Season Awards

A quick glance at this page can provide an overview of all FIRST Robotics Competition awards won this season or, if a filter is selected, the winners of only a particular award. You can click on the event name or the team number to view more information. You can re-sort the table by clicking on the columns, holding the shift key to select multiple columns. This page was last rendered 10/6/2022 7:05 PM Eastern.


Week Event Name Award Team Team/Person
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Chairman's Award 1816 "The Green Machine"
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Chairman's Award Finalist 5672 First Nations-STEM
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Chairman's Award Finalist 1629 Garrett Coalition (GaCo)
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 5406 Celt-X
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 4004 M.A.R.S. Rovers
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 930 Mukwonago BEARs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 1310 Runnymede Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Winner 3707 Brighton TechnoDogs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Winner 4481 Team Rembrandts
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Winner 1218 SCH Vulcan Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Championship Winner 217 ThunderChickens
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 1718 Paige Drob
The Fighting Pi
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 5740 Thomas Franco
Trojanators
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 1073 Cameron Hallett
The Force Team
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 4946 Param Upadhyay
The Alpha Dogs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 5016 Abigail Holmes
Huntington Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Founder's Award FedEx
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Volunteer of the Year 172 James Lockman
Northern Force
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition Woodie Flowers Award 3847 Allen Gregory IV
Spectrum -△◅
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 4776 S.C.O.T.S. Bots
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 222 Tigertrons
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 614 Night Hawks
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Finalist 1025 IMPI Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 5406 Celt-X
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 930 Mukwonago BEARs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 1310 Runnymede Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Archimedes Subdivision Championship Subdivision Winner 4004 M.A.R.S. Rovers
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 4362 Gems
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7457 suPURDUEper Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 1796 RoboTigers
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 3750 Gator Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 5172 Gators
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Finalist 1816 "The Green Machine"
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 4607 C.I.S.
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 111 WildStang
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 5050 Cow Town Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Championship Subdivision Winner 2052 KnightKrawler
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 4907 Thunderstamps
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Engineering Inspiration Award 2096 RoboActive
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 27 Team RUSH
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 548 Robostangs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1305 Ice Cubed
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 1481 The Riveters
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 610 Crescent Coyotes
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1577 Steampunk
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Judges' Award 2723 Team Rocket
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4607 C.I.S.
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Rookie All Star Award 7554 Green Rockets
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7531 Servos Strike Back
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2220 Blue Twilight
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Carson Subdivision Team Spirit Award sponsored by Fiat Chrysler 4342 Demon Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 1756 Argos
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 987 HIGHROLLERS
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Finalist 2607 The Fighting RoboVikings
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 1073 The Force Team
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 230 Gaelhawks
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 3538 RoboJackets
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Curie Subdivision Championship Subdivision Winner 195 CyberKnights
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 910 The Foley Freeze
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7645 NK MTC
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 319 Big Bad Bob
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 1574 MisCar
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 2611 Jacktown Vectors
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Finalist 3641 The Flying Toasters
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 133 B.E.R.T.
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 4003 TriSonics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 862 Lightning Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Championship Subdivision Winner 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 1787 Flying Circuits
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Engineering Inspiration Award 1325 Inverse Paradox
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2202 BEAST Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 319 Big Bad Bob
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1403 Cougar Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 2708 Lake Effect Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 176 Aces High
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1574 MisCar
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Judges' Award 4039 MakeShift Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 7605 ASTRO
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Rookie All Star Award 7617 RoboBlazers
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7523 SpringBots
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2638 Rebel Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Daly Subdivision Team Spirit Award sponsored by Fiat Chrysler 172 Northern Force
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 1241 THEORY6
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7885 EC.exe
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 250 The Dynamos
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 2337 EngiNERDs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 3542 S.P.E.E.D
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Finalist 1690 Orbit
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 4481 Team Rembrandts
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 3707 Brighton TechnoDogs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 1218 SCH Vulcan Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Championship Subdivision Winner 217 ThunderChickens
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 195 CyberKnights
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Engineering Inspiration Award 2834 Bionic Black Hawks
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1792 Round Table Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2767 Stryke Force
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 772 Sabre Bytes Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 1024 Kil-A-Bytes
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 1923 The MidKnight Inventors
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1676 The Pascack PI-oneers
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Judges' Award 5951 Makers Assemble
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4481 Team Rembrandts
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Rookie All Star Award 7539 Elev8
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7462 Disruptive Technologies
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5847 Ironclad
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Darwin Subdivision Team Spirit Award sponsored by Fiat Chrysler 3044 Team 0xBE4
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 610 Crescent Coyotes
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 1577 Steampunk
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 4338 Falcons
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Finalist 3324 The Metrobots
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 5401 Fightin' Robotic Owls
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 2534 Lumberjack Robotics
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 548 Robostangs
9 FIRST Championship - Detroit - FIRST Robotics Competition - Tesla Subdivision Championship Subdivision Winner 346 RoboHawks
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Chairman's Award 1902 Exploding Bacon
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Chairman's Award Finalist 2682 Boneyard Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Chairman's Award Finalist 3646 INTEGRA BAHCESEHIR
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 6986 PPT bots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 3310 Black Hawk Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Finalist 948 NRG (Newport Robotics Group)
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Winner 5026 Iron Panthers
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Winner 973 Greybots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Winner 4201 The Vitruvian Bots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Championship Winner 1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 4322 Jacob Rodriguez
Clockwork Oranges
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 6579 Nicola Pang
Komplete Kaos Inc
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 115 Divya Satrawada
MVRT
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 931 Chibale Anwisye
Perpetual Chaos
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition FIRST Dean's List Award 3574 Lauren Vitellaro
HIGH TEKERZ
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Volunteer of the Year Terrell Burch
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition Woodie Flowers Award 3847 Allen Gregory IV
Spectrum -△◅
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 624 CRyptonite
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7887 Final FRONTIER
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 2811 StormBots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 7426 PAIR OF DICE ROBOTICS
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 1746 OTTO
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Finalist 6443 AEMBOT
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 3132 Thunder Down Under
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 7179 Crossfire
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Championship Subdivision Winner 1939 THE KUHNIGITS
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 6443 AEMBOT
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Engineering Inspiration Award 2905 Sultans of Turkiye
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1678 Citrus Circuits
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 846 The Funky Monkeys
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2073 EagleForce
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 4635 PrepaTec - Botbusters
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 368 Team Kika Mana
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Judges' Award 2486 CocoNuts
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2910 Jack in the Bot
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Rookie All Star Award 7567 SESI SENAI SÃO PAULO OCTOPUS
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7653 Minebots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 932 The Circuit Chargers
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Carver Subdivision Team Spirit Award sponsored by Fiat Chrysler 386 Team Voltage
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 1658 Tech Heads
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7498 Wingus & Dingus
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 2468 Team Appreciate
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 5414 Pearadox
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 4587 Jersey Voltage
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Finalist 4565 Skyline Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 498 The Cobra Commanders
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 179 Children of the Swamp
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 3646 INTEGRA BAHCESEHIR
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Championship Subdivision Winner 971 Spartan Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 1318 Issaquah Robotics Society
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Engineering Inspiration Award 2557 SOTAbots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3737 Roto-Raptors
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 971 Spartan Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6800 ViperBots Valor
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 4965 FIRE
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 4488 Shockwave
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4469 R.A.I.D. (Raider Artificial Intelligence DIvision)
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Judges' Award 7403 Lightning Blue Lizards
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 148 Robowranglers
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Rookie All Star Award 7565 SESI SENAI SÃO PAULO ROBONÁTICOS
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7465 MAGNETECH
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3250 Kennedy Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Galileo Subdivision Team Spirit Award sponsored by Fiat Chrysler 568 Nerds of the North
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 4087 Falcon Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 2976 Spartabots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 4043 NerdHerd
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Finalist 2992 The S.S. Prometheus
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 6485 Matheson's Mecha Mustangs
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 2122 Team Tators
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 2046 Bear Metal
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Hopper Subdivision Championship Subdivision Winner 4192 Jaguar Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 1983 Skunk Works Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 5015 SWAT Bots Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 233 The Pink Team
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Finalist 3674 CloverBots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 5026 Iron Panthers
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 4201 The Vitruvian Bots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 973 Greybots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Newton Subdivision Championship Subdivision Winner 1323 MadTown Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 5411 PowerEagle
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 2485 W.A.R. Lords
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 3737 Roto-Raptors
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Finalist 1658 Tech Heads
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 2907 Lion Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 3847 Spectrum -△◅
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 6829 Ignite Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Roebling Subdivision Championship Subdivision Winner 148 Robowranglers
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Autonomous Award sponsored by Ford 1425 Error Code Xero
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Division Highest Rookie Seed 7840 EMONER
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 5930 Lunar Kitties
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 2403 Plasma Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 2733 Pigmice
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Finalist 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 6986 PPT bots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 948 NRG (Newport Robotics Group)
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Championship Subdivision Winner 3310 Black Hawk Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Creativity Award sponsored by Xerox 5013 Trobots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Engineering Inspiration Award 3284 Camdenton LASER
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1683 Techno Titans
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6986 PPT bots
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6814 Ellipse
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Imagery Award in honor of Jack Kamen 1622 Team Spyder
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Industrial Design Award sponsored by General M... 254 The Cheesy Poofs
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 744 Shark Attack
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Judges' Award 6831 A-05 Annex
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3476 Code Orange
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Rookie All Star Award 7451 Avenger Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7724 Molokai Robotics
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3284 Camdenton LASER
8 FIRST Championship - Houston - FIRST Robotics Competition - Turing Subdivision Team Spirit Award sponsored by Fiat Chrysler 3478 PrepaTec - LamBot
7 FIRST Chesapeake District Championship Autonomous Award sponsored by Ford 836 The RoboBees
7 FIRST Chesapeake District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 2363 Triple Helix
7 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Finalist 449 The Blair Robot Project
7 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Finalist 2998 VikingBots
7 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Finalist 614 Night Hawks
7 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Rookie All Star Award 7886 Cadet Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Winner 619 Cavalier Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Winner 4541 CAV-ineers
7 FIRST Chesapeake District Championship District Championship Winner 401 Copperhead Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2068 Metal Jackets
7 FIRST Chesapeake District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 977 Cometbots
7 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2106 Austin Payne
The Junkyard Dogs
7 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1086 Ishaan Thakur
Blue Cheese
7 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5830 Nathan Secura
LIFE Engineering
7 FIRST Chesapeake District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 422 Kate Driebe
Mech Tech Dragons
7 FIRST Chesapeake District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 619 Cavalier Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship Highest Rookie Seed 7770 Infinite Voltage
7 FIRST Chesapeake District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 1262 the STAGS
7 FIRST Chesapeake District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 346 RoboHawks
7 FIRST Chesapeake District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3939 Botetourt 4-H Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship Judges' Award 1086 Blue Cheese
7 FIRST Chesapeake District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4541 CAV-ineers
7 FIRST Chesapeake District Championship Regional Chairman's Award 1629 Garrett Coalition (GaCo)
7 FIRST Chesapeake District Championship Regional Chairman's Award 1885 ILITE Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship Regional Engineering Inspiration Award 5243 Aegis Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship Regional Engineering Inspiration Award 5587 Titan Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7770 Infinite Voltage
7 FIRST Chesapeake District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5546 ⚒️ A.R.T. ⚒️
7 FIRST Chesapeake District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1111 Power Hawks Robotics
7 FIRST Chesapeake District Championship Woodie Flowers Finalist Award 2363 Nathaniel Laverdure
Triple Helix
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Finalist 4907 Thunderstamps
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Finalist 3683 Team DAVE
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Finalist 2056 OP Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Rookie All Star Award 7480 Machine Mavericks
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Winner 1241 THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Winner 1114 Simbotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship District Championship Winner 771 SWAT
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 4946 Param Upadhyay
The Alpha Dogs
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5672 Mary Pangowish
First Nations-STEM
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1241 Julia Bui
THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 7456 Amanda Bishop
Aurobots
7 FIRST Ontario Provincial Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1310 Julia Ju
Runnymede Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Chairman's Award 772 Sabre Bytes Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Chairman's Award 4525 Renaissance Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Chairman's Award 5672 First Nations-STEM
7 FIRST Ontario Provincial Championship Regional Engineering Inspiration Award 4939 Allspark9
7 FIRST Ontario Provincial Championship Volunteer of the Year Jim Del Genio
7 FIRST Ontario Provincial Championship Woodie Flowers Finalist Award 1241 Malavya Shah
THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Autonomous Award sponsored by Ford 1114 Simbotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Creativity Award sponsored by Xerox 1305 Ice Cubed
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division District Championship Finalist 188 Blizzard
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division District Championship Finalist 1325 Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division District Championship Finalist 2994 ASTECHZ
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division District Championship Winner 1241 THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division District Championship Winner 1114 Simbotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division District Championship Winner 771 SWAT
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5834 R3P2
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Excellence in Engineering Award sponsored by D... 188 Blizzard
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 865 WARP7
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Highest Rookie Seed 7558 ALT-F4
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Imagery Award in honor of Jack Kamen 1075 Sprockets
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Industrial Design Award sponsored by General M... 4946 The Alpha Dogs
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1241 THEORY6
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Judges' Award 5024 Raider Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1325 Inverse Paradox
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7558 ALT-F4
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2994 ASTECHZ
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Science Division Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4152 Hoya Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Autonomous Award sponsored by Ford 5406 Celt-X
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Creativity Award sponsored by Xerox 1360 Orbit Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division District Championship Finalist 5406 Celt-X
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division District Championship Finalist 2200 MMRambotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division District Championship Finalist 4814 WE MARS Incubator
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division District Championship Winner 4907 Thunderstamps
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division District Championship Winner 3683 Team DAVE
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division District Championship Winner 2056 OP Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4917 Sir Lancerbot
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3683 Team DAVE
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4039 MakeShift Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Highest Rookie Seed 7757 Atomic Dishwashers
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Imagery Award in honor of Jack Kamen 5409 Chargers
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Industrial Design Award sponsored by General M... 2056 OP Robotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4903 Mustangs
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Judges' Award 5885 Villanova WiredCats
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2200 MMRambotics
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7476 EOM Lions
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4688 Saints Bot
7 FIRST Ontario Provincial Championship - Technology Division Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1285 The Big Bang
7 Indiana State Championship Autonomous Award sponsored by Ford 1720 PhyXTGears
7 Indiana State Championship Creativity Award sponsored by Xerox 3176 Purple Precision
7 Indiana State Championship District Championship Finalist 1747 Harrison Boiler Robotics
7 Indiana State Championship District Championship Finalist 4926 GalacTech
7 Indiana State Championship District Championship Finalist 1720 PhyXTGears
7 Indiana State Championship District Championship Rookie All Star Award 7617 RoboBlazers
7 Indiana State Championship District Championship Winner 1024 Kil-A-Bytes
7 Indiana State Championship District Championship Winner 234 Cyber Blue
7 Indiana State Championship District Championship Winner 868 TechHOUNDS
7 Indiana State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6956 SHAM-ROCK-BOTICS ☘
7 Indiana State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3494 The Quadrangles
7 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 6498 Luke Oxley
Castle High School
7 Indiana State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5188 Devon Langley
Area 5188 : Classified Robotics
7 Indiana State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1741 Red Alert
7 Indiana State Championship Highest Rookie Seed 7454 North High School
7 Indiana State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 1024 Kil-A-Bytes
7 Indiana State Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 3940 CyberTooth
7 Indiana State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 234 Cyber Blue
7 Indiana State Championship Judges' Award 2197 Las Pumas
7 Indiana State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1501 Team THRUST
7 Indiana State Championship Regional Chairman's Award 461 Westside Boiler Invasion
7 Indiana State Championship Regional Engineering Inspiration Award 1747 Harrison Boiler Robotics
7 Indiana State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7457 suPURDUEper Robotics
7 Indiana State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4926 GalacTech
7 Indiana State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1018 Pike RoboDevils
7 Indiana State Championship Volunteer of the Year Sharon Baxter
7 Indiana State Championship Woodie Flowers Finalist Award 1720 Mike Koch
PhyXTGears
7 Michigan State Championship District Championship Finalist 314 The Megatron Oracles
7 Michigan State Championship District Championship Finalist 5460 Strike Zone
7 Michigan State Championship District Championship Finalist 3538 RoboJackets
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award 7656 MC Hammers
7 Michigan State Championship District Championship Rookie All Star Award 7598 SCA Constellations
7 Michigan State Championship District Championship Winner 862 Lightning Robotics
7 Michigan State Championship District Championship Winner 4362 Gems
7 Michigan State Championship District Championship Winner 3604 Goon Squad
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 548 Tanvi Doshi
Robostangs
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 4776 Morgan Carstensen
S.C.O.T.S. Bots
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3770 Maxton Herst
BlitzCreek
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 6112 Carly Lindquist
Cyberstangs
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 67 Alyssa Hagan
The HOT Team
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5114 Allison Hajec
Titanium Tigers
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5860 Shelby Woods
Full Metal Muskrats
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 503 Ankith Udupa
Frog Force
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3618 Katie Armstrong
Petoskey Paladins
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1718 Paige Drob
The Fighting Pi
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 818 Khushi Mann
The Steel Armadillos
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3357 Lydia Festian
COMETS
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5436 Sarah Carlson
Cyber Cats
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2959 Evie Clare
Robotarians
7 Michigan State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 33 Anna Nachazel
Killer Bees
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 503 Frog Force
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 4776 S.C.O.T.S. Bots
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 226 Hammerheads
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 66 Grizzly Robotics
7 Michigan State Championship Regional Chairman's Award 1718 The Fighting Pi
7 Michigan State Championship Regional Engineering Inspiration Award 3618 Petoskey Paladins
7 Michigan State Championship Woodie Flowers Finalist Award 280 Joe Horth
TnT
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Autonomous Award sponsored by Ford 4967 That ONE Team-OurNextEngineers
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Creativity Award sponsored by Xerox 5050 Cow Town Robotics
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division District Championship Finalist 1684 The Chimeras
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division District Championship Finalist 1188 Ravens
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division District Championship Finalist 3414 Hackbots
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division District Championship Winner 5050 Cow Town Robotics
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division District Championship Winner 4956 RoboSharks
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division District Championship Winner 33 Killer Bees
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3414 Hackbots
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Excellence in Engineering Award sponsored by D... 33 Killer Bees
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1506 Metal Muscle
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Highest Rookie Seed 7782 Wolverine Circuit Breakers
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Imagery Award in honor of Jack Kamen 5926 Da MOOse
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Industrial Design Award sponsored by General M... 2834 Bionic Black Hawks
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2337 EngiNERDs
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Judges' Award 302 The Dragons
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7658 MagiTech
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1025 IMPI Robotics
7 Michigan State Championship - Consumers Energy Division Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5166 Fabricators
7 Michigan State Championship - Dow Division Autonomous Award sponsored by Ford 2075 Enigma Robotics
7 Michigan State Championship - Dow Division Creativity Award sponsored by Xerox 5460 Strike Zone
7 Michigan State Championship - Dow Division District Championship Finalist 3620 Average Joes
7 Michigan State Championship - Dow Division District Championship Finalist 1023 Bedford Express
7 Michigan State Championship - Dow Division District Championship Finalist 5509 Like a Boss
7 Michigan State Championship - Dow Division District Championship Winner 5460 Strike Zone
7 Michigan State Championship - Dow Division District Championship Winner 3538 RoboJackets
7 Michigan State Championship - Dow Division District Championship Winner 314 The Megatron Oracles
7 Michigan State Championship - Dow Division Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 245 Adambots
7 Michigan State Championship - Dow Division Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5205 FullMetal-Jackets
7 Michigan State Championship - Dow Division Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5530 The Greenhills Lawnmowers
7 Michigan State Championship - Dow Division Highest Rookie Seed 7656 MC Hammers
7 Michigan State Championship - Dow Division Imagery Award in honor of Jack Kamen 3656 Dreadbots
7 Michigan State Championship - Dow Division Industrial Design Award sponsored by General M... 3538 RoboJackets
7 Michigan State Championship - Dow Division Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3620 Average Joes
7 Michigan State Championship - Dow Division Judges' Award 2959 Robotarians
7 Michigan State Championship - Dow Division Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1023 Bedford Express
7 Michigan State Championship - Dow Division Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7491 Cyber Soldiers
7 Michigan State Championship - Dow Division Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5216 E-Ville Empire
7 Michigan State Championship - Dow Division Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5509 Like a Boss
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Autonomous Award sponsored by Ford 910 The Foley Freeze
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Creativity Award sponsored by Xerox 2960 Automation Nation
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division District Championship Finalist 4004 M.A.R.S. Rovers
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division District Championship Finalist 2054 Tech Vikes
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division District Championship Finalist 3770 BlitzCreek
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division District Championship Winner 2767 Stryke Force
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division District Championship Winner 7769 O.S. CREW
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division District Championship Winner 548 Robostangs
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1189 The Gearheads
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Excellence in Engineering Award sponsored by D... 141 WOBOT
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3357 COMETS
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Highest Rookie Seed 7660 The Byting Irish
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Imagery Award in honor of Jack Kamen 5567 Code Red Robotics
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Industrial Design Award sponsored by General M... 548 Robostangs
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 67 The HOT Team
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Judges' Award 3602 RoboMos
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2767 Stryke Force
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7809 Valhalla Nation
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4381 Twisted Devils
7 Michigan State Championship - DTE Energy Foundation Division Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5901 Cougar Pack
7 Michigan State Championship - Ford Division Autonomous Award sponsored by Ford 2619 The Charge
7 Michigan State Championship - Ford Division Creativity Award sponsored by Xerox 4391 BraveBots
7 Michigan State Championship - Ford Division District Championship Finalist 3542 S.P.E.E.D
7 Michigan State Championship - Ford Division District Championship Finalist 3536 Electro Eagles
7 Michigan State Championship - Ford Division District Championship Finalist 3641 The Flying Toasters
7 Michigan State Championship - Ford Division District Championship Winner 862 Lightning Robotics
7 Michigan State Championship - Ford Division District Championship Winner 4362 Gems
7 Michigan State Championship - Ford Division District Championship Winner 3604 Goon Squad
7 Michigan State Championship - Ford Division Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 862 Lightning Robotics
7 Michigan State Championship - Ford Division Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1918 NC GEARS
7 Michigan State Championship - Ford Division Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3707 Brighton TechnoDogs
7 Michigan State Championship - Ford Division Highest Rookie Seed 7553 OSTC - SWEET BOTS
7 Michigan State Championship - Ford Division Imagery Award in honor of Jack Kamen 5424 Rogue Robots
7 Michigan State Championship - Ford Division Industrial Design Award sponsored by General M... 3641 The Flying Toasters
7 Michigan State Championship - Ford Division Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4362 Gems
7 Michigan State Championship - Ford Division Judges' Award 7823 HuronBots
7 Michigan State Championship - Ford Division Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3452 GreengineerZ
7 Michigan State Championship - Ford Division Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7553 OSTC - SWEET BOTS
7 Michigan State Championship - Ford Division Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3667 Mecanum Knights
7 Michigan State Championship - Ford Division Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5712 Hemlock's Gray Matter
7 New England District Championship Autonomous Award sponsored by Ford 230 Gaelhawks
7 New England District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 1721 Tidal Force
7 New England District Championship District Championship Finalist 176 Aces High
7 New England District Championship District Championship Finalist 4311 Swampscott Currents
7 New England District Championship District Championship Finalist 230 Gaelhawks
7 New England District Championship District Championship Rookie All Star Award 7462 Disruptive Technologies
7 New England District Championship District Championship Winner 558 Elm City Robo Squad
7 New England District Championship District Championship Winner 2168 Aluminum Falcons
7 New England District Championship District Championship Winner 125 NUTRONs
7 New England District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1073 The Force Team
7 New England District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1922 Oz-Ram
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 125 Kaitlyn Cassidy
NUTRONs
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 78 Isabella Hefferman
AIR STRIKE
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 6329 Jack Foster
The Bucks' Wrath
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1073 Cameron Hallett
The Force Team
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 2877 Samantha Rosenberg
LigerBots
7 New England District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 7462 G Edward Bell
Disruptive Technologies
7 New England District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 7127 LongMetal
7 New England District Championship Highest Rookie Seed 7407 Wired Boars
7 New England District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 172 Northern Force
7 New England District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 319 Big Bad Bob
7 New England District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2168 Aluminum Falcons
7 New England District Championship Judges' Award 1735 Green Reapers
7 New England District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5687 The Outliers
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 3654 TechTigers
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 125 NUTRONs
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 195 CyberKnights
7 New England District Championship Regional Chairman's Award 5422 Stormgears FRC
7 New England District Championship Regional Engineering Inspiration Award 6328 Mechanical Advantage
7 New England District Championship Regional Engineering Inspiration Award 1729 Team Inconceivable!
7 New England District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7416 Northern Horizons
7 New England District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1073 The Force Team
7 New England District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 558 Elm City Robo Squad
7 New England District Championship Volunteer of the Year Chris Deslandes
7 New England District Championship Woodie Flowers Finalist Award 178 Lisa Nollman
The 2nd Law Enforcers
6 Aerospace Valley Regional Autonomous Award sponsored by Ford 3476 Code Orange
6 Aerospace Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2073 EagleForce
6 Aerospace Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 399 Eagle Robotics
6 Aerospace Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1678 Citrus Circuits
6 Aerospace Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6957 Carter Laws
The A.C.E.S.
6 Aerospace Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4014 Piper Hallack
Top Hat Technicians
6 Aerospace Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6436 PARS ROBOTICS
6 Aerospace Valley Regional Highest Rookie Seed 7778 South High Rebels
6 Aerospace Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 4014 Top Hat Technicians
6 Aerospace Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 6417 Fridolins
6 Aerospace Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2659 RoboWarriors
6 Aerospace Valley Regional Judges' Award 3759 SMARTBOTS
6 Aerospace Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1538 The Holy Cows
6 Aerospace Valley Regional Regional Chairman's Award 589 Falkon Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 5857 Walnut Valley Robotics
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists 2659 RoboWarriors
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists 6072 Triton Tech
6 Aerospace Valley Regional Regional Finalists 5012 Gryffingear
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners 3476 Code Orange
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners 1678 Citrus Circuits
6 Aerospace Valley Regional Regional Winners 2637 Phantom Catz
6 Aerospace Valley Regional Rookie All Star Award 7607 Pass the Wrench
6 Aerospace Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7778 South High Rebels
6 Aerospace Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5012 Gryffingear
6 Aerospace Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2637 Phantom Catz
6 Aerospace Valley Regional Volunteer of the Year Duane and Donita Winn
6 Aerospace Valley Regional Wildcard 6072 Triton Tech
6 Aerospace Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award 980 Robin Dorfman
ThunderBots
6 Arizona West Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6479 AZTECH
6 Arizona West Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3019 Firebirds
6 Arizona West Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3187 Arcadia Titan Robotics
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2478 Tara Ruhland
Westwood Robotics
6 Arizona West Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4146 Kayli Battel
Sabercats
6 Arizona West Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3853 Pridetronics
6 Arizona West Regional Highest Rookie Seed 7620 Anthem Bolts
6 Arizona West Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 6530 Ra
6 Arizona West Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 4146 Sabercats
6 Arizona West Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4183 Bit Buckets
6 Arizona West Regional Judges' Award 2647 Cyborg Mustangs
6 Arizona West Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Regional Chairman's Award 2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Regional Engineering Inspiration Award 498 The Cobra Commanders
6 Arizona West Regional Regional Finalists 2662 Robo Krew
6 Arizona West Regional Regional Finalists 2478 Westwood Robotics
6 Arizona West Regional Regional Finalists 2403 Plasma Robotics
6 Arizona West Regional Regional Winners 498 The Cobra Commanders
6 Arizona West Regional Regional Winners 6479 AZTECH
6 Arizona West Regional Regional Winners 6833 Python Robotics
6 Arizona West Regional Rookie All Star Award 7620 Anthem Bolts
6 Arizona West Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7703 RoboBears
6 Arizona West Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4146 Sabercats
6 Arizona West Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6413 Degrees of Freedom
6 Arizona West Regional Volunteer of the Year 498 Dick Milakovich
The Cobra Commanders
6 Arizona West Regional Wildcard 2662 Robo Krew
6 Canadian Rockies Regional Autonomous Award sponsored by Ford 3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4627 Manning Robotics
6 Canadian Rockies Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1622 Team Spyder
6 Canadian Rockies Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3216 Missoula Robotics Team (MRT)
6 Canadian Rockies Regional FIRST Dean's List Finalist Award 7591 Yicheng (Frank) Si
Aurora
6 Canadian Rockies Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4191 Ata Ertug Cil
IMC
6 Canadian Rockies Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5015 SWAT Bots Robotics
6 Canadian Rockies Regional Highest Rookie Seed 7591 Aurora
6 Canadian Rockies Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 4604 Intimitrons from Area 51
6 Canadian Rockies Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 359 Hawaiian Kids
6 Canadian Rockies Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2122 Team Tators
6 Canadian Rockies Regional Judges' Award 6188 Sting Robotics
6 Canadian Rockies Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4334 Alberta Tech Alliance (ATA)
6 Canadian Rockies Regional Regional Chairman's Award 4191 IMC
6 Canadian Rockies Regional Regional Engineering Inspiration Award 7277 Mandela United Squadron
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists 6485 Matheson's Mecha Mustangs
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists 5015 SWAT Bots Robotics
6 Canadian Rockies Regional Regional Finalists 7246 Thom Collegiate Trojans
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners 359 Hawaiian Kids
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners 6841 Cerberus 2.0
6 Canadian Rockies Regional Regional Winners 2122 Team Tators
6 Canadian Rockies Regional Rookie All Star Award 7843 The Galactic Wranglers
6 Canadian Rockies Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7799 Phat Cache
6 Canadian Rockies Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3250 Kennedy Robotics
6 Canadian Rockies Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6485 Matheson's Mecha Mustangs
6 Canadian Rockies Regional Volunteer of the Year Karen Kwong
6 Canadian Rockies Regional Wildcard 5015 SWAT Bots Robotics
6 Canadian Rockies Regional Wildcard 6485 Matheson's Mecha Mustangs
6 Canadian Rockies Regional Wildcard 7246 Thom Collegiate Trojans
6 Canadian Rockies Regional Woodie Flowers Finalist Award 3250 James Ballenger
Kennedy Robotics
6 Central Missouri Regional Autonomous Award sponsored by Ford 3284 Camdenton LASER
6 Central Missouri Regional Creativity Award sponsored by Xerox 5006 Apophis
6 Central Missouri Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 31 Prime Movers
6 Central Missouri Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3931 Cockadoodle Dominators
6 Central Missouri Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5119 Malcolm Maude
Team STEAM
6 Central Missouri Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1987 Zane Dautenhahn
Broncobots
6 Central Missouri Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4522 Team SCREAM
6 Central Missouri Regional Highest Rookie Seed 7662 BuzzBot
6 Central Missouri Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1997 Stag Robotics
6 Central Missouri Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1756 Argos
6 Central Missouri Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5889 Commandobots
6 Central Missouri Regional Judges' Award 4959 Millennium Falcons
6 Central Missouri Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6424 Stealth Panther Robotics
6 Central Missouri Regional Regional Chairman's Award 2451 PWNAGE
6 Central Missouri Regional Regional Engineering Inspiration Award 5437 Rocky Balboabots
6 Central Missouri Regional Regional Finalists 1806 S.W.A.T.
6 Central Missouri Regional Regional Finalists 5550 BRONChO BOTS
6 Central Missouri Regional Regional Finalists 3931 Cockadoodle Dominators
6 Central Missouri Regional Regional Winners 1987 Broncobots
6 Central Missouri Regional Regional Winners 1939 THE KUHNIGITS
6 Central Missouri Regional Regional Winners 1094 Channel Cats
6 Central Missouri Regional Rookie All Star Award 7729 RAMs
6 Central Missouri Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7662 BuzzBot
6 Central Missouri Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3284 Camdenton LASER
6 Central Missouri Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 7141 Cyberhounds
6 Central Missouri Regional Volunteer of the Year Michael Brouwer
6 Central Missouri Regional Wildcard 3931 Cockadoodle Dominators
6 Central Missouri Regional Woodie Flowers Finalist Award 4522 Michael Wright
Team SCREAM
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Autonomous Award sponsored by Ford 3996 RIKITIK
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Creativity Award sponsored by Xerox 7251 Warrior Robotics
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6431 NoktaParantez
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3386 Tornades
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5800 Luisa Yumi
Magic Island Robotics
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2626 Logan Cadorette
Evolution
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4952 Les Carnicas
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Highest Rookie Seed 7590 BotRaiders
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5179 Les Sénateurs
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3986 Express-O
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5528 Ultime
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Judges' Award 3975 Les Dragons
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5910 Supertronix
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Chairman's Award 4613 Barker Redbacks
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Engineering Inspiration Award 2626 Evolution
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Finalists 3986 Express-O
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Finalists 7590 BotRaiders
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Finalists 5618 PLS
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Winners 3996 RIKITIK
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Winners 2095 Direct Current
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Regional Winners 3386 Tornades
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7590 BotRaiders
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3360 Hyperion
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5800 Magic Island Robotics
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Volunteer of the Year Cody Billig
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Wildcard 7590 BotRaiders
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Wildcard 5618 PLS
6 Festival de Robotique a Quebec City Regional Woodie Flowers Finalist Award 5528 Martin Amyot
Ultime
6 FIM District Forest Hills Event Autonomous Award sponsored by Ford 2075 Enigma Robotics
6 FIM District Forest Hills Event Creativity Award sponsored by Xerox 3357 COMETS
6 FIM District Forest Hills Event District Chairman's Award 2619 The Charge
6 FIM District Forest Hills Event District Engineering Inspiration Award 4967 That ONE Team-OurNextEngineers
6 FIM District Forest Hills Event District Event Finalist 226 Hammerheads
6 FIM District Forest Hills Event District Event Finalist 904 D Cubed
6 FIM District Forest Hills Event District Event Finalist 3357 COMETS
6 FIM District Forest Hills Event District Event Winner 910 The Foley Freeze
6 FIM District Forest Hills Event District Event Winner 7809 Valhalla Nation
6 FIM District Forest Hills Event District Event Winner 2337 EngiNERDs
6 FIM District Forest Hills Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
6 FIM District Forest Hills Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 7166 Red Thunder Robotics
6 FIM District Forest Hills Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2959 Robotarians
6 FIM District Forest Hills Event Highest Rookie Seed 7658 MagiTech
6 FIM District Forest Hills Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 904 D Cubed
6 FIM District Forest Hills Event Industrial Design Award sponsored by General M... 910 The Foley Freeze
6 FIM District Forest Hills Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 858 Demons
6 FIM District Forest Hills Event Judges' Award 6642 Harrison Stingers of Steel
6 FIM District Forest Hills Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2337 EngiNERDs
6 FIM District Forest Hills Event Rookie All Star Award 7772 The Lucky 7's
6 FIM District Forest Hills Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7658 MagiTech
6 FIM District Forest Hills Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2959 Robotarians
6 FIM District Forest Hills Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4961 Shock and Awe-sum
6 FIM District Lake Superior State University Event Autonomous Award sponsored by Ford 4391 BraveBots
6 FIM District Lake Superior State University Event Creativity Award sponsored by Xerox 2586 Copper Bots
6 FIM District Lake Superior State University Event District Chairman's Award 141 WOBOT
6 FIM District Lake Superior State University Event District Engineering Inspiration Award 4392 The Deceivers
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Finalist 4392 The Deceivers
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Finalist 5547 The Talons
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Finalist 6088 Stephenson Eagles
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Winner 6569 Gladiators
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Winner 7244 Huskies Robotics
6 FIM District Lake Superior State University Event District Event Winner 4391 BraveBots
6 FIM District Lake Superior State University Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4377 Boyne City Blaze
6 FIM District Lake Superior State University Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5234 MarauderBots
6 FIM District Lake Superior State University Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5282 Railroaders
6 FIM District Lake Superior State University Event Highest Rookie Seed 7782 Wolverine Circuit Breakers
6 FIM District Lake Superior State University Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3537 Delta Force
6 FIM District Lake Superior State University Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4970 ICE Cubed
6 FIM District Lake Superior State University Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3602 RoboMos
6 FIM District Lake Superior State University Event Judges' Award 6569 Gladiators
6 FIM District Lake Superior State University Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6098 bIrobot
6 FIM District Lake Superior State University Event Rookie All Star Award 7638 Northern Exposure Robotics Division
6 FIM District Lake Superior State University Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7782 Wolverine Circuit Breakers
6 FIM District Lake Superior State University Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4377 Boyne City Blaze
6 FIM District Lake Superior State University Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1596 The Instigators
6 FIM District Lansing Event Autonomous Award sponsored by Ford 6033 Gadget Agents
6 FIM District Lansing Event Creativity Award sponsored by Xerox 6085 Green Devil Bots
6 FIM District Lansing Event District Chairman's Award 4776 S.C.O.T.S. Bots
6 FIM District Lansing Event District Engineering Inspiration Award 3655 Tractor Technicians
6 FIM District Lansing Event District Event Finalist 2611 Jacktown Vectors
6 FIM District Lansing Event District Event Finalist 4216 Blue Ops Robotics
6 FIM District Lansing Event District Event Finalist 6635 JaXon Falcon Works
6 FIM District Lansing Event District Event Winner 4776 S.C.O.T.S. Bots
6 FIM District Lansing Event District Event Winner 3707 Brighton TechnoDogs
6 FIM District Lansing Event District Event Winner 6085 Green Devil Bots
6 FIM District Lansing Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 7226 Error 404
6 FIM District Lansing Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3707 Brighton TechnoDogs
6 FIM District Lansing Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6078 RoboRams
6 FIM District Lansing Event Highest Rookie Seed 7894 The Hawk Nation
6 FIM District Lansing Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4216 Blue Ops Robotics
6 FIM District Lansing Event Industrial Design Award sponsored by General M... 6591 Panther Powered
6 FIM District Lansing Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 7289 Blue Eagles
6 FIM District Lansing Event Judges' Award 2611 Jacktown Vectors
6 FIM District Lansing Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3658 Robo - Beavers
6 FIM District Lansing Event Rookie All Star Award 7665 GL Gadgets
6 FIM District Lansing Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7894 The Hawk Nation
6 FIM District Lansing Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6591 Panther Powered
6 FIM District Lansing Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3668 TroBots
6 FIM District Livonia Event Autonomous Award sponsored by Ford 548 Robostangs
6 FIM District Livonia Event Creativity Award sponsored by Xerox 5708 Zebrotics
6 FIM District Livonia Event District Chairman's Award 1506 Metal Muscle
6 FIM District Livonia Event District Engineering Inspiration Award 5774 Maximum Overload
6 FIM District Livonia Event District Event Finalist 7553 OSTC - SWEET BOTS
6 FIM District Livonia Event District Event Finalist 5577 Kinematic Wolves
6 FIM District Livonia Event District Event Finalist 1506 Metal Muscle
6 FIM District Livonia Event District Event Winner 1076 Pi Hi Samurai
6 FIM District Livonia Event District Event Winner 5907 CC Shambots
6 FIM District Livonia Event District Event Winner 2832 The Livonia Warriors
6 FIM District Livonia Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5577 Kinematic Wolves
6 FIM District Livonia Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1250 Gator-Bots
6 FIM District Livonia Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5641 Byron Robotics
6 FIM District Livonia Event Highest Rookie Seed 7553 OSTC - SWEET BOTS
6 FIM District Livonia Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 7598 SCA Constellations
6 FIM District Livonia Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2832 The Livonia Warriors
6 FIM District Livonia Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 7174 ProtoBots
6 FIM District Livonia Event Judges' Award 6116 Cougar Robotics
6 FIM District Livonia Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5907 CC Shambots
6 FIM District Livonia Event Rookie All Star Award 7553 OSTC - SWEET BOTS
6 FIM District Livonia Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7692 AGBU Manoogian Robotics
6 FIM District Livonia Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2832 The Livonia Warriors
6 FIM District Livonia Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5915 Mercy Midnight Storm
6 FIM District Traverse City Event Autonomous Award sponsored by Ford 1684 The Chimeras
6 FIM District Traverse City Event Creativity Award sponsored by Xerox 3767 Titan Robotics
6 FIM District Traverse City Event District Chairman's Award 5086 Cadillac Connectors
6 FIM District Traverse City Event District Engineering Inspiration Award 5525 Alcona Tool Cats
6 FIM District Traverse City Event District Event Finalist 1711 RAPTORS
6 FIM District Traverse City Event District Event Finalist 7160 Ludington O-Bots
6 FIM District Traverse City Event District Event Finalist 1322 Genesee Robotics Area Youth Team (GRAYT)
6 FIM District Traverse City Event District Event Winner 3688 Norsemen
6 FIM District Traverse City Event District Event Winner 7855 Bone Yard
6 FIM District Traverse City Event District Event Winner 1684 The Chimeras
6 FIM District Traverse City Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6112 Cyberstangs
6 FIM District Traverse City Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3688 Norsemen
6 FIM District Traverse City Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 7160 Ludington O-Bots
6 FIM District Traverse City Event Highest Rookie Seed 7861 The Wildkatz - RoboKatz
6 FIM District Traverse City Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5110 Robo Herd
6 FIM District Traverse City Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1711 RAPTORS
6 FIM District Traverse City Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6122 Potential Energy
6 FIM District Traverse City Event Judges' Award 3618 Petoskey Paladins
6 FIM District Traverse City Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4376 Raydernators
6 FIM District Traverse City Event Rookie All Star Award 7790 Baywatch Robotics
6 FIM District Traverse City Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7808 Dragoneers
6 FIM District Traverse City Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3767 Titan Robotics
6 FIM District Traverse City Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6121 RoboVikes
6 FIRST In Texas District Championship Autonomous Award sponsored by Ford 5414 Pearadox
6 FIRST In Texas District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 6321 ■ R-Cubed Rouse Raider Robotics ■
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Finalist 1817 Llano Estacado RoboRaiders
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Finalist 2714 ♨️ BBQ ♨️
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Finalist 3847 Spectrum -△◅
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Rookie All Star Award 7521 ULTIMATE Robotics
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Rookie All Star Award 7494 Circuit Bizurkers
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Winner 3035 Droid Rage
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Winner 3310 Black Hawk Robotics
6 FIRST In Texas District Championship District Championship Winner 148 Robowranglers
6 FIRST In Texas District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6800 ViperBots Valor
6 FIRST In Texas District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1817 Llano Estacado RoboRaiders
6 FIRST In Texas District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3103 Sofia Varner
Iron Plaid
6 FIRST In Texas District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 118 Sofia Diggins
Robonauts
6 FIRST In Texas District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5242 Daylan Davis
⚙️ RoboCats ⚙️
6 FIRST In Texas District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 6800 Gabriel Diaz
ViperBots Valor
6 FIRST In Texas District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 5414 Drew Moore
Pearadox
6 FIRST In Texas District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3481 Bronc Botz
6 FIRST In Texas District Championship Highest Rookie Seed 7521 ULTIMATE Robotics
6 FIRST In Texas District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 6377 Howdy Bots
6 FIRST In Texas District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 3005 RoboChargers
6 FIRST In Texas District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 624 CRyptonite
6 FIRST In Texas District Championship Judges' Award 5417 Eagle Robotics
6 FIRST In Texas District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4587 Jersey Voltage
6 FIRST In Texas District Championship Regional Chairman's Award 5431 Titan Robotics in memory of Jordan Grant
6 FIRST In Texas District Championship Regional Chairman's Award 5427 Steel Talons
6 FIRST In Texas District Championship Regional Chairman's Award 2881 Lady Cans
6 FIRST In Texas District Championship Regional Engineering Inspiration Award 1477 Texas Torque
6 FIRST In Texas District Championship Regional Engineering Inspiration Award 2468 Team Appreciate
6 FIRST In Texas District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7492 CavBots (Cavalier Robotics)
6 FIRST In Texas District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1477 Texas Torque
6 FIRST In Texas District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4153 Project Y
6 FIRST In Texas District Championship Volunteer of the Year Ray Laplante
6 FIRST In Texas District Championship Woodie Flowers Finalist Award 3310 Leslie Reese
Black Hawk Robotics
6 FIRST Israel District Championship Autonomous Award sponsored by Ford 1690 Orbit
6 FIRST Israel District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 4586 PRIMO
6 FIRST Israel District Championship District Championship Finalist 3339 BumbleB
6 FIRST Israel District Championship District Championship Finalist 5554 The Poros
6 FIRST Israel District Championship District Championship Finalist 6738 Excalibur
6 FIRST Israel District Championship District Championship Rookie All Star Award 7554 Green Rockets
6 FIRST Israel District Championship District Championship Winner 4338 Falcons
6 FIRST Israel District Championship District Championship Winner 3075 Ha-Dream Team
6 FIRST Israel District Championship District Championship Winner 5990 TRIGON
6 FIRST Israel District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3339 BumbleB
6 FIRST Israel District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1574 MisCar
6 FIRST Israel District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1574 Gilad Segev
MisCar
6 FIRST Israel District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3339 Yeve Rivkin
BumbleB
6 FIRST Israel District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4590 GreenBlitz
6 FIRST Israel District Championship Highest Rookie Seed 7845 8BIT
6 FIRST Israel District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 6740 G3 - Glue Gun & Glitter
6 FIRST Israel District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 2630 Thunderbolts
6 FIRST Israel District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2230 General Angels
6 FIRST Israel District Championship Judges' Award 2212 The Spikes
6 FIRST Israel District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3075 Ha-Dream Team
6 FIRST Israel District Championship Regional Chairman's Award 3211 The Y Team
6 FIRST Israel District Championship Regional Engineering Inspiration Award 5951 Makers Assemble
6 FIRST Israel District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7845 8BIT
6 FIRST Israel District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5654 Phoenix
6 FIRST Israel District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5614 Team Sycamore
6 FIRST Israel District Championship Volunteer of the Year Reuven Stahl
6 FIRST Israel District Championship Woodie Flowers Finalist Award 3316 Nava Siag
D-Bug
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Autonomous Award sponsored by Ford 225 TechFire
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 3340 Union City MagneGeeks
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Finalist 11 MORT
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Finalist 1279 Cold Fusion
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Finalist 2607 The Fighting RoboVikings
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Rookie All Star Award 7853 Kronecker Delta
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Winner 225 TechFire
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Winner 5401 Fightin' Robotic Owls
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship District Championship Winner 747 Flight Crew
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 103 Cybersonics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1807 Redbird Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 365 David Miller
Miracle Workerz
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1676 Hannah Epstein
The Pascack PI-oneers
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1923 Aadil Makkar
The MidKnight Inventors
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 223 Jake Wierer
Xtreme Heat
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1257 Parallel Universe
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Highest Rookie Seed 7587 Metuchen Momentum
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 2016 Mighty Monkey Wrenches
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 747 Flight Crew
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1712 Dawgma
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Judges' Award 7414 PV Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1923 The MidKnight Inventors
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Chairman's Award 1403 Cougar Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Chairman's Award 1640 Sab-BOT-age
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Engineering Inspiration Award 6016 Tiger Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Regional Engineering Inspiration Award 203 SOUPer BOTS
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7587 Metuchen Momentum
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1676 The Pascack PI-oneers
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4342 Demon Robotics
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Volunteer of the Year Ali Marinari
6 FIRST Mid-Atlantic District Championship Woodie Flowers Finalist Award 2729 Nate Knauss
Storm Robotics Team
6 FIRST North Carolina State Championship Autonomous Award sponsored by Ford 1533 Triple Strange
6 FIRST North Carolina State Championship Creativity Award sponsored by Xerox 2640 HOTBOTZ
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Finalist 6729 RobCoBots
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Finalist 587 Hedgehogs
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Finalist 5511 Cortechs Robotics
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Rookie All Star Award 7443 Overhills Jag-Wires
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Winner 5190 Green Hope Falcons
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Winner 4290 Bots on Wheels
6 FIRST North Carolina State Championship District Championship Winner 1533 Triple Strange
6 FIRST North Carolina State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5511 Cortechs Robotics
6 FIRST North Carolina State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4561 TerrorBytes
6 FIRST North Carolina State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3459 Abigail Smith
Team PyroTech
6 FIRST North Carolina State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1533 Aidan Hunt
Triple Strange
6 FIRST North Carolina State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5762 FranklinBots - TEAM HYDRA
6 FIRST North Carolina State Championship Highest Rookie Seed 7890 SeQuEnCe
6 FIRST North Carolina State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 2059 The Hitchhikers
6 FIRST North Carolina State Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 3737 Roto-Raptors
6 FIRST North Carolina State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 900 The Zebracorns
6 FIRST North Carolina State Championship Judges' Award 2655 The Flying Platypi
6 FIRST North Carolina State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3229 Hawktimus Prime
6 FIRST North Carolina State Championship Regional Chairman's Award 2682 Boneyard Robotics
6 FIRST North Carolina State Championship Regional Engineering Inspiration Award 5190 Green Hope Falcons
6 FIRST North Carolina State Championship Regional Engineering Inspiration Award 5854 GLITCH
6 FIRST North Carolina State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7763 CARRBOROBOTICS
6 FIRST North Carolina State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2682 Boneyard Robotics
6 FIRST North Carolina State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3196 Team SPORK
6 FIRST North Carolina State Championship Volunteer of the Year 587 Angie Barger
Hedgehogs
6 FIRST North Carolina State Championship Woodie Flowers Finalist Award 2655 Mike Wenig
The Flying Platypi
6 NE District Hartford Event Autonomous Award sponsored by Ford 4572 BArlow RobAutics
6 NE District Hartford Event Creativity Award sponsored by Xerox 7127 LongMetal
6 NE District Hartford Event District Chairman's Award 195 CyberKnights
6 NE District Hartford Event District Engineering Inspiration Award 558 Elm City Robo Squad
6 NE District Hartford Event District Event Finalist 4572 BArlow RobAutics
6 NE District Hartford Event District Event Finalist 236 Techno-Ticks
6 NE District Hartford Event District Event Finalist 3555 Aluminati
6 NE District Hartford Event District Event Winner 230 Gaelhawks
6 NE District Hartford Event District Event Winner 7869 The Fun Gang
6 NE District Hartford Event District Event Winner 195 CyberKnights
6 NE District Hartford Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3182 Athena's Warriors
6 NE District Hartford Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 190 Gompei and the H.E.R.D.
6 NE District Hartford Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2067 Apple Pi
6 NE District Hartford Event Highest Rookie Seed 7407 Wired Boars
6 NE District Hartford Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 7153 Aetos Dios, Eagles of Zeus
6 NE District Hartford Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3555 Aluminati
6 NE District Hartford Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 230 Gaelhawks
6 NE District Hartford Event Judges' Award 5686 Wirecats
6 NE District Hartford Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3719 STEM Whalers
6 NE District Hartford Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7869 The Fun Gang
6 NE District Hartford Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5686 Wirecats
6 NE District Hartford Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3146 GRANBY GRUNTS
6 NE District Pine Tree Event Autonomous Award sponsored by Ford 1519 Mechanical Mayhem
6 NE District Pine Tree Event Creativity Award sponsored by Xerox 2712 Power Surge 4-H Robotics
6 NE District Pine Tree Event District Chairman's Award 3467 Windham Windup
6 NE District Pine Tree Event District Engineering Inspiration Award 5494 Bizarbots Robotics
6 NE District Pine Tree Event District Event Finalist 1768 RoboChiefs
6 NE District Pine Tree Event District Event Finalist 6161 Equilibrium
6 NE District Pine Tree Event District Event Finalist 1519 Mechanical Mayhem
6 NE District Pine Tree Event District Event Winner 133 B.E.R.T.
6 NE District Pine Tree Event District Event Winner 4055 NRG
6 NE District Pine Tree Event District Event Winner 5687 The Outliers
6 NE District Pine Tree Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4564 Orange Chaos
6 NE District Pine Tree Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5687 The Outliers
6 NE District Pine Tree Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4041 Iron Tigers
6 NE District Pine Tree Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 172 Northern Force
6 NE District Pine Tree Event Industrial Design Award sponsored by General M... 6329 The Bucks' Wrath
6 NE District Pine Tree Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 133 B.E.R.T.
6 NE District Pine Tree Event Judges' Award 237 Black Magic Robotics
6 NE District Pine Tree Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1768 RoboChiefs
6 NE District Pine Tree Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1729 Team Inconceivable!
6 NE District Pine Tree Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1729 Team Inconceivable!
6 New York City Regional Autonomous Award sponsored by Ford 395 2 Train Robotics
6 New York City Regional Creativity Award sponsored by Xerox 694 StuyPulse
6 New York City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2265 Fe Maidens
6 New York City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 334 TechKnights
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5599 Nazifa Prapti
The Sentinels
6 New York City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5806 Jayer Yang
Basement Lions
6 New York City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4571 Rambots
6 New York City Regional Highest Rookie Seed 7522 Make 1 Robot
6 New York City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3204 Steampunk Penguins
6 New York City Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 4122 Ossining O-Bots
6 New York City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3419 RoHawks
6 New York City Regional Judges' Award 6873 The Generals
6 New York City Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 333 MEGALODONS
6 New York City Regional Regional Chairman's Award 1660 Harlem Knights
6 New York City Regional Regional Engineering Inspiration Award 1796 RoboTigers
6 New York City Regional Regional Finalists 2869 Regal Eagles
6 New York City Regional Regional Finalists 4122 Ossining O-Bots
6 New York City Regional Regional Finalists 1155 SciBorgs
6 New York City Regional Regional Winners 2265 Fe Maidens
6 New York City Regional Regional Winners 694 StuyPulse
6 New York City Regional Regional Winners 1796 RoboTigers
6 New York City Regional Rookie All Star Award 7458 Senior Robotics Team
6 New York City Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7522 Make 1 Robot
6 New York City Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4571 Rambots
6 New York City Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1155 SciBorgs
6 New York City Regional Volunteer of the Year Mark McLeod
6 New York City Regional Wildcard 1155 SciBorgs
6 New York City Regional Wildcard 4122 Ossining O-Bots
6 New York City Regional Wildcard 2869 Regal Eagles
6 New York City Regional Woodie Flowers Finalist Award 395 Gary Israel
2 Train Robotics
6 ONT District McMaster University Event Autonomous Award sponsored by Ford 5406 Celt-X
6 ONT District McMaster University Event Creativity Award sponsored by Xerox 4907 Thunderstamps
6 ONT District McMaster University Event District Chairman's Award 2056 OP Robotics
6 ONT District McMaster University Event District Engineering Inspiration Award 1325 Inverse Paradox
6 ONT District McMaster University Event District Event Finalist 6342 BT Robotics
6 ONT District McMaster University Event District Event Finalist 1325 Inverse Paradox
6 ONT District McMaster University Event District Event Finalist 5406 Celt-X
6 ONT District McMaster University Event District Event Winner 2056 OP Robotics
6 ONT District McMaster University Event District Event Winner 1241 THEORY6
6 ONT District McMaster University Event District Event Winner 6070 Gryphon Machine
6 ONT District McMaster University Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6878 SJB Odyssey
6 ONT District McMaster University Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1241 THEORY6
6 ONT District McMaster University Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4618 Newman Robotics
6 ONT District McMaster University Event Highest Rookie Seed 7623 Morebotics
6 ONT District McMaster University Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 1075 Sprockets
6 ONT District McMaster University Event Industrial Design Award sponsored by General M... 6978 QuickStrike Niagara
6 ONT District McMaster University Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4992 Sparbotics
6 ONT District McMaster University Event Judges' Award 6009 CYBERHEART
6 ONT District McMaster University Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2200 MMRambotics
6 ONT District McMaster University Event Rookie All Star Award 7623 Morebotics
6 ONT District McMaster University Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7456 Aurobots
6 ONT District McMaster University Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6854 Viking Robotics
6 ONT District McMaster University Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3543 C4 Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Autonomous Award sponsored by Ford 2702 Rebels
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Creativity Award sponsored by Xerox 6378 LYNX
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Chairman's Award 3739 Oakbotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Engineering Inspiration Award 4525 Renaissance Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Finalist 6378 LYNX
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Finalist 6725 Westminster WildBOTS
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Finalist 4976 Revolt Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Winner 4525 Renaissance Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Winner 4814 WE MARS Incubator
6 ONT District Western University, Western Engineering Event District Event Winner 7722 Resurrection Fire Birds
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1360 Orbit Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4976 Revolt Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6481 Deus Ex Machina
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Highest Rookie Seed 7722 Resurrection Fire Birds
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 6992 FrancoBots
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4814 WE MARS Incubator
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5024 Raider Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Judges' Award 6331 Sabotage
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5689 CK Cyber Pack
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7659 HNMCS Robotics
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5596 Wolverines
6 ONT District Western University, Western Engineering Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6881 South Lions Roarbotics
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Autonomous Award sponsored by Ford 2471 Team Mean Machine
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Creativity Award sponsored by Xerox 6443 AEMBOT
6 Pacific Northwest FIRST District Championship District Championship Finalist 5468 Chaos Theory
6 Pacific Northwest FIRST District Championship District Championship Finalist 2930 Sonic Squirrels
6 Pacific Northwest FIRST District Championship District Championship Finalist 4488 Shockwave
6 Pacific Northwest FIRST District Championship District Championship Rookie All Star Award 7461 Binary Circles
6 Pacific Northwest FIRST District Championship District Championship Winner 2046 Bear Metal
6 Pacific Northwest FIRST District Championship District Championship Winner 2907 Lion Robotics
6 Pacific Northwest FIRST District Championship District Championship Winner 2910 Jack in the Bot
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5588 Reign Robotics
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4469 R.A.I.D. (Raider Artificial Intelligence DIvision)
6 Pacific Northwest FIRST District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 3574 Lauren Vitellaro
HIGH TEKERZ
6 Pacific Northwest FIRST District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 4131 Matthew Oberg
Iron Patriots
6 Pacific Northwest FIRST District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 488 Sahana Sasikumar
Team XBot
6 Pacific Northwest FIRST District Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1318 Jacob Lessing
Issaquah Robotics Society
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4061 SciBorgs
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Highest Rookie Seed 7776 MVR
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 2412 Robototes
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 2046 Bear Metal
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4488 Shockwave
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Judges' Award 4309 4-H Botsmiths
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2910 Jack in the Bot
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Regional Chairman's Award 2557 SOTAbots
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Regional Chairman's Award 3024 My Favorite Team
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Regional Chairman's Award 4125 Confidential
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Regional Engineering Inspiration Award 568 Nerds of the North
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Regional Engineering Inspiration Award 6831 A-05 Annex
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7776 MVR
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3223 Robotics Of Central Kitsap
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2930 Sonic Squirrels
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Volunteer of the Year Steve Kelly
6 Pacific Northwest FIRST District Championship Woodie Flowers Finalist Award 5468 Charlotte Van Valkenburg
Chaos Theory
6 Peachtree District State Championship Autonomous Award sponsored by Ford 1746 OTTO
6 Peachtree District State Championship Creativity Award sponsored by Xerox 4026 Global Dynamics
6 Peachtree District State Championship District Championship Finalist 1102 M'Aiken Magic
6 Peachtree District State Championship District Championship Finalist 1746 OTTO
6 Peachtree District State Championship District Championship Finalist 7427 Protocol X Robotics
6 Peachtree District State Championship District Championship Rookie All Star Award 7451 Avenger Robotics
6 Peachtree District State Championship District Championship Rookie All Star Award 7514 EVE Robotics
6 Peachtree District State Championship District Championship Winner 4910 East Cobb Robotics
6 Peachtree District State Championship District Championship Winner 2415 WiredCats
6 Peachtree District State Championship District Championship Winner 2974 Walton Robotics
6 Peachtree District State Championship Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1002 The CircuitRunners
6 Peachtree District State Championship Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1102 M'Aiken Magic
6 Peachtree District State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 7514 Medinah Allah
EVE Robotics
6 Peachtree District State Championship FIRST Dean's List Finalist Award 1648 Anthony Cochran
G3 Robotics
6 Peachtree District State Championship Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6919 The Commodores
6 Peachtree District State Championship Highest Rookie Seed 7514 EVE Robotics
6 Peachtree District State Championship Imagery Award in honor of Jack Kamen 6829 Ignite Robotics
6 Peachtree District State Championship Industrial Design Award sponsored by General M... 1414 IHOT
6 Peachtree District State Championship Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5109 Gladiator Robotics
6 Peachtree District State Championship Judges' Award 1648 G3 Robotics
6 Peachtree District State Championship Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4910 East Cobb Robotics
6 Peachtree District State Championship Regional Chairman's Award 4188 Columbus Space Program
6 Peachtree District State Championship Regional Chairman's Award 4468 Fernbank LINKS
6 Peachtree District State Championship Regional Engineering Inspiration Award 1683 Techno Titans
6 Peachtree District State Championship Regional Engineering Inspiration Award 2974 Walton Robotics
6 Peachtree District State Championship Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7427 Protocol X Robotics
6 Peachtree District State Championship Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4910 East Cobb Robotics
6 Peachtree District State Championship Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5900 Career Blazer Robotics Team - The Fighting Mongooses
6 Peachtree District State Championship Volunteer of the Year Charles D'Englere
6 Peachtree District State Championship Woodie Flowers Finalist Award 6177 Carrie Dean
Atomic-Robotic-Dogs
6 Seven Rivers Regional Autonomous Award sponsored by Ford 2194 Fondy Fire
6 Seven Rivers Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4655 Stateline Robotics
6 Seven Rivers Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4786 Nicolet FEAR
6 Seven Rivers Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1986 Team Titanium
6 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award 93 Noah Olson
NEW Apple Corps
6 Seven Rivers Regional FIRST Dean's List Finalist Award 93 Fred Tutt
NEW Apple Corps
6 Seven Rivers Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1306 BadgerBOTS
6 Seven Rivers Regional Highest Rookie Seed 7432 NOS
6 Seven Rivers Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 648 QC ELITE - Flaming Squirrels
6 Seven Rivers Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 967 Iron Lions
6 Seven Rivers Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2481 Roboteers
6 Seven Rivers Regional Judges' Award 3061 Huskie Robotics
6 Seven Rivers Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4296 Trident Robotics
6 Seven Rivers Regional Regional Chairman's Award 6317 Disruptive Innovation
6 Seven Rivers Regional Regional Engineering Inspiration Award 3928 Team Neutrino
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists 1986 Team Titanium
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists 5914 Robotic Warriors
6 Seven Rivers Regional Regional Finalists 2481 Roboteers
6 Seven Rivers Regional Regional Winners 4296 Trident Robotics
6 Seven Rivers Regional Regional Winners 111 WildStang
6 Seven Rivers Regional Regional Winners 2826 Wave Robotics
6 Seven Rivers Regional Rookie All Star Award 7432 NOS
6 Seven Rivers Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2481 Roboteers
6 Seven Rivers Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6630 F.U.N. (Fiercely Uknighted Nation)
6 Seven Rivers Regional Volunteer of the Year Duane Lom
6 Seven Rivers Regional Wildcard 5914 Robotic Warriors
6 Seven Rivers Regional Woodie Flowers Finalist Award 2081 Jarrett Corcoran
Icarus
5 Buckeye Regional Autonomous Award sponsored by Ford 5254 HYPE
5 Buckeye Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4028 The Beak Squad
5 Buckeye Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3641 The Flying Toasters
5 Buckeye Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 379 The RoboCats
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2252 Cecilia Yeckley
The Mavericks
5 Buckeye Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4611 Kimberly Welch
OZone Robotics
5 Buckeye Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2172 Street Legal
5 Buckeye Regional Highest Rookie Seed 7885 EC.exe
5 Buckeye Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3157 Iron Lancers
5 Buckeye Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 120 Cleveland's Team
5 Buckeye Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4145 WorBots
5 Buckeye Regional Judges' Award 6936 Vault 6936
5 Buckeye Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1014 Bad Robots
5 Buckeye Regional Regional Chairman's Award 5667 The Digital Eagles
5 Buckeye Regional Regional Engineering Inspiration Award 6964 BearBots
5 Buckeye Regional Regional Finalists 5667 The Digital Eagles
5 Buckeye Regional Regional Finalists 3003 TAN(X)
5 Buckeye Regional Regional Finalists 120 Cleveland's Team
5 Buckeye Regional Regional Winners 4145 WorBots
5 Buckeye Regional Regional Winners 48 Team E.L.I.T.E.
5 Buckeye Regional Regional Winners 4028 The Beak Squad
5 Buckeye Regional Rookie All Star Award 7885 EC.exe
5 Buckeye Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 379 The RoboCats
5 Buckeye Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2228 CougarTech
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year Tom Sours
5 Buckeye Regional Volunteer of the Year Mary Anne Sours
5 Buckeye Regional Woodie Flowers Finalist Award 4780 Jason Bosch
Tenacious Drones
5 CHS District Blacksburg VA Event Autonomous Award sponsored by Ford 619 Cavalier Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event Creativity Award sponsored by Xerox 4505 McDonogh Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event District Chairman's Award 401 Copperhead Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event District Engineering Inspiration Award 5279 Bionic Eagles
5 CHS District Blacksburg VA Event District Event Finalist 977 Cometbots
5 CHS District Blacksburg VA Event District Event Finalist 3455 Robot Revolution
5 CHS District Blacksburg VA Event District Event Finalist 384 Sparky 384
5 CHS District Blacksburg VA Event District Event Winner 619 Cavalier Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event District Event Winner 346 RoboHawks
5 CHS District Blacksburg VA Event District Event Winner 3274 Rocktown Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 449 The Blair Robot Project
5 CHS District Blacksburg VA Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3274 Rocktown Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3136 Official Robotics Constructors of Ashland
5 CHS District Blacksburg VA Event Highest Rookie Seed 7886 Cadet Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2890 The Hawk Collective
5 CHS District Blacksburg VA Event Industrial Design Award sponsored by General M... 384 Sparky 384
5 CHS District Blacksburg VA Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1086 Blue Cheese
5 CHS District Blacksburg VA Event Judges' Award 3072 Backwoods Bots
5 CHS District Blacksburg VA Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3455 Robot Revolution
5 CHS District Blacksburg VA Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7886 Cadet Robotics
5 CHS District Blacksburg VA Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1262 the STAGS
5 CHS District Blacksburg VA Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 540 TALON 540
5 FIM District Alpena Event #2 Autonomous Award sponsored by Ford 1701 RoboCubs
5 FIM District Alpena Event #2 Creativity Award sponsored by Xerox 3538 RoboJackets
5 FIM District Alpena Event #2 District Chairman's Award 107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
5 FIM District Alpena Event #2 District Engineering Inspiration Award 2834 Bionic Black Hawks
5 FIM District Alpena Event #2 District Event Finalist 5505 Volts Squared
5 FIM District Alpena Event #2 District Event Finalist 7823 HuronBots
5 FIM District Alpena Event #2 District Event Finalist 107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
5 FIM District Alpena Event #2 District Event Winner 3538 RoboJackets
5 FIM District Alpena Event #2 District Event Winner 7084 Hillman Pyrobots
5 FIM District Alpena Event #2 District Event Winner 33 Killer Bees
5 FIM District Alpena Event #2 Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5150 Hybrid Hornets
5 FIM District Alpena Event #2 Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5216 E-Ville Empire
5 FIM District Alpena Event #2 Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4381 Twisted Devils
5 FIM District Alpena Event #2 Highest Rookie Seed 7768 The Iron Hill Automatons
5 FIM District Alpena Event #2 Imagery Award in honor of Jack Kamen 4835 Junkyard Dawgs
5 FIM District Alpena Event #2 Industrial Design Award sponsored by General M... 6077 Wiking Kujon
5 FIM District Alpena Event #2 Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4384 Benzene Bots
5 FIM District Alpena Event #2 Judges' Award 5230 The Resistance
5 FIM District Alpena Event #2 Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5114 Titanium Tigers
5 FIM District Alpena Event #2 Rookie All Star Award 7823 HuronBots
5 FIM District Alpena Event #2 Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7826 King's Logic
5 FIM District Alpena Event #2 Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5216 E-Ville Empire
5 FIM District Alpena Event #2 Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 904 D Cubed
5 FIM District East Kentwood Event Autonomous Award sponsored by Ford 4362 Gems
5 FIM District East Kentwood Event Creativity Award sponsored by Xerox 858 Demons
5 FIM District East Kentwood Event District Chairman's Award 3875 Red Storm Robotics
5 FIM District East Kentwood Event District Engineering Inspiration Award 5460 Strike Zone
5 FIM District East Kentwood Event District Event Finalist 2767 Stryke Force
5 FIM District East Kentwood Event District Event Finalist 4482 ID Robotics
5 FIM District East Kentwood Event District Event Finalist 5460 Strike Zone
5 FIM District East Kentwood Event District Event Winner 4956 RoboSharks
5 FIM District East Kentwood Event District Event Winner 1918 NC GEARS
5 FIM District East Kentwood Event District Event Winner 2054 Tech Vikes
5 FIM District East Kentwood Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2767 Stryke Force
5 FIM District East Kentwood Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1918 NC GEARS
5 FIM District East Kentwood Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2771 Code Red Robotics the Stray Dogs
5 FIM District East Kentwood Event Highest Rookie Seed 7811 StP Tigers
5 FIM District East Kentwood Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5675 WiredCats
5 FIM District East Kentwood Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2405 Techno Trojans
5 FIM District East Kentwood Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2054 Tech Vikes
5 FIM District East Kentwood Event Judges' Award 6090 Wayland Wildcats
5 FIM District East Kentwood Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 27 Team RUSH
5 FIM District East Kentwood Event Rookie All Star Award 7689 WMC Robotics
5 FIM District East Kentwood Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7911 Belding RoboKnights
5 FIM District East Kentwood Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3546 Buc'n'Gears
5 FIM District East Kentwood Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4327 Q Branch
5 FIM District Marysville Event Autonomous Award sponsored by Ford 1684 The Chimeras
5 FIM District Marysville Event Creativity Award sponsored by Xerox 5843 Flurb
5 FIM District Marysville Event District Chairman's Award 1189 The Gearheads
5 FIM District Marysville Event District Engineering Inspiration Award 302 The Dragons
5 FIM District Marysville Event District Event Finalist 302 The Dragons
5 FIM District Marysville Event District Event Finalist 494 Martians
5 FIM District Marysville Event District Event Finalist 7491 Cyber Soldiers
5 FIM District Marysville Event District Event Winner 3452 GreengineerZ
5 FIM District Marysville Event District Event Winner 7192 Blue Thunderneers
5 FIM District Marysville Event District Event Winner 217 ThunderChickens
5 FIM District Marysville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5860 Full Metal Muskrats
5 FIM District Marysville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3452 GreengineerZ
5 FIM District Marysville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4779 RoboSapiens
5 FIM District Marysville Event Highest Rookie Seed 7491 Cyber Soldiers
5 FIM District Marysville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5926 Da MOOse
5 FIM District Marysville Event Industrial Design Award sponsored by General M... 217 ThunderChickens
5 FIM District Marysville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3534 House of Cards
5 FIM District Marysville Event Judges' Award 3667 Mecanum Knights
5 FIM District Marysville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2851 Crevolution
5 FIM District Marysville Event Rookie All Star Award 7491 Cyber Soldiers
5 FIM District Marysville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7813 New Haven Rockets Robotics
5 FIM District Marysville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5926 Da MOOse
5 FIM District Marysville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6344 Yale Jiggawattz
5 FIM District Shepherd Event Autonomous Award sponsored by Ford 862 Lightning Robotics
5 FIM District Shepherd Event Creativity Award sponsored by Xerox 4409 Ground Zero
5 FIM District Shepherd Event District Chairman's Award 2959 Robotarians
5 FIM District Shepherd Event District Engineering Inspiration Award 503 Frog Force
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist 4004 M.A.R.S. Rovers
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist 5084 Team FridgeBot
5 FIM District Shepherd Event District Event Finalist 6533 BeaverTech
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner 3572 Wavelength
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner 6963 Blood Sweat and Gears
5 FIM District Shepherd Event District Event Winner 1188 Ravens
5 FIM District Shepherd Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5166 Fabricators
5 FIM District Shepherd Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1188 Ravens
5 FIM District Shepherd Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4819 Flat Mountain Mechanics
5 FIM District Shepherd Event Highest Rookie Seed 7495 SHAbotics
5 FIM District Shepherd Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5424 Rogue Robots
5 FIM District Shepherd Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5084 Team FridgeBot
5 FIM District Shepherd Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4004 M.A.R.S. Rovers
5 FIM District Shepherd Event Judges' Award 3572 Wavelength
5 FIM District Shepherd Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6753 CBA RoboKings
5 FIM District Shepherd Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7495 SHAbotics
5 FIM District Shepherd Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5166 Fabricators
5 FIM District Shepherd Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 94 The Ninetyfouriors
5 FIM District Troy Event Autonomous Award sponsored by Ford 910 The Foley Freeze
5 FIM District Troy Event Creativity Award sponsored by Xerox 3539 Byting Bulldogs
5 FIM District Troy Event District Chairman's Award 1718 The Fighting Pi
5 FIM District Troy Event District Engineering Inspiration Award 226 Hammerheads
5 FIM District Troy Event District Event Finalist 245 Adambots
5 FIM District Troy Event District Event Finalist 6117 Wingspan
5 FIM District Troy Event District Event Finalist 910 The Foley Freeze
5 FIM District Troy Event District Event Winner 1718 The Fighting Pi
5 FIM District Troy Event District Event Winner 4768 Cody Comets
5 FIM District Troy Event District Event Winner 51 The Wings of Fire
5 FIM District Troy Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5436 Cyber Cats
5 FIM District Troy Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 308 Monsters
5 FIM District Troy Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4810 I AM Robot
5 FIM District Troy Event Highest Rookie Seed 7769 O.S. CREW
5 FIM District Troy Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 469 Las Guerrillas
5 FIM District Troy Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2337 EngiNERDs
5 FIM District Troy Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 51 The Wings of Fire
5 FIM District Troy Event Judges' Award 68 Truck Town Thunder
5 FIM District Troy Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 245 Adambots
5 FIM District Troy Event Rookie All Star Award 7597 Team HorsePowered
5 FIM District Troy Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7769 O.S. CREW
5 FIM District Troy Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 226 Hammerheads
5 FIM District Troy Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 7762 AutoPilots
5 FIT District Dallas Event Autonomous Award sponsored by Ford 6672 Fusion Corps
5 FIT District Dallas Event Creativity Award sponsored by Xerox 3355 Purple Vipers
5 FIT District Dallas Event District Chairman's Award 4206 Robo Vikes
5 FIT District Dallas Event District Engineering Inspiration Award 1296 Full Metal Jackets
5 FIT District Dallas Event District Event Finalist 5242 ⚙️ RoboCats ⚙️
5 FIT District Dallas Event District Event Finalist 3676 Warrior Robotics
5 FIT District Dallas Event District Event Finalist 5682 Equus Engineering
5 FIT District Dallas Event District Event Winner 3282 Dallas Robo Tigers
5 FIT District Dallas Event District Event Winner 148 Robowranglers
5 FIT District Dallas Event District Event Winner 6672 Fusion Corps
5 FIT District Dallas Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5052 The RoboLobos
5 FIT District Dallas Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3335 Cy-Borgs
5 FIT District Dallas Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6751 RoboFlash
5 FIT District Dallas Event Highest Rookie Seed 7535 Purple Poison
5 FIT District Dallas Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 7303 Reach Robotics
5 FIT District Dallas Event Industrial Design Award sponsored by General M... 148 Robowranglers
5 FIT District Dallas Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 5242 ⚙️ RoboCats ⚙️
5 FIT District Dallas Event Judges' Award 7704 Kimball E-TECH @ Mountain View College
5 FIT District Dallas Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6901 Juggernauts
5 FIT District Dallas Event Rookie All Star Award 7535 Purple Poison
5 FIT District Dallas Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7534 Dragonflies
5 FIT District Dallas Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2805 Ghost in the Machine
5 FIT District Dallas Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5411 PowerEagle
5 FIT District Pasadena Event Autonomous Award sponsored by Ford 6800 ViperBots Valor
5 FIT District Pasadena Event Creativity Award sponsored by Xerox 6321 ■ R-Cubed Rouse Raider Robotics ■
5 FIT District Pasadena Event District Chairman's Award 2881 Lady Cans
5 FIT District Pasadena Event District Engineering Inspiration Award 5414 Pearadox
5 FIT District Pasadena Event District Event Finalist 7312 T3
5 FIT District Pasadena Event District Event Finalist 5414 Pearadox
5 FIT District Pasadena Event District Event Finalist 6800 ViperBots Valor
5 FIT District Pasadena Event District Event Winner 231 High Voltage
5 FIT District Pasadena Event District Event Winner 118 Robonauts
5 FIT District Pasadena Event District Event Winner 7691 Oakley
5 FIT District Pasadena Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 7312 T3
5 FIT District Pasadena Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 118 Robonauts
5 FIT District Pasadena Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1255 Blarglefish
5 FIT District Pasadena Event Highest Rookie Seed 7418 Channelview TechnoFalcons
5 FIT District Pasadena Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3103 Iron Plaid
5 FIT District Pasadena Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3029 T-STEM Titans
5 FIT District Pasadena Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2587 DiscoBots
5 FIT District Pasadena Event Judges' Award 6111 RoboKnights
5 FIT District Pasadena Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 231 High Voltage
5 FIT District Pasadena Event Rookie All Star Award 7494 Circuit Bizurkers
5 FIT District Pasadena Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7410 Texas Toast
5 FIT District Pasadena Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 7494 Circuit Bizurkers
5 FIT District Pasadena Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 7418 Channelview TechnoFalcons
5 FMA District Bensalem Event Autonomous Award sponsored by Ford 303 The T.E.S.T. Team
5 FMA District Bensalem Event Creativity Award sponsored by Xerox 219 Team Impact
5 FMA District Bensalem Event District Chairman's Award 1391 The Metal Moose
5 FMA District Bensalem Event District Engineering Inspiration Award 708 Hatters Robotics
5 FMA District Bensalem Event District Event Finalist 708 Hatters Robotics
5 FMA District Bensalem Event District Event Finalist 272 Cyber-Crusaders
5 FMA District Bensalem Event District Event Finalist 321 RoboLancers
5 FMA District Bensalem Event District Event Winner 7599 Blue Pride
5 FMA District Bensalem Event District Event Winner 555 Montclair Robotics
5 FMA District Bensalem Event District Event Winner 1807 Redbird Robotics
5 FMA District Bensalem Event District Event Winner 2590 Nemesis
5 FMA District Bensalem Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2590 Nemesis
5 FMA District Bensalem Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1640 Sab-BOT-age
5 FMA District Bensalem Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 341 Miss Daisy
5 FMA District Bensalem Event Highest Rookie Seed 7877 Mastery High School of Camden
5 FMA District Bensalem Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2016 Mighty Monkey Wrenches
5 FMA District Bensalem Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1807 Redbird Robotics
5 FMA District Bensalem Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 272 Cyber-Crusaders
5 FMA District Bensalem Event Judges' Award 555 Montclair Robotics
5 FMA District Bensalem Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1218 SCH Vulcan Robotics
5 FMA District Bensalem Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7599 Blue Pride
5 FMA District Bensalem Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5401 Fightin' Robotic Owls
5 FMA District Bensalem Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1089 Team Mercury
5 FMA District Montgomery Event Autonomous Award sponsored by Ford 225 TechFire
5 FMA District Montgomery Event Creativity Award sponsored by Xerox 6016 Tiger Robotics
5 FMA District Montgomery Event District Chairman's Award 3637 The Daleks
5 FMA District Montgomery Event District Engineering Inspiration Award 102 The Gearheads
5 FMA District Montgomery Event District Event Finalist 2577 Pingry Robotics
5 FMA District Montgomery Event District Event Finalist 3637 The Daleks
5 FMA District Montgomery Event District Event Finalist 1403 Cougar Robotics
5 FMA District Montgomery Event District Event Winner 225 TechFire
5 FMA District Montgomery Event District Event Winner 4653 Ironmen Robotics
5 FMA District Montgomery Event District Event Winner 747 Flight Crew
5 FMA District Montgomery Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1676 The Pascack PI-oneers
5 FMA District Montgomery Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1923 The MidKnight Inventors
5 FMA District Montgomery Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 25 Raider Robotix
5 FMA District Montgomery Event Highest Rookie Seed 7587 Metuchen Momentum
5 FMA District Montgomery Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 193 MORT Beta
5 FMA District Montgomery Event Industrial Design Award sponsored by General M... 747 Flight Crew
5 FMA District Montgomery Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 41 RoboWarriors
5 FMA District Montgomery Event Judges' Award 752 The Chargers
5 FMA District Montgomery Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1403 Cougar Robotics
5 FMA District Montgomery Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7587 Metuchen Momentum
5 FMA District Montgomery Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3637 The Daleks
5 FMA District Montgomery Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 223 Xtreme Heat
5 FNC District UNC Pembroke Event Autonomous Award sponsored by Ford 4795 EastBots
5 FNC District UNC Pembroke Event Creativity Award sponsored by Xerox 4534 Wired Wizards
5 FNC District UNC Pembroke Event District Chairman's Award 3737 Roto-Raptors
5 FNC District UNC Pembroke Event District Engineering Inspiration Award 6500 GearCats
5 FNC District UNC Pembroke Event District Event Finalist 5511 Cortechs Robotics
5 FNC District UNC Pembroke Event District Event Finalist 7265 Skeleton Crew
5 FNC District UNC Pembroke Event District Event Finalist 6426 Robo Gladiators
5 FNC District UNC Pembroke Event District Event Finalist 5544 SWIFT Robotics
5 FNC District UNC Pembroke Event District Event Winner 7890 SeQuEnCe
5 FNC District UNC Pembroke Event District Event Winner 3661 RoboWolves
5 FNC District UNC Pembroke Event District Event Winner 4534 Wired Wizards
5 FNC District UNC Pembroke Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 7443 Overhills Jag-Wires
5 FNC District UNC Pembroke Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2682 Boneyard Robotics
5 FNC District UNC Pembroke Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2642 Pitt Pirates
5 FNC District UNC Pembroke Event Highest Rookie Seed 7890 SeQuEnCe
5 FNC District UNC Pembroke Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 6004 f(x) Robotics
5 FNC District UNC Pembroke Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5511 Cortechs Robotics
5 FNC District UNC Pembroke Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 7890 SeQuEnCe
5 FNC District UNC Pembroke Event Judges' Award 6729 RobCoBots
5 FNC District UNC Pembroke Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6639 The Mechanical Minds
5 FNC District UNC Pembroke Event Rookie All Star Award 7675 Spark Guardians
5 FNC District UNC Pembroke Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7671 Fire Hazard
5 FNC District UNC Pembroke Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5160 Chargers
5 FNC District UNC Pembroke Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5607 Team Firewall
5 Hawaii Regional Autonomous Award sponsored by Ford 2443 Blue Thunder
5 Hawaii Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4253 Raid Zero
5 Hawaii Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6998 NNKIEH
5 Hawaii Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 359 Hawaiian Kids
5 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2443 Johnel Torrejas
Blue Thunder
5 Hawaii Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2437 Katelyn Amoroso
Lancer Robotics
5 Hawaii Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2090 Buff 'n Blue
5 Hawaii Regional Highest Rookie Seed 7724 Molokai Robotics
5 Hawaii Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 6704 Mid Pacific Owl Robotics
5 Hawaii Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2444 Kamehameha RoboWarriors
5 Hawaii Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 368 Team Kika Mana
5 Hawaii Regional Judges' Award 7497 MARAHO
5 Hawaii Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4270 Crusaders
5 Hawaii Regional Regional Chairman's Award 6909 SAKURA Tempesta
5 Hawaii Regional Regional Engineering Inspiration Award 2438 'Iobotics
5 Hawaii Regional Regional Finalists 2441 Spartechs
5 Hawaii Regional Regional Finalists 4253 Raid Zero
5 Hawaii Regional Regional Finalists 2443 Blue Thunder
5 Hawaii Regional Regional Winners 359 Hawaiian Kids
5 Hawaii Regional Regional Winners 5515 Blue Power Robotics
5 Hawaii Regional Regional Winners 368 Team Kika Mana
5 Hawaii Regional Rookie All Star Award 7724 Molokai Robotics
5 Hawaii Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7548 Le Jardin Academy
5 Hawaii Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2437 Lancer Robotics
5 Hawaii Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2445 RoboKAP
5 Hawaii Regional Volunteer of the Year Teri Nobriga
5 Hawaii Regional Wildcard 2441 Spartechs
5 Hawaii Regional Wildcard 2443 Blue Thunder
5 Hawaii Regional Woodie Flowers Finalist Award 4253 Matt Fagen
Raid Zero
5 Idaho Regional Autonomous Award sponsored by Ford 2130 Alpha+
5 Idaho Regional Creativity Award sponsored by Xerox 5461 V.E.R.N.
5 Idaho Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1160 Titanium
5 Idaho Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3647 Millennium Falcons
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2130 Clint Hopkins
Alpha+
5 Idaho Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1160 Kimia Hassibi
Titanium
5 Idaho Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2594 Naskcorpions
5 Idaho Regional Highest Rookie Seed 7754 STAR
5 Idaho Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5012 Gryffingear
5 Idaho Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1983 Skunk Works Robotics
5 Idaho Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3145 TeraViks
5 Idaho Regional Judges' Award 5871 Chickadees
5 Idaho Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2122 Team Tators
5 Idaho Regional Regional Chairman's Award 3794 Tecmilenio WinT
5 Idaho Regional Regional Engineering Inspiration Award 6237 Martin Motion
5 Idaho Regional Regional Finalists 1983 Skunk Works Robotics
5 Idaho Regional Regional Finalists 6680 TRIObotics
5 Idaho Regional Regional Finalists 2122 Team Tators
5 Idaho Regional Regional Winners 3647 Millennium Falcons
5 Idaho Regional Regional Winners 5012 Gryffingear
5 Idaho Regional Regional Winners 1566 AMMOKNIGHTS
5 Idaho Regional Rookie All Star Award 7895 Trobots
5 Idaho Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7754 STAR
5 Idaho Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5012 Gryffingear
5 Idaho Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1891 Bullbots
5 Idaho Regional Volunteer of the Year 2122 Steve Skogsberg
Team Tators
5 Idaho Regional Wildcard 1983 Skunk Works Robotics
5 Idaho Regional Wildcard 2122 Team Tators
5 Idaho Regional Woodie Flowers Finalist Award 3794 Jose Erik Garcia
Tecmilenio WinT
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Autonomous Award sponsored by Ford 1747 Harrison Boiler Robotics
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Creativity Award sponsored by Xerox 3180 MECHAlosaurs
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Chairman's Award 234 Cyber Blue
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Engineering Inspiration Award 4926 GalacTech
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Event Finalist 1747 Harrison Boiler Robotics
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Event Finalist 829 The Digital Goats
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Event Finalist 5188 Area 5188 : Classified Robotics
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Event Winner 868 TechHOUNDS
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Event Winner 7457 suPURDUEper Robotics
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota District Event Winner 1741 Red Alert
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1741 Red Alert
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Excellence in Engineering Award sponsored by D... 7457 suPURDUEper Robotics
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2867 ElkLogics
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Highest Rookie Seed 7457 suPURDUEper Robotics
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Imagery Award in honor of Jack Kamen 1024 Kil-A-Bytes
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Industrial Design Award sponsored by General M... 3176 Purple Precision
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3494 The Quadrangles
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Judges' Award 1501 Team THRUST
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5010 Tiger Dynasty
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Rookie All Star Award 7617 RoboBlazers
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7502 CyberBuggies Northridge High School
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4926 GalacTech
5 IN District Center Grove Event sponsored by Toyota Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1018 Pike RoboDevils
5 Las Vegas Regional Autonomous Award sponsored by Ford 1836 The MilkenKnights
5 Las Vegas Regional Creativity Award sponsored by Xerox 842 Falcon Robotics
5 Las Vegas Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6822 THE SHISHKABOTS
5 Las Vegas Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4322 Jacob Rodriguez
Clockwork Oranges
5 Las Vegas Regional FIRST Dean's List Finalist Award 987 Riley Camp
HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 7426 PAIR OF DICE ROBOTICS
5 Las Vegas Regional Highest Rookie Seed 7424 Sin City Robotics
5 Las Vegas Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5851 Striking Vikings
5 Las Vegas Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 696 Circuit Breakers
5 Las Vegas Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1388 Eagle Robotics
5 Las Vegas Regional Judges' Award 6821 Rogue Techs
5 Las Vegas Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3309 Friarbots
5 Las Vegas Regional Regional Chairman's Award 2485 W.A.R. Lords
5 Las Vegas Regional Regional Engineering Inspiration Award 6957 The A.C.E.S.
5 Las Vegas Regional Regional Finalists 7426 PAIR OF DICE ROBOTICS
5 Las Vegas Regional Regional Finalists 6825 The Stronghorns
5 Las Vegas Regional Regional Finalists 3309 Friarbots
5 Las Vegas Regional Regional Winners 842 Falcon Robotics
5 Las Vegas Regional Regional Winners 987 HIGHROLLERS
5 Las Vegas Regional Regional Winners 7425 Green Valley Robotics
5 Las Vegas Regional Rookie All Star Award 7567 SESI SENAI SÃO PAULO OCTOPUS
5 Las Vegas Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7566 SESI SENAI SÃO PAULO NIÓBIO
5 Las Vegas Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2485 W.A.R. Lords
5 Las Vegas Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6824 LVA Robot Pigeons
5 Las Vegas Regional Volunteer of the Year 9999 Dr. Paul Dixon
Off-Season Demo Team
5 Las Vegas Regional Wildcard 6825 The Stronghorns
5 Las Vegas Regional Woodie Flowers Finalist Award 987 Clinton Barnes
HIGHROLLERS
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Autonomous Award sponsored by Ford 2052 KnightKrawler
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Creativity Award sponsored by Xerox 7028 Binary Battalion
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2470 Team BJORG
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3102 Tech-No-Tigers
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation FIRST Dean's List Finalist Award 2502 Isaac Ash-Johnson
Talon Robotics
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation FIRST Dean's List Finalist Award 4607 Diana Bellefeuille
C.I.S.
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3630 Stampede
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Highest Rookie Seed 7850 C.A.R.D.S
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Imagery Award in honor of Jack Kamen 2846 FireBears
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Industrial Design Award sponsored by General M... 5172 Gators
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3184 Blaze Robotics
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Judges' Award 3038 ICE
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3244 Granite City Gear Heads
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Chairman's Award 2500 Herobotics
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Engineering Inspiration Award 2502 Talon Robotics
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Finalists 3184 Blaze Robotics
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Finalists 3102 Tech-No-Tigers
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Finalists 4607 C.I.S.
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Winners 2052 KnightKrawler
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Winners 5172 Gators
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Regional Winners 3026 Orange Crush Robotics
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Rookie All Star Award 7850 C.A.R.D.S
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4607 C.I.S.
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4607 C.I.S.
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Volunteer of the Year 4607 Chris Roadfeldt
C.I.S.
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Wildcard 3184 Blaze Robotics
5 Minnesota 10,000 Lakes Regional presented by the Medtronic Foundation Woodie Flowers Finalist Award 2052 Katie Bach
KnightKrawler
5 Minnesota North Star Regional Autonomous Award sponsored by Ford 3100 Lightning Turtles
5 Minnesota North Star Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2491 NoMythic
5 Minnesota North Star Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1816 "The Green Machine"
5 Minnesota North Star Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2175 The Fighting Calculators
5 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2491 Elias Rojas Collins
NoMythic
5 Minnesota North Star Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3313 Kailei Johnson
Mechatronics
5 Minnesota North Star Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2177 The Robettes
5 Minnesota North Star Regional Highest Rookie Seed 7858 Warriors
5 Minnesota North Star Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 2538 The Plaid Pillagers
5 Minnesota North Star Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2549 Millerbots
5 Minnesota North Star Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3082 Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional Judges' Award 3313 Mechatronics
5 Minnesota North Star Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6803 HAI-Panda
5 Minnesota North Star Regional Regional Chairman's Award 2883 F.R.E.D (Fighting Rednecks Engineering and Design)
5 Minnesota North Star Regional Regional Engineering Inspiration Award 5993 Istech Robotic Society
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists 3277 ProDigi
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists 3926 MPArors
5 Minnesota North Star Regional Regional Finalists 2883 F.R.E.D (Fighting Rednecks Engineering and Design)
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners 3082 Chicken Bot Pie
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners 1816 "The Green Machine"
5 Minnesota North Star Regional Regional Winners 2549 Millerbots
5 Minnesota North Star Regional Rookie All Star Award 7858 Warriors
5 Minnesota North Star Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7849 The 7849ers
5 Minnesota North Star Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2177 The Robettes
5 Minnesota North Star Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3633 Catalyst 3633
5 Minnesota North Star Regional Volunteer of the Year Doug Jensen
5 Minnesota North Star Regional Wildcard 3277 ProDigi
5 Minnesota North Star Regional Wildcard 3926 MPArors
5 Minnesota North Star Regional Woodie Flowers Finalist Award 2491 Kelli Aellen
NoMythic
5 NE District Central Mass Event Autonomous Award sponsored by Ford 5813 Morpheus
5 NE District Central Mass Event Creativity Award sponsored by Xerox 2079 4H ALARM Robotics
5 NE District Central Mass Event District Chairman's Award 5422 Stormgears FRC
5 NE District Central Mass Event District Engineering Inspiration Award 125 NUTRONs
5 NE District Central Mass Event District Event Finalist 3205 Patriots
5 NE District Central Mass Event District Event Finalist 95 Grasshoppers
5 NE District Central Mass Event District Event Finalist 1100 The T-Hawks
5 NE District Central Mass Event District Event Winner 6328 Mechanical Advantage
5 NE District Central Mass Event District Event Winner 78 AIR STRIKE
5 NE District Central Mass Event District Event Winner 125 NUTRONs
5 NE District Central Mass Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2877 LigerBots
5 NE District Central Mass Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 190 Gompei and the H.E.R.D.
5 NE District Central Mass Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1100 The T-Hawks
5 NE District Central Mass Event Highest Rookie Seed 7438 Brain Busters
5 NE District Central Mass Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4048 Redshift
5 NE District Central Mass Event Industrial Design Award sponsored by General M... 95 Grasshoppers
5 NE District Central Mass Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6328 Mechanical Advantage
5 NE District Central Mass Event Judges' Award 126 Gael Force
5 NE District Central Mass Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 78 AIR STRIKE
5 NE District Central Mass Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7438 Brain Busters
5 NE District Central Mass Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5422 Stormgears FRC
5 NE District Central Mass Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 155 The Technonuts
5 NE District UNH Event Autonomous Award sponsored by Ford 6933 Archytas, sponsored by NASA
5 NE District UNH Event Creativity Award sponsored by Xerox 69 HYPER
5 NE District UNH Event District Chairman's Award 1058 PVC Pirates
5 NE District UNH Event District Engineering Inspiration Award 1073 The Force Team
5 NE District UNH Event District Event Finalist 509 Red Storm
5 NE District UNH Event District Event Finalist 319 Big Bad Bob
5 NE District UNH Event District Event Finalist 885 Ro-bovines
5 NE District UNH Event District Event Winner 2370 IBOTS
5 NE District UNH Event District Event Winner 6691 Torque
5 NE District UNH Event District Event Winner 1922 Oz-Ram
5 NE District UNH Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 501 The PowerKnights
5 NE District UNH Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1922 Oz-Ram
5 NE District UNH Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6367 The ElectroLights
5 NE District UNH Event Highest Rookie Seed 7416 Northern Horizons
5 NE District UNH Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2342 Team Phoenix
5 NE District UNH Event Industrial Design Award sponsored by General M... 166 Chop Shop
5 NE District UNH Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 319 Big Bad Bob
5 NE District UNH Event Judges' Award 4546 ShockWave
5 NE District UNH Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2370 IBOTS
5 NE District UNH Event Rookie All Star Award 7416 Northern Horizons
5 NE District UNH Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7907 Spartan Robotics
5 NE District UNH Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1073 The Force Team
5 NE District UNH Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5902 The Wire Clippers
5 ONT District North Bay Event Autonomous Award sponsored by Ford 4069 Lo-Ellen Robotics
5 ONT District North Bay Event Creativity Award sponsored by Xerox 6336 Javawockies
5 ONT District North Bay Event District Chairman's Award 1305 Ice Cubed
5 ONT District North Bay Event District Engineering Inspiration Award 2706 Merge Robotics
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist 6987 Falcon Automation
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist 1310 Runnymede Robotics
5 ONT District North Bay Event District Event Finalist 4678 CyberCavs
5 ONT District North Bay Event District Event Winner 1305 Ice Cubed
5 ONT District North Bay Event District Event Winner 4917 Sir Lancerbot
5 ONT District North Bay Event District Event Winner 4519 King's Robotics
5 ONT District North Bay Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4917 Sir Lancerbot
5 ONT District North Bay Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4152 Hoya Robotics
5 ONT District North Bay Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1374 Amped Up
5 ONT District North Bay Event Highest Rookie Seed 7476 EOM Lions
5 ONT District North Bay Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3543 C4 Robotics
5 ONT District North Bay Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4678 CyberCavs
5 ONT District North Bay Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4946 The Alpha Dogs
5 ONT District North Bay Event Judges' Award 1310 Runnymede Robotics
5 ONT District North Bay Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2994 ASTECHZ
5 ONT District North Bay Event Rookie All Star Award 7476 EOM Lions
5 ONT District North Bay Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2994 ASTECHZ
5 ONT District North Bay Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4783 RoboRavens
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Autonomous Award sponsored by Ford 1114 Simbotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Creativity Award sponsored by Xerox 5689 CK Cyber Pack
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Chairman's Award 772 Sabre Bytes Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Engineering Inspiration Award 5885 Villanova WiredCats
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Finalist 772 Sabre Bytes Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Finalist 4936 Viral Vortex
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Finalist 4992 Sparbotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Winner 7480 Machine Mavericks
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Winner 1285 The Big Bang
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event District Event Winner 1114 Simbotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 771 SWAT
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6544 A-Team Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4039 MakeShift Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Highest Rookie Seed 7480 Machine Mavericks
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5426 E.J. Lajeunesse
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Industrial Design Award sponsored by General M... 865 WARP7
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4903 Mustangs
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Judges' Award 2935 NACI Robotics
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2852 DM High Voltage
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Rookie All Star Award 7480 Machine Mavericks
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7800 Electric Comets
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4688 Saints Bot
5 ONT District Windsor Essex Great Lakes Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4920 Belle River Automatons
5 PCH District Forsyth District Event Autonomous Award sponsored by Ford 1771 North Gwinnett Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Creativity Award sponsored by Xerox 1683 Techno Titans
5 PCH District Forsyth District Event District Chairman's Award 4468 Fernbank LINKS
5 PCH District Forsyth District Event District Engineering Inspiration Award 1746 OTTO
5 PCH District Forsyth District Event District Event Finalist 1771 North Gwinnett Robotics
5 PCH District Forsyth District Event District Event Finalist 6925 W.A.Robotics
5 PCH District Forsyth District Event District Event Finalist 5109 Gladiator Robotics
5 PCH District Forsyth District Event District Event Winner 1746 OTTO
5 PCH District Forsyth District Event District Event Winner 2415 WiredCats
5 PCH District Forsyth District Event District Event Winner 6829 Ignite Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2415 WiredCats
5 PCH District Forsyth District Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4189 Chargers
5 PCH District Forsyth District Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5293 Metal Crusaders
5 PCH District Forsyth District Event Highest Rookie Seed 7449 Lithium Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 7514 EVE Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4112 EagleBots
5 PCH District Forsyth District Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 7451 Avenger Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Judges' Award 6325 Reset Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6829 Ignite Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Rookie All Star Award 7449 Lithium Robotics
5 PCH District Forsyth District Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7676 THS RoboDogs
5 PCH District Forsyth District Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1261 Robo Lions
5 PCH District Forsyth District Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1311 Kell Robotics
5 PNW District Auburn Event Autonomous Award sponsored by Ford 4911 CyberKnights
5 PNW District Auburn Event Creativity Award sponsored by Xerox 4918 The Roboctopi
5 PNW District Auburn Event District Chairman's Award 3786 Chargers
5 PNW District Auburn Event District Engineering Inspiration Award 2980 The Whidbey Island Wild Cats
5 PNW District Auburn Event District Event Finalist 6503 Iron Dragon
5 PNW District Auburn Event District Event Finalist 4911 CyberKnights
5 PNW District Auburn Event District Event Finalist 2929 JAGBOTS
5 PNW District Auburn Event District Event Finalist 4089 Stealth Robotics
5 PNW District Auburn Event District Event Winner 2046 Bear Metal
5 PNW District Auburn Event District Event Winner 4579 RoboEagles
5 PNW District Auburn Event District Event Winner 2990 Hotwire
5 PNW District Auburn Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4131 Iron Patriots
5 PNW District Auburn Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4089 Stealth Robotics
5 PNW District Auburn Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2907 Lion Robotics
5 PNW District Auburn Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 3393 Horns of Havoc
5 PNW District Auburn Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1318 Issaquah Robotics Society
5 PNW District Auburn Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 492 Titan Robotics Club
5 PNW District Auburn Event Judges' Award 3574 HIGH TEKERZ
5 PNW District Auburn Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2046 Bear Metal
5 PNW District Auburn Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3070 Team Pronto
5 PNW District Auburn Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5683 Hello World
5 PNW District Lake Oswego Event Autonomous Award sponsored by Ford 2521 SERT
5 PNW District Lake Oswego Event Creativity Award sponsored by Xerox 4043 NerdHerd
5 PNW District Lake Oswego Event District Chairman's Award 2471 Team Mean Machine
5 PNW District Lake Oswego Event District Engineering Inspiration Award 997 Spartan Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist 3674 CloverBots
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist 5198 Knight Tech
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Finalist 2471 Team Mean Machine
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner 4110 DEEP SPACE NINERS
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner 4488 Shockwave
5 PNW District Lake Oswego Event District Event Winner 4043 NerdHerd
5 PNW District Lake Oswego Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 955 CV Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2811 StormBots
5 PNW District Lake Oswego Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 847 PHRED
5 PNW District Lake Oswego Event Highest Rookie Seed 7448 S.C. Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5468 Chaos Theory
5 PNW District Lake Oswego Event Industrial Design Award sponsored by General M... 4488 Shockwave
5 PNW District Lake Oswego Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2898 Flying Hedgehogs
5 PNW District Lake Oswego Event Judges' Award 5450 SHREC - St. Helens Robotics and Engineering Club
5 PNW District Lake Oswego Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3674 CloverBots
5 PNW District Lake Oswego Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7448 S.C. Robotics
5 PNW District Lake Oswego Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2374 Crusader Bots
5 PNW District Lake Oswego Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3192 High Visibility
5 Silicon Valley Regional Autonomous Award sponsored by Ford 192 GRT
5 Silicon Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox 6036 Peninsula Robotics
5 Silicon Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1868 Space Cookies
5 Silicon Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 199 Kevin Wang
Deep Blue
5 Silicon Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1967 Kaitlyn Kumar
The Janksters
5 Silicon Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 8 Paly Robotics
5 Silicon Valley Regional Highest Rookie Seed 7419 Tech Support
5 Silicon Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1458 Red Tie Robotics
5 Silicon Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 670 Homestead Robotics
5 Silicon Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 604 Quixilver
5 Silicon Valley Regional Judges' Award 6241 CowTech
5 Silicon Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 846 The Funky Monkeys
5 Silicon Valley Regional Regional Chairman's Award 2220 Blue Twilight
5 Silicon Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 649 M-SET Fish
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists 604 Quixilver
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists 7308 DeepVision
5 Silicon Valley Regional Regional Finalists 972 Iron Claw
5 Silicon Valley Regional Regional Winners 254 The Cheesy Poofs
5 Silicon Valley Regional Regional Winners 5499 The Bay Orangutans
5 Silicon Valley Regional Regional Winners 6418 The Missfits
5 Silicon Valley Regional Rookie All Star Award 7667 OtterBots
5 Silicon Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7419 Tech Support
5 Silicon Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2220 Blue Twilight
5 Silicon Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1351 TKO
5 Silicon Valley Regional Volunteer of the Year Clayton Ou
5 Silicon Valley Regional Wildcard 972 Iron Claw
5 Silicon Valley Regional Wildcard 7308 DeepVision
5 Silicon Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award 1967 Alvin Cheng
The Janksters
5 Smoky Mountains Regional Autonomous Award sponsored by Ford 4020 Cyber Tribe
5 Smoky Mountains Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3490 Viper Drive
5 Smoky Mountains Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3140 Flagship
5 Smoky Mountains Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4329 Lutheran Roboteers
5 Smoky Mountains Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4265 Blake Norris
Secret City Wildbots
5 Smoky Mountains Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3140 John Manneshmidt
Flagship
5 Smoky Mountains Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
5 Smoky Mountains Regional Highest Rookie Seed 7525 Pioneers^2
5 Smoky Mountains Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3966 L&N STEMpunks
5 Smoky Mountains Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3489 Category 5
5 Smoky Mountains Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4265 Secret City Wildbots
5 Smoky Mountains Regional Judges' Award 3011 RoboWarriors
5 Smoky Mountains Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4630 Robodragons
5 Smoky Mountains Regional Regional Chairman's Award 932 The Circuit Chargers
5 Smoky Mountains Regional Regional Engineering Inspiration Award 1706 Ratchet Rockers
5 Smoky Mountains Regional Regional Finalists 2386 Trojans
5 Smoky Mountains Regional Regional Finalists 3966 L&N STEMpunks
5 Smoky Mountains Regional Regional Finalists 4020 Cyber Tribe
5 Smoky Mountains Regional Regional Winners 2614 Mountaineer Area RoboticS (MARS)
5 Smoky Mountains Regional Regional Winners 2556 RadioActive Roaches
5 Smoky Mountains Regional Regional Winners 4265 Secret City Wildbots
5 Smoky Mountains Regional Rookie All Star Award 7525 Pioneers^2
5 Smoky Mountains Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7406 Ministry of Mechanics
5 Smoky Mountains Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 932 The Circuit Chargers
5 Smoky Mountains Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4764 The Memphis MechWarriors
5 Smoky Mountains Regional Volunteer of the Year Tanya Foreman
5 Smoky Mountains Regional Wildcard 2386 Trojans
5 Smoky Mountains Regional Wildcard 3966 L&N STEMpunks
5 Smoky Mountains Regional Woodie Flowers Finalist Award 2393 Hiroaki "Hiro" Masuo
Robotichauns
5 South Florida Regional Autonomous Award sponsored by Ford 5872 WiredCats
5 South Florida Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3627 The Jungle Robotics
5 South Florida Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3932 The Dirty Mechanics
5 South Florida Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2152 S*M*A*S*H
5 South Florida Regional FIRST Dean's List Finalist Award 744 Jennae Katic
Shark Attack
5 South Florida Regional FIRST Dean's List Finalist Award 180 Rohan Jakhete
S.P.A.M.
5 South Florida Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5472 Stallion Robotics
5 South Florida Regional Highest Rookie Seed 7575 Stark Robotics
5 South Florida Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5410 Eaglebotics
5 South Florida Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2383 Ninjineers
5 South Florida Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 179 Children of the Swamp
5 South Florida Regional Judges' Award 6001 CIP
5 South Florida Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 59 RamTech
5 South Florida Regional Regional Chairman's Award 4707 TEAM FORCE
5 South Florida Regional Regional Engineering Inspiration Award 744 Shark Attack
5 South Florida Regional Regional Finalists 59 RamTech
5 South Florida Regional Regional Finalists 4065 Nerds of Prey
5 South Florida Regional Regional Finalists 2383 Ninjineers
5 South Florida Regional Regional Winners 5872 WiredCats
5 South Florida Regional Regional Winners 179 Children of the Swamp
5 South Florida Regional Regional Winners 180 S.P.A.M.
5 South Florida Regional Rookie All Star Award 7403 Lightning Blue Lizards
5 South Florida Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7717 Team Steam Punks
5 South Florida Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5472 Stallion Robotics
5 South Florida Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 7575 Stark Robotics
5 South Florida Regional Volunteer of the Year 180 George Wallace
S.P.A.M.
5 South Florida Regional Wildcard 59 RamTech
5 South Florida Regional Wildcard 2383 Ninjineers
5 South Florida Regional Woodie Flowers Finalist Award 1369 Richard Berglund
Minotaur
5 Utah Regional Autonomous Award sponsored by Ford 1339 AngelBotics
5 Utah Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4388 Ridgebotics
5 Utah Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 399 Eagle Robotics
5 Utah Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4944 The Hi Fives
5 Utah Regional FIRST Dean's List Finalist Award Trinity Mauer
5 Utah Regional FIRST Dean's List Finalist Award America Martinez-Carillo
5 Utah Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5430 Pirate Robolution
5 Utah Regional Highest Rookie Seed 7906 Underdogs
5 Utah Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3255 Super NURDs
5 Utah Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 5933 JudgeMent Call
5 Utah Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 971 Spartan Robotics
5 Utah Regional Judges' Award 3243 Amperes
5 Utah Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2102 Team Paradox
5 Utah Regional Regional Chairman's Award 3478 PrepaTec - LamBot
5 Utah Regional Regional Engineering Inspiration Award 3374 Jackson Hole RoboBroncs
5 Utah Regional Regional Finalists 5933 JudgeMent Call
5 Utah Regional Regional Finalists 4068 Palmer Ridge BEARbotics
5 Utah Regional Regional Finalists 1700 Gatorbotics
5 Utah Regional Regional Finalists 3243 Amperes
5 Utah Regional Regional Winners 3478 PrepaTec - LamBot
5 Utah Regional Regional Winners 4738 Patribots
5 Utah Regional Regional Winners 971 Spartan Robotics
5 Utah Regional Rookie All Star Award 7906 Underdogs
5 Utah Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7909 GTI WingNuts
5 Utah Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3006 Red Rock Robotics
5 Utah Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4585 Husky Robotics
5 Utah Regional Volunteer of the Year Judy Young
5 Utah Regional Wildcard 3243 Amperes
5 Utah Regional Wildcard 1700 Gatorbotics
5 Utah Regional Wildcard 5933 JudgeMent Call
5 Utah Regional Woodie Flowers Finalist Award 3006 Carlos Arce-Larreta
Red Rock Robotics
5 Ventura Regional Creativity Award sponsored by Xerox 294 Beach Cities Robotics
5 Ventura Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3512 Spartatroniks
5 Ventura Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5818 Riviera Robotics
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1138 Giovanni Giacalone
Eagle Engineering
5 Ventura Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3512 Isabel Guerrero
Spartatroniks
5 Ventura Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 599 Robodox
5 Ventura Regional Highest Rookie Seed 7887 Final FRONTIER
5 Ventura Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1138 Eagle Engineering
5 Ventura Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 114 Eaglestrike
5 Ventura Regional Judges' Award 5678 Knightrise
5 Ventura Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4414 HighTide
5 Ventura Regional Regional Chairman's Award 4201 The Vitruvian Bots
5 Ventura Regional Regional Engineering Inspiration Award 2486 CocoNuts
5 Ventura Regional Regional Finalists 7650 Monte Pacis Robotics
5 Ventura Regional Regional Finalists 7887 Final FRONTIER
5 Ventura Regional Regional Finalists 114 Eaglestrike
5 Ventura Regional Regional Finalists 294 Beach Cities Robotics
5 Ventura Regional Regional Winners 4414 HighTide
5 Ventura Regional Regional Winners 6934 Scorps
5 Ventura Regional Regional Winners 5199 Robot Dolphins From Outer Space
5 Ventura Regional Rookie All Star Award 7650 Monte Pacis Robotics
5 Ventura Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7887 Final FRONTIER
5 Ventura Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2543 TitanBot
5 Ventura Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 115 MVRT
5 Ventura Regional Volunteer of the Year Jonette "JD" Sessa
5 Ventura Regional Wildcard 294 Beach Cities Robotics
5 Ventura Regional Wildcard 114 Eaglestrike
5 Ventura Regional Wildcard 7887 Final FRONTIER
5 Ventura Regional Woodie Flowers Finalist Award 4201 Fazlul Zubair
The Vitruvian Bots
5 Wisconsin Regional Autonomous Award sponsored by Ford 2194 Fondy Fire
5 Wisconsin Regional Creativity Award sponsored by Xerox 930 Mukwonago BEARs
5 Wisconsin Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 1792 Round Table Robotics
5 Wisconsin Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3418 RoboRiot
5 Wisconsin Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2194 Marissa Skor
Fondy Fire
5 Wisconsin Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1792 Mya Mendola
Round Table Robotics
5 Wisconsin Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1710 The Ravonics Revolution
5 Wisconsin Regional Highest Rookie Seed 7498 Wingus & Dingus
5 Wisconsin Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 4531 STEMpunk
5 Wisconsin Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1038 Lakota Robotics
5 Wisconsin Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2169 KING TeC
5 Wisconsin Regional Judges' Award 233 The Pink Team
5 Wisconsin Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2022 Titan Robotics
5 Wisconsin Regional Regional Chairman's Award 5125 Hawks on the Horizon
5 Wisconsin Regional Regional Engineering Inspiration Award 2202 BEAST Robotics
5 Wisconsin Regional Regional Finalists 7498 Wingus & Dingus
5 Wisconsin Regional Regional Finalists 3197 HexHounds
5 Wisconsin Regional Regional Finalists 2077 Laser Robotics
5 Wisconsin Regional Regional Winners 1091 Oriole Assault
5 Wisconsin Regional Regional Winners 1259 Paradigm Shift
5 Wisconsin Regional Regional Winners 6574 Ferradermis
5 Wisconsin Regional Rookie All Star Award 7417 Bionic Bombers
5 Wisconsin Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7498 Wingus & Dingus
5 Wisconsin Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2451 PWNAGE
5 Wisconsin Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2506 Saber Robotics
5 Wisconsin Regional Volunteer of the Year 537 George McBride
Charger Robotics
5 Wisconsin Regional Wildcard 2077 Laser Robotics
5 Wisconsin Regional Wildcard 3197 HexHounds
5 Wisconsin Regional Woodie Flowers Finalist Award 1792 Robin Olson
Round Table Robotics
4 Bayou Regional Autonomous Award sponsored by Ford 281 The GreenVillains
4 Bayou Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3616 Team Phenomena
4 Bayou Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2080 Torbotics
4 Bayou Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3937 Breakaway
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2080 Lauren Williams
Torbotics
4 Bayou Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6025 Hazar Tek
Adroit Androids
4 Bayou Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2283 Panteras
4 Bayou Regional Highest Rookie Seed 7661 SciHigh Nautili
4 Bayou Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 3966 L&N STEMpunks
4 Bayou Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3039 Wildcat Robotics
4 Bayou Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Judges' Award 2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 456 Siege Robotics
4 Bayou Regional Regional Chairman's Award 4013 Clockwork Mania
4 Bayou Regional Regional Engineering Inspiration Award 6025 Adroit Androids
4 Bayou Regional Regional Finalists 3946 Tiger Robotics
4 Bayou Regional Regional Finalists 3039 Wildcat Robotics
4 Bayou Regional Regional Finalists 2992 The S.S. Prometheus
4 Bayou Regional Regional Winners 1421 Team Chaos
4 Bayou Regional Regional Winners 3991 KnightVision
4 Bayou Regional Regional Winners 364 Team Fusion
4 Bayou Regional Rookie All Star Award 7661 SciHigh Nautili
4 Bayou Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7834 Neville High School
4 Bayou Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2080 Torbotics
4 Bayou Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 7094 Alpha Omega
4 Bayou Regional Volunteer of the Year Tim English
4 Bayou Regional Wildcard 3946 Tiger Robotics
4 Bayou Regional Woodie Flowers Finalist Award 1927 Roy Cloud
Tempest
4 Central Illinois Regional Autonomous Award sponsored by Ford 4256 Cyborg Cats
4 Central Illinois Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2358 Bearbotics
4 Central Illinois Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2022 Titan Robotics
4 Central Illinois Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4143 MARS/ WARS
4 Central Illinois Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4256 Ethan Storer
Cyborg Cats
4 Central Illinois Regional FIRST Dean's List Finalist Award 7417 Harrison Wight
Bionic Bombers
4 Central Illinois Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3695 Foximus Prime
4 Central Illinois Regional Highest Rookie Seed 7848 WI-FIghterz
4 Central Illinois Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 6237 Martin Motion
4 Central Illinois Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 323 Lights Out
4 Central Illinois Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1329 ROBOREBELS
4 Central Illinois Regional Judges' Award 5442 Mechanical Monarchy
4 Central Illinois Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2040 DERT - Dunlap Eagles Robotics Team
4 Central Illinois Regional Regional Chairman's Award 5847 Ironclad
4 Central Illinois Regional Regional Engineering Inspiration Award 4096 Ctrl-Z
4 Central Illinois Regional Regional Finalists 5442 Mechanical Monarchy
4 Central Illinois Regional Regional Finalists 4256 Cyborg Cats
4 Central Illinois Regional Regional Finalists 4143 MARS/ WARS
4 Central Illinois Regional Regional Winners 2481 Roboteers
4 Central Illinois Regional Regional Winners 1756 Argos
4 Central Illinois Regional Regional Winners 1781 Lindblom Electric Eagles
4 Central Illinois Regional Rookie All Star Award 7465 MAGNETECH
4 Central Illinois Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7417 Bionic Bombers
4 Central Illinois Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5847 Ironclad
4 Central Illinois Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1736 Robot Casserole
4 Central Illinois Regional Volunteer of the Year Caterpillar FIRST Alumni Organization
4 Central Illinois Regional Wildcard 4143 MARS/ WARS
4 Central Illinois Regional Wildcard 4256 Cyborg Cats
4 Central Illinois Regional Woodie Flowers Finalist Award 4096 Robert Smith
Ctrl-Z
4 CHS District Oxon Hill MD Event Autonomous Award sponsored by Ford 836 The RoboBees
4 CHS District Oxon Hill MD Event Creativity Award sponsored by Xerox 116 Epsilon Delta
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Chairman's Award 4541 CAV-ineers
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Engineering Inspiration Award 339 Kilroy Robotics
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Event Finalist 4472 SuperNOVA
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Event Finalist 4541 CAV-ineers
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Event Finalist 620 Warbots
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Event Winner 612 Chantilly Robotics
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Event Winner 6543 pumaTECH
4 CHS District Oxon Hill MD Event District Event Winner 1418 Vae Victis
4 CHS District Oxon Hill MD Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4472 SuperNOVA
4 CHS District Oxon Hill MD Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4638 Jagbots
4 CHS District Oxon Hill MD Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 612 Chantilly Robotics
4 CHS District Oxon Hill MD Event Highest Rookie Seed 7879 TigerBots
4 CHS District Oxon Hill MD Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 1885 ILITE Robotics
4 CHS District Oxon Hill MD Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1727 REX
4 CHS District Oxon Hill MD Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1418 Vae Victis
4 CHS District Oxon Hill MD Event Judges' Award 4821 cyberUs
4 CHS District Oxon Hill MD Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2377 C Company
4 CHS District Oxon Hill MD Event Rookie All Star Award 7714 RedRoad
4 CHS District Oxon Hill MD Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7879 TigerBots
4 CHS District Oxon Hill MD Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2377 C Company
4 CHS District Oxon Hill MD Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2534 Lumberjack Robotics
4 Colorado Regional Autonomous Award sponsored by Ford 4293 Komodo
4 Colorado Regional Creativity Award sponsored by Xerox 2240 Brute Force
4 Colorado Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4388 Ridgebotics
4 Colorado Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3200 Raptacon
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award 4499 Jocelyn Holman
The Highlanders
4 Colorado Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2240 Elias Wheatfall
Brute Force
4 Colorado Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional Highest Rookie Seed 7891 Inov8
4 Colorado Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 2395 OKC 4-H Robotics - Ninja Munkees
4 Colorado Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 3158 PrepaTec - TECBOT
4 Colorado Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 624 CRyptonite
4 Colorado Regional Judges' Award 3374 Jackson Hole RoboBroncs
4 Colorado Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 2996 Cougars Gone Wired
4 Colorado Regional Regional Chairman's Award 2341 Sprockets
4 Colorado Regional Regional Engineering Inspiration Award 6652 TigreRobotics
4 Colorado Regional Regional Finalists 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
4 Colorado Regional Regional Finalists 4593 Rapid Acceleration
4 Colorado Regional Regional Finalists 4550 Something's Bruin
4 Colorado Regional Regional Winners 1410 The Kraken
4 Colorado Regional Regional Winners 1619 Up-A-Creek Robotics
4 Colorado Regional Regional Winners 4068 Palmer Ridge BEARbotics
4 Colorado Regional Rookie All Star Award 7891 Inov8
4 Colorado Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7485 Mo Co Robo
4 Colorado Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2996 Cougars Gone Wired
4 Colorado Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4593 Rapid Acceleration
4 Colorado Regional Volunteer of the Year Bryce McLean
4 Colorado Regional Wildcard 1726 N.E.R.D.S. (Nifty Engineering Robotics Design Squad)
4 Colorado Regional Wildcard 4593 Rapid Acceleration
4 Colorado Regional Wildcard 4550 Something's Bruin
4 Colorado Regional Woodie Flowers Finalist Award 4944 Steve Langley
The Hi Fives
4 FIM District Alpena Event #1 Autonomous Award sponsored by Ford 2075 Enigma Robotics
4 FIM District Alpena Event #1 Creativity Award sponsored by Xerox 6573 Alanson Viking Robotics
4 FIM District Alpena Event #1 District Chairman's Award 862 Lightning Robotics
4 FIM District Alpena Event #1 District Engineering Inspiration Award 6077 Wiking Kujon
4 FIM District Alpena Event #1 District Event Finalist 3536 Electro Eagles
4 FIM District Alpena Event #1 District Event Finalist 862 Lightning Robotics
4 FIM District Alpena Event #1 District Event Finalist 7171 Wolverine Wildcats
4 FIM District Alpena Event #1 District Event Winner 2075 Enigma Robotics
4 FIM District Alpena Event #1 District Event Winner 2137 T.O.R.C.
4 FIM District Alpena Event #1 District Event Winner 6573 Alanson Viking Robotics
4 FIM District Alpena Event #1 Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5230 The Resistance
4 FIM District Alpena Event #1 Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2137 T.O.R.C.
4 FIM District Alpena Event #1 Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5505 Volts Squared
4 FIM District Alpena Event #1 Highest Rookie Seed 7823 HuronBots
4 FIM District Alpena Event #1 Imagery Award in honor of Jack Kamen 7154 TheROK
4 FIM District Alpena Event #1 Industrial Design Award sponsored by General M... 3536 Electro Eagles
4 FIM District Alpena Event #1 Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 6637 BetaWolves
4 FIM District Alpena Event #1 Judges' Award 3537 Delta Force
4 FIM District Alpena Event #1 Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5534 Onaway Onabots
4 FIM District Alpena Event #1 Rookie All Star Award 7808 Dragoneers
4 FIM District Alpena Event #1 Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7823 HuronBots
4 FIM District Alpena Event #1 Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5534 Onaway Onabots
4 FIM District Alpena Event #1 Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5709 Rudyard Nerf Herders
4 FIM District Jackson Event Autonomous Award sponsored by Ford 2611 Jacktown Vectors
4 FIM District Jackson Event Creativity Award sponsored by Xerox 4325 RoboRangers
4 FIM District Jackson Event District Chairman's Award 302 The Dragons
4 FIM District Jackson Event District Engineering Inspiration Award 1481 The Riveters
4 FIM District Jackson Event District Event Finalist 1023 Bedford Express
4 FIM District Jackson Event District Event Finalist 5205 FullMetal-Jackets
4 FIM District Jackson Event District Event Finalist 5688 Robo Cats
4 FIM District Jackson Event District Event Winner 4362 Gems
4 FIM District Jackson Event District Event Winner 1481 The Riveters
4 FIM District Jackson Event District Event Winner 7501 Golden Gears
4 FIM District Jackson Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5907 CC Shambots
4 FIM District Jackson Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4362 Gems
4 FIM District Jackson Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 1023 Bedford Express
4 FIM District Jackson Event Highest Rookie Seed 7656 MC Hammers
4 FIM District Jackson Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4327 Q Branch
4 FIM District Jackson Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5205 FullMetal-Jackets
4 FIM District Jackson Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 247 Da Bears
4 FIM District Jackson Event Judges' Award 4216 Blue Ops Robotics
4 FIM District Jackson Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3604 Goon Squad
4 FIM District Jackson Event Rookie All Star Award 7501 Golden Gears
4 FIM District Jackson Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7656 MC Hammers
4 FIM District Jackson Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3604 Goon Squad
4 FIM District Jackson Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 7221 JHS Viking Robotics
4 FIM District Lincoln Event Autonomous Award sponsored by Ford 503 Frog Force
4 FIM District Lincoln Event Creativity Award sponsored by Xerox 3656 Dreadbots
4 FIM District Lincoln Event District Chairman's Award 5050 Cow Town Robotics
4 FIM District Lincoln Event District Engineering Inspiration Award 66 Grizzly Robotics
4 FIM District Lincoln Event District Event Finalist 5067 Steiner Steel Storm
4 FIM District Lincoln Event District Event Finalist 3656 Dreadbots
4 FIM District Lincoln Event District Event Finalist 6570 Whiteford Bobcats
4 FIM District Lincoln Event District Event Winner 7660 The Byting Irish
4 FIM District Lincoln Event District Event Winner 5853 FEAR The Termigators
4 FIM District Lincoln Event District Event Winner 5530 The Greenhills Lawnmowers
4 FIM District Lincoln Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4237 Team Lance-A-Bot
4 FIM District Lincoln Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 6570 Whiteford Bobcats
4 FIM District Lincoln Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 280 TnT
4 FIM District Lincoln Event Highest Rookie Seed 7660 The Byting Irish
4 FIM District Lincoln Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 6538 Linc-Bots
4 FIM District Lincoln Event Industrial Design Award sponsored by General M... 67 The HOT Team
4 FIM District Lincoln Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 573 Mech Warriors
4 FIM District Lincoln Event Judges' Award 4395 Dundee Vi-Borgs
4 FIM District Lincoln Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6528 Terror Bytes
4 FIM District Lincoln Event Rookie All Star Award 7912 Flex Tech Robotics
4 FIM District Lincoln Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7660 The Byting Irish
4 FIM District Lincoln Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3542 S.P.E.E.D
4 FIM District Lincoln Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5530 The Greenhills Lawnmowers
4 FIM District Midland Event Autonomous Award sponsored by Ford 2619 The Charge
4 FIM District Midland Event Creativity Award sponsored by Xerox 6073 Cav-Bots
4 FIM District Midland Event District Chairman's Award 5216 E-Ville Empire
4 FIM District Midland Event District Engineering Inspiration Award 5712 Hemlock's Gray Matter
4 FIM District Midland Event District Event Finalist 5166 Fabricators
4 FIM District Midland Event District Event Finalist 5424 Rogue Robots
4 FIM District Midland Event District Event Finalist 5517 The Engineers on Fire
4 FIM District Midland Event District Event Winner 3770 BlitzCreek
4 FIM District Midland Event District Event Winner 5509 Like a Boss
4 FIM District Midland Event District Event Winner 3414 Hackbots
4 FIM District Midland Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2834 Bionic Black Hawks
4 FIM District Midland Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5046 Jacked Up Jackets
4 FIM District Midland Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3770 BlitzCreek
4 FIM District Midland Event Highest Rookie Seed 7784 Vassar Voltage
4 FIM District Midland Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5424 Rogue Robots
4 FIM District Midland Event Industrial Design Award sponsored by General M... 6193 The Legend of Robotics
4 FIM District Midland Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3414 Hackbots
4 FIM District Midland Event Judges' Award 6071 The Aluminators
4 FIM District Midland Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5166 Fabricators
4 FIM District Midland Event Rookie All Star Award 7784 Vassar Voltage
4 FIM District Midland Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7751 The A.E.A.-ALTimate Electric Androids
4 FIM District Midland Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5216 E-Ville Empire
4 FIM District Midland Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5603 Rise of the Warrior Bots
4 FIM District West Michigan Event Autonomous Award sponsored by Ford 4003 TriSonics
4 FIM District West Michigan Event Creativity Award sponsored by Xerox 6877 Mechanical Mustangs
4 FIM District West Michigan Event District Chairman's Award 5567 Code Red Robotics
4 FIM District West Michigan Event District Engineering Inspiration Award 3620 Average Joes
4 FIM District West Michigan Event District Event Finalist 3620 Average Joes
4 FIM District West Michigan Event District Event Finalist 3458 Code Blue
4 FIM District West Michigan Event District Event Finalist 2054 Tech Vikes
4 FIM District West Michigan Event District Event Winner 5173 Fennville RoboHawks
4 FIM District West Michigan Event District Event Winner 5927 Globetrotters
4 FIM District West Michigan Event District Event Winner 2474 Excel
4 FIM District West Michigan Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5980 East Grand Rapids Robotics
4 FIM District West Michigan Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 107 Team R.O.B.O.T.I.C.S.
4 FIM District West Michigan Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 4453 The Red Hot Chili Bots
4 FIM District West Michigan Event Highest Rookie Seed 7812 Robot Warriors
4 FIM District West Michigan Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 141 WOBOT
4 FIM District West Michigan Event Industrial Design Award sponsored by General M... 2474 Excel
4 FIM District West Michigan Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2054 Tech Vikes
4 FIM District West Michigan Event Judges' Award 7248 Tactical Hams
4 FIM District West Michigan Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 85 B.O.B. (Built on Brains)
4 FIM District West Michigan Event Rookie All Star Award 7812 Robot Warriors
4 FIM District West Michigan Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5567 Code Red Robotics
4 FIM District West Michigan Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 5710 The O-Bots
4 FIT District Del Rio Event Autonomous Award sponsored by Ford 1164 Project NEO
4 FIT District Del Rio Event Creativity Award sponsored by Xerox 6377 Howdy Bots
4 FIT District Del Rio Event District Chairman's Award 1477 Texas Torque
4 FIT District Del Rio Event District Engineering Inspiration Award 5427 Steel Talons
4 FIT District Del Rio Event District Event Finalist 1817 Llano Estacado RoboRaiders
4 FIT District Del Rio Event District Event Finalist 6315 Code Error 404
4 FIT District Del Rio Event District Event Finalist 6800 ViperBots Valor
4 FIT District Del Rio Event District Event Winner 7088 Robodogs
4 FIT District Del Rio Event District Event Winner 7521 ULTIMATE Robotics
4 FIT District Del Rio Event District Event Winner 6377 Howdy Bots
4 FIT District Del Rio Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6800 ViperBots Valor
4 FIT District Del Rio Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4063 TriKzR4Kidz
4 FIT District Del Rio Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3481 Bronc Botz
4 FIT District Del Rio Event Highest Rookie Seed 7521 ULTIMATE Robotics
4 FIT District Del Rio Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 6682 A.S.T.R.O. Vikings
4 FIT District Del Rio Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3035 Droid Rage
4 FIT District Del Rio Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3997 Screaming Chickens
4 FIT District Del Rio Event Judges' Award 6830 Hogbotics
4 FIT District Del Rio Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 5892 Energy HEROs
4 FIT District Del Rio Event Rookie All Star Award 7492 CavBots (Cavalier Robotics)
4 FIT District Del Rio Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7750 Alpine robo bucks
4 FIT District Del Rio Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4063 TriKzR4Kidz
4 FIT District Del Rio Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4639 The RoboSpartans
4 FIT District Greenville Event Autonomous Award sponsored by Ford 5414 Pearadox
4 FIT District Greenville Event Creativity Award sponsored by Xerox 418 Purple Haze
4 FIT District Greenville Event District Chairman's Award 3735 VorTX
4 FIT District Greenville Event District Engineering Inspiration Award 2468 Team Appreciate
4 FIT District Greenville Event District Event Finalist 5888 M.E.T.A. Robotics
4 FIT District Greenville Event District Event Finalist 7121 Keller Fusion Robotics
4 FIT District Greenville Event District Event Finalist 5414 Pearadox
4 FIT District Greenville Event District Event Finalist 3847 Spectrum -△◅
4 FIT District Greenville Event District Event Winner 7708 Tiger Nation
4 FIT District Greenville Event District Event Winner 3310 Black Hawk Robotics
4 FIT District Greenville Event District Event Winner 2468 Team Appreciate
4 FIT District Greenville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6357 The Spring Konstant
4 FIT District Greenville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3310 Black Hawk Robotics
4 FIT District Greenville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5411 PowerEagle
4 FIT District Greenville Event Highest Rookie Seed 7503 Radicubs
4 FIT District Greenville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2158 ausTIN CANs
4 FIT District Greenville Event Industrial Design Award sponsored by General M... 7179 Crossfire
4 FIT District Greenville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3847 Spectrum -△◅
4 FIT District Greenville Event Judges' Award 2583 RoboWarriors
4 FIT District Greenville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 4587 Jersey Voltage
4 FIT District Greenville Event Rookie All Star Award 7503 Radicubs
4 FIT District Greenville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7510 Prowlers
4 FIT District Greenville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5431 Titan Robotics in memory of Jordan Grant
4 FIT District Greenville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6171 ⚛ Chain Reaction ⚛
4 FMA District Seneca Event Autonomous Award sponsored by Ford 365 Miracle Workerz
4 FMA District Seneca Event Creativity Award sponsored by Xerox 219 Team Impact
4 FMA District Seneca Event District Chairman's Award 75 RoboRaiders
4 FMA District Seneca Event District Engineering Inspiration Award 203 SOUPer BOTS
4 FMA District Seneca Event District Event Finalist 6921 Technados
4 FMA District Seneca Event District Event Finalist 1807 Redbird Robotics
4 FMA District Seneca Event District Event Finalist 365 Miracle Workerz
4 FMA District Seneca Event District Event Winner 6327 The Tin Soldiers
4 FMA District Seneca Event District Event Winner 834 SparTechs
4 FMA District Seneca Event District Event Winner 1640 Sab-BOT-age
4 FMA District Seneca Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 341 Miss Daisy
4 FMA District Seneca Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1807 Redbird Robotics
4 FMA District Seneca Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 714 Panthera
4 FMA District Seneca Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2495 Hive Mind
4 FMA District Seneca Event Industrial Design Award sponsored by General M... 5895 Peddie School Robotics
4 FMA District Seneca Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 272 Cyber-Crusaders
4 FMA District Seneca Event Judges' Award 6226 Blue Devils
4 FMA District Seneca Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 834 SparTechs
4 FMA District Seneca Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5420 Velocity
4 FMA District Seneca Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2729 Storm Robotics Team
4 FNC District UNC Asheville Event Autonomous Award sponsored by Ford 5190 Green Hope Falcons
4 FNC District UNC Asheville Event Creativity Award sponsored by Xerox 4828 RoboEagles
4 FNC District UNC Asheville Event District Chairman's Award 4561 TerrorBytes
4 FNC District UNC Asheville Event District Engineering Inspiration Award 5854 GLITCH
4 FNC District UNC Asheville Event District Event Finalist 1533 Triple Strange
4 FNC District UNC Asheville Event District Event Finalist 6894 Iced Java
4 FNC District UNC Asheville Event District Event Finalist 3196 Team SPORK
4 FNC District UNC Asheville Event District Event Winner 2640 HOTBOTZ
4 FNC District UNC Asheville Event District Event Winner 5190 Green Hope Falcons
4 FNC District UNC Asheville Event District Event Winner 2655 The Flying Platypi
4 FNC District UNC Asheville Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3506 YETI Robotics
4 FNC District UNC Asheville Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2655 The Flying Platypi
4 FNC District UNC Asheville Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3459 Team PyroTech
4 FNC District UNC Asheville Event Highest Rookie Seed 7890 SeQuEnCe
4 FNC District UNC Asheville Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2640 HOTBOTZ
4 FNC District UNC Asheville Event Industrial Design Award sponsored by General M... 6502 DARC SIDE
4 FNC District UNC Asheville Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1533 Triple Strange
4 FNC District UNC Asheville Event Judges' Award 6908 Infuzed
4 FNC District UNC Asheville Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3229 Hawktimus Prime
4 FNC District UNC Asheville Event Rookie All Star Award 7443 Overhills Jag-Wires
4 FNC District UNC Asheville Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7890 SeQuEnCe
4 FNC District UNC Asheville Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3459 Team PyroTech
4 FNC District UNC Asheville Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 900 The Zebracorns
4 Greater Kansas City Regional Autonomous Award sponsored by Ford 5801 CTC Inspire
4 Greater Kansas City Regional Creativity Award sponsored by Xerox 1108 Panther Robotics
4 Greater Kansas City Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 5809 The Jesubots
4 Greater Kansas City Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3284 Camdenton LASER
4 Greater Kansas City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 1723 Katherine Ameku
The FBI - FIRST Bots of Independence
4 Greater Kansas City Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5268 Rebecca Porter
The BioMech Falcons
4 Greater Kansas City Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2357 System Meltdown
4 Greater Kansas City Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 2352 Metal Mayhem
4 Greater Kansas City Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 1986 Team Titanium
4 Greater Kansas City Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2410 Blue Valley CAPS Metal Mustang Robotics
4 Greater Kansas City Regional Judges' Award 1802 Team Stealth
4 Greater Kansas City Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1764 Liberty Robotics
4 Greater Kansas City Regional Regional Chairman's Award 2723 Team Rocket
4 Greater Kansas City Regional Regional Engineering Inspiration Award 1730 Team Driven
4 Greater Kansas City Regional Regional Finalists 3284 Camdenton LASER
4 Greater Kansas City Regional Regional Finalists 1806 S.W.A.T.
4 Greater Kansas City Regional Regional Finalists 1986 Team Titanium
4 Greater Kansas City Regional Regional Winners 1785 Blue Springs Robocats
4 Greater Kansas City Regional Regional Winners 1730 Team Driven
4 Greater Kansas City Regional Regional Winners 2357 System Meltdown
4 Greater Kansas City Regional Regional Winners 5801 CTC Inspire
4 Greater Kansas City Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3284 Camdenton LASER
4 Greater Kansas City Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1723 The FBI - FIRST Bots of Independence
4 Greater Kansas City Regional Volunteer of the Year Missouri S&T Missouri University of Science and Technology
4 Greater Kansas City Regional Wildcard 1806 S.W.A.T.
4 Greater Kansas City Regional Wildcard 1986 Team Titanium
4 Greater Kansas City Regional Woodie Flowers Finalist Award 3284 Sherry Comer
Camdenton LASER
4 Greater Pittsburgh Regional Autonomous Award sponsored by Ford 4467 Titanium Titans
4 Greater Pittsburgh Regional Creativity Award sponsored by Xerox 4991 Horsepower
4 Greater Pittsburgh Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 379 The RoboCats
4 Greater Pittsburgh Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4050 Biohazard
4 Greater Pittsburgh Regional FIRST Dean's List Finalist Award 5740 Thomas Franco
Trojanators
4 Greater Pittsburgh Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2051 Benjamin Marcouiller
The Beattie Bulldogs
4 Greater Pittsburgh Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3504 Girls of Steel
4 Greater Pittsburgh Regional Highest Rookie Seed 7670 Highlanders
4 Greater Pittsburgh Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 4027 Centre County 4-H Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 2051 The Beattie Bulldogs
4 Greater Pittsburgh Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3324 The Metrobots
4 Greater Pittsburgh Regional Judges' Award 7165 Perkins Pirates
4 Greater Pittsburgh Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 144 The R.O.C.K
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Chairman's Award 5811 BONDS
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Engineering Inspiration Award 5740 Trojanators
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Finalists 1787 Flying Circuits
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Finalists 4150 FRobotics
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Finalists 3504 Girls of Steel
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Winners 48 Team E.L.I.T.E.
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Winners 5842 Royal Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Regional Winners 3324 The Metrobots
4 Greater Pittsburgh Regional Rookie All Star Award 7515 Dark Side Robotics
4 Greater Pittsburgh Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7460 Avi and Friends
4 Greater Pittsburgh Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 337 Hard Working Hard Hats
4 Greater Pittsburgh Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4085 Technical Difficulties
4 Greater Pittsburgh Regional Volunteer of the Year Ben Matzke
4 Greater Pittsburgh Regional Wildcard 4150 FRobotics
4 Greater Pittsburgh Regional Wildcard 1787 Flying Circuits
4 Greater Pittsburgh Regional Wildcard 3504 Girls of Steel
4 Greater Pittsburgh Regional Woodie Flowers Finalist Award 48 George Lazar
Team E.L.I.T.E.
4 Hudson Valley Regional Autonomous Award sponsored by Ford 3314 Mechanical Mustangs
4 Hudson Valley Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3419 RoHawks
4 Hudson Valley Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 303 The T.E.S.T. Team
4 Hudson Valley Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 5016 Huntington Robotics
4 Hudson Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6911 Olivia Steger
SO BOTZ
4 Hudson Valley Regional FIRST Dean's List Finalist Award 6024 Radhika Sekhsaria
R Factor
4 Hudson Valley Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5943 The Bad News Gears
4 Hudson Valley Regional Highest Rookie Seed 7504 Brewster Cybear Bots
4 Hudson Valley Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 1660 Harlem Knights
4 Hudson Valley Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 20 The Rocketeers
4 Hudson Valley Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 871 Robotechs
4 Hudson Valley Regional Judges' Award 6459 AG Robotik
4 Hudson Valley Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1796 RoboTigers
4 Hudson Valley Regional Regional Chairman's Award 1156 Under Control
4 Hudson Valley Regional Regional Engineering Inspiration Award 6024 R Factor
4 Hudson Valley Regional Regional Finalists 3314 Mechanical Mustangs
4 Hudson Valley Regional Regional Finalists 303 The T.E.S.T. Team
4 Hudson Valley Regional Regional Finalists 527 Red Dragons
4 Hudson Valley Regional Regional Winners 6401 8-bit RAMs
4 Hudson Valley Regional Regional Winners 20 The Rocketeers
4 Hudson Valley Regional Regional Winners 1796 RoboTigers
4 Hudson Valley Regional Rookie All Star Award 7539 Elev8
4 Hudson Valley Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7504 Brewster Cybear Bots
4 Hudson Valley Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 5806 Basement Lions
4 Hudson Valley Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2265 Fe Maidens
4 Hudson Valley Regional Volunteer of the Year Ted Nygreen
4 Hudson Valley Regional Wildcard 3314 Mechanical Mustangs
4 Hudson Valley Regional Wildcard 303 The T.E.S.T. Team
4 Hudson Valley Regional Woodie Flowers Finalist Award 6024 Rohit Sekhsaria
R Factor
4 IN District Tippecanoe Event Autonomous Award sponsored by Ford 5010 Tiger Dynasty
4 IN District Tippecanoe Event Creativity Award sponsored by Xerox 45 TechnoKats Robotics Team
4 IN District Tippecanoe Event District Chairman's Award 461 Westside Boiler Invasion
4 IN District Tippecanoe Event District Engineering Inspiration Award 1747 Harrison Boiler Robotics
4 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist 461 Westside Boiler Invasion
4 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist 1720 PhyXTGears
4 IN District Tippecanoe Event District Event Finalist 6498 Castle High School
4 IN District Tippecanoe Event District Event Winner 3494 The Quadrangles
4 IN District Tippecanoe Event District Event Winner 4272 Maverick Boiler Robotics
4 IN District Tippecanoe Event District Event Winner 7457 suPURDUEper Robotics
4 IN District Tippecanoe Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4926 GalacTech
4 IN District Tippecanoe Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 1018 Pike RoboDevils
4 IN District Tippecanoe Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 135 Penn Robotics
4 IN District Tippecanoe Event Highest Rookie Seed 7457 suPURDUEper Robotics
4 IN District Tippecanoe Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 7198 TL Fearsome Gears
4 IN District Tippecanoe Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3940 CyberTooth
4 IN District Tippecanoe Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 3494 The Quadrangles
4 IN District Tippecanoe Event Judges' Award 2197 Las Pumas
4 IN District Tippecanoe Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 6956 SHAM-ROCK-BOTICS ☘
4 IN District Tippecanoe Event Rookie All Star Award 7457 suPURDUEper Robotics
4 IN District Tippecanoe Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7477 Giddy GOATS
4 IN District Tippecanoe Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 2197 Las Pumas
4 IN District Tippecanoe Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1646 Precision Guessworks
4 Iowa Regional Autonomous Award sponsored by Ford 1732 Hilltoppers
4 Iowa Regional Creativity Award sponsored by Xerox 7021 TC Robotics
4 Iowa Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6630 F.U.N. (Fiercely Uknighted Nation)
4 Iowa Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3206 Royal T-Wrecks
4 Iowa Regional FIRST Dean's List Finalist Award 967 Parker Houdeshell
Iron Lions
4 Iowa Regional FIRST Dean's List Finalist Award 3928 Nitzan Friedberg
Team Neutrino
4 Iowa Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6217 Bomb-Botz
4 Iowa Regional Highest Rookie Seed 7541 Maple River Robotics
4 Iowa Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 648 QC ELITE - Flaming Squirrels
4 Iowa Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 930 Mukwonago BEARs
4 Iowa Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 1625 Winnovation
4 Iowa Regional Judges' Award 4536 MinuteBots
4 Iowa Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 3928 Team Neutrino
4 Iowa Regional Regional Chairman's Award 525 Swartdogs
4 Iowa Regional Regional Engineering Inspiration Award 2526 Crimson Robotics
4 Iowa Regional Regional Finalists 930 Mukwonago BEARs
4 Iowa Regional Regional Finalists 2957 Knights
4 Iowa Regional Regional Finalists 525 Swartdogs
4 Iowa Regional Regional Winners 5013 Trobots
4 Iowa Regional Regional Winners 967 Iron Lions
4 Iowa Regional Regional Winners 6455 The Coded Collective
4 Iowa Regional Rookie All Star Award 7531 Servos Strike Back
4 Iowa Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7411 CrossThreaded
4 Iowa Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 1622 Team Spyder
4 Iowa Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 1985 Robohawks
4 Iowa Regional Volunteer of the Year Lisa Hurban
4 Iowa Regional Wildcard 2957 Knights
4 Iowa Regional Wildcard 930 Mukwonago BEARs
4 Iowa Regional Woodie Flowers Finalist Award 6317 Jason Franzenburg
Disruptive Innovation
4 Los Angeles Regional Autonomous Award sponsored by Ford 330 The Beach Bots
4 Los Angeles Regional Creativity Award sponsored by Xerox 294 Beach Cities Robotics
4 Los Angeles Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 597 The Wolverines
4 Los Angeles Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 3309 Friarbots
4 Los Angeles Regional FIRST Dean's List Finalist Award 687 Josef Kirkman
The Nerd Herd
4 Los Angeles Regional FIRST Dean's List Finalist Award 589 Shyla Summers
Falkon Robotics
4 Los Angeles Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3476 Code Orange
4 Los Angeles Regional Highest Rookie Seed 7455 Narbots
4 Los Angeles Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 589 Falkon Robotics
4 Los Angeles Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 5199 Robot Dolphins From Outer Space
4 Los Angeles Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 687 The Nerd Herd
4 Los Angeles Regional Judges' Award 6904 TeraWatts
4 Los Angeles Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 207 METALCRAFTERS
4 Los Angeles Regional Regional Chairman's Award 1515 MorTorq
4 Los Angeles Regional Regional Engineering Inspiration Award 5512 Pizza Mecánica
4 Los Angeles Regional Regional Finalists 4415 EPIC Robotz
4 Los Angeles Regional Regional Finalists 2375 Dragon Robotics
4 Los Angeles Regional Regional Finalists 3309 Friarbots
4 Los Angeles Regional Regional Winners 330 The Beach Bots
4 Los Angeles Regional Regional Winners 2710 JetStream
4 Los Angeles Regional Regional Winners 5199 Robot Dolphins From Outer Space
4 Los Angeles Regional Rookie All Star Award 7871 South Gate High School Robotics
4 Los Angeles Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7455 Narbots
4 Los Angeles Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4415 EPIC Robotz
4 Los Angeles Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 2375 Dragon Robotics
4 Los Angeles Regional Volunteer of the Year Fazlul "Fuzz" Zubair
4 Los Angeles Regional Wildcard 4415 EPIC Robotz
4 Los Angeles Regional Wildcard 2375 Dragon Robotics
4 Los Angeles Regional Woodie Flowers Finalist Award 330 Shane Palmerino
The Beach Bots
4 Monterey Bay Regional Autonomous Award sponsored by Ford 6822 THE SHISHKABOTS
4 Monterey Bay Regional Creativity Award sponsored by Xerox 3495 MindCraft Robotics
4 Monterey Bay Regional Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 3128 Aluminum Narwhals
4 Monterey Bay Regional Excellence in Engineering Award sponsored by D... 7308 DeepVision
4 Monterey Bay Regional FIRST Dean's List Finalist Award 2643 Cady Boronkay
Dark Matter
4 Monterey Bay Regional FIRST Dean's List Finalist Award 7667 Christopher Olivier
OtterBots
4 Monterey Bay Regional Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 192 GRT
4 Monterey Bay Regional Highest Rookie Seed 7667 OtterBots
4 Monterey Bay Regional Imagery Award in honor of Jack Kamen 5823 ACE
4 Monterey Bay Regional Industrial Design Award sponsored by General M... 4984 Bullseye
4 Monterey Bay Regional Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 852 Athenian Robotics
4 Monterey Bay Regional Judges' Award 7777 Septobots
4 Monterey Bay Regional Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 7667 OtterBots
4 Monterey Bay Regional Regional Chairman's Award 1671 Buchanan Bird Brains
4 Monterey Bay Regional Regional Engineering Inspiration Award 2073 EagleForce
4 Monterey Bay Regional Regional Finalists 6059 System Overload Robotics
4 Monterey Bay Regional Regional Finalists 2073 EagleForce
4 Monterey Bay Regional Regional Finalists 6506 Steel Boot
4 Monterey Bay Regional Regional Finalists 3128 Aluminum Narwhals
4 Monterey Bay Regional Regional Winners 702 Bagel Bytes
4 Monterey Bay Regional Regional Winners 6814 Ellipse
4 Monterey Bay Regional Regional Winners 2643 Dark Matter
4 Monterey Bay Regional Regional Winners 1671 Buchanan Bird Brains
4 Monterey Bay Regional Rookie All Star Award 7528 Nuts and Bolts
4 Monterey Bay Regional Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7413 Plus Ultra
4 Monterey Bay Regional Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 6059 System Overload Robotics
4 Monterey Bay Regional Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 253 Boba Bots
4 Monterey Bay Regional Volunteer of the Year Marcus Evans
4 Monterey Bay Regional Wildcard 6059 System Overload Robotics
4 Monterey Bay Regional Wildcard 3128 Aluminum Narwhals
4 Monterey Bay Regional Wildcard 6506 Steel Boot
4 Monterey Bay Regional Woodie Flowers Finalist Award 5823 Shifei Yin
ACE
4 NE District Greater Boston Event Autonomous Award sponsored by Ford 5687 The Outliers
4 NE District Greater Boston Event Creativity Award sponsored by Xerox 3597 Robo-Rangers
4 NE District Greater Boston Event District Chairman's Award 1721 Tidal Force
4 NE District Greater Boston Event District Engineering Inspiration Award 4909 Bionics
4 NE District Greater Boston Event District Event Finalist 1768 RoboChiefs
4 NE District Greater Boston Event District Event Finalist 6763 FUSION
4 NE District Greater Boston Event District Event Finalist 4909 Bionics
4 NE District Greater Boston Event District Event Winner 5687 The Outliers
4 NE District Greater Boston Event District Event Winner 125 NUTRONs
4 NE District Greater Boston Event District Event Winner 1307 Robosaints
4 NE District Greater Boston Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 246 Overclocked
4 NE District Greater Boston Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 125 NUTRONs
4 NE District Greater Boston Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 5556 Carriagetown Robotics
4 NE District Greater Boston Event Highest Rookie Seed 7795 Norse Code
4 NE District Greater Boston Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 7266 NBHS Steampunks
4 NE District Greater Boston Event Industrial Design Award sponsored by General M... 1474 Titans
4 NE District Greater Boston Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2423 The KwarQs
4 NE District Greater Boston Event Judges' Award 467 The Colonials
4 NE District Greater Boston Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1768 RoboChiefs
4 NE District Greater Boston Event Rookie All Star Award 7822 Generals Robotics
4 NE District Greater Boston Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7795 Norse Code
4 NE District Greater Boston Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4909 Bionics
4 NE District Greater Boston Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 6201 The Highlanders
4 NE District Rhode Island Event Autonomous Award sponsored by Ford 1100 The T-Hawks
4 NE District Rhode Island Event Creativity Award sponsored by Xerox 1153 The Revolution
4 NE District Rhode Island Event District Chairman's Award 78 AIR STRIKE
4 NE District Rhode Island Event District Engineering Inspiration Award 2067 Apple Pi
4 NE District Rhode Island Event District Event Finalist 2713 iRaiders
4 NE District Rhode Island Event District Event Finalist 173 RAGE Robotics ⚙️
4 NE District Rhode Island Event District Event Finalist 133 B.E.R.T.
4 NE District Rhode Island Event District Event Finalist 5112 The Gongoliers
4 NE District Rhode Island Event District Event Winner 78 AIR STRIKE
4 NE District Rhode Island Event District Event Winner 4796 Cyber Dragons
4 NE District Rhode Island Event District Event Winner 2168 Aluminum Falcons
4 NE District Rhode Island Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 2713 iRaiders
4 NE District Rhode Island Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 173 RAGE Robotics ⚙️
4 NE District Rhode Island Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 2168 Aluminum Falcons
4 NE District Rhode Island Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 5112 The Gongoliers
4 NE District Rhode Island Event Industrial Design Award sponsored by General M... 190 Gompei and the H.E.R.D.
4 NE District Rhode Island Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4048 Redshift
4 NE District Rhode Island Event Judges' Award 61 The Intimidators
4 NE District Rhode Island Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 133 B.E.R.T.
4 NE District Rhode Island Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4176 Iron Tigers
4 NE District Rhode Island Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3146 GRANBY GRUNTS
4 NE District Western NE Event Autonomous Award sponsored by Ford 230 Gaelhawks
4 NE District Western NE Event Creativity Award sponsored by Xerox 195 CyberKnights
4 NE District Western NE Event District Chairman's Award 3654 TechTigers
4 NE District Western NE Event District Engineering Inspiration Award 181 Birds Of Prey
4 NE District Western NE Event District Event Finalist 7869 The Fun Gang
4 NE District Western NE Event District Event Finalist 3461 Operation PEACCE Robotics
4 NE District Western NE Event District Event Finalist 178 The 2nd Law Enforcers
4 NE District Western NE Event District Event Winner 195 CyberKnights
4 NE District Western NE Event District Event Winner 176 Aces High
4 NE District Western NE Event District Event Winner 6328 Mechanical Advantage
4 NE District Western NE Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4557 FullMetal Falcons
4 NE District Western NE Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 2370 IBOTS
4 NE District Western NE Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 6328 Mechanical Advantage
4 NE District Western NE Event Highest Rookie Seed 7694 NWC PRIDE
4 NE District Western NE Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 571 Team Paragon
4 NE District Western NE Event Industrial Design Award sponsored by General M... 178 The 2nd Law Enforcers
4 NE District Western NE Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 2064 The Panther Project
4 NE District Western NE Event Judges' Award 1071 MAX
4 NE District Western NE Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 176 Aces High
4 NE District Western NE Event Rookie All Star Award 7462 Disruptive Technologies
4 NE District Western NE Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7869 The Fun Gang
4 NE District Western NE Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 3464 Sim-City
4 NE District Western NE Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 3555 Aluminati
4 ONT District University of Waterloo Event Autonomous Award sponsored by Ford 2056 OP Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event Creativity Award sponsored by Xerox 2702 Rebels
4 ONT District University of Waterloo Event District Chairman's Award 5672 First Nations-STEM
4 ONT District University of Waterloo Event District Engineering Inspiration Award 772 Sabre Bytes Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Finalist 7800 Electric Comets
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Finalist 4678 CyberCavs
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Finalist 1241 THEORY6
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Winner 2056 OP Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Winner 5672 First Nations-STEM
4 ONT District University of Waterloo Event District Event Winner 3683 Team DAVE
4 ONT District University of Waterloo Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 4069 Lo-Ellen Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 4678 CyberCavs
4 ONT District University of Waterloo Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 3739 Oakbotics
4 ONT District University of Waterloo Event Highest Rookie Seed 7664 Big Celtic 6
4 ONT District University of Waterloo Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 4920 Belle River Automatons
4 ONT District University of Waterloo Event Industrial Design Award sponsored by General M... 3683 Team DAVE
4 ONT District University of Waterloo Event Innovation in Control Award sponsored by Rockw... 4917 Sir Lancerbot
4 ONT District University of Waterloo Event Judges' Award 6875 Amazon Warriors - Build A Dream Robotics
4 ONT District University of Waterloo Event Quality Award sponsored by Motorola Solutions ... 1241 THEORY6
4 ONT District University of Waterloo Event Rookie All Star Award 7475 WIRED
4 ONT District University of Waterloo Event Rookie Inspiration Award sponsored by National... 7800 Electric Comets
4 ONT District University of Waterloo Event Safety Award sponsored by Underwriters Laborat... 4920 Belle River Automatons
4 ONT District University of Waterloo Event Team Spirit Award sponsored by FCA Foundation 4976 Revolt Robotics
4 ONT District York University Event Autonomous Award sponsored by Ford 7200 Banting Memorial high school
4 ONT District York University Event Creativity Award sponsored by Xerox 1075 Sprockets
4 ONT District York University Event District Chairman's Award 1360 Orbit Robotics
4 ONT District York University Event District Engineering Inspiration Award 4343 MaxTech
4 ONT District York University Event District Event Finalist 1360 Orbit Robotics
4 ONT District York University Event District Event Finalist 907 East York Cybernetics "The Cybernauts"
4 ONT District York University Event District Event Finalist 6975 Neil McNeil Maroonotics
4 ONT District York University Event District Event Winner 6140 SMT Titans
4 ONT District York University Event District Event Winner 854 Iron Bears
4 ONT District York University Event District Event Winner 6141 O'Connor Robotics
4 ONT District York University Event Entrepreneurship Award sponsored by Kleiner Pe... 6378 LYNX
4 ONT District York University Event Excellence in Engineering Award sponsored by D... 7558 ALT-F4
4 ONT District York University Event Gracious Professionalism Award sponsored by Jo... 7013 ACCN Techtronix
4 ONT District York University Event Highest Rookie Seed 7735 Milliken Mills Knights
4 ONT District York University Event Imagery Award in honor of Jack Kamen 2708 Lake Effect Robotics
4 ONT District York University Event Industrial Design Award sponsored by General M... 854 Iron Bears