Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 11/28/2022 11:28 PM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
9 FIRST Championship - Detroit Chairman's Award 2834 Bionic Black Hawks
9 FIRST Championship - Detroit Chairman's Award Finalist 1816 "The Green Machine"
9 FIRST Championship - Detroit Chairman's Award Finalist 2220 Blue Twilight
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist 3357 COMETS
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist 217 ThunderChickens
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist 4130 The Blue Devils
9 FIRST Championship - Detroit Championship Finalist 4967 That ONE Team-OurNextEngineers
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner 4027 Centre County 4-H Robotics
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner 27 Team RUSH
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner 2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - Detroit Championship Winner 2708 Lake Effect Robotics
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award 1660 Malachi Patrick
Harlem Knights
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award 1506 Gabrielle Malson
Metal Muscle
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award 135 McKenna Hillsdon-Smith
Penn Robotics
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award 4384 Sanket Nayak
Benzene Bots
9 FIRST Championship - Detroit FIRST Dean's List Award 1418 Erik Boesen
Vae Victis
9 FIRST Championship - Detroit Founder's Award United States Air Force
9 FIRST Championship - Detroit Make It Loud Award Barack Obama
9 FIRST Championship - Detroit Volunteer of the Year 365 Carol Perrotto
Miracle Workerz
9 FIRST Championship - Detroit Woodie Flowers Award 1885 Gail Drake
ILITE Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 4003 TriSonics
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 1756 Argos
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 4237 Team Lance-A-Bot
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 1322 Genesee Robotics Area Youth Team (GRAYT)
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 3620 Average Joes
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 4541 CAV-ineers
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 5422 Stormgears FRC
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 868 TechHOUNDS
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 4003 TriSonics
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 33 Killer Bees
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Engineering Inspiration Award 4481 Team Rembrandts
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 27 Team RUSH
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 610 Crescent Coyotes
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2729 Storm Robotics Team
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 1756 Argos
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 1114 Simbotics
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2202 BEAST Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Judges' Award 5413 Stellar Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1024 Kil-A-Bytes
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Rookie All Star Award 6868 Cadet Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7329 The Afghan Dreamers
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2220 Blue Twilight
9 FIRST Championship - Detroit - Archimedes Subdivision Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1629 Garrett Coalition (GaCo)
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 4678 CyberCavs
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7226 Error 404
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 71 Team Hammond
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 5254 HYPE
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 1640 Sab-BOT-age
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 422 Mech Tech Dragons
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 4967 That ONE Team-OurNextEngineers
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 4130 The Blue Devils
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 217 ThunderChickens
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 3357 COMETS
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 3624 ThunderColts
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Engineering Inspiration Award 2137 TORC
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 103 Cybersonics
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1640 Sab-BOT-age
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1676 The Pascack PI-oneers
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 4531 STEMpunk
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 4004 M.A.R.S. Rovers
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1731 Fresta Valley Robotics Club
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Judges' Award 2474 Excel
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Rookie All Star Award 6911 SO BOTZ
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6909 SAKURA Tempesta
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1676 The Pascack PI-oneers
9 FIRST Championship - Detroit - Carson Subdivision Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4476 W.A.F.F.L.E.S.
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 4028 The Beak Squad
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 6869 Gladiateurs
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 4607 C.I.S.
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 1747 Harrison Boiler Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 3538 RoboJackets
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 2826 Wave Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 70 More Martians
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 195 CyberKnights
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 3707 Brighton TechnoDogs
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 333 MEGALODONS
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 250 The Dynamos
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Engineering Inspiration Award 772 Sabre Bytes Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 548 Robostangs
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1625 Winnovation
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2337 EngiNERDs
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 5712 Hemlock's Gray Matter
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 1684 The Chimeras
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 910 The Foley Freeze
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Judges' Award 125 NUTRONs
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3707 Brighton TechnoDogs
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Rookie All Star Award 7198 TL Fearsome Gears
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6823 Wildcats
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2451 PWNAGE
9 FIRST Championship - Detroit - Curie Subdivision Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4905 Andromeda One
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 141 WOBOT
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 2706 Merge Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 2013 Cybergnomes
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 1189 The Gearheads
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 4027 Centre County 4-H Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 2708 Lake Effect Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 27 Team RUSH
9 FIRST Championship - Detroit - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 4028 The Beak Squad
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 56 R.O.B.B.E.
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 1391 The Metal Moose
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 365 Miracle Workerz
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 51 The Wings of Fire
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 865 WARP7
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 4917 Sir Lancerbot
9 FIRST Championship - Detroit - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 494 Martians
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 1720 PhyXTGears
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 708 Hatters Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 2590 Nemesis
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 1241 THEORY6
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 6090 Wayland Wildcats
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 2869 Regal Eagles
9 FIRST Championship - Detroit - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 2056 OP Robotics
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award 1311 Kell Robotics
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award Finalist 2096 RoboActive
8 FIRST Championship - Houston Chairman's Award Finalist 2468 Team Appreciate
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist 4499 The Highlanders
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist 4911 CyberKnights
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist 2910 Jack in the Bot
8 FIRST Championship - Houston Championship Finalist 5006 Apophis
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner 254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner 3075 Ha-Dream Team
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner 148 Robowranglers
8 FIRST Championship - Houston Championship Winner 2976 Spartabots
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award 2468 Joseph Asfouri
Team Appreciate
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award 6024 Aarushi Majumder
R Factor
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award 1261 Natalie Luong
Robo Lions
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award 118 Taylor Blachard
Robonauts
8 FIRST Championship - Houston FIRST Dean's List Award 1868 Grace Lam
Space Cookies
8 FIRST Championship - Houston Founder's Award United States Air Force
8 FIRST Championship - Houston Make It Loud Award Barack Obama
8 FIRST Championship - Houston Volunteer of the Year 191 Koko Ed Patterson
X-CATS
8 FIRST Championship - Houston Woodie Flowers Award 1885 Gail Drake
ILITE Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 175 Buzz Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 4944 The Hi Fives
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 341 Miss Daisy
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 1369 Minotaur
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 2910 Jack in the Bot
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 5006 Apophis
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 4911 CyberKnights
8 FIRST Championship - Houston - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 4499 The Highlanders
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 6886 Synthesizers
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 4256 Cyborg Cats
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 368 Team Kika Mana
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 3674 CloverBots
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 1817 Llano Estacado RoboRaiders
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 3965 Sultans
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 4488 Shockwave
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 1574 MisCar
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 3374 Jackson Hole RoboBroncs
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 2073 EagleForce
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Engineering Inspiration Award 6348 HORUS
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1730 Team Driven
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4613 Barker Redbacks
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6652 TigreRobotics
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 2682 Boneyard Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 3476 Code Orange
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4488 Shockwave
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Judges' Award 6429 4th Dimension
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3316 D-Bug
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Rookie All Star Award 7102 Daedalus
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7152 Owltonomous
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2682 Boneyard Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Galileo Subdivision Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2486 CocoNuts
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7039 ❌⭕
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 957 SWARM
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 3339 BumbleB
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 2974 Walton Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 1706 Ratchet Rockers
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 3075 Ha-Dream Team
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 148 Robowranglers
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 2976 Spartabots
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 2231 OnyxTronix
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Engineering Inspiration Award 3847 Spectrum -△◅
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2655 The Flying Platypi
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4146 Sabercats
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1902 Exploding Bacon
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 3593 Invictus
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 842 Falcon Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2990 Hotwire
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Judges' Award 6025 Adroit Androids
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2557 SOTAbots
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Rookie All Star Award 6822 THE SHISHKABOTS
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7034 2B Determined
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3284 Camdenton LASER
8 FIRST Championship - Houston - Hopper Subdivision Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 364 Team Fusion
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 6844 Provotypes
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 118 Robonauts
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 3128 Aluminum Narwhals
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 6377 Howdy Bots
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 3310 Black Hawk Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 1619 Up-A-Creek Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 1723 The FBI - FIRST Bots of Independence
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 4061 SciBorgs
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 5700 SOTA Cyberdragons
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Engineering Inspiration Award 5987 Galaxia in memory of David Zohar
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2429 La Canada Engineering Club
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 118 Robonauts
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3132 Thunder Down Under
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 3238 Cyborg Ferrets
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 1619 Up-A-Creek Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 971 Spartan Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Judges' Award 1477 Texas Torque
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 16 Bomb Squad
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Rookie All Star Award 6800 ViperBots Valor
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6902 STRIKE
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 932 Circuit Chargers
8 FIRST Championship - Houston - Newton Subdivision Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2415 WiredCats
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 1540 Flaming Chickens
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 179 Children of the Swamp
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 3646 INTEGRA
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 5472 Stallion Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 3476 Code Orange
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 1778 Chill Out
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 1072 Harker Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 987 HIGHROLLERS
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 2642 Pitt Pirates
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 3663 CPR - Cedar Park Robotics
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 2122 Team Tators
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 2655 The Flying Platypi
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 3593 Invictus
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 1296 Full Metal Jackets
8 FIRST Championship - Houston - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 1533 Triple Strange
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Finalist 5406 Celt-X
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Finalist 4939 Allspark9
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Finalist 4917 Sir Lancerbot
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Rookie All Star Award 7329 The Afghan Dreamers
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Winner 1325 Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Winner 6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Winner 2056 OP Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5885 Erica Rossi
Villanova WiredCats
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1374 May Farhad
Amped Up
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2935 Sukhman Bhatti
NACI Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1305 Mya Cornick
Ice Cubed
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1310 Ryan Lounds
Runnymede Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Chairman's Award 1241 THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Chairman's Award 4039 MakeShift Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Chairman's Award 1325 Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Engineering Inspiration Award 772 Sabre Bytes Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship Volunteer of the Year 6544 Hinkel Yeung
A-Team Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship Woodie Flowers Finalist Award 4814 Eugen Porter
WE MARS Incubator
7 Indiana State Championship Creativity Award sponsored by Xerox 868 TechHOUNDS
7 Indiana State Championship District Championship Finalist 1720 PhyXTGears
7 Indiana State Championship District Championship Finalist 1741 Red Alert
7 Indiana State Championship District Championship Finalist 5188 Area 5188 : Classified Robotics
7 Indiana State Championship District Championship Rookie All Star Award 7198 TL Fearsome Gears
7 Indiana State Championship District Championship Winner 3936 RoboBlitz
7 Indiana State Championship District Championship Winner 868 TechHOUNDS
7 Indiana State Championship District Championship Winner 1747 Harrison Boiler Robotics
7 Indiana State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1529 CyberCards
7 Indiana State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1747 Harrison Boiler Robotics
7 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 135 McKenna Hollsdon
Penn Robotics
7 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2197 Maddox Cotter
Las Pumas
7 Indiana State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 461 Westside Boiler Invasion
7 Indiana State Championship Highest Rookie Seed 7198 TL Fearsome Gears
7 Indiana State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 4272 Maverick Boiler Robotics
7 Indiana State Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 1720 PhyXTGears
7 Indiana State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 234 Cyber Blue
7 Indiana State Championship Judges' Award 3147 Munster HorsePower
7 Indiana State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1024 Kil-A-Bytes
7 Indiana State Championship Regional Chairman's Award 1741 Red Alert
7 Indiana State Championship Regional Engineering Inspiration Award 1018 Pike RoboDevils
7 Indiana State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6956 SHAM-ROCK-BOTICS ☘
7 Indiana State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1501 Team THRUST
7 Indiana State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3940 CyberTooth
7 Indiana State Championship Volunteer of the Year 1024 Dan Phelps
Kil-A-Bytes
7 Indiana State Championship Woodie Flowers Finalist Award 3494 Cindy Kvale
The Quadrangles
7 Michigan State Championship District Championship Finalist 3535 Galaktech Invaders
7 Michigan State Championship District Championship Finalist 4392 The Deceivers
7 Michigan State Championship District Championship Finalist 67 The HOT Team
7 Michigan State Championship District Championship Finalist 3707 Brighton TechnoDogs
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award 7226 Error 404
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award 7160 Ludington O' Bots
7 Michigan State Championship District Championship Winner 4003 TriSonics
7 Michigan State Championship District Championship Winner 3098 The Captains
7 Michigan State Championship District Championship Winner 2586 Copper Bots
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5086 Joshua Jacobson
Cadillac Connectors
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3618 Gabe Meyerson
Petoskey Paladins
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 27 Valentina Vargas
Team RUSH
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5050 Maxwell Jorgensen
Cow Town Robotics
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2771 Cymbre Scott
Code Red Robotics the Stray Dogs
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1506 Gabrielle Malson
Metal Muscle
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1189 Ritika Pansare
The Gearheads
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5436 Zoish Mehta
Cyber Cats
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2619 Rebecca Kowalczyk
The Charge
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 503 Kristin Anderson
Frog Force
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 226 Meghana Keeta
Hammerheads
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2586 Tajah-Rayne Davise
Copper Bots
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5282 Sada Reed
Railroaders
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 4384 Sanket Nayak
Benzene Bots
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1718 Ethan Vanlerberghe
The Fighting Pi
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 2834 Bionic Black Hawks
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 3641 The Flying Toasters
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 2137 TORC
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 4776 S.C.O.T.S. Bots
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 2604 Metal and Soul
7 Michigan State Championship Regional Engineering Inspiration Award 548 Robostangs
7 Michigan State Championship Woodie Flowers Finalist Award 66 Scott Heister
Grizzly Robotics
7 New England District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 1519 Mechanical Mayhem
7 New England District Championship District Championship Finalist 177 Bobcat Robotics
7 New England District Championship District Championship Finalist 176 Aces High
7 New England District Championship District Championship Finalist 78 AIR STRIKE
7 New England District Championship District Championship Rookie All Star Award 7127 LongMetal
7 New England District Championship District Championship Rookie All Star Award 7153 Aetos Dios
7 New England District Championship District Championship Winner 195 CyberKnights
7 New England District Championship District Championship Winner 319 Big Bad Bob
7 New England District Championship District Championship Winner 5846 Southcoast Corsairs
7 New England District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 558 Elm City Robo Squad
7 New England District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 61 The Intimidators
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3719 Nealkanth Patel
STEM Whalers
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 4564 Zoe Vittum
Orange Chaos
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1831 Neal Miller
Screaming Eagles
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5494 David Walsh
Bizarbots Robotics
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1757 Lawrence Tseng
Wolverines
7 New England District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1058 PVC Pirates
7 New England District Championship Highest Rookie Seed 7127 LongMetal
7 New England District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 4557 FullMetal Falcons
7 New England District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 195 CyberKnights
7 New England District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 230 Gaelhawks
7 New England District Championship Judges' Award 6328 Mechanical Advantage
7 New England District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 319 Big Bad Bob
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 5962 perSEVERE
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 125 NUTRONs
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 467 The Colonials
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 78 AIR STRIKE
7 New England District Championship Regional Engineering Inspiration Award 2067 Apple Pi
7 New England District Championship Regional Engineering Inspiration Award 5422 Stormgears FRC
7 New England District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6933 Archytas, sponsored by NASA
7 New England District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1073 The Force Team
7 New England District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1071 MAX
7 New England District Championship Volunteer of the Year Kyle Henry
7 New England District Championship Woodie Flowers Finalist Award 2067 Diane van der Grinten
Apple Pi
7 SBPLI Long Island Regional #1 Creativity Award sponsored by Xerox 3624 ThunderColts
7 SBPLI Long Island Regional #1 Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2638 Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #1 Excellence in Engineering Award sponsored by D... 533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 FIRST Dean's List Finalist Award 2869 Morgan Heller
Regal Eagles
7 SBPLI Long Island Regional #1 FIRST Dean's List Finalist Award 2161 Andrew Ferreri
Robocats
7 SBPLI Long Island Regional #1 Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 564 Longwood Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Highest Rookie Seed 6806 Mineola Wild Reds
7 SBPLI Long Island Regional #1 Imagery Award in honor of Jack Kamen 709 Femme Tech Fatale
7 SBPLI Long Island Regional #1 Industrial Design Award sponsored by General M... 2872 CyberCats
7 SBPLI Long Island Regional #1 Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 871 Robotechs
7 SBPLI Long Island Regional #1 Judges' Award 2161 Robocats
7 SBPLI Long Island Regional #1 Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 271 Mechanical Marauders
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Chairman's Award 5016 Huntington Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Engineering Inspiration Award 2869 Regal Eagles
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Finalists 2638 Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Finalists 6423 Ward Melville High School
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Finalists 533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Winners 2234 Alternating Current
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Winners 469 Las Guerrillas
7 SBPLI Long Island Regional #1 Regional Winners 3646 INTEGRA
7 SBPLI Long Island Regional #1 Rookie All Star Award 6911 SO BOTZ
7 SBPLI Long Island Regional #1 Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6806 Mineola Wild Reds
7 SBPLI Long Island Regional #1 Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3624 ThunderColts
7 SBPLI Long Island Regional #1 Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6636 Full Metal Beavers
7 SBPLI Long Island Regional #1 Volunteer of the Year Nancy Rasmussen
7 SBPLI Long Island Regional #1 Wildcard 2638 Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #1 Wildcard 533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #1 Woodie Flowers Finalist Award 2638 Matthew Corrigan
Rebels
7 SBPLI Long Island Regional #2 Creativity Award sponsored by Xerox 4050 Biohazard
7 SBPLI Long Island Regional #2 Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6232 Florya Bisons
7 SBPLI Long Island Regional #2 Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1796 RoboTigers
7 SBPLI Long Island Regional #2 FIRST Dean's List Finalist Award 329 Ishika Patel
Mohawks
7 SBPLI Long Island Regional #2 FIRST Dean's List Finalist Award 527 Nicole Jacobsen
Red Dragons
7 SBPLI Long Island Regional #2 Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 870 TEAM R. I. C. E.
7 SBPLI Long Island Regional #2 Highest Rookie Seed 7201 Crobotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Imagery Award in honor of Jack Kamen 6746 Mustangs
7 SBPLI Long Island Regional #2 Industrial Design Award sponsored by General M... 287 Floyd
7 SBPLI Long Island Regional #2 Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3171 HURRICANES
7 SBPLI Long Island Regional #2 Judges' Award 329 Mohawks
7 SBPLI Long Island Regional #2 Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 533 The PSIcotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Chairman's Award 810 The Mechanical Bulls
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Engineering Inspiration Award 2601 Steel Hawks
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Finalists 870 TEAM R. I. C. E.
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Finalists 1468 Hicksville J-Birds
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Finalists 3171 HURRICANES
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Winners 3015 Ranger Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Winners 1796 RoboTigers
7 SBPLI Long Island Regional #2 Regional Winners 810 The Mechanical Bulls
7 SBPLI Long Island Regional #2 Rookie All Star Award 6806 Mineola Wild Reds
7 SBPLI Long Island Regional #2 Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7201 Crobotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5806 Basement Lions
7 SBPLI Long Island Regional #2 Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3950 RoboGym Robotics
7 SBPLI Long Island Regional #2 Volunteer of the Year Eric Puccio
7 SBPLI Long Island Regional #2 Wildcard 870 TEAM R. I. C. E.
7 SBPLI Long Island Regional #2 Wildcard 1468 Hicksville J-Birds
7 SBPLI Long Island Regional #2 Wildcard 3171 HURRICANES
7 SBPLI Long Island Regional #2 Woodie Flowers Finalist Award 810 David Savage
The Mechanical Bulls
6 Aerospace Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4276 Surf City Vikings
6 Aerospace Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4191 IMC
6 Aerospace Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 330 The Beach Bots
6 Aerospace Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1160 Olivia Cameron
Titanium
6 Aerospace Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6060 Wesley Kavkiewicz
Circuit Serpents
6 Aerospace Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3476 Code Orange
6 Aerospace Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5012 Gryffingear
6 Aerospace Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 294 Beach Cities Robotics
6 Aerospace Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 702 Bagel Bytes
6 Aerospace Valley Regional Judges' Award 4322 Clockwork Oranges
6 Aerospace Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3309 Friarbots
6 Aerospace Valley Regional Regional Chairman's Award 399 Eagle Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 2429 La Canada Engineering Club
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists 399 Eagle Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists 3390 ANATOLIAN EAGLEBOTS
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists 294 Beach Cities Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners 2658 Σ-Motion
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners 330 The Beach Bots
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners 3309 Friarbots
6 Aerospace Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3309 Friarbots
6 Aerospace Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3390 ANATOLIAN EAGLEBOTS
6 Aerospace Valley Regional Volunteer of the Year David Voracek
6 Aerospace Valley Regional Wildcard 3390 ANATOLIAN EAGLEBOTS
6 Aerospace Valley Regional Wildcard 294 Beach Cities Robotics
6 Aerospace Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award 599 David Paulson
Robodox
6 Alamo Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3345 Metal Jackets
6 Alamo Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2723 Team Rocket
6 Alamo Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2158 Leah Griffith
ausTIN CANs
6 Alamo Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3240 Camryn De Leon
Team Orion
6 Alamo Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5866 Fe [Iron] Tigers
6 Alamo Regional Highest Rookie Seed 7264 Cougar Robotics
6 Alamo Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 4610 BearTecs
6 Alamo Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3847 Spectrum -△◅
6 Alamo Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4063 TriKzR4Kidz
6 Alamo Regional Judges' Award 6155 ElektraBots
6 Alamo Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3679 rattlers
6 Alamo Regional Regional Chairman's Award 3481 Bronc Botz
6 Alamo Regional Regional Engineering Inspiration Award 6357 The Spring Konstant
6 Alamo Regional Regional Finalists 5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional Regional Finalists 5986 ┌ Iron Fangs ┐
6 Alamo Regional Regional Finalists 4219 R4 Robo Riders
6 Alamo Regional Regional Winners 5726 RHUMBOTZ
6 Alamo Regional Regional Winners 3481 Bronc Botz
6 Alamo Regional Regional Winners 3847 Spectrum -△◅
6 Alamo Regional Rookie All Star Award 7063 Wagner TSTEM FRC 1
6 Alamo Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6935 Ingram Tom Moore Warriors
6 Alamo Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3035 Droid Rage
6 Alamo Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4639 The RoboSpartans
6 Alamo Regional Volunteer of the Year 6800 Marya Unwala
ViperBots Valor
6 Alamo Regional Wildcard 5572 ROSBOTS
6 Alamo Regional Wildcard 5986 ┌ Iron Fangs ┐
6 Alamo Regional Woodie Flowers Finalist Award 2723 Travis Smith
Team Rocket
6 Arizona West Regional Creativity Award sponsored by Xerox 1212 Sentinels
6 Arizona West Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4146 Sabercats
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2478 Summer Gautier
Westwood Robotics
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6314 Jake Okur
DM Robotics The WolfPack
6 Arizona West Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6314 DM Robotics The WolfPack
6 Arizona West Regional Highest Rookie Seed 6871 QC DogSquad
6 Arizona West Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3853 Pridetronics
6 Arizona West Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3187 Arcadia Titan Robotics
6 Arizona West Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Judges' Award 2647 Cyborg Mustangs
6 Arizona West Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
6 Arizona West Regional Regional Chairman's Award 2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Regional Engineering Inspiration Award 6413 Degrees of Freedom
6 Arizona West Regional Regional Finalists 3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Regional Finalists 4146 Sabercats
6 Arizona West Regional Regional Finalists 3853 Pridetronics
6 Arizona West Regional Regional Winners 2840 Blue Tide
6 Arizona West Regional Regional Winners 2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Regional Winners 2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Rookie All Star Award 6871 QC DogSquad
6 Arizona West Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6833 Python Robotics
6 Arizona West Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 498 The Cobra Commanders
6 Arizona West Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5613 ThunderDogs
6 Arizona West Regional Volunteer of the Year 498 Adam Shroyer
The Cobra Commanders
6 Arizona West Regional Wildcard 3853 Pridetronics
6 Arizona West Regional Wildcard 4146 Sabercats
6 Arizona West Regional Wildcard 3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Woodie Flowers Finalist Award 3853 Nyles Cody
Pridetronics
6 Canadian Rockies Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6364 Ten Ton Robotics
6 Canadian Rockies Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4010 Nautilus
6 Canadian Rockies Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6841 Amber Conarroe
Cerberus 2.0
6 Canadian Rockies Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4627 Kelly deChastelain-Finnegan
Manning Robotics
6 Canadian Rockies Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4627 Manning Robotics
6 Canadian Rockies Regional Highest Rookie Seed 6841 Cerberus 2.0
6 Canadian Rockies Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1622 Team Spyder
6 Canadian Rockies Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 6435 Jetson's Robotics
6 Canadian Rockies Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2130 Alpha+
6 Canadian Rockies Regional Judges' Award 7246 Thom Collegiate Trojans
6 Canadian Rockies Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2122 Team Tators
6 Canadian Rockies Regional Regional Chairman's Award 6106 Tec Gear
6 Canadian Rockies Regional Regional Engineering Inspiration Award 4775 Aztech Robotics
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists 5630 The Nomads
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists 3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists 2130 Alpha+
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners 4733 Scarlett Robotics
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners 359 Hawaiian Kids
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners 2122 Team Tators
6 Canadian Rockies Regional Rookie All Star Award 7277 Mandela United FRC Team
6 Canadian Rockies Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6841 Cerberus 2.0
6 Canadian Rockies Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1622 Team Spyder
6 Canadian Rockies Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3216 Missoula Robotics Team (MRT)
6 Canadian Rockies Regional Volunteer of the Year 5630 Maura Graham
The Nomads
6 Canadian Rockies Regional Wildcard 5630 The Nomads
6 Canadian Rockies Regional Wildcard 3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional Woodie Flowers Finalist Award 6979 Warren Kreway
The 5 Nighters
6 Central Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox 5700 SOTA Cyberdragons
6 Central Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1678 Citrus Circuits
6 Central Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3495 MindCraft Robotics
6 Central Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 972 Justin Quan
Iron Claw
6 Central Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3495 Kacey Pitcher
MindCraft Robotics
6 Central Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6305 Stable Circuits
6 Central Valley Regional Highest Rookie Seed 6804 Team Wolfpack
6 Central Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3189 Circuit Breakers
6 Central Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1538 The Holy Cows
6 Central Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5026 Iron Panthers
6 Central Valley Regional Judges' Award 1671 Buchanan Bird Brains
6 Central Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1323 MadTown Robotics
6 Central Valley Regional Regional Chairman's Award 4201 The Vitruvian Bots
6 Central Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 5817 Uni-Rex
6 Central Valley Regional Regional Finalists 5104 BreakerBots
6 Central Valley Regional Regional Finalists 1538 The Holy Cows
6 Central Valley Regional Regional Finalists 1197 TorBots
6 Central Valley Regional Regional Winners 4698 Rio Robotics
6 Central Valley Regional Regional Winners 1323 MadTown Robotics
6 Central Valley Regional Regional Winners 1678 Citrus Circuits
6 Central Valley Regional Rookie All Star Award 7057 Titanators
6 Central Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6804 Team Wolfpack
6 Central Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6305 Stable Circuits
6 Central Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2085 RoboDogs
6 Central Valley Regional Volunteer of the Year Mary Allen
6 Central Valley Regional Wildcard 1197 TorBots
6 Central Valley Regional Wildcard 5104 BreakerBots
6 Central Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award 1671 Shahe Der Haroutunian
Buchanan Bird Brains
6 FIM District Alpena Event Creativity Award sponsored by Xerox 6077 Wiking Kujon
6 FIM District Alpena Event District Chairman's Award 3603 Cyber Coyotes
6 FIM District Alpena Event District Engineering Inspiration Award 5505 V2 Robotics
6 FIM District Alpena Event District Event Finalist 5230 The Resistance
6 FIM District Alpena Event District Event Finalist 5193 Pantheon
6 FIM District Alpena Event District Event Finalist 5534 Onaway Onabots
6 FIM District Alpena Event District Event Winner 6077 Wiking Kujon
6 FIM District Alpena Event District Event Winner 6121 Robo Vikes
6 FIM District Alpena Event District Event Winner 5505 V2 Robotics
6 FIM District Alpena Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5230 The Resistance
6 FIM District Alpena Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6493 Red Steel
6 FIM District Alpena Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 7084 Hillman Pyrobots
6 FIM District Alpena Event Highest Rookie Seed 7154 TheROK
6 FIM District Alpena Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2246 The Army of Sum
6 FIM District Alpena Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5525 Alcona Tool Cats
6 FIM District Alpena Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3322 Eagle Imperium
6 FIM District Alpena Event Judges' Award 4983 IronBots
6 FIM District Alpena Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6121 Robo Vikes
6 FIM District Alpena Event Rookie All Star Award 7244 Huskies Robotics
6 FIM District Alpena Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7250 OsCODEa 0w|5
6 FIM District Alpena Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6493 Red Steel
6 FIM District Alpena Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2405 Techno Trojans
6 FIM District Forest Hills Event Creativity Award sponsored by Xerox 904 D Cubed
6 FIM District Forest Hills Event District Chairman's Award 3618 Petoskey Paladins
6 FIM District Forest Hills Event District Engineering Inspiration Award 4967 That ONE Team-OurNextEngineers
6 FIM District Forest Hills Event District Event Finalist 2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
6 FIM District Forest Hills Event District Event Finalist 3452 GreengineerZ
6 FIM District Forest Hills Event District Event Finalist 4395 Dundee Vi-Borgs
6 FIM District Forest Hills Event District Event Winner 7248 Tactical Hams
6 FIM District Forest Hills Event District Event Winner 3357 COMETS
6 FIM District Forest Hills Event District Event Winner 2337 EngiNERDs
6 FIM District Forest Hills Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4776 S.C.O.T.S. Bots
6 FIM District Forest Hills Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3452 GreengineerZ
6 FIM District Forest Hills Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3357 COMETS
6 FIM District Forest Hills Event Highest Rookie Seed 6852 Bedford Express
6 FIM District Forest Hills Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 503 Frog Force
6 FIM District Forest Hills Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2337 EngiNERDs
6 FIM District Forest Hills Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 910 The Foley Freeze
6 FIM District Forest Hills Event Judges' Award 4381 Twisted Devils
6 FIM District Forest Hills Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
6 FIM District Forest Hills Event Rookie All Star Award 6852 Bedford Express
6 FIM District Forest Hills Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6914 Retro5ive
6 FIM District Forest Hills Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6914 Retro5ive
6 FIM District Forest Hills Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4395 Dundee Vi-Borgs
6 FIM District Lake Superior State University Event Creativity Award sponsored by Xerox 6113 M.A.R.C. 1
6 FIM District Lake Superior State University Event District Chairman's Award 5709 Rudyard Nerf Herders
6 FIM District Lake Superior State University Event District Engineering Inspiration Award 4988 Yooper Troopers
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Finalist 2586 Copper Bots
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Finalist 5714 Accidental Success
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Finalist 1596 The Instigators
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Winner 5084 Team FridgeBot
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Winner 4392 The Deceivers
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Winner 5878 The Great Lakers
6 FIM District Lake Superior State University Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 141 WOBOT
6 FIM District Lake Superior State University Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 857 Superior Roboworks
6 FIM District Lake Superior State University Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4377 Boyne City Blaze
6 FIM District Lake Superior State University Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5314 Ice Bots
6 FIM District Lake Superior State University Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4391 BraveBots
6 FIM District Lake Superior State University Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3602 RoboMos
6 FIM District Lake Superior State University Event Judges' Award 1596 The Instigators
6 FIM District Lake Superior State University Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4392 The Deceivers
6 FIM District Lake Superior State University Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5247 Red Devil Robotics
6 FIM District Lake Superior State University Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2586 Copper Bots
6 FIM District Lakeview Event Creativity Award sponsored by Xerox 6002 ZooBOTix
6 FIM District Lakeview Event District Chairman's Award 4327 Q Branch
6 FIM District Lakeview Event District Engineering Inspiration Award 5535 Bionic Bison
6 FIM District Lakeview Event District Event Finalist 5501 Bobcats
6 FIM District Lakeview Event District Event Finalist 2834 Bionic Black Hawks
6 FIM District Lakeview Event District Event Finalist 5708 Zebrotics
6 FIM District Lakeview Event District Event Winner 7209 Titanium Trojans (Homer Robotics Club)
6 FIM District Lakeview Event District Event Winner 2054 Tech Vikes
6 FIM District Lakeview Event District Event Winner 3656 Dreadbots
6 FIM District Lakeview Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2834 Bionic Black Hawks
6 FIM District Lakeview Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2054 Tech Vikes
6 FIM District Lakeview Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3658 Robo - Beavers
6 FIM District Lakeview Event Highest Rookie Seed 7187 Gear Cats
6 FIM District Lakeview Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5462 2PawR (2 Paw Robotics)
6 FIM District Lakeview Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3656 Dreadbots
6 FIM District Lakeview Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4482 ID Robotics
6 FIM District Lakeview Event Judges' Award 5685 Robo Terriers
6 FIM District Lakeview Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2959 Robotarians
6 FIM District Lakeview Event Rookie All Star Award 7056 The F.A.S.T. Team - Fowlerville Area Scientific Technicians
6 FIM District Lakeview Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7222 The Fighting Anomalocari
6 FIM District Lakeview Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2834 Bionic Black Hawks
6 FIM District Lakeview Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6425 The Conclave
6 FIM District Marysville Event Creativity Award sponsored by Xerox 6120 Cyberstangs
6 FIM District Marysville Event District Chairman's Award 2604 Metal and Soul
6 FIM District Marysville Event District Engineering Inspiration Award 1718 The Fighting Pi
6 FIM District Marysville Event District Event Finalist 3668 TroBots
6 FIM District Marysville Event District Event Finalist 5167 Vi-Bots
6 FIM District Marysville Event District Event Finalist 1718 The Fighting Pi
6 FIM District Marysville Event District Event Winner 7218 Bradford Botdogs
6 FIM District Marysville Event District Event Winner 217 ThunderChickens
6 FIM District Marysville Event District Event Winner 1684 The Chimeras
6 FIM District Marysville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3667 Mecanum Knights
6 FIM District Marysville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 217 ThunderChickens
6 FIM District Marysville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5533 Electric Horse Power
6 FIM District Marysville Event Highest Rookie Seed 7206 MCS Robo Defenders
6 FIM District Marysville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5926 Da MOOse
6 FIM District Marysville Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3534 House of Cards
6 FIM District Marysville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1684 The Chimeras
6 FIM District Marysville Event Judges' Award 4130 The Blue Devils
6 FIM District Marysville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6098 bIrobot
6 FIM District Marysville Event Rookie All Star Award 7188 SaddleBots
6 FIM District Marysville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7166 Red Thunder Robotics
6 FIM District Marysville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3667 Mecanum Knights
6 FIM District Marysville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5167 Vi-Bots
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 2495 Hive Mind
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Finalist 1089 Team Mercury
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Finalist 1640 Sab-BOT-age
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Finalist 25 Raider Robotix
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Rookie All Star Award 6860 Equitum Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Winner 225 TechFire
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Winner 2590 Nemesis
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Winner 2016 Mighty Monkey Wrenches
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5401 Fightin' Robotic Owls
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2590 Nemesis
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1807 Elizabeth Olshanetsky
Redbird Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1403 Janum Shah
Cougar Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1676 Hannah Epstein
The Pascack PI-oneers
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 365 Jared Falk
Miracle Workerz
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1403 Cougar Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Highest Rookie Seed 6945 Children of the Corn
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 5404 Gearaffes
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 1640 Sab-BOT-age
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1712 Dawgma
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Judges' Award 41 RoboWarriors
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1218 Vulcan Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Chairman's Award 321 RoboLancers
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Chairman's Award 272 Cyber-Crusaders
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Engineering Inspiration Award 2729 Storm Robotics Team
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Engineering Inspiration Award 3637 The Daleks
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6945 Children of the Corn
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1676 The Pascack PI-oneers
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 433 Firebirds
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Volunteer of the Year 365 Carol Perrotto
Miracle Workerz
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Woodie Flowers Finalist Award 1676 Kevin Killian
The Pascack PI-oneers
6 FIRST North Carolina State Championship Creativity Award sponsored by Xerox 3229 Hawktimus Prime
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Finalist 4561 TerrorBytes
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Finalist 587 Hedgehogs
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Finalist 6502 DARC SIDE
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Rookie All Star Award 6888 Cav-A-Gears
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Winner 5190 Green Hope Falcons
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Winner 1533 Triple Strange
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Winner 3229 Hawktimus Prime
6 FIRST North Carolina State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2655 The Flying Platypi
6 FIRST North Carolina State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1533 Triple Strange
6 FIRST North Carolina State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5511 Abhijit Gupta
Cortechs Robotics
6 FIRST North Carolina State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3459 Abigail Smith
Team PyroTech
6 FIRST North Carolina State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4561 TerrorBytes
6 FIRST North Carolina State Championship Highest Rookie Seed 6888 Cav-A-Gears
6 FIRST North Carolina State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 3737 Roto-Raptors
6 FIRST North Carolina State Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 900 The Zebracorns
6 FIRST North Carolina State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6502 DARC SIDE
6 FIRST North Carolina State Championship Judges' Award 6215 Armored Eagles
6 FIRST North Carolina State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3196 Team SPORK
6 FIRST North Carolina State Championship Regional Chairman's Award 3506 YETI Robotics
6 FIRST North Carolina State Championship Regional Engineering Inspiration Award 2682 Boneyard Robotics
6 FIRST North Carolina State Championship Regional Engineering Inspiration Award 5854 GLITCH
6 FIRST North Carolina State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6932 S.M.A.R.T. (Smoky Mountain Academic Robotics Team)
6 FIRST North Carolina State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3229 Hawktimus Prime
6 FIRST North Carolina State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2642 Pitt Pirates
6 FIRST North Carolina State Championship Volunteer of the Year 587 David Parks
Hedgehogs
6 FIRST North Carolina State Championship Woodie Flowers Finalist Award 5511 Sandra Brindis
Cortechs Robotics
6 Lone Star South Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4192 Jaguar Robotics
6 Lone Star South Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3735 VorTX
6 Lone Star South Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 118 Robonauts
6 Lone Star South Regional FIRST Dean's List Finalist Award 118 Reed Blanchard
Robonauts
6 Lone Star South Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2881 Vivan Sanchez
Lady Cans
6 Lone Star South Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2881 Lady Cans
6 Lone Star South Regional Highest Rookie Seed 6800 ViperBots Valor
6 Lone Star South Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1255 Blarglefish
6 Lone Star South Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 4587 Jersey Voltage
6 Lone Star South Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 624 CRyptonite
6 Lone Star South Regional Judges' Award 6111 RoboKnights
6 Lone Star South Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 231 High Voltage
6 Lone Star South Regional Regional Chairman's Award 5414 Pearadox
6 Lone Star South Regional Regional Engineering Inspiration Award 3103 Iron Plaid
6 Lone Star South Regional Regional Finalists 5829 AwtyBots
6 Lone Star South Regional Regional Finalists 4587 Jersey Voltage
6 Lone Star South Regional Regional Finalists 6800 ViperBots Valor
6 Lone Star South Regional Regional Winners 624 CRyptonite
6 Lone Star South Regional Regional Winners 6645 Alloy Obsession
6 Lone Star South Regional Regional Winners 118 Robonauts
6 Lone Star South Regional Rookie All Star Award 7312 T3
6 Lone Star South Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6800 ViperBots Valor
6 Lone Star South Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3735 VorTX
6 Lone Star South Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5427 Steel Talons
6 Lone Star South Regional Volunteer of the Year Susan Winnitoy
6 Lone Star South Regional Wildcard 5829 AwtyBots
6 Lone Star South Regional Woodie Flowers Finalist Award 5070 Dee Wallace
Gearnotics
6 Midwest Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2040 DERT - Dunlap Eagles Robotics Team
6 Midwest Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 269 CooneyTech
6 Midwest Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2451 PWNAGE
6 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award 111 Tillie Pasternak
WildStang
6 Midwest Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5847 Drake Provost
Ironclad
6 Midwest Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3061 Huskie Robotics
6 Midwest Regional Highest Rookie Seed 6803 HAI-Panda
6 Midwest Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1511 Rolling Thunder
6 Midwest Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 111 WildStang
6 Midwest Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1706 Ratchet Rockers
6 Midwest Regional Judges' Award 2010 The Lightning Bots
6 Midwest Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 16 Bomb Squad
6 Midwest Regional Regional Chairman's Award 2905 Sultans of Turkiye
6 Midwest Regional Regional Engineering Inspiration Award 341 Miss Daisy
6 Midwest Regional Regional Finalists 5822 WolfByte
6 Midwest Regional Regional Finalists 578 R-cubed - Red Raider Robotics
6 Midwest Regional Regional Finalists 1706 Ratchet Rockers
6 Midwest Regional Regional Winners 2451 PWNAGE
6 Midwest Regional Regional Winners 6823 Wildcats
6 Midwest Regional Regional Winners 16 Bomb Squad
6 Midwest Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6823 Wildcats
6 Midwest Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5847 Ironclad
6 Midwest Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2151 Monty Pythons
6 Midwest Regional Volunteer of the Year Andrew Ebert
6 Midwest Regional Wildcard 5822 WolfByte
6 Midwest Regional Woodie Flowers Finalist Award 1781 Nicholas Anaya
Electric Eagles
6 NE District Greater Boston Event Creativity Award sponsored by Xerox 69 HYPER
6 NE District Greater Boston Event District Chairman's Award 5962 perSEVERE
6 NE District Greater Boston Event District Engineering Inspiration Award 2877 LigerBots
6 NE District Greater Boston Event District Event Finalist 1965 Firebirds
6 NE District Greater Boston Event District Event Finalist 5347 Gryphons
6 NE District Greater Boston Event District Event Finalist 6763 FUSION
6 NE District Greater Boston Event District Event Finalist 2877 LigerBots
6 NE District Greater Boston Event District Event Winner 238 Crusaders
6 NE District Greater Boston Event District Event Winner 4311 Swampscott Currents
6 NE District Greater Boston Event District Event Winner 125 NUTRONs
6 NE District Greater Boston Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1922 Oz-Ram
6 NE District Greater Boston Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2342 Team Phoenix
6 NE District Greater Boston Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6161 Equilibrium
6 NE District Greater Boston Event Highest Rookie Seed 6933 Archytas, sponsored by NASA
6 NE District Greater Boston Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 88 TJ(Squared)
6 NE District Greater Boston Event Industrial Design Award sponsored by General M... 238 Crusaders
6 NE District Greater Boston Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 125 NUTRONs
6 NE District Greater Boston Event Judges' Award 97 Bionic Beef
6 NE District Greater Boston Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4909 Bionics
6 NE District Greater Boston Event Rookie All Star Award 6933 Archytas, sponsored by NASA
6 NE District Greater Boston Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7266 NBHS Steampunks
6 NE District Greater Boston Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4909 Bionics
6 NE District Greater Boston Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1965 Firebirds
6 NE District Hartford Event Creativity Award sponsored by Xerox 2170 Titanium Tomahawks
6 NE District Hartford Event District Chairman's Award 2067 Apple Pi
6 NE District Hartford Event District Engineering Inspiration Award 3654 TechTigers
6 NE District Hartford Event District Event Finalist 230 Gaelhawks
6 NE District Hartford Event District Event Finalist 2064 The Panther Project
6 NE District Hartford Event District Event Finalist 176 Aces High
6 NE District Hartford Event District Event Winner 195 CyberKnights
6 NE District Hartford Event District Event Winner 177 Bobcat Robotics
6 NE District Hartford Event District Event Winner 7153 Aetos Dios
6 NE District Hartford Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3146 GRANBY GRUNTS
6 NE District Hartford Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 195 CyberKnights
6 NE District Hartford Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 558 Elm City Robo Squad
6 NE District Hartford Event Highest Rookie Seed 7127 LongMetal
6 NE District Hartford Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 155 The Technonuts
6 NE District Hartford Event Industrial Design Award sponsored by General M... 999 MechaRAMS
6 NE District Hartford Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 230 Gaelhawks
6 NE District Hartford Event Judges' Award 1085 Aquatic Robotics
6 NE District Hartford Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 176 Aces High
6 NE District Hartford Event Rookie All Star Award 7127 LongMetal
6 NE District Hartford Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7153 Aetos Dios
6 NE District Hartford Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 155 The Technonuts
6 NE District Hartford Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5686 Wirecats
6 New York City Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6353 Zodiac
6 New York City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5665 SPARC
6 New York City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 333 MEGALODONS
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1660 Malachi Patrick
Harlem Knights
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 694 Navid Kashem
StuyPulse
6 New York City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4571 Rambots
6 New York City Regional Highest Rookie Seed 6988 ACI 35
6 New York City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1660 Harlem Knights
6 New York City Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 369 High Voltage Robotics
6 New York City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 354 G-House Pirates
6 New York City Regional Judges' Award 1796 RoboTigers
6 New York City Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3419 RoHawks
6 New York City Regional Regional Chairman's Award 694 StuyPulse
6 New York City Regional Regional Engineering Inspiration Award 2265 Fe Maidens
6 New York City Regional Regional Finalists 369 High Voltage Robotics
6 New York City Regional Regional Finalists 6590 SaviTech
6 New York City Regional Regional Finalists 333 MEGALODONS
6 New York City Regional Regional Winners 694 StuyPulse
6 New York City Regional Regional Winners 743 Technobots
6 New York City Regional Regional Winners 1796 RoboTigers
6 New York City Regional Rookie All Star Award 6988 ACI 35
6 New York City Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6873 The Generals
6 New York City Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4571 Rambots
6 New York City Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 395 2 Train Robotics
6 New York City Regional Volunteer of the Year Pam Wong
6 New York City Regional Wildcard 333 MEGALODONS
6 New York City Regional Wildcard 6590 SaviTech
6 New York City Regional Wildcard 369 High Voltage Robotics
6 New York City Regional Woodie Flowers Finalist Award 694 James Lonardo
StuyPulse
6 ONT District McMaster University Event Creativity Award sponsored by Xerox 2609 BeaverworX
6 ONT District McMaster University Event District Chairman's Award 2056 OP Robotics
6 ONT District McMaster University Event District Engineering Inspiration Award 1325 Inverse Paradox
6 ONT District McMaster University Event District Event Finalist 5406 Celt-X
6 ONT District McMaster University Event District Event Finalist 4308 ABSOLUTE ROBOTICS
6 ONT District McMaster University Event District Event Finalist 4976 Revolt Robotics
6 ONT District McMaster University Event District Event Winner 1241 THEORY6
6 ONT District McMaster University Event District Event Winner 2056 OP Robotics
6 ONT District McMaster University Event District Event Winner 6135 Arctos
6 ONT District McMaster University Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4039 MakeShift Robotics
6 ONT District McMaster University Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5406 Celt-X
6 ONT District McMaster University Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3683 Team Dave
6 ONT District McMaster University Event Highest Rookie Seed 6878 SJB Odyssey
6 ONT District McMaster University Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5409 Chargers
6 ONT District McMaster University Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1241 THEORY6
6 ONT District McMaster University Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3161 Tronic Titans
6 ONT District McMaster University Event Judges' Award 2935 NACI Robotics
6 ONT District McMaster University Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2200 MMRambotics
6 ONT District McMaster University Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6878 SJB Odyssey
6 ONT District McMaster University Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6070 Gryphon Machine
6 ONT District McMaster University Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 188 Blizzard
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Creativity Award sponsored by Xerox 6378 LYNX
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Chairman's Award 4525 Renaissance Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Engineering Inspiration Award 2702 Rebels
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Finalist 3739 Oakbotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Finalist 5596 Wolverines
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Finalist 6378 LYNX
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Winner 5885 Villanova WiredCats
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Winner 4688 Saints Bot
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Winner 4903 Mustangs
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3756 RamFerno
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5426 E.J. Lajeunesse
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6481 Deus Ex Machina
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Highest Rookie Seed 6856 Fanshawe RoboRaptors
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4936 Viral Vortex
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4903 Mustangs
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5596 Wolverines
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Judges' Award 4814 WE MARS Incubator
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4688 Saints Bot
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Rookie All Star Award 6881 South Lions Roarbotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6854 AB Lucas VIKING Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4688 Saints Bot
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3739 Oakbotics
6 Pacific Northwest District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 3663 CPR - Cedar Park Robotics
6 Pacific Northwest District Championship District Championship Finalist 1425 Error Code Xero
6 Pacific Northwest District Championship District Championship Finalist 6445 CTEC Robotics
6 Pacific Northwest District Championship District Championship Finalist 2046 Bear Metal
6 Pacific Northwest District Championship District Championship Rookie All Star Award 7034 2B Determined
6 Pacific Northwest District Championship District Championship Winner 1778 Chill Out
6 Pacific Northwest District Championship District Championship Winner 2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest District Championship District Championship Winner 2557 SOTAbots
6 Pacific Northwest District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2944 Titanium Tigers
6 Pacific Northwest District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2910 Jack in the Bot
6 Pacific Northwest District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3574 Lauren Vitellaro
HIGH TEKERZ
6 Pacific Northwest District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1510 Shishir Pandit-Rao
Wildcats
6 Pacific Northwest District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2980 Logan Ince
The Whidbey Island Wild Cats
6 Pacific Northwest District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 6443 Goirick Sahafrom
AEMBOT
6 Pacific Northwest District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 4918 Ella Ashford
The Roboctopi
6 Pacific Northwest District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2811 StormBots
6 Pacific Northwest District Championship Highest Rookie Seed 6831 A-05 Annex
6 Pacific Northwest District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 1359 Scalawags
6 Pacific Northwest District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2046 Bear Metal
6 Pacific Northwest District Championship Judges' Award 4061 SciBorgs
6 Pacific Northwest District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4488 Shockwave
6 Pacific Northwest District Championship Regional Chairman's Award 4911 CyberKnights
6 Pacific Northwest District Championship Regional Chairman's Award 4125 Confidential
6 Pacific Northwest District Championship Regional Chairman's Award 2557 SOTAbots
6 Pacific Northwest District Championship Regional Engineering Inspiration Award 2980 The Whidbey Island Wild Cats
6 Pacific Northwest District Championship Regional Engineering Inspiration Award 568 Nerds of the North
6 Pacific Northwest District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6845 River Bots
6 Pacific Northwest District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3238 Cyborg Ferrets
6 Pacific Northwest District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2930 Sonic Squirrels
6 Pacific Northwest District Championship Volunteer of the Year 2907 Regina Grubb
Lion Robotics
6 Pacific Northwest District Championship Volunteer of the Year 2990 Randy Rothweiler
Hotwire
6 Pacific Northwest District Championship Woodie Flowers Finalist Award 3024 Kathleen Wilson
My Favorite Team
6 Peachtree District State Championship Creativity Award sponsored by Xerox 3581 THINC. ROBOTICS
6 Peachtree District State Championship District Championship Finalist 4188 Columbus Space Program
6 Peachtree District State Championship District Championship Finalist 4941 RoboBibb
6 Peachtree District State Championship District Championship Finalist 6471 Lee County High School Trojans
6 Peachtree District State Championship District Championship Finalist 4189 Chargers
6 Peachtree District State Championship District Championship Rookie All Star Award 6919 The Commodores
6 Peachtree District State Championship District Championship Rookie All Star Award 6887 Dalton Catabots
6 Peachtree District State Championship District Championship Winner 1102 M'Aiken Magic
6 Peachtree District State Championship District Championship Winner 2415 WiredCats
6 Peachtree District State Championship District Championship Winner 1648 G3 Robotics
6 Peachtree District State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4026 Global Dynamics
6 Peachtree District State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4189 Chargers
6 Peachtree District State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2974 Parth Parashar
Walton Robotics
6 Peachtree District State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1261 Natalie Luong
Robo Lions
6 Peachtree District State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1648 G3 Robotics
6 Peachtree District State Championship Highest Rookie Seed 6829 Ignite Robotics
6 Peachtree District State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 1746 OTTO
6 Peachtree District State Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 1414 IHOT
6 Peachtree District State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 832 Oscar
6 Peachtree District State Championship Judges' Award 2415 WiredCats
6 Peachtree District State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4941 RoboBibb
6 Peachtree District State Championship Regional Chairman's Award 1311 Kell Robotics
6 Peachtree District State Championship Regional Chairman's Award 2974 Walton Robotics
6 Peachtree District State Championship Regional Engineering Inspiration Award 4468 Fernbank LINKS
6 Peachtree District State Championship Regional Engineering Inspiration Award 1002 The CircuitRunners
6 Peachtree District State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6829 Ignite Robotics
6 Peachtree District State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6705 WildCat 5e
6 Peachtree District State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4910 East Cobb Robotics
6 Peachtree District State Championship Volunteer of the Year Beth Culp
6 Peachtree District State Championship Woodie Flowers Finalist Award 2974 Debbie Kauffman
Walton Robotics
6 Seven Rivers Regional Creativity Award sponsored by Xerox 5148 New Berlin Blitz
6 Seven Rivers Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6630 F.U.N. (Fiercely Uknighted Nation)
6 Seven Rivers Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4522 Team SCREAM
6 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5586 Jadyn Deehr
Bond Brigade
6 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2169 Cole Schlottman
KING TeC
6 Seven Rivers Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 537 Charger Robotics
6 Seven Rivers Regional Highest Rookie Seed 7021 TC Robotics
6 Seven Rivers Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1736 Robot Casserole
6 Seven Rivers Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1756 Argos
6 Seven Rivers Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2826 Wave Robotics
6 Seven Rivers Regional Judges' Award 4531 STEMpunk
6 Seven Rivers Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 930 Mukwonago BEARs
6 Seven Rivers Regional Regional Chairman's Award 2169 KING TeC
6 Seven Rivers Regional Regional Engineering Inspiration Award 1986 Team Titanium
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists 6237 Martin Motion
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists 4655 Stateline Robotics
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists 2169 KING TeC
6 Seven Rivers Regional Regional Winners 1736 Robot Casserole
6 Seven Rivers Regional Regional Winners 2826 Wave Robotics
6 Seven Rivers Regional Regional Winners 2830 Riverside RoboTigers
6 Seven Rivers Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7021 TC Robotics
6 Seven Rivers Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2062 C.O.R.E 2062
6 Seven Rivers Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5464 Bluejacket Robotics
6 Seven Rivers Regional Volunteer of the Year Seven Rivers Robotics Coalition
6 Seven Rivers Regional Wildcard 4655 Stateline Robotics
6 Seven Rivers Regional Wildcard 6237 Martin Motion
6 Seven Rivers Regional Woodie Flowers Finalist Award 4655 David Shike
Stateline Robotics
5 Buckeye Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6355 Robots Over Parma
5 Buckeye Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4121 Norsemen Robotics
5 Buckeye Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1592 Bionic Tigers
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5418 Andrew Addy
The Sonic Screwdrivers
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5667 Manasa Akella
The Digital Eagles
5 Buckeye Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 379 RoboCats
5 Buckeye Regional Highest Rookie Seed 7043 Rocky River High School
5 Buckeye Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 648 QC ELITE - Flaming Squirrels
5 Buckeye Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
5 Buckeye Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4121 Norsemen Robotics
5 Buckeye Regional Judges' Award 3138 Innovators Robotics
5 Buckeye Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Regional Chairman's Award 2783 Engineers of Tomorrow
5 Buckeye Regional Regional Engineering Inspiration Award 5413 Stellar Robotics
5 Buckeye Regional Regional Finalists 4121 Norsemen Robotics
5 Buckeye Regional Regional Finalists 6490 Panther Robotics
5 Buckeye Regional Regional Finalists 291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Regional Finalists 379 RoboCats
5 Buckeye Regional Regional Winners 4145 WorBots
5 Buckeye Regional Regional Winners 3314 Mechanical Mustangs
5 Buckeye Regional Regional Winners 5030 The Second Mouse
5 Buckeye Regional Rookie All Star Award 6964 BearBots
5 Buckeye Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6916 Iron Thunder
5 Buckeye Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 379 RoboCats
5 Buckeye Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3814 PiBotics
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year Stephanie Brown-Houston
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year 3193 Andy Yantes
Falco Tech
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year 3193 Eileen Yantes
Falco Tech
5 Buckeye Regional Wildcard 6490 Panther Robotics
5 Buckeye Regional Wildcard 291 CIA - Creativity In Action
5 Buckeye Regional Wildcard 379 RoboCats
5 Buckeye Regional Woodie Flowers Finalist Award 5413 Orion DeYoe
Stellar Robotics
5 El Paso Regional Creativity Award sponsored by Xerox 5431 Titan Robotics
5 El Paso Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6200 Xrams
5 El Paso Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 624 CRyptonite
5 El Paso Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2583 Leah Hendrix
RoboWarriors
5 El Paso Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5431 Liav Turkia
Titan Robotics
5 El Paso Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4735 Tecmilenio - DEROF - 4735
5 El Paso Regional Highest Rookie Seed 6832 Robotrojans STEAMex
5 El Paso Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5783 RoboDucks
5 El Paso Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3310 Black Hawk Robotics
5 El Paso Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2468 Team Appreciate
5 El Paso Regional Judges' Award 5613 ThunderDogs
5 El Paso Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4183 Bit Buckets
5 El Paso Regional Regional Chairman's Award 1828 BoxerBots
5 El Paso Regional Regional Engineering Inspiration Award 2583 RoboWarriors
5 El Paso Regional Regional Finalists 3158 TECBOT
5 El Paso Regional Regional Finalists 418 Purple Haze
5 El Paso Regional Regional Finalists 2468 Team Appreciate
5 El Paso Regional Regional Winners 5344 Rhinos
5 El Paso Regional Regional Winners 3310 Black Hawk Robotics
5 El Paso Regional Regional Winners 624 CRyptonite
5 El Paso Regional Rookie All Star Award 6832 Robotrojans STEAMex
5 El Paso Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6974 Zia Robotics
5 El Paso Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4063 TriKzR4Kidz
5 El Paso Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6144 Angelbots Gold
5 El Paso Regional Wildcard 3158 TECBOT
5 El Paso Regional Woodie Flowers Finalist Award 3310 Brian Selle
Black Hawk Robotics
5 FIM District East Kentwood Event Creativity Award sponsored by Xerox 2474 Excel
5 FIM District East Kentwood Event District Chairman's Award 2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
5 FIM District East Kentwood Event District Engineering Inspiration Award 244 RoboDawgs 3D
5 FIM District East Kentwood Event District Event Finalist 7234 Rebel Robotics
5 FIM District East Kentwood Event District Event Finalist 2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
5 FIM District East Kentwood Event District Event Finalist 6090 Wayland Wildcats
5 FIM District East Kentwood Event District Event Winner 7256 Irish Robotics
5 FIM District East Kentwood Event District Event Winner 1918 NC GEARS
5 FIM District East Kentwood Event District Event Winner 2767 Stryke Force
5 FIM District East Kentwood Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2767 Stryke Force
5 FIM District East Kentwood Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1918 NC GEARS
5 FIM District East Kentwood Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 288 The RoboDawgs
5 FIM District East Kentwood Event Highest Rookie Seed 7248 Tactical Hams
5 FIM District East Kentwood Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4384 Benzene Bots
5 FIM District East Kentwood Event Industrial Design Award sponsored by General M... 6090 Wayland Wildcats
5 FIM District East Kentwood Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4004 M.A.R.S. Rovers
5 FIM District East Kentwood Event Judges' Award 4967 That ONE Team-OurNextEngineers
5 FIM District East Kentwood Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5069 The Iron Giants
5 FIM District East Kentwood Event Rookie All Star Award 7289 Blue Eagles
5 FIM District East Kentwood Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7256 Irish Robotics
5 FIM District East Kentwood Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5069 The Iron Giants
5 FIM District East Kentwood Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5567 Code Red Robotics
5 FIM District Livonia Event Creativity Award sponsored by Xerox 3641 The Flying Toasters
5 FIM District Livonia Event District Chairman's Award 302 The Dragons
5 FIM District Livonia Event District Engineering Inspiration Award 548 Robostangs
5 FIM District Livonia Event District Event Finalist 6954 Titans of Industry
5 FIM District Livonia Event District Event Finalist 3641 The Flying Toasters
5 FIM District Livonia Event District Event Finalist 503 Frog Force
5 FIM District Livonia Event District Event Winner 6116 Cougar Robotics
5 FIM District Livonia Event District Event Winner 27 Team RUSH
5 FIM District Livonia Event District Event Winner 302 The Dragons
5 FIM District Livonia Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3414 Hackbots
5 FIM District Livonia Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5050 Cow Town Robotics
5 FIM District Livonia Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 27 Team RUSH
5 FIM District Livonia Event Highest Rookie Seed 6861 The Tyros Team
5 FIM District Livonia Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 1528 MTR (Monroe Trojan Robotics)
5 FIM District Livonia Event Industrial Design Award sponsored by General M... 503 Frog Force
5 FIM District Livonia Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 314 The Megatron Oracles
5 FIM District Livonia Event Judges' Award 3542 S.P.E.E.D
5 FIM District Livonia Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2832 The Livonia Warriors
5 FIM District Livonia Event Rookie All Star Award 7174 ProtoBots
5 FIM District Livonia Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7175 CHS-Clinton Robotics
5 FIM District Livonia Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3542 S.P.E.E.D
5 FIM District Livonia Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3619 Blackhawks
5 FIM District Shepherd Event Creativity Award sponsored by Xerox 3572 Wavelength
5 FIM District Shepherd Event District Chairman's Award 1506 Metal Muscle
5 FIM District Shepherd Event District Engineering Inspiration Award 2054 Tech Vikes
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist 6538 Linc-Bots
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist 6077 Wiking Kujon
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist 74 Team C.H.A.O.S.
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner 6753 CBA RoboKings
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner 1506 Metal Muscle
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner 7226 Error 404
5 FIM District Shepherd Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4819 Flat Mountain Mechanics
5 FIM District Shepherd Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6753 CBA RoboKings
5 FIM District Shepherd Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5448 CCA RoboCougars
5 FIM District Shepherd Event Highest Rookie Seed 7109 Clare Chaos Theory
5 FIM District Shepherd Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3535 Galaktech Invaders
5 FIM District Shepherd Event Industrial Design Award sponsored by General M... 573 Mech Warriors
5 FIM District Shepherd Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6077 Wiking Kujon
5 FIM District Shepherd Event Judges' Award 3570 Pheonix 3570
5 FIM District Shepherd Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5623 Robotic Rams
5 FIM District Shepherd Event Rookie All Star Award 7226 Error 404
5 FIM District Shepherd Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7211 Hollywood
5 FIM District Shepherd Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2959 Robotarians
5 FIM District Shepherd Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2959 Robotarians
5 FIM District Troy Event Creativity Award sponsored by Xerox 4810 I AM Robot
5 FIM District Troy Event District Chairman's Award 910 The Foley Freeze
5 FIM District Troy Event District Engineering Inspiration Award 226 Hammerheads
5 FIM District Troy Event District Event Finalist 5555 Spartans
5 FIM District Troy Event District Event Finalist 5460 Strike Zone
5 FIM District Troy Event District Event Finalist 2337 EngiNERDs
5 FIM District Troy Event District Event Winner 2676 Ecorse Robo Raiders
5 FIM District Troy Event District Event Winner 4362 Gems
5 FIM District Troy Event District Event Winner 67 The HOT Team
5 FIM District Troy Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3539 Byting Bulldogs
5 FIM District Troy Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2337 EngiNERDs
5 FIM District Troy Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 818 Steel Armadillos
5 FIM District Troy Event Highest Rookie Seed 7178 More Monsters
5 FIM District Troy Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5436 Cyber Cats
5 FIM District Troy Event Industrial Design Award sponsored by General M... 67 The HOT Team
5 FIM District Troy Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 469 Las Guerrillas
5 FIM District Troy Event Judges' Award 5498 Wired Devils
5 FIM District Troy Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5460 Strike Zone
5 FIM District Troy Event Rookie All Star Award 7147 Falcons Senior Robo Team
5 FIM District Troy Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7247 Error 404
5 FIM District Troy Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4961 Shock and Awe-sum
5 FIM District Troy Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5478 Pershing Doughbots
5 FIRST Chesapeake District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 3793 CyberTitans
5 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Finalist 401 Copperhead Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Finalist 5804 TORCH
5 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Finalist 2537 Space RAIDers
5 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Rookie All Star Award 6802 Mean Caimans
5 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Winner 422 Mech Tech Dragons
5 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Winner 1885 ILITE Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Winner 384 Sparky 384
5 FIRST Chesapeake District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 339 Kilroy Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1731 Fresta Valley Robotics Club
5 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 339 Becky Button
Kilroy Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1418 Erik Boesen
Vae Victis
5 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3359 Sahdiah Cox
Royal Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2068 Jack Palmer
Metal Jackets
5 FIRST Chesapeake District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 888 Robotiators
5 FIRST Chesapeake District Championship Highest Rookie Seed 6802 Mean Caimans
5 FIRST Chesapeake District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 1262 the STAGS
5 FIRST Chesapeake District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 836 The RoboBees
5 FIRST Chesapeake District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1086 Blue Cheese
5 FIRST Chesapeake District Championship Judges' Award 401 Copperhead Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 623 Oakton Cougar Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship Regional Chairman's Award 1629 Garrett Coalition (GaCo)
5 FIRST Chesapeake District Championship Regional Chairman's Award 1885 ILITE Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship Regional Engineering Inspiration Award 4541 CAV-ineers
5 FIRST Chesapeake District Championship Regional Engineering Inspiration Award 5243 Aegis Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6882 Fahrenheit Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2377 C Company
5 FIRST Chesapeake District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 612 Chantilly Robotics
5 FIRST Chesapeake District Championship Volunteer of the Year Scott McKay
5 FIRST Chesapeake District Championship Woodie Flowers Finalist Award Paul Lathrop
5 FIRST Israel District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 2630 Thunderbolts
5 FIRST Israel District Championship District Championship Finalist 1690 Orbit
5 FIRST Israel District Championship District Championship Finalist 5554 The Poros
5 FIRST Israel District Championship District Championship Finalist 5951 Makers Assemble
5 FIRST Israel District Championship District Championship Rookie All Star Award 7067 Team Streak
5 FIRST Israel District Championship District Championship Winner 1577 Steampunk
5 FIRST Israel District Championship District Championship Winner 1574 MisCar
5 FIRST Israel District Championship District Championship Winner 7079 Co-Bot - Haifa Tech Center
5 FIRST Israel District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5614 Team Sycamore
5 FIRST Israel District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3339 BumbleB
5 FIRST Israel District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3339 Talia Maayan
BumbleB
5 FIRST Israel District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2212 Eden Bohar
The Spikes
5 FIRST Israel District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5951 Makers Assemble
5 FIRST Israel District Championship Highest Rookie Seed 7039 ❌⭕
5 FIRST Israel District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 5635 Demacia
5 FIRST Israel District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 3316 D-Bug
5 FIRST Israel District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1690 Orbit
5 FIRST Israel District Championship Judges' Award 1657 Hamosad
5 FIRST Israel District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1574 MisCar
5 FIRST Israel District Championship Regional Chairman's Award 2096 RoboActive
5 FIRST Israel District Championship Regional Engineering Inspiration Award 3075 Ha-Dream Team
5 FIRST Israel District Championship Regional Engineering Inspiration Award 6168 alzahrawi
5 FIRST Israel District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7039 ❌⭕
5 FIRST Israel District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5715 DRC
5 FIRST Israel District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5291 Emperius
5 FIRST Israel District Championship Volunteer of the Year 7039 Shirley Segal
❌⭕
5 FIRST Israel District Championship Woodie Flowers Finalist Award 2096 Etty Itzhak
RoboActive
5 Idaho Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3256 WarriorBorgs
5 Idaho Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2102 Team Paradox
5 Idaho Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3230 PrototypeX
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3128 Ronak Roy
Aluminum Narwhals
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2102 Jana Roper
Team Paradox
5 Idaho Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5461 V.E.R.N.
5 Idaho Regional Highest Rookie Seed 7148 Faster Than Light
5 Idaho Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5496 Robo Knights
5 Idaho Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1983 Skunk Works Robotics
5 Idaho Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2122 Team Tators
5 Idaho Regional Judges' Award 4135 Iron Patriots
5 Idaho Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1619 Up-A-Creek Robotics
5 Idaho Regional Regional Chairman's Award 4944 The Hi Fives
5 Idaho Regional Regional Engineering Inspiration Award 3598 SEStematic Eliminators
5 Idaho Regional Regional Finalists 3288 Punchers
5 Idaho Regional Regional Finalists 2130 Alpha+
5 Idaho Regional Regional Finalists 3239 Birds of Prey
5 Idaho Regional Regional Winners 1619 Up-A-Creek Robotics
5 Idaho Regional Regional Winners 3145 TeraViks
5 Idaho Regional Regional Winners 2122 Team Tators
5 Idaho Regional Rookie All Star Award 7301 Jackbots
5 Idaho Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7148 Faster Than Light
5 Idaho Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3598 SEStematic Eliminators
5 Idaho Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5871 Chickadees
5 Idaho Regional Volunteer of the Year 2122 Brenda Hodes
Team Tators
5 Idaho Regional Wildcard 3239 Birds of Prey
5 Idaho Regional Wildcard 2130 Alpha+
5 Idaho Regional Wildcard 3288 Punchers
5 Idaho Regional Woodie Flowers Finalist Award 1619 Cathy Olkin
Up-A-Creek Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Creativity Award sponsored by Xerox 5010 Tiger Dynasty
5 IN District Tippecanoe Event District Chairman's Award 1741 Red Alert
5 IN District Tippecanoe Event District Engineering Inspiration Award 461 Westside Boiler Invasion
5 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist 1747 Harrison Boiler Robotics
5 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist 1741 Red Alert
5 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist 1529 CyberCards
5 IN District Tippecanoe Event District Event Winner 868 TechHOUNDS
5 IN District Tippecanoe Event District Event Winner 1501 Team THRUST
5 IN District Tippecanoe Event District Event Winner 7198 TL Fearsome Gears
5 IN District Tippecanoe Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1747 Harrison Boiler Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5403 Aluminosity
5 IN District Tippecanoe Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1529 CyberCards
5 IN District Tippecanoe Event Highest Rookie Seed 7198 TL Fearsome Gears
5 IN District Tippecanoe Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3487 Red Pride Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1720 PhyXTGears
5 IN District Tippecanoe Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3176 Purple Precision
5 IN District Tippecanoe Event Judges' Award 6012 STEAMROLLERS
5 IN District Tippecanoe Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3494 The Quadrangles
5 IN District Tippecanoe Event Rookie All Star Award 7198 TL Fearsome Gears
5 IN District Tippecanoe Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5484 Career Academy Robotics
5 IN District Tippecanoe Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4580 Conductors
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Creativity Award sponsored by Xerox 25 Raider Robotix
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Chairman's Award 1640 Sab-BOT-age
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Engineering Inspiration Award 708 Hatters Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Event Finalist 1647 Iron Devils
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Event Finalist 1218 Vulcan Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Event Finalist 1640 Sab-BOT-age
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Event Winner 25 Raider Robotix
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Event Winner 2590 Nemesis
5 MAR District Hatboro-Horsham Event District Event Winner 6226 Blue Devils
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 103 Cybersonics
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5407 Wolfpack Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1257 Parallel Universe
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Highest Rookie Seed 6808 William Tennent Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 1807 Redbird Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2590 Nemesis
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1391 The Metal Moose
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Judges' Award 2539 Krypton Cougars
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 203 SOUPer BOTS
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Rookie All Star Award 6943 Blue Bears
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6808 William Tennent Robotics
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5401 Fightin' Robotic Owls
5 MAR District Hatboro-Horsham Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5401 Fightin' Robotic Owls
5 Medtronic Foundation Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2825 Roc Robotics
5 Medtronic Foundation Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2239 Technocrats
5 Medtronic Foundation Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5172 Gators
5 Medtronic Foundation Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2823 Alexis Lipstein
The Automatons
5 Medtronic Foundation Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2502 Poorva Halbe
Talon Robotics
5 Medtronic Foundation Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3630 The Stampede
5 Medtronic Foundation Regional Highest Rookie Seed 7038 TG Eagles (Pizza Pi's)
5 Medtronic Foundation Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 2846 FireBears
5 Medtronic Foundation Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2181 G.E.A.R.s (Great Engineers Awesome Robots)
5 Medtronic Foundation Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3244 Granite City Gear Heads
5 Medtronic Foundation Regional Judges' Award 2500 Herobotics
5 Medtronic Foundation Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2052 KnightKrawler
5 Medtronic Foundation Regional Regional Chairman's Award 1816 "The Green Machine"
5 Medtronic Foundation Regional Regional Engineering Inspiration Award 4607 C.I.S.
5 Medtronic Foundation Regional Regional Finalists 3038 ICE
5 Medtronic Foundation Regional Regional Finalists 2846 FireBears
5 Medtronic Foundation Regional Regional Finalists 3244 Granite City Gear Heads
5 Medtronic Foundation Regional Regional Winners 5434 Falcon Robotics
5 Medtronic Foundation Regional Regional Winners 2052 KnightKrawler
5 Medtronic Foundation Regional Regional Winners 5913 Patriotics
5 Medtronic Foundation Regional Rookie All Star Award 7068 Mechanical Masterminds
5 Medtronic Foundation Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7038 TG Eagles (Pizza Pi's)
5 Medtronic Foundation Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4607 C.I.S.
5 Medtronic Foundation Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 233 The Pink Team
5 Medtronic Foundation Regional Volunteer of the Year 2052 Bryan Herbst
KnightKrawler
5 Medtronic Foundation Regional Wildcard 2846 FireBears
5 Medtronic Foundation Regional Wildcard 3038 ICE
5 Medtronic Foundation Regional Wildcard 3244 Granite City Gear Heads
5 Medtronic Foundation Regional Woodie Flowers Finalist Award 2502 Sandy Olson
Talon Robotics
5 Minnesota North Star Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3883 Data Bits
5 Minnesota North Star Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2512 Duluth East Daredevils
5 Minnesota North Star Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1625 Winnovation
5 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3130 Iaong Lor
The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3082 Parthiv Krishna
Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5278 Los Clasicos
5 Minnesota North Star Regional Highest Rookie Seed 7258 Hiawatha Collegiate
5 Minnesota North Star Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3750 Gator Robotics
5 Minnesota North Star Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3130 The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2451 PWNAGE
5 Minnesota North Star Regional Judges' Award 2491 NoMythic
5 Minnesota North Star Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3042 Cobalt Catalysts
5 Minnesota North Star Regional Regional Chairman's Award 2177 The Robettes
5 Minnesota North Star Regional Regional Engineering Inspiration Award 2549 Millerbots
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists 3130 The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists 2175 The Fighting Calculators
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists 3082 Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners 2451 PWNAGE
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners 2225 R.U.S.T
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners 1625 Winnovation
5 Minnesota North Star Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7019 Tech NoLogic: Powered by NASA
5 Minnesota North Star Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2451 PWNAGE
5 Minnesota North Star Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2175 The Fighting Calculators
5 Minnesota North Star Regional Volunteer of the Year 3081 Steve Peterson
RoboEagles
5 Minnesota North Star Regional Wildcard 3130 The ERRORs
5 Minnesota North Star Regional Wildcard 3082 Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional Woodie Flowers Finalist Award 1625 Scott Hill
Winnovation
5 NC District Forsyth County Event Creativity Award sponsored by Xerox 1225 The Gorillas
5 NC District Forsyth County Event District Chairman's Award 900 The Zebracorns
5 NC District Forsyth County Event District Engineering Inspiration Award 3737 Roto-Raptors
5 NC District Forsyth County Event District Event Finalist 2640 HOTBOTZ
5 NC District Forsyth County Event District Event Finalist 4795 EastBots
5 NC District Forsyth County Event District Event Finalist 4290 Bots of War
5 NC District Forsyth County Event District Event Winner 1533 Triple Strange
5 NC District Forsyth County Event District Event Winner 5762 FranklinBots
5 NC District Forsyth County Event District Event Winner 2655 The Flying Platypi
5 NC District Forsyth County Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2655 The Flying Platypi
5 NC District Forsyth County Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1533 Triple Strange
5 NC District Forsyth County Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5679 Girls on Fire
5 NC District Forsyth County Event Highest Rookie Seed 6932 S.M.A.R.T. (Smoky Mountain Academic Robotics Team)
5 NC District Forsyth County Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5160 Chargers
5 NC District Forsyth County Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3506 YETI Robotics
5 NC District Forsyth County Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4795 EastBots
5 NC District Forsyth County Event Judges' Award 6215 Armored Eagles
5 NC District Forsyth County Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6502 DARC SIDE
5 NC District Forsyth County Event Rookie All Star Award 6932 S.M.A.R.T. (Smoky Mountain Academic Robotics Team)
5 NC District Forsyth County Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6888 Cav-A-Gears
5 NC District Forsyth County Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2655 The Flying Platypi
5 NC District Forsyth County Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6639 The Mechanical Minds
5 NE District UNH Event Creativity Award sponsored by Xerox 3597 Robo-Rangers
5 NE District UNH Event District Chairman's Award 5422 Stormgears FRC
5 NE District UNH Event District Engineering Inspiration Award 166 Chop Shop
5 NE District UNH Event District Event Finalist 5506 Midcoast MAINEiacs
5 NE District UNH Event District Event Finalist 5813 Morpheus
5 NE District UNH Event District Event Finalist 138 Entropy
5 NE District UNH Event District Event Winner 4555 Sprocketology
5 NE District UNH Event District Event Winner 319 Big Bad Bob
5 NE District UNH Event District Event Winner 1519 Mechanical Mayhem
5 NE District UNH Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 501 The PowerKnights
5 NE District UNH Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1519 Mechanical Mayhem
5 NE District UNH Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5506 Midcoast MAINEiacs
5 NE District UNH Event Highest Rookie Seed 7314 Tornados
5 NE District UNH Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 1699 Robocats
5 NE District UNH Event Industrial Design Award sponsored by General M... 319 Big Bad Bob
5 NE District UNH Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1073 The Force Team
5 NE District UNH Event Judges' Award 1071 MAX
5 NE District UNH Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 509 Red Storm
5 NE District UNH Event Rookie All Star Award 7314 Tornados
5 NE District UNH Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6895 Mechanical Madness 4-H
5 NE District UNH Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 501 The PowerKnights
5 NE District UNH Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5902 The Wire Clippers
5 Oklahoma Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2335 Sargon
5 Oklahoma Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5437 Rocky Balboabots
5 Oklahoma Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1296 Full Metal Jackets
5 Oklahoma Regional FIRST Dean's List Finalist Award 31 Lily Tennekoon
Prime Movers
5 Oklahoma Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3931 Mathew Thomas
Cockadoodle Dominators
5 Oklahoma Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Highest Rookie Seed 6900 Hoodie-bots
5 Oklahoma Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3465 The Omega Factor
5 Oklahoma Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1987 Broncobots
5 Oklahoma Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1806 S.W.A.T.
5 Oklahoma Regional Judges' Award 3160 F. R. O. G.
5 Oklahoma Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3284 Camdenton LASER
5 Oklahoma Regional Regional Chairman's Award 2341 Sprockets
5 Oklahoma Regional Regional Engineering Inspiration Award 1939 THE KUHNIGITS
5 Oklahoma Regional Regional Finalists 3478 LamBot
5 Oklahoma Regional Regional Finalists 6026 Tiger Strike
5 Oklahoma Regional Regional Finalists 3593 Invictus
5 Oklahoma Regional Regional Winners 932 Circuit Chargers
5 Oklahoma Regional Regional Winners 2352 Metal Mayhem
5 Oklahoma Regional Regional Winners 1806 S.W.A.T.
5 Oklahoma Regional Rookie All Star Award 6891 Indians
5 Oklahoma Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6809 Ace Robotics
5 Oklahoma Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3593 Invictus
5 Oklahoma Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3179 The A.N.T.
5 Oklahoma Regional Volunteer of the Year William Edds
5 Oklahoma Regional Wildcard 6026 Tiger Strike
5 Oklahoma Regional Wildcard 3593 Invictus
5 Oklahoma Regional Woodie Flowers Finalist Award 3160 Donald Malone
F. R. O. G.
5 ONT District North Bay Event Creativity Award sponsored by Xerox 4678 CyberCavs
5 ONT District North Bay Event District Chairman's Award 771 SWAT
5 ONT District North Bay Event District Engineering Inspiration Award 1305 Ice Cubed
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist 5834 R3P2
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist 4476 W.A.F.F.L.E.S.
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist 2708 Lake Effect Robotics
5 ONT District North Bay Event District Event Winner 1305 Ice Cubed
5 ONT District North Bay Event District Event Winner 6987 Falcon Automation
5 ONT District North Bay Event District Event Winner 4917 Sir Lancerbot
5 ONT District North Bay Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4152 Hoya Robotics
5 ONT District North Bay Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4476 W.A.F.F.L.E.S.
5 ONT District North Bay Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6336 Javawockies
5 ONT District North Bay Event Highest Rookie Seed 6978 QuickStrike Niagara
5 ONT District North Bay Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 1075 Sprockets
5 ONT District North Bay Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2706 Merge Robotics
5 ONT District North Bay Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2708 Lake Effect Robotics
5 ONT District North Bay Event Judges' Award 5672 First Nations-STEM
5 ONT District North Bay Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2013 Cybergnomes
5 ONT District North Bay Event Rookie All Star Award 7267 Lisgar Robotics Club
5 ONT District North Bay Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6864 Gravenhurst High School
5 ONT District North Bay Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4343 FRC 4343 MaxTech Robotics
5 ONT District North Bay Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4914 Panthers
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Creativity Award sponsored by Xerox 5426 E.J. Lajeunesse
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Chairman's Award 6331 Sabotage
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Engineering Inspiration Award 865 WARP7
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Finalist 4405 The Atoms Family
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Finalist 5505 V2 Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Finalist 4936 Viral Vortex
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Winner 772 Sabre Bytes Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Winner 6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Winner 33 Killer Bees
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5505 V2 Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 610 Crescent Coyotes
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1114 Simbotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Highest Rookie Seed 6854 AB Lucas VIKING Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4936 Viral Vortex
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3538 RoboJackets
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 772 Sabre Bytes Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Judges' Award 6202 The Centurions
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 33 Killer Bees
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Rookie All Star Award 6854 AB Lucas VIKING Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4688 Saints Bot
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4688 Saints Bot
5 PCH District Duluth Event Creativity Award sponsored by Xerox 4189 Chargers
5 PCH District Duluth Event District Chairman's Award 1648 G3 Robotics
5 PCH District Duluth Event District Engineering Inspiration Award 4468 Fernbank LINKS
5 PCH District Duluth Event District Event Finalist 4188 Columbus Space Program
5 PCH District Duluth Event District Event Finalist 6829 Ignite Robotics
5 PCH District Duluth Event District Event Finalist 1771 Electric Phoenixes
5 PCH District Duluth Event District Event Winner 5109 Gladiator Robotics
5 PCH District Duluth Event District Event Winner 1648 G3 Robotics
5 PCH District Duluth Event District Event Winner 1102 M'Aiken Magic
5 PCH District Duluth Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4026 Global Dynamics
5 PCH District Duluth Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 832 Oscar
5 PCH District Duluth Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5293 Metal Crusaders
5 PCH District Duluth Event Highest Rookie Seed 6829 Ignite Robotics
5 PCH District Duluth Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4080 Team Reboot
5 PCH District Duluth Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1261 Robo Lions
5 PCH District Duluth Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4026 Global Dynamics
5 PCH District Duluth Event Judges' Award 4235 RoboRaiders
5 PCH District Duluth Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6705 WildCat 5e
5 PCH District Duluth Event Rookie All Star Award 6829 Ignite Robotics
5 PCH District Duluth Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6905 TEAR-A-BYTE
5 PCH District Duluth Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6705 WildCat 5e
5 PCH District Duluth Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5332 Toaster Tech
5 PNW District Auburn Mountainview Event Creativity Award sponsored by Xerox 5937 MI-Robotics
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Chairman's Award 2046 Bear Metal
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Engineering Inspiration Award 1318 Issaquah Robotics Society
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Event Finalist 3588 the Talon
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Event Finalist 1778 Chill Out
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Event Finalist 1318 Issaquah Robotics Society
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Event Winner 2046 Bear Metal
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Event Winner 5468 Chaos Theory
5 PNW District Auburn Mountainview Event District Event Winner 1425 Error Code Xero
5 PNW District Auburn Mountainview Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1899 Saints Robotics
5 PNW District Auburn Mountainview Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3574 HIGH TEKERZ
5 PNW District Auburn Mountainview Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 948 NRG (Newport Robotics Group)
5 PNW District Auburn Mountainview Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4131 Iron Patriots
5 PNW District Auburn Mountainview Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1425 Error Code Xero
5 PNW District Auburn Mountainview Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1778 Chill Out
5 PNW District Auburn Mountainview Event Judges' Award 360 The Revolution
5 PNW District Auburn Mountainview Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4918 The Roboctopi
5 PNW District Auburn Mountainview Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3223 Robotics Of Central Kitsap
5 PNW District Auburn Mountainview Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2557 SOTAbots
5 PNW District Lake Oswego Event Creativity Award sponsored by Xerox 3674 CloverBots
5 PNW District Lake Oswego Event District Chairman's Award 2521 SERT
5 PNW District Lake Oswego Event District Engineering Inspiration Award 2733 Pigmice
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist 3674 CloverBots
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist 957 SWARM
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist 3636 Generals
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner 2811 StormBots
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner 1571 CALibrate Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner 2471 Team Mean Machine
5 PNW District Lake Oswego Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5450 St. Helens Robotics and Engineering Club (SHREC)
5 PNW District Lake Oswego Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2471 Team Mean Machine
5 PNW District Lake Oswego Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4043 NerdHerd
5 PNW District Lake Oswego Event Highest Rookie Seed 7034 2B Determined
5 PNW District Lake Oswego Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2898 Flying Hedgehogs
5 PNW District Lake Oswego Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2635 Lake Monsters
5 PNW District Lake Oswego Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2811 StormBots
5 PNW District Lake Oswego Event Judges' Award 997 Spartan Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 957 SWARM
5 PNW District Lake Oswego Event Rookie All Star Award 7034 2B Determined
5 PNW District Lake Oswego Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5450 St. Helens Robotics and Engineering Club (SHREC)
5 PNW District Lake Oswego Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1359 Scalawags
5 Silicon Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox 192 GRT
5 Silicon Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 604 Quixilver
5 Silicon Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 668 The Apes of Wrath
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1868 Juliet Ablaza
Space Cookies
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1868 Grace Lam
Space Cookies
5 Silicon Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2035 Robo Rockin' Bots
5 Silicon Valley Regional Highest Rookie Seed 6883 Leviathan Robotics
5 Silicon Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 6303 Citadel
5 Silicon Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 971 Spartan Robotics
5 Silicon Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Judges' Award 6238 POPCORN PENGUINS
5 Silicon Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 846 The Funky Monkeys
5 Silicon Valley Regional Regional Chairman's Award 4091 DRIFT
5 Silicon Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 3132 Thunder Down Under
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists 4159 CardinalBotics
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists 971 Spartan Robotics
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists 846 The Funky Monkeys
5 Silicon Valley Regional Regional Winners 254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Regional Winners 973 Greybots
5 Silicon Valley Regional Regional Winners 2367 Lancer Robotics
5 Silicon Valley Regional Rookie All Star Award 6814 Ellipse
5 Silicon Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6883 Leviathan Robotics
5 Silicon Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 192 GRT
5 Silicon Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2473 Goldstrikers
5 Silicon Valley Regional Volunteer of the Year 254 Nick Hammes
The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Wildcard 4159 CardinalBotics
5 Silicon Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award 6238 Robert Steinfeld
POPCORN PENGUINS
5 South Florida Regional Creativity Award sponsored by Xerox 1744 Robo Rays
5 South Florida Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1902 Exploding Bacon
5 South Florida Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 59 RamTech
5 South Florida Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5949 William Swann
TechGarage
5 South Florida Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3932 Gabriella Ricca
The Dirty Mechanics
5 South Florida Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5472 Stallion Robotics
5 South Florida Regional Highest Rookie Seed 7193 The Unit
5 South Florida Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 4118 Roaring Riptide
5 South Florida Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1251 Tech-Tiger Robotics, 4-H
5 South Florida Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 386 Team Voltage
5 South Florida Regional Judges' Award 5949 TechGarage
5 South Florida Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3242 ILLUMICATS
5 South Florida Regional Regional Chairman's Award 1477 Texas Torque
5 South Florida Regional Regional Engineering Inspiration Award 2152 S*M*A*S*H
5 South Florida Regional Regional Finalists 3164 Stealth Tigers
5 South Florida Regional Regional Finalists 1744 Robo Rays
5 South Florida Regional Regional Finalists 2383 Ninjineers
5 South Florida Regional Regional Winners 179 Children of the Swamp
5 South Florida Regional Regional Winners 180 S.P.A.M.
5 South Florida Regional Regional Winners 1369 Minotaur
5 South Florida Regional Rookie All Star Award 7152 Owltonomous
5 South Florida Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7216 CHARGERS ROBOTICS
5 South Florida Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 180 S.P.A.M.
5 South Florida Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3410 Miami MEngs
5 South Florida Regional Volunteer of the Year Tom Higgins
5 South Florida Regional Wildcard 3164 Stealth Tigers
5 South Florida Regional Wildcard 1744 Robo Rays
5 South Florida Regional Woodie Flowers Finalist Award 4118 Dr Carl Crane
Roaring Riptide
5 Ventura Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6417 Fridolins
5 Ventura Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3328 NohoRobo
5 Ventura Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3512 Spartatroniks
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1138 Gioia Melian
Eagle Engineering
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1138 Anupam Batra
Eagle Engineering
5 Ventura Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4711 The Flying Aces
5 Ventura Regional Highest Rookie Seed 6934 Scorps
5 Ventura Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 589 Falkon Robotics
5 Ventura Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 5818 Riviera Robotics
5 Ventura Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Judges' Award 1138 Eagle Engineering
5 Ventura Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
5 Ventura Regional Regional Chairman's Award 2486 CocoNuts
5 Ventura Regional Regional Engineering Inspiration Award 4501 Humans
5 Ventura Regional Regional Finalists 5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Regional Finalists 968 RAWC (Robotics Alliance Of West Covina)
5 Ventura Regional Regional Finalists 580 Viking Robotics
5 Ventura Regional Regional Winners 5515 Blue Power Robotics
5 Ventura Regional Regional Winners 5818 Riviera Robotics
5 Ventura Regional Regional Winners 3512 Spartatroniks
5 Ventura Regional Rookie All Star Award 7327 Metal Jackets
5 Ventura Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6967 A.T.Vortex
5 Ventura Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2486 CocoNuts
5 Ventura Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1266 The Devil Duckies
5 Ventura Regional Volunteer of the Year Anne Campbell
5 Ventura Regional Wildcard 5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Wildcard 580 Viking Robotics
5 Ventura Regional Woodie Flowers Finalist Award 589 Bruce Wilton
Falkon Robotics
4 Bayou Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3616 Team Phenomena
4 Bayou Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3937 Breakaway
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1912 Austin Thombs
Team Combustion
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award 364 Savannah Templeton
Team Fusion
4 Bayou Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Highest Rookie Seed 7275 PRIDE Robotics
4 Bayou Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5965 Power Struck Girls
4 Bayou Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 281 The GreenVillains
4 Bayou Regional Judges' Award 3039 Wildcat Robotics
4 Bayou Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Regional Chairman's Award 2080 Torbotics
4 Bayou Regional Regional Engineering Inspiration Award 6652 TigreRobotics
4 Bayou Regional Regional Finalists 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Regional Finalists 2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Regional Finalists 281 The GreenVillains
4 Bayou Regional Regional Winners 5997 Knightling Boltz
4 Bayou Regional Regional Winners 1421 Team Chaos
4 Bayou Regional Regional Winners 456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Rookie All Star Award 6898 The Undergraduate School of Carrots
4 Bayou Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7094 Alpha Omega
4 Bayou Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4087 Falcon Robotics
4 Bayou Regional Volunteer of the Year Michelle Sanchez
4 Bayou Regional Wildcard 2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Woodie Flowers Finalist Award 3337 Robert Gianelloni
Panthrobotics
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Creativity Award sponsored by Xerox 1727 REX
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Chairman's Award 1629 Garrett Coalition (GaCo)
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Engineering Inspiration Award 4541 CAV-ineers
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Event Finalist 6326 ⚡ Baltimore Bolts ⚡
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Event Finalist 836 The RoboBees
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Event Finalist 614 Night Hawks
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Event Winner 1727 REX
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Event Winner 1629 Garrett Coalition (GaCo)
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos District Event Winner 4472 SuperNOVA
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5243 Aegis Robotics
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Excellence in Engineering Award sponsored by D... 836 The RoboBees
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3650 RoboRaptors
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Highest Rookie Seed 6863 Blind Squirrels
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Imagery Award in honor of Jack Kamen 686 Bovine Intervention
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Industrial Design Award sponsored by General M... 614 Night Hawks
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 449 The Blair Robot Project
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Judges' Award 6213 Team Quantum
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4472 SuperNOVA
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6863 Blind Squirrels
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2377 C Company
4 CHS District Central Maryland Event sponsored by Leidos Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 339 Kilroy Robotics
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Creativity Award sponsored by Xerox 2106 The Junkyard Dogs
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Chairman's Award 401 Copperhead Robotics
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Engineering Inspiration Award 540 TALON 540
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Event Finalist 384 Sparky 384
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Event Finalist 1599 CircuiTree
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Event Finalist 5279 Bionic Eagles
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Event Winner 4466 Robo Hamsters
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Event Winner 1262 the STAGS
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Event Winner 1123 AIM Robotics
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar District Event Winner 346 RoboHawks
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1599 CircuiTree
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5279 Bionic Eagles
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2890 The Hawk Collective
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Highest Rookie Seed 6802 Mean Caimans
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Imagery Award in honor of Jack Kamen 5724 Spartan Robotics
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Industrial Design Award sponsored by General M... 384 Sparky 384
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 619 Cavalier Robotics
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Judges' Award 1123 AIM Robotics
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 346 RoboHawks
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6802 Mean Caimans
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1086 Blue Cheese
4 CHS District Southwest Virginia Event sponsored by Anton Paar Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1262 the STAGS
4 Colorado Regional Creativity Award sponsored by Xerox 118 Robonauts
4 Colorado Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5414 Pearadox
4 Colorado Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5126 Brian Francis
Electromagnetic Panthers (E.M.P.)
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4499 Jocelyn Holman
The Highlanders
4 Colorado Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1730 Team Driven
4 Colorado Regional Highest Rookie Seed 7243 High Tech Early College
4 Colorado Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1339 AngelBotics
4 Colorado Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 148 Robowranglers
4 Colorado Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3005 RoboChargers
4 Colorado Regional Judges' Award 2036 The Black Knights
4 Colorado Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional Regional Chairman's Award 1011 CRUSH
4 Colorado Regional Regional Engineering Inspiration Award 6459 AG Robotik
4 Colorado Regional Regional Finalists 1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional Regional Finalists 148 Robowranglers
4 Colorado Regional Regional Finalists 5414 Pearadox
4 Colorado Regional Regional Winners 3005 RoboChargers
4 Colorado Regional Regional Winners 4293 Komodo
4 Colorado Regional Regional Winners 118 Robonauts
4 Colorado Regional Rookie All Star Award 7243 High Tech Early College
4 Colorado Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2996 Cougars Gone Wired
4 Colorado Regional Volunteer of the Year Katherine Aschenburg
4 Colorado Regional Wildcard 5414 Pearadox
4 Colorado Regional Woodie Flowers Finalist Award 159 Dr. John H. Baldo
Alpine Robotics
4 FIM District Belleville Event Creativity Award sponsored by Xerox 4405 The Atoms Family
4 FIM District Belleville Event District Chairman's Award 66 Grizzly Robotics
4 FIM District Belleville Event District Engineering Inspiration Award 2137 TORC
4 FIM District Belleville Event District Event Finalist 2620 Titans
4 FIM District Belleville Event District Event Finalist 5530 The Lawnmowers
4 FIM District Belleville Event District Event Finalist 5046 Jacked Up Jackets
4 FIM District Belleville Event District Event Winner 4405 The Atoms Family
4 FIM District Belleville Event District Event Winner 5915 Mercy Midnight Storm
4 FIM District Belleville Event District Event Winner 1189 The Gearheads
4 FIM District Belleville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1481 The Riveters
4 FIM District Belleville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5530 The Lawnmowers
4 FIM District Belleville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5467 RoboTractors
4 FIM District Belleville Event Highest Rookie Seed 7145 Hurricanes
4 FIM District Belleville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4395 Dundee Vi-Borgs
4 FIM District Belleville Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5053 Lakers
4 FIM District Belleville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1189 The Gearheads
4 FIM District Belleville Event Judges' Award 5915 Mercy Midnight Storm
4 FIM District Belleville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2834 Bionic Black Hawks
4 FIM District Belleville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7145 Hurricanes
4 FIM District Belleville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1189 The Gearheads
4 FIM District Belleville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5090 Torque-Nados
4 FIM District Lansing Event Creativity Award sponsored by Xerox 6556 Waldron Bot Heads
4 FIM District Lansing Event District Chairman's Award 3357 COMETS
4 FIM District Lansing Event District Engineering Inspiration Award 3655 Tractor Technicians
4 FIM District Lansing Event District Event Finalist 6078 RoboRams
4 FIM District Lansing Event District Event Finalist 5674 The Gearhounds
4 FIM District Lansing Event District Event Finalist 494 Martians
4 FIM District Lansing Event District Event Winner 3357 COMETS
4 FIM District Lansing Event District Event Winner 302 The Dragons
4 FIM District Lansing Event District Event Winner 6085 Green Devil Bots
4 FIM District Lansing Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5150 Hybrid Hornets
4 FIM District Lansing Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5523 RoboWarriors
4 FIM District Lansing Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2611 Jacktown Vectors
4 FIM District Lansing Event Highest Rookie Seed 7197 Mountie MegaBots
4 FIM District Lansing Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5710 The O-Bots
4 FIM District Lansing Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5674 The Gearhounds
4 FIM District Lansing Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 494 Martians
4 FIM District Lansing Event Judges' Award 302 The Dragons
4 FIM District Lansing Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5205 FullMetal-Jackets
4 FIM District Lansing Event Rookie All Star Award 7254 Knowmads
4 FIM District Lansing Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7226 Error 404
4 FIM District Lansing Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 302 The Dragons
4 FIM District Lansing Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5282 Railroaders
4 FIM District Midland Event Creativity Award sponsored by Xerox 5166 Fabricators
4 FIM District Midland Event District Chairman's Award 2619 The Charge
4 FIM District Midland Event District Engineering Inspiration Award 5712 Hemlock's Gray Matter
4 FIM District Midland Event District Event Finalist 2619 The Charge
4 FIM District Midland Event District Event Finalist 5712 Hemlock's Gray Matter
4 FIM District Midland Event District Event Finalist 6093 Unplugged
4 FIM District Midland Event District Event Winner 7213 GladWINites
4 FIM District Midland Event District Event Winner 5509 Like a Boss.
4 FIM District Midland Event District Event Winner 5603 Rise of the Warrior Bots
4 FIM District Midland Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4819 Flat Mountain Mechanics
4 FIM District Midland Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5216 E-Ville Empire
4 FIM District Midland Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3770 BlitzCreek
4 FIM District Midland Event Highest Rookie Seed 7213 GladWINites
4 FIM District Midland Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 703 Team Phoenix
4 FIM District Midland Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5509 Like a Boss.
4 FIM District Midland Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5603 Rise of the Warrior Bots
4 FIM District Midland Event Judges' Award 4382 Team Trobot
4 FIM District Midland Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6193 The Legend of Robotics
4 FIM District Midland Event Rookie All Star Award 7213 GladWINites
4 FIM District Midland Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7150 Ogemaw Overdrive
4 FIM District Midland Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5216 E-Ville Empire
4 FIM District Midland Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5504 The Loose Connections
4 FIM District West Michigan Event Creativity Award sponsored by Xerox 6098 bIrobot
4 FIM District West Michigan Event District Chairman's Award 4003 TriSonics
4 FIM District West Michigan Event District Engineering Inspiration Award 4956 RoboSharks
4 FIM District West Michigan Event District Event Finalist 74 Team C.H.A.O.S.
4 FIM District West Michigan Event District Event Finalist 6548 Perry High School RAMBOTS
4 FIM District West Michigan Event District Event Finalist 5980 East Grand Rapids Robotics
4 FIM District West Michigan Event District Event Winner 5927 iCademy Globetrotters
4 FIM District West Michigan Event District Event Winner 85 B.O.B. (Built on Brains)
4 FIM District West Michigan Event District Event Winner 4003 TriSonics
4 FIM District West Michigan Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 141 WOBOT
4 FIM District West Michigan Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3620 Average Joes
4 FIM District West Michigan Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 74 Team C.H.A.O.S.
4 FIM District West Michigan Event Highest Rookie Seed 7054 SC Sailors
4 FIM District West Michigan Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3098 The Captains
4 FIM District West Michigan Event Industrial Design Award sponsored by General M... 85 B.O.B. (Built on Brains)
4 FIM District West Michigan Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4004 M.A.R.S. Rovers
4 FIM District West Michigan Event Judges' Award 2054 Tech Vikes
4 FIM District West Michigan Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5980 East Grand Rapids Robotics
4 FIM District West Michigan Event Rookie All Star Award 7054 SC Sailors
4 FIM District West Michigan Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3546 Buc'n'Gears
4 FIM District West Michigan Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2405 Techno Trojans
4 Greater Pittsburgh Regional Creativity Award sponsored by Xerox 1787 Flying Circuits
4 Greater Pittsburgh Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 303 The T.E.S.T. Team
4 Greater Pittsburgh Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4028 The Beak Squad
4 Greater Pittsburgh Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2656 Hailey Kopp
Quasics
4 Greater Pittsburgh Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3504 Kristina Hilko
Girls of Steel
4 Greater Pittsburgh Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4930 Electric Mayhem
4 Greater Pittsburgh Regional Highest Rookie Seed 7274 Brashear Bulls Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5811 BONDS
4 Greater Pittsburgh Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2252 The Mavericks
4 Greater Pittsburgh Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3061 Huskie Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Judges' Award 4467 Titanium Titans
4 Greater Pittsburgh Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3260 SHARP
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Chairman's Award 3504 Girls of Steel
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Engineering Inspiration Award 337 Hard Working Hard Hats
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Finalists 4145 WorBots
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Finalists 337 Hard Working Hard Hats
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Finalists 5472 Stallion Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Winners 6032 Pirate Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Winners 4027 Centre County 4-H Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Winners 303 The T.E.S.T. Team
4 Greater Pittsburgh Regional Rookie All Star Award 6947 Savage Tumaz
4 Greater Pittsburgh Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7274 Brashear Bulls Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 48 Delphi E.L.I.T.E.
4 Greater Pittsburgh Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2656 Quasics
4 Greater Pittsburgh Regional Volunteer of the Year Sarah Storck
4 Greater Pittsburgh Regional Wildcard 4145 WorBots
4 Greater Pittsburgh Regional Woodie Flowers Finalist Award 3504 Thomas Pope
Girls of Steel
4 Hawaii Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3721 Charger Robotics
4 Hawaii Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1622 Team Spyder
4 Hawaii Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3882 Lunas
4 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1378 Ina Klasner
Hilo Viking Robotics
4 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6909 Kanon Nakajima
SAKURA Tempesta
4 Hawaii Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4270 Crusaders
4 Hawaii Regional Highest Rookie Seed 6909 SAKURA Tempesta
4 Hawaii Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 6704 Mid Pacific Owl Robotics
4 Hawaii Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3008 Team Magma
4 Hawaii Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 368 Team Kika Mana
4 Hawaii Regional Judges' Award 2443 Blue Thunder
4 Hawaii Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 359 Hawaiian Kids
4 Hawaii Regional Regional Chairman's Award 4253 Raid Zero
4 Hawaii Regional Regional Engineering Inspiration Award 1378 Hilo Viking Robotics
4 Hawaii Regional Regional Finalists 368 Team Kika Mana
4 Hawaii Regional Regional Finalists 1378 Hilo Viking Robotics
4 Hawaii Regional Regional Finalists 4984 BULLSEYE
4 Hawaii Regional Regional Winners 4253 Raid Zero
4 Hawaii Regional Regional Winners 244 RoboDawgs 3D
4 Hawaii Regional Regional Winners 359 Hawaiian Kids
4 Hawaii Regional Rookie All Star Award 6909 SAKURA Tempesta
4 Hawaii Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7069 Taipei 101
4 Hawaii Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1622 Team Spyder
4 Hawaii Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2445 RoboKAP
4 Hawaii Regional Volunteer of the Year Mark Kavalawski
4 Hawaii Regional Wildcard 368 Team Kika Mana
4 Hawaii Regional Wildcard 4984 BULLSEYE
4 Hawaii Regional Woodie Flowers Finalist Award 2443 Keith Imada
Blue Thunder
4 Hudson Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox 354 G-House Pirates
4 Hudson Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4122 Ossining O-Bots
4 Hudson Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2590 Nemesis
4 Hudson Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6880 Pranav Burugula
Universal Serial Brawlers (USB)
4 Hudson Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4091 Jaime Ricart
DRIFT
4 Hudson Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4571 Rambots
4 Hudson Valley Regional Highest Rookie Seed 6880 Universal Serial Brawlers (USB)
4 Hudson Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1155 SciBorgs
4 Hudson Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2875 CyberHawks
4 Hudson Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3419 RoHawks
4 Hudson Valley Regional Judges' Award 2601 Steel Hawks
4 Hudson Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5016 Huntington Robotics
4 Hudson Valley Regional Regional Chairman's Award 1796 RoboTigers
4 Hudson Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 329 Mohawks
4 Hudson Valley Regional Regional Finalists 694 StuyPulse
4 Hudson Valley Regional Regional Finalists 2601 Steel Hawks
4 Hudson Valley Regional Regional Finalists 6806 Mineola Wild Reds
4 Hudson Valley Regional Regional Winners 2590 Nemesis
4 Hudson Valley Regional Regional Winners 1796 RoboTigers
4 Hudson Valley Regional Regional Winners 6401 Clarkstown North 8-Bit Rams
4 Hudson Valley Regional Rookie All Star Award 6880 Universal Serial Brawlers (USB)
4 Hudson Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6911 SO BOTZ
4 Hudson Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5016 Huntington Robotics
4 Hudson Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4707 TEAM FORCE
4 Hudson Valley Regional Volunteer of the Year 5123 Theodore Kim
Mechadogs
4 Hudson Valley Regional Volunteer of the Year 5943 Jenn Saldicco
The Bad News Gears
4 Hudson Valley Regional Wildcard 2601 Steel Hawks
4 Hudson Valley Regional Wildcard 694 StuyPulse
4 Hudson Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award 4091 Pablo Herrera
DRIFT
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Creativity Award sponsored by Xerox 5010 Tiger Dynasty
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Chairman's Award 1747 Harrison Boiler Robotics
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Engineering Inspiration Award 868 TechHOUNDS
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Event Finalist 3940 CyberTooth
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Event Finalist 829 The Digital Goats
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Event Finalist 5188 Area 5188 : Classified Robotics
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Event Winner 868 TechHOUNDS
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Event Winner 3947 The Last Crusaders
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota District Event Winner 234 Cyber Blue
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1741 Red Alert
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1018 Pike RoboDevils
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 135 Penn Robotics
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Highest Rookie Seed 6956 SHAM-ROCK-BOTICS ☘
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Imagery Award in honor of Jack Kamen 1024 Kil-A-Bytes
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Industrial Design Award sponsored by General M... 3487 Red Pride Robotics
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 234 Cyber Blue
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Judges' Award 829 The Digital Goats
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3940 CyberTooth
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6956 SHAM-ROCK-BOTICS ☘
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1741 Red Alert
4 IN District Plainfield Event sponsored by Toyota Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
4 Iowa Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6317 Disruptive Innovation
4 Iowa Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6630 F.U.N. (Fiercely Uknighted Nation)
4 Iowa Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2526 Crimson Robotics
4 Iowa Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6317 Alexa Christiansen
Disruptive Innovation
4 Iowa Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6025 Berk Bozoglu
Adroit Androids
4 Iowa Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1156 Under Control
4 Iowa Regional Highest Rookie Seed 7142 Saydel High School Robotics Team---Vulcan Eagles
4 Iowa Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5006 Apophis
4 Iowa Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1982 Cougar Robotics
4 Iowa Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1710 The Ravonics Revolution
4 Iowa Regional Judges' Award 525 Swartdogs
4 Iowa Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4818 The Herd
4 Iowa Regional Regional Chairman's Award 6025 Adroit Androids
4 Iowa Regional Regional Engineering Inspiration Award 3928 Team Neutrino
4 Iowa Regional Regional Finalists 5914 Robotic Warriors
4 Iowa Regional Regional Finalists 3928 Team Neutrino
4 Iowa Regional Regional Finalists 525 Swartdogs
4 Iowa Regional Regional Winners 1156 Under Control
4 Iowa Regional Regional Winners 6025 Adroit Androids
4 Iowa Regional Regional Winners 6424 Stealth Panther Robotics
4 Iowa Regional Rookie All Star Award 6999 B.E.S.T.
4 Iowa Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7309 Green Lightning
4 Iowa Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1710 The Ravonics Revolution
4 Iowa Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1985 Robohawks
4 Iowa Regional Volunteer of the Year 525 Bob and Debbie Guetzlaff
Swartdogs
4 Iowa Regional Wildcard 5914 Robotic Warriors
4 Iowa Regional Woodie Flowers Finalist Award 5837 Margaret Mills
Unity4Tech
4 Laguna Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6608 Tecmilenio ARCADIA 6608
4 Laguna Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4400 CERBOTICS
4 Laguna Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3354 TecDroid
4 Laguna Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6606 Pamela Luna
Tecmilenio PINK HAWKS 6606
4 Laguna Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5312 Mauricio Palomares Herrera
Lobotics
4 Laguna Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4401 CETMOV
4 Laguna Regional Highest Rookie Seed 7018 EOLOTICS
4 Laguna Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5959 Titanium Rams
4 Laguna Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2283 Panteras
4 Laguna Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6647 VOLTEC Robotics
4 Laguna Regional Judges' Award 6199 E-Hawks
4 Laguna Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5526 tCATs
4 Laguna Regional Regional Chairman's Award 4010 Nautilus
4 Laguna Regional Regional Engineering Inspiration Award 4635 Botbusters
4 Laguna Regional Regional Finalists 7018 EOLOTICS
4 Laguna Regional Regional Finalists 3472 Buluk
4 Laguna Regional Regional Finalists 4401 CETMOV
4 Laguna Regional Regional Winners 6702 StingBots Santa Anita
4 Laguna Regional Regional Winners 4635 Botbusters
4 Laguna Regional Regional Winners 2283 Panteras
4 Laguna Regional Rookie All Star Award 7018 EOLOTICS
4 Laguna Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7046 UNIMATE
4 Laguna Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5959 Titanium Rams
4 Laguna Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 7037 Jeunes d'argent
4 Laguna Regional Volunteer of the Year Prepa Tec
4 Laguna Regional Wildcard 4401 CETMOV
4 Laguna Regional Woodie Flowers Finalist Award 4400 Max Cuevas Elizalde
CERBOTICS
4 Las Vegas Regional Creativity Award sponsored by Xerox 5285 Sea Kings Robotics
4 Las Vegas Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3255 Super NURDs
4 Las Vegas Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 399 Eagle Robotics
4 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2485 Sahana Kumar
W.A.R. Lords
4 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6519 Josie Destefano
The Vegas Vortechs
4 Las Vegas Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 987 HIGHROLLERS
4 Las Vegas Regional Highest Rookie Seed 6824 LVA Robot Pigeons
4 Las Vegas Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5012 Gryffingear
4 Las Vegas Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 842 Falcon Robotics
4 Las Vegas Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2543 TitanBot
4 Las Vegas Regional Judges' Award 7077 Sundevils' Fire
4 Las Vegas Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1160 Titanium
4 Las Vegas Regional Regional Chairman's Award 585 Cyber Penguins
4 Las Vegas Regional Regional Engineering Inspiration Award 2485 W.A.R. Lords
4 Las Vegas Regional Regional Finalists 6824 LVA Robot Pigeons
4 Las Vegas Regional Regional Finalists 399 Eagle Robotics
4 Las Vegas Regional Regional Finalists 687 The Nerd Herd
4 Las Vegas Regional Regional Winners 3965 Sultans
4 Las Vegas Regional Regional Winners 987 HIGHROLLERS
4 Las Vegas Regional Regional Winners 842 Falcon Robotics
4 Las Vegas Regional Rookie All Star Award 6957 The A.C.E.S.
4 Las Vegas Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6821 Rogue Techs
4 Las Vegas Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5012 Gryffingear
4 Las Vegas Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5851 Striking Vikings
4 Las Vegas Regional Volunteer of the Year Susan Philpott
4 Las Vegas Regional Wildcard 6824 LVA Robot Pigeons
4 Las Vegas Regional Wildcard 687 The Nerd Herd
4 Las Vegas Regional Woodie Flowers Finalist Award 4501 Oscar Vasquez
Humans
4 MAR District Montgomery Event Creativity Award sponsored by Xerox 293 Team S.P.I.K.E.
4 MAR District Montgomery Event District Chairman's Award 3637 The Daleks
4 MAR District Montgomery Event District Engineering Inspiration Award 4575 The Tin Mints
4 MAR District Montgomery Event District Event Finalist 222 Tigertrons
4 MAR District Montgomery Event District Event Finalist 4653 Ironmen Robotics
4 MAR District Montgomery Event District Event Finalist 341 Miss Daisy
4 MAR District Montgomery Event District Event Winner 225 TechFire
4 MAR District Montgomery Event District Event Winner 25 Raider Robotix
4 MAR District Montgomery Event District Event Winner 5992 Pirates
4 MAR District Montgomery Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2016 Mighty Monkey Wrenches
4 MAR District Montgomery Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3314 Mechanical Mustangs
4 MAR District Montgomery Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 555 Montclair Robotics
4 MAR District Montgomery Event Highest Rookie Seed 6897 Astraea Robotics
4 MAR District Montgomery Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 102 The Gearheads
4 MAR District Montgomery Event Industrial Design Award sponsored by General M... 225 TechFire
4 MAR District Montgomery Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 41 RoboWarriors
4 MAR District Montgomery Event Judges' Award 4281 Bulldogs
4 MAR District Montgomery Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1403 Cougar Robotics
4 MAR District Montgomery Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6897 Astraea Robotics
4 MAR District Montgomery Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1676 The Pascack PI-oneers
4 MAR District Montgomery Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5666 Purple Lightning
4 MAR District Seneca Event Creativity Award sponsored by Xerox 223 Xtreme Heat
4 MAR District Seneca Event District Chairman's Award 272 Cyber-Crusaders
4 MAR District Seneca Event District Engineering Inspiration Award 1391 The Metal Moose
4 MAR District Seneca Event District Event Finalist 2180 Zero Gravity
4 MAR District Seneca Event District Event Finalist 1391 The Metal Moose
4 MAR District Seneca Event District Event Finalist 2495 Hive Mind
4 MAR District Seneca Event District Event Winner 1640 Sab-BOT-age
4 MAR District Seneca Event District Event Winner 2600 Team Falcon
4 MAR District Seneca Event District Event Winner 834 SparTechs
4 MAR District Seneca Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5401 Fightin' Robotic Owls
4 MAR District Seneca Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5895 Peddie School Robotics
4 MAR District Seneca Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1647 Iron Devils
4 MAR District Seneca Event Highest Rookie Seed 7110 Heights Bytes
4 MAR District Seneca Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4285 Camo-Bots
4 MAR District Seneca Event Industrial Design Award sponsored by General M... 203 SOUPer BOTS
4 MAR District Seneca Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2729 Storm Robotics Team
4 MAR District Seneca Event Judges' Award 87 Diablo
4 MAR District Seneca Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 834 SparTechs
4 MAR District Seneca Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7024 ENFORCERS
4 MAR District Seneca Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 365 Miracle Workerz
4 MAR District Seneca Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5113 Combustible Lemons
4 NC District UNC Asheville Event Creativity Award sponsored by Xerox 3229 Hawktimus Prime
4 NC District UNC Asheville Event District Chairman's Award 3196 Team SPORK
4 NC District UNC Asheville Event District Engineering Inspiration Award 5854 GLITCH
4 NC District UNC Asheville Event District Event Finalist 5190 Green Hope Falcons
4 NC District UNC Asheville Event District Event Finalist 2059 The Hitchhikers
4 NC District UNC Asheville Event District Event Finalist 587 Hedgehogs
4 NC District UNC Asheville Event District Event Winner 6502 DARC SIDE
4 NC District UNC Asheville Event District Event Winner 4561 TerrorBytes
4 NC District UNC Asheville Event District Event Winner 1533 Triple Strange
4 NC District UNC Asheville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5190 Green Hope Falcons
4 NC District UNC Asheville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4828 RoboEagles
4 NC District UNC Asheville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4561 TerrorBytes
4 NC District UNC Asheville Event Highest Rookie Seed 6899 Makin' Bots FRC
4 NC District UNC Asheville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2059 The Hitchhikers
4 NC District UNC Asheville Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1533 Triple Strange
4 NC District UNC Asheville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4935 T-Rex
4 NC District UNC Asheville Event Judges' Award 6639 The Mechanical Minds
4 NC District UNC Asheville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5511 Cortechs Robotics
4 NC District UNC Asheville Event Rookie All Star Award 6888 Cav-A-Gears
4 NC District UNC Asheville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6899 Makin' Bots FRC
4 NC District UNC Asheville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6003 SUM
4 NC District UNC Asheville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6214 PHEnix
4 NE District Pine Tree Event Creativity Award sponsored by Xerox 5687 The Outliers
4 NE District Pine Tree Event District Chairman's Award 133 B.E.R.T.
4 NE District Pine Tree Event District Engineering Inspiration Award 172 Northern Force
4 NE District Pine Tree Event District Event Finalist 6329 The Bucks' Wrath
4 NE District Pine Tree Event District Event Finalist 4906 The Collective
4 NE District Pine Tree Event District Event Finalist 4564 Orange Chaos
4 NE District Pine Tree Event District Event Winner 5122 robOTies
4 NE District Pine Tree Event District Event Winner 5687 The Outliers
4 NE District Pine Tree Event District Event Winner 133 B.E.R.T.
4 NE District Pine Tree Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6153 Blue Crew
4 NE District Pine Tree Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1768 RoboChiefs
4 NE District Pine Tree Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4041 Iron Tigers
4 NE District Pine Tree Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4055 NRG
4 NE District Pine Tree Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4564 Orange Chaos
4 NE District Pine Tree Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 237 Black Magic Robotics
4 NE District Pine Tree Event Judges' Award 5506 Midcoast MAINEiacs
4 NE District Pine Tree Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6172 The Mad Dogs
4 NE District Pine Tree Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3930 SMART Spruce Mountain Area Robotics Team
4 NE District Pine Tree Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 58 The Riot Crew
4 NE District Rhode Island Event Creativity Award sponsored by Xerox 1100 The T-Hawks
4 NE District Rhode Island Event District Chairman's Award 78 AIR STRIKE
4 NE District Rhode Island Event District Engineering Inspiration Award 3461 Operation PEACCE Robotics
4 NE District Rhode Island Event District Event Finalist 1100 The T-Hawks
4 NE District Rhode Island Event District Event Finalist 3623 Terror Bots
4 NE District Rhode Island Event District Event Finalist 3236 TRIFORCE
4 NE District Rhode Island Event District Event Winner 4176 Iron Tigers
4 NE District Rhode Island Event District Event Winner 2168 Aluminum Falcons
4 NE District Rhode Island Event District Event Winner 6328 Mechanical Advantage
4 NE District Rhode Island Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6328 Mechanical Advantage
4 NE District Rhode Island Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 61 The Intimidators
4 NE District Rhode Island Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5112 The Gongoliers
4 NE District Rhode Island Event Highest Rookie Seed 7164 RHODE HAZARD
4 NE District Rhode Island Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4048 Redshift
4 NE District Rhode Island Event Industrial Design Award sponsored by General M... 125 NUTRONs
4 NE District Rhode Island Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2168 Aluminum Falcons
4 NE District Rhode Island Event Judges' Award 126 Gael Force
4 NE District Rhode Island Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1153 The Walpole Revolution
4 NE District Rhode Island Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7164 RHODE HAZARD
4 NE District Rhode Island Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4176 Iron Tigers
4 NE District Rhode Island Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1729 Team Inconceivable!
4 ONT District University of Waterloo Event Creativity Award sponsored by Xerox 4678 CyberCavs
4 ONT District University of Waterloo Event District Chairman's Award 1241 THEORY6
4 ONT District University of Waterloo Event District Engineering Inspiration Award 772 Sabre Bytes Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Finalist 1241 THEORY6
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Finalist 2056 OP Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Finalist 4777 Spirit Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Winner 4917 Sir Lancerbot
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Winner 7058 StrathDroids
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Winner 3683 Team Dave
4 ONT District University of Waterloo Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3756 RamFerno
4 ONT District University of Waterloo Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3161 Tronic Titans
4 ONT District University of Waterloo Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3683 Team Dave
4 ONT District University of Waterloo Event Highest Rookie Seed 6856 Fanshawe RoboRaptors
4 ONT District University of Waterloo Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2852 DM High Voltage
4 ONT District University of Waterloo Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2056 OP Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2609 BeaverworX
4 ONT District University of Waterloo Event Judges' Award 3739 Oakbotics
4 ONT District University of Waterloo Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4917 Sir Lancerbot
4 ONT District University of Waterloo Event Rookie All Star Award 6856 Fanshawe RoboRaptors
4 ONT District University of Waterloo Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6875 Build A Dream Robotics - Amazon Warriors
4 ONT District University of Waterloo Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 772 Sabre Bytes Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5024 Raider Robotics
4 ONT District York University Event Creativity Award sponsored by Xerox 4343 FRC 4343 MaxTech Robotics
4 ONT District York University Event District Chairman's Award 1360 Orbit Robotics
4 ONT District York University Event District Engineering Inspiration Award 771 SWAT
4 ONT District York University Event District Event Finalist 4618 Newman Robotics
4 ONT District York University Event District Event Finalist 4976 Revolt Robotics
4 ONT District York University Event District Event Finalist 6141 Senator O'Connor College School
4 ONT District York University Event District Event Winner 1325 Inverse Paradox
4 ONT District York University Event District Event Winner 1360 Orbit Robotics
4 ONT District York University Event District Event Winner 6140 SMT Titans
4 ONT District York University Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1075 Sprockets
4 ONT District York University Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4976 Revolt Robotics
4 ONT District York University Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1310 Runnymede Robotics
4 ONT District York University Event Highest Rookie Seed 6867 Panthera Tech
4 ONT District York University Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 6009 CYBERHEART
4 ONT District York University Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1325 Inverse Paradox
4 ONT District York University Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4946 The Alpha Dogs
4 ONT District York University Event Judges' Award 907 East York Cybernetics "The Cybernauts"
4 ONT District York University Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4618 Newman Robotics
4 ONT District York University Event Rookie All Star Award 7329 The Afghan Dreamers
4 ONT District York University Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7013 ACCN Techtronix
4 ONT District York University Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4343 FRC 4343 MaxTech Robotics
4 ONT District York University Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6632 Supreme Robotics
4 Orange County Regional Creativity Award sponsored by Xerox 207 METALCRAFTERS
4 Orange County Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4415 EPIC Robotz
4 Orange County Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3476 Code Orange
4 Orange County Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4999 Kyle Alix
Momentum
4 Orange County Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6955 Macarena Abarca
Los Chilis
4 Orange County Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4999 Momentum
4 Orange County Regional Highest Rookie Seed 7322 YVHS Robotics
4 Orange County Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 6554 Phoenix Robotics
4 Orange County Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1836 The MilkenKnights
4 Orange County Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 294 Beach Cities Robotics
4 Orange County Regional Judges' Award 5512 Pizza Mecánica
4 Orange County Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5802 Los STEMateros
4 Orange County Regional Regional Chairman's Award 3309 Friarbots
4 Orange County Regional Regional Engineering Inspiration Award 1515 NASA MorTorq 1515
4 Orange County Regional Regional Finalists 3476 Code Orange
4 Orange County Regional Regional Finalists 6955 Los Chilis
4 Orange County Regional Regional Finalists 3309 Friarbots
4 Orange County Regional Regional Winners 5805 SMbly Required
4 Orange County Regional Regional Winners 812 The Midnight Mechanics
4 Orange County Regional Regional Winners 3473 Team Sprocket
4 Orange County Regional Rookie All Star Award 7157 μBotics
4 Orange County Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6955 Los Chilis
4 Orange County Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1515 NASA MorTorq 1515
4 Orange County Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 812 The Midnight Mechanics
4 Orange County Regional Volunteer of the Year Evan Smith
4 Orange County Regional Wildcard 3476 Code Orange
4 Orange County Regional Woodie Flowers Finalist Award 4999 Terry Wells
Momentum
4 PCH District Columbus Event Creativity Award sponsored by Xerox 3635 Flying Legion
4 PCH District Columbus Event District Chairman's Award 4188 Columbus Space Program
4 PCH District Columbus Event District Engineering Inspiration Award 2415 WiredCats
4 PCH District Columbus Event District Event Finalist 3344 Robocopz
4 PCH District Columbus Event District Event Finalist 6023 DISCBOTS
4 PCH District Columbus Event District Event Finalist 4941 RoboBibb
4 PCH District Columbus Event District Event Finalist 3635 Flying Legion
4 PCH District Columbus Event District Event Winner 4910 East Cobb Robotics
4 PCH District Columbus Event District Event Winner 2974 Walton Robotics
4 PCH District Columbus Event District Event Winner 6925 W.A.Robotics
4 PCH District Columbus Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2974 Walton Robotics
4 PCH District Columbus Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4910 East Cobb Robotics
4 PCH District Columbus Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5900 Career Blazer Robotics Team - The Fighting Mongooses
4 PCH District Columbus Event Highest Rookie Seed 6925 W.A.Robotics
4 PCH District Columbus Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 6325 Reset Robotics
4 PCH District Columbus Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1414 IHOT
4 PCH District Columbus Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4941 RoboBibb
4 PCH District Columbus Event Judges' Award 6340 Marist Screaming Eagles
4 PCH District Columbus Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5582 Rex Machina
4 PCH District Columbus Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6925 W.A.Robotics
4 PCH District Columbus Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4910 East Cobb Robotics
4 PCH District Columbus Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4459 LeoTechs
4 PNW District Glacier Peak Event Creativity Award sponsored by Xerox 4309 4-H Botsmiths
4 PNW District Glacier Peak Event District Chairman's Award 4911 CyberKnights
4 PNW District Glacier Peak Event District Engineering Inspiration Award 4488 Shockwave
4 PNW District Glacier Peak Event District Event Finalist 3218 Panther Robotics
4 PNW District Glacier Peak Event District Event Finalist 4488 Shockwave
4 PNW District Glacier Peak Event District Event Finalist 4512 BEAR bots
4 PNW District Glacier Peak Event District Event Winner 1983 Skunk Works Robotics
4 PNW District Glacier Peak Event District Event Winner 5827 Code Purple
4 PNW District Glacier Peak Event District Event Winner 2910 Jack in the Bot
4 PNW District Glacier Peak Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4450 Olympia Robotics Federation
4 PNW District Glacier Peak Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2910 Jack in the Bot
4 PNW District Glacier Peak Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2980 The Whidbey Island Wild Cats
4 PNW District Glacier Peak Event Highest Rookie Seed 7118 ScotBots
4 PNW District Glacier Peak Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4173 IMVERT (Interscholastic Mount Vernon Engineering Robotics Team)
4 PNW District Glacier Peak Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3663 CPR - Cedar Park Robotics
4 PNW District Glacier Peak Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 492 Titan Robotics Club
4 PNW District Glacier Peak Event Judges' Award 5748 Adna Pirate Robotics
4 PNW District Glacier Peak Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1983 Skunk Works Robotics
4 PNW District Glacier Peak Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7118 ScotBots
4 PNW District Glacier Peak Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3218 Panther Robotics
4 PNW District Glacier Peak Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2930 Sonic Squirrels
4 PNW District West Valley Event Creativity Award sponsored by Xerox 4726 Robo Dynasty
4 PNW District West Valley Event District Chairman's Award 2944 Titanium Tigers
4 PNW District West Valley Event District Engineering Inspiration Award 4061 SciBorgs
4 PNW District West Valley Event District Event Finalist 4692 Metal Mallards
4 PNW District West Valley Event District Event Finalist 4980 Canine Crusaders
4 PNW District West Valley Event District Event Finalist 2990 Hotwire
4 PNW District West Valley Event District Event Winner 6076 Mustangs
4 PNW District West Valley Event District Event Winner 4513 Circuit Breakers
4 PNW District West Valley Event District Event Winner 5803 Apex Robotics
4 PNW District West Valley Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1595 The Dragons
4 PNW District West Valley Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5803 Apex Robotics
4 PNW District West Valley Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3223 Robotics Of Central Kitsap
4 PNW District West Valley Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4980 Canine Crusaders
4 PNW District West Valley Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2990 Hotwire
4 PNW District West Valley Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2147 CHUCK
4 PNW District West Valley Event Judges' Award 3220 Mechanics of Mayhem
4 PNW District West Valley Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4513 Circuit Breakers
4 PNW District West Valley Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3223 Robotics Of Central Kitsap
4 PNW District West Valley Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5920 VIKotics
4 Sacramento Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6474 Armijo Robotics
4 Sacramento Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3256 WarriorBorgs
4 Sacramento Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6619 GravitechX
4 Sacramento Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6822 Eva Prakash
THE SHISHKABOTS
4 Sacramento Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6059 Blanchard Kenfack
System Overload Robotics
4 Sacramento Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1671 Buchanan Bird Brains
4 Sacramento Regional Highest Rookie Seed 7229 Electronic Eagles
4 Sacramento Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5480 FYRE (FIRST Young Robotics Engineers)
4 Sacramento Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1323 MadTown Robotics
4 Sacramento Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2551 Penguin Empire
4 Sacramento Regional Judges' Award 3598 SEStematic Eliminators
4 Sacramento Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3250 Kennedy Robotics
4 Sacramento Regional Regional Chairman's Award 1678 Citrus Circuits
4 Sacramento Regional Regional Engineering Inspiration Award 701 RoboVikes
4 Sacramento Regional Regional Finalists 6474 Armijo Robotics
4 Sacramento Regional Regional Finalists 1072 Harker Robotics
4 Sacramento Regional Regional Finalists 3880 Tiki Techs
4 Sacramento Regional Regional Winners 1678 Citrus Circuits
4 Sacramento Regional Regional Winners 1323 MadTown Robotics
4 Sacramento Regional Regional Winners 3970 Duncan Dynamics
4 Sacramento Regional Rookie All Star Award 6822 THE SHISHKABOTS
4 Sacramento Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6918 Napa High Cellar Rats
4 Sacramento Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3250 Kennedy Robotics
4 Sacramento Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 199 Deep Blue
4 Sacramento Regional Volunteer of the Year Bryan and Jennifer Gray
4 Sacramento Regional Wildcard 1072 Harker Robotics
4 Sacramento Regional Wildcard 6474 Armijo Robotics
4 Sacramento Regional Woodie Flowers Finalist Award 2073 Bill Kendall
EagleForce
4 Smoky Mountains Regional Creativity Award sponsored by Xerox 144 The R.O.C.K
4 Smoky Mountains Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2638 Rebels
4 Smoky Mountains Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3489 Category 5
4 Smoky Mountains Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4265 Eric Thornton
Secret City Wildbots
4 Smoky Mountains Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3140 Patience Simes
Flagship
4 Smoky Mountains Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 343 Metal-In-Motion
4 Smoky Mountains Regional Highest Rookie Seed 6928 Mad Llama Robotics
4 Smoky Mountains Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3966 L&N STEMpunks
4 Smoky Mountains Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
4 Smoky Mountains Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6517 Team FTW
4 Smoky Mountains Regional Judges' Award 5508 Wolfbots
4 Smoky Mountains Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3140 Flagship
4 Smoky Mountains Regional Regional Chairman's Award 4013 Clockwork Mania
4 Smoky Mountains Regional Regional Engineering Inspiration Award 4265 Secret City Wildbots
4 Smoky Mountains Regional Regional Finalists 1466 Webb Robotics
4 Smoky Mountains Regional Regional Finalists 3959 Mech Tech
4 Smoky Mountains Regional Regional Finalists 3489 Category 5
4 Smoky Mountains Regional Regional Winners 4306 Robokomodos
4 Smoky Mountains Regional Regional Winners 4265 Secret City Wildbots
4 Smoky Mountains Regional Regional Winners 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
4 Smoky Mountains Regional Rookie All Star Award 6846 Central Robotics
4 Smoky Mountains Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6928 Mad Llama Robotics
4 Smoky Mountains Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2638 Rebels
4 Smoky Mountains Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3959 Mech Tech
4 Smoky Mountains Regional Volunteer of the Year Bob Westmoreland
4 Smoky Mountains Regional Wildcard 1466 Webb Robotics
4 Smoky Mountains Regional Wildcard 3489 Category 5
4 Smoky Mountains Regional Woodie Flowers Finalist Award 3140 Eric Manneschmidt
Flagship
4 Wisconsin Regional Creativity Award sponsored by Xerox 63 McDowell Robotics Team 63
4 Wisconsin Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 537 Charger Robotics
4 Wisconsin Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2481 Roboteers
4 Wisconsin Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2202 Amber Rothe
BEAST Robotics
4 Wisconsin Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6381 Noah Bartlet
Red Raider Robotics
4 Wisconsin Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5148 New Berlin Blitz
4 Wisconsin Regional Highest Rookie Seed 7103 Robo Remedy @ MLHS
4 Wisconsin Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 2194 Fondy Fire
4 Wisconsin Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1108 Panther Robotics
4 Wisconsin Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1259 Paradigm Shift
4 Wisconsin Regional Judges' Award 93 NEW Apple Corps
4 Wisconsin Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3596 Rocket Robotics
4 Wisconsin Regional Regional Chairman's Award 3381 Droid Rage
4 Wisconsin Regional Regional Engineering Inspiration Award 1792 Round Table Robotics
4 Wisconsin Regional Regional Finalists 2194 Fondy Fire
4 Wisconsin Regional Regional Finalists 3197 HexHounds
4 Wisconsin Regional Regional Finalists 4786 Nicolet FEAR
4 Wisconsin Regional Regional Winners 1259 Paradigm Shift
4 Wisconsin Regional Regional Winners 6574 Ferradermis
4 Wisconsin Regional Regional Winners 2481 Roboteers
4 Wisconsin Regional Rookie All Star Award 7103 Robo Remedy @ MLHS
4 Wisconsin Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6807 REAL Robotics
4 Wisconsin Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1714 MORE Robotics
4 Wisconsin Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4786 Nicolet FEAR
4 Wisconsin Regional Volunteer of the Year Justin Cooper
4 Wisconsin Regional Wildcard 4786 Nicolet FEAR
4 Wisconsin Regional Wildcard 3197 HexHounds
4 Wisconsin Regional Wildcard 2194 Fondy Fire
4 Wisconsin Regional Woodie Flowers Finalist Award 1714 Dan Matthews
MORE Robotics
3 Canadian Pacific Regional Creativity Award sponsored by Xerox 7190 Templeton Secondary
3 Canadian Pacific Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1241 THEORY6
3 Canadian Pacific Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6364 Ten Ton Robotics
3 Canadian Pacific Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2643 Vikasni Kalahasthi
Dark Matter
3 Canadian Pacific Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6390 Adi Poluri
Hephaestus
3 Canadian Pacific Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6406 Cyber/Scorpions
3 Canadian Pacific Regional Highest Rookie Seed 7169 Belmont Bytes
3 Canadian Pacific Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 4627 Manning Robotics
3 Canadian Pacific Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 4334 Alberta Tech Alliance (ATA)
3 Canadian Pacific Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 7169 Belmont Bytes
3 Canadian Pacific Regional Judges' Award 7167 Spectrum ThunderBots
3 Canadian Pacific Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6403 D.P. Todd Secondary
3 Canadian Pacific Regional Regional Chairman's Award 1868 Space Cookies
3 Canadian Pacific Regional Regional Engineering Inspiration Award 6390 Hephaestus
3 Canadian Pacific Regional Regional Finalists 7190 Templeton Secondary
3 Canadian Pacific Regional Regional Finalists 5078 ROBO-KAOS
3 Canadian Pacific Regional Regional Finalists 4627 Manning Robotics
3 Canadian Pacific Regional Regional Winners 1241 THEORY6
3 Canadian Pacific Regional Regional Winners 6390 Hephaestus
3 Canadian Pacific Regional Regional Winners 7173 Iris Robotics
3 Canadian Pacific Regional Rookie All Star Award 7287 Atom Smashers
3 Canadian Pacific Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7262 QBOT
3 Canadian Pacific Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2643 Dark Matter
3 Canadian Pacific Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3985 Sonic Howl
3 Canadian Pacific Regional Volunteer of the Year Jason Brett
3 Canadian Pacific Regional Wildcard 7190 Templeton Secondary
3 Canadian Pacific Regional Wildcard 4627 Manning Robotics
3 Canadian Pacific Regional Woodie Flowers Finalist Award 6390 Julie Occleshaw
Hephaestus
3 Central Illinois Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4256 Cyborg Cats
3 Central Illinois Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2169 KING TeC
3 Central Illinois Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2481 Roboteers
3 Central Illinois Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5822 Jack Ross
WolfByte
3 Central Illinois Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4213 Lydia Widner
MetalCow Robotics
3 Central Illinois Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2826 Wave Robotics
3 Central Illinois Regional Highest Rookie Seed 6874 Imperium
3 Central Illinois Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1736 Robot Casserole
3 Central Illinois Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2081 Icarus
3 Central Illinois Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2220 Blue Twilight
3 Central Illinois Regional Judges' Award 4356 CIA Robotics Presents - BIG Furious George
3 Central Illinois Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1756 Argos
3 Central Illinois Regional Regional Chairman's Award 4096 Ctrl-Z
3 Central Illinois Regional Regional Engineering Inspiration Award 2338 Gear It Forward
3 Central Illinois Regional Regional Finalists 4096 Ctrl-Z
3 Central Illinois Regional Regional Finalists 2826 Wave Robotics
3 Central Illinois Regional Regional Finalists 648 QC ELITE - Flaming Squirrels
3 Central Illinois Regional Regional Finalists 3695 Foximus Prime
3 Central Illinois Regional Regional Winners 1756 Argos
3 Central Illinois Regional Regional Winners 4645 X-Machina
3 Central Illinois Regional Regional Winners 2481 Roboteers
3 Central Illinois Regional Rookie All Star Award 6874 Imperium
3 Central Illinois Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5847 Ironclad
3 Central Illinois Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4655 Stateline Robotics
3 Central Illinois Regional Volunteer of the Year 2081 Jarrett Corcoran
Icarus
3 Central Illinois Regional Wildcard 2826 Wave Robotics
3 Central Illinois Regional Wildcard 3695 Foximus Prime
3 Central Illinois Regional Woodie Flowers Finalist Award 2220 Jane Peterson
Blue Twilight
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Creativity Award sponsored by Xerox 1908 ShoreBots
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Chairman's Award 2363 Triple Helix
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Engineering Inspiration Award 422 Mech Tech Dragons
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Event Finalist 5546 ⚒️ A.R.T. ⚒️
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Event Finalist 6334 Aluminati
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Event Finalist 977 Cometbots
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Event Winner 5724 Spartan Robotics
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Event Winner 2028 Phantom Mentalist
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding District Event Winner 122 NASA Knights
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5950 Trojans
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1610 ⛴ Blackwater Robotics ⛴
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2890 The Hawk Collective
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Highest Rookie Seed 6882 Fahrenheit Robotics
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Imagery Award in honor of Jack Kamen 3136 Official Robotics Constructors of Ashland
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Industrial Design Award sponsored by General M... 3072 Backwoods Bots
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6334 Aluminati
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Judges' Award 6312 Hippocampinae
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4638 Jagbots
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Rookie All Star Award 6882 Fahrenheit Robotics
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7330 C.O.U.G.A.R.S (Cybernetic Operational Unit Generated For Artificial Robotic Syst
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6334 Aluminati
3 CHS District Hampton Roads Event sponsored by Newport News Shipbuilding Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5957 CAT 5 CyberCanes
3 CHS District Southern Maryland Event Creativity Award sponsored by Xerox 611 Saxons
3 CHS District Southern Maryland Event District Chairman's Award 5243 Aegis Robotics
3 CHS District Southern Maryland Event District Engineering Inspiration Award 1111 Power Hawks Robotics
3 CHS District Southern Maryland Event District Event Finalist 2914 TIGER PRIDE
3 CHS District Southern Maryland Event District Event Finalist 2900 The Mighty Penguins
3 CHS District Southern Maryland Event District Event Finalist 612 Chantilly Robotics
3 CHS District Southern Maryland Event District Event Finalist 888 Robotiators
3 CHS District Southern Maryland Event District Event Winner 611 Saxons
3 CHS District Southern Maryland Event District Event Winner 5115 Knight Riders
3 CHS District Southern Maryland Event District Event Winner 623 Oakton Cougar Robotics
3 CHS District Southern Maryland Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4541 CAV-ineers
3 CHS District Southern Maryland Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1885 ILITE Robotics
3 CHS District Southern Maryland Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 888 Robotiators
3 CHS District Southern Maryland Event Highest Rookie Seed 6893 Bladerunners
3 CHS District Southern Maryland Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3793 CyberTitans
3 CHS District Southern Maryland Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4242 Fresh T.E.C.H.
3 CHS District Southern Maryland Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 623 Oakton Cougar Robotics
3 CHS District Southern Maryland Event Judges' Award 1719 The Umbrella Corporation
3 CHS District Southern Maryland Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5115 Knight Riders
3 CHS District Southern Maryland Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6863 Blind Squirrels
3 CHS District Southern Maryland Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4541 CAV-ineers
3 CHS District Southern Maryland Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5587 Titan Robotics
3 FIM District Escanaba Event Creativity Award sponsored by Xerox 3602 RoboMos
3 FIM District Escanaba Event District Chairman's Award 5505 V2 Robotics
3 FIM District Escanaba Event District Engineering Inspiration Award 1322 Genesee Robotics Area Youth Team (GRAYT)
3 FIM District Escanaba Event District Event Finalist 7234 Rebel Robotics
3 FIM District Escanaba Event District Event Finalist 4970 ICE Cubed
3 FIM District Escanaba Event District Event Finalist 1322 Genesee Robotics Area Youth Team (GRAYT)
3 FIM District Escanaba Event District Event Winner 904 D Cubed
3 FIM District Escanaba Event District Event Winner 245 Adambots
3 FIM District Escanaba Event District Event Winner 4391 BraveBots
3 FIM District Escanaba Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 245 Adambots
3 FIM District Escanaba Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6637 BetaWolves
3 FIM District Escanaba Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3617 Cold Logic
3 FIM District Escanaba Event Highest Rookie Seed 7250 OsCODEa 0w|5
3 FIM District Escanaba Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 6112 Cyberstangs
3 FIM District Escanaba Event Industrial Design Award sponsored by General M... 857 Superior Roboworks
3 FIM District Escanaba Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4970 ICE Cubed
3 FIM District Escanaba Event Judges' Award 4956 RoboSharks
3 FIM District Escanaba Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4391 BraveBots
3 FIM District Escanaba Event Rookie All Star Award 7250 OsCODEa 0w|5
3 FIM District Escanaba Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7020 IM ROBOT
3 FIM District Escanaba Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6112 Cyberstangs
3 FIM District Escanaba Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4835 Junkyard Dawgs
3 FIM District Gaylord Event Creativity Award sponsored by Xerox 5114 Titanium Tigers
3 FIM District Gaylord Event District Chairman's Award 226 Hammerheads
3 FIM District Gaylord Event District Engineering Inspiration Award 1711 Raptors
3 FIM District Gaylord Event District Event Finalist 226 Hammerheads
3 FIM District Gaylord Event District Event Finalist 1711 Raptors
3 FIM District Gaylord Event District Event Finalist 5314 Ice Bots
3 FIM District Gaylord Event District Event Winner 5560 Central Lake Trobotics
3 FIM District Gaylord Event District Event Winner 5114 Titanium Tigers
3 FIM District Gaylord Event District Event Winner 3767 Titan Robotics
3 FIM District Gaylord Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3618 Petoskey Paladins
3 FIM District Gaylord Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 862 Lightning Robotics
3 FIM District Gaylord Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5534 Onaway Onabots
3 FIM District Gaylord Event Highest Rookie Seed 7084 Hillman Pyrobots
3 FIM District Gaylord Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4376 Raydernators
3 FIM District Gaylord Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3767 Titan Robotics
3 FIM District Gaylord Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5234 MarauderBots
3 FIM District Gaylord Event Judges' Award 5878 The Great Lakers
3 FIM District Gaylord Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4237 Team Lance-A-Bot
3 FIM District Gaylord Event Rookie All Star Award 7084 Hillman Pyrobots
3 FIM District Gaylord Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7244 Huskies Robotics
3 FIM District Gaylord Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4237 Team Lance-A-Bot
3 FIM District Gaylord Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5509 Like a Boss.
3 FIM District Gull Lake Event Creativity Award sponsored by Xerox 1940 The Tech Tigers
3 FIM District Gull Lake Event District Chairman's Award 4381 Twisted Devils
3 FIM District Gull Lake Event District Engineering Inspiration Award 1025 IMPI Robotics
3 FIM District Gull Lake Event District Event Finalist 7256 Irish Robotics
3 FIM District Gull Lake Event District Event Finalist 5152 Alotobots
3 FIM District Gull Lake Event District Event Finalist 5843 Flurb
3 FIM District Gull Lake Event District Event Winner 3538 RoboJackets
3 FIM District Gull Lake Event District Event Winner 4453 The Red Hot Chili Bots
3 FIM District Gull Lake Event District Event Winner 6090 Wayland Wildcats
3 FIM District Gull Lake Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4855 Ramageddon
3 FIM District Gull Lake Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3538 RoboJackets
3 FIM District Gull Lake Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5152 Alotobots
3 FIM District Gull Lake Event Highest Rookie Seed 7187 Gear Cats
3 FIM District Gull Lake Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5843 Flurb
3 FIM District Gull Lake Event Industrial Design Award sponsored by General M... 6090 Wayland Wildcats
3 FIM District Gull Lake Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4967 That ONE Team-OurNextEngineers
3 FIM District Gull Lake Event Judges' Award 7256 Irish Robotics
3 FIM District Gull Lake Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5675 WiredCats
3 FIM District Gull Lake Event Rookie All Star Award 7187 Gear Cats
3 FIM District Gull Lake Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7054 SC Sailors
3 FIM District Gull Lake Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4381 Twisted Devils
3 FIM District Gull Lake Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1677 TronBots
3 FIM District Lincoln Event Creativity Award sponsored by Xerox 2832 The Livonia Warriors
3 FIM District Lincoln Event District Chairman's Award 3641 The Flying Toasters
3 FIM District Lincoln Event District Engineering Inspiration Award 910 The Foley Freeze
3 FIM District Lincoln Event District Event Finalist 5050 Cow Town Robotics
3 FIM District Lincoln Event District Event Finalist 3656 Dreadbots
3 FIM District Lincoln Event District Event Finalist 6618 WARHBOTS
3 FIM District Lincoln Event District Event Winner 3641 The Flying Toasters
3 FIM District Lincoln Event District Event Winner 3604 Goon Squad
3 FIM District Lincoln Event District Event Winner 5067 Steiner Steel Storm
3 FIM District Lincoln Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3414 Hackbots
3 FIM District Lincoln Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5050 Cow Town Robotics
3 FIM District Lincoln Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1023 Bedford Express
3 FIM District Lincoln Event Highest Rookie Seed 6861 The Tyros Team
3 FIM District Lincoln Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5498 Wired Devils
3 FIM District Lincoln Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3656 Dreadbots
3 FIM District Lincoln Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5216 E-Ville Empire
3 FIM District Lincoln Event Judges' Award 3604 Goon Squad
3 FIM District Lincoln Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3547 VIRUS
3 FIM District Lincoln Event Rookie All Star Award 6861 The Tyros Team
3 FIM District Lincoln Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6852 Bedford Express
3 FIM District Lincoln Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5498 Wired Devils
3 FIM District Lincoln Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4395 Dundee Vi-Borgs
3 FIM District Milford Event Creativity Award sponsored by Xerox 2145 HAZMATs
3 FIM District Milford Event District Chairman's Award 4776 S.C.O.T.S. Bots
3 FIM District Milford Event District Engineering Inspiration Award 503 Frog Force
3 FIM District Milford Event District Event Finalist 33 Killer Bees
3 FIM District Milford Event District Event Finalist 1701 RoboCubs
3 FIM District Milford Event District Event Finalist 67 The HOT Team
3 FIM District Milford Event District Event Winner 3707 Brighton TechnoDogs
3 FIM District Milford Event District Event Winner 7178 More Monsters
3 FIM District Milford Event District Event Winner 3536 Electro Eagles
3 FIM District Milford Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1701 RoboCubs
3 FIM District Milford Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 67 The HOT Team
3 FIM District Milford Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3668 TroBots
3 FIM District Milford Event Highest Rookie Seed 7225 Mechatronic Mustangs
3 FIM District Milford Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 51 The Wings of Fire
3 FIM District Milford Event Industrial Design Award sponsored by General M... 27 Team RUSH
3 FIM District Milford Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3707 Brighton TechnoDogs
3 FIM District Milford Event Judges' Award 201 The FEDS
3 FIM District Milford Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3536 Electro Eagles
3 FIM District Milford Event Rookie All Star Award 7225 Mechatronic Mustangs
3 FIM District Milford Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7223 MVHS Robotics
3 FIM District Milford Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4776 S.C.O.T.S. Bots
3 FIM District Milford Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 33 Killer Bees
3 Finger Lakes Regional Creativity Award sponsored by Xerox 1507 Warlocks
3 Finger Lakes Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6414 Voyager
3 Finger Lakes Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4930 Electric Mayhem
3 Finger Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1559 Alek Aherns
Devil Tech
3 Finger Lakes Regional FIRST Dean's List Finalist Award 191 Karenna Thomas
X-CATS
3 Finger Lakes Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
3 Finger Lakes Regional Highest Rookie Seed 7251 Warrior 1.0
3 Finger Lakes Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 2228 CougarTech
3 Finger Lakes Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3986 Express-O
3 Finger Lakes Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 174 Arctic Warriors
3 Finger Lakes Regional Judges' Award 578 R-cubed - Red Raider Robotics
3 Finger Lakes Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 191 X-CATS
3 Finger Lakes Regional Regional Chairman's Award 3015 Ranger Robotics
3 Finger Lakes Regional Regional Engineering Inspiration Award 1660 Harlem Knights
3 Finger Lakes Regional Regional Finalists 5254 HYPE
3 Finger Lakes Regional Regional Finalists 1559 Devil Tech
3 Finger Lakes Regional Regional Finalists 578 R-cubed - Red Raider Robotics
3 Finger Lakes Regional Regional Winners 1507 Warlocks
3 Finger Lakes Regional Regional Winners 3550 Robotronix
3 Finger Lakes Regional Regional Winners 340 G.R.R. (Greater Rochester Robotics)
3 Finger Lakes Regional Rookie All Star Award 6868 Cadet Robotics
3 Finger Lakes Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 6870 BEAM Robots
3 Finger Lakes Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 533 The PSIcotics
3 Finger Lakes Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 639 Code Red Robotics
3 Finger Lakes Regional Volunteer of the Year Ron Zarrella
3 Finger Lakes Regional Volunteer of the Year Steve Geier
3 Finger Lakes Regional Wildcard 578 R-cubed - Red Raider Robotics