CyberKnights
7 New England District Champ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  230 Gaelhawks
7 New England District Champ... Judges' Award  6328 Mechanical Advantage
7 New England District Champ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  319 Big Bad Bob
7 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 78 AIR STRIKE
7 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 125 NUTRONs
7 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 467 The Colonials
7 New England District Champ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 5962 perSEVERE
7 New England District Champ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5422 Stormgears FRC
7 New England District Champ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2067 Apple Pi
7 New England District Champ... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6933 Archytas, sponsored by NASA
7 New England District Champ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1073 The Force Team
7 New England District Champ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1071 MAX
7 New England District Champ... Volunteer of the Year  Kyle Henry
7 New England District Champ... Woodie Flowers Finalist Award  2067 Diane van der Grinten
Apple Pi
7 SBPLI Long Island Regional #1 Creativity Award sponsored by Xerox  3624 ThunderColts
7 SBPLI Long Island Regional #1 Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2638 Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #1 Excellence in Engineering Award sponsored by D...  533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 FIRST Dean's List Finalist Award  2869 Morgan Heller
Regal Eagles
7 SBPLI Long Island Regional #1 FIRST Dean's List Finalist Award  2161 Andrew Ferreri
Robocats
7 SBPLI Long Island Regional #1 Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  564 Longwood Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Highest Rookie Seed  6806 Mineola Wild Reds
7 SBPLI Long Island Regional #1 Imagery Award in honor of Jack Kamen  709 Femme Tech Fatale
7 SBPLI Long Island Regional #1 Industrial Design Award sponsored by General M...  2872 CyberCats
7 SBPLI Long Island Regional #1 Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  871 Robotechs
7 SBPLI Long Island Regional #1 Judges' Award  2161 Robocats
7 SBPLI Long Island Regional #1 Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  271 Mechanical Marauders
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 5016 Huntington Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2869 Regal Eagles
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Finalists  533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Finalists  2638 Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Finalists  6423 Ward Melville High School
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Winners      (CMP Qual) 3646 INTEGRA
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Winners      (CMP Qual) 469 Las Guerrillas
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Winners      (CMP Qual) 2234 Alternating Current
7 SBPLI Long Island Regional #1 Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6911 SO BOTZ
7 SBPLI Long Island Regional #1 Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6806 Mineola Wild Reds
7 SBPLI Long Island Regional #1 Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3624 ThunderColts
7 SBPLI Long Island Regional #1 Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6636 Full Metal Beavers
7 SBPLI Long Island Regional #1 Volunteer of the Year  Nancy Rasmussen
7 SBPLI Long Island Regional #1 Wildcard      (CMP Qual) 533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Wildcard      (CMP Qual) 2638 Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #1 Woodie Flowers Finalist Award  2638 Matthew Corrigan
Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #2 Creativity Award sponsored by Xerox  4050 Biohazard
7 SBPLI Long Island Regional #2 Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  6232 Florya Bisons
7 SBPLI Long Island Regional #2 Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1796 RoboTigers
7 SBPLI Long Island Regional #2 FIRST Dean's List Finalist Award  527 Nicole Jacobsen
Red Dragons
7 SBPLI Long Island Regional #2 FIRST Dean's List Finalist Award  329 Ishika Patel
Mohawks
7 SBPLI Long Island Regional #2 Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  870 TEAM R. I. C. E.
7 SBPLI Long Island Regional #2 Highest Rookie Seed  7201 Crobotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Imagery Award in honor of Jack Kamen  6746 Mustangs
7 SBPLI Long Island Regional #2 Industrial Design Award sponsored by General M...  287 Floyd
7 SBPLI Long Island Regional #2 Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3171 HURRICANES
7 SBPLI Long Island Regional #2 Judges' Award  329 Mohawks
7 SBPLI Long Island Regional #2 Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 810 The Mechanical Bulls
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2601 Steel Hawks
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Finalists  3171 HURRICANES
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Finalists  870 TEAM R. I. C. E.
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Finalists  1468 Hicksville J-Birds
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Winners      (CMP Qual) 1796 RoboTigers
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Winners      (CMP Qual) 3015 Ranger Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Winners      (CMP Qual) 810 The Mechanical Bulls
7 SBPLI Long Island Regional #2 Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6806 Mineola Wild Reds
7 SBPLI Long Island Regional #2 Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7201 Crobotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5806 Basement Lions
7 SBPLI Long Island Regional #2 Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3950 RoboGym Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Volunteer of the Year  Eric Puccio
7 SBPLI Long Island Regional #2 Wildcard      (CMP Qual) 3171 HURRICANES
7 SBPLI Long Island Regional #2 Wildcard      (CMP Qual) 870 TEAM R. I. C. E.
7 SBPLI Long Island Regional #2 Wildcard      (CMP Qual) 1468 Hicksville J-Birds
7 SBPLI Long Island Regional #2 Woodie Flowers Finalist Award  810 David Savage
The Mechanical Bulls
6 Aerospace Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4276 Surf City Vikings
6 Aerospace Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4191 IMC
6 Aerospace Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  330 The Beach Bots
6 Aerospace Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1160 Olivia Cameron
Titanium
6 Aerospace Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  6060 Wesley Kavkiewicz
Circuit Serpents
6 Aerospace Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3476 Code Orange
6 Aerospace Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5012 Gryffingear
6 Aerospace Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  294 Beach Cities Robotics
6 Aerospace Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  702 Bagel Bytes
6 Aerospace Valley Regional Judges' Award  4322 Clockwork Oranges
6 Aerospace Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3309 Friarbots
6 Aerospace Valley Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 399 Eagle Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2429 La Canada Engineering Club
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists  294 Beach Cities Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists  399 Eagle Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists  3390 ANATOLIAN EAGLEBOTS
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3309 Friarbots
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 330 The Beach Bots
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2658 Σ-Motion
6 Aerospace Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3309 Friarbots
6 Aerospace Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3390 ANATOLIAN EAGLEBOTS
6 Aerospace Valley Regional Volunteer of the Year  David Voracek
6 Aerospace Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 294 Beach Cities Robotics
6 Aerospace Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 3390 ANATOLIAN EAGLEBOTS
6 Aerospace Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award  599 David Paulson
Robodox
6 Alamo Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3345 Metal Jackets
6 Alamo Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2723 Team Rocket
6 Alamo Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3240 Camryn De Leon
Team Orion
6 Alamo Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2158 Leah Griffith
ausTIN CANs
6 Alamo Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5866 Fe [Iron] Tigers
6 Alamo Regional Highest Rookie Seed  7264 Cougar Robotics
6 Alamo Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4610 BearTecs
6 Alamo Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3847 Spectrum -△◅
6 Alamo Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4063 TriKzR4Kidz
6 Alamo Regional Judges' Award  6155 ElektraBots
6 Alamo Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3679 rattlers
6 Alamo Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3481 Bronc Botz
6 Alamo Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 6357 The Spring Konstant
6 Alamo Regional Regional Finalists  5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional Regional Finalists  5986 ┌ Iron Fangs ┐
6 Alamo Regional Regional Finalists  4219 R4 Robo Riders
6 Alamo Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3847 Spectrum -△◅
6 Alamo Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3481 Bronc Botz
6 Alamo Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5726 RHUMBOTZ
6 Alamo Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7063 Wagner TSTEM FRC 1
6 Alamo Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6935 Ingram Tom Moore Warriors
6 Alamo Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3035 Droid Rage
6 Alamo Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4639 The RoboSpartans
6 Alamo Regional Volunteer of the Year  6800 Marya Unwala
ViperBots Valor
6 Alamo Regional Wildcard      (CMP Qual) 5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional Wildcard      (CMP Qual) 5986 ┌ Iron Fangs ┐
6 Alamo Regional Woodie Flowers Finalist Award  2723 Travis Smith
Team Rocket
6 Arizona West Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1212 Sentinels
6 Arizona West Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4146 Sabercats
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2478 Summer Gautier
Westwood Robotics
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award  6314 Jake Okur
DM Robotics The WolfPack
6 Arizona West Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  6314 DM Robotics The WolfPack
6 Arizona West Regional Highest Rookie Seed  6871 QC DogSquad
6 Arizona West Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3853 Pridetronics
6 Arizona West Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3187 Arcadia Titan Robotics
6 Arizona West Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Judges' Award  2647 Cyborg Mustangs
6 Arizona West Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
6 Arizona West Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 6413 Degrees of Freedom
6 Arizona West Regional Regional Finalists  4146 Sabercats
6 Arizona West Regional Regional Finalists  3853 Pridetronics
6 Arizona West Regional Regional Finalists  3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2840 Blue Tide
6 Arizona West Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6871 QC DogSquad
6 Arizona West Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6833 Python Robotics
6 Arizona West Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  498 The Cobra Commanders
6 Arizona West Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5613 ThunderDogs
6 Arizona West Regional Volunteer of the Year  498 Adam Shroyer
The Cobra Commanders
6 Arizona West Regional Wildcard      (CMP Qual) 4146 Sabercats
6 Arizona West Regional Wildcard      (CMP Qual) 3853 Pridetronics
6 Arizona West Regional Wildcard      (CMP Qual) 3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Woodie Flowers Finalist Award  3853 Nyles Cody
Pridetronics
6 Canadian Rockies Regional Creativity Award sponsored by Xerox  6364 Ten Ton Robotics
6 Canadian Rockies Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4010 Nautilus
6 Canadian Rockies Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional FIRST Dean's List Finalist Award  6841 Amber Conarroe
Cerberus 2.0
6 Canadian Rockies Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4627 Kelly deChastelain-Finnegan
Manning Robotics
6 Canadian Rockies Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4627 Manning Robotics
6 Canadian Rockies Regional Highest Rookie Seed  6841 Cerberus 2.0
6 Canadian Rockies Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1622 Team Spyder
6 Canadian Rockies Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  6435 Jetson's Robotics
6 Canadian Rockies Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2130 Alpha+
6 Canadian Rockies Regional Judges' Award  7246 Thom Collegiate Trojans
6 Canadian Rockies Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2122 Team Tators
6 Canadian Rockies Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 6106 Tec Gear
6 Canadian Rockies Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4775 Aztech Robotics
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists  3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists  2130 Alpha+
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists  5630 The Nomads
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2122 Team Tators
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners      (CMP Qual) 359 Hawaiian Kids
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4733 Scarlett Robotics
6 Canadian Rockies Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7277 Mandela United FRC Team
6 Canadian Rockies Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6841 Cerberus 2.0
6 Canadian Rockies Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1622 Team Spyder
6 Canadian Rockies Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3216 Missoula Robotics Team (MRT)
6 Canadian Rockies Regional Volunteer of the Year  5630 Maura Graham
The Nomads
6 Canadian Rockies Regional Wildcard      (CMP Qual) 3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional Wildcard      (CMP Qual) 5630 The Nomads
6 Canadian Rockies Regional Woodie Flowers Finalist Award  6979 Warren Kreway
The 5 Nighters
6 Central Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox  5700 SOTA Cyberdragons
6 Central Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1678 Citrus Circuits
6 Central Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3495 MindCraft Robotics
6 Central Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  972 Justin Quan
Iron Claw
6 Central Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3495 Kacey Pitcher
MindCraft Robotics
6 Central Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  6305 Stable Circuits
6 Central Valley Regional Highest Rookie Seed  6804 Team Wolfpack
6 Central Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3189 Circuit Breakers
6 Central Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1538 The Holy Cows
6 Central Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5026 Iron Panthers
6 Central Valley Regional Judges' Award  1671 Buchanan Bird Brains
6 Central Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1323 MadTown Robotics
6 Central Valley Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4201 The Vitruvian Bots
6 Central Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5817 Uni-Rex
6 Central Valley Regional Regional Finalists  1538 The Holy Cows
6 Central Valley Regional Regional Finalists  1197 TorBots
6 Central Valley Regional Regional Finalists  5104 BreakerBots
6 Central Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1678 Citrus Circuits
6 Central Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1323 MadTown Robotics
6 Central Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4698 Rio Robotics
6 Central Valley Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7057 Titanators
6 Central Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6804 Team Wolfpack
6 Central Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6305 Stable Circuits
6 Central Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2085 RoboDogs
6 Central Valley Regional Volunteer of the Year  Mary Allen
6 Central Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 1197 TorBots
6 Central Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 5104 BreakerBots
6 Central Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award  1671 Shahe Der Haroutunian
Buchanan Bird Brains
6 FIM District Alpena Event Creativity Award sponsored by Xerox  6077 Wiking Kujon
6 FIM District Alpena Event District Chairman's Award  3603 Cyber Coyotes
6 FIM District Alpena Event District Engineering Inspiration Award  5505 V2 Robotics
6 FIM District Alpena Event District Event Finalist  5230 The Resistance
6 FIM District Alpena Event District Event Finalist  5193 Pantheon
6 FIM District Alpena Event District Event Finalist  5534 Onaway Onabots
6 FIM District Alpena Event District Event Winner  5505 V2 Robotics
6 FIM District Alpena Event District Event Winner  6077 Wiking Kujon
6 FIM District Alpena Event District Event Winner  6121 Robo Vikes
6 FIM District Alpena Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5230 The Resistance
6 FIM District Alpena Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  6493 Red Steel
6 FIM District Alpena Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  7084 Hillman Pyrobots
6 FIM District Alpena Event Highest Rookie Seed  7154 TheROK
6 FIM District Alpena Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  2246 The Army of Sum
6 FIM District Alpena Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5525 Alcona Tool Cats
6 FIM District Alpena Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3322 Eagle Imperium
6 FIM District Alpena Event Judges' Award  4983 IronBots
6 FIM District Alpena Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  6121 Robo Vikes
6 FIM District Alpena Event Rookie All Star Award  7244 Huskies Robotics
6 FIM District Alpena Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7250 OsCODEa 0w|5
6 FIM District Alpena Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6493 Red Steel
6 FIM District Alpena Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2405 Techno Trojans
6 FIM District Forest Hills ... Creativity Award sponsored by Xerox  904 D Cubed
6 FIM District Forest Hills ... District Chairman's Award  3618 Petoskey Paladins
6 FIM District Forest Hills ... District Engineering Inspiration Award  4967 That ONE Team-OurNextEngineers
6 FIM District Forest Hills ... District Event Finalist  3452 GreengineerZ
6 FIM District Forest Hills ... District Event Finalist  2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
6 FIM District Forest Hills ... District Event Finalist  4395 Dundee Vi-Borgs
6 FIM District Forest Hills ... District Event Winner  3357 COMETS
6 FIM District Forest Hills ... District Event Winner  2337 EngiNERDs
6 FIM District Forest Hills ... District Event Winner  7248 Tactical Hams
6 FIM District Forest Hills ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4776 S.C.O.T.S. Bots
6 FIM District Forest Hills ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3452 GreengineerZ
6 FIM District Forest Hills ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3357 COMETS
6 FIM District Forest Hills ... Highest Rookie Seed  6852 Bedford Express
6 FIM District Forest Hills ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  503 Frog Force
6 FIM District Forest Hills ... Industrial Design Award sponsored by General M...  2337 EngiNERDs
6 FIM District Forest Hills ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  910 The Foley Freeze
6 FIM District Forest Hills ... Judges' Award  4381 Twisted Devils
6 FIM District Forest Hills ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
6 FIM District Forest Hills ... Rookie All Star Award  6852 Bedford Express
6 FIM District Forest Hills ... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6914 Retro5ive
6 FIM District Forest Hills ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6914 Retro5ive
6 FIM District Forest Hills ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4395 Dundee Vi-Borgs
6 FIM District Lake Superior... Creativity Award sponsored by Xerox  6113 M.A.R.C. 1
6 FIM District Lake Superior... District Chairman's Award  5709 Rudyard Nerf Herders
6 FIM District Lake Superior... District Engineering Inspiration Award  4988 Yooper Troopers
6 FIM District Lake Superior... District Event Finalist  1596 The Instigators
6 FIM District Lake Superior... District Event Finalist  2586 Copper Bots
6 FIM District Lake Superior... District Event Finalist  5714 Accidental Success
6 FIM District Lake Superior... District Event Winner  5084 Team FridgeBot
6 FIM District Lake Superior... District Event Winner  4392 The Deceivers
6 FIM District Lake Superior... District Event Winner  5878 The Great Lakers
6 FIM District Lake Superior... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  141 WOBOT
6 FIM District Lake Superior... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  857 Superior Roboworks
6 FIM District Lake Superior... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4377 Boyne City Blaze
6 FIM District Lake Superior... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5314 Ice Bots
6 FIM District Lake Superior... Industrial Design Award sponsored by General M...  4391 BraveBots
6 FIM District Lake Superior... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3602 RoboMos
6 FIM District Lake Superior... Judges' Award  1596 The Instigators
6 FIM District Lake Superior... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4392 The Deceivers
6 FIM District Lake Superior... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5247 Red Devil Robotics
6 FIM District Lake Superior... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2586 Copper Bots
6 FIM District Lakeview Event Creativity Award sponsored by Xerox  6002 ZooBOTix
6 FIM District Lakeview Event District Chairman's Award  4327 Q Branch
6 FIM District Lakeview Event District Engineering Inspiration Award  5535 Bionic Bison
6 FIM District Lakeview Event District Event Finalist  5501 Bobcats
6 FIM District Lakeview Event District Event Finalist  2834 Bionic Black Hawks
6 FIM District Lakeview Event District Event Finalist  5708 Zebrotics
6 FIM District Lakeview Event District Event Winner  3656 Dreadbots
6 FIM District Lakeview Event District Event Winner  2054 Tech Vikes
6 FIM District Lakeview Event District Event Winner  7209 Titanium Trojans (Homer Robotics Club)
6 FIM District Lakeview Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2834 Bionic Black Hawks
6 FIM District Lakeview Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2054 Tech Vikes
6 FIM District Lakeview Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3658 Robo - Beavers
6 FIM District Lakeview Event Highest Rookie Seed  7187 Gear Cats
6 FIM District Lakeview Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5462 2PawR (2 Paw Robotics)
6 FIM District Lakeview Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3656 Dreadbots
6 FIM District Lakeview Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4482 ID Robotics
6 FIM District Lakeview Event Judges' Award  5685 Robo Terriers
6 FIM District Lakeview Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2959 Robotarians
6 FIM District Lakeview Event Rookie All Star Award  7056 The F.A.S.T. Team - Fowlerville Area Scientific Technicians
6 FIM District Lakeview Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7222 The Fighting Anomalocari
6 FIM District Lakeview Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2834 Bionic Black Hawks
6 FIM District Lakeview Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6425 The Conclave
6 FIM District Marysville Event Creativity Award sponsored by Xerox  6120 Cyberstangs
6 FIM District Marysville Event District Chairman's Award  2604 Metal and Soul
6 FIM District Marysville Event District Engineering Inspiration Award  1718 The Fighting Pi
6 FIM District Marysville Event District Event Finalist  3668 TroBots
6 FIM District Marysville Event District Event Finalist  1718 The Fighting Pi
6 FIM District Marysville Event District Event Finalist  5167 Vi-Bots
6 FIM District Marysville Event District Event Winner  217 ThunderChickens
6 FIM District Marysville Event District Event Winner  1684 The Chimeras
6 FIM District Marysville Event District Event Winner  7218 Bradford Botdogs
6 FIM District Marysville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3667 Mecanum Knights
6 FIM District Marysville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  217 ThunderChickens
6 FIM District Marysville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5533 Electric Horse Power
6 FIM District Marysville Event Highest Rookie Seed  7206 MCS Robo Defenders
6 FIM District Marysville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5926 Da MOOse
6 FIM District Marysville Event Industrial Design Award sponsored by General M...  3534 House of Cards
6 FIM District Marysville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1684 The Chimeras
6 FIM District Marysville Event Judges' Award  4130 The Blue Devils
6 FIM District Marysville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  6098 bIrobot
6 FIM District Marysville Event Rookie All Star Award  7188 SaddleBots
6 FIM District Marysville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7166 Red Thunder Robotics
6 FIM District Marysville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3667 Mecanum Knights
6 FIM District Marysville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5167 Vi-Bots
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Creativity Award sponsored by Xerox  2495 Hive Mind
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Finalist  25 Raider Robotix
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Finalist  1640 Sab-BOT-age
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Finalist  1089 Team Mercury
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6860 Equitum Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Winner      (CMP Qual) 2590 Nemesis
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Winner      (CMP Qual) 225 TechFire
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... District Championship Winner      (CMP Qual) 2016 Mighty Monkey Wrenches
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5401 Fightin' Robotic Owls
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2590 Nemesis
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  1676 Hannah Epstein
The Pascack PI-oneers
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  365 Jared Falk
Miracle Workerz
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  1807 Elizabeth Olshanetsky
Redbird Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... FIRST Dean's List Finalist Award  1403 Janum Shah
Cougar Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1403 Cougar Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Highest Rookie Seed  6945 Children of the Corn
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5404 Gearaffes
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Industrial Design Award sponsored by General M...  1640 Sab-BOT-age
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1712 Dawgma
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Judges' Award  41 RoboWarriors
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1218 Vulcan Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 321 RoboLancers
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 272 Cyber-Crusaders
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3637 The Daleks
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2729 Storm Robotics Team
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6945 Children of the Corn
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1676 The Pascack PI-oneers
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  433 Firebirds
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Volunteer of the Year  365 Carol Perrotto
Miracle Workerz
6 FIRST Mid-Atlantic Distric... Woodie Flowers Finalist Award  1676 Kevin Killian
The Pascack PI-oneers
6 FIRST North Carolina State... Creativity Award sponsored by Xerox  3229 Hawktimus Prime
6 FIRST North Carolina State... District Championship Finalist  6502 DARC SIDE
6 FIRST North Carolina State... District Championship Finalist  4561 TerrorBytes
6 FIRST North Carolina State... District Championship Finalist  587 Hedgehogs
6 FIRST North Carolina State... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6888 Cav-A-Gears
6 FIRST North Carolina State... District Championship Winner      (CMP Qual) 1533 Triple Strange
6 FIRST North Carolina State... District Championship Winner      (CMP Qual) 5190 Green Hope Falcons
6 FIRST North Carolina State... District Championship Winner      (CMP Qual) 3229 Hawktimus Prime
6 FIRST North Carolina State... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2655 The Flying Platypi
6 FIRST North Carolina State... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1533 Triple Strange
6 FIRST North Carolina State... FIRST Dean's List Finalist Award  3459 Abigail Smith
Team PyroTech
6 FIRST North Carolina State... FIRST Dean's List Finalist Award  5511 Abhijit Gupta
Cortechs Robotics
6 FIRST North Carolina State... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4561 TerrorBytes
6 FIRST North Carolina State... Highest Rookie Seed  6888 Cav-A-Gears
6 FIRST North Carolina State... Imagery Award in honor of Jack Kamen  3737 Roto-Raptors
6 FIRST North Carolina State... Industrial Design Award sponsored by General M...  900 The Zebracorns
6 FIRST North Carolina State... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  6502 DARC SIDE
6 FIRST North Carolina State... Judges' Award  6215 Armored Eagles
6 FIRST North Carolina State... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3196 Team SPORK
6 FIRST North Carolina State... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 3506 YETI Robotics
6 FIRST North Carolina State... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2682 Boneyard Robotics
6 FIRST North Carolina State... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5854 GLITCH
6 FIRST North Carolina State... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6932 S.M.A.R.T. (Smoky Mountain Academic Robotics Team)
6 FIRST North Carolina State... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3229 Hawktimus Prime
6 FIRST North Carolina State... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2642 Pitt Pirates
6 FIRST North Carolina State... Volunteer of the Year  587 David Parks
Hedgehogs
6 FIRST North Carolina State... Woodie Flowers Finalist Award  5511 Sandra Brindis
Cortechs Robotics
6 Lone Star South Regional Creativity Award sponsored by Xerox  4192 Jaguar Robotics
6 Lone Star South Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3735 VorTX
6 Lone Star South Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  118 Robonauts
6 Lone Star South Regional FIRST Dean's List Finalist Award  118 Reed Blanchard
Robonauts
6 Lone Star South Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2881 Vivan Sanchez
Lady Cans
6 Lone Star South Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2881 Lady Cans
6 Lone Star South Regional Highest Rookie Seed  6800 ViperBots Valor
6 Lone Star South Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1255 Blarglefish
6 Lone Star South Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  4587 Jersey Voltage
6 Lone Star South Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  624 CRyptonite
6 Lone Star South Regional Judges' Award  6111 RoboKnights
6 Lone Star South Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  231 High Voltage
6 Lone Star South Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 5414 Pearadox
6 Lone Star South Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3103 Iron Plaid
6 Lone Star South Regional Regional Finalists  4587 Jersey Voltage
6 Lone Star South Regional Regional Finalists  6800 ViperBots Valor
6 Lone Star South Regional Regional Finalists  5829 AwtyBots
6 Lone Star South Regional Regional Winners      (CMP Qual) 624 CRyptonite
6 Lone Star South Regional Regional Winners      (CMP Qual) 118 Robonauts
6 Lone Star South Regional Regional Winners      (CMP Qual) 6645 Alloy Obsession
6 Lone Star South Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7312 T3
6 Lone Star South Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6800 ViperBots Valor
6 Lone Star South Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3735 VorTX
6 Lone Star South Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5427 Steel Talons
6 Lone Star South Regional Volunteer of the Year  Susan Winnitoy
6 Lone Star South Regional Wildcard      (CMP Qual) 5829 AwtyBots
6 Lone Star South Regional Woodie Flowers Finalist Award  5070 Dee Wallace
Gearnotics
6 Midwest Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2040 DERT - Dunlap Eagles Robotics Team
6 Midwest Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  269 CooneyTech
6 Midwest Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2451 PWNAGE
6 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5847 Drake Provost
Ironclad
6 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award  111 Tillie Pasternak
WildStang
6 Midwest Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3061 Huskie Robotics
6 Midwest Regional Highest Rookie Seed  6803 HAI-Panda
6 Midwest Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1511 Rolling Thunder
6 Midwest Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  111 WildStang
6 Midwest Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1706 Ratchet Rockers
6 Midwest Regional Judges' Award  2010 The Lightning Bots
6 Midwest Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  16 Bomb Squad
6 Midwest Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2905 Sultans of Turkiye
6 Midwest Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 341 Miss Daisy
6 Midwest Regional Regional Finalists  578 R-cubed - Red Raider Robotics
6 Midwest Regional Regional Finalists  1706 Ratchet Rockers
6 Midwest Regional Regional Finalists  5822 WolfByte
6 Midwest Regional Regional Winners      (CMP Qual) 16 Bomb Squad
6 Midwest Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2451 PWNAGE
6 Midwest Regional Regional Winners      (CMP Qual) 6823 Wildcats
6 Midwest Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6823 Wildcats
6 Midwest Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5847 Ironclad
6 Midwest Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2151 Monty Pythons
6 Midwest Regional Volunteer of the Year  Andrew Ebert
6 Midwest Regional Wildcard      (CMP Qual) 5822 WolfByte
6 Midwest Regional Woodie Flowers Finalist Award  1781 Nicholas Anaya
Electric Eagles
6 NE District Greater Boston... Creativity Award sponsored by Xerox  69 HYPER
6 NE District Greater Boston... District Chairman's Award  5962 perSEVERE
6 NE District Greater Boston... District Engineering Inspiration Award  2877 LigerBots
6 NE District Greater Boston... District Event Finalist  6763 FUSION
6 NE District Greater Boston... District Event Finalist  2877 LigerBots
6 NE District Greater Boston... District Event Finalist  1965 Firebirds
6 NE District Greater Boston... District Event Finalist  5347 Gryphons
6 NE District Greater Boston... District Event Winner  125 NUTRONs
6 NE District Greater Boston... District Event Winner  238 Crusaders
6 NE District Greater Boston... District Event Winner  4311 Swampscott Currents
6 NE District Greater Boston... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1922 Oz-Ram
6 NE District Greater Boston... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2342 Team Phoenix
6 NE District Greater Boston... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  6161 Equilibrium
6 NE District Greater Boston... Highest Rookie Seed  6933 Archytas, sponsored by NASA
6 NE District Greater Boston... Imagery Award in honor of Jack Kamen  88 TJ(Squared)
6 NE District Greater Boston... Industrial Design Award sponsored by General M...  238 Crusaders
6 NE District Greater Boston... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  125 NUTRONs
6 NE District Greater Boston... Judges' Award  97 Bionic Beef
6 NE District Greater Boston... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4909 Bionics
6 NE District Greater Boston... Rookie All Star Award  6933 Archytas, sponsored by NASA
6 NE District Greater Boston... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7266 NBHS Steampunks
6 NE District Greater Boston... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4909 Bionics
6 NE District Greater Boston... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1965 Firebirds
6 NE District Hartford Event Creativity Award sponsored by Xerox  2170 Titanium Tomahawks
6 NE District Hartford Event District Chairman's Award  2067 Apple Pi
6 NE District Hartford Event District Engineering Inspiration Award  3654 TechTigers
6 NE District Hartford Event District Event Finalist  230 Gaelhawks
6 NE District Hartford Event District Event Finalist  176 Aces High
6 NE District Hartford Event District Event Finalist  2064 The Panther Project
6 NE District Hartford Event District Event Winner  195 CyberKnights
6 NE District Hartford Event District Event Winner  177 Bobcat Robotics
6 NE District Hartford Event District Event Winner  7153 Aetos Dios
6 NE District Hartford Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3146 GRANBY GRUNTS
6 NE District Hartford Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  195 CyberKnights
6 NE District Hartford Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  558 Elm City Robo Squad
6 NE District Hartford Event Highest Rookie Seed  7127 LongMetal
6 NE District Hartford Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  155 The Technonuts
6 NE District Hartford Event Industrial Design Award sponsored by General M...  999 MechaRAMS
6 NE District Hartford Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  230 Gaelhawks
6 NE District Hartford Event Judges' Award  1085 Aquatic Robotics
6 NE District Hartford Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  176 Aces High
6 NE District Hartford Event Rookie All Star Award  7127 LongMetal
6 NE District Hartford Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7153 Aetos Dios
6 NE District Hartford Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  155 The Technonuts
6 NE District Hartford Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5686 Wirecats
6 New York City Regional Creativity Award sponsored by Xerox  6353 Zodiac
6 New York City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5665 SPARC
6 New York City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  333 MEGALODONS
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  694 Navid Kashem
StuyPulse
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1660 Malachi Patrick
Harlem Knights
6 New York City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4571 Rambots
6 New York City Regional Highest Rookie Seed  6988 ACI 35
6 New York City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1660 Harlem Knights
6 New York City Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  369 High Voltage Robotics
6 New York City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  354 G-House Pirates
6 New York City Regional Judges' Award  1796 RoboTigers
6 New York City Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3419 RoHawks
6 New York City Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 694 StuyPulse
6 New York City Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2265 Fe Maidens
6 New York City Regional Regional Finalists  333 MEGALODONS
6 New York City Regional Regional Finalists  369 High Voltage Robotics
6 New York City Regional Regional Finalists  6590 SaviTech
6 New York City Regional Regional Winners      (CMP Qual) 694 StuyPulse
6 New York City Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1796 RoboTigers
6 New York City Regional Regional Winners      (CMP Qual) 743 Technobots
6 New York City Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6988 ACI 35
6 New York City Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6873 The Generals
6 New York City Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4571 Rambots
6 New York City Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  395 2 Train Robotics
6 New York City Regional Volunteer of the Year  Pam Wong
6 New York City Regional Wildcard      (CMP Qual) 333 MEGALODONS
6 New York City Regional Wildcard      (CMP Qual) 369 High Voltage Robotics
6 New York City Regional Wildcard      (CMP Qual) 6590 SaviTech
6 New York City Regional Woodie Flowers Finalist Award  694 James Lonardo
StuyPulse
6 ONT District McMaster Univ... Creativity Award sponsored by Xerox  2609 BeaverworX
6 ONT District McMaster Univ... District Chairman's Award  2056 OP Robotics
6 ONT District McMaster Univ... District Engineering Inspiration Award  1325 Inverse Paradox
6 ONT District McMaster Univ... District Event Finalist  4976 Revolt Robotics
6 ONT District McMaster Univ... District Event Finalist  5406 Celt-X
6 ONT District McMaster Univ... District Event Finalist  4308 ABSOLUTE ROBOTICS
6 ONT District McMaster Univ... District Event Winner  2056 OP Robotics
6 ONT District McMaster Univ... District Event Winner  1241 THEORY6
6 ONT District McMaster Univ... District Event Winner  6135 Arctos
6 ONT District McMaster Univ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4039 MakeShift Robotics
6 ONT District McMaster Univ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5406 Celt-X
6 ONT District McMaster Univ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3683 Team Dave
6 ONT District McMaster Univ... Highest Rookie Seed  6878 SJB Odyssey
6 ONT District McMaster Univ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5409 Chargers
6 ONT District McMaster Univ... Industrial Design Award sponsored by General M...  1241 THEORY6
6 ONT District McMaster Univ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3161 Tronic Titans
6 ONT District McMaster Univ... Judges' Award  2935 NACI Robotics
6 ONT District McMaster Univ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2200 MMRambotics
6 ONT District McMaster Univ... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6878 SJB Odyssey
6 ONT District McMaster Univ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6070 Gryphon Machine
6 ONT District McMaster Univ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  188 Blizzard
6 ONT District Western Unive... Creativity Award sponsored by Xerox  6378 LYNX
6 ONT District Western Unive... District Chairman's Award  4525 Renaissance Robotics
6 ONT District Western Unive... District Engineering Inspiration Award  2702 Rebels
6 ONT District Western Unive... District Event Finalist  6378 LYNX
6 ONT District Western Unive... District Event Finalist  5596 Wolverines
6 ONT District Western Unive... District Event Finalist  3739 Oakbotics
6 ONT District Western Unive... District Event Winner  4688 Saints Bot
6 ONT District Western Unive... District Event Winner  4903 Mustangs
6 ONT District Western Unive... District Event Winner  5885 Villanova WiredCats
6 ONT District Western Unive... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3756 RamFerno
6 ONT District Western Unive... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5426 E.J. Lajeunesse
6 ONT District Western Unive... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  6481 Deus Ex Machina
6 ONT District Western Unive... Highest Rookie Seed  6856 Fanshawe RoboRaptors
6 ONT District Western Unive... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4936 Viral Vortex
6 ONT District Western Unive... Industrial Design Award sponsored by General M...  4903 Mustangs
6 ONT District Western Unive... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5596 Wolverines
6 ONT District Western Unive... Judges' Award  4814 WE MARS Incubator
6 ONT District Western Unive... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4688 Saints Bot
6 ONT District Western Unive... Rookie All Star Award  6881 South Lions Roarbotics
6 ONT District Western Unive... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6854 AB Lucas VIKING Robotics
6 ONT District Western Unive... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4688 Saints Bot
6 ONT District Western Unive... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3739 Oakbotics
6 Pacific Northwest District... Creativity Award sponsored by Xerox  3663 CPR - Cedar Park Robotics
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  1425 Error Code Xero
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  2046 Bear Metal
6 Pacific Northwest District... District Championship Finalist  6445 CTEC Robotics
6 Pacific Northwest District... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7034 2B Determined
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner      (CMP Qual) 2557 SOTAbots
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner      (CMP Qual) 2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest District... District Championship Winner      (CMP Qual) 1778 Chill Out
6 Pacific Northwest District... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2944 Titanium Tigers
6 Pacific Northwest District... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2910 Jack in the Bot
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  4918 Ella Ashford
The Roboctopi
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  2980 Logan Ince
The Whidbey Island Wild Cats
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  1510 Shishir Pandit-Rao
Wildcats
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  6443 Goirick Sahafrom
AEMBOT
6 Pacific Northwest District... FIRST Dean's List Finalist Award  3574 Lauren Vitellaro
HIGH TEKERZ
6 Pacific Northwest District... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2811 StormBots
6 Pacific Northwest District... Highest Rookie Seed  6831 A-05 Annex
6 Pacific Northwest District... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1359 Scalawags
6 Pacific Northwest District... Industrial Design Award sponsored by General M...  2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest District... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2046 Bear Metal
6 Pacific Northwest District... Judges' Award  4061 SciBorgs
6 Pacific Northwest District... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4488 Shockwave
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4125 Confidential
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4911 CyberKnights
6 Pacific Northwest District... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2557 SOTAbots
6 Pacific Northwest District... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2980 The Whidbey Island Wild Cats
6 Pacific Northwest District... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 568 Nerds of the North
6 Pacific Northwest District... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6845 River Bots
6 Pacific Northwest District... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3238 Cyborg Ferrets
6 Pacific Northwest District... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2930 Sonic Squirrels
6 Pacific Northwest District... Volunteer of the Year  2990 Randy Rothweiler
Hotwire
6 Pacific Northwest District... Volunteer of the Year  2907 Regina Grubb
Lion Robotics
6 Pacific Northwest District... Woodie Flowers Finalist Award  3024 Kathleen Wilson
My Favorite Team
6 Peachtree District State C... Creativity Award sponsored by Xerox  3581 THINC. ROBOTICS
6 Peachtree District State C... District Championship Finalist  4189 Chargers
6 Peachtree District State C... District Championship Finalist  4188 Columbus Space Program
6 Peachtree District State C... District Championship Finalist  4941 RoboBibb
6 Peachtree District State C... District Championship Finalist  6471 Lee County High School Trojans
6 Peachtree District State C... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6919 The Commodores
6 Peachtree District State C... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6887 Dalton Catabots
6 Peachtree District State C... District Championship Winner      (CMP Qual) 1102 M'Aiken Magic
6 Peachtree District State C... District Championship Winner      (CMP Qual) 1648 G3 Robotics
6 Peachtree District State C... District Championship Winner      (CMP Qual) 2415 WiredCats
6 Peachtree District State C... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4026 Global Dynamics
6 Peachtree District State C... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4189 Chargers
6 Peachtree District State C... FIRST Dean's List Finalist Award  2974 Parth Parashar
Walton Robotics
6 Peachtree District State C... FIRST Dean's List Finalist Award  1261 Natalie Luong
Robo Lions
6 Peachtree District State C... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1648 G3 Robotics
6 Peachtree District State C... Highest Rookie Seed  6829 Ignite Robotics
6 Peachtree District State C... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1746 OTTO
6 Peachtree District State C... Industrial Design Award sponsored by General M...  1414 IHOT
6 Peachtree District State C... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  832 Oscar
6 Peachtree District State C... Judges' Award  2415 WiredCats
6 Peachtree District State C... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4941 RoboBibb
6 Peachtree District State C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2974 Walton Robotics
6 Peachtree District State C... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1311 Kell Robotics
6 Peachtree District State C... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4468 Fernbank LINKS
6 Peachtree District State C... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1002 The CircuitRunners
6 Peachtree District State C... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6829 Ignite Robotics
6 Peachtree District State C... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6705 WildCat 5e
6 Peachtree District State C... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4910 East Cobb Robotics
6 Peachtree District State C... Volunteer of the Year  Beth Culp
6 Peachtree District State C... Woodie Flowers Finalist Award  2974 Debbie Kauffman
Walton Robotics
6 Seven Rivers Regional Creativity Award sponsored by Xerox  5148 New Berlin Blitz
6 Seven Rivers Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  6630 F.U.N. (Fiercely Uknighted Nation)
6 Seven Rivers Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4522 Team SCREAM
6 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2169 Cole Schlottman
KING TeC
6 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5586 Jadyn Deehr
Bond Brigade
6 Seven Rivers Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  537 Charger Robotics
6 Seven Rivers Regional Highest Rookie Seed  7021 TC Robotics
6 Seven Rivers Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1736 Robot Casserole
6 Seven Rivers Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1756 Argos
6 Seven Rivers Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2826 Wave Robotics
6 Seven Rivers Regional Judges' Award  4531 STEMpunk
6 Seven Rivers Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  930 Mukwonago BEARs
6 Seven Rivers Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2169 KING TeC
6 Seven Rivers Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1986 Team Titanium
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists  6237 Martin Motion
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists  4655 Stateline Robotics
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists  2169 KING TeC
6 Seven Rivers Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1736 Robot Casserole
6 Seven Rivers Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2826 Wave Robotics
6 Seven Rivers Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2830 Riverside RoboTigers
6 Seven Rivers Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7021 TC Robotics
6 Seven Rivers Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2062 C.O.R.E 2062
6 Seven Rivers Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5464 Bluejacket Robotics
6 Seven Rivers Regional Volunteer of the Year  Seven Rivers Robotics Coalition
6 Seven Rivers Regional Wildcard      (CMP Qual) 6237 Martin Motion
6 Seven Rivers Regional Wildcard      (CMP Qual) 4655 Stateline Robotics
6 Seven Rivers Regional Woodie Flowers Finalist Award  4655 David Shike
Stateline Robotics
5 Buckeye Regional Creativity Award sponsored by Xerox  6355 Robots Over Parma
5 Buckeye Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4121 Norsemen Robotics
5 Buckeye Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1592 Bionic Tigers
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5418 Andrew Addy
The Sonic Screwdrivers
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5667 Manasa Akella
The Digital Eagles
5 Buckeye Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  379 RoboCats
5 Buckeye Regional Highest Rookie Seed  7043 Rocky River High School
5 Buckeye Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  648 QC ELITE - Flaming Squirrels
5 Buckeye Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
5 Buckeye Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4121 Norsemen Robotics
5 Buckeye Regional Judges' Award  3138 Innovators Robotics
5 Buckeye Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2783 Engineers of Tomorrow
5 Buckeye Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5413 Stellar Robotics
5 Buckeye Regional Regional Finalists  379 RoboCats
5 Buckeye Regional Regional Finalists  291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Regional Finalists  6490 Panther Robotics
5 Buckeye Regional Regional Finalists  4121 Norsemen Robotics
5 Buckeye Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4145 WorBots
5 Buckeye Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3314 Mechanical Mustangs
5 Buckeye Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5030 The Second Mouse
5 Buckeye Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6964 BearBots
5 Buckeye Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6916 Iron Thunder
5 Buckeye Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  379 RoboCats
5 Buckeye Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3814 PiBotics
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  Stephanie Brown-Houston
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  3193 Andy Yantes
Falco Tech
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year  3193 Eileen Yantes
Falco Tech
5 Buckeye Regional Wildcard      (CMP Qual) 379 RoboCats
5 Buckeye Regional Wildcard      (CMP Qual) 291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Wildcard      (CMP Qual) 6490 Panther Robotics
5 Buckeye Regional Woodie Flowers Finalist Award  5413 Orion DeYoe
Stellar Robotics
5 El Paso Regional Creativity Award sponsored by Xerox  5431 Titan Robotics
5 El Paso Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  6200 Xrams
5 El Paso Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  624 CRyptonite
5 El Paso Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2583 Leah Hendrix
RoboWarriors
5 El Paso Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5431 Liav Turkia
Titan Robotics
5 El Paso Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4735 Tecmilenio - DEROF - 4735
5 El Paso Regional Highest Rookie Seed  6832 Robotrojans STEAMex
5 El Paso Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5783 RoboDucks
5 El Paso Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3310 Black Hawk Robotics
5 El Paso Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2468 Team Appreciate
5 El Paso Regional Judges' Award  5613 ThunderDogs
5 El Paso Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4183 Bit Buckets
5 El Paso Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1828 BoxerBots
5 El Paso Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2583 RoboWarriors
5 El Paso Regional Regional Finalists  2468 Team Appreciate
5 El Paso Regional Regional Finalists  418 Purple Haze
5 El Paso Regional Regional Finalists  3158 TECBOT
5 El Paso Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3310 Black Hawk Robotics
5 El Paso Regional Regional Winners      (CMP Qual) 624 CRyptonite
5 El Paso Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5344 Rhinos
5 El Paso Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6832 Robotrojans STEAMex
5 El Paso Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6974 Zia Robotics
5 El Paso Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4063 TriKzR4Kidz
5 El Paso Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6144 Angelbots Gold
5 El Paso Regional Wildcard      (CMP Qual) 3158 TECBOT
5 El Paso Regional Woodie Flowers Finalist Award  3310 Brian Selle
Black Hawk Robotics
5 FIM District East Kentwood... Creativity Award sponsored by Xerox  2474 Excel
5 FIM District East Kentwood... District Chairman's Award  2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
5 FIM District East Kentwood... District Engineering Inspiration Award  244 RoboDawgs 3D
5 FIM District East Kentwood... District Event Finalist  2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
5 FIM District East Kentwood... District Event Finalist  6090 Wayland Wildcats
5 FIM District East Kentwood... District Event Finalist  7234 Rebel Robotics
5 FIM District East Kentwood... District Event Winner  2767 Stryke Force
5 FIM District East Kentwood... District Event Winner  1918 NC GEARS
5 FIM District East Kentwood... District Event Winner  7256 Irish Robotics
5 FIM District East Kentwood... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2767 Stryke Force
5 FIM District East Kentwood... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1918 NC GEARS
5 FIM District East Kentwood... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  288 The RoboDawgs
5 FIM District East Kentwood... Highest Rookie Seed  7248 Tactical Hams
5 FIM District East Kentwood... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4384 Benzene Bots
5 FIM District East Kentwood... Industrial Design Award sponsored by General M...  6090 Wayland Wildcats
5 FIM District East Kentwood... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4004 M.A.R.S. Rovers
5 FIM District East Kentwood... Judges' Award  4967 That ONE Team-OurNextEngineers
5 FIM District East Kentwood... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5069 The Iron Giants
5 FIM District East Kentwood... Rookie All Star Award  7289 Blue Eagles
5 FIM District East Kentwood... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7256 Irish Robotics
5 FIM District East Kentwood... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5069 The Iron Giants
5 FIM District East Kentwood... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5567 Code Red Robotics
5 FIM District Livonia Event Creativity Award sponsored by Xerox  3641 The Flying Toasters
5 FIM District Livonia Event District Chairman's Award  302 The Dragons
5 FIM District Livonia Event District Engineering Inspiration Award  548 Robostangs
5 FIM District Livonia Event District Event Finalist  503 Frog Force
5 FIM District Livonia Event District Event Finalist  3641 The Flying Toasters
5 FIM District Livonia Event District Event Finalist  6954 Titans of Industry
5 FIM District Livonia Event District Event Winner  27 Team RUSH
5 FIM District Livonia Event District Event Winner  302 The Dragons
5 FIM District Livonia Event District Event Winner  6116 Cougar Robotics
5 FIM District Livonia Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3414 Hackbots
5 FIM District Livonia Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5050 Cow Town Robotics
5 FIM District Livonia Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  27 Team RUSH
5 FIM District Livonia Event Highest Rookie Seed  6861 The Tyros Team
5 FIM District Livonia Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1528 MTR (Monroe Trojan Robotics)
5 FIM District Livonia Event Industrial Design Award sponsored by General M...  503 Frog Force
5 FIM District Livonia Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  314 The Megatron Oracles
5 FIM District Livonia Event Judges' Award  3542 S.P.E.E.D
5 FIM District Livonia Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2832 The Livonia Warriors
5 FIM District Livonia Event Rookie All Star Award  7174 ProtoBots
5 FIM District Livonia Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7175 CHS-Clinton Robotics
5 FIM District Livonia Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3542 S.P.E.E.D
5 FIM District Livonia Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3619 Blackhawks
5 FIM District Shepherd Event Creativity Award sponsored by Xerox  3572 Wavelength
5 FIM District Shepherd Event District Chairman's Award  1506 Metal Muscle
5 FIM District Shepherd Event District Engineering Inspiration Award  2054 Tech Vikes
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist  6077 Wiking Kujon
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist  74 Team C.H.A.O.S.
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist  6538 Linc-Bots
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner  1506 Metal Muscle
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner  6753 CBA RoboKings
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner  7226 Error 404
5 FIM District Shepherd Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4819 Flat Mountain Mechanics
5 FIM District Shepherd Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  6753 CBA RoboKings
5 FIM District Shepherd Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5448 CCA RoboCougars
5 FIM District Shepherd Event Highest Rookie Seed  7109 Clare Chaos Theory
5 FIM District Shepherd Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  3535 Galaktech Invaders
5 FIM District Shepherd Event Industrial Design Award sponsored by General M...  573 Mech Warriors
5 FIM District Shepherd Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  6077 Wiking Kujon
5 FIM District Shepherd Event Judges' Award  3570 Pheonix 3570
5 FIM District Shepherd Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5623 Robotic Rams
5 FIM District Shepherd Event Rookie All Star Award  7226 Error 404
5 FIM District Shepherd Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7211 Hollywood
5 FIM District Shepherd Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2959 Robotarians
5 FIM District Shepherd Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2959 Robotarians
5 FIM District Troy Event Creativity Award sponsored by Xerox  4810 I AM Robot
5 FIM District Troy Event District Chairman's Award  910 The Foley Freeze
5 FIM District Troy Event District Engineering Inspiration Award  226 Hammerheads
5 FIM District Troy Event District Event Finalist  5460 Strike Zone
5 FIM District Troy Event District Event Finalist  2337 EngiNERDs
5 FIM District Troy Event District Event Finalist  5555 Spartans
5 FIM District Troy Event District Event Winner  67 The HOT Team
5 FIM District Troy Event District Event Winner  4362 Gems
5 FIM District Troy Event District Event Winner  2676 Ecorse Robo Raiders
5 FIM District Troy Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3539 Byting Bulldogs
5 FIM District Troy Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2337 EngiNERDs
5 FIM District Troy Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  818 Steel Armadillos
5 FIM District Troy Event Highest Rookie Seed  7178 More Monsters
5 FIM District Troy Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5436 Cyber Cats
5 FIM District Troy Event Industrial Design Award sponsored by General M...  67 The HOT Team
5 FIM District Troy Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  469 Las Guerrillas
5 FIM District Troy Event Judges' Award  5498 Wired Devils
5 FIM District Troy Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5460 Strike Zone
5 FIM District Troy Event Rookie All Star Award  7147 Falcons Senior Robo Team
5 FIM District Troy Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7247 Error 404
5 FIM District Troy Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4961 Shock and Awe-sum
5 FIM District Troy Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5478 Pershing Doughbots
5 FIRST Chesapeake District ... Creativity Award sponsored by Xerox  3793 CyberTitans
5 FIRST Chesapeake District ... District Championship Finalist  5804 TORCH
5 FIRST Chesapeake District ... District Championship Finalist  401 Copperhead Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... District Championship Finalist  2537 Space RAIDers
5 FIRST Chesapeake District ... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6802 Mean Caimans
5 FIRST Chesapeake District ... District Championship Winner      (CMP Qual) 384 Sparky 384
5 FIRST Chesapeake District ... District Championship Winner      (CMP Qual) 1885 ILITE Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... District Championship Winner      (CMP Qual) 422 Mech Tech Dragons
5 FIRST Chesapeake District ... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  339 Kilroy Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1731 Fresta Valley Robotics Club
5 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  2068 Jack Palmer
Metal Jackets
5 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  1418 Erik Boesen
Vae Victis
5 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  3359 Sahdiah Cox
Royal Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... FIRST Dean's List Finalist Award  339 Becky Button
Kilroy Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  888 Robotiators
5 FIRST Chesapeake District ... Highest Rookie Seed  6802 Mean Caimans
5 FIRST Chesapeake District ... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1262 the STAGS
5 FIRST Chesapeake District ... Industrial Design Award sponsored by General M...  836 The RoboBees
5 FIRST Chesapeake District ... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1086 Blue Cheese
5 FIRST Chesapeake District ... Judges' Award  401 Copperhead Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  623 Oakton Cougar Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1885 ILITE Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1629 Garrett Coalition (GaCo)
5 FIRST Chesapeake District ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4541 CAV-ineers
5 FIRST Chesapeake District ... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 5243 Aegis Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6882 Fahrenheit Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2377 C Company
5 FIRST Chesapeake District ... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  612 Chantilly Robotics
5 FIRST Chesapeake District ... Volunteer of the Year  Scott McKay
5 FIRST Chesapeake District ... Woodie Flowers Finalist Award  Paul Lathrop
5 FIRST Israel District Cham... Creativity Award sponsored by Xerox  2630 Thunderbolts
5 FIRST Israel District Cham... District Championship Finalist  5554 The Poros
5 FIRST Israel District Cham... District Championship Finalist  1690 Orbit
5 FIRST Israel District Cham... District Championship Finalist  5951 Makers Assemble
5 FIRST Israel District Cham... District Championship Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7067 Team Streak
5 FIRST Israel District Cham... District Championship Winner      (CMP Qual) 1577 Steampunk
5 FIRST Israel District Cham... District Championship Winner      (CMP Qual) 1574 MisCar
5 FIRST Israel District Cham... District Championship Winner      (CMP Qual) 7079 Co-Bot - Haifa Tech Center
5 FIRST Israel District Cham... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5614 Team Sycamore
5 FIRST Israel District Cham... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3339 BumbleB
5 FIRST Israel District Cham... FIRST Dean's List Finalist Award  2212 Eden Bohar
The Spikes
5 FIRST Israel District Cham... FIRST Dean's List Finalist Award  3339 Talia Maayan
BumbleB
5 FIRST Israel District Cham... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5951 Makers Assemble
5 FIRST Israel District Cham... Highest Rookie Seed  7039 ❌⭕
5 FIRST Israel District Cham... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5635 Demacia
5 FIRST Israel District Cham... Industrial Design Award sponsored by General M...  3316 D-Bug
5 FIRST Israel District Cham... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1690 Orbit
5 FIRST Israel District Cham... Judges' Award  1657 Hamosad
5 FIRST Israel District Cham... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1574 MisCar
5 FIRST Israel District Cham... Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2096 RoboActive
5 FIRST Israel District Cham... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 6168 alzahrawi
5 FIRST Israel District Cham... Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3075 Ha-Dream Team
5 FIRST Israel District Cham... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7039 ❌⭕
5 FIRST Israel District Cham... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5715 DRC
5 FIRST Israel District Cham... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5291 Emperius
5 FIRST Israel District Cham... Volunteer of the Year  7039 Shirley Segal
❌⭕
5 FIRST Israel District Cham... Woodie Flowers Finalist Award  2096 Etty Itzhak
RoboActive
5 Idaho Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3256 WarriorBorgs
5 Idaho Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2102 Team Paradox
5 Idaho Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3230 PrototypeX
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2102 Jana Roper
Team Paradox
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3128 Ronak Roy
Aluminum Narwhals
5 Idaho Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5461 V.E.R.N.
5 Idaho Regional Highest Rookie Seed  7148 Faster Than Light
5 Idaho Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5496 Robo Knights
5 Idaho Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1983 Skunk Works Robotics
5 Idaho Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2122 Team Tators
5 Idaho Regional Judges' Award  4135 Iron Patriots
5 Idaho Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1619 Up-A-Creek Robotics
5 Idaho Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4944 The Hi Fives
5 Idaho Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3598 SEStematic Eliminators
5 Idaho Regional Regional Finalists  3239 Birds of Prey
5 Idaho Regional Regional Finalists  2130 Alpha+
5 Idaho Regional Regional Finalists  3288 Punchers
5 Idaho Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2122 Team Tators
5 Idaho Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1619 Up-A-Creek Robotics
5 Idaho Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3145 TeraViks
5 Idaho Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7301 Jackbots
5 Idaho Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7148 Faster Than Light
5 Idaho Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3598 SEStematic Eliminators
5 Idaho Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5871 Chickadees
5 Idaho Regional Volunteer of the Year  2122 Brenda Hodes
Team Tators
5 Idaho Regional Wildcard      (CMP Qual) 3239 Birds of Prey
5 Idaho Regional Wildcard      (CMP Qual) 2130 Alpha+
5 Idaho Regional Wildcard      (CMP Qual) 3288 Punchers
5 Idaho Regional Woodie Flowers Finalist Award  1619 Cathy Olkin
Up-A-Creek Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Creativity Award sponsored by Xerox  5010 Tiger Dynasty
5 IN District Tippecanoe Event District Chairman's Award  1741 Red Alert
5 IN District Tippecanoe Event District Engineering Inspiration Award  461 Westside Boiler Invasion
5 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist  1741 Red Alert
5 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist  1747 Harrison Boiler Robotics
5 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist  1529 CyberCards
5 IN District Tippecanoe Event District Event Winner  868 TechHOUNDS
5 IN District Tippecanoe Event District Event Winner  1501 Team THRUST
5 IN District Tippecanoe Event District Event Winner  7198 TL Fearsome Gears
5 IN District Tippecanoe Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1747 Harrison Boiler Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5403 Aluminosity
5 IN District Tippecanoe Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1529 CyberCards
5 IN District Tippecanoe Event Highest Rookie Seed  7198 TL Fearsome Gears
5 IN District Tippecanoe Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  3487 Red Pride Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Industrial Design Award sponsored by General M...  1720 PhyXTGears
5 IN District Tippecanoe Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3176 Purple Precision
5 IN District Tippecanoe Event Judges' Award  6012 STEAMROLLERS
5 IN District Tippecanoe Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3494 The Quadrangles
5 IN District Tippecanoe Event Rookie All Star Award  7198 TL Fearsome Gears
5 IN District Tippecanoe Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5484 Career Academy Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4580 Conductors
5 MAR District Hatboro-Horsh... Creativity Award sponsored by Xerox  25 Raider Robotix
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Chairman's Award  1640 Sab-BOT-age
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Engineering Inspiration Award  708 Hatters Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Event Finalist  1218 Vulcan Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Event Finalist  1640 Sab-BOT-age
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Event Finalist  1647 Iron Devils
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Event Winner  2590 Nemesis
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Event Winner  25 Raider Robotix
5 MAR District Hatboro-Horsh... District Event Winner  6226 Blue Devils
5 MAR District Hatboro-Horsh... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  103 Cybersonics
5 MAR District Hatboro-Horsh... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5407 Wolfpack Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsh... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1257 Parallel Universe
5 MAR District Hatboro-Horsh... Highest Rookie Seed  6808 William Tennent Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsh... Imagery Award in honor of Jack Kamen  1807 Redbird Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsh... Industrial Design Award sponsored by General M...  2590 Nemesis
5 MAR District Hatboro-Horsh... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1391 The Metal Moose
5 MAR District Hatboro-Horsh... Judges' Award  2539 Krypton Cougars
5 MAR District Hatboro-Horsh... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  203 SOUPer BOTS
5 MAR District Hatboro-Horsh... Rookie All Star Award  6943 Blue Bears
5 MAR District Hatboro-Horsh... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6808 William Tennent Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsh... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5401 Fightin' Robotic Owls
5 MAR District Hatboro-Horsh... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5401 Fightin' Robotic Owls
5 Medtronic Foundation Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2825 Roc Robotics
5 Medtronic Foundation Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2239 Technocrats
5 Medtronic Foundation Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5172 Gators
5 Medtronic Foundation Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2502 Poorva Halbe
Talon Robotics
5 Medtronic Foundation Regional FIRST Dean's List Finalist Award  2823 Alexis Lipstein
The Automatons
5 Medtronic Foundation Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3630 The Stampede
5 Medtronic Foundation Regional Highest Rookie Seed  7038 TG Eagles (Pizza Pi's)
5 Medtronic Foundation Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  2846 FireBears
5 Medtronic Foundation Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  2181 G.E.A.R.s (Great Engineers Awesome Robots)
5 Medtronic Foundation Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3244 Granite City Gear Heads
5 Medtronic Foundation Regional Judges' Award  2500 Herobotics
5 Medtronic Foundation Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2052 KnightKrawler
5 Medtronic Foundation Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1816 "The Green Machine"
5 Medtronic Foundation Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4607 C.I.S.
5 Medtronic Foundation Regional Regional Finalists  3244 Granite City Gear Heads
5 Medtronic Foundation Regional Regional Finalists  2846 FireBears
5 Medtronic Foundation Regional Regional Finalists  3038 ICE
5 Medtronic Foundation Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2052 KnightKrawler
5 Medtronic Foundation Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5434 Falcon Robotics
5 Medtronic Foundation Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5913 Patriotics
5 Medtronic Foundation Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7068 Mechanical Masterminds
5 Medtronic Foundation Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7038 TG Eagles (Pizza Pi's)
5 Medtronic Foundation Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4607 C.I.S.
5 Medtronic Foundation Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  233 The Pink Team
5 Medtronic Foundation Regional Volunteer of the Year  2052 Bryan Herbst
KnightKrawler
5 Medtronic Foundation Regional Wildcard      (CMP Qual) 3244 Granite City Gear Heads
5 Medtronic Foundation Regional Wildcard      (CMP Qual) 2846 FireBears
5 Medtronic Foundation Regional Wildcard      (CMP Qual) 3038 ICE
5 Medtronic Foundation Regional Woodie Flowers Finalist Award  2502 Sandy Olson
Talon Robotics
5 Minnesota North Star Regional Creativity Award sponsored by Xerox  3883 Data Bits
5 Minnesota North Star Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2512 Duluth East Daredevils
5 Minnesota North Star Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1625 Winnovation
5 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3082 Parthiv Krishna
Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3130 Iaong Lor
The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5278 Los Clasicos
5 Minnesota North Star Regional Highest Rookie Seed  7258 Hiawatha Collegiate
5 Minnesota North Star Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3750 Gator Robotics
5 Minnesota North Star Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  3130 The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2451 PWNAGE
5 Minnesota North Star Regional Judges' Award  2491 NoMythic
5 Minnesota North Star Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3042 Cobalt Catalysts
5 Minnesota North Star Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2177 The Robettes
5 Minnesota North Star Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2549 Millerbots
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  3130 The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  2175 The Fighting Calculators
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists  3082 Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1625 Winnovation
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2451 PWNAGE
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2225 R.U.S.T
5 Minnesota North Star Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7019 Tech NoLogic: Powered by NASA
5 Minnesota North Star Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2451 PWNAGE
5 Minnesota North Star Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2175 The Fighting Calculators
5 Minnesota North Star Regional Volunteer of the Year  3081 Steve Peterson
RoboEagles
5 Minnesota North Star Regional Wildcard      (CMP Qual) 3130 The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional Wildcard      (CMP Qual) 3082 Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional Woodie Flowers Finalist Award  1625 Scott Hill
Winnovation
5 NC District Forsyth County... Creativity Award sponsored by Xerox  1225 The Gorillas
5 NC District Forsyth County... District Chairman's Award  900 The Zebracorns
5 NC District Forsyth County... District Engineering Inspiration Award  3737 Roto-Raptors
5 NC District Forsyth County... District Event Finalist  4795 EastBots
5 NC District Forsyth County... District Event Finalist  4290 Bots of War
5 NC District Forsyth County... District Event Finalist  2640 HOTBOTZ
5 NC District Forsyth County... District Event Winner  2655 The Flying Platypi
5 NC District Forsyth County... District Event Winner  1533 Triple Strange
5 NC District Forsyth County... District Event Winner  5762 FranklinBots
5 NC District Forsyth County... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  2655 The Flying Platypi
5 NC District Forsyth County... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1533 Triple Strange
5 NC District Forsyth County... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5679 Girls on Fire
5 NC District Forsyth County... Highest Rookie Seed  6932 S.M.A.R.T. (Smoky Mountain Academic Robotics Team)
5 NC District Forsyth County... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5160 Chargers
5 NC District Forsyth County... Industrial Design Award sponsored by General M...  3506 YETI Robotics
5 NC District Forsyth County... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4795 EastBots
5 NC District Forsyth County... Judges' Award  6215 Armored Eagles
5 NC District Forsyth County... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  6502 DARC SIDE
5 NC District Forsyth County... Rookie All Star Award  6932 S.M.A.R.T. (Smoky Mountain Academic Robotics Team)
5 NC District Forsyth County... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6888 Cav-A-Gears
5 NC District Forsyth County... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2655 The Flying Platypi
5 NC District Forsyth County... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  6639 The Mechanical Minds
5 NE District UNH Event Creativity Award sponsored by Xerox  3597 Robo-Rangers
5 NE District UNH Event District Chairman's Award  5422 Stormgears FRC
5 NE District UNH Event District Engineering Inspiration Award  166 Chop Shop
5 NE District UNH Event District Event Finalist  138 Entropy
5 NE District UNH Event District Event Finalist  5813 Morpheus
5 NE District UNH Event District Event Finalist  5506 Midcoast MAINEiacs
5 NE District UNH Event District Event Winner  319 Big Bad Bob
5 NE District UNH Event District Event Winner  1519 Mechanical Mayhem
5 NE District UNH Event District Event Winner  4555 Sprocketology
5 NE District UNH Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  501 The PowerKnights
5 NE District UNH Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1519 Mechanical Mayhem
5 NE District UNH Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5506 Midcoast MAINEiacs
5 NE District UNH Event Highest Rookie Seed  7314 Tornados
5 NE District UNH Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1699 Robocats
5 NE District UNH Event Industrial Design Award sponsored by General M...  319 Big Bad Bob
5 NE District UNH Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1073 The Force Team
5 NE District UNH Event Judges' Award  1071 MAX
5 NE District UNH Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  509 Red Storm
5 NE District UNH Event Rookie All Star Award  7314 Tornados
5 NE District UNH Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6895 Mechanical Madness 4-H
5 NE District UNH Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  501 The PowerKnights
5 NE District UNH Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5902 The Wire Clippers
5 Oklahoma Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2335 Sargon
5 Oklahoma Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5437 Rocky Balboabots
5 Oklahoma Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  1296 Full Metal Jackets
5 Oklahoma Regional FIRST Dean's List Finalist Award  31 Lily Tennekoon
Prime Movers
5 Oklahoma Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3931 Mathew Thomas
Cockadoodle Dominators
5 Oklahoma Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Highest Rookie Seed  6900 Hoodie-bots
5 Oklahoma Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  3465 The Omega Factor
5 Oklahoma Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1987 Broncobots
5 Oklahoma Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1806 S.W.A.T.
5 Oklahoma Regional Judges' Award  3160 F. R. O. G.
5 Oklahoma Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3284 Camdenton LASER
5 Oklahoma Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2341 Sprockets
5 Oklahoma Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 1939 THE KUHNIGITS
5 Oklahoma Regional Regional Finalists  3593 Invictus
5 Oklahoma Regional Regional Finalists  3478 LamBot
5 Oklahoma Regional Regional Finalists  6026 Tiger Strike
5 Oklahoma Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2352 Metal Mayhem
5 Oklahoma Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1806 S.W.A.T.
5 Oklahoma Regional Regional Winners      (CMP Qual) 932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6891 Indians
5 Oklahoma Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6809 Ace Robotics
5 Oklahoma Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3593 Invictus
5 Oklahoma Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3179 The A.N.T.
5 Oklahoma Regional Volunteer of the Year  William Edds
5 Oklahoma Regional Wildcard      (CMP Qual) 3593 Invictus
5 Oklahoma Regional Wildcard      (CMP Qual) 6026 Tiger Strike
5 Oklahoma Regional Woodie Flowers Finalist Award  3160 Donald Malone
F. R. O. G.
5 ONT District North Bay Event Creativity Award sponsored by Xerox  4678 CyberCavs
5 ONT District North Bay Event District Chairman's Award  771 SWAT
5 ONT District North Bay Event District Engineering Inspiration Award  1305 Ice Cubed
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist  2708 Lake Effect Robotics
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist  4476 W.A.F.F.L.E.S.
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist  5834 R3P2
5 ONT District North Bay Event District Event Winner  4917 Sir Lancerbot
5 ONT District North Bay Event District Event Winner  1305 Ice Cubed
5 ONT District North Bay Event District Event Winner  6987 Falcon Automation
5 ONT District North Bay Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4152 Hoya Robotics
5 ONT District North Bay Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4476 W.A.F.F.L.E.S.
5 ONT District North Bay Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  6336 Javawockies
5 ONT District North Bay Event Highest Rookie Seed  6978 QuickStrike Niagara
5 ONT District North Bay Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  1075 Sprockets
5 ONT District North Bay Event Industrial Design Award sponsored by General M...  2706 Merge Robotics
5 ONT District North Bay Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2708 Lake Effect Robotics
5 ONT District North Bay Event Judges' Award  5672 First Nations-STEM
5 ONT District North Bay Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2013 Cybergnomes
5 ONT District North Bay Event Rookie All Star Award  7267 Lisgar Robotics Club
5 ONT District North Bay Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6864 Gravenhurst High School
5 ONT District North Bay Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4343 FRC 4343 MaxTech Robotics
5 ONT District North Bay Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4914 Panthers
5 ONT District Windsor Essex... Creativity Award sponsored by Xerox  5426 E.J. Lajeunesse
5 ONT District Windsor Essex... District Chairman's Award  6331 Sabotage
5 ONT District Windsor Essex... District Engineering Inspiration Award  865 WARP7
5 ONT District Windsor Essex... District Event Finalist  4936 Viral Vortex
5 ONT District Windsor Essex... District Event Finalist  5505 V2 Robotics
5 ONT District Windsor Essex... District Event Finalist  4405 The Atoms Family
5 ONT District Windsor Essex... District Event Winner  772 Sabre Bytes Robotics
5 ONT District Windsor Essex... District Event Winner  33 Killer Bees
5 ONT District Windsor Essex... District Event Winner  6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
5 ONT District Windsor Essex... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5505 V2 Robotics
5 ONT District Windsor Essex... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  610 Crescent Coyotes
5 ONT District Windsor Essex... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1114 Simbotics
5 ONT District Windsor Essex... Highest Rookie Seed  6854 AB Lucas VIKING Robotics
5 ONT District Windsor Essex... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4936 Viral Vortex
5 ONT District Windsor Essex... Industrial Design Award sponsored by General M...  3538 RoboJackets
5 ONT District Windsor Essex... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  772 Sabre Bytes Robotics
5 ONT District Windsor Essex... Judges' Award  6202 The Centurions
5 ONT District Windsor Essex... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  33 Killer Bees
5 ONT District Windsor Essex... Rookie All Star Award  6854 AB Lucas VIKING Robotics
5 ONT District Windsor Essex... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
5 ONT District Windsor Essex... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4688 Saints Bot
5 ONT District Windsor Essex... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4688 Saints Bot
5 PCH District Duluth Event Creativity Award sponsored by Xerox  4189 Chargers
5 PCH District Duluth Event District Chairman's Award  1648 G3 Robotics
5 PCH District Duluth Event District Engineering Inspiration Award  4468 Fernbank LINKS
5 PCH District Duluth Event District Event Finalist  6829 Ignite Robotics
5 PCH District Duluth Event District Event Finalist  4188 Columbus Space Program
5 PCH District Duluth Event District Event Finalist  1771 Electric Phoenixes
5 PCH District Duluth Event District Event Winner  1102 M'Aiken Magic
5 PCH District Duluth Event District Event Winner  1648 G3 Robotics
5 PCH District Duluth Event District Event Winner  5109 Gladiator Robotics
5 PCH District Duluth Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  4026 Global Dynamics
5 PCH District Duluth Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  832 Oscar
5 PCH District Duluth Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5293 Metal Crusaders
5 PCH District Duluth Event Highest Rookie Seed  6829 Ignite Robotics
5 PCH District Duluth Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  4080 Team Reboot
5 PCH District Duluth Event Industrial Design Award sponsored by General M...  1261 Robo Lions
5 PCH District Duluth Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  4026 Global Dynamics
5 PCH District Duluth Event Judges' Award  4235 RoboRaiders
5 PCH District Duluth Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  6705 WildCat 5e
5 PCH District Duluth Event Rookie All Star Award  6829 Ignite Robotics
5 PCH District Duluth Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6905 TEAR-A-BYTE
5 PCH District Duluth Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  6705 WildCat 5e
5 PCH District Duluth Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5332 Toaster Tech
5 PNW District Auburn Mounta... Creativity Award sponsored by Xerox  5937 MI-Robotics
5 PNW District Auburn Mounta... District Chairman's Award  2046 Bear Metal
5 PNW District Auburn Mounta... District Engineering Inspiration Award  1318 Issaquah Robotics Society
5 PNW District Auburn Mounta... District Event Finalist  1778 Chill Out
5 PNW District Auburn Mounta... District Event Finalist  1318 Issaquah Robotics Society
5 PNW District Auburn Mounta... District Event Finalist  3588 the Talon
5 PNW District Auburn Mounta... District Event Winner  1425 Error Code Xero
5 PNW District Auburn Mounta... District Event Winner  2046 Bear Metal
5 PNW District Auburn Mounta... District Event Winner  5468 Chaos Theory
5 PNW District Auburn Mounta... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1899 Saints Robotics
5 PNW District Auburn Mounta... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3574 HIGH TEKERZ
5 PNW District Auburn Mounta... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  948 NRG (Newport Robotics Group)
5 PNW District Auburn Mounta... Imagery Award in honor of Jack Kamen  4131 Iron Patriots
5 PNW District Auburn Mounta... Industrial Design Award sponsored by General M...  1425 Error Code Xero
5 PNW District Auburn Mounta... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1778 Chill Out
5 PNW District Auburn Mounta... Judges' Award  360 The Revolution
5 PNW District Auburn Mounta... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4918 The Roboctopi
5 PNW District Auburn Mounta... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  3223 Robotics Of Central Kitsap
5 PNW District Auburn Mounta... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2557 SOTAbots
5 PNW District Lake Oswego Event Creativity Award sponsored by Xerox  3674 CloverBots
5 PNW District Lake Oswego Event District Chairman's Award  2521 SERT
5 PNW District Lake Oswego Event District Engineering Inspiration Award  2733 Pigmice
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist  957 SWARM
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist  3674 CloverBots
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist  3636 Generals
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner  2471 Team Mean Machine
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner  2811 StormBots
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner  1571 CALibrate Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5450 St. Helens Robotics and Engineering Club (SHREC)
5 PNW District Lake Oswego Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  2471 Team Mean Machine
5 PNW District Lake Oswego Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4043 NerdHerd
5 PNW District Lake Oswego Event Highest Rookie Seed  7034 2B Determined
5 PNW District Lake Oswego Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  2898 Flying Hedgehogs
5 PNW District Lake Oswego Event Industrial Design Award sponsored by General M...  2635 Lake Monsters
5 PNW District Lake Oswego Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  2811 StormBots
5 PNW District Lake Oswego Event Judges' Award  997 Spartan Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  957 SWARM
5 PNW District Lake Oswego Event Rookie All Star Award  7034 2B Determined
5 PNW District Lake Oswego Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  5450 St. Helens Robotics and Engineering Club (SHREC)
5 PNW District Lake Oswego Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1359 Scalawags
5 Silicon Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox  192 GRT
5 Silicon Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  604 Quixilver
5 Silicon Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  668 The Apes of Wrath
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1868 Juliet Ablaza
Space Cookies
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1868 Grace Lam
Space Cookies
5 Silicon Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2035 Robo Rockin' Bots
5 Silicon Valley Regional Highest Rookie Seed  6883 Leviathan Robotics
5 Silicon Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  6303 Citadel
5 Silicon Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  971 Spartan Robotics
5 Silicon Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Judges' Award  6238 POPCORN PENGUINS
5 Silicon Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  846 The Funky Monkeys
5 Silicon Valley Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 4091 DRIFT
5 Silicon Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 3132 Thunder Down Under
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists  971 Spartan Robotics
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists  846 The Funky Monkeys
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists  4159 CardinalBotics
5 Silicon Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 973 Greybots
5 Silicon Valley Regional Regional Winners      (CMP Qual) 2367 Lancer Robotics
5 Silicon Valley Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6814 Ellipse
5 Silicon Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6883 Leviathan Robotics
5 Silicon Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  192 GRT
5 Silicon Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2473 Goldstrikers
5 Silicon Valley Regional Volunteer of the Year  254 Nick Hammes
The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Wildcard      (CMP Qual) 4159 CardinalBotics
5 Silicon Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award  6238 Robert Steinfeld
POPCORN PENGUINS
5 South Florida Regional Creativity Award sponsored by Xerox  1744 Robo Rays
5 South Florida Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1902 Exploding Bacon
5 South Florida Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  59 RamTech
5 South Florida Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5949 William Swann
TechGarage
5 South Florida Regional FIRST Dean's List Finalist Award  3932 Gabriella Ricca
The Dirty Mechanics
5 South Florida Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5472 Stallion Robotics
5 South Florida Regional Highest Rookie Seed  7193 The Unit
5 South Florida Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  4118 Roaring Riptide
5 South Florida Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  1251 Tech-Tiger Robotics, 4-H
5 South Florida Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  386 Team Voltage
5 South Florida Regional Judges' Award  5949 TechGarage
5 South Florida Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  3242 ILLUMICATS
5 South Florida Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1477 Texas Torque
5 South Florida Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 2152 S*M*A*S*H
5 South Florida Regional Regional Finalists  1744 Robo Rays
5 South Florida Regional Regional Finalists  2383 Ninjineers
5 South Florida Regional Regional Finalists  3164 Stealth Tigers
5 South Florida Regional Regional Winners      (CMP Qual) 179 Children of the Swamp
5 South Florida Regional Regional Winners      (CMP Qual) 180 S.P.A.M.
5 South Florida Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1369 Minotaur
5 South Florida Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7152 Owltonomous
5 South Florida Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7216 CHARGERS ROBOTICS
5 South Florida Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  180 S.P.A.M.
5 South Florida Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  3410 Miami MEngs
5 South Florida Regional Volunteer of the Year  Tom Higgins
5 South Florida Regional Wildcard      (CMP Qual) 1744 Robo Rays
5 South Florida Regional Wildcard      (CMP Qual) 3164 Stealth Tigers
5 South Florida Regional Woodie Flowers Finalist Award  4118 Dr Carl Crane
Roaring Riptide
5 Ventura Regional Creativity Award sponsored by Xerox  6417 Fridolins
5 Ventura Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3328 NohoRobo
5 Ventura Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3512 Spartatroniks
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1138 Gioia Melian
Eagle Engineering
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1138 Anupam Batra
Eagle Engineering
5 Ventura Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  4711 The Flying Aces
5 Ventura Regional Highest Rookie Seed  6934 Scorps
5 Ventura Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  589 Falkon Robotics
5 Ventura Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  5818 Riviera Robotics
5 Ventura Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Judges' Award  1138 Eagle Engineering
5 Ventura Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
5 Ventura Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2486 CocoNuts
5 Ventura Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 4501 Humans
5 Ventura Regional Regional Finalists  5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Regional Finalists  968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
5 Ventura Regional Regional Finalists  580 Viking Robotics
5 Ventura Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3512 Spartatroniks
5 Ventura Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5818 Riviera Robotics
5 Ventura Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5515 Blue Power Robotics
5 Ventura Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7327 Metal Jackets
5 Ventura Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6967 A.T.Vortex
5 Ventura Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2486 CocoNuts
5 Ventura Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1266 The Devil Duckies
5 Ventura Regional Volunteer of the Year  Anne Campbell
5 Ventura Regional Wildcard      (CMP Qual) 5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Wildcard      (CMP Qual) 580 Viking Robotics
5 Ventura Regional Woodie Flowers Finalist Award  589 Bruce Wilton
Falkon Robotics
4 Bayou Regional Creativity Award sponsored by Xerox  2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  3616 Team Phenomena
4 Bayou Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  3937 Breakaway
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award  1912 Austin Thombs
Team Combustion
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award  364 Savannah Templeton
Team Fusion
4 Bayou Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Highest Rookie Seed  7275 PRIDE Robotics
4 Bayou Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  5965 Power Struck Girls
4 Bayou Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  281 The GreenVillains
4 Bayou Regional Judges' Award  3039 Wildcat Robotics
4 Bayou Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  364 Team Fusion
4 Bayou Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 2080 Torbotics
4 Bayou Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 6652 TigreRobotics
4 Bayou Regional Regional Finalists  2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Regional Finalists  364 Team Fusion
4 Bayou Regional Regional Finalists  281 The GreenVillains
4 Bayou Regional Regional Winners      (CMP Qual) 456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Regional Winners      (CMP Qual) 1421 Team Chaos
4 Bayou Regional Regional Winners      (CMP Qual) 5997 Knightling Boltz
4 Bayou Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 6898 The Undergraduate School of Carrots
4 Bayou Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7094 Alpha Omega
4 Bayou Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  4087 Falcon Robotics
4 Bayou Regional Volunteer of the Year  Michelle Sanchez
4 Bayou Regional Wildcard      (CMP Qual) 2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Woodie Flowers Finalist Award  3337 Robert Gianelloni
Panthrobotics
4 CHS District Central Maryl... Creativity Award sponsored by Xerox  1727 REX
4 CHS District Central Maryl... District Chairman's Award  1629 Garrett Coalition (GaCo)
4 CHS District Central Maryl... District Engineering Inspiration Award  4541 CAV-ineers
4 CHS District Central Maryl... District Event Finalist  836 The RoboBees
4 CHS District Central Maryl... District Event Finalist  614 Night Hawks
4 CHS District Central Maryl... District Event Finalist  6326 ⚡ Baltimore Bolts ⚡
4 CHS District Central Maryl... District Event Winner  1629 Garrett Coalition (GaCo)
4 CHS District Central Maryl... District Event Winner  4472 SuperNOVA
4 CHS District Central Maryl... District Event Winner  1727 REX
4 CHS District Central Maryl... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5243 Aegis Robotics
4 CHS District Central Maryl... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  836 The RoboBees
4 CHS District Central Maryl... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  3650 RoboRaptors
4 CHS District Central Maryl... Highest Rookie Seed  6863 Blind Squirrels
4 CHS District Central Maryl... Imagery Award in honor of Jack Kamen  686 Bovine Intervention
4 CHS District Central Maryl... Industrial Design Award sponsored by General M...  614 Night Hawks
4 CHS District Central Maryl... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  449 The Blair Robot Project
4 CHS District Central Maryl... Judges' Award  6213 Team Quantum
4 CHS District Central Maryl... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  4472 SuperNOVA
4 CHS District Central Maryl... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6863 Blind Squirrels
4 CHS District Central Maryl... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  2377 C Company
4 CHS District Central Maryl... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  339 Kilroy Robotics
4 CHS District Southwest Vir... Creativity Award sponsored by Xerox  2106 The Junkyard Dogs
4 CHS District Southwest Vir... District Chairman's Award  401 Copperhead Robotics
4 CHS District Southwest Vir... District Engineering Inspiration Award  540 TALON 540
4 CHS District Southwest Vir... District Event Finalist  1599 CircuiTree
4 CHS District Southwest Vir... District Event Finalist  384 Sparky 384
4 CHS District Southwest Vir... District Event Finalist  5279 Bionic Eagles
4 CHS District Southwest Vir... District Event Winner  346 RoboHawks
4 CHS District Southwest Vir... District Event Winner  1262 the STAGS
4 CHS District Southwest Vir... District Event Winner  4466 Robo Hamsters
4 CHS District Southwest Vir... District Event Winner  1123 AIM Robotics
4 CHS District Southwest Vir... Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1599 CircuiTree
4 CHS District Southwest Vir... Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5279 Bionic Eagles
4 CHS District Southwest Vir... Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2890 The Hawk Collective
4 CHS District Southwest Vir... Highest Rookie Seed  6802 Mean Caimans
4 CHS District Southwest Vir... Imagery Award in honor of Jack Kamen  5724 Spartan Robotics
4 CHS District Southwest Vir... Industrial Design Award sponsored by General M...  384 Sparky 384
4 CHS District Southwest Vir... Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  619 Cavalier Robotics
4 CHS District Southwest Vir... Judges' Award  1123 AIM Robotics
4 CHS District Southwest Vir... Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  346 RoboHawks
4 CHS District Southwest Vir... Rookie Inspiration Award sponsored by National...  6802 Mean Caimans
4 CHS District Southwest Vir... Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1086 Blue Cheese
4 CHS District Southwest Vir... Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  1262 the STAGS
4 Colorado Regional Creativity Award sponsored by Xerox  118 Robonauts
4 Colorado Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5414 Pearadox
4 Colorado Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D...  4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award  5126 Brian Francis
Electromagnetic Panthers (E.M.P.)
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award  4499 Jocelyn Holman
The Highlanders
4 Colorado Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  1730 Team Driven
4 Colorado Regional Highest Rookie Seed  7243 High Tech Early College
4 Colorado Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen  1339 AngelBotics
4 Colorado Regional Industrial Design Award sponsored by General M...  148 Robowranglers
4 Colorado Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  3005 RoboChargers
4 Colorado Regional Judges' Award  2036 The Black Knights
4 Colorado Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional Regional Chairman's Award      (CMP Qual) 1011 CRUSH
4 Colorado Regional Regional Engineering Inspiration Award      (CMP Qual) 6459 AG Robotik
4 Colorado Regional Regional Finalists  1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional Regional Finalists  148 Robowranglers
4 Colorado Regional Regional Finalists  5414 Pearadox
4 Colorado Regional Regional Winners      (CMP Qual) 118 Robonauts
4 Colorado Regional Regional Winners      (CMP Qual) 3005 RoboChargers
4 Colorado Regional Regional Winners      (CMP Qual) 4293 Komodo
4 Colorado Regional Rookie All Star Award      (CMP Qual) 7243 High Tech Early College
4 Colorado Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  2996 Cougars Gone Wired
4 Colorado Regional Volunteer of the Year  Katherine Aschenburg
4 Colorado Regional Wildcard      (CMP Qual) 5414 Pearadox
4 Colorado Regional Woodie Flowers Finalist Award  159 Dr. John H. Baldo
Alpine Robotics
4 FIM District Belleville Event Creativity Award sponsored by Xerox  4405 The Atoms Family
4 FIM District Belleville Event District Chairman's Award  66 Grizzly Robotics
4 FIM District Belleville Event District Engineering Inspiration Award  2137 TORC
4 FIM District Belleville Event District Event Finalist  5046 Jacked Up Jackets
4 FIM District Belleville Event District Event Finalist  5530 The Lawnmowers
4 FIM District Belleville Event District Event Finalist  2620 Titans
4 FIM District Belleville Event District Event Winner  1189 The Gearheads
4 FIM District Belleville Event District Event Winner  4405 The Atoms Family
4 FIM District Belleville Event District Event Winner  5915 Mercy Midnight Storm
4 FIM District Belleville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  1481 The Riveters
4 FIM District Belleville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5530 The Lawnmowers
4 FIM District Belleville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  5467 RoboTractors
4 FIM District Belleville Event Highest Rookie Seed  7145 Hurricanes
4 FIM District Belleville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  4395 Dundee Vi-Borgs
4 FIM District Belleville Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5053 Lakers
4 FIM District Belleville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  1189 The Gearheads
4 FIM District Belleville Event Judges' Award  5915 Mercy Midnight Storm
4 FIM District Belleville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  2834 Bionic Black Hawks
4 FIM District Belleville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National...  7145 Hurricanes
4 FIM District Belleville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat...  1189 The Gearheads
4 FIM District Belleville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation  5090 Torque-Nados
4 FIM District Lansing Event Creativity Award sponsored by Xerox  6556 Waldron Bot Heads
4 FIM District Lansing Event District Chairman's Award  3357 COMETS
4 FIM District Lansing Event District Engineering Inspiration Award  3655 Tractor Technicians
4 FIM District Lansing Event District Event Finalist  5674 The Gearhounds
4 FIM District Lansing Event District Event Finalist  494 Martians
4 FIM District Lansing Event District Event Finalist  6078 RoboRams
4 FIM District Lansing Event District Event Winner  3357 COMETS
4 FIM District Lansing Event District Event Winner  302 The Dragons
4 FIM District Lansing Event District Event Winner  6085 Green Devil Bots
4 FIM District Lansing Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe...  5150 Hybrid Hornets
4 FIM District Lansing Event Excellence in Engineering Award sponsored by D...  5523 RoboWarriors
4 FIM District Lansing Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo...  2611 Jacktown Vectors
4 FIM District Lansing Event Highest Rookie Seed  7197 Mountie MegaBots
4 FIM District Lansing Event Imagery Award in honor of Jack Kamen  5710 The O-Bots
4 FIM District Lansing Event Industrial Design Award sponsored by General M...  5674 The Gearhounds
4 FIM District Lansing Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw...  494 Martians
4 FIM District Lansing Event Judges' Award  302 The Dragons
4 FIM District Lansing Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ...  5205 FullMetal-Jackets
4 FIM District Lansing Event Rookie All Star Award  7254 Knowmads